Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) gombcomp válasza kaoszpapja (#249) üzenetére


gombcomp
senior tag

Hááát ez elég Extrém! :Y :C

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#252) kaoszpapja válasza toyone (#250) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

szigetelővel befedtük az alját és azt kivágtuk a réznél

gombcomp:ez már az :D

[ Szerkesztve ]

(#253) Zé_Mester válasza kaoszpapja (#249) üzenetére


Zé_Mester
őstag

úúúú apám ez nem semmi :C :C
elgondolásnak nem rossz, de ha felkeresed speed-et sztem meg tudtok egyezni, mert neki van egy eladó. az még az én potom volt, nagyon jó darab :K

(#254) kaoszpapja válasza Zé_Mester (#253) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

jó lenne nekünk bármiféle pot, a te vga potjaidat is mevennénk de nincs píízz :(

(#255) Zé_Mester válasza kaoszpapja (#254) üzenetére


Zé_Mester
őstag

ez szomorú :F
de ha van valami nyugodtan írj, aztán leboltoljuk ;)

(#256) serito


serito
senior tag

Már nálam is folynak az előkészületek, jövő hét péntek, szombat-ra tervezek egy kis D.Ice mókát 4db celeron és 2db giga EP35-DS3 társaságában. Sajnos Asus Commando-t nem :( sikerült beszereznem, pedig az összes nagykerben megérdeklődtem. Marad az EP35 meglátom mire képes. Remélem Bagira pot-ja sikeresen teljesít majd. :D A képen nincs minden alkatrész, ez csak ízelítő belőle, aki meg jártas a témában az meg úgyis tudja. ;)

[ Szerkesztve ]

(#257) Zé_Mester válasza serito (#256) üzenetére


Zé_Mester
őstag

hajrá-hajrá :C
sok sikert, ha bármibe tudok segíteni keress nyugodtan ;)

(#258) ADAM1337 válasza serito (#256) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Látom nagyban tolod, 4proci, 2 lap.
Sebaj biztosra kell menni, remélem jól fog sikerülni és sikerül jól a teszt +tapasztalatokat szerzel akárcsak mi.

[ Szerkesztve ]

(#259) serito válasza ADAM1337 (#258) üzenetére


serito
senior tag

Igen, ha rendesen belejövök bekapcsolódik az i7 920 és UD5 lapom is, de kezdetnek csak az "olcsóbb" celeronokat akarom megnyúzni és nem a 150k-s lapot+procit. Inkább egy cerkát vágjak haza egy rossz mozdulattal mint az i7-es rendszeremet. :D

(#260) Zájec válasza serito (#259) üzenetére


Zájec
veterán

igy van :K te ésszel csinálod barátom .

csinosan néz ki a teriték.. ;)

(#261) #97544192 válasza Zé_Mester (#201) üzenetére


#97544192
törölt tag

Szeretettel várjuk! :D

(#262) Zájec


Zájec
veterán

szakmai kérdésem lenne ::

a potok anyagával kapcsolatban... tudom hogy általában réz. melyik a jobb a vörösréz vagy a sárgaréz ? vagy esetleg valami ötvözet ? melyik a legjobb anyag amiböl pot-ot lehet késziteni...?

(#263) serito válasza Zájec (#262) üzenetére


serito
senior tag

Köszönöm. :D

Pot: Ahogy hallottam, olvastam nagy tisztaságu sárgaréz a legjobb hővezető viszont puhább is mint a vörösréz. Hogy potnak melyik a jobb???? :F

Tegnap kerestelek de nem vetted fel, pedig összefuthattunk volna. Áruért meg cuccokért voltam a teszthez. ;)

[ Szerkesztve ]

(#264) Zájec válasza serito (#263) üzenetére


Zájec
veterán

szóval a sárgaréz a jobb.. :) abból mindegy milyen , vagy van jelentösége hogy eseteleg milyen ötvözetü ?

