Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD írás

Hozzászólások

(#451) Balinov válasza guiness (#450) üzenetére


Balinov
félisten

Udv, szerintem ugy jo ahogy van, esetleg ha minosegre (is) gyurnal, kezzel allitsd at 4/8x irasi tempora.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#452) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

haly

lenne nekem egy video_ts mappám amit ki szeretnék írni. h tehetném ezt meg? a nerobe van ügye az h make Video DVD vagy micsoda. megpróbálom vele a voideo_ts fájlait hozzáadni elkezdi vizsgálni a fájlokat s megakad mindig. rossz helyen próbálkozok a neroval vagy a nero egy kalap kaki?
előre is kösy :R

(#453) kali válasza B@bL3ve5 (#452) üzenetére


kali
legenda

melyik nero verzióval próbálod? azon belül burning rom vagy express? ezeken belül a dvd-video kiválasztásakor már előre adott a video_ts mappa (némelyik verzióban az audio_ts mappa is, ami mindig üres, annak úgy is kell maradnia), abba csak belehúzod a kiírni kívánt video_ts mappa tartalmát (*.bup, *.ifo, *.vob fájlokat) és mehet az írás!
ha mondjuk a vision részben próbálsz video dvd-t készíteni, akkor az gáz, mert ott csak *.avi és hasonló tömörített formátumok adhatóak meg, azokból konvertál dvd-video formátumot, ott nem is fogsz tudni úgymond írni!

(#454) B@bL3ve5 válasza kali (#453) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

ahaaam..értem. expresszel próbálkoztam ott Nero Video DVD s ott befagyott a cucc amikor megadtam neki a fájlokat :(
ajánlott a legújabb verzió beszerzése vagy valami más progit tudtok-e ajánlani? :DDD
thx :R

(#455) kali válasza B@bL3ve5 (#454) üzenetére


kali
legenda

én a nero különböző verzióit használom már bő 5 éve, és eddig még nem volt vele problémám!
esetedben egy nero 8 (hun :DDD ) verzió minimum ajánlott lenne...

(#456) wegener


wegener
tag

Sziasztok!

Pioneer DVR-216D-vel próbálkozom. Most vettem.
Lejátszás OK. CD írás OK (újraírhatóval).
Viszont a DVD-vel van valami zűr. Azt írja az írás végén, hogy:
"Invalid field in command
Could not perform end of disc at once."

És a lemezen nem látszik semmi adat.
Csak dao-t enged az írás elején, nem lehet változtatni.
Kétszer is kipróbáltam, valószínűleg nem a lemez a rossz.

Ha tud valaki, lécci segítsen!

Kösz előre is.

(#457) IRON STORM válasza wegener (#456) üzenetére


IRON STORM
őstag

Melyik íróprogrammal írsz?
Milyen lemez?
Milyen sebességgel?

Csak a TDi!

(#458) wegener válasza IRON STORM (#457) üzenetére


wegener
tag

Nero 6.0
TDK
8*

(#459) wegener


wegener
tag

Most megpróbáltam image-ből. Ugyanaz a hiba.

(#460) Zsigi27


Zsigi27
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem dvd írás terén, ugyanis van egy LG GSA-4082B típusú dvd íróm és ha beleteszek egy Verbatim 4.7gb-os üres dvd-t hogy majd erre kiírok egy filmet, a Sajátgép menüben azt írja ki nekem a gép, hogy szabad terület 0bájt!Mintha nem is lenne a dvd íróban lemez!Hogyan csináljam?

u.i.:-még soha életemben nem írtam dvd filmeket,ez az első alkalom,nem is értek hozzá,ezért kérném nálam profibb emberek segítségét!

Köszönettel:Zsigi :O

(#461) wegener


wegener
tag

Meg próbáltam újraírhatóra (TDK +RW), ott meg azt írja, hogy:
"Cannot mount the written CD."
Aztán meg persze:
"Data verification failed"

(#462) kali válasza wegener (#458) üzenetére


kali
legenda

kipróbálhatnád újabb nero verzióval is, mert a dvr-216d újabb fejlesztés, a nero 6.0 meg elég régi már...

