Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) bkercso válasza Bogyó bá' (#600) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kiválóan kiszűrnek mindent 1MHz és 1,5MHz közt! ;] De legalább van.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#602) Bogyó bá' válasza bkercso (#601) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Valamennyit csak ér (a folyamatos a Common, a szaggatott vonal a differential elnyomás):

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#603) bkercso válasza Bogyó bá' (#602) üzenetére


bkercso
nagyúr

A differenciálist hallod, de azt a toroid-trafók 200kHz-nél vágják, míg az EI-magosak 20kHz-től kb. Szóval ez nem sokat ér.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#604) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na megjött a kínai aludobozkám az EL84 SE-hez. Ma esti programként a hátlapot vettem kezelésbe: felkerült kívülre (árnyékoló serlegben) az 50 W-os toroid trafócska, belül meg egy árnyékoló lemez (ez alatt mászkálnak a trafó derótjai), majd újabb rozsdamentes távtartókkal a stabilizált táp panelja. Éppen elfért még a kimenet 4 db banánhüvelye is. 160x90 mm-es az egész.... :O

Folytatás majd hétvégén! :))


Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#605) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#604) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na jó, egy picit ma este is ügyködtem: beszereltem a laposacél kereszttartót, és rá a két kimenőt, valamint kifúráltam az előlapját is. Jön majd a két szélére két darab feketére eloxált miniatűr fogantyú is Kínából, de arra még heteket kell várjak. Hétvégén haladok majd tovább, jó lenne, ha már megszólalna a "végleges helyén". :B

Úgy hozzászoktam a "deszkamodell" hangjához, hogy most 2 napja inkább nem is hallgatok rádiót, mintsem hogy a borzalmas hangú Sony mikrotornyommal tegyem ezt. Az gyalázatosan szól még "rendes" hangszórókkal is....

"Integrált" erősítő lesz végül, 2 pár bemenettel - a középső kis kapcsoló majd ezeket fogja váltani. Főkapcsoló a hátlapon van.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#606) bkercso válasza Bogyó bá' (#605) üzenetére


bkercso
nagyúr

SZép munka! Már csak csövek kellenek bele!
Csak meg ne szórják a csövek a bemenetválasztót!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#607) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs valakinek elfekvőben PCL86-hoz való táp trafója? Össze szeretnék rakni még egy példányt amihez van is mindenem, de táp trafóm nincs.

Ugyanitt PCL86PP-hez való kimenő trafó 1 darab eladó... :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#608) Bogyó bá' válasza CPT.Pirk (#607) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Rendelj 50W-os kínai toroidot, amit én is használok! A szállítás nem olcsó, de 15 nap alatt megjön. Gyönyörű munka, leszorítóval, csavarral, gumi alátétekkel együtt jön. Az árnyékoló serleg (ha kell), az külön kapható. Nekem a kívül elhelyezés miatt kellett.

bemenet: 2x115V (1-es típus, "220V-os")
kimenetek: 220V/125 mA, 10V/ 1A, 6,3V/ 2A

Én a 220V-os és a 10V-os kimenetet sorba kötöttem, így 100mA terhelésnél 285-290V van a 220uF-os puffer elkón, félvezetős Graetz esetén - ebből stabilizálok egy zénerekkel hajtott FET-es áteresztővel 260V-ot. A 6,3V-ot meg 4 db Schottky diódával egyenirányítottam (11 ezer uF pufferrel), így 1,8A fűtőáramnál éppen kiadja a 6,3Vot a csöveken.

Nálam 100%-ig ki van terhelve, így kb. 45 fokos egy óra után.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#609) CPT.Pirk válasza Bogyó bá' (#608) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi a linket, megnézem. Korábban itthon tekerték a trafóimat.

Nálam az anódtápon graetz híd után C-L-C-L-C szűrés van, 330uF kondik és egy 2 tekercses fénycső fojtó felhasználásával. A fűtőfesz meg nálam AC, PCL86SE -nél ha az egyik ágat lekötöm a sasszira, akkor teljesen zajmentes.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#610) bkercso válasza Bogyó bá' (#608) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ennek a primere 220V-ra van tekerve. 230V-on (néhol 240V is előfordul) zúgni fog, mert telítődik a magja.
Én inkább tekertetnék itthon, az se vészes árban és úgy kéred, ahogy akarod. 250V-ra kell kérni a primert, a szekundert meg szintén 10%-kal nagyobbra, és akkor 230V mellett megvan a kívánt fesz., de nem búg a trafó.

