Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) come4 válasza Đ10Đ4 (#300) üzenetére


come4
csendes tag

Ha mondjuk készítek egy jatékot akkor más csak akkor tud játszani ha én elinditom?
Ha én nem játszok akkor más sem tud?

http://antenna.shopcentrum.eu

(#302) Đ10Đ4 válasza come4 (#301) üzenetére


Đ10Đ4
aktív tag

Igen, most már értem..
De el kell szomorítsalak, de ez lehetetlen..
Addig ameddig nem csinál "valaki" (te, barátod, ismerős..) egy szervert.
Mert ez lényegében egy szerver.. Ha folyamatosan hagyod a háttérben futni akkor folyamatosan megy, de értelem szerűen nem Online a szerver míg te nem játszol.
(Azért hogy, ne a készítők szerverét és hálózatát húzzad. Hanem a sajátodat!)

pl: vannak szolgáltatók, akiknél lehet ilyet kérni.. csak evvel a játékkal eleve ott kezdődik a gond hogy, nem lehet távolról irányítani. Tehát akkor nem te leszel a szerver hanem akit meg kérsz, na már most ha esetleg le áll vagy bármi te nem fogod tudni újra indítani várni kell még az aki csinálja újra indítja.
De ha gondolod ki próbálhatod.. Itt kérdezz utána: - LINK -

[ Szerkesztve ]

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#303) come4 válasza Đ10Đ4 (#302) üzenetére


come4
csendes tag

Ettől féltem
Köszi az infót

http://antenna.shopcentrum.eu

(#304) Atka84


Atka84
csendes tag

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem:
Már lassan 2 hete játszok ezzel a játékkal, van 50 tehenem, de nincs trágyám. Ez miért van?
A kukorica szecskát hova kell önteni h takarmányként látszódjon? ( vagy csak keverni lehet?)
Multiplayer-ben is lehet munkásokat alkalmazni?
Ketten multiznánk, mindkettőnknek meg kell venni az eredeti játékot, vagy elég egyet megvenni és mindkét gépre azt telepíteni?
A válaszokat előre is köszönöm!
Szép napot és jó játékot mindenkinek :)

(#305) SparrowHUN válasza Atka84 (#304) üzenetére


SparrowHUN
tag

Szia Atka!

A trágya ügyében annyi a lényeg, hogy kell nekik adni kevert kaját, füvet, meg bálát. A keveréket és a füvet a vályúba kell önteni, a bálát meg az épületbe kell berakni, ahol a vályúk is vannak.
Kukoricából csak a szecskázott cuccot tudod beönteni a teheneknél levő silópalánkba, majd erjeszteni, és úgy keverni.
Multiplayerben is lehet helfert indítani, szó se róla, egyszerűbb úgy a játék, ha kevesen nyomjátok. Ja, és igen, mindkettőtöknek meg kell venni eredetiben ahhoz, hogy tudjatok együtt játszani.

üdv,
Sparrow

(#306) Đ10Đ4 válasza Atka84 (#304) üzenetére


Đ10Đ4
aktív tag

Csak akkor tudtok multizni ha mindenkinek eredeti van.
Ha ketten játszotok akkor 2db eredeti játék kell! (4 játékos = 4 eredeti játék)

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#307) Atka84


Atka84
csendes tag

sziasztok!

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

(#309) patrik1920 válasza SparrowHUN (#305) üzenetére


patrik1920
csendes tag

multiban másokkal jácol :Y

(#310) patrik1920 válasza zarew (#252) üzenetére


patrik1920
csendes tag

naon sok sikert a játékhoz

(#312) SparrowHUN válasza patrik1920 (#308) üzenetére


SparrowHUN
tag

Kisbarátom, ez nem az lsportal... Először is.
Ide normális emberek járnak és a helyesírásod kritikán aluli... És végül 4 hsz-t írni egymás után 5 perc leforgása alatt, az nem semmi, a moderátorok díjazni fogják.
Ja és ne azzal indíts, hogy honnan lehet letölteni, mert itt majdnem mindenkinek eredeti, ha meg nem, akkor nem reklámozza.

(#313) CoolMan válasza patrik1920 (#311) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

patrik1920 legyél szíves használni a szerkesztés gombot, ha öt percen belül eszedbe jut még valami. Ilyenkor ne új hsz-t írj hanem használd kérlek a szerkesztést. Valamint ajánlom az PROHARDVER! - abszolút kezdőknek topicot elolvasásra. Köszönöm. Továbbá kérlek, ismételten olvasd át az alapelveket figyelmesebben mert a fórumon a warez tilos!

[ Szerkesztve ]

(#314) ObiGabi


ObiGabi
aktív tag

Szép estét!

Kicsit próbálgattam a gépparkot, most a Kroeger nyerges pótján volt a sor. Nagyon tetszik, jól meg is lehet pakolni, végre egy jó nyerges pót, de batár nehéz. Befogtam elé 262 pacit a Deutz-Fahrt Agrotron X 720 személyében, ami üresen vígan elhúzta, csak úgy porzott utána az út. De mikor megborítottam terménnyel (mindegy mivel)... hááát... megizzadt. Sebaj! Gondoltam majd a Case IH Steiger 600, a maga 669 lóerejével pikk-pakk elhúzza. Eredmény: dettó. Megszenvedett vele.

Összegzés: ha egyszerre nagy mennyiséget kell szállítani és az idő nem számít, akkor jó választás. Ha viszont az idő is számít, akkor más megoldást kell keresni. Alternatíva lehet egy Krampe Bandit SB30-as. Kicsit kisebb a kapacitása, viszont kevésbé nehéz. Jól néz ki és jól is működik.

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#315) SparrowHUN


SparrowHUN
tag

Egy kis mai meló.
Elkezdtünk szántani, meg kukoricát vetni, na meg behordtam minden bálát...

kép1

kép2

kép3

kép4

(#316) boky84 válasza SparrowHUN (#315) üzenetére


boky84
csendes tag

Hello. Nagyon el vagy tűnve sacc 1 éve, de semmi közöm hozzá inkább kérdezek:
Azután szeretnék érdeklődni hogy a 13-asban melyik xml melyik része szabályozza a vontatott teher kontra vontatási sebesség eredményét. Gondolom hogy a gép xml-je és nem a moddesc, de nem jövök rá ökörséget meg nem akarok csinálni. Kissé másabb mint a 11. (am eredeti van ha számít)
A silózással még szenvedek kicsit, hátha netán összejön h sikerüljön, mert feltöltöttem a teheneknél a silót csontra nem tudtam kiszedni semmivel, most letakartam és várom hogy érjen.

Nem szégyen az okosabbtól tanulni!!!

(#317) SparrowHUN válasza boky84 (#316) üzenetére


SparrowHUN
tag

Szia Boky!

Nem nagyon vagyok eltünve, mindig is jelen voltam, csak a háttérből lesek... Februárban távoztam, mivel költöztünk és megszűnt a nagy netem, így vége lett a csapatunknak is, most Attid és Csamassa viszik tovább. Miután távoztam portálról, átmentem az Őstermelőkhöz, sokáig csak mapokat építettem, illetve moderáltam a fórumot. Most októberben meg megszületett a fiam, úgyhogy van/volt program rendesen... :)

Na szóval a kérdésedre a választ nem tudom sajnos, mivel Én mindig is mapot szerkesztettem, így a gépekhez nem nagyon értek. De ha jól tudom, akkor valóban az xml fájlban kell keresni, méghozzá elvileg valahol az elején van.
A tehenek etetését meg úgy tudod frankón megoldani, hogy beborítod a silót a palánkba, letakarod, hagyod érni. Ha kész a cucc, akkor kanállal bepakolod a keverőkocsiba, dobsz mellé szalma- meg szénabálát és beöntöd az állatoknak a vályúba.
Valóban jóval másabb, jobb, mint a 2011, éppen ezért nem is moddolom meg egyáltalán a játékot. Csak játszogatok alap mapon, alap géppel. Mindenki próbálkozik gépek, mapok áthozásával 2011-böl, de valahogy egyik sem sikerül. Arra meg nincs időm, hogy építsek, így valószínűleg maradok a játék mellett, meg a Prohardver fórumon (ez valahogy színvonalasabb, mint a magyar fórumok nagy többsége).

üdv,
Sparrow

[ Szerkesztve ]

(#318) boky84 válasza SparrowHUN (#317) üzenetére


boky84
csendes tag

Gratulálok és jó egészséget a családnak!

Az etetéssel meg nem tudok mit kezdeni van a palánkok között 300000 siló, erjesztettem is és semmi, nem tudom kiszedni semmivel. Szerintem áthelyezéskor csesztem el valamit, mert a silónak rigid body-ja nincs csak a falaknak.