(#463) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok, (hátha itt pörgősebb a topic)

gépem:

thinkpad R500 -as Vistával

Írtam 2 DVD-t filmet ISO-t(első 2 írás ezen a notin) és egyiket se hajlandóak lejátszani az asztali meghajtók ráadásul csak akkor derült ki mikor vittem haverhoz este megnézni TV-n ... aztán egyik filmet megírtam megint lezártam minden szép és jó de megint csak nem viszi asztali lejátszó, 2-ön is kipróbáltuk (2004-es samsung meg egy 2 éves LG), elég friss ashampo burning studioval írtam (laptopon megy a film és az otthoni asztali pc-n is megy bár az ott azért már kicsit bénázott, nehézkesen ment az eleje pörgette össze vissza, de aztán elindult)

mi lehet a hiba? (fontos lenne mert Pesten albérletbe csak a laptop van)

köszönöm

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#464) V.L. válasza Antonio (#463) üzenetére


V.L.
aktív tag

Próbáld meg más progival kiírni. ISO-t lehet írni Alcohollal, PowerISO-val, és én amit favorizálok az a DVD Decrypter.

(#465) wegener válasza kali (#462) üzenetére


wegener
tag

Köszi, megpróbálom.

(#466) wegener válasza kali (#462) üzenetére


wegener
tag

Köszönöm, igazad volt.
Úgy tűnik működik.
4 db dvd-m bánja, ennyivel lett drágább a cucc.
És megint tanultam valamit.
Kösz mégegyszer.

(#467) kali válasza wegener (#466) üzenetére


kali
legenda

a legtöbb program/alkalmazás terén érdemes időnként frissíteni újabb verzióra.
a te esetedben a nero 6.0 szerintem fel sem ismerte rendesen az újabb fejlesztésű optikai meghajtót, és ez okozhatta a hibát!
és ha már itt tartunk, az író esetében ajánlott a firmware frissítése is, amennyiben ettől régebbi van az írón; DVR216D_FW109EU2

(#468) V.L. válasza kali (#467) üzenetére


V.L.
aktív tag

Ez a frissítés nekem is jól jött. Köszönöm. :R

(#469) wegener válasza kali (#467) üzenetére


wegener
tag

Kiakadok! Én is rákerestem és a rajta lévővel egyezőt (1.06) találtam.
(Persze nem a pio honlapon kerestem, azt valahogy nem tudtam kitalálni.
Most látom, hogy eu-s a cím.)
Mit nyerhetek, ha frissítek 1.09-re? Kicsit félek, mert most örülök, hogy működik.
Szinte soha nem írok 8*-nál gyorsabban, esetleg 12, de akkor nem archiválok,
csak adathordok. Vagy stabilabb lesz, pontosabban ír, még több lemezfélét felismer?
És még egy kérdés. A másik íróm tud DVD RAM-ot, ez nem. De valamiért úgy gondoltam,
hogy sima dvd-ként tudom használni benne a ram lemezeket. Olvassa is, de nem írja. Erre ne is számítsak?

(#470) kali válasza wegener (#469) üzenetére


kali
legenda

a sima firmware frissítéstől nem kell félni, lemez nem lehet az íróban, futtatod a frissítést és kész! mint írtad is, csak jobb lesz minden szempontból az írás!
a "d" jelzésű írók csak olvassák a dvd-ram lemezeket, a dvr-216 képes dvd-ram írásra. a 216d crossflash útján módosítható 216 verzióra, ekkor már ír dvd-ram lemezt is, sőt szintén crossflash módszerrel 216l verzióvá is varázsolható, ekkor a dvd-ram írás mellett labelflash funkciót is tud! a crossflash viszont kicsivel húzósabb művelet, mint a sima firmware frissítés!