A CLCLC-szűrés meg nagyon okos dolog: attól lesz jó hangja. ;) (Csővel nincs tapasztalatom, de félvezetőnél is nagyon hallani az ilyesmit. Pedig ott nagy visszacsatolásokat használunk, és mégis.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#611) Bogyó bá' válasza bkercso (#610) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez ugyan nem zúg semennyire sem - két hétig "hallgattam" deszkamodell korában - 40 centire az orromtól (itt volt az asztalomon, a monitor alatt a vasvázas cuccos, oldallapok nélkül. Ez kerül átépítésre a fele akkora aludobozkába.). :N Nagyon szép példány, esküszöm!

Utálom a fojtótekercset, mert azzal - pláne picike dobozba építve, közel a táptrafóhoz, kimenőkhöz - csak a problémákat halmozom magamnak. Ez amúgyis csak "játszós" erősítő, és nekem nagyon tetszik a hangja.

Előző állapot:

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#612) Bogyó bá' válasza bkercso (#606) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azt mondod, legyen benne cső is? :F

Szóval csövike újra él! :))
Immár új "otthonában", fűtve-táplálva, igaz, egyelőre még rövidre zárt be- és kimenetekkel.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#613) bkercso válasza Bogyó bá' (#612) üzenetére


bkercso
nagyúr

There's nothing more to say. :C

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#614) Bogyó bá' válasza bkercso (#613) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A térplasztikám viszont qrva ronda lett - 20 évvel ezelőtt ezt sokkal ügyesebben csináltam. :B
Akkor léptem be az "erősítőn belül árnyékolt kábelt, és sodrott vezetéket nem használunk" egyházba. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#615) CPT.Pirk válasza Bogyó bá' (#614) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi a gond az árnyékolt kábellel? Én olyat koaxot szoktam használni, amit antenna kábel hosszabbítónak adnak, több GHz sávszélességgel.

No meg a cső fűtést erősen sodrott vezetéken viszem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#616) Bogyó bá' válasza CPT.Pirk (#615) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A csőfűtés nekem is sodrott- lásd a kettővel fentebbi képen - pedig jól szűrt egyenáram. :))

Egyébként nem tudom mi rá a magyarázat - 20-25 évvel ezelőtt még hangszóró kábelnek is erősen sodrott, merev vellanydrótot használtunk: nem volt akkora basszusa mint a spéci, méregdrága, vastag sodrott speckábeleknek, viszont a tere észrevehetően finomabb lett. Nagyon kis pénzből (vidéki kisvárosi mérnöki fizu...) alkottunk elég érdekeseket a srácokkal. Csak 20 éve ráuntam, belefáradtam, és soha többet nem is érdelkelt már ez a hobby. Most meg rám tört a nosztalgia, egy kicsike, olcsó csöves végfok formájában.

Játszós, na! ;]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#617) CPT.Pirk válasza Bogyó bá' (#616) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Láttam, azért kérdeztem. :) Mondjuk az ott a fűtő áram keltette EM tér ellen hasznos.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#618) bkercso válasza Bogyó bá' (#614) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egy nagy hurkot azért látok rajta a poti körül. De ha rendben műxik, akkor jó!
Én az előlaphoz testelném a csatikat, hogy árnyékoljon; és így a poti tengelye is le lenne testelve.
Hosszabb utakra pedig riasztókábelt használok, hangra valahogy az jött be. :)

egyházba
Tapasztalat szerint kell eljárni, nem hinni. ;)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#619) Bogyó bá' válasza bkercso (#618) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Találtam itthon 4 db 20 éves, teflon szigetelésű (teflongyűrűs) RCA aljat, aztán azt pakoltam be. A földet egyetlen merev szálon viszem végig - az erősködő nyákjának a táp-föld bemeneténél (a trafók előtt középen) fogom az általad írt RC-taggal (100ohm II 100 nf) letestelni a házhoz, a két trafó közötti csavarnál (3 centire). Ide kötöm a védőföldet is, de ez már holnapi eksön lesz, mára nagyon elfáradtam...

"Tapasztalat szerint kell eljárni, nem hinni."

Kénytelen vagyok hinni a 20-25 évvel ezelőtti tapasztalataimnak - ma már nemigen hallanám meg a különbséget. Vén fütyi lettem azóta, na! :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#620) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, mára még egy utolsó kép (szól is közben, nem csak világít)! :))

Csak nem bírtam megállni, hogy össze ne rakjam.... :C

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#621) bkercso válasza Bogyó bá' (#620) üzenetére


bkercso
nagyúr

Megkívánósra sikerült!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#622) Bogyó bá' válasza bkercso (#621) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagy szívfájdalmam, hogy a dobozhoz gyárilag adott füstszínű plexit a helyére téve nem látszanak a csövek nappal fényben, csak este... :O :O :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#623) Mikisys válasza Bogyó bá' (#622) üzenetére


Mikisys
őstag

Szép lett, biztos szépen is szól. :K
Mennyibe került az összes cucc, amit rendeltél? Csak nagyságrendileg érdekelne.
Üdv!

(#624) Bogyó bá' válasza Mikisys (#623) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Eddig az eksön mindestől 100-110 ezer forintba fájt - de a csövek (40 éves használt, de kitűnő állapotú Tungsram EL84-ek, és egy darab Siemens E88CC) már adottak voltak a 20 évvel ezelőtti projektjeimből. A Samwha 220uf-os kondikat a magyar HQ elektronika webshopról vettem.

A fenti költség közel fele a szállítás díja volt Kínából, az alkatrész talán még 60 ezerbe se fájt.
De mindjárt összeszedem, hogy most mit mennyiért lehet megvenni hozzá (egy-két hónapja még olcsóbb volt, azóta drágultak ők is)... :O Így talán más is kedvet kap hozzá, nem akkora ügy megépíteni, és NAGYON elégedett vagyok a hangjával: kb. 2-2,5W a kimenő teljesítmény, nincs kihasználva csutkáig az EL84 SE. Adott kínálatból választhattam hálózati trafót, kimenő trafókat.

Mivel csak 6 nm-es a kis szobácskám ahol hallgatom, és 91 dB érzékenységű a hangdobozpár (25 éves KEF CODA 7), így tökéletesen elegendő a hangerő minden műfajhoz.

Kis türelem, következik a lista. :)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#625) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

- 50W-os toroid táptrafó (szekunder: 220V/125mA; 6.3V/2A; 10V/1A)
A 220 és a 10 V-os tekercseket sorba kötöttem az anódtápnak: pufferen 290V egyen ebből egy soros FET-tel stabilizálok 265V-ot a csöveknek. A 6,3V 4 db Schottky-val egyenirányítva, a 11 ezer uF kondin így éppen 6,3V egyen van 1,8A terhelésnél.

- A kimenő trafók (2db kell, ugye...)
- Tápnyák (üresen kértem, mert nem teljesen a gyári megoldást építettem meg a toroid miatt, ráadásul minőségi cuccok mentek bele)
- Erősítő NYÁK (szintén üresen, mert jobb cuccokkal szereltem)
- Csőfoglalatok (maradt belőle bőven egy következő projekthez is) :)
- 2W-os, 1%-os fémréteg ellenállás készlet
- A gyönyörű aludoboz (AutoCAD-del terveztem meg a belét, hogy bele férjenek a cuccok, nem volt egyszerű....)
- Árnyékoló serleg a toroidhoz
- Zavarszűrős tápalj a gyári helyére (még nem jött meg - a gyárit cserélni fogom)
- ALPS poti
- NYÁK az ALPS potihoz (egyik megmaradt a következő projekthez)
- A legkisebbik, 69 mm-es konyhabútor fogantyú pár (Kértem feketét és ezüst színűt is - még nem értek ide)

Kínából kb. ennyi, a banánhüvelyek a HQ elektronikától, pár kondi és zéner ugyanonnan, max. 6-7 ezer forint összértékben.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#626) CPT.Pirk válasza Bogyó bá' (#625) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az ALPS poti két fele mennyire fut együtt?

Én legutóbb távirányítós hangerő potit vettem kínából és azt építettem be a csövibe. Talán az enyém az egyetlen távirányítós csöves erősítő. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#627) Bogyó bá' válasza CPT.Pirk (#626) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez nem igazi "poti", hanem egy kéttárcsás, 21 állású yaxley-kapcsoló, SMD ellenállásokkal megpakolva. Szerintem hibátlan - és qrva olcsó! :R

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#628) CPT.Pirk válasza Bogyó bá' (#627) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na basszus, anno mikor yaxley-t kerestem, ilyennel nem találkoztam. :DDD

