Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD írás

Hozzászólások

(#1001) Gyufaaa válasza gILI75 (#1000) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Tápot is rákötötted? :U

(#1002) Gasszi


Gasszi
csendes tag

Üdv!

A gondom a következő:

Van egy ASUS DRW-24B3LT írom és egy Nero 8 szoftverem. Eddig semmi probléma nem volt az írással, de ma már elkezdődött ez is. Írásnál bevágja, már 1%-nál, hogy lézer beállítási hiba. Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1003) Gyufaaa válasza Gasszi (#1002) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ha van rá gari, vidd vissza.

(#1004) Soma01


Soma01
veterán

Azt szeretném kérdezni a tapasztaltabbaktól, hogy DL lemezek írásánál kell-e figyelni valamire? Adat lesz rajta, nem film.
Milyen márkájú nyerset vegyek, milyen progival írjam, hányszorosan...?

(#1005) King Unique válasza Soma01 (#1004) üzenetére


King Unique
titán

Kell bizony,kényesebb téma,mint a sima egyrétegű... :K
Íme , tehát +os Verba DL (abba is made in Singapore az igazán jó),v Ricoh mides (manapság nem nagyon kapni),v FTI mides, többi silány selejt... :D
Ált. 4x-6x sebességen érdemes írni, vmilyen új Nero-val (elég akár 8-as is pl. 8.3.20, nem kell feltétlen 10-11-es),v Imgburn, de függ írótól is,az amúgy mi pontosan :F
Amúgy ajánlom figyelmedbe DVD lemez tapasztalatok , Milyen DVD-írót vegyek? topicokat,ott csomó infót megtudhatsz DVD írogatás ügyébe ;)

[ Szerkesztve ]

(#1006) Soma01 válasza King Unique (#1005) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm a segítségedet!

A tipusát nem tudom pontosan. Dell N5110 laptopban van benne gyárilag.

(#1007) VérNyulacska


VérNyulacska
csendes tag

Segítsééég! :)
Valaki elmagyarázná nekem, hogyan írjak .wmv formátumú videókat dvd-re? Konvertáljam át őket? Vagy valami speciális programot töltsek le és azzal írjam fel? Nem akarja lejátszani a dvd playerem. :(

Köszönöm!

(#1008) Gyufaaa válasza VérNyulacska (#1007) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Konvertáld át. Igen. Konvertálásra a NERO is jó.

(#1009) Balinov válasza VérNyulacska (#1007) üzenetére


Balinov
félisten

dvd lejatszo tamogatja a wmv-t? ha nem, konvertalnod kell. Kezdesnek az ingyenes Freemake Video Convertert ajanlom vagy a shareware WinAvi video convertert utobbi egybol ki is irja neked ISO-ba vagy DVD-re

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1010) VérNyulacska válasza Balinov (#1009) üzenetére


VérNyulacska
csendes tag

Hurrá! Sikerült!
Köszönöm a segítséget! :)

(#1011) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek mi okozhatja ezt a problemat, mert amit ir nem hiszem, hogy igaz!
Nincs ahogy varjon a hdd-ra, foleg, hogy 4x irasnal kaptam ezt a figyelmezteto uzenetet! Virusolo ki van kapcsolva!
Termesztesen Imgburnt hasznalok.

"Waiting for buffers to recover. Waiting for HDD activity to reach threshold level."

(#1012) nand válasza frankie! (#691) üzenetére


nand
csendes tag

üdv,

nekem is hosszúak a könyvtár és állomány neveim. ha ezt a beállítást eszközölöm, még akkor is hosszúnak találja a program.

van valami program, ami automatikusan megvágja kellő hosszúságúra a könyvtár szerkezetet és a fájlnevet, h ne kelljen egyenként szerkeszteni őket?

(a tcommander fájnév átnevezését ismerem, bár szerintem az ide most nem jó.)

(cdburnerxp-t használok. nero simán kiírta, csak annyit közölt, h sikeres írás figyelmeztetésekkel, majd a log fájl alapján kikerestem és sajnos nem is olvashatóak azon a fájlok amikre ezt írta: "A rendszer nem találja a megadott elérési utat.")

köszönöm.

N

(#1013) nand válasza nand (#1012) üzenetére


nand
csendes tag

a cdburnerxp-ben a fájlrendszer beállításoknál át állítottam ISO9660 / Joliet-re és ahonnan írtam ez első pár könyvtár nevét lerövidítettem. így jó lett. aztán beraktam egy ősküvület xpés gépbe is a már megírt dvdét, az is olvasta. továbbá direkt ránéztem pár olyan állományra, amit a nero volt szíves elb...ni. szerencsére azok is megnyiltak.

(#1014) Jarod1


Jarod1
addikt

egy ismerősömnek,, az alábbi problémája akadt: 1 DVD re írt 3 szor adatot, (képeket) nem zárta le egyszer sem, és negyedszerre 1 másik íróprogrammal írt rá ujra, de most már csak az utolsó adatot látja ( még mindig nincs lezárva) ha viszont ujra próbálnaírni rá akkor látja az előző 3 adatot, hogy tudná az adatokat kimenteni, másolni? :F :F

(#1015) yvsmad válasza Jarod1 (#1014) üzenetére


yvsmad
őstag

Ezt a többmenetes írást felejtse már el mindenki, akkor volt értelme, amikor az írható lemez 1000 Ft volt, az újraírható meg 3-5000. Aki több lépésben akar teleírni egy lemezt, az vegyen újraírhatót és csak akkor írja ki egyszer írhatóra, amikor összejött egy teljes lemeznyi anyag.
A többmenetesnek az 50 Ft-os lemezek korában több hátránya van, mint előnye. Kényes az író szoftverre és a Windows sem ismeri fel simán egyszerre az összes menetet, csak szívás van vele.

(#1016) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy óriási problémám, és ebben kérnék segítséget.
Adott egy DVD Shrink és Nero 8 páros, és tegyük fel, hogy kiírok egy dvd filmet, amit a számítógépen tökéletesen meg tudok nézni, de asztali lejátszón elég érdekes jelenségek jönnek elő. Konkrétan van amikor a végével kezdődik a film, vagy a 3. jelenettel, és van amikor nem lehet végig nézni, mert pl 20 perc után visszaugrik a menübe.
Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?
A segítségeket előre is köszönöm!
Üdv!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#1017) Met válasza J0shu4M1ll3r (#1016) üzenetére


Met
nagyúr

Hogy készült azaz anyag amit kiírtál?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1018) J0shu4M1ll3r válasza Met (#1017) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

A képfájl lett daemon tools-al beolvasva.
Vagy mire gondolsz?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#1019) Met válasza J0shu4M1ll3r (#1018) üzenetére


Met
nagyúr

Te konvertáltál a Shrinkkel egy dvd-t és azt írtad ki vagy letöltöttél valamit és azt írtad ki?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1020) J0shu4M1ll3r válasza Met (#1019) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Letöltöttem, de volt, hogy én konvertáltam.
Én arra gondoltam, hogy valami másolásvédelem lehet, mert a Shrink hivatalos oldalán vagy egy pont ilyen példa, hogy a végéről indul, vagy visszaugrik a menübe, de elvileg a letöltött képfájlnak már nem kéne tartalmaznia az írásvédelmet.
Vagy szimplán haldoklik az íróm, és rosszul ír fel egy képfile-t, amit a számítógép még tud korrigálni, de az asztalinál feladja a leckét.
Másra már nem tudok gondolni.
Szerinted?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#1021) Met válasza J0shu4M1ll3r (#1020) üzenetére


Met
nagyúr

Érdemes lenne egy másik íróval/lemezzel kipróbálni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1022) J0shu4M1ll3r válasza Met (#1021) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Igen, erre én is gondoltam. A lemez nem játszik, mert kb 4 különböző márkán próbáltam, és előjött.
Gondoltam hátha volt már másnak is ilyen gondja.
Akkor marad az, hogy vagy mégis van benne egy kis írásvédelem, aminek köszönhetően rossz a lemez, vagy haldoklik az íróm.
Azért köszönöm a segítségedet!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#1023) yvsmad


yvsmad
őstag

Védelem csak gyári lemezen lehet, letöltött anyagon csak akkor, ha láma júzer rak fel .iso fájlt.
Milyen íróval és milyen sebességgel írsz?
A Shrink elég régi szoftver és csak áttömöríteni jó. Rippelni, védelmet leszedni nem lehet vele. A kockásra tömörítésnél meg sokkal jobb a kétrétegű írható DVD és nem kell többet Shrinkelni.