(#471) Sdi válasza Antonio (#463) üzenetére


Sdi
addikt

Próbáld meg ezzel a progival, erre fejlesztették, kicsi, gyors és van hozzá honosítás is ha kell.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#472) wegener válasza kali (#470) üzenetére


wegener
tag

OK, a következő újraindítás után frissítek.
Köszönöm

(#473) V.L. válasza kali (#470) üzenetére


V.L.
aktív tag

engem érdekelne ez a "crossflash módszer". van ennek valahol valamilyen szájbarágós leírása? milyen flash progi kell hozzá. honnan lehet beszerezni a flashelni való szoftvert?
nekem is 216d-m van.

(#474) guiness


guiness
csendes tag

Hali!

Azt szeretnem megkérdezni, hogy mennyire probléma, hogy pl . én még adat dvd-k meg egyébb lemezek írásához a nerot 6-os verzióját használom( 6.1.14), persze "iso" fájlokhoz az imgburn-t és a decrypter-t, de a lényege a kérdésemnek, hogy van egy pio 215d irom és a mai írókhoz és lemezekhez viszonyítva mennyire jók még a régebbi írószoftverek?! Azért használom még a régi nerot, mert egyszerű, minden ami kell van benne nekem, az új már nem igazan tetszik.

A válaszokat előre is köszi.
üdv.

(#475) wegener


wegener
tag

Tényleg, ha már itt tartunk. Én valami mikro nero-t találtam, (8.2.8.0) és expresszként jelenik meg, tehát nem a rendes Burning Rom. Számít ez? Jobban ír a Rom, vagy csak többet tud más dolgokban? Én eddig Rom-ot használtam (6), de ez a 8-as expressz tetszik.

(#476) kali válasza V.L. (#473) üzenetére


kali
legenda

néhány link, elérhetőség és leírás;
dvrflash.rpc1.org
DVRFlash_v2.6.0
Pioneer Firmware/Kernel Files (Updated with A16+S16J)
DVRS16J_106
#796 - crossflash by FefeeX
utóbbit ültesd át a te íródra, a fenti állományok alapján!

[ Szerkesztve ]

(#477) kali válasza wegener (#475) üzenetére


kali
legenda

a micro változat nem hivatalos gyártói nero verzió, hanem csökkentett tudású alkalmazás, kimondottan azoknak, akik csak írásra - és néhány járulékos műveletre - használják a programot. ennek ellenére ha nálad megfelelően működik - és semmi olyan funkció nem hiányzik belőle, amire mégis szükséged lenne -, akkor használd nyugodtan!

guiness; észre fogod venni, ha majd frissítened kell a nero újabb verziójára - bár én már megtettem volna a helyedben...

[ Szerkesztve ]

(#478) V.L. válasza kali (#476) üzenetére


V.L.
aktív tag

Sikerült. :C
Flash előtt >>>>Flash után

:R

(#479) wegener válasza kali (#477) üzenetére


wegener
tag

Olyannyira, hogy ezzel sikerült először dvd-t írnom a Pioval. A 6-os Rom nem tudta lezárni. Megpróbáltam kíváncsiságból, hogy mi van, ha lezárom az új progival. Lezárta, de nem lett jó a dvd. Úgyhogy amíg nem hiányzik valami, maradok ennél.

(#480) kali válasza V.L. (#478) üzenetére


kali
legenda

gratula! lett egy fullos íród :C

(#481) pBandi


pBandi
tag

Sziasztok!

Lenovo T61-ben lévő Matshita UJ-862 nevű jószággal szeretnék DVD+R DL-t írni.
Próbálkoztam a gyári progival (Sonic Record Now) ő megírja a lemezt hiba nélkül de nem tudom visszaolvasni.
Próbálkoztam Nero 7.0.5.4-el, ő meg sem írja a lemezt, hibával leáll. Ha segít naplófájlt tudok küldeni.

Szimulálni nem enged egyik progi sem, így minden próbálkozással egyel kevesebb lemezem van :-(

...