Végül amit vettem kínai cuccot abba minőségi potit raktak, ott megy az együtt futás. A lemezjátszó bemenetre meg egy két tengelyes potit tettem, így ott rögtön a balanszot is be tudom állítani, az pedig lemezenként eltér egy kicsit. Ezt a kéttengelyes potit egy jobbfajta kazettás deck-ből bontottam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#629) Bogyó bá' válasza CPT.Pirk (#628) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az előbb olyat tettem, amit még soha életemben: csöves erőlködővel nyomtam tíz perc Crysis Warhead-et. BE-SZA-RÁS! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#630) bkercso válasza Bogyó bá' (#625) üzenetére


bkercso
nagyúr

ráadásul minőségi cuccok mentek bele
Most Samwha vagy minőségi?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#631) Bogyó bá' válasza bkercso (#630) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én szeretem a kondijaikat (20-25 éve jónak számítottak) - mindenesetre a 220 uF-osuk sokkal szimpatikusabb volt, mint a tápnyákhoz KIT-ben kínált 100 uF-os "csirkelábas". :B

Hűtőbordából (a FET-re) meg 3x akkorát eszkábáltam rá, mint amit a KIT-ben adtak volna - szerencsére rengeteg ilyesmim van itthon, nem gond megtalálni a megfelelőt. Így nem melegebb 45-50 foknál még több órányi üzemelés után sem (30V esik rajta 100mA összáram mellett).

"Kis pénz, kis foci", tudod!" ;] Játszósnak" indult a kis SE, de nagyon bevált: az elmúlt 10 évben nem hallgattam annyi zenét (rádióból), mint az elmúlt 3-4 hét alatt (mikor a deszkamodell először megszólalt).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#632) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#631) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na jó: 100 uF-os ELNA van most a webshop fotóján.... ;)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#633) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Befejeztem! :D

Megjött a randa kínai konyhabútor-fogantyú, felszereltem. Lehet hogy kár volt....
A füstszínű plexi helyére vágott 2 mm-es síküveg is bekerült a helyére, illetve a bekapcsolást jelző LED is. (Mindössze 1mA-rel jár, mégis túl fényes.... ...de már nem szedem szét a gépet.)

Itt egy kép alulnézetben is - négy csavarral a fenéklemezt levéve minden jól szerelhető.

Gondban vagyok: ezt teljesen kész terméknek nyilvánítottam, most megint lehet keresni valami "játszós" témát télire.

Első körben megjavítom a CD-játszómat, és "felkondizom" a szuper kis rádió tunert (túl sok helyen hiányzik a pufferelkókról az áthidaló MKP, illetve a hangfrekis kimenő jel is közönséges elkókon keresztül jut el az RCA aljzatokig.

Aztán lesz ami lesz: talán egy másik végfok, vagy valami csöves előerősítő? (De minek? :F )

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#634) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na jó, még egy utolsót... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#635) bkercso válasza Bogyó bá' (#634) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mennyi? Basszuskiemelés ugyen van rajta? Nincs? Akkor nem kell. ;] ;]
Troll OFF. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#636) Bogyó bá' válasza bkercso (#635) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, most bejöttél a csőbe! :))

Azon agyalok - a Te cuccaidból szedve az ötletet - hogy egy csöves kimenetű DAC-ot lapátolok össze következő projektnek a mechanika cserés CD játszómhoz. Ugyanilyen dobozban, ugyanilyen táptrafóval - természetesen visszacsatolás nélküli SRPP csöves fokozattal. Ahhoz már van NYÁK-lemezem is (made in China), és a konyhabútor-fogantyúm . :P

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#637) bkercso válasza Bogyó bá' (#636) üzenetére


bkercso
nagyúr

- a Te cuccaidból szedve az ötletet -
Örülök az ötletnek és megtisztelsz - mégha se CD-t, se csövet, se trafót nem használok a jelenlegi cuccaimban. :DD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#638) Bogyó bá' válasza bkercso (#637) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

És kínai konyhabútor-fogantyút? :DD

Na jó, de télen mivel üssem el az időmet? :F
- végfok már van, másikra / nagyobbra nincs igényem. MOCSKOSUL jó vele zenét hallgatni - még MP3-ból nyomott hazai rádióadásokkal is. (Már amelyiket, ugye, marha nagy a különbség az egyes adók között, soha nem hittem volna)
- előerősítőt lehetne éppen, de minek? 700mV körül van az erősítőm érzékenysége: a tuner éppen kihajtja teljesen, a CD meg röhögve le ad 2V-ot is. Bemenetválasztó is ezért került az erőlködőre, 2 pár RCA nekem elegendő.
- DAC-nak lenne értelme, persze csak ha szebb hangút tudok összehozni, mint a Technics 1-bites MASH-ja. Szerintem nehéz dió lesz, anno piszkosul jól szólt a gép, drágább, audiofil lejátszókhoz mérve is.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#639) CPT.Pirk válasza Bogyó bá' (#636) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyen E88CC OTL fejhallgató erősítőt csináltam, de nem csak a DAC-ot, hanem a komplett USB-s hangkártyát is betettem a dobozba. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#640) Bogyó bá' válasza CPT.Pirk (#639) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor Te vagy az én emberem! :R

Nekem nem USB, hanem optikai bemenetű holmi kell - a DAC kapcsolást (ha megmondjátok, hogy melyik kapcsolás a "legjobb", akkor megvenném az Ali-ról kész NYÁK formájában, csak a csöves végét, a tápot és a dobozolást csinálnám magam.