[ Szerkesztve ]

(#1024) andaman


andaman
tag

Üdv.

Tudna valaki ajánlani egyszerű, bevált megbízható ingyenes programot CD/DVD írásra?

The man is a snowflake on the river.

(#1025) kali válasza andaman (#1024) üzenetére


kali
legenda

szia,

imgburn; link
a magyar nyelvi állomány is letölthető hozzá, lásd lefelé.

(#1026) Met válasza kali (#1025) üzenetére


Met
nagyúr

+1

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1027) andaman válasza kali (#1025) üzenetére


andaman
tag

Köszönöm!

Szia.

The man is a snowflake on the river.

(#1028) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Nem dvd hanem cd lenne a kérdéses, de talán ez még él kicsit és az eljárás is ugyanaz lenne: Mivel tudom ellenőrizni hogy egy CD DAO (disc at once) módban lett megírva?
Sajnos(?) nem Neroval írtam, ott egyértelműen kiválasztom a DAO módot, hanem IMGBurn-al mert azt szeretem. A feltétel az, hogy DAO módban legyen. Ott ki is választottam a DAO/SAO módot, de nem tudom van-e különbség.
Mivel lehet megnézni hogy DAo módban lett írva? Az tény, hogy a lemez már nem írható, egy sáv és egy menet van rajta, ezt a nero írta ki. Gondolom ez így DAO ugye?

(#1029) yvsmad válasza mexel (#1028) üzenetére


yvsmad
őstag

Mit írtál ki, trackeket, vagy komplett lemezképfájlt?
Ha DAO-t választottál és nem TAO-t, akkor biztosan nem TAO-ban lett kiírva.
SAO=session at once, ami többmenetes írásra volnatkozik

[ Szerkesztve ]

(#1030) mexel válasza yvsmad (#1029) üzenetére


mexel
veterán

Már kész, már tárgytalan. Attól függetlenül az utolsó mondatod szerintem nem valós:
Session at once ahogy a nevében is van: egyszerre, tehát nem több menetben. Tahát ai imgburn DAO/SAO beállítása az egy menetben és egy sávban, tehát jó volt az a beállítás. A TAO a multisession írás úgy tudom.

(#1031) yvsmad válasza mexel (#1030) üzenetére


yvsmad
őstag

TAO = track at once, azaz egyszerre egy tracket ír ki, és ezt ismételi, trackenkénti kiírás, függetlenül attól hogy egy vagy több menet lesz a végén
DAO = disc at once, azaz egy lemezt ír ki egyszerre, egy menetben.
SAO = session at once, azaz egy menetet ír ki egyszerre, a többmenetes írás egyik menetét.

[ Szerkesztve ]

(#1032) mexel


mexel
veterán

Köszönöm az infót. Akkor rosszul tudtam.

(#1033) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok ! Hogy tudnék 1 DVD RAM ot kihozni az írásvédett módból? formázni próbáltam, de az írja írásvédett

(#1034) INTELligent


INTELligent
senior tag

Miért van az, hogy formáztam Win7-tel egy dvd-t (amit nem fejezett be, hibaüzenetet dobott), és most nem ismeri fel? Mit lehet ilyenkor tenni?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#1035) yvsmad válasza INTELligent (#1034) üzenetére


yvsmad
őstag

Mit jelent nálad a DVD formázása? Letöröltél egy újraírhatót?
Mert a DVD lemezeket egyébként nem kell/lehet formázni.
Az elrontott egyszer írhatót nem lehet formázással visszacsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#1036) INTELligent válasza yvsmad (#1035) üzenetére


INTELligent
senior tag

Újraírhatót töröltem le...

