Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- GoodSpeed: Segway-Ninebot F3 E elektromos roller.
- mefistofeles: Az újkori csalók...
- Kalandor: Habemus papam
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
GeryFlash #20 üzenetére
Valójában tudnának, mert a két legnagyobb limitet a parancsmotor és a memória-sávszélesség jelenti a csúcsdizájnoknál. Az AMD parancsmotorja tradicionálisan jól skálázódik, mert soklistás, míg a memória-sávszélesség javulna a GDDR7-tel. Eleve a 9070 XT OC-k kisebb memória-sávszélességgel vernek nagyobb memória-sávszélességű GeForce-okat. Ezt nagyrészt annak köszönheti, hogy nagyon hatékony a memóriaalrendszer. De itt tényleg az van a háttérben, hogy az AMD nem akar erőforrást pazarolni, mert két extra lapkát kellene tervezni. Ez sok erőforrást kötne le, miközben az UDNA-nak már idén kész kell lennie a konzolok miatt. Tehát az AMD számára nincs olyan, hogy ráérnek majd frissítést hozni 2027-ben, mint az NVIDIA, nekik már 2026-ban frissíteni kell, mert a Sony egy UDNA megrendelő. Ezért nincs nagyobb RDNA 4 dizájn. Egy évvel hamarabb kész kell lenni a következővel, mint azt a tipikus tervezési ciklus engedné. Plusz ez jól is jön ki a TSMC 2 nm-es node elérhetősége miatt.
A fogyasztás könnyen befolyásolható az órajellel és a feszültséggel. Ebből a szempontból a csúcsdizájnok mindig kisebb órajellel működnek.
Az NV-nél nincs ez a megrendelési teher, mert ők csak a Nintendót szolgálják ki, őket is sok évesdizájnnal. Tehát nyugodtan alkalmazhatják a két éves frissítési ciklust. Úgy már megéri 4-5 lapkát tervezni, mert két évig árulják majd őket. Az AMD csak egy évig árulja majd az RDNA 4-et, tehát az egész projektnek rövidebb ideje van visszatermelni a befektetést. Ezért a befektetés is sokkal kisebb volt, így csak két lapka jött.
Új hozzászólás Aktív témák
ph A hierarchikus mélységpuffert még az ATI vezette be, és kvázi házon belül lett kivégezve az AMD által.
- OpenWRT topic
- Nintendo Switch 2
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Bluetooth hangszórók
- Xbox Series X|S
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Egérpad topik
- Assassin’s Creed Shadows teszt
- Hard Disk Sentinel: S.M.A.R.T., okosan
- További aktív témák...
- MSI GeForce RTX 5080 16G GAMING TRIO OC majdnem új 2028.04.22-ig magyar garis
- 3 Év Gari - Asus RTX 3060 12GB Dual V2 OC 192bit
- 27% Számla! Sapphire RX 7900 XTX Vapor-X 24GB GDDR6 Nitro+ Videokártya! BeszámítOK
- Csere-Beszámítás! MSI Gaming X RTX 4060Ti 16GB GDRR6 Videokártya!
- XFX AMD Radeon RX6700XT 12GB / Újszerű állapotban / 6 hónap jótállással
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i3 14100 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- Samsung Galaxy A22 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
- AKCIÓ! ASROCK H310CM i5 8600K 16GB DDR4 960 GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- Új! HP 230 Vezetéknélküli USB-s Billentyűzet
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest