Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Enermax táp cincog! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kraptor


Kraptor
őstag

Egy enermax 420as Noisetaker érdekss magas cincogó hangot ad ki. Ez mi lehet? A cincogás hallkabb mint maga a ventik zaja ezért egy kicsit idegesítő. Valami ötlet, hogy mi lehet?

(#2) engusz válasza Kraptor (#1) üzenetére


engusz
veterán

Nekem akkor adott ki fura hangot, amikor elkedztek porosodni a ventilátorok. Szétszedtem az egész tápot és alaposan kitisztítottam. Utánna elmúlt minden fura zaj. Most újra érik a tiszítás.

De ettől függetlenül lehet, hogy nálad más a baj. Remélem, hogy nem valami komoly.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) realist válasza Kraptor (#1) üzenetére


realist
őstag

szvsz ha még garis vidd vissza ez egy enermax...:(

(#4) LukE


LukE
veterán

Ha noisetaker, akkor nemhinnem, hogy olyan regi.
Magas frekis sipolas szeru hang? Ha minden igaz, akkor tekercsek adnak olyan hangot, ha nincsenek megfelelően rögzítve. Szoval szerintem vidd vissza, szerintem nem ezert fizettel annyit.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#5) Kraptor válasza engusz (#2) üzenetére


Kraptor
őstag

Nem hiszem, hogy portól van, mert nem a ventik adják ki a hangot. A táp még zsír új, egy-kéz hetes. A hanng egy kicsit megváltozik mikor nagyobb terhelést kap a géb. Lehet, hogy ez természetes, mert nem olyan óriásian hangos ez a kis cincogás. Ez nem is igazán cincogás inkább ilyen fémes elektroikus halk sípolás. Nem vészesen hangos de lehet hallani. Lehet, hogy más tápoknál is van ilyen csak eddig nem hallottam mert mindegyiknek hangosabb volt a ventijuk. Ha feltekerem a ventiket a házban, akkor már nem lehet hallani.

(#6) Kraptor


Kraptor
őstag

Most már nem csinálja. Érdekes.

(#7) engusz válasza Kraptor (#6) üzenetére


engusz
veterán

Engem ugyanígy kergetett az őrületbe a ventilátor. Néha nem adott ki hangot. De csak akkor lennék nyugodt, ha olvashatnám a hasonló táppal rendelkezők hozzászólását. Nem tudom, hogy kishazánkban hány ilyen táp fut. Külföldön biztos van egy jó pár. Szerintem megéri arrafelé is olvasgatni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) Kraptor válasza engusz (#7) üzenetére


Kraptor
őstag

Szerintem az lesz amit Luke mondott, mert megállítottam a ventiket és akkor ugyanúgy volt az a hang. Mostmár nem csinálja és mondom, amikor pl megnyitottam egy új IE ablakot akkor éreszhetően a hang egy kicsit megakadt. Valami biztos gázos, mert idegesítő volt a sípolás, mostmár nem csinálja, na viszem majd vissza.

(#9) intelfan válasza Kraptor (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

Ezt a hangot a PFC egység adja.
Nagyobb terhelésváltozásnál cincog általában a legjobban, de ha már bemelegszik a cucc akkor kevésbé fog kiadni ilyen hangot.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#10) xcbiker válasza Kraptor (#8) üzenetére


xcbiker
addikt

Egész biztos hogy a tápodból jön a hang???
milyen alaplapod van?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#11) Uzmany válasza Kraptor (#1) üzenetére


Uzmany
őstag

Nekem is ilyen tápom van. Nálam semmi hangja.

® visions created with passion

(#12) Kraptor


Kraptor
őstag

Biztos, hogy a táp, mert ha közelrakom a fülem a táphoz nagyon lehet hallani, hogy onnan jön. Az alaplap az egy ic7es és az előző tápomnál nem volt ilyen hang.

(#13) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Tegnap vettem én is 1 ilyet, nekem a hozzá adott tápkábel nem csúszott bele teljesen a foglalatba. Szar volt az érintkezés, nem lehet h neked is a baj?
OFF: Miért van az, h biosban a -5v-ra 0-t ír ki? :F

(#14) Wildmage válasza Kraptor (#1) üzenetére


Wildmage
senior tag

Mennyiért mérik amúgy ezt a tápot? Néztem, a herta honlapot, de az árlistában ez még nem volt benne :(

(#15) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

23,5Br és benne van a listában

(#16) Wildmage válasza Re-Tech (#15) üzenetére


Wildmage
senior tag

Ehh, kösz, akkor csak én nem láttam. Ha nem lesz meg a Zalmanom 17-ért akor én is ilyet veszek :D

(#17) Egon


Egon
nagyúr

Tegnap vettem ilyet, de a legkisebb kapható modellt (370W). Nagggggyon tutkó...:)
Most kiderült számomra, hogy az IC7 elvileg csendes chipsethűtője milyen _elviselhetetlenül_ hangos...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Valaki akinek van: nekem az alaplapi 20pines csatin nincs kivezetve a 18as. Másnál is így van?

(#19) Egon válasza Re-Tech (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

??? Mi van?!?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) Re-Tech válasza Egon (#19) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Mi nem volt érthető? Az alaplapra csatlakozó 20pines(széles,vastag) csatiból 1 nincs kivezetve. A régi tápon volt ott vezeték.

(#21) Egon válasza Re-Tech (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Jah, bocs, nem értettem...:)
Rögtön nézem, max. 5 perc.

Szerk.: egyébként mi megy azon a vezetéken?

[Szerkesztve]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) Egon


Egon
nagyúr

Nah, megnéztem. Nálam sincs kivezetve...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Nah, erre voltam kiváncsi köszi :)

(#24) Egon válasza Re-Tech (#23) üzenetére


Egon
nagyúr

Mi menne azon a madzagon? Azon túl, hogy áram...:D Vagy dróton dzsávelő petró...;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) Gambit


Gambit
őstag

Érdekes, nekem is csinálta néhány napig, de most halk lett nagyon. Szerintem lehet abban valami, hogy a tekergetés miatt, mert amióta nem tekertem rajta, kb azóta nem nyöszörög. Azért ha újra kezdi, viszem vissza.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#26) EG0


EG0
aktív tag

Nekem egy AOpen 400W-os tápom volt, ami az őrületbe kergetett.. Visszavittem gariba, de azóta semmi hír róla.. a mostani sokat szidott/dícsért Chieftekem bezzeg korrekt.

(#27) shtml válasza EG0 (#26) üzenetére


shtml
őstag

A DC/DC konverzió során alkalmazott frekvenciát hallod, elég gáz, ha egy csendes üzemre kihegyezett Enermax ilyet csinál. Ha időszakosan, akkor talán még rosszabb, mert az emberben mindig benne van az ideg, mikor kezdi újra.

Mostanában két 340-es és egy 360-as Chieftecet használok, egyik sem hallat semmilyen hasonló hangot. Régebben volt noname, Acorp és Codegen tápom, azok sem.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Enermax táp cincog! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.