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#1037) yvsmad válasza INTELligent (#1036) üzenetére


yvsmad
őstag

Nézd meg, hogy nincs-e sérülés az írható felületén, utána tedd be teljes törlésre.
A gyorstörlés csak a fájlinformációkat törli le, magát a lemezt nem.
Eltart vagy 20 percig, de időnként meg kell csinálni.
Egyébként az író is lehet hibás, az újraírható lemezekhez nagyobb lézerenergia kell.

[ Szerkesztve ]

(#1038) INTELligent válasza yvsmad (#1037) üzenetére


INTELligent
senior tag

kösz,megnézem! :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#1039) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Főleg mesefilmeket szoktam kiírni DVD-re. Eleinte leellenőriztem, hogy az asztali lejátszó le tudja-e játszani, később már nem ellenőrizgettem. Nemrég a barátnőm fiának adtam DVD-ket, és kiderült, hogy nem mindegyiket lehet lejátszani. Most nézegetem, mi lehet a probléma, de az igazság az, hogy nem értek ehhez. Tudnátok segíteni nekem?
Egy Fujitsu-Siemens számítógépet használtam (2007 körül vettük), nem tudom, milyen író lehet benne. Nero-t használtam az íráshoz.

:U :((

(#1040) ariel96


ariel96
tag

Ezt a programot használtam:

Nero Burning-ROM, DVD (UDF) megnyitottam az iso fájlt, és kiírtam.

Nem tudom, hogy ez így jó vagy sem....

Kb. 2-300 lemezt írhattam ki. Eleinte Windows 7-et használtam, de egy ideje már Win 8-at használok. Nem tudom, ez mennyire számíthat. - A lemezeket mindig lezárta a Nero. A rossz lemezről is előhozható az anyag Nero-val, de csak igen nagy erőlködés árán.

:Y :W

[ Szerkesztve ]

(#1041) ariel96 válasza Jarod1 (#1033) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Jutottál valamire a DVD-vel? Az előbb betettem egy gyári DVD-t, és csak kiváncsi voltam, mit tud a PowerISO program - simán kiírta a DVD-t ISO-ba a gépre, és ezt pedig már ki lehet írni. Az az igazság nem tudom a DVD RAM miben más.

Üdv :U

(#1042) yvsmad válasza ariel96 (#1040) üzenetére


yvsmad
őstag

Ez így nagyon nem jó!
Ha ISO fájlod van, akkor be kell zárni a Nero Burning ROM 'Új öszeállítás' ablakát és fent a menüsorban a CD/DVD-író menüből ki kell választani a CD-képfájl kiírást.
A DVD lejátszók nem olvasnak ISO fájlokat, te meg azt írtad ki a lemezekre több százas példányban.

[ Szerkesztve ]

(#1043) ariel96 válasza yvsmad (#1042) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Több lemezt írtam ki az anyámnak is, és le tudtuk játszani asztali DVD lejátszón.

Most PC-én nem tudtunk lejátszani néhány lemezt.

Milyen fájlt lehet DVD-re írni, és hogyan? NRG fájl????

:F

[ Szerkesztve ]

(#1044) yvsmad válasza ariel96 (#1043) üzenetére


yvsmad
őstag

Akkor nem mindegyik DVD úgy készült, ahogy leírtad.
Ha megnézed számítógépen egy lejátszható (pl. gyári) DVD-Video lemez tartalmát, akkor találsz rajta két könyvtárat (Audio_ts és Video_ts), valamint a Video_ts könyvtárban .IFO, .BUP és .VOB fájlokat.
Tehát neked is olyan lemezeket kell készítened, amik ilyen fájlokat tartalmaznak.
Az ISO vagy NRG fájlok lemezképfájlok, ami azt jelenti, hogy egy DVD lemez tartalma az összes adattal, fájlokkal, könyvtárakkal, a lemez címével és a lemez formátumával együtt egyetlen fájlba van becsomagolva (de nem tömörítve). Ennek az a jelentőssége, hogy ha lemezképfálként írjuk ki az ilyen fájlokat, akkor az eredeti lemez tökéletes bitpontos másolatát kapjuk a formátummal, könyvtárstruktúrával, utolsó darab fájllal stb. együtt. Számítógépen ki lehet csomagolni az ISO (vagy NRG) fájlt és meg lehet látni a tartalmát. Kicsit olyan, mint bármilyen becsomagolt fájl, amit használat előtt ki kell csomagolni. Ezt vagy megcsinálod kézzel aszámítógépen (pl. a Daemon Tools programmal), vagy rábízod a kicsomagolást a Nero, PowerISO, stb. író szoftverre.
Amit te csináltál, az az volt, hogy a becsomagolt fájl kibontását nem bíztad rá a Nerora, hanem egy-az-egyben kézzel kírtad DVD-re, amivel használhtatlan lemezt hoztál létre, ugyanis a lemezed a könyvtárak és az .IFO, .BUP és .VOB fájlok helyett csupán egy ISO fájlt tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#1045) yvsmad válasza ariel96 (#1043) üzenetére