[ Szerkesztve ]

Nem szégyen az okosabbtól tanulni!!!

(#319) SparrowHUN válasza boky84 (#318) üzenetére


SparrowHUN
tag

Köszi szépen!

Igen, elképzelhető, hogy valamit ott szúrtál el. 2011-ben is ezért nem használtam az alap silópalánkot, mert ugyanígy volt az is megcsinálva. Nem tudom, hogy vannak-e 13-hoz olyan modellek, amik már erre készültek, de szerintem keress egy másikat. Szóval ebben sajna nem tudok segíteni... :F :(

(#320) patrik1920 válasza apach (#280) üzenetére


patrik1920
csendes tag

hello nem-e tudod a farming simulátor 2013magyar változatát ki tenni??

(#321) zarew válasza apach (#114) üzenetére


zarew
senior tag

Szia apach!
Elsiklottam a hozzászólásod fölött,pedig nagyon jó lenne,ha át tudnád írni ezt a követő mod-ot 2013-ra. Igazából még a Krone big X 1000 is nagyon hiányzik az ő kis "bunkerével" ugyanis ez tudott melóssal ,pótossal szecskázni. Kérlek pillants bele a cuccokba. De szeretném én is megtanulni az átírást. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#322) balin_hun_


balin_hun_
csendes tag

Sziasztok.
Azt szeretném meg kérdezni hogy a földek végén levő fákban elakadást kilehet e venni és ha igen akkor hogyan?
Azt tudom hogy a Game editor-ban de itt el is akadtam.
Legyetek szívesek pontosan le írni, most kezdtem a játékot és nem vágom még hogy mit és hogyan.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#323) boky84 válasza balin_hun_ (#322) üzenetére


boky84
csendes tag

hali
ha tudod alap szinten kezelni az editor-t akkor semmi problémád nem lesz a kivitelezésben
a folyamat a következő:
:)) 0 MINDENKÉPPEN LEGYEN EGY BIZTONSÁGI MÁSOLATOD!!!!!!!!!!!!!!! :))
1 megnyitod a map i3d file-ját
2 bal oldalon legyen nyitva az Scenegraph ablak, jobb oldalon az Attributes ablak
3 megkeresed a problémás objektumot/objektumokat pl: mapleTree, ashTree, birchTree stb...
4 miután kiválasztottad a problémás objektumot az Attributes ablakban látod a tulajdonságait
5 olyat keress hogy Rigid Body (ezután van egy pipa a kis kockában)
6 a kis pipát vedd ki a Rigid Body mögül
7 ha végeztél minden problémás objektummal mentsd el a munkád, tömörítsd v másold vissza a zip-be és már kész is vagy

Az objektum ugyan ott marad ahol volt csak a szerkesztés után fizikai tulajdonsága nem lesz. Magyarul a géped elakadás nélkül átmegy rajta mintha levegő lenne

Arra még figyelj hogy az adott objektum főkönyvtárát szerkeszd, hogy mit értek ez alatt:
pl: mapleTree-nek van mapleTreeLODs almappája csak a fő mapleTree-nél vedd ki a Rigid Body-t és így tovább

Remélem sikerült értelmesen leírnom, és sikerül a megvalósítása!!!

[ Szerkesztve ]

Nem szégyen az okosabbtól tanulni!!!

(#324) balin_hun_ válasza boky84 (#323) üzenetére


balin_hun_
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors és részletes válaszod.
Megpróbálom meg csinálni.
Így első olvasásra elég bonyolult de majd meglátom.

(#325) patrik1920


patrik1920
csendes tag

heloka valaki a Farming Simulátor 2013 PC maygar letöltéset meg adni??

Miért nem veszed meg?

[ Módosította: CoolMan ]

(#326) larpi


larpi
tag

Talán hasznos lesz valakinek az ötletem. Mivel igazán nagy teljesítményű kombájn modot még nem találtam a 2013-hoz, ami kifogástalanul működik, kipróbáltam a Claas Vario 120-as vágóasztalt a Deuzon. Szépen vág vele, a forgóknál nem hagy el semmit, és a 8m helyett 12m széles rendet vág. Jóval haladósabb.

(#327) Atka84


Atka84
csendes tag

Sziasztok!
Meglévő mentésen el lehet kezdeni multizni?
Ha igen, akkor a társam tudja használni a nekem meglévő gépeket, vagy neki is fel kell szerelni egy gépparkot?

