Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#2601) #16820480 válasza Vladi (#2600) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezt mondja rá:

Error: Package: HandBrake-gui-0.9.5-1.fc14.x86_64 (/HandBrake-0.9.5-Fedora_GUI_x86_64)
Requires: libnotify.so.1()(64bit)

(#2602) rokefeller válasza #16820480 (#2601) üzenetére


rokefeller
senior tag

Akkor a
yum whatprovides */libnotify.so.1 lesz a te barátod

A télapó nem a régi már...

(#2603) rokefeller válasza #16820480 (#2599) üzenetére


rokefeller
senior tag

a gnome3-as fejlesztésekhez én a jhbuild-es megoldást választottam.

Nekem még f14 van, este lehet hogy updrade-elek egyet.

F14-en, nálam egy core2duo T5400 on 4 giga rammal netezés, dolgozgatás mellett egy olyan 15-30 perc egy teljes build, de ha rendszeresen buildeled, akkor rövidebb egy alkalom

ami még hiányos, az a gtk3 téma meg a networkmanager ikon f14-en, ha f15-ön vagy, akkor szerintem ezek nem parásak, és akkor a shell-t tudod forgatgatni kedvedre

A télapó nem a régi már...

(#2604) #16820480 válasza rokefeller (#2602) üzenetére


#16820480
törölt tag

azt mondja erre, hogy no matches found... gondolom átnevezték a csomagot, vagy kivették f15-ből.

amúgy azért sem akartam jhbuild-del szórakozni, mert arra írják mindenhol, hogy kb semmi nem megy vele rendesen (kiterjesztések, témák).
kicsit még problémás ez a gnome3 támogatás, pedig nagyon pöpec dolog lenne. az péládul külön vicc, hogy egy darab debian alapú disztró alá sem lehet normálisan feltenni :/

(#2605) ntomka válasza #16820480 (#2604) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mondjuk ez várható volt. Azért elég radikális változásokat hoz a gnome 3. Ilyen szempontból a Fedorásoknak mély tisztelet, hogy ilyen korán bevállalták a teljes támogatását, hozzáteszem, nem is sikerült nekik rosszul. Két kollégámat is megfertőzte. :D

ツ Headphones on - World off

(#2606) #16820480 válasza ntomka (#2605) üzenetére


#16820480
törölt tag

már kettőt is? :D múltkor még csak egy volt. tényleg terjed a betegség...

(#2607) ntomka válasza #16820480 (#2606) üzenetére


ntomka
nagyúr

Pontosan. :D

ツ Headphones on - World off

(#2608) Vladi válasza #16820480 (#2604) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tessék megnézni: link.

Ilyenkor csinálsz egy linket az újabb libre, ha mázlid van visszafelé kompatibilis és észre sem veszi, hogy nem pont az van alatta amit vár. :D

(#2605) ntomka:

Tekintve, hogy nagy részét ők csinálták. Nem meglepő.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2609) #16820480 válasza Vladi (#2608) üzenetére


#16820480
törölt tag

és így tényleg megy, kösz :R

viszont ami aggaszt, hogy valami bődületes a memóriahasználata most a gépnek. ubi alatt, amikor még nézegettem, akkor ilyen 30% körül mozgott általában (3 giga ram), most pedig egy empathy megy és egy chrome (benne a fórummal), és 81%-nál tart. még úgy is soknak tűnik ez, hogy ha a vga memóriáját megnövelte valamiért, illetve ha ramdrive-ot pakolt fel a mamóriába (amit nem hinnék, mert nem látok ilyesmit az fstab-ban).

(#2610) Vladi válasza #16820480 (#2609) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nézd meg boot után üresen, hogy mennyit fogyaszt. htoppal pl.

Meg azt is, hogy milyen szolgáltatások indulnak el rajta.
Rendszer - Adminisztráció - Szolgáltatások

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2611) #16820480 válasza Vladi (#2610) üzenetére


#16820480
törölt tag

rendszerindítás után 20%, viszont úgy vettem észre, hogy kúszik fel néhány percenként 1-1%-ot.
a vicces az, hogy a top-ban a legnagyobb memóriafogyasztó az a gnome-shell, 7,8%-ot eszik, de ez kb 200 mega kéne legyen, az összes többi ilyen 1-2%-ot eszik legfeljebb, de a letöbb az néhány tizedet csak. nem fut annyi dolog, és közben meg valahová eltűnik másfél giga...
amúgy ez a rendszer - adminisztráció - szolgáltatások jó poén, szerintem kezdhetsz leszokni róla, mert gnome3-ban nincs ilyen :D (:( ) legfeljebb a gnome-system-properties paranccsal csalogathatóak elő a startup-kor induló cuccok listája.

[ Szerkesztve ]

(#2612) kovaax válasza #16820480 (#2611) üzenetére


kovaax
őstag

Ez azért érdekes. Az adataimnál lévő amd-s gépemen most fut chrome 4 füllel, meg icedove (=thunderbird), meg egy terminál top-pal, és így 97.7%-99% közötti idle van ha nem piszkálom. Most hogy írok, lement egészen 93.7%-ig...

Szerk.: 2:14 az uptime, szal nem rendszerindítás után vagyok...

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#2613) Vladi válasza #16820480 (#2611) üzenetére


Vladi
nagyúr

"jó poén, szerintem kezdhetsz leszokni róla"
Na bameg... :DDD

Akkor:

su -c 'system-config-services'
:))

De végül is mi van? Nézek már valami videót a gnome3-ról, mert el se tudom képzelni. Oszt 2 hét és már a gépemen is itt van. :F :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2614) Vladi válasza Vladi (#2613) üzenetére


Vladi
nagyúr

Egyébként a gnome shellben megszűnt a tálca? És a több munkaasztal? :F

Kezdek képbe jönni. Eddig poros volt a win gombom, most meg el fog kopni. jóvan. :C

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2615) #16820480 válasza kovaax (#2612) üzenetére


#16820480
törölt tag

hmm, 97% szabad memóriád van? :O az nagyon durván hangzik azért :)

Vladi: hát, ez sem nyert :)
[sheratan@frozendawn ~]$ su -c system-config-services
Password:
bash: system-config-services: command not found

a "gnome-session-properties" paranccsal jön elő amúgy az induló alkalmazások listája. nekem ezek vannak most bepipálva: at spi d-bus bus, at spi registry, authentication agent, bluetooth manager, caribou, certificate and key storage, deja dup monitor, disk notifications, evolution alarm notify, gnome gmail open office configurator, gnome login sound, gnome settings daemon, gpg password agent, gsettings data conversion, input method starter, mail-notification, network, orca screen reader, power management, pring queue, pulseaudio, pulseaudio kde routing, remote desktop, screensaver, selinux troubleshooter, ssh key agent, user folders update, volume control.

eléggé megváltozott a gnome3. illetve nem maga a gnome3, hanem az, hogy mostmár ez a gnome-shell az alapértelmezett felület. szerintem amúgy nagyon jó cucc, előremutató és logikus (ellentétben a unity-vel, ami egy káosz szerintem).
alapvetően van egy felső panel, ahol csak rendszercuccok vannak, van egy notification bar alul, ami alapból rejtve van, csak akkor villan fel, ha valami történik rajta, illetve van az overview mód, ahol kapsz egy gyorsindítót baoldalt, egy exposé ablaklistát, amit egy füllel telepített alkalmazások listájára válthatsz, és egy munkaasztal váltót félig rejtve jobboldalt. annyi változott, hogy dinamikus munkaasztalok vannak: a rendszer mindig csinál neked egy üreset azon felül, amit megtömsz programokkal, illetve ha valamin nincs semmi, akkor azt bezárja (hogy csak egy üres maradjon).

(#2616) rokefeller válasza Vladi (#2614) üzenetére


rokefeller
senior tag

Csak el ne kezdjük itt is a flamewar-t :-) Erről a nincs tálca, nincs nyitott ablakok listája témáról született kb 10000 levél már a shell levlistáján.

Alapvetően nem értem ezt a flame-et, az emberek elfogadták hogy gnome2-ben nincs dock, meg global menü, viszont ha akartak, installáltak egyet, és használták. Ezzel szemben gnome3-ban nincs task bar, és ahelyett hogy feltolnának egy tint2 panelt, és 2 perc alatt belőnék, inkább megy a hiszti a levlistán, meg a legviccesebb, amikor a fenyegetőzés, hogy én akkor többet sosem, hát who cares

Egyébként nemcsak a super fog elkoni, hanem az alt-tab is, meg minden más rendszeren is rángatod majd az egeret a bal felsőbe :-)

[ Szerkesztve ]

A télapó nem a régi már...