yvsmad
őstag

DVD-Video lemezt amúgy sem lehet DVD-ROM (UDF) üzemmódban létrehozni.
Ha a számítógépeden a DVD film anyaga, azaz az IFO, BUP és VOB fájlok vannak meg, akkor a Neroban is a DVD-Video írást kell kiválasztanod (az UDF alatt kettővel).
A DVD-ROM (UDF) lemezformátum számítógépes adatok kiírásához, vagy DivX AVI filmekhez jó, de a DivX nem azonos a DVD-Video formátummal, még akkor sem, ha ugyanolyan lemezre lehet kiírni.

[ Szerkesztve ]

(#1046) ariel96 válasza yvsmad (#1045) üzenetére


ariel96
tag

Az ISO-t át tudom alakítani valamivel?

(#1047) ariel96 válasza yvsmad (#1045) üzenetére


ariel96
tag

PowerIso-val átalakítottam. Itt vannak egy mappában ezek a fájlok, de még nem tudom kírni. Próbálkozom.

(#1048) ariel96 válasza yvsmad (#1045) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Végig csináltam a torturát, és a lemez info szerint ezt kaptam:

Ha Neroval írom ki így:

az iso fájlt, ugyanezt a lemez infot kapom.

Az üzletekben vásárolt DVD lemezeknél is, ugyanezt a lemez infot kapom. Nem egészen értem, minek a tortura, ha ugyanazt az eredméyt kapom.

(#1049) ariel96 válasza yvsmad (#1044) üzenetére


ariel96
tag

Ez a lemez info egy TV-ből fevett és kiírt DVD-ről:

Az eddig írt lemezeknél ugyanaz az eredmény, mint a torturával megírtaknál:

Azonkívül a PC-n nem tudtuk lejátszani a lemezt! (és nem asztali lejátszón!).
Nem lehet, hogy íráshiba v. a lemez hibája okozza ezt a problémát????

:U :(( :F

(#1050) yvsmad válasza ariel96 (#1049) üzenetére


yvsmad
őstag

Ugyanazt a hibát követed el újra meg újra, becsomagolt lemezképfájlt írsz ki egy-az-egyben, kibontás nélkül.
Ezért még egyszer leírom, hogy az ISO fájlt hogy kell lemezre kiírni tortúra nélkül.
1. Megnyitod a Nero Burning ROM-ot.
2. Bezárod az induláskor megnyíló "Új összeállítás" ablakot.
3. Fent a menüben kiválasztod a CD/DVD-író legördülő menüt.
4. A menüben kiválasztod a CD-kép felírás... menüpontot.
5. A Megnyitás ablakban oda navigálsz, ahol az .ISO fájlod van és megnyitod.
6. Ekkor előjön egy ablak az ISO fájlba csomagolt lemeztartalom tulajdonságaival.
7. Kiválasztod az írási sebességet és elindítod az írást.
A többi ugyanaz, mint ahogy eddig csináltad.

Az nem tűnt fel, hogy a tévéről készült felvételen több fájl is van, a te lemezeiden meg mindig csak egyetlen egy?

Ha ISO lemezképfájlod van, ahhoz az "Új összeállítás" ablakban nincs megfelelő lemeztípus kiválasztási lehetőség, ugyanis az ISO fájl már tartalmazza a lemez típusát, amit nem lehet kívülről megváltoztatni. Itt már csak egy dolog maradt, a 4. pontban leírt menüponttal kiírni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.