"Hogy potnak melyik a jobb???? " mert akkor olyan anyagot veszek , ami a legjobb erre a célra, ezért kérdezem... :)

bocsi , le voltam halkitva , tényleg kerstél , csak elkeveredtél a többi nemfogadott hivásaim között... d.u értünk haza, wellnes-elni voltunk Ceglédberceli thermalhotelba.. :D ahh de jó volt egy kicsit punnyadni... :B

(#265) serito válasza Zájec (#264) üzenetére


serito
senior tag

Esztergálni akarsz egy pot-ot? Szerintem várd meg a hozzáértők jugeen, Achill3us, Zé...stb válaszát is, mert én csak az anyagra vonatkozóan írtam. Hogy melyik a jobb pot gyártásához az ötvözet vagy a nagytisztaságú réz azt nem tudom. :( Neked még ahogy megy barátom, wellnes...stb irigyellek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#266) Zájec válasza serito (#265) üzenetére


Zájec
veterán

esztergálni és marni , de akár rézzel is heggeszteni ha szükséges...
persze nem a mai nap :) szóval ráérek,,, de még idén... sajna most kevesebb idöm lesz a sulim miatt.... készülnöm kell a CNCforgácsoló vizsgára....
"Neked még ahogy megy barátom, wellnes...stb irigyellek" :D a szülöknek volt egy kis felhalmozott üdülési csekk , azt kellett elkölteni, szóval csak vendég voltam... ilyen pihenökböl ránkférne 1-2hónapban egy ilyen alkalom.. :)

"Szerintem várd meg a hozzáértők jugeen, Achill3us, Zé...stb válaszát is,"
természetesen , ez igy lesz. :K kezdödik az információ gyüjtés , és majd utána a gyátrás... több potot is szeretnék csinálni... VGA-ra is... ;)

(#267) Achill3uS válasza Zájec (#266) üzenetére


Achill3uS
veterán

nocsak, elgurult a gyógyszered? :))
na szóval, pot anyaga. mivel a sárgaréz már alapból egy ötvözet nem hinném, hogy a legjobb lenne ilyen célokra (nem is nagyon láttam, hogy külföldiek közül bárki is sárgarézzel próbálkozzon) azonkívül amennyi puhasága a vörösréznek van annyi belefér, azért attól, hogy a cpu-ra lefogatod még nem lesz semmi baja, maximum x tesztelés után polírozol egy kicsit a pot alján, hamár nagyon nyomothagynak az ihs-ek.
a legjobb ilyen célokra a ~99%-os tisztaságú elektrolit réz, de ez a legdrágább és legnehezebben beszerezhető is. szóval azt mondom a lehetőségekhez képest próbálj meg minnél jobb minőségű vörösrézből dolgozni. ezt lehet különböző eljárásokkal megtoldani alumimum felső résszel, ha nincs elég rezed vagy kicsit spórolni akar az ember.
de tessék itt van pl egy klasszikus hidegpont elvű egyetlen tömbböl kiesztergálható cpu pot design amiből kiindulhatsz:

vga pot már ennyire nem egyszerű, elég sok dologra oda kell figyelni a tervezéskor, milyen foglalatokra legyen jó, elég vékony legyen ha sli/cf-nél is akarod használni, felmenjen-e 2 gpu-s kártyákra, ottis melyikekre stb stb.

subaruwrc, toyone és asszem Speed-nél van a 3. pot ami egy lengyel tuninger: ryba gyártmányai, cirka -100 fokig tökéletesen megtartanak egy egy komolyabban hőtermelő cpu-t is (alatta már nagyon gyakran kell ujratölteni, szinte folyamatosan, tehát sok ln2-t fog fogyasztani), tehát kezdetnek nem rossz, egyszerü design, hétköznapi vörösrézből: My semi solid pots CPU & GPU [in progress]

Zé-ék potja az awardfabrik-os német potkészítő Otterauge-tól származik, nézd végig rengeteg félét gyártott már, jó lehet ötletet is meríteni, abszolút minőségi amit csinál: DryIce/LN2 Container Gallery by Otterauge

mi a k|ngp|n féle F1EE-t használjuk, 3kg elektrolitrézből van, jelenleg ez az overclocking scene által legjobbnak tartott pot, a finnek liquid helium-al is tesztelték és hihetetlen de -240 fokot is megtartott a Phenom II public demo-ján chicago-ban pár hónapja.

szóval a lehetőségek végtelenek, annyi féle belső és külső design-t lehet csinálni, ha saját magad készíted rajtad áll melyiket akarod használni.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#268) Zé_Mester válasza Achill3uS (#267) üzenetére


Zé_Mester
őstag

de örülök neked, már épp írtam volna le nagyjából azt amit te, csak még a linkeket kerestem. :P :P de így van ahogy írod. :K

mi próbáltunk elektrolit rezet keríteni, de mondták hogy kb az arany árába mérik az árát, úgyhogy csak akkor rendelik meg ha kifizetjük előre. valami 40e lett volna egy tömb (azt most meg nem mondom hogy pontosan mekkora)

szóval vörösréz, abból is a legtisztább, és már csak a fantázia szab határt (na meg persze a technika) hogy mit sikerül összehozni belőle :))

am tegnap tudtam meg hogy lent az egyetemen használhatnám a gépeket, csak anyagot kellene vinni és lehet alkotni. úgyhogy ennek még utána kérdezek aztán gyártok majd magamnak valami csini kis potocskát :D
kezdetnek egy ilyet szeretnék :DDD :

[ Szerkesztve ]

(#269) Zájec válasza Achill3uS (#267) üzenetére


Zájec
veterán

köszönöm az infokat... :R nekiállok tanulmányozni :)

a pot közepén nem láttam nálatok ilyen " középen megmaradt" részt , gondolom ez azért van hogy jobban lehessen hüteni a proci középsö részét...

ami a rajzon van , az szándékosan "lépcsös" ( belü az alsó részen ) ?
vagy lehet rádiuszos is....?

(#270) ADAM1337 válasza Achill3uS (#267) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Röviden és tömören.
Szép részletesen leírtad.
Majd 1.hsz-t lehet lassacskán bővíteni. :)

Még egy dolog ryba-t xs-en ellehet érni és segítőkészen válaszolgat minden kérdésre. :R (i7-hez lefogatót intéz subaru)

Egy példa:
1,88vcore-nál qx-et félpercenként kellet jéggel tölteni 5g-n. és subaru bench-elt én töltöttem és így cserélgettünk , folyamatos felügyelet mellett. Szóval ha pl i7-t akartok húzni mindenféleképpen számoljátok bele az a 400w vagy több hőtermelést is smt-vel együtt.
Szóval lehet nem 10kg jég kell mert egy 3óra alatt elfogy.

Zájec: szándékosan ilyen a nagyobb felületen történő hőeloszlás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#271) Zé_Mester válasza Zájec (#269) üzenetére


Zé_Mester
őstag

azért van benne egy olyan rész, hogy még nagyobb legyen a felület, ezáltal jobban áthűti a POT-ot. nem feltétlen szükséges bele, ha elég vastag a POT talpa, akkor az is elegendő, mert megtartja akkor is a hőt, de ha marad benne az se baj. ;)

a belső lépcsős kialakítás már megint csak design kérdése, pl az enyémbe rádiuszosan van megoldva a belső rész (képek), de így nagyon komolyan hűt.
Achi azt mondta az F1EE után ez a legjobb :B

[ Szerkesztve ]

(#273) ADAM1337 válasza Zé_Mester (#272) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jó lett, hozzáértő riport volt legalább.
A végén említett csapatról lenne elképzelésem. :B

(#274) Zájec válasza Zé_Mester (#271) üzenetére


Zájec
veterán

a kép alapján nem "sima" a belseje hanem egy kicsit lépcsözetes... nem tudom mennyi jelentösége van hogy lépcsös a rádiusz vagy teljesen folyamatos ives...?

"nem feltétlen szükséges bele, ha elég vastag a POT talpa"

és ha úgy tervezem hogy vastag lesz a pot talpa és akkor is akarok bele olyan "pöcsöt" akkor az jó gondolat... :F

Achill3uS :: a tiéteknek miért nem sima az alja, látok benne jópár " furatvégzödés" amely ugye a megmunkálásnál keletkezett.... nincs teljesen lesimitva az alja belülröl ..

(#275) ADAM1337 válasza Zájec (#274) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

F1 logo van az aljába tudtommal vagy nem ?

(#276) jugeen válasza Zájec (#274) üzenetére


jugeen
addikt

az F1EE-nek több tucat prototípusa volt. ez a belső kialakítás vált be a legjobban. így egyenletesebb a hőelosztás és hőterhelés.

(#277) jugeen válasza ADAM1337 (#275) üzenetére


jugeen
addikt

az a sima F1 és nem az F1EE.

(#278) Zájec válasza ADAM1337 (#275) üzenetére


Zájec
veterán

erre gondolok...

jugeen :: értem ,, csak nekem úgy néz ki mintha kifurták volna , de amikor marták akkor nem mentek le teljesen az aljára és a furatvégek megmaradtak...

