Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#699) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nálam csak ideiglenes, 1 évig lakok itt csak mostantól, de összerakom a héten (remélem) a kütyüt. Vagy legalábbis a nagyját. Vas munka indul, konzolokat vágok ki a rozsdamentes acél lemezből ennek-annak, a legvégén kábelezés-forrasztás, föld sín húzás..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#702) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#701) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hogyan oldod meg annak a nagyon bonyolult doboznak (amit mutattál a képen) a lemezmunkáját otthon? Lézervágás, stancolások, stb.? Vagy céggel csináltatod, hozzáférsz gépekhez?

Nekem csak egy kézi lemezollóm, és egy Lidl-es oszlopos fúrógépem van, meg pár kéziszerszámom. Ezért is Kínából rendeltem a komplett aludobozt az SE-hez, ezen csak pár furatot kellett elkövetni, meg reszelgetni itt-ott. Nincs ennél komolyabb lemezmunkákra lehetőségem.... :(

A csöves kimenetű DAC (ha egyáltalán rászánom magam) pont ugyanolyan dobozban lesz, mint a kis végfok - ezért azonos a táp-toroid, meg a táp-NYÁK is, azok elférnek benne szépen.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#703) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#702) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez egy Aliexpress-es ház, amit cnc megmunkáltattam egy céggel, akik gyönyörű munkát végeztek az előlapon (kijelzőnek hely, gomb + logó) és a hátlapon pláne, a fedlapot viszont elrontották, a gép rossz helyen belehúzott a fedlapba egy csíkot.

Kaptam tőlük "kárpótlásként" egy másik alu fedlapot tökugyanilyenre megmunkálva, ahogy kértem, csak:
- a színe elüt, ezüstös homokszórt felületet nem csinál itthon senki, akit kérdeztem
- a 8 rögzítő lyukból 4 pontos, 4 pedig 1-2 mm-rel arrébbra esik, így be sem lehet csavarozni, ezt nagyon elnézték..

Szóval a fedlap (alja) amit ott látsz, most az eredeti végül, a lyukak illesztése miatt, és majd kiagyalom, mi legyen. Lehet egy harmadikat csináltatok és feketében, bár az hülyén nézne ki az ezüst házhoz. Vagy tükör-króm-ra megcsináltatom, az még talán ... egyelőre a megkarcolt eredetijével forrasztom össze a "bétát".

Belülre a mikrokontrollernek lesz konzol 1mm sima OBI-s rozsdamentes acél lemezből, amit lemezvágó ollóval vágok ki, meg 2db L alakú konzol a két bemeneti csőnek, amiket lábaikkal közvetlenül az input RCA/XLR csatikhoz teszek fekvő helyzetben, így ők nem állnak ki a házból majd.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#704) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#703) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ok, köszi az infót! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#705) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, másfél nap tömény kínlódás után teljesen meghasonlottam magammal. :O

Az SRPP fejhallgató erősítő nem szól rosszul, ahogy az öreg Sennheiser füles sem - mégis elfáradok tőle hamar, ezt a "fejem közepében van a színpad" hatást egyszerűen nem tudom megszokni, hosszú távon elviselni. A basszusa jobb mint az EL84SE + KEF CODA7 kombónak, azt mégis egész nap el tudom hallgatni a tunerről hajtva - és nem csak hogy nem fáradok el tőle, hanem folyamatos örömet okoz (kb. hallgatott műfajtól teljesen függetlenül).

Az SRPP-t fejhallgató-kapcsolásba került visszacsatolás: a hangja egyértelműen más, de nem feltétlenül jobb. Dögösebb, "tisztább" hang, de rengeteg finom részlet, árnyalat eltűnt tőle.

Egyelőre az egész projektet hanyagolom - ha pár hét múlva megjön a gyári Philips mechanika a CD-játszómhoz, akkor azt rendbe szedem, és hallgatom - az EL84SE-vel és a hangdobozokkal. Ennyi.

(Esetleg a DAC-panelt kipróbálom, a kiválasztott típus nem egy nagy költség, annyit rá áldozok még).

A kipróbált negatív visszacsatolás:

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#706) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

DAC-hoz értő urak! :)

Ezt a kínai DAC-ot (esetleg ezt) meg szabad esetleg venni? PC-hez (USB-n), asztali CD-játszóhoz (optikán...).

- van bemenetválasztója, így praktikus asztali készülék volna számomra;
- nagy kvarcoszcillátoros;
- saját 12V-os tápja van, nem a PC USB-jéről kell táplálni;
- OPA műveleti erősítő van a kimenetén nem a vacak NE5532 / NE 5534;
- minden csatija aranyozott;
- (az ezüst színű piszkosul menne is a csövi erőlködőm kinézetéhez) :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#707) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Mint laikus, (az előbb googléztam rá mi is az a DAC) digitális jelből analógot csinál, és ezzel "eteted" a csöves erősítőt?

(#708) CPT.Pirk válasza Sanyaaa26 (#707) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, számítógépről, TV-ről meg hasonló modern eszközökről valamilyen DAC-on keresztül hajtjuk meg az erősítőt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#709) Bogyó bá' válasza Sanyaaa26 (#707) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

PC-m van (alaplapra integrált, olcsó Realtek "hangkártyával"), és csöves erősítővel hallgatok (-nék) zenét, így kellene valami elfogadható cucc a kettő közé....

Jelenleg csak egy 37 éves, de akkoriban "világklasszis" Pioneer F99X rádiótunerrel hajtom, ezen szeretnék változtatni. Most ha a PC jack-ajzatába dugom a csövi bemenetét, SOKKAL rosszabbul szól, mint a rádióval hallgatva. A dinamika (talán) nagyobb, de a térhatás, színpadkép összeomlik, lapos minden.... Ezen próbálnék meg segíteni egy ilyen kütyüvel.

szerk: tehát a földi sugárzású rádióadókon és az ősöreg tuneremen keresztül sokkal szebben szólnak ugyanazok a "digitális" hanganyagok, mint a PC-ről. Ennek azért nem kellene így lennie.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#710) CPT.Pirk válasza Bogyó bá' (#625) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt a toroidot nem lehet beszerezni valahonnan ahol nincs rá 9k szállítási költség? Vagy hasonlót...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#711) Sanyaaa26 válasza Bogyó bá' (#709) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Értelek, én maradi vagyok, maradok a vinyl-nél, megvan a maga hibája de analóg, meg mint fentebb írtam nekem mániám hogy semmi félvezető ne legyen a rendszeremben ha már csövest hallgatok. De ez az én véleményem, kinek a pap, kinek a papné.

(#712) Bogyó bá' válasza CPT.Pirk (#710) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem találtam rá más forrást sajnos.... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#713) CPT.Pirk válasza Sanyaaa26 (#711) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De ezek nem zárják ki egymást. Nekem is így van, ott a lemezjátszó, a csöves RIAA korrektor (EAR-834p) benne az erősítőben, de ettől függetlenül a TV-m is rá van kötve az erősítőre egy DAC-on keresztül. Így egy _fasza_ erősítővel megoldottam mindent is.

Bogyó bá': régen voltak ismerőseim, akik tekertek toroidot... Majd szerintem rá kell kérdeznem megint a hobbielektronika fórumában. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#714) bkercso válasza Sanyaaa26 (#711) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nagymamámnak volt csöves TV-je is! :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#715) Sanyaaa26 válasza bkercso (#714) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Nem értem a célzást

(#716) bkercso válasza Sanyaaa26 (#715) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát hogy attól még lehet TV-t is kötni egy rendszerre, hogy nem tűröd benne a félvezetőt. A kettő nem zárja ki egymást.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#717) Sanyaaa26 válasza bkercso (#716) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Persze, nekem csak az volt fura hogy dac-os átalakítással van etetve a csöves erősítő.Tény hogy lemezből mindent begyűjteni lehetetlen, de ez nekem akkor is kb olyan mint a modern tévéken a felskálázás, tényleg nem kötekedésből írom csak meglepett

(#718) Bogyó bá' válasza Sanyaaa26 (#717) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

25 éve nincs már meg az AKAI GX-630D orsós magnóm, és legalább 20 éve nincs itthon analóg lemezjátszó sem (így természetesen lemezek, szalagok sem) - 20 éve nem HiFizek, alig hallgatok zenét, max az autóban. Csak egy döglött rádiótunerem, egy szintén gyengélkedő CD-játszóm és mintegy 20-25 audiofil CD-lemezem maradt a HiFi-zős ősidőkből, valamint másfél darab csöves végfok (egy elvileg működőképes EL84PP és egy félbehagyott hasonló projekt maradványai a fiókban). Ja, meg a két kis KEF CODA 7 polchangszóró, de ezek se voltak bekapcsolva vagy egy évtizeden keresztül, bár az utóbbi időben egy ótvar Sony minicenterrel néha rádióztam, néha meg PC-speakerként funkcionáltak. A padláson meg pár hete egy kartondoboz alján megtaláltam az igen viseltes állapotú, de működőképes Sennheiser HD480 fülesemet. :))

Az anno döglötten, javíthatatlannak kikiáltottként kapott Pioneer F-99X rádiótunert 20 évnyi hányódás után most szeptemberben javítottam meg, és ehhez hoztam most össze nosztalgiából egy picurka, 2x2W-os EL84 SE végfokot. Csodálatosan sikerült mind hangzás, mind kinézet tekintetében, így kedvet kaptam ismét a zenehallgatáshoz, valamint a villanyász konstruktőrködéshez is.

A Technics SL-PS 770A Cd-játszóhoz már megrendeltem a komplett, eredeti Philips CDM-12.1 mechanikát, remélem hogy pár héten belül megkapom, és újra életre kel az is. Ezt, illetve a PC-t szeretném a DAC segítségével összekötni a kis csöves erőlködőmmel.

Szóval 58 éves vén fejjel lettem "újrakezdő" hifista - de egyelőre nagy a lelkesedés bennem.

Önéletrajzi regény vége..... :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#719) Sanyaaa26 válasza Bogyó bá' (#718) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia!
Le a kalappal egyébként nagyon szépre sikeredett, az a baj én az a véglet vagyok aki egy évet gondolkodik azon hogy neki álljon e egy erősítőnek, persze kifizetődik a végén a dolog. Bár hozzáteszem közel sem ilyen minőségben mint a tiéd, nem azért mert nem tudnám sok a kérdőjel még bennem. Én maga a "csövezést" pár éve kezdtem, ott is rádióamatőrködés révén, jöttek a jó öreg orosz és mindenféle nemzet rádiói csövesek és lenyűgözött az egész. A hangzás, a csövek derengése, a benne lévő mérnöki munka... Akkor határoztam el hogy én ugyan nem értek hozzá de építek egy csöves fejhallgató erősítőt, nagyon tetszett a hangja, de sajnos digitális eszközről etettem. Nosza ugorjunk tudás nélkül bele, szereztem egy lemezjátszót, rákötöttem akkor szembesültem vele hogy ez így nem oké, egyrészt kell előerősítés, illetve riaa... Jó szokásomhoz híven megint pihent egy évet a projekt mikor pár hónapja teszt verzióban összeraktam egy phono-t(riaa is), kaptam egy darab lemezt ismerőstől Vivaldi 4 évszak, összekötöttem ülve maradtam, tátott szájjal :K Most lemez hiánnyal küzdök, illetve a phono-t illene már dobozolni.... Ami meg az erősítőket illeti teljesen bele vagyok keveredve, ahány embert kérdezek meg mit ajánl mást mond, ahány művet olvasok más dícsér szóval elegem van :DD

(#720) Bogyó bá' válasza Sanyaaa26 (#719) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Legnagyobb gondom nekem is a "dobozolás", de az Aliexpresszen, a "vájdling Audio-nál" :DDD annyiféle doboz van emberi áron (de sajnos magas szállítási költséggel), hogy minden igényt ki tudnak elégíteni, picike nézelődés után.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#721) Sanyaaa26 válasza Bogyó bá' (#720) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Az újabb őrületet egyébként az indította el nálam hogy vettem pár ilyen csövet, amiből állítólag nagyon jó erősítő készíthető, de itt is az SE ill PP közötti vita miatt nem lett semmi belőle egyelőre, aztán a 6c33c-re kezdtem fókuszálni inkább

(#722) bkercso válasza Sanyaaa26 (#717) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az erősítő adja a nagyobb áramot, valamint csillapítja a fejhallgatót elektromosan. Én nem utolsó sorban ő az egyetlen, aki induktív terhelést hajt. Szóval mások a követelmények egy erősítővel szemben, mint egy DAC-kal szemben. Lehet rációs abban, ha csak az erősítő csöves.
A másik ok, ha valaki szereti a csöves színezést.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#723) bkercso válasza Bogyó bá' (#718) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha építhetnél, akkor építs lineáris (trafós) tápot majd a DAC-nak! Stabilizátornak mehet bele LT1085, LC-előszűréssel.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#724) Bogyó bá' válasza bkercso (#723) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az a terv, már trafót találtam is hozzá a fiók alján. LC-szűrést biztosan nem használok (ellenkezik az elveimmel - rá se bírok nézni a fojtótekercsekre....) , inkább - ha kell - duplán stabilizálok. :P

