Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD írás

Hozzászólások

(#101) light01 válasza #54715584 (#100) üzenetére


light01
tag

Az ultraiso átkonvertálja iso-ra?

(#102) Lamair válasza light01 (#99) üzenetére


Lamair
aktív tag

próbáld decrypterrel én azzal szoktam

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#103) #54715584 válasza light01 (#101) üzenetére


#54715584
törölt tag

barmilyen masik kepfile formatumra :) de az iso-t megeszi a nero :)

(#104) light01 válasza #54715584 (#103) üzenetére


light01
tag

nem neroval irnám,hanem imgburn-nel

(#105) #54715584 válasza light01 (#104) üzenetére


#54715584
törölt tag

hmm, imgburn temaban balinov vagy erdoke az illetekes :)

(#106) Balinov válasza #54715584 (#105) üzenetére


Balinov
félisten

Inkább erdoke,én pgceditet messziről szagolom. [link] Érdemes azokat a hsz-eket is megnézni,amire válaszol erdőke (ftc hsz-ei)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#107) fila


fila
senior tag

milyen progival tudom megállapítani azt, hogy milyen sebességgel van megírva egy dvd lemez??

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#108) Balinov válasza fila (#107) üzenetére


Balinov
félisten

kollégám pio írójánál és az IMGBurn sw-nek a Discovery módjában a jobb oldalon látható volt,hogy milyen íróval írták.A sebességre nem emléxem,de lehet,hogy ez írófüggő. Nekem itthoni LG-4160-amon egy ezzel korábban írt dvd-romra azt jelzi ugyanez az infó,hogy:
''Recording Management Area Information:
HL-DT-ST U054 DVDRAM GSA-4160B''

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#109) PPeter válasza fila (#107) üzenetére


PPeter
addikt

Írtam választ a másik topikban is, ott a programra is kíváncsi voltál: a fájlrendszer összerakása során az alkalmazás beírja bizonyos helyekre az adatait, de korántsem biztos, hogy ugyanazzal a programmal is lett kiírva a lemez. Lehet, hogy csak az image fájl készült azzal a programmal, amit az állományrendszer jelez, de a kész image-et más alkalmazással írták ki, illetve vagy ha ez egy kiírt lemez akárhányadik lemezszintű másolata, az sem fog látszani, hogy milyen programmal/programokkal másolták - akár egyszer, akár többször - időközben. Az írási sebesség meg végképp nem derül ki semmiből.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#110) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Plextor PX-800A DVD írómmal, és DVD Decrypterrel szeretnék Book Type: DVD+ROM-ot írni, de nem megy .
A Decrypter nem ismeri föl a lehetőséget ezzel az íróval .
A Change Book Type menüben a Plextor írót, majd DVD+R mediat választva,
a Current Setting: Unknown (Failed!)
Mit kéne tennem, hogy menjen a bitsetting ?



Astra

(#111) ANT válasza AstraCDX (#110) üzenetére


ANT
őstag

Sztem nem a Decrypterrel kéne próbálkoznod, hanem az ImgBurn-nel. Decryptert már nem fejlesztik, annak igencsak ismeretlen lehet az íród.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#112) AstraCDX válasza ANT (#111) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hi !


Nekem meg az ImgBurn ismeretlen, de ha a dolog ezzel oldható meg, akkor meg fogok vele ismerkedni .

Rippeléshez jó a Decrypter, kiíráshoz meg ImgBurn ?



Köszi !

Astra

[Szerkesztve]

(#113) ANT válasza AstraCDX (#112) üzenetére


ANT
őstag

Az ImgBurn a Decrypter utóda. Töltsd le a legújabbat, azzal már rippelni is tudsz.[link]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#114) AstraCDX válasza ANT (#113) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Maxi Köszi ANT !


Nagyon örülök a hírnek, és a segítségnek !

Eddig úgy tudtam, hogy a DVD Decrypter fejlesztése megállt . :(

Azóta nem hallottam róla egyebet .

Egy kissé lemaradtam a korszerű RIP technikától, de majd most behozom ! :)



Köszi !

Astra

(#115) AstraCDX válasza AstraCDX (#110) üzenetére


AstraCDX
senior tag

:(

Nem akarom ismételni önmagam, de ImgBurn-nel totál ugyanaz a jelenség, mint DVD Decrypterrel, amit (#110)-ben leírtam .

:(

Van valakinek ötlete a megoldáshoz ?



Astra

(#116) Avalon2007


Avalon2007
tag

Helló
Adott egy Samsung típusú külső USB-s DVD-író, amivel DVD-t szeretnék írni. Viszont amikor beteszek egy DVD-R típusú lemezt, és rá akarok kattintani a Sajátgépben a meghajtóra, akkor azt írja ki, hogy ''Nem megfelelő funkció''. Mi lehet a gond? Előre is kösz a válaszokat.