(#279) jugeen válasza Zájec (#278) üzenetére


jugeen
addikt

tudom én, hogy mire gondolsz. :DDD

(#280) Achill3uS válasza Zájec (#278) üzenetére


Achill3uS
veterán

hivatalosan ezt a belső tervezést k|ngp|n nem engedte publikussá tenni, de versenyeken természetesen mindenki láthatja. nem vagyok cnc szaki de több mint valószínű, hogy úgy van ahogyan mondod, de elhiheted ez nem véletlenül lett ilyen, ahogyan jugeen is írta. :)

de hogy a fentebbi design-okra visszatérjek, gondolom a teljesen sima rádiuszos nem lenne annyira előnyös mint a lépcsős hőtartás szempontjából. amelyiknek pedig ilyen kis "pöcs" van az alján, azért van, hogy a hideg ott öszpontosuljon a potban, ha úgy önti bele az ln2-t az ember még látni is ahogyan köröz a "füst" körülötte.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#281) Zájec válasza Achill3uS (#280) üzenetére


Zájec
veterán

"gondolom a teljesen sima rádiuszos nem lenne annyira előnyös mint a lépcsős hőtartás szempontjából."
amit elöbb linkeltél azon meg sima a rádiusz... ha jól látom.... akkor most az övé miért nem olyan ?

(#282) Zájec válasza Zájec (#281) üzenetére


Zájec
veterán

a másikképen meg lépcsös belülröl....

vannak variáciok... :DD van mit emészteni :D

(#283) Achill3uS :: bocs, azt nem néztem mikori :B

uhh , na ez már klasszul néz ki :K ,,, ilyet kell csinálni...
pont erre gondoltam hogy az alsó részét külön megcsinálni és a felsö "hosszabb" része meg lehetne más anyagból , amit már nem tömörböl csinálna az ember , hanem venne "csöanyagot" és azt még egy kicsit pontositaná, igy nem kellene azt rengeteg részt kiforgácsolni a közepéböl...

[ Szerkesztve ]

(#283) Achill3uS válasza Zájec (#281) üzenetére


Achill3uS
veterán

az egy régebbi design, nézted az első post dátumát is? :D 04-08-2007, 01:24 PM
az újabbak már neki is lépcsős és furatos belsővel rendelkeznek. pl. [link]
de ezek mind költséghatékony potok, aránylag kevés réz felhasználásával. kb -100 fokig elegendő a hőtartó "teljesítményük". Otti potjával pl (ami most Zé-nél van és nagyon szereti :D) core2duo e8600-at tudtam tesztelni -160-on gyönyörüen. abban is van legalább 1.5kg jóminőségű vörösréz.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#284) Zé_Mester válasza Zájec (#282) üzenetére


Zé_Mester
őstag

a lényeg nem azon van hogy most teljesen lekerekített vagy lépcsős, mert az már nem számít annyira.
egy jól megtervezett POT-nál 2 fő szempont van (természetesen a jó anyag után):
- az egyik a megfelelő talpvastagság,
- a másik pedig az oldalfal vastagsága.

innentől kezdve indulhat a játék, hogy most kinek mi az elképzelése a belsővel kapcsolatban.
ha jó vastag talpa van a pot-nak, akkor lehet bele csinálni pár furatot, de csak ésszel.
mint ahogy a k|ngp|n tervezte pot-ban is látható, van benne pár furat, így még jobban áthül a procival érintkező rész, de mégse olyan vékony hogy átmelegíthesse azt.
egyfajta egyensúlyt kell megtalálni a méretek között és ez a legnehezebb :K

Achill3uS : ami most Zé-nél van és nagyon szereti :D)
az nem kifejezés :DDD
ez velem fog megrohadni, vagy majd örökölni fogja valaki, de eladni biztos hogy nem fogom a következő 10 évbe :DDD

[ Szerkesztve ]

(#285) serito válasza Zájec (#282) üzenetére


serito
senior tag

1 hetes csend után nagyon beindultál. :D Még a végén sorozatban fogod gyártani a potokat. ;] Viszont az ötleted tetszik, hogy te magad akarod legyártani. A nehézsége a dolognak, hogy nagytisztaságú réz kell hozzá és nem elég bemenni valamelyik "MÉH" telepre és venni pár kiló réztömböt. :N Kíváncsi vagyok milyet sikerül készítened. ;)