(#328) balin_hun_


balin_hun_
csendes tag

Megtaláltam amit írtál de ha kijelölök egy fát a föld végén akkor nincs pipa a rigid body mögött.
Ráadásul ha beteszem a módosított file-t akkor crc64 hibát kapok.
Vajon mi lehet a gond?
Előre is köszönöm.

(#329) boky84 válasza balin_hun_ (#328) üzenetére


boky84
csendes tag

Azt hittem hogy mod-ként alkalmazott pályát akarsz szerkeszetni, de a leírtak alapján te a beépített alap pályát szerkeszted ha jól gondolom.

ha nem találod a pipát akkor nyisd le a fa könyvtárát és ott vedd ki a pipát

gondolom tört játékod van, a hibakóddal meg nem kell foglalkozni attól még megy a játék

Nem szégyen az okosabbtól tanulni!!!

(#330) balin_hun_ válasza boky84 (#329) üzenetére


balin_hun_
csendes tag

oké
köszönöm

(#331) Emberkeman81


Emberkeman81
aktív tag

Hali!

Valaki segítsen ha ismeri a giants editort. Leszedtem az alap mappot.Mindent tudok rá rakni de szántó földet nem tudok létrehozni.

Végig olvastam a Giants editor tutorial oldalt de nem látok benne ilyet.Azt látom hogy a szántó földet hogy lehet skinnel ellátni (Fű,kulti után,szántás előtt/után stb) de a létrehozás nincs benne.Vagy legalábbis nem látom.

Valaki egy kezdő lökést adjon már.

Köszi!

(#332) Đ10Đ4 válasza patrik1920 (#325) üzenetére


Đ10Đ4
aktív tag

Vedd meg! Jobban jársz! ;)

Amúgy amit kérsz, az nincs is, a másik viszont hogy, 4000ft nem tudsz ki adni érte akkor ne várj jobbat!

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#333) boky84 válasza Emberkeman81 (#331) üzenetére


boky84
csendes tag

editort megnyitod
felső sorban: terrain foliage paint mode
terrain ablak megnyit
foliage layer lenyit: terrainDetail-re ráklikk
innét kezdve a foliage channels-ben kísérletezz a pipákkal
mert ha jól tudom az 5.0.1-hez még nem adták ki a terrain editing súgót

Nem szégyen az okosabbtól tanulni!!!

(#334) Kiss70


Kiss70
tag

Nem mindenkinek megy úgy a szekér a mai világban.
Pl.: nekem a játék 5.000 ft ba kerülne ha meg tudnám venni.Futár miatt.

De sajnos jelenleg ki várok,meg sajnos ki is kell várnom mert jelenleg van jobb helye is.
Mivel a 11 meg vettem ez sem fog ki maradni a gyűjteményből.

Tehát törtél vagyis letöltött verzióval multizni sehogy sem fogsz vedd meg ha van rá lehetőséged nem fogod meg bánni.

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#335) Sabber válasza larpi (#326) üzenetére


Sabber
aktív tag

A Claas lexion 550 vagy 420 vagy tucano 440 modok mind jók és használhatók, ha teszel rájuk egy claas 1200as vágóasztalt akkor tök jók.
mondjuk én kicsit megpiszkáltam őket így most 50.000 fér a tankba meg kicsit gyorsabban vág, így nincs vele baj és halad a munka is.

üdv.

(#336) zarew válasza Sabber (#335) üzenetére


zarew
senior tag

Azt a gyorsabb vágást elmesélhetnéd, mit kell átírni. A túlérést és a kapacitásnövelést,valamint a növekedési idő csökkenését már megoldottam. De a gép végsebességét,valamint a munkasebességét még nem tudom állítani.

Nekem is modolás után 64crc- t ír.Gondolom az installáláskor készített,kép szerint ellenőriz.Lehet a "ráinstallálás" segítene.De nem zavaró le kell okézni azt kész.

[ Szerkesztve ]

(#337) larpi válasza Sabber (#335) üzenetére


larpi
tag

Azok nekem is megvannak de nem mondhatnám hogy hibátlanok. Pl: Nem nyílik ki a fent a magtartály, ha megtelik, egy kocka képződik a tetején. Hülyén néz ki. Nem működik a választási lehetőség hogy a szalmát leszecskázza vagy egészben szórja ki. Stb....
Ha a 2011-hez normálisan megcsinálták a 2013-hoz miért nem. Valószinű néhány sózott seggű modder csapja össze csakhogy elsők legyenek.
Remélem néhány hónap múlva már többségben lesznek a hibátlan modok.
Ami a tunningolást illeti, én midig is kimaradtam belöle maradok a gyári adatoknál, úgy látszik mazoista vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#338) Zsolt... válasza larpi (#337) üzenetére


Zsolt...
tag

Ha a CLAAS 550-est használod, akkor úgy tudod kinyitni a magtartály ajtaját hogy: Belsőnézetből nyomsz 1 SPACE-ét, lesz ott két világító kapcsoló, egérgomb bal ..klikk.. és,, tádááám...

Nálam futottak még: CLAAS 770 12m-es vágóval, és mindenkinek csak ajánlani tudom: Claas Jaguar 900 Speedstar & Orbis 750,,, hibátlanul müxik rajt minden, nagyon faja kis szecskázó, sőt,,, ha pótossal mész mellette, akkor '1,-s tempómattal sem húzol el olyan hamar mint a "Big-X" mellöl... :C
1gyetlen probléma vele, erre sem lehet nagyobb pótost akasztani. :((

(#339) Zsolt...


Zsolt...
tag

Ja,, mégvalami: Van 1új Claas 550 is, ebbe kicsit jobban belenyúltak, szebb-élesebb textura, új gumik s alap 12m-es munkapad + szállító kocsi(ez Bug's Life, ha rákötöd lefagy a világ).. Kipróbáltam, ha ráteszed a melóst, baromi gyorsan vág.
Biztos jól jön ha már sötétzöldbe borult a föld, de nekem élményromboló ez a száguldás. :K

(#340) zarew válasza Zsolt... (#339) üzenetére


zarew
senior tag

Kérlek titeket,ha emlegettek valami jól működő modot a linket is tegyétek alá, mert így kevésbé tudunk élni a tippel.Ugyanabból a típusból is gyakran van sok verzió. Meg rohadt lusta is vagyok! :)) ;] :R
Előre is hála.....

[ Szerkesztve ]

(#341) larpi válasza Zsolt... (#338) üzenetére


larpi
tag

Sajna nekem egy másik verzióm lehet (Lexion 550). Az F1-es segéd menüben írja a lehetőségeket: szalmaszecskázás, többféle világítási mód, aktiválni a fülkét stb., de ezek egyike sem működik. Épp csak aratni lehet vele, semmi luxi. Volt egy Lexion 770 is, az meg ha megtelt, mellé álltam de nem ürített csak 20%-ot, ha elérte a telítettség mutatója a 80%-ot, becsukta a csövét és ment tovább. Nem is próbálkoztam vele tovább, gyorsan töröltem a mod könyvtárból, pedig 2011-ben az egyik kedvencem volt.

(#342) patrik1920 válasza larpi (#326) üzenetére


patrik1920
csendes tag

ahóz jó lene egy olvasó is :C

(#343) patrik1920 válasza patrik1920 (#342) üzenetére


patrik1920
csendes tag

nekemis volt ijen de 2012be :DD :C

(#344) Zsolt...


Zsolt...
tag

Nekem ezek vannak: [link]
[link]
[[link]

Velük nem volt gondom!

[ Szerkesztve ]

(#345) totoda


totoda
csendes tag

Sziasztok! Csatlakoznék a csapathoz.1. kérdésem melyik vetővel lehet kukoricát vetni mert nekem egyiknél sem írja:???
Üdv

(#346) Zsolt... válasza totoda (#345) üzenetére


Zsolt...
tag

Fentebb leírták már jó párszor... Amazone EDX 6000

(#347) totoda


totoda
csendes tag

Köszi! Bocs nem láttam.

(#348) totoda


totoda
csendes tag

Még eszembe jutott valami:Ti hova rakjátok a modokat?. mert nem találom a mod mappát

(#349) Emberkeman81 válasza boky84 (#333) üzenetére


Emberkeman81
aktív tag

Akkor még egy kérdésem lenne!

Pl. 2 ha területet hogy tudok létre hozni egy adott helyen (vagy tetszés szerinti méretet és helyen).Szeretnék kevesebb, nagyobb területet csinálni az alap mappon.Ezt hogy lehet?

Köszi!

(#350) appache951


appache951
csendes tag

Hali.Azt szeretném kérdezni,hogy amit beraktam füvet a tehenészet melletti tározóba azt onnan kitudom szedni valamivel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.