[Szerkesztve]

(#117) PPeter válasza AstraCDX (#110) üzenetére


PPeter
addikt

Lehetséges, hogy nem tud DVD-ROM BookType-ot írni az egyrétegű DVD+R lemezekre, mint ahogy gyári firmware-rel a legtöbb író nem támogatja a DVD-ROM beállítást (leszámítva a DVD+R DL lemezeket, ahol ez létfontosságú a kompatibilitáshoz).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#118) DamonBounce


DamonBounce
tag

Sziasztok!

Asus DRW-1814BLT dvd írom van, friss firmwarerel, olyan gondom van, hogy az író ''hülyének tűnik''. Akárhányszorosan írok akármit mindig rossz időket ír ki, meg össze vissza ad ki hangokat, hol mintha turbón írna valamit hol mintha semmit nem csinálna.
Pl: Nero-val írok 4 giga adatot 16x-osan, kiirja hogy 5 perc, 50%nál az lejár, akkor ujraindul megint 5 perc, 70%-nál látom, hogy már az utolsó filet írja.. Aztán kb 15 perc alatt kész a lemez.
DVD Decrypter szintén furcsa, írásnál 10-15 percig nem ír, csak headinget (?), aztán megírja, de ugrál 4x-8x között.

De neeem Pentium I-esem van mielőtt valaki arra gyanakodna :D:D:D

elöre is köszi a segitseget

mod: ja és látszik egy külön sáv vagy valami furcsaság a lemezen.

[Szerkesztve]

(#119) AstraCDX válasza PPeter (#117) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hi PPeter !


De tud .

A kutya el vagyon ásva .

De nem arrafelé .



Üdv.

Astra

(#120) Cyberslider válasza AstraCDX (#119) üzenetére


Cyberslider
őstag

Kikkel össze nem fut itt az ember :D

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#121) erdoke válasza AstraCDX (#119) üzenetére


erdoke
titán

Az NEC fülön próbáld meg esetleg. Vagy nem is kell/lehet állítani, automatikusan csinálja.

A legjobb aláírás a héten

(#122) erdoke válasza DamonBounce (#118) üzenetére


erdoke
titán

Milyen lemezre és milyen sebességekkel próbáltad? Az író egyedül van egy kábel végén? Alcohol, CloneCD vagy egyéb progi bekapcsolt emulációval nincs a gépen?

A legjobb aláírás a héten

(#123) DamonBounce válasza erdoke (#122) üzenetére


DamonBounce
tag

sata - egy kabelen van, nincsenek ezek bekapcsolva, külön daemon tools de az nem szamit. ha átdugom elrontja a lemezeket. kicsit mintha nem értenék ehhez a részéhez :(

(#124) erdoke válasza DamonBounce (#123) üzenetére


erdoke
titán

Bocs, nem fogyeltem, hogy SATA íróról beszélünk. :B Milyen alaplapod van ill. milyen SATA vezérlőre dugtad az írót?
A Daemonban nincs bekapcsolva az emuláció?

A legjobb aláírás a héten

(#125) DamonBounce


DamonBounce
tag

Asus M2N alaplap
Most probalok keresni frissitest hozzá. hátha. azt tudom hogy a meghajtot pio modbol kell kiszedni de hogy hol meg hogy :/

(#126) blue1979


blue1979
csendes tag

Sziasztok!
Gondoltam leírom nekem mitől javult meg a dvd írási sebességem. Sata dvd írom van és nagyon lassan írt / 1 dvd 45 perc volt , hiába állítgattam be bármit. Szóval vettem hozzá új sata adatkábeleket , 2 darab 400 vagy 600 forint volt. Nem emlékszem már pontosan. Kicseréltem az alaplap és a sata dvd író közötti gyári sata adatkábelt és egyből ment maximális sebességgel /6 perc 1 dvd/ Biztos ami biztois kicseréltem az alaplap és a winchester közötti sata adatkábelt is , bár ez nem kellett volna, úgy is volt még egy új kábel :) Remélem sikerült segítenem :) Mégha nem is ez a probléma forrása mindenkinél 600 forintot megér egy próba:):):)

(#127) AstraCDX válasza erdoke (#121) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hi !


Na ott a kutya elásva ! :)

Be kell állítani ! Alapból nem csinálja, de a NEC beállítással már OK .

A helyes megoldást te publikáltad, a magyarázat pedig a [link] alatt, PPetertől .



Üdv.

Astra

(#128) AstraCDX válasza Cyberslider (#120) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Biza !


Legyél üdvözölve régi kedves ismerős ! :)



Astra

(#129) djcourage


djcourage
csendes tag

Helló mindenki! :B

Kéne nekem egy kis egítség ha lehet minél előbb!:B Szal nekem van egy kamerám amibe mini dvd kell! Ezzel felvettem egy pár dolgot 3részbe van! ez .vob fájl! Szeretném kiírni sima dvdre, hogy asztali dcdc lejátszón is nézhető legyen! DE ezt a nero nem csinálja meg! És nem tudni miélrt! Valaki segiccsen nekem ebbe . hogy-hogy csináljam meg! Előre is kösz a segítséget!

(#130) erdoke válasza djcourage (#129) üzenetére


erdoke
titán

Talán a legegyszerűbb, ha bevívod a VOB-okat TMPG DVD Authorba, készítesz hozzájuk egy gyors menüt, és kiírod onnan, vagy képfájlba mented, és ImgBurn-nel pörkölöd.

A legjobb aláírás a héten

(#131) front3r


front3r
őstag

Szevasztok!

Lehet DL-es image-t írni DS-os lemezre?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#132) PPeter válasza front3r (#131) üzenetére


PPeter
addikt

Mit is szeretnél pontosan? Mert ugye a DL lemezen a két rétegen elosztott anyag egy logikai egységet, fájlrendszert stb. képez, míg a kétoldalas lemez (ha erre gondoltál DS alatt) két külön (egyrétegű) lemeznek felel meg, egymásnak háttal összeragasztva: külön-külön állományrendszer, külön tartalom. Működőképesen két félre ''vágni'' a DL anyagát meg ugyebár attól függően lehet, hogy mit is tartalmaz (egy vagy több állomány, esetleg DVD-Video állományrendszer stb.). Innentől kezdve meg nem írási problémával állunk szemben közvetlenül...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#133) front3r válasza PPeter (#132) üzenetére


front3r
őstag

Szia!

Az hogy van egy DL-es lemeznek a képe a vinyóra másolva, és ezt fel lehet-e írni egy kétoldalas lemezre? Képes-e a Nero ezt érzékelni vagy bármely más író program? Mert arra gondoltam hogy a DL-es image-t ketté szedné és így lehetséges lenne, habár nem tudom hogy egy film esetében ez hogyan működne. Nincs nálam most egy DL-es image, tehát nem tudom tesztelni, de épp ezért vettem ilyen lemezt, mert gondoltam erre ráfér, hiszen 9.4GB-nak van feltüntetve. Amúgy RAM lemezt vettem.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#134) PPeter válasza front3r (#133) üzenetére


PPeter
addikt

Alapból rossz irányba tapogatózol. A DL lemez tartalma, amennyiben DVD-Video állományrendszer van rajta - amely igen összetett rendszer, hiszen nem csak egymás után megnyitandó állományok ezek, hanem bonyolult logikai rendszer található bennük -, nem osztható ketté csak úgy, hogy ami ráfér az egyik lemezre (oldalra), az ráfér, a maradék meg a másik lemezre (oldalra) megy. Ez nem működik. Ha ketté akarod osztani, akkor egy megfelelő programmal újra kell authorizálni (szerkeszteni) a DL lemezen található DVD-Video anyagot: a program majd felépít két külön DVD-Video lemezt az általad beállított paraméterek szerint (a filmet kettévágathatod, illetve az extrákat lehagyhatod, beoszthatod másképp). A lényeg az, hogy mindenképp két új DVD-Video lemezt kell kreálnod, az eredeti DVD-ről kinyert anyagból - a fájlok mentén történő elfelezés, elolsztás nem szabványos lemezt eredményezne, amit játszik le semmi. Felesleges volt csak ezért kétoldalas DVD-RAM lemezt venned, mert teljesen mindegy, hogy a két külön DVD-Video lemezként funkcionáló tartalmat két lemezre, vagy egy kétoldalas lemez oldalaira írod fel, utóbbi esetben forgatnod, előbbi esetben cserélned kell a lemezt, ami majdnem ugyanaz. Ráadásul a DVD-RAM lemeznek oldalanként kisebb a kapacitása, mint más egyoldalas lemezeknek. Javaslom az olvasgatást a DVD-Video témájú topikokban, mert sok mindent nem értesz még, ami viszont alapkövetelmény, hogy tovább léphess.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#135) front3r válasza PPeter (#134) üzenetére


front3r
őstag

Köszi a választ!

Ha valami probléma ütközök, körülnézek. Amúgy nem akarom asztali DVD lejátszóba betenni, csak a gépen akarom használni, de így már is világosabb mi a helyzet a válaszodat illetően.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#136) light01


light01
tag

A következő problémám van:ki akarok irni egy programmot dvdre,de az föl van darabolva,méghozzá valami ismeretlen formátumba(a fájl típusanak azt írja,hogy fájl001,fájl002,stb),és a winrar nem rakja össze.Mit lehet csinálni?

(#137) PPeter válasza light01 (#136) üzenetére


PPeter
addikt

Összefűzés. Total vagy Windows Commander.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#138) light01 válasza PPeter (#137) üzenetére


light01
tag

ok.Azt írja ki,hogy a ...fájl összeillesztése sikerül(CRC nincs meg).Pedig átjött minden darab.

(#139) erdoke válasza light01 (#136) üzenetére


erdoke
titán

WinRAR-ban próbáltad, hogy ráállsz a 001-es fájlra, aztán Extract?

A legjobb aláírás a héten

(#140) light01 válasza erdoke (#139) üzenetére


light01
tag

Igen.Ekkor összerakja egy Újmