Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SparrowHUN


SparrowHUN
tag

Farming Simulator 2013

A Farming Simulator 2011 sikerén felbuzdulva, újabb részt jelentet meg a játékból a Giants Software a Focus Home Interactive-val összefogva.
Mint sokan tudják a Landwirtschafts Simulator (LS), avagy Farming Simulator sorozat emberek tömkelegét szegezte a monitorok elé. És ez nem csak a tizenéves fiatalokra vonatkozik, hanem az idősebb, 30-40 éves korosztály is nagy híve lett a játéknak. Sokan feltehetik a kérdést, hogy mi is a jó egy “paraszt-szimulátorban”!? Erre sokan tudnák a megfelelő választ, mely csupán egy szó: moddolhatóság. Tehát a játékot egyedi, saját tartalmakkal is ki lehet bővíteni. Ez teszi lehetővé, hogy az alap munkagépeken felül, más gyártók modelljei is megjelenjenek a virtuális térben. És természetesen ezáltal vált a játék több ezer ember nagy kedvencévé.
Na, de hogy ne csak mellé-beszéd legyen. Az LS 2013 merőben új változásokkal jelenik meg. A játékot a Skiregion Simulator 2012 motorjára építették. Így a földek nem állnak rendelkezésünkre a játék kezdetekor. Kapunk kisebb területeket, melyeket a kezdő munkagépekkel és munkaeszközökkel érdemes megmunkálni. Ahhoz, hogy egy újabb földet tudjunk venni, hatékony termelési stratégiára van szükségünk, hiszen a játékban is minden pénzbe kerül. A játék-menet ismerős, mint az előző verziókban. A munkafolyamatokat ugyanúgy kell végezni. Az ESC billentyű lenyomásával viszont már egy kicsit másabb képet kapunk. Egy az egyben kibővítették. Láthatjuk melyik földterületre milyen növényt vetettünk, vagy éppen melyik földünkön milyen munkaeszközzel dolgozunk.
Apropó munkaeszközök. A játék fejlesztői több, mint 100 fajta gépet, eszközt mellékeltek. Mindegyik licencelt márka, úgy mint a Deutz Fahr, Krone, Case IH, Pöttinger, Agroliner, Horsch. De a felsorolást lehetne még folytatni.
A játék lényege nem más, mint a gazdaságunk bővítése, növelése, minél újabb munkaeszközök, valamint több, nagyobb földek vásárlása.

Pár kép:

Trailer:

Farming Simulator 2013

Linkek:

Hivatalos oldal

Old Gamers Team Magyarország

FS-UK

Modhoster

[ Szerkesztve ]

(#2) SparrowHUN válasza SparrowHUN (#1) üzenetére


SparrowHUN
tag

Ja, ami lemaradt, bár van egy nap, és megjelenik a teljes.

Farming Simulator 2013 Demo

[ Szerkesztve ]

(#3) beluschi válasza SparrowHUN (#2) üzenetére


beluschi
tag

Kipróbáltam a demót, de meglehetősen le van butítva, nem lehet új földet, vagy gépet vásárolni, sőt még menteni sem lehet. A térkép és a grafika megismerésére viszont jó.

Néhány észrevétel a demó alapján az előző résszel összehasonlítva:

- Több helyen lehet a termékeket eladni (5)
- 3 féle állatot tenyészthetünk (szarvasmarha, juh, tyúk -bár kipróbálni ezeket sem lehet a demóban)
- Az eddigi gabonaféléken kívül cukorrépa és burgonya is termeszthető (a demóban csak búza, árpa, repce és fű vethető)
- A termények alacsonyabban vannak árazva, ha a gépek ára az előzőhöz lesz hasonló akkor lassabb lehet a fejlődés
- A gépeknek van fenntartási költsége
- A terményeket bizonyos időn belül le kell aratni, mert tönkremennek
- A felvásárlók részéről kapunk ún. "great demands"-ot, gyak. egy kiemelt ajánlat, amikor egy bizonyos ideig (12-18 óra volt nálam) lényegesen magasabb áron (1.7-1.9-szeres az addigihoz képest) vásárolnak fel. Ez alapján célszerű betárolni, majd az ilyen ajánlatra eladni a terméket.
- A földeket sem automatikusan lehet megvásárolni, hanem azt és akkor, amikor eladásra kínálják.
- A fogadott munkások "ügyesebben" dolgoznak, nem kell annyit trükközni a föld szélén, nem mennek félre, hanem korrigálnak.

