Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#396) HSM válasza TomiLi (#395) üzenetére


HSM
félisten

Van egy sejtésem, mi lehetett a gond....
Ezen a képen rajta van az alkatrész? [link] Ha bejön a tippem, akkor a a tekercsek (a 2 magas fekete kocka) és a két kondenzátor között lévő L-alakban elhelyezett 5 kis pici fekete lapos kocka közül az egyik?
Ha igen, akkor a lap nem bírta az uncore-t azon a frekvencián és feszültségen, túlmelegedett, és eldurrant. Az én lapom konkrétan ott a legmelegebb, pedig azon hűtve is van, azért is nem értettem, az USB3-as kiadásában miért hagyták kopaszon... :F [link]
Uzmany-nak volt még micro-ja, neki is írtam anno, mielőtt komolyabban tuningol, feltétlen gondoskodjon ennek a cuccnak a hűtéséről.... :K Persze, az sincs kizárva, hogy hibás volt az a darab amit kaptál, és gyenge volt alapból az az alkatrész és azért sült meg.
A kisebb EVGA lapoknak szerintem ez egy kicsit gyenge pontja... Nálam még ventivel megtámogatva is meleg volt, amíg teljesen le nem cseréltem a csipszethűtőt arra a 12cm-sre... De még így is fel tud menni Linx alatt ~60 fokra, borda alatt, 12cm-s ventivel fújatva (igaz kis fordulaton)
Innen van amúgy a kép [link] írják is, hogy kicsit meg voltak döbbenve, hogy ez a motyó nincs hűtve, és szerintük ez fogta vissza a memóriatuningjukat.... Sőt, írják, hogy kinyírták memóriatuninggal az eredeti 3X SLI-jüket, aminek ránézésre ugyanez a VTT tápköre! (Igenám, de annak az első szériáján még nem volt rajta az a kis hűtőnyúlvány, amit az első linkemen linkeltem képen van...)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.