(#2617) #16820480 válasza #16820480 (#2615) üzenetére


#16820480
törölt tag

na, ahogy elnézem a fájlkezelésnél fogy el a memória. az előbb rámásoltam az mp3 lejátszóra néhány száz mega zenét, és mindjárt feljebb kúszott 40%-kal a memóriahasználat, ráadásul perzisztens is, hiába lett kész a másolás, zártam be a nautilust, umountoltam a meghajtót, akkor is azt írja, hogy 63% foglalt a ram-ból...

(#2618) rokefeller válasza #16820480 (#2617) üzenetére


rokefeller
senior tag

Nézz egy top-ot, vagy egy free -m kimenetet. 90%-hogy cache-ben áll a RAM, és azzal semmi baj nincs

A télapó nem a régi már...

(#2619) kovaax válasza #16820480 (#2615) üzenetére


kovaax
őstag

Ja, hogy memóriáról volt szó, nem processzorról! :B

Arról nem közlök adatokat, mert ilyen minimál IceWM-mel tolom...

-=- There's no place like /home -=-

(#2620) kovaax válasza rokefeller (#2618) üzenetére


kovaax
őstag

Gyanús nekem is így már, hogy tudom, miről van szó...

-=- There's no place like /home -=-

(#2621) Vladi válasza #16820480 (#2615) üzenetére


Vladi
nagyúr

Lehet alapértelmezetten nem települ, akkor tedd fel. Egyébként amit írtál, azok a sessionben induló alkalmazások. Kvázi user cuccok, nem rendszer szintűek.

(#2616) rokefeller:

Nincs itt flém, csak próbálom kiismerni a rendszert. Alulra lehet akkor tálcát tenni? Lényegében akkor ua. mint eddig volt.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2622) #16820480 válasza rokefeller (#2618) üzenetére


#16820480
törölt tag

[sheratan@frozendawn ~]$ free -m
total used free shared buffers cached
Mem: 2879 2237 641 0 59 1323
-/+ buffers/cache: 854 2024
Swap: 0 0 0

akkor ezek szerint cache-ben jelenik meg ez a "szivárgás". de ez pontosan micsoda, mert ubuntu alatt nem voltam hozzászokva, hogy ilyesmi történik a rendszerben.

Vladi: nincs alapból panel alul, és nem is lehet kitenni (az alap rendszerben), mert ott a notification bar van, aminek más a szerepe.
ha mindenképpen szeretnél valami ilyemit, akkor vagy a gnome-shell-hez írt dock kiterjesztést ajánlom (ez a futó programlistát teszi ki a képernyő jobb élére), vagy pedig valam icairo dock-ot vagy avant window navigatort.
persze attól függ, hogy mire akarod használni azt a panelt, mert ha csak programlista kell, akkor az van az overview nézeben a baloldalon (ahova amúgy kedvenceket is pakolhatsz), vagy alt+tab megnyomására is látszik, hogy mi fut, esetleg exposé módban (bár akkor csak az adott workspace ablakait teszi ki). alapvetően az volt a céljuk a tervezőknek, hogy ne is legyen a szemed előtt állandóan futó programok listája, mert elvoja a figyelmet attól, amit éppen csinálsz, szóval úgy oldották ezt meg, hogy a super gomb megnyomására jön elő az activities (overview) nézet, ahol kb mindent látsz, ami kellhet.

(#2623) rokefeller válasza Vladi (#2621) üzenetére


rokefeller
senior tag

Pont ez a hiszti, hogy a gnome3-ban nem lehet, de hát ez linux, mindig körbe lehet járni a témát. Most nincs gnome panel. Lehet installálni, és futtatni, vagy lehet tint2 panelt használni. És kész. Meg lehet ugye hisztizni, meg fenyegetőzni a levlistán hogy elmegy a userbase :-)

Ugyanez megy a system monitor appletekkel. Nincsenek. Conky, alulra egy csíkban, megoldva, szebb, jobb, csak nem része a desktopnak.

