Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD írás

Hozzászólások

(#851) shenmuedc


shenmuedc
tag

Lehetséges valahogy egy dvd írót ami 10X-en hajlandó minimum sebességen írni a cd lemezeket valahogy 4x-2x sebességre levinni?

(#852) Magicrat válasza shenmuedc (#851) üzenetére


Magicrat
tag

wow!

Február óta csak kérdések vannak a fórumban!
Mesterek: Gratt

(#853) IRON STORM válasza shenmuedc (#851) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nincs lehetőség, nem is lenne sok értelme, mivel a firmware nem tartalmaz 2x-4x írási stratégiát, így a megírt lemez minősége nagy valószínűséggel rossz vagy akár olvashatatlan lenne.

Csak a TDi!

(#854) IRON STORM válasza Magicrat (#850) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mivel az említett DL lemezt normális minőségben nem képes egyik író sem megírni( egy-két kivétellel) elképzelhető hogy azért nem olvassa az asztalid.
Kérdés hogy egyrétegű lemezről olvassa az asztalid az avi( divx egyéb) fájlokat?
A másik kérdés, hogy a kiírandó avi fájlok mekkora méretűek?

Csak a TDi!

(#855) slaci007 válasza zozoka43 (#849) üzenetére


slaci007
senior tag

Lite-On 524.

Tungsram 1896-2022

(#856) slaci007 válasza Magicrat (#850) üzenetére


slaci007
senior tag

Duplarétegű lemezből csak verbatim,asztali lejátszóba pedig nem fog menni duplarétegűről avi.Miért íród ilyenre mikor egy lemez áráért 4-5 sima lemezt kapsz amire jóval több fér. :W

Tungsram 1896-2022

(#857) zozoka43 válasza slaci007 (#855) üzenetére


zozoka43
csendes tag

Szia.
Kösz a válasz,de nem DVD írót kérdeztem/ amúgy ilyet vettem egy hete/,hanem Író programot
szeretnék,ami tudja a Label TAG írást.

(#858) slaci007 válasza zozoka43 (#857) üzenetére


slaci007
senior tag

[link][link]

Tungsram 1896-2022

(#859) zozoka43 válasza slaci007 (#858) üzenetére


zozoka43
csendes tag

Kösz. :R :R

Akkor csak a Nero 8 essencial tudja a LabelTag lemezre írást a Nero-k közül.Más program nem?

(#860) Magicrat válasza slaci007 (#856) üzenetére


Magicrat
tag

Sziasztok!

Köszi a válaszokat, azért akartam DL lemezt használni, mert 1., ráfér az egész évad "The Pacific" dualaudio avi formátumban, 2., csak ez van itthon.

Próbáltam már egyébként családi képgyűjteményt is ráírni (értelemszerűen egy másik példányra), de azt sem látta.

Igen, másik avikat jpgk-et, bármit lejátszik normál dvd-n.

Elég lelombozott vok emiatt, mert gondoltam, ha a gyári filmek pl nagy dvd-n vannak, akkor azért lehet olyat itthon is írni, ha már van DL lemez is meg író is :W

Ave
Magicrat

(#861) libus


libus
őstag

Sziasztok!
Nagy szükségem lenne egy kis segítségre, mert tanácstalan vagyok.
Nemrég újra raktam a Windows 7-et, és azóta nem tudok dupla rétegű lemezt írni az
ImgBurn-el.
Ezt írja ki:"Power Calibration Area Error"
Ugyanolyan lemezre akartam írni, mint eddig is! A Windows 7-et már 3x-or telepítettem újra, de mindig ugyan az. Valami driver hiánya okozhatja??? Vagy az íróval történt valami?? Bár a sima DVD-t megírja minden gond nélkül.
Kérlek segítsetek, mert lövésem sincs, hogy mi lehet a baj.
Előre is köszi!

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#862) kali válasza libus (#861) üzenetére


kali
legenda

első körben a lemezre gyanakodnék, még akkor is, ha korábban sikerült már megírni adott típusból - főként ha kétes minőségű maxell, memorex...stb kétrétegű lemezekről van szó...