A fejhallgatót nem szeretem, a kis SE-t hajtanám vele. Aranyozott lábú Siemens E88CC-m viszont van legalább 8-10 darab itthon (használt, de kifogástalan állapotú.)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#641) CPT.Pirk válasza Bogyó bá' (#640) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én ezt használtam: [link] és ide épült be: [link]
(egyébként ezek a projektek se feltétlen jöttek volna létre bkrecso nélkül, szóval továbbra is ő a te embered :K )

Jó régi cikkek már, de a CM6631A modul még kapható. DAC-nak meg nekem nagyon bevált a PCM5102A, de valszeg már az helyett is kapsz jobb paraméterű, újabb cuccot.

Btw, 2 éve vettem készen SMSL M100 dac-ot, 26k körül volt készen, jól néz ki és jól is szól. Szóval nem feltétlen érdemes ilyet építeni. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#642) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#629) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Üdv a klubban, én használom rendesen, mint a Realtek-et, kopik, csere, kitérdekel. :DD :U
Nagyon adja, nagyon durván jó. :K :K :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#643) Bogyó bá' válasza CPT.Pirk (#641) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Olvasom! :R

Én ilyesmiket nézegetek: [link]

Bár egyelőre a mechanika hibás SL-PS770A-t kellene meggyógyítani - majd fizunap után szerzek bele eredeti Philips CDM12.1-et....

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#644) Dißnäëß válasza bta1 (#405) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Úristen, én ide írtam 2017-ben ? :Y :D
Most fedeztem fel (ezek szerint újra) a topic-ot ..

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#645) CPT.Pirk válasza Bogyó bá' (#643) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ezeket az Xmos cuccokat is szokták dicsérni. Azt hiszem FPGA alapúak. Az enyémben meg "csak" egy 8051-es mikrovezérlő adja elő a hangkártyát. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#646) bkercso válasza Bogyó bá' (#638) üzenetére


bkercso
nagyúr

Aktív hangváltó pl.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#647) Bogyó bá' válasza bkercso (#646) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ki van csukva. :N A pici KEF CODA 7-ek nagyon szépen muzsikálnak az átfogó visszacsatolás nélkül összehozott SE-vel (nem rosszak a felhasznált olcsó kínai kimenők - sokkal jobbak, mint kinéztem belőlük), a saját passzív hangváltójukkal.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#648) bkercso válasza CPT.Pirk (#641) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nehéz kérdés, milyen DAC-panelt érdemes készen venni. Főleg most, hogy alig kapni chipet.
Pl. ezzel tennék egy próbát, mert szimpi: AK4490. (A 4495-ös nagytesóját hallottam XMOS-ról.)
Ha olyasmit veszel, amin van SMD oszcillátor (5x7mm, 4 forrpad), azt mindenképp érdemes kicserélni jó hangúra.

Optika után illenék egy ASRC (pl. SRC4192), de ilyet most nem találok. SPDIF-vevőből meg minél mdernebb, annák jobb. Ezen már AK van ebből is, ezért linkeltem.

A PCM5102 egy hordozható eszközökbe szánt cucc, ami csupán 3,3V-os tápot igényel és belső charge pump-pal állítja elő a negatív analóg tápfeszt. Nagyot dobhatsz a hangján, ha a flying capacitorral sorbakötsz egy ferrit bead-et (50..120ohm @100MHz) és 1 ohmot! :K 0805 SMD-ben megoldható: "Stonehenge"-et építesz a kis kondi SMD pad-jeire. Kisimul a magas, eltűnik a karc és nem lehet majd kikapcsolni, olyan jó lesz. (Ilyet hallgatok a TV-nél.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#649) bkercso válasza bkercso (#648) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hajrá: AK4495. Az USB-része elavult, de opto-ra WM8805 van benne, mellette egy frankósnak kinéző nagy órával!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#650) CPT.Pirk válasza bkercso (#648) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, ezt pikk-pakk meg tudom csinálni. Mondjuk h. kihallom-e a különbséget, az már kérdéses. Mérni kéne.
Honnan jött ez az ötlet?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.