(#482) kali válasza pBandi (#481) üzenetére


kali
legenda

milyen dvd+r dl lemezre próbáltál írni? akár az is okozhatja a problémát , hogy nem megfelelő minőségű a korong! verbatim vagy ricoh az ajánlott, a többi zsákbamacska - főként a ritek mid a problémás a legtöbb írónál!
mellesleg a nero 8 is ajánlott lenne!

(#483) ANT válasza kali (#482) üzenetére


ANT
őstag

Az a helyzet, hogy ezzel a Macsita-csodával lesz inkább a gond. Kollégám HP laptopjában egy UJ-860H meghajtó van, az is sorban rontja a DL lemezeket, pedig ő csak Verbatim MKM001-et használ(na). Kipróbált vagy ötféle íróprogramot, eredmény nélkül. És a jelenség nem egyedi, már feltúrtuk a netet, és több fórumon is DL lemez rontási hibára panaszkodnak, csak sajna megoldás (új fw) nincs még! :(

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#484) kali válasza ANT (#483) üzenetére


kali
legenda

nekem az asus notiban matshita dvd-ram uj870qj író van, és igaz eddig csak 3 darab dl lemezt írtam vele - új még a noti, meg amúgy is a párom használja inkább -, a verbatim mkm001, ricoh ricohjpnd01 és a memorex ricohjpnd01 lemezeket tökéletsen megírta nero 8.3.6.0 progival!
mondjuk attól az uj860, illetve az uj862 széria, még lehet problémás sorozat...

(#485) ANT válasza kali (#484) üzenetére


ANT
őstag

Én már javasoltam a srácnak, hogy telepítse újra a gyárilag agyonszemetelt Vistát, hátha attól javul a helyzet, de egyelőre nem hajlik a dologra.
Inkább sorban dobálja ki a Verba DL lemezeket. :(

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#486) kali válasza ANT (#485) üzenetére


kali
legenda

inkább adja nekem féláron azokat a dl lemezeket, minthogy elrontaná és kidobálná! :DDD
mondjuk vista alatt még nem próbáltam a macsoda írót, de szerintem ha xp alatt ok, akkor vista alatt sem lenne gond vele...
vagy a matshita dvd-ram uj86x széria tényleg annyira gáz lenne? szerencse, hogy nekem nem olyan van benne, hanem újabb verzió... :C

(#487) guiness


guiness
csendes tag

Hello!

Az imgburn programnál a Végrehajtási ID mit takar? Nézegettem és mindegyik iso képfájlnál amit kiírnék ott más és mást ír, Nero, AHEAD Nero, EZB UltraISO...stb. Ezek mik?

köszönöm.

üdv

(#488) PPeter válasza guiness (#487) üzenetére


PPeter
addikt

Használd angolul, akkor nem kell a félrefordításokkal szórakozni. Az Application és Implementaion azonosítók azoknak az alkalmazásoknak a neveit tárol(hat)ják, amelyekkel a forráslemez/image illetve annak állományrendszere készült.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#489) daveed


daveed
tag

Nemtom letezik-e ilyen lemez, azert megkerdem>
Melyik az a media mostanaban, amit csak 1 gyarto keszit es jo minosegu?
(tehat, akarhol megvehetem nincs belole 8 fajta gyartmany( alapanyag gyartasi minoseg stb...))

(most dobtam ki 1 doboz tescoban vasarolt tdk-t, 4, 8,16X -an probaltam irni, imgburn visszaellenorzesnel hibat talal - Asus drv-1814blt / valami regi szoni meg se tudja irni)

[ Szerkesztve ]

(#490) kali válasza daveed (#489) üzenetére


kali
legenda

az újabb típusú tdk dvd lemezek nagyobb hányada problémás elég sok íróval párosítva!
vegyél verbatim dvd lemezt, azzal nem nyúlhatsz mellé! de ne a tesco csodaáruházban vedd, mert ott elég drága... :)

(#491) daveed válasza kali (#490) üzenetére


daveed
tag

THX.
Szukseghelyzet volt.