(#863) slaci007 válasza zozoka43 (#859) üzenetére


slaci007
senior tag

Hát ennyi infót találtam pedig a google a barátom. :DDD

Tungsram 1896-2022

(#864) rixykee93


rixykee93
csendes tag

Sziasztok!
Egy igen szokatlan és bénának tűnő kérdésem lenne...
Nem vagyok nagy dvd író ezért fordultam hozzátok..hátha tudtok segíten... :)
Nero Expresszem van otthon és nem tudom, hogy kell lezárni a dvd-t a dvd írást követően...
remélem érthető a kérésem...
Előre is köszi a segítséget... :)) :)) :)) :DD

(#865) kali válasza rixykee93 (#864) üzenetére


kali
legenda

az írás gombra történő kattintás előtt vedd ki a pipát az alábbi funkció elől; további fájlok később hozzáadhatók (többmenetes lemez)

(#866) attrax


attrax
aktív tag

Hello az ideg megöl.Író:Nec Optiarc AD7241 sata.kb 1 éves.
Az írás mindig ugyanott hal le.Eddig Fuji lemezeket tett tönkre gondoltam ócska lemez és most vettem made in Japan JVC-lemezeket.Azt is ugyanott kb az írás 4/5 részénél mediahibára hivatkozva kidobja.Íroprogi Ashampoo2010.ill.win7/32
Az adatforrást váltogattam.Mi lehet a gond? :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Unterschreiben

(#867) attrax válasza attrax (#866) üzenetére


attrax
aktív tag

Na most 4X-esen írtam és megírta rendesen de néztem, hogy kb a 3/4-4/5öd résznél majdndem kiürül a puffer teljesen kb 1 percig majd feltöltődik.Ez mitől lehet?

Unterschreiben

(#868) rixykee93


rixykee93
csendes tag

Köszönöm Kali..Nagyon sokat segítettél:) :D

(#869) Geller72 válasza attrax (#867) üzenetére


Geller72
veterán

Mennyi hely van a hdd-n és milyen sűrűn csinálsz defragot? Milyen virkilled van és hogyan van beállítva priorítás szintjén?

(#870) zozoka43 válasza slaci007 (#863) üzenetére


zozoka43
csendes tag

Köszi a linkeket. :R
Már én is többször átnéztem,kerestem,de eddig más író progit nem találtam ami tudja a LabelTag lemezre írást.

(#871) attrax válasza Geller72 (#869) üzenetére


attrax
aktív tag

Most volt format c: írtam vele még tegnap 8X-ban akkor is jó volt szerintem nem bírja a 16X írást pedig azért vettem Nec-et,mert áll.az a legjobb...

[ Szerkesztve ]

Unterschreiben

(#872) Geller72 válasza attrax (#871) üzenetére


Geller72
veterán

Optiarc =/= NEC. Már nem. Amióta a Sonyval összebútoroztak, azóta nem mindig sikerül. De én még mindig nem hinném, hogy az íróval van a gond. Valami megfoghatja a hdd-t is. A másik kérdésre nem kaptam választ. Virkill?
(Válaszolhatnál sűrűbben is, kezdtem azt hinni, hogy nem is érdekel a segítség.;))

[ Szerkesztve ]

(#873) libus válasza kali (#862) üzenetére


libus
őstag

Az enyémen kívül, még két íróba megpróbáltam s az egyik ugyan azt a hibaüzenetet írta ki mint nálam, a másiknál meg 34%-nál megszakadt az írás hiba üzenettel.:(

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#874) libus válasza kali (#862) üzenetére


libus
őstag

Sikerült megírni egy Matshita UJ880A típusú DVD íróval. :))
Ebből csak az adódik, hogy valamiért megunta ill. már nem írja az íróm ezt a médiakódos lemezt. :( De miért nem, mikor eddig semmi baja nem volt vele??? :(((
Erre van valami magyarázat?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#875) attrax válasza Geller72 (#872) üzenetére


attrax
aktív tag

Bocsi köszi a helpet! nincs virkill feltéve még azért írtam hogy friss install még tehát kizárható minden más progi.mm-re ugyanott hibázik 16X-ban.
A kiürülő bufferral mi a helyzet?Pedig van BUP

Unterschreiben

(#876) kali válasza libus (#874) üzenetére


kali
legenda

nem árultad el, hogy egy- vagy kétrétegű lemezről van szó, illetve a médiakódot sem, de főként utóbbinál fordul elő, hogy akár egy hengeren belül sem mindet írja meg egy író, van, hogy mindet, de olyan is, hogy többet ront el adott darabból, mint amennyit jól megír - főként a kérdésesebb minőségű médiakódok esetében!

(#877) kali válasza kali (#876) üzenetére


kali
legenda

visszaolvasva, korábban írtad, hogy kétrétegű lemezről van szó, ezért csak azt akartam volna írni, hogy nem árultad el, hogy milyen médiakódos kétrétegű lemezről van szó, de szerintem az lesz a kulcs (ritek, cmc...stb)!

(#879) kali válasza Buisnessman (#878) üzenetére


kali
legenda

a lemezekről itt olvashatsz; link
a memorex és a maxell nem poénból olcsóbb, mint mondjuk a verbatim, adott különbözet minőségben és tartósságban is jelenkezik/jelentkezhet! persze több tényező függvénye, nem mindegy például, hogy milyen íróval írod adott lemezt - sok író például csak 16x sebességgel engedi megírni az audio cd lemezt, alcsonyabb sebességet nem kínál fel, és nem biztos, hogy audio cd esetében a gyengébb minőségű lemezeknél is ajánlott a 16x sebesség! sőt, sok régebbi cd olvasó, még a minőségi cd lemezek esetében sem tolerálja a gyorsan írt audio cd lemezeket!
kíváncsiságból másolam át eredeti - minőségi - cd lemezt olcsó írható maxell cd lemezre - igaz, notis íróval, 8x - 10x sebesség mellett -, jelenleg nincs jelentős különbség, de évek múlva majd esetlegesen lehet - az írott lemezt használom, az eredeti a tokjában pihen, eredeti állapota megőrzése végett!

[ Szerkesztve ]

(#882) kali válasza Buisnessman (#880) üzenetére


kali
legenda

48x és 52x sebességgel írsz (audio) cd lemezt? :Y akkor azok nem is audio cd lemezek lesznek...
én még a jobb író - lemez párosítás esetében sem mennék 16x sebesség felé audio cd esetében!
hozzászólást törölni nem tudsz, itt kell kérned, hogy töröljék; link
(viszont szerkeszteni tudod adott intervallumon belül!)

[ Szerkesztve ]

(#883) attrax


attrax
aktív tag

hát ja de én nem is értem manapság minek az audio lemez...Átlag 20k-ért van már front usb-s car playa(ha autóról van szó)

Unterschreiben

(#884) kali válasza attrax (#883) üzenetére


kali
legenda

vannak területek, ahol elkerülhetetlen/elengedhetetlen az audio cd - de legalább is ajánlott(abb)!

[ Szerkesztve ]

(#885) NTH


NTH
csendes tag

Üdvözlet!
Egy kérdésem volna DVD írással kapcsolatban:
Szeretnék egy vasat venni kimondottan DVD íráshoz, saját fotók kiírására.
Általában 1500-3000 file kerülne a lemezekre.
A célom az volna, hogy minél több író legyen ebben a gépben.
A kérdés: milyen gép szükséges pl 3 író egyidejű használatához? (minden lemezen ugyan az lenne)
Illetve milyen írókat érdemes venni?
Ja igen, kimaradt, 8x-os sebességgel akarok írni mind a 3 íróval.

[ Szerkesztve ]

(#886) Prosector


Prosector
addikt

Sziasztok!

Hogyan/mivel tudok 1 dvd-re több kisebb méretű,de dvd-formátumú filmet írni?

Több .avi-t sem tudok 1 lemezre rátenni.

8.3.2.1-es Nero-t használok.

Esetleg másik szoftverrel működne a dolog?

(#887) Csipisz válasza Prosector (#886) üzenetére


Csipisz
tag

Ajánlom neked a DVD2one nevezetű progit!

XCapitol

(#888) Prosector válasza Csipisz (#887) üzenetére


Prosector
addikt

Kipróbálom.

Köszi! :R

(#889) creed30


creed30
aktív tag

sziasztok!
előre is elnézést ha butaságot kérdezek,tényleg csak a biztonság kedvéért..........
szóval ha neroval írok ki DVD-t van egy olyan funkció hogy nagy dvd kompatibilitási mód,és ez arra vonatkozik ha legalább 1GB ot írok

tegyük fel írok egy 800MB-os avit,ebben az esetben logikus hogy nem jelölöm be az opciót,viszont ha később írok ugyanerre a DVD-re szintén 800Mb-ot (és itt jön a kérdés :D ) akkor sem kell bejelölni?
a dvd-re írt adatmennyiség már meghaladja az 1 GB-ot,viszont az újabb dvd-re írt adatmennyiség nem
tehát mindig az adott írt adat nagyságát kell nézni vagy sem?
bocs ha túlbonyolítottam :DD

(#890) lorcsi


lorcsi
veterán

IMG burn nem hajlandó a rejtett fájlokat felírni a jvc lemezre :F
korábban nem volt iylen gond..és ezt is csak bizonyos meghajtókon csinálja
valami ötlet hogy mit kellene beállítanim ?

(#891) King Unique


King Unique
titán

Imgburn-el írok mostanában és kipróbáltam,hogy a felirandó file-okat hozzáadás után képfile-ba írtam (így stabilabb lesz azt gondoltam) és utána a lemezre,de letesztelve a minőséget rosszabb lett,mintha simán hozzáadom és egyből kiírom lemezre a cuccokat.A képfile lett rosszul megírva,illetve ha igen, az így kihat a minőségre még mielőtt ténylegesen megírnám a lemezt ? A processzort jobban terhelte a képfileírás,de nem írt ki hibát az Imgburn.A gépem gyenge (P4 2.66 GHz) és emiatt írja szarul a képfile-t vagy,ehhez ennek semmi köze,esetleg a lemez szarabb minőségű? MediaMarkt-ban vettem 1 DB slim tokosat pl. 16x-osan (más sebességeken: 12x,6x is ez a helyzet)megírtam ilyen lett:

10-es henger taiwan MM-ban vettem 16x írva képfile:

[ Szerkesztve ]

(#892) gg72 válasza King Unique (#891) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem az írás minőségéhez nem sok köze van annak, hogy miből írod ki őket: képfájlból, vagy sem. Ami nem egyértelmű számomra, hogy a két lemez, amit megírtál, ugyanabból a sorozatból való, vagy nem? Mert ilyen különbségek simán adódhatnak abból is, hogy a lemezek nem ugyanaz a hengerből, szériából, stb. származnak.

(#893) King Unique válasza gg72 (#892) üzenetére


King Unique
titán

Aha értem,akkor dolgozhatok továbbra is képfile-al,nem az lesz a ludas,hanem az ingadozó lemezminőség? A jobban sikerültet ugyanis tokos kivitelben vettem (1 db) "made in India"MM-ban,a másikat 10 db-os hengerben "made in Taiwan" ugyanott,tehát két külön széria.Most a MM árul fost,vagy a verba se a régi már? Csak az a fura,hogy korábban a singapúri,taiwani verbát ajánlották sokan,az indiai az gyengébb minőségű állítólag,aztán kiderül mégse.

A másik topicban feltett kérdésemre (# 4040,# 4041) [link] esetleg?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#894) gg72 válasza King Unique (#893) üzenetére


gg72
veterán

Mindig is voltak minőségbeli ingadozások az egyes szériák között, ez manapság az olcsóbb gyártási költségek miatt gondolom még inkább érvényes. Legutób én is indiai Verbatimot vettem és szinte tökéletes lemez! :K De nem kell ebből különösebb gondot csinálni, az általad gyengének titulált lemez sem rossz annyira szerintem. ;)

Amúgy miért az MM-ben veszel lemezeket? Az ottani ár töredékéért is hozzá lehet már jutni ezekhez. Ugyanazt árulja az MM is, mint mások, máshol olcsóbban.