[ Szerkesztve ]

(#286) Zé_Mester válasza serito (#285) üzenetére


Zé_Mester
őstag

MÉH telepen nem is adnak, max darabokba, vagy amit kiberhelnek a vezetékekből és egyéb helyekről, de az használhatatlan.

ha kell réz vagy alumínium, akkor szóljatok nyugodtan, tudok intézni !!!
van itt Miskolcon egy bolt, ahol van készleten többféle méretben és formában és árba is korrekt. ;)

(#287) jugeen válasza Zé_Mester (#286) üzenetére


jugeen
addikt

nekem van egy 3 tagból álló és kettő 2 tagból áló öntöttvas gázkonvektorom. biznisz lehetséges? :DDD

viccet félretéve ha az ember nem rendelkezik egy jó pot-tervvel, amit LN2-höz szeretne használni, akkor lehet, hogy jobban megérni készen venni. az is igaz, hogy a jelenlegi deviza árfolyamok ezt nagyban nehezítik. DICE esetén azt csak pakolni kell szorgosan. tervvel nem tudok segédkezni, de ha valaki tervez egyet, akkor arra tudok "szakvéleményt" kérni.

[ Szerkesztve ]

(#288) serito


serito
senior tag

Szigeteléssel kapcsolatos kérdésem van:
A képen látható szigetelés megfelelőnek bizonyul D.Ice -hoz ? Természetesen még "szilviával" bélelve lesz de ez a polifóm szerű anyag megfelelő szigetélést nyújt?

(#289) jugeen válasza serito (#288) üzenetére


jugeen
addikt

elég soványnak tűnik. armaflex AC-t vegyél. nem hiszem, hogy ez a polifom meg tudná akadályozni a párakicsapódást.

(#290) serito válasza jugeen (#289) üzenetére


serito
senior tag

"armaflex AC" az milyen anyag és hol lehet venni?

(#291) jugeen válasza serito (#290) üzenetére


jugeen
addikt

hűtés és légtechnikai boltokban. pl: itt armaflexekről bővebb infót itt találsz.

(#292) serito válasza jugeen (#291) üzenetére


serito
senior tag

Köszönöm, közben már találtam pár klímás havert, talán Ők tudnak szerezni nekem.
Milyen vastagságút érdemes venni?

(#293) jugeen válasza serito (#292) üzenetére


jugeen
addikt

az anyagát elfelejtettem írni. vulkanizált szintetikus gumi. alaplapra 13mm-nél vastagabb nem kell. a pot-ra érdemes minél vastagabbat tenni.

ha van klímás haverod, akkor fog tudni jót ajánlani. létezik más márka is, lehet, hogy vannak jobbak is meg rosszabbak is. armaflex a legelterjettebb az EX-OCer-ek között.

az AF tudtommal jobb az AC-nél.

[ Szerkesztve ]

(#294) serito válasza jugeen (#293) üzenetére


serito
senior tag

Köszi az infót holnap utánajárok és beszerzem. :R A pot-on úgy 20mm-es van az talán elég lesz. Nálatok ( legalábbis Achill3us elmondása szerint :) ) már teljesített ez a darab pár évvel ezelőtt. Ha nem így volt akkor sorry. ;)

(#295) jugeen válasza serito (#294) üzenetére


jugeen
addikt

így volt

(#296) kaoszpapja válasza jugeen (#295) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

ehez a "POT"-hoz is kellene csinálni szigetelést köré vagy elég ha hajszárítóval nyomatjuk neki?

(#297) jugeen válasza kaoszpapja (#296) üzenetére


jugeen
addikt

a hajszárító nem egy "szigetelési" megoldás

(#298) ADAM1337 válasza kaoszpapja (#296) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ezzel a megoldással ellehet érni mínuszokat ? :F

(#299) Zé_Mester válasza jugeen (#287) üzenetére


Zé_Mester
őstag

nekem van már pár félkész tervrajzom egy GPU és egy CPU potról.
még előző félév unalmas perceibe AutoCAD-eztem.

de lehet majd most újra nekiesek, csak most már Catia-ba.
aztán majd lesz belőle valami :U :))

(#300) serito válasza kaoszpapja (#296) üzenetére


serito
senior tag

A teszt után meglehet eladó lesz az enyém, ócsóé. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.