Összességében nekem tetszik, pozitív irányba fejlődött.

Homeworld forever

(#4) SparrowHUN válasza beluschi (#3) üzenetére


SparrowHUN
tag

Mondjuk ennyire Én nem mentem bele a demóba, mivel ahogy írtad is, eléggé le van butítva. Elvileg ma estétől lesz elérhető Steam-en, már elővásároltam.
A bemutatás is abból lett összerakva, amit a pár köröm alatt tapasztaltam, illetve amit a Giants leírt. De annyi biztos, hogy ígéretesnek tűnik még módok nélkül is.
Annyi biztos, hogy ezzel a résszel eltöltünk jó pár óra játékidőt. :)

(#5) SparrowHUN


SparrowHUN
tag

Na, találtam egy kis érdekességet.
Este lehet alkalmazni... :)

Hogyan kapcsoljuk ki a HUD Panelt, és hogyan tudok el/leemelkedni a talajtól!

Először is, be kell menni a "FarmingSimulator2013Demo" mappába! Utána ott keresd ki a "game.xml"-t! Azt megnyitod jegyzettömbbel, és ott keresd ki ezt a sort:
<controls>false</controls>

A false-t írd át true-ra, utána mentés!

Majd irány LS-be! Gémelés közben a 0 gombbal lehet megnyitni a "panel"-t! Majd megint 0 és a TAB-bal kikeresed ezt:
gsToogleFlightAndNoHUDMode
Majd egy entert nyomsz!
Funkció(k):
O gomb - HUD(ok) kikapcsolása
Q gomb - Felemelkedés
E gomb - Leemelkedés

(#6) SparrowHUN


SparrowHUN
tag

Na, elérhető lett Steam-en.

Nekem tetszik... :)

(#7) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok!
Akinek hun van, most jelent meg az 1.3 patch, a fájlt kéretik rendsz. gazda módban futtatni, legalább is az angol fórumon ezt írta az admin.

(#8) larpi


larpi
tag

Üdv mindenkinek!
Ez a demó tényleg csak épp egy szűk bepillantást enged a játékba. Az ujítások tetszenek, mivel nagyobb kihívást jelent a játék. Jóval több mindenre oda kell majd figyelni.
Nagyon tetszik hogy az időt játék közben fel lehet gyorsítani.(Az előző verzióban reáltime-ben játszottam és ezért az éjszakák meglehetősen hosszúak voltak.)
A földek viszont nem tetszenek. Minden egyenes, párhuzamos és derékszögű semmi görbe, nem kihívás a művelésük.
Épületeket lehet-e építeni? Gondolok itt garázsokra, tárolókra, stb. Csak egy térkép van?
Remélem megjelenik hamarosan Szegeden is és meg tudom venni.

(#9) Tacsika válasza larpi (#8) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Nyugi, a patch sokat javított, megkíméled magad az idegbajtól... :C

(#10) SparrowHUN válasza larpi (#8) üzenetére


SparrowHUN
tag

Szia!

Hát ahogy elnézem a földeket, pont azért párhuzam-derékszög, mert sokan, mint pl. Én is hanyagoljuk a multit, és inkább egyedül játszunk. LS2011-ben volt cirka 20-25 mapom, és a vége felé már Én is így szerkesztettem, hogy a kombájnok szépen tudjanak fordulni.
Épületeket csak az üvegházak, meg a méhkaptár van, plusz tárolót nem tudsz. Gondolom majd egy DLC-ben gondoskodnak róla.
Map az csak egy van, de a modderek majd gondoskodnak a pótlásról. Egy biztos, nem valószínü, hogy LS2013-hoz Én fogok mapot építeni.
Nekem nagyon bejött, szépen megcsinálták, bár mint minden játékban, ebben lenne mit újítani.

üdv,
Sparrow

(#11) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok tudna nekem valaki segiteni ?Magyarositás kellene nekem hozzá !Válaszokat előre is köszönöm ! :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#12) apach válasza SparrowHUN (#10) üzenetére


apach
senior tag

Hali.

Üres 2013-as mapot már 4-et letöltöttem! :) ebből, 1 darab amit épp most szedtem le, multiplayeres.
Elvileg. Sőt, a modhosterre már pakolják fel az eredeti gépek kicsit alakított változatait is.

Van egy mondás, ami így szól: Google a barátod! Vagyis, használd, mielőtt kérdezel!