Lehet mégis kellene fojtótekercs, csak másképpen: gondolkodom egy hálózati, EMI szűrős hármas elosztón a csöves gépnek, a DAC-nak meg a CD-játszónak. Nem szívesen tartanám egy körön őket a PC tápjával (egyetlen konnektor van a dolgozószobámben, most minden lom onnan van elosztózva eléggé el nem ítélhető módon.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#725) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#724) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lemaradt: ilyesmi kellene, csak tizedáron.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#726) CPT.Pirk válasza Sanyaaa26 (#719) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyébként kollégáim megleptek egy új nyomású Pink Floyd lemezzel szülinapomra, miután tudták, hogy lemezjátszót is beállítottam a csöves mellé... Aztán letöltöttem ugyanazt az albumot a lehető legjobb minőségű veszteségmentes formátumban, hogy lehessen összehasonlítani, ugyanazon az erősítőn.
Na basszus olyan szinten más (életteli, jobb) a vinyl lemezről ugyanaz, hogy azt nehéz leírni.

Eleve úgy csináltam meg az erősítőmet, hogy a csöves RIAA korrektort is beépítettem, de ki is vezetékeztem a hátlapra, így PC-n fel lehet venni a vonali bemeneten azt, ami a csöves RIAA-ból kijön. Ugye a lemez egyrészt már a lejátszástól is sérül, meg egyéb módokon is sérülhet és akkor 5..10k forint kuka. Így ezen a módon viszont flac formátumban rögzítve elég jól meg tudom őrizni azt, ahogy szólt a lemez. Igaz igényel némi utómunkát kiszedni a pattogásokat a felvételből, de abba sem hal bele az ember.

Szóval jah, szeretem a vinyl hangját de azt is szeretem, ha pikk-pakk azt tudok hallgatni, amit akarok. Ez a lemeznél nem megy. :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#727) Sanyaaa26 válasza CPT.Pirk (#726) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia! Teljesen megértem ezt az érvet is, viszont az új nyomású lemez már digitális forrásból van ha jól tudom!?

(#728) Bogyó bá' válasza Sanyaaa26 (#727) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Őszintén: nem mindegy, ha jól szól? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#729) CPT.Pirk válasza Sanyaaa26 (#727) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom azon túl, hogy remasterelték valamilyen módon. Vannak régi lemezeim is természetesen de most valahogy jön vissza a vinyl a divatba és adnak ki tucatjával albumokat újra ami tök jó. - bár igaz van ami olyan, mintha csak lemásoltak volna egy már agyon játszott régi lemezt... :DDD

Viszont nem rég megvettem lemezen a Bob az utcamacska [link] soundtrackjét... Ott nyilván minden digitális mert mai film, de a lemezes verzió mégis úgy szól, hogy elégedetten dőlsz hátra a székben.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#730) bkercso válasza CPT.Pirk (#726) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem a DAC-od gyenge?

Digitalizáláshoz meg kellene egy "audiofil" ADC is, ami megint építős projektnek néz ki... :DDD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#731) CPT.Pirk válasza bkercso (#730) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tény, hogy nem drága cucc, de paraméterei alapján nem is rossz cucc.
MK1-es SMSL M100, itt vannak a részletei: [link]
Xmos USB, 32bit/768kHz DAC (AK4452)

Mondjuk elolvasva amit leírtam, hülyeséget írtam mert a PC-n tranyós A-osztályú erősítőről hallgattam meg... Bár átvittem a TV-re is ezt az albumot amire a DAC van kötve meg a csöves, de a TV az optiaki kábelen keresztül az ismeretlen lejátszójával nem tudom mit csinált abból a lossless formátumból.

*digitalizálás meg, jeah. Van egy Asus Xonar DX hangkártyám, azt használtam rá. Megfizethető áron kb. ez van.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#732) Sanyaaa26 válasza Bogyó bá' (#728) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Nem azt szeretném hogy úgy szóljon ahogy nekem tetszik, hanem az hogy minél közelebb legyen az eredetihez... Ha már cső, és minden apró részlet számít, akkor miért pont ez ne számítana? Hiszen ebből dolgozik, ez a lelke, az egyik legalábbis

(#733) CPT.Pirk válasza Sanyaaa26 (#732) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A csőre jellemző karakterisztika okozta torzítás miatt a zenében felszaporodó páros felharmonikusok és a kimenő trafó (ha van az erősítőben) nem-linearitása miatt a végeredmény az nem lesz közel az eredetihez. Nagyon részletező, nagyon jó hangú csöves erősítőt tudsz építeni, de nem a valóságot fogja reprodukálni, hanem hozzáteszi amit tud.

Viszont pont ez az amiért csöves cuccot építünk és nem ultra alacsony torzítású tranzisztoros erősítőt, hiába az lenne közelebb a valóság visszaadásához.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#734) bkercso válasza CPT.Pirk (#731) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát olcsón lehet jobb, élettel telibb a vinyl; ki tudja... ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#735) CPT.Pirk válasza bkercso (#734) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jaaa, de valahol meg kell húzni a határt árban... Mikor egy "professzionális asztali dac" annyiba kerül mint egy Suzuki Swift... :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#736) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, pár heti zenehallgatás után pöttyet modifikáltam az EL84SE-t: került bele egy hihetetlenül enyhe, mindössze 9dB-es átfogó negatív visszacsatolás.

-alig észrevehetően teltebb lett a hangja a középmély tartományban (basszusa továbbra sincs: ez az ára az olcsó, picike kimenő trafóknak, kicsi a primer induktivitásuk)
- a magas frekis torzítása észrevehetően csökkent, bár sajnos az a hihetetlen térhatása, "színpadmélysége" is, amiért rögtön beleszerettem amikor először megszólalt.
- hátrány: az eddigi kb. 400mVeff érzékenysége kerek 1,0V-ra romlott, a teljes kivezérléshez (2,2W / 6 ohmon) mérve. Mégis csak kelleni fog az SRPP előfok, ami a fejhallgatóhoz nemigen vált be sajnos. Itt rohad a "laborasztalon" a hátam mögött.... :DDD

Más: kerültek a hangdobozok alá tüskék (3-3db), illetve megrendeltem a filléres kínai csőcsillapító gyűrűket is, pár jónak tűnő kábel társaságában. Kb. 3 hét múlva lesznek ezek itt, a CD-m mechanikája viszont elvileg már a magyar VÁM-on rohad és várja a feltámadást.


Ja, csak a lényeg maradt le, a rajz a jelenlegi állapotról:



Az R13 és az R16 értelemszerűen nincs benne, a szimulációs programban a primer egyenáramú belső ellenállását helyettesíti. :N

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#737) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#736) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Te is használod még a Circuit Maker-t ? :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#738) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#737) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nincs más programom - 20 éve ezt ismertem meg, 20 éve nem elektronizáltam.... :D

Az még hagyján, de anno pár napos munkával (a Magyari Béla-féle csőkatalógus alapján "elmagyaráztam" neki az EL84-et, és hibátlanul szimulálja azt.)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#739) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#738) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én a KiCAD-et tanulom, szokós. Összehasonlíthatatlanul többet tud, de idő. Egyelőre még csak minimál dolgokat rajzolgatok benne + nyákozgatok majd (1-2 táp egyenirányítást, semmi kül, hogy szokjam a rajzot és a végeredményt).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#740) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#739) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kösz, lementem. :R Az ismertebb, európai csöveket legalább ismeri a szimulációhoz?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#741) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#740) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem tudom, ott még nem tartok. :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#742) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Már megint kihalt a topic?

Én átkábeleztem az egész rendszert, a kis kínai DAC-hoz passzítottam egy analóg tápegységet, illetve hálózati zavarszűrőről megy már az egész cuccos. Egyre szebben muzsikálunk! :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#743) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

sziasztok, óccókínai erősítőket nézegettem, és szembejött a Nobsound ST-01. Vajon ez már használható belépő lenne a "csöves" világba? (a sztori háttere, hogy megörököltem egy páros Tannoy F1, 8Ω-os ékszerdobozt, amivel 3,5mm-en felnőve hirtelen nem tudtam mit kezdeni :)) ).
Mennyivel lenne jobb alap, mint uazon gyártó tranyós megoldása?

(aztán még lehet topikeretnek leszek és elsőre elviszek ebayről egy gombokért árult tranyósat, csak hogy kipróbáljam, hogy szólnak a falak :B )

Az st-01-re egy érdekes vevői visszajelzés:

"Bargain little desktop hybrid tube amp. As I have an external dac, I don't use the internal dac or BT, but both work great if this is your preferred way. Stock tubes are ok but the highs were a little bright and cluttered and I immediately upgraded them with a pair of vintage Russian 6J1's with noticeable improvement. Realistically you only getting about 15-20 watts to 8 ohm speakers, but that's more than plenty for a desktop system in a small room. I've had no issues with clicking that people report - yes it clicks off when no signal, and back on again when a signal is received - but that's a power saving switch and it doesn't bother me.

My only negative is that the VU meter really only works properly when the volume is high - too high for the distance that I listen too. This issue ( and the clicking) has been resolved in the recently introduced pro version of this model, which in hindsight had I known I would have purchased instead. If you want a value for money, decent 'warm' sounding amp for desktop listening with passive speakers, I highly recommend this product - just invest in better valves and you wont regret it."

Tehát: a korrekt hangzáshoz csövet kell bele cserélni (+6£), a ráírt teljesítmény tizedét/a hangfalaim felét tudja, kattan ha áramot spórolni támad kedve és a mutatós ketyere kb semmire se jó...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#744) Bogyó bá' válasza t72killer (#743) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Amit kinéztél magadnak, az nem "csöves erősítő", hanem a legolcsóbb IC-s szutyok, ami - dekorációs elemként - tartalmaz 2 db elektroncsövet is. Sem kimenő trafói nincsenek, sem nagyfeszültségű tápegysége. Nettó átverés.

Valami "igazi" csöves erősítőt kellene nézned (EL84SE kb. 2x3W, vagy EL34 SE kb. 2x5-6W kimenő teljesítménnyel) Ezek sacc/köbgyök 100 ezer forintért csíphetők meg Aliexpresszről, szállítási költséggel együtt. Kis türelmet: mindjárt keresek - véleményem szerint - alkalmas cuccokat.

Gondba leszek viszont a kis Tannoy 87dB-es érzékenységével: valószínűleg a 2x3W-os EL84SE nem lesz elég, csak a nagyobbik (azok viszont nem szólnak annyira szépen, de a tranyósoknál / IC-seknél tuti jobb.

Na, meglett a legolcsóbb "tényleg csöves": [link]
Ez 2x4W-os, de ne a DIY-kitet választ, hanem a "Whool machine"-t Ez szállítással együtt is belefér 80 ezer forintba.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#745) t72killer válasza Bogyó bá' (#744) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kösziköszi:R . Még az itteni (brit) használtiacon is körülnézek aztán jöhet a mehet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#746) CPT.Pirk válasza Bogyó bá' (#744) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Wow, és azt ki sem lehet hozni annyi pénzből otthon. Kemény.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#747) Bogyó bá' válasza CPT.Pirk (#746) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A végcsöveket kell kicserélni benne olcsó JJ. gyártmányú EL84-ekre, meg pár kondit jobb minőségűre, és bő 100-120 ezerből van egy csodálatos, kész kis gép.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#748) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ez csak úgy - ha lassan is, de halad a csöves "rendszerépítés":

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#749) btraven válasza Bogyó bá' (#747) üzenetére


btraven
őstag

JJ gyártmányú?
Igazi csöves erősítő építő nem vásárol mindenféle csövet hanem ő maga legyártja :))
[link]

(#750) Bogyó bá' válasza btraven (#749) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A - hátul lévő, kész - végfokban 2 db 40 éves Tungsram EL84 van 1 db Siemens E88CC társaságában. A most épülő előerősítőben pedig 3 db ADZAM gyártmányú E88CC figyel. Ők is használt, öreg xarok, de gondosan válogatva a fiókomból. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#751) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na jó: még egy kép, és megszűnök... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#752) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Urak! Ha valaki esetleg szintén EL84 végfokkal szórakozik, annak örömmel jelenthetem, hogy "sz@ré'-húgyé' " megint lehet kapni párba válogatott J.J. végcsövet. Én is rendeltem egy párat, mert az öreg, használt Tungsramjaim lassan kezdenek megfáradni (van még 20 db itthon belőlük, de mint öreg, "ezeréves", használt példány - most kipróbálom hogy milyenek a mai gyártású, vadiúj csövek.

Bocsi, nem reklámnak szántam, hanem segítségnek...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#753) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Első idei projektem egy fejhallgató-erősítő volt, amelyet egy Wada-Shigeru kapcsolástechnikájú kínai NYÁK-lapra követtem el. A 300 ohmos Massdrop-Sennheiser HD6XX gyönyörűen szól vele.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.