A télapó nem a régi már...

(#2624) csendes válasza rokefeller (#2623) üzenetére


csendes
őstag

A Gnome3 fallback interfésszel van panel, illetve lehet több is. A vicces csak az, hogy legalább egynek lennie kell, azt nem lehet törölni. Az 'Alt-jobb egér' kombinációval lehet rátenni dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#2625) rokefeller válasza csendes (#2624) üzenetére


rokefeller
senior tag

Én a fallback módot sajnos/szerencsére nem használtam.

Ami biztos, a gnome-shellben, ha megy rendesen, nincs tálca a programoknak, így lett tervezve, és nem is lesz benne.

És nekem úgy tűnik, hogy ezzel nincs is baj, alapvetően belőlem kikényszerítette a masszív alt-tab használatot, és ezzel felgyorsított. Ha mégis egerezek, az overlay-be lépés animációval, és a program kiválasztása nem tart tovább, mint a tálcán kibogarászni hogy melyik ablakot kell eltalálni, az overlay-ben ugye nagyobbak az ablakok mint a tálcán, szóva az ainmált váltáson bukott időt visszanyerem a könnyebb célzáson. Az is hozzátartozik mondjuk, hogy én sokat touchpadezek, lehet hogy egérrel az igazi profiknak gyorsabban megy, nekem nem tűnt fel úgy sem differencia.

Lényeg a lényeg, használható, jól használható, de máshogy használandó. User két dolgot tehet, adaptálódik, és kihasználja az új rendszer előnyeit, vagy forradalmat hirdet, és elpártol. Én el tudom fogadni az utóbbit is (csak ne nekem hisztizzenek :-)), de az előbbit tartom konstruktívnak :-)

A télapó nem a régi már...

(#2626) Vladi válasza rokefeller (#2625) üzenetére


Vladi
nagyúr

Harmadik: magára szabja az egész kócerájt, hogy tetsszen. :D

JÓ hát ha van panel, akkor van, nem aggódok. De ugye a forgó szemeket is vissza lehet valahogy varázsolni, ha az nincs kiborulok. :O :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2627) rokefeller válasza Vladi (#2626) üzenetére


rokefeller
senior tag

Hát ez a gnome3-mal nem lesz egy fáklyás menet :-) De jogos.

A télapó nem a régi már...

(#2628) kovaax válasza rokefeller (#2625) üzenetére


kovaax
őstag

Én Debian alatt alt-tab-ozok lazán, mondjuk IceWM-mel, pedig van tálca is.

-=- There's no place like /home -=-

(#2629) csendes válasza Vladi (#2626) üzenetére


csendes
őstag

A gnome szeme mindent lát :D

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#2630) Vladi válasza csendes (#2629) üzenetére


Vladi
nagyúr

Yes, yesss! :C

Nem mellesleg holnap délután rilíz! :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2631) rokefeller válasza kovaax (#2628) üzenetére


rokefeller
senior tag

Ja, nem is azt mondom hogy ez újdonság, csak belőlem kierőszakolta a jót :-) Amíg volt tálca, azzal bénáztam. Alt-F2-vel sem indítottam programot, most meg winnel mégiscsak.

A télapó nem a régi már...

(#2632) #16820480 válasza rokefeller (#2631) üzenetére


#16820480
törölt tag

főleg, hogy megcsinálták ezt az alt+tab és alt+0 (vagy amilyen gomb a tab felett van) váltást, hogy az első a programok közt vált, a második pedig a program ablakai közt. nagyon hasznos, és gyorsabbá teszi a munkát, ha megszokja az ember.

(#2633) rokefeller válasza #16820480 (#2632) üzenetére


rokefeller
senior tag

Nekem az utóbbi nem megy sajnos, de már így is eléldegélek a release-ig

A télapó nem a régi már...

(#2634) #16820480 válasza rokefeller (#2633) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, már nem kell sokat aludni, az biztos :D
mondjuk az elmúlt napokban nem sokat változott (értsd: egy darab frissítés sem jött hozzá), úgyhogy akár fel is tehetted volna, elkerülendő a kiadás utáni ftp torlódást.

(#2635) pethYeti


pethYeti
addikt

http://torrents.fedoraproject.org/

itt ez vajon már a végleges?

(#2636) Vladi válasza pethYeti (#2635) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen. Tessék szépen letölteni! :DD

(#2632) sheratan:

Én az alt+1, 2 stb-t a munkaasztalaok közötti váltásra használom. Be lehet itt is állítani?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2637) pethYeti


pethYeti
addikt

Rar tömörítőt hogy lehet beüzemelni? Tehát kapásból az archívumkezelő tudja?

(#2638) Vladi válasza pethYeti (#2637) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az rpm fisionban van hozzá csomag, azt kell telepíteni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2639) Vladi válasza Vladi (#2638) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah és mindenkinek happy release day-t. :DD :C

Most jött ki a 15. Én meg az 5-öt telepítettem először... hüpp... hüpp... :B

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2640) rokefeller válasza Vladi (#2638) üzenetére


rokefeller
senior tag

És persze unrar a neve

A télapó nem a régi már...

(#2641) rokefeller válasza Vladi (#2639) üzenetére


rokefeller
senior tag

Dettó. Pont ma reggel gondolkoztam, hogy öt éve kezdtem ezt a játékot...

A télapó nem a régi már...

(#2642) Vladi válasza rokefeller (#2641) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerinted hol leszünk amikor kijön a 25 :F
Ó de nagyon szentimentális vagyok ma. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2643) rokefeller válasza Vladi (#2642) üzenetére


rokefeller
senior tag

Sajnos ugyanitt :-)

Mármint az ittet nem a fórumra, meg nem is az országra értettem.

[ Szerkesztve ]

A télapó nem a régi már...

(#2644) Vladi válasza rokefeller (#2643) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah, hogy:

[oleg@f25desk ~]$ uname -a
Linux f25desk 3.4.72.35-61.fc25.x64_128 #1 SMP Tue May 3 13:23:06 UTC 2016 x64_128 Linux
[oleg@f14desk ~]$

:D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2645) pethYeti válasza Vladi (#2638) üzenetére


pethYeti
addikt

Koszi. Most csak liveban probalgatom, de van egy ket grafikai bug pl a shell be hianyzik a windows szobol a W applicationbol pedig az A. Ez telepites utan megjavulna?

(#2646) Vladi válasza pethYeti (#2645) üzenetére


Vladi
nagyúr

Telepítés után nekem jó.

Viszont feltettem és momentán ilyen a fejem: :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2647) pethYeti válasza Vladi (#2646) üzenetére


pethYeti
addikt

De akkor előtte neked is voltak ilyen kis hibák?

(#2648) rokefeller válasza Vladi (#2646) üzenetére


rokefeller
senior tag

Ez a fej szövegesen mit jelent? :-)

A télapó nem a régi már...

(#2649) Vladi válasza rokefeller (#2648) üzenetére


Vladi
nagyúr

Háát... agyam eldobom. :DD

Egyelőre még csak pislogok, hogy mi van. De kezdem érteni, hogy mire gondoltál az addiktív dologgal. Olyan gyorsan ugrálnak itt az ablakok, hogy tiszta adrenalin lett az agyam. :DDD
Tiszta release feeling, mint a régi szép időkben. :B

Ez nem tudom mi a gépemen, de mintha kicserélték volna. Azzal kezdte, hogy kb 1,5-2 perc alatt települt. :R Boot az így default 1 perc. Még egy kicsit piszkálom lesz az 20 mp is. ;]
Minden nagyon gyors lett. A yumex is. Nem tudom mi bajotok vele, de nekem 150 csomagot telepített fel ilyen 1-2 perc alatt. Nem is akármiket, hanem ilyen libreoffice...

Úgyhogy egyelőre nagyon gyors, nagyon szokatlan és furcsa azért. Pl: hogy kell leállítani? :F Jó oké init 0 de azé na... :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2650) Vladi válasza Vladi (#2649) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hirtelen pár kérdés:

Az alkalmazásokhoz nincs valamilyen billentyű? Mert így csak balra-jobbra rángatom.
Az alkalmazások menüket lehet szerkeszteni? Nincs benne minden.

A betűméretet hogy növelem meg? S miért nincs minden ablakon minimalizáló gomb? :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.