Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) satuka72 válasza Giot (#698) üzenetére


satuka72
csendes tag

Köszönet érte. :)

(#702) Giot válasza Dr.Én (#699) üzenetére


Giot
addikt

Ehol van: [link]

(#703) Dr.Én válasza Giot (#702) üzenetére


Dr.Én
veterán

Pontosan ott van . Valamiért nem tudtam linkelni rendesen.

WOT: kissio

(#704) Emberkeman81


Emberkeman81
aktív tag

Újabb problémába ütköztem.
Módosítottam a deutz agrotron x720 special traktor sebességét.Tökéletes lett.22,5 méteres kulti + trágyaszóró és 45-48-al megy munka közben (üresen 78-81 km/h) de a sor végén majd össze csuklik a gép meg a kulti a megállástól.Nem gond de rettentő zavaró ez a látvány.Mit kell beállítani a deutzagrotronx700special.xml-ben hogy kicsit lassabba álljon meg.Ugyan ezt megcsináltam a deutz TTV 7250-el (másabb beállításokkal) de ő nem bírja csak 15-17 km/h van húzni a kultit.
De a lényeg a megállás.

Valakinek megoldása van?

A módosításaim:
<motor minRpm="100" maxRpm="350 1100 2850 800" maxTorques="-1 -1

-1 -1" brakeForce="4" lowBrakeForceScale="0.5"

compensateWheelRadius="12" lowBrakeForceSpeedLimit="0.1"

forwardGearRatio="8" backwardGearRatio="17" differentialRatio="1"

rpmFadeOutRange="40">
<torque rpm="200" torque="1.3"/>
<torque rpm="400" torque="1.1"/>
<torque rpm="600" torque="1.5"/>
<torque rpm="800" torque="1.5"/>
<torque rpm="1100" torque="1.5"/>
<torque rpm="1500" torque="1.5"/>
<torque rpm="1800" torque="1.3"/>
<torque rpm="2300" torque="1.1"/>
<torque rpm="2850" torque="0.8"/>
<backwardTorque rpm="800" torque="0.4"/>
<backwardTorque rpm="720" torque="0"/>
</motor>
<accelerationSpeed maxAcceleration="0.9" deceleration="0.7"

backwardDeceleration="0.5"/>

Angol tudásom nincs így nem tudom mit lehet kezdeni vele.

És még egy dolog.Ugye 22.5 méter a kulti.A fordulási szög viszont nem az igazi.Azzal lehet valamit kezdeni?Látom hogy van benne radius de bármit kezdek vele nem jó. :W

Ja és szeretném fixre bele rakni a vásárolható gépek közé (valami gagyi helyett).Ezt hogy lehet?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#705) Emberkeman81 válasza Emberkeman81 (#704) üzenetére


Emberkeman81
aktív tag

Az a radius a kerék átmérőket jelenti. :(((

(#706) Emberkeman81


Emberkeman81
aktív tag

Ismét kérdés.
Az ESLimiter mit is csinál pontosan? És hova kell berakni (Milyen fájlba)?Én próbálkoztam de semmi kölömbséget nem vettem észre.

Köszi!

(#707) Greenfarmer


Greenfarmer
csendes tag

Mi lehet a probléma akkor, ha a birkáknál 0% a termelékenység, és nem tudok tölteni az etetővályúba és a trágyatároló sincs tele? Tud valaki megoldást erre? :W

(#708) apach válasza Darius26 (#695) üzenetére


apach
senior tag

Hali. Azért nem jelenik meg, mert azok a módok, nem jók multiba! Olyat tölts le, aminél oda van írva hogy: MP vagy kisbetűvel: mp. Ok? Az ilyeneknek tuti működniük kell, ha rendesen tesztelte a feltöltőjük.

Ezt pedig mindenkinek!

Eskü, a 2011 verzióval nincs ennyi bajom, mint ahányat itt olvasok. Kezdek afelé hajlani, hogy meg se veszem inkább a 2013-t.... Maradok inkább az egyszerűbb 2011nél. Ezt a 2013-t sajna nagyon úgy látom, hogy rendesen elrontották, vagy nem tudom mi van vele. Vagy pedig, Ti nem figyeltek rendesen oda, a játékra vagy épp, pár már tapasztaltabb irkálóra. Mellesleg, és bocs hogy ide írom, Januárban szeretnék multizni MAJD de ha lehet 2011-l legalább is míg a 2013-t meg nem veszem. HA megveszem.

[ Szerkesztve ]

Van egy mondás, ami így szól: Google a barátod! Vagyis, használd, mielőtt kérdezel!

(#709) ObiGabi válasza apach (#708) üzenetére


ObiGabi
aktív tag

Üdv!

Bezony vannak benne hibák... Nem véletlen, hogy elég hamar megjelent az első javítócsomag. Szerintem kitűztek egy dátumok, amikor meg akarták jelentetni a játékot, de mindenki tudta, hogy nem fognak elkészülni az összes módosítással időben, ill. a tesztekre nem marad idő. Még így a javítócsomag után is vannak benne hibák.

Off

Az a multis dolog érdekel, szívesen beszállnék! Ép most nosztalgiázok kicsit :)

On

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#710) muki 50 válasza Đ10Đ4 (#182) üzenetére


muki 50
csendes tag

Hogy lehet a paradicsom neveléshez a víz mellé a trágyát vinni?????
Cserébe ha érdekel titeket akkor megírom hogy lehet 2 óra alatt sok pénzt keresni úgy, hogy nem kell érte dolgozni és nem csalással.

(#711) Emberkeman81


Emberkeman81
aktív tag

Hali!

Meg lehet-e oldani hogy a letöltött modot (traktor) belerakjam a vehicle mappába és megvásárolható legyen?

Köszi!

(#712) gab116 válasza muki 50 (#710) üzenetére


gab116
csendes tag

muki 50

Az egyebeknél veszel egy mozgó víztartályt, feltöltöd vízzel a forrásoknál, odamész a paradicsom épületénél lévő kék víztartályhoz és az "R" gombbal áttöltöd.

Emberkeman81

A letöltött modokat a Dokumentumok/My games/Farming simulator 2013/mods mappába rakd, és akkor a bolt listái között megtalálod a berakott traktorod.

[ Szerkesztve ]

(#713) olivera88 válasza Emberkeman81 (#706) üzenetére


olivera88
veterán

Azt csak telepíteni kell. Az arra jó h növelni tudd a teljesitményt a fokozatonként annélkül h gép xml jében beletúrnál. Page up és page down gombal lehet használni ha valamelyik fokozatban vagy.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#714) gab116


gab116
csendes tag

Van egy traktorom aminek a belső nézetében az egér a valós mozgatással fordítva mozog, ezt tudom módosítani egyszerűen valamelyik fájl szerkesztésével vagy ehhez külön program kell? Ha igen hol?
_______________________
Van egy teljesen NONAME régi kormányom, de nem tudom rávenni, hogy a játékban használni tudjam, tudtok mondani valami programot amivel életre tudnám kelteni? (a kormány egyébként tökéletesen működik) Elég lenne az is ha a kormány és a pedálok működnének a gombok maradhatnak a billen.

(#715) muki 50 válasza olivera88 (#713) üzenetére


muki 50
csendes tag

gab116

(Üvegházról) Nem a víztartállyal van probléma hanem trágyalevet is fel kellene tölteni hogy működjön a fóliában a termelés és ezt nem tudom ha tudjátok hogy kell csinálni írjatok. Köszi

(#716) gab116 válasza muki 50 (#715) üzenetére


gab116
csendes tag

muki 50

Bocs, kicsit késő volt:D
Hígtrágyát nem lehet sajnos tenni az üvegházba, a trágyát a tehenektől kell vinni homlokrakodóval és a barna tárolóba kell helyezni.

[ Szerkesztve ]

(#717) Emberkeman81 válasza olivera88 (#713) üzenetére


Emberkeman81
aktív tag

Köszönöm a választ.

Van egy ESLimiter modom akkor azt csak bele kell másolni a mod mappába és használja a program:Vagy kell valahova írni valamit?

(#718) olivera88 válasza Emberkeman81 (#717) üzenetére


olivera88
veterán

Exe formátumban van nem? Azt csak telepited és annyi nem kell a játékba bemásolni.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#719) Greenfarmer


Greenfarmer
csendes tag

Ez előtt 5 perccel beléptem a játékba, és olyat tapasztaltam, amilyet eddig még soha. Azt hittem nem térek magamhoz, mikor beléptem és azt láttam, hogy eltűnt a mentésem az eddigi több, mint 120 órányi játékkal együtt. hát kérdem én:

HOGY TÖRTÉNHET MEG ILYEN???!!!

:W :W :W :O :O :O :W :W :W :O :O :O :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#720) muki 50 válasza Greenfarmer (#719) üzenetére


muki 50
csendes tag

Sajnálom hogy nem tudom hogy mi történt a mentéssel de pénzt segítek szerezni.
Adj el mindent 100.000 ezer euróig és vegyél 5 doboz méhet vedd föl a sebességet 60-ra és várj egy óra hosszát és láss csodát termelik a sok pénzt és nem kel mást csinálni vele.
Sajnos itt a játék pénz szerzése ki van játszva.

(#721) Kiss70 válasza muki 50 (#720) üzenetére


Kiss70
tag

Tud Valaki egy kis mapot. Amin nagyából minden egy helyen van?

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#722) Greenfarmer


Greenfarmer
csendes tag

Akadt egy kis problémám az egyik moddal:
Ez egy nyerges pótkocsihoz csatlakoztatható vonókapocs, "Ringfeger" felirattal. A probléma abban mutatkozik meg, hogy amikor megveszem, a bolt előtt a vonókapocs a beton alá kerül és nem tudom csatlakoztatni. :W Használ valaki hasonló modot?

[ Szerkesztve ]

(#723) gab116


gab116
csendes tag

Tudtok olyan modot ami folyamatosan kiírja, hogy melyik kombájn töltöttségi szintje, hogy áll?
Próbálgattam ezt a Courseplay-t de nekem sose 100%-os, vagy ott marad a föld közepén a következő alkalomig míg szükség van rá vagy, be se tud állni a kombájn mellé :/

A többi kérdésem is áll még mindig amit a #714-nél írtam.

(#724) Giot


Giot
addikt

(#725) premogyt


premogyt
csendes tag

Helló!
Maps szerkesztésről szeretnék infót kérni, hogy milyen progival lehet, és honnan lehet letölteni.
Illetve egy két hasznos tanácsot is szívesen fogadok. :)
Köszi!

(#726) Atka84


Atka84
csendes tag

Multiban miért lép ki a játék? A szerver létrehozónál is és aki belép annál is.

(#727) ObiGabi válasza gab116 (#723) üzenetére


ObiGabi
aktív tag

Üdv!

Itt találsz kijelzőt: [link].

Van egy "Hasznos", azon belül pedig egy "Kijelző a többi gépről" nevű mappa. Ez kell Neked.

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#728) zirigy


zirigy
tag

sziasztok!

Na sikerült eljutnom arra a szintre, hogy 100%-os a termékenységem a teheneknél.
Most már van trágyám is. A kérdésem az lenne, hogy a trágyát mikor kell elszórni a földeken?
Tárcsázás előtt vagy után? Gondolom mindenképpen vetés előtt.
Viszont ha letrágyázom a földet, akkor kell e vetés után hígtrágya vagy permet?
És még egy, a trágyázás ad + bónuszt a gabonának?

Köszi előre is a válaszokat!

(#729) Greenfarmer válasza zirigy (#728) üzenetére


Greenfarmer
csendes tag

Én trágyázni ugyan nem szoktam, műtrágyát és hígtrágyát használok. Én vetés után szoktam beszórni a földet. És ha AMAZONE Condor 15001 vetőgépet használsz, nem kell külön kultizni aratás után.

(#730) Greenfarmer


Greenfarmer
csendes tag

Egy másik téma:
Nemrég törlődött a mentésem és a pénz moddal visszaállítottam a gépeket meg a földeket. A kérdésem pedig:
Mennyi idő után kezdenek a birkák hígtrágyát termelni?

(#731) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok

A játékot nemrég kezdtem el.Nagyon tetszik.
Egy pár kérdésem lenne:

1.A tojásokat hogy tudom eladni?

2.A szalmát eltudom-e adni,vagypedig mit tudok vele csinálni?

3.Termőföldet hol lehet venni,ha nincs rajta ikon?

A játék 1.3-as verzió,és magyar.

Köszönöm a választ!

(#732) ObiGabi


ObiGabi
aktív tag

zirigy!

A trágyát a növény érése előtt bármikor kiszórhatod, kultivátorozás/ekézés/tárcsázás előtt, után, vagy vetés után. A műtrágyát kultivátorozás/ekézés/tárcsázás után, érés előtt. Elég csak az egyik. Bónuszt nem kapsz, ellenben a termés meg kétszereződik.

Greenfarmer!

A birkáktól trágyát ne várj, azok ezen a téren irigyek :) Viszont a gyapjút lelkesen és önzetlenül adják.

makoj20!

A tojásokat pl. a faluban, vagy a gazdaboltban adhatod el. A PDN-n látszik az ikonja (ha jól emlékszem).

A szalmát a farmodon tudod eladni. Az egyik épület előtt van némi szét szórt szalma, na ott. Adhatod bálázott formában, vagy egy felszedő pótkocsiról is beboríthatod. Utóbbi esetben kevést pénzt kapsz érte, viszont nem kell drága bálázó gépekre költened.
Ha már bocik tenyésztésével is foglalkozol, akkor nekik adni kell, bálák formájában, ill. a takarmánykeverő gépbe is adagolni kell.

Ha nincs ikon a földön, akkor az már a tiéd. Szerintem...

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#733) Greenfarmer válasza ObiGabi (#732) üzenetére


Greenfarmer
csendes tag

Köszi a választ. Időközben nekem is leesett, hogy hülyeség volt a kérdésem és a hígtrágyát a biogázüzem termeli.

(#734) #73029888 válasza ObiGabi (#732) üzenetére


#73029888
törölt tag

Köszönöm a segítséget :)

(#735) #73029888 válasza ObiGabi (#732) üzenetére


#73029888
törölt tag

A második kérdésemre nem jó választ kaptam. A sima szalmával mit tudok csinálni,azon kivül hogy begyüjtöm,de nem szeretnék semmit sem csinálni vele.max csak eladni.

(#736) beluschi válasza #73029888 (#735) üzenetére


beluschi
tag

ObiGabi leírta: rendfelszedő pótkocsival összeszeded a szalmát, majd a pótkocsiról a szalmát leüríted a farmodon, ott, ahol az épület előtt szalma van szétszórva. Így is kapsz pénzt, csak kevesebbet, mintha báláznád.

Homeworld forever

(#737) zirigy válasza ObiGabi (#732) üzenetére


zirigy
tag

ObiGabi köszi a választ!

Még annyit, hogy írtad, hogy a termés meg kétszereződik. Szóval mind1, hogy mivel szórom le a földet, legyen az műtrágya, permet, hígtrágya vagy trágya. Automatikusan ha valamelyikkel leszórom dupla termést kapok.
Jól gondolom?

Már csak azért, mert Én azt hittem, ha eljutok a trágyázás szintjére valamivel jobb lesz a termés, mint a műtrágyától.

(#738) #73029888 válasza beluschi (#736) üzenetére


#73029888
törölt tag

Ez rendben van,de a szalmát magába nem lehet eladn?

(Semmi boglyázás)

(#739) beluschi válasza #73029888 (#738) üzenetére


beluschi
tag

Most nem értem. Úgy akarod eladni, hogy kint van a földön és hozzá sem nyúlsz? Mert úgy nem lehet, mint ahogy a búzát sem tudod eladni, hogy a földön van kint. Mindössze egy pótkocsit kell végighúznod a renden, ami összeszedi a szalmát, majd leborítod a megfelelő helyen. Ennél egyszerűbben nem lehet és így is csak a szalmát adtad el.

Homeworld forever

(#740) #73029888 válasza beluschi (#739) üzenetére


#73029888
törölt tag

Most már értem

Köszi a választ.

(#741) gab116 válasza ObiGabi (#727) üzenetére


gab116
csendes tag

Köszi, de azt írja nem érhető el a számomra :/

(#742) gab116


gab116
csendes tag

Erről a modról van tapasztalat?
link

[ Szerkesztve ]

(#743) Kiss70


Kiss70
tag

Valaki tudna ajánlani egy kisebb mapot amin el lehet dolgozgatni?

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#744) ObiGabi válasza gab116 (#741) üzenetére


ObiGabi
aktív tag

Na ez érdekes: egyszer megy, másszor nem. Rányomtam még egy frissítést és egy mentést, talán most.

[link]

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#745) ObiGabi válasza beluschi (#736) üzenetére


ObiGabi
aktív tag

beluschi!

Köszi!

zirigy!

A végeredmény szempontjából mindegy melyik módszert választod.
A műtrágyázás gyorsabb, a szervestrágyázás több játék élményt ad.
A való élettel ellentétben, itt nincs káros mellékhatása a műtrágyának, tehát használhatod bátran, a szervesnek meg nincs szaga :)

[ Szerkesztve ]

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#746) Giot válasza ObiGabi (#745) üzenetére


Giot
addikt

"a szervesnek meg nincs szaga"
:DDD
Mikor megterítik itt Debrecenben, a környékbeli földeket szerves trágyával, úszik a város a szagban.

[ Szerkesztve ]

(#747) ObiGabi válasza Giot (#746) üzenetére


ObiGabi
aktív tag

Na akkor most már tudod, hogy mi az a rettenet szag.

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#748) gab116 válasza ObiGabi (#744) üzenetére


gab116
csendes tag

Köszi, így már működik!

Hol lehet átírni, hogy egy gép mekkora súlyt tudjon vontatni? Van egy kamion ami a teljesen megpakolt futónál felemelkedik (61 t).

(#749) apach válasza gab116 (#714) üzenetére


apach
senior tag

Szia!

Csak az adott mód, Újra szerkesztésével lehet csak javítani tudtommal. vagyis, Ha lehet, akkor Editorban, ha nem, akkor egy másik programmal lehet szerkeszteni, aminek épp nem tudom most a nevét. Menteni, ingamelni és ennyi.

Van egy mondás, ami így szól: Google a barátod! Vagyis, használd, mielőtt kérdezel!

(#750) apach válasza ObiGabi (#709) üzenetére


apach
senior tag

Szia!

Oksa, a multit meg beszéljük majd. De csak délutánonként tudok max játszani kb este 5 től este 9 ig max. Hét közben, korábban is tudok játszani.

Hát, igen. Ezért, én inkább kivárok, és majd valamikor a nyáron talán megszerzem. Addigra, lehet hogy az ára is a felére esik le majd. :) Túl sok a hiba nekem ahhoz hogy pazaroljam rá még az időm. Inkább a 2011 Platinummal tolom, abba kisebb a hiba lehetősége. :)))

Van egy mondás, ami így szól: Google a barátod! Vagyis, használd, mielőtt kérdezel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.