(#895) King Unique válasza gg72 (#894) üzenetére


King Unique
titán

Általában szlovák webshopokban rendelem én is a cuccot,ahol ugye harmad/negyedáron jutok hozzá,de most csak kis mennyiség kellett gyorsan és,ha hozzáadom a futárdíjat,akkor is ott tartanék árban mint MM-ben megvéve.Korábban MM-ben kínai,indiai +-os verba volt,mondtam az egyik ott dolgozó srácnak,hogy nekem taiwani kell,következő héten hoztak is,de kicsit más volt a csomagolása,a henger külső falán,ahol a "made in..." felirat van a szalagján teljesen kék volt a háttér,korábban fehér szokott lenni.Lehet a kínait "címkézték" át valahogy taiwanira. De szlovákoknál is volt,amikor külön kértem,hogy taiwani legyen,aztán kiküldték a kínait...

Amúgy köszönöm a válaszokat (másik topicban is)!

[ Szerkesztve ]

(#896) iff


iff
senior tag

Tudna segíteni valaki,vagy van ötlete?Notimban HL-DT-ST DVDRAM GT30N író van.A gondom az,hogy amikor írok vele (nero) a dvd tárolója nem mutat semmit, üres.Ami fura,hogy a tároló csak 1m nem 2mega.

..........""..........

(#897) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

Van egy régebbi NEC dvd írom, típusát most nem tudom, később megírom, a lényeg, hogy olyan lemezeket kapok mostanában legyen az esküvői dvd, képek dvd, amiket nem képes lejátszani, nem is lejátszani, egyáltalán beolvasni sem képes.
Mitől lehet?
Feltételezem valami beállítás, vagy a formátum ahogy írták, vagy max sebességen írhatták amit nem tud lekezelni?

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#898) ra^ven válasza ra^ven (#897) üzenetére


ra^ven
senior tag

Azthiszem 7173A labelflash-es a típusa.

Másik:

Mostanában nem írtam, DVD-t, előre is bocsi, ha másoknak már egyértelmű kérdést teszek fel.
Annyit tudok, hogy a TY fóliás DVD-re írható szinte legjobb minőségben. Ebből van egy henger Plextorom, de többnyire Verbatimot használok, szerintem MCC.
Jelenleg van egy 7260s nec írom, kérdés milyen írási sebességet érdemes használni egy 16x lemez esetén? *8 *12 vagy kevesebb?
Írási stratégiát hol lehet választani vagy ez autómatikus?
Valamint Nero-ban van e olyan beállítás amit már az elején érdemes beállítani?

Köszönöm a segítséget. :B

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#899) Niczo


Niczo
senior tag

Hali!

Segítségre lenne szükségem DVD+DL írással kapcsolatban.
Nemrég váltottam Win7-re és mostanában képtelen vagyok megírni a DL lemezeket.
Két író amivel próbáltam:
LG GSA-H22N PATA V1.02 (régi)
LG GH22NS50 SATA FN03 (új, friss firmware-el)
Maxell és TDK lemezekkel próbálkoztam. Fura, de a régi író 1-2 TDK lemezt megírt egész jól, pedig arra azt írták csak a 8x-an írni tudó író írja meg jól. Hát nekem pont az írja meg szarul, ha egyáltalán meg tudja írni.
Az ImgBurn a naplóba felkiáltójel mellé ezt írja:
"Duplex Secure's SPTD driver can have a detrimental effect on drive performance."
Nem tudom mi ez, és hogy van-e köze a DL írás anomáliámhoz?
A régi íróm egyébként rétegváltásnál hallhatóan újra pörgeti a lemezt, a puffer kiürül egy pillanatra, de régen is így csinálta és nem volt gond a lemezekkel.
Az új írómnál mintha nemis lenne rétegváltás, hangtalanul ír tovább a lemez 50%-ánál is, nem tudom melyik működés a normális.
Már nem tudom mit tegyek, pedig főleg 720p-s videók miatt jól jönne a DL lemezírás.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#900) iff


iff
senior tag

Ez miért van,hogy a tároló szint üres?

..........""..........

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.