(#492) Laslow


Laslow
senior tag

Egyszerű, letisztult, ingyenes programot akartam DVD-írásra, ami elboldogul a képfájlokkal is. Így jutottam el a CDBurnerXP-hez. Szép is és jó is lenne, de nálam valamiért nem hajlandó felírni az utolsó mappát. Az írási folyamat rendben végigmegy, aztán viszont bármivel is próbálnám beolvasni a lemezt, nincs ott az utolsó mappa. Viszont az utolsó mappa helyigénye le van foglalva, nem jelenik meg mint free space, szóval fel van az írva, csak valahogy rosszul.
Néztem a CDBurnerXP fórumán, másnál is előjött ez a hiba, ráadásul már a nyáron is jelezték...

A gépem: XP SP3, NEC4550@4551a és Optirac 7200S írók, Toshiba olvasó, CDBurnerXP v4.2.3.1110. Bármelyik íróval is írom és bármilyen lemezre is, az utolsó mappa nem fog látszódni.

A kérdésem az, hogy van-e valakinek tippje, hogy mit próbálhatnék azért, hogy megoldódjon ez a probléma, vagy ha nincs, hogy milyen egyéb ingyenes íróprogramot próbáljak a CDBurnerXP helyett?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#493) daveed válasza Laslow (#492) üzenetére


daveed
tag

imgburn

(#494) Laslow válasza daveed (#493) üzenetére


Laslow
senior tag

Jónak tűnik, köszönöm. És még az utolsó mappákat is felírja! :)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#495) Antonio válasza V.L. (#464) üzenetére


Antonio
senior tag

Köszönöm, ez megoldotta a problémát!

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#496) Antonio válasza V.L. (#464) üzenetére


Antonio
senior tag

Még egy kérdés

Hol lehet DVD Decrypter be beállítani hogy zárja a lemezt véglegesen!
Lehet én vagyok béna de nem találom ezt a funkciót!

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#497) Spawn24


Spawn24
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A napokban vettem egy Pioneer 216D írót és az Xp-m alatt sehogy sem sikerült írni vele. Mindig írási hibát jelzett. Firmware-t frissítettem kipróbáltam több író programmal és több Nero verzióval de ugyanaz volt és Xp újrarakás után is ez volt. Aztán felrtaktam a Vista-t és tökéletesen megy. Lehet hogy én vagyok korlátolt de én még ilyenről nem hallottam. Vagy én nem raktam fel valamit Xp-re? Ha esetleg valaki tudna megoldást arra hogyan lehelhetnék életet az íróba Xp-n is azt megköszönném mert már nagyon hozzánőttem az Xp-hez :DDD

(#498) commanDOS


commanDOS
senior tag

Üdv!

Tudom, hogy a témának létezik saját topikja, ugyanakkor ide is kapcsolódik.
Létezik DVD-Audio íráshoz működőképes program?
Lenne egy albumom , ami 6 csatornás LPCM .FLAC formátumban.
Ezt kellene v.milyen úton-módon a dvd lejátszó számára emészthető formába kódolni és kiírni, úgy, hogy a hang továbbra is 6 csatornás maradjon és a lehető legkisebb veszteség legyen. Sajnos a sokak által emlegetett dvd-a author nem működik nálam. :U

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#499) harley


harley
senior tag

üdv

egy olyan gondom lenne, hogy adott egy kb 7gb ISO fájl.

namármost, hogy tudom ezt kiírni ha egy dvd lemez csak 4gb?

a másik, ha képfájlt írok ki, hogy tudok más adatot is rátenni a dvd-re?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#500) IRON STORM válasza harley (#499) üzenetére


IRON STORM
őstag

Veszel egy kétrétegű lemezt amire ráfér a 7gb-os iso, vagy egyszerűen feldarabolod az iso fájlt és kiírod 2 darab sima dvd-re.

Csak a TDi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.