(#13) SparrowHUN válasza apach (#12) üzenetére


SparrowHUN
tag

Jah, láttam. Tegnap már tolták fel rendesen a motyót.
De amit Én észrevettem. Grimme cukorrépa-kombájn. 80 %-nál kinyílik a kivetőcső, de kb. 5 mp után vissza is húzza. Amikor megtelik, és aláállok a póttal, akkor meg nem jön belőle a cukorrépa. Szóval ez csak egy kicsi a hibákból. Persze vannak benne, de majd úgyis javítják.
Másik: Növényérés. A zöld minden árnyalatában jelzi a növények érését, ami aratható. Viszont van világoskék szín, ami a legjobb aratási időt mutatja. Repcénél, és árpánál ez a legjobb időpont az nagyon rövid, ezért érdemes sötétzöldnél ráküldeni a kombájnt.

(#14) ObiGabi


ObiGabi
aktív tag

Üdv!

Az új verzióban használhatóak lesznek a 2011-re szerkesztett modok? Van néhány, ami nekem nagyon bejön, szívesen használnám a 2013-ban is.

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#15) Kiss70 válasza ObiGabi (#14) üzenetére


Kiss70
tag

Hali!
Igen csak valamit átt kell konvertálni vagy mi.
Nekem magas én inkább ki várok.

Itt tudod le tölteni remélem tudod használni.

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#16) ObiGabi válasza Kiss70 (#15) üzenetére


ObiGabi
aktív tag

Köszi az infót!
Bár még nem tudom kipróbálni, még nem jött meg a game.

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#17) larpi válasza SparrowHUN (#13) üzenetére


larpi
tag

Egy kérdés: Real időben vagy felgyorsítva játszol? Ezt az ideális betakarítás idejének az általad vázolt rövidsége miatt kérdezem.

(#18) SparrowHUN válasza larpi (#17) üzenetére


SparrowHUN
tag

Egyenlőre nem vettem meg minden földet, tehát elég gyorsan be tudom vetni a földjeimet. Real időben nyomom, amíg minden munkálattal végzek, amikor vároka növényérésre felgyorsítom. Amikor minden beérett zöld színre (tehát aratható), akkor visszaállítom real időre. Hála Isten megoldották, hogy játék közben lehet szórakozni az idő állogatásával, tehát nem kell kilépegetni.

(#19) apach


apach
senior tag

A gépátírós tutorial már nekem is megvan, majd Jövőhét után levő héttől próbálkozni is fogok, amihez majd kellene nekem 1 valaki, aki letesztelné hogy működik e vagy sem majd a cucc. ObiGabi, szerintem Te leszel az a valaki. :D Az Új gamere már én is szervezkedek, báár, gázos lesz a megszerzése, de még idén meg akarom szerezni. Igaz, gondoltam már arra is, hogy kivárok kicsit, hogy hátha olcsóbb lesz majd későbbi időpontokban, és akkor olcsóbban talán sikerül megszerezni. ha már 3000 ért meg sikerül venni, már az is épp elég. :)

Van egy mondás, ami így szól: Google a barátod! Vagyis, használd, mielőtt kérdezel!

(#20) apach


apach
senior tag

Bocs az Újért, de még mindig nem lehet bármikor újra szerkeszteni a korábbi írást, így ez van.

Nos. Megvan a gép átírás menete, MAGYAR NYELVEN! :)))

Van egy mondás, ami így szól: Google a barátod! Vagyis, használd, mielőtt kérdezel!

(#21) SparrowHUN


SparrowHUN
tag

Egy kis aratás 4 kombival...






(#22) ObiGabi válasza apach (#19) üzenetére


ObiGabi
aktív tag

Üdv!

Szívesen segítek, csak legyen meg a játszó. Megrendeltem, de még nem kaptam meg. Bár mostanság nem sok időm van erre, így az új verzió hiánya elviselhető :)

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#23) SparrowHUN válasza apach (#19) üzenetére


SparrowHUN
tag

Ha gondolod, Én segíthetek... :)

(#24) zarew


zarew
senior tag

Óvatosan bánjatok az időgyorsítással,mert én maxra raktam,hogy az 1szem földemen beérjen a repce, be akartam várni a kékes színű ideális aratást és ez az idő olyan rövid volt hogy elfonyadt,vagyis megdöglött túlérett a termés. Vagyis sötétzöld érési foknál vegyétek vissza a sebességet!

(#25) SparrowHUN válasza zarew (#24) üzenetére


SparrowHUN
tag

Ez így van. De ajánlottabb a zöld 2. árnyalatánál, főleg ha már sok, nagy földed van. Én is így jártam, cirka 6 ha földdel.. Szóval kicsit se vágott szét az ideg... Kezdhettem elölről a szántás, tárcsázás, vetést és a többi....

(#26) zarew válasza zarew (#24) üzenetére


zarew
senior tag

Mondjuk én csak kultizok.11-ben csináltam azt,hogy egybeszántottam a földeket.Ezt még csak most kezdtem.Kicsit zavar,hogy az enyém nem magyar nyelvű amint lesz a multiban megveszem!

(#27) apach válasza SparrowHUN (#23) üzenetére


apach
senior tag

Szia!

:) Oksa, megpróbálkozunk akkor vele a jövőhéten valamikor. :) De, nem ártana egy skype elérhetőség, hogy át tudjam neked küldeni, mert hogy, nem tudom hova töltsem majd fel, hogy le tudd szedni és tesztelni tudd hogy működik e vagy meg e jelenik a boltban és meg is lehet e venni stb. ehhez, a már 2011 re tesztelt, és kifogástalan, (logmentes) cuccot akarok kipróbálni majd. :))) Csak most nem tudok szinte gépen se lenni, így valahogy csak kibírom a héten. :)

Van egy mondás, ami így szól: Google a barátod! Vagyis, használd, mielőtt kérdezel!

(#28) zarew


zarew
senior tag

Földet hogyan ajánlanak megvételre? Mikor? És mennyiért? Mert csak egy földdel vacakolok...

(#29) beluschi válasza zarew (#28) üzenetére


beluschi
tag

Gyalogosan odamész a föld közepén lévő jelhez és R gomb megnyomásával feladja az ablakot a föld területével és árával. Vannak árverések is, ahol olcsóbban lehet megvenni a földet, erről értesítést kapsz.
A telefonfülkéknél találsz ennek - meg másnak is - a menetéről leírásokat.

Homeworld forever

(#30) farmerka válasza ObiGabi (#22) üzenetére


farmerka
csendes tag

Van DLC is?

(#31) zarew válasza beluschi (#29) üzenetére


zarew
senior tag

Köszi, gyalog is átmentem a pontokon,csak nem vettem észre a bevillanó új menüt. Egyébként nagyon jó újítás az egér húzogatással irányítható, markoló,raklapvillázó homlokrakodó stb funkció.
A grafika is szebb lett ,szóval tetszik. Csak sajnálom,hogy a rengeteg 11-es modot,az átírt cuccokat most dobhatom ki.Illetve ha lesz időm megnézem ezt az átkonvertálást. Csak hát az IDŐ ! Pénz és én csóri vagyok :DDD
Egyébként most raktam fel szűz rendszerre (win7 64 ) a játékot és a printscreen most sem működik a játék közben,egyébként meg igen.Csak egy fekete képet fényképez.Esetleg valami megoldás? XP alatt működött minden.

[ Szerkesztve ]

(#32) SparrowHUN válasza zarew (#31) üzenetére


SparrowHUN
tag

Hello!

Én is win7 64 biten használom, és Nekem jó a Print Screen. Szóval ez ügyben passzolok.
Az egérrel mozgatható gépek 2011-ben is voltak, hiszen az alapgépek abban is ezt a funkciót használták. A grafika valóban szebb, ezzel is javítva a gépigényt. Átdobtam a textúrákat 2011-es mapra, és érezhetően jobban futott. Szóval volt értelme szép textiket csinálniuk.

(#33) larpi


larpi
tag

Ma végre én is megvettem a játékot, mellé kellemes meglepetésként 25%-os kedvezményt kaptam mivel az 576 bolthálózat a 20 éves jubileumát ünnepli.
Ma és holnap szabadnap utána a négyes ünnep, lesz idő egy maratoni parasztizálásra.

Zarev
Nekem is az a baj mint nálad, fekete képet kapok a print screen-nel. Mivel nem vagyok nagy szoftveres nem találtam az okát hogy miért csinálja.
Én Irfan View-vel csinálom a képeket.

(#34) zarew válasza larpi (#33) üzenetére


zarew
senior tag

Akkor én is azzal próbálkozom!

:)) Még a mai nap folyamán az 576 boltokban 3000 alatt kapható a játék!!!! :))

(#35) zarew válasza larpi (#33) üzenetére


zarew
senior tag

dupla,de hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#36) disco fever


disco fever
csendes tag

sziasztok!

totál kezdő vagyok ebben a játékban, és lenne pár kérdésem:
- a megtermelt cuccokat hol tudom eladni?
- honnan tudom, hogy melyik terményt mikor kell/érdemes betakarítani?
- hányszor kell/lehet permetezni, trágyázni? honnan tudom, melyik növényt mikor kell?
- a silóban meddig áll el a termény?
- melyik géppel lehet a szénát/szalmát (sosem tudtam, mi a különbség :B ) összeszedni?

hát asszem, egyelőre csak ennyi kérdésem lenne :) előre is köszi!

(#37) larpi válasza zarew (#35) üzenetére


larpi
tag

Elindítod az IrfanView-et, az opciók menüben találod a fényképezés menüt, itt többféle állítási lehetőség van.
Alapértelmezésben a Ctrl-F11 megnyomására képet csinál az aktuális monitorról.
Tehát a játék indítása előtt elindítod a képlopót, de a játék közben is el lehet indítani mivel a játékot a win-gombbal le lehet tenni a tálcára. Utána csak a Ctrl-F11-et kell nyomogatni és keszülnek a képek.

(#38) larpi válasza disco fever (#36) üzenetére


larpi
tag

Ha magyar játékod van akkor keresd meg ezt a filet.
C:\Program Files\Farming Simulator 2013\FarmingSimulator2013_HU.pdf
Ez egy szépen illusztrált játékleírás, a térképen jelöli hogy hol a malom, a teher pu. stb. Ha végig olvasod és még mindig nem tiszta valami akkor szivesen válaszolok.

(#39) zarew válasza larpi (#37) üzenetére


zarew
senior tag

Köszönöm,tökéletes lesz! :R

(#40) ObiGabi


ObiGabi
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Az igazi farmer, stílusosan megy esküvőre :)

Claas Xerion 5000

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#41) disco fever válasza larpi (#38) üzenetére


disco fever
csendes tag

Köszi! Átolvastam, jópár dolog kiderült, de azért van még pár homályos folt. De megpróbálok rájönni. Ha nem boldogulok, jelentkezem!

(#42) SparrowHUN válasza disco fever (#41) üzenetére


SparrowHUN
tag

Huh, ezt a magyar .pdf doksit valaki el tudná juttatni Nekem. Már csak azért, mert az enyém Steam-es, és rohadtul angol... :S

(#43) larpi válasza SparrowHUN (#42) üzenetére


larpi
tag

Elküldtem. Nézd meg az emailedet.

(#44) SparrowHUN válasza larpi (#43) üzenetére


SparrowHUN
tag

Köszöntem szépen Mester! :) Örök hálám üldözni fog... :)

(#45) zarew


zarew
senior tag

Valamiért a Big x re nem tudok pótost rakni. Pedig a csövét is felemeltem. Mi lehet a hiba?

(#46) SparrowHUN válasza zarew (#45) üzenetére


SparrowHUN
tag

Egyszerű a megoldás. Indítsd el helferrel a BigX-et, és állj mellé traktorral+póttal... :)
Amúgy nem tom, 2011-ben lehetett akasztani utána, de mondjuk úgy nem szoktam Én használni.

(#47) zarew válasza SparrowHUN (#46) üzenetére


zarew
senior tag

Na de sebaj valaki hamarosan úgy is átírja 13 ra az egész Big x pakkot.
Vagy ezt találtam pl.

[ Szerkesztve ]

(#48) larpi válasza zarew (#45) üzenetére


larpi
tag

Próbáltál több féle pótot? A 2011-ben is csak a billenős pótokat lehetett utána kapcsolni. Az önkirakodós pótkocsik, amik kardánhajtást igényelnek (Ami a Big X-nek nincs) nem kapcsolódnak, csak a traktorokhoz.
Billenőssel próbáltad?

(#49) donrob26 válasza SparrowHUN (#1) üzenetére


donrob26
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Lenne pár kérdésem a játékkal kapcsolatban:D

-Lehet benne embereket felbérelni, hogy segítsenek?
-Már kapható a piacon magyar nyelvű változat is?
-Mennyi körül megy az ára a boltokban?

Előre is köszi a válaszokat!:D

(#50) zarew válasza donrob26 (#49) üzenetére


zarew
senior tag

Szia!

-igen
-igen
-3999

larpi: -igazad van,nem tudom a legnagyobb piros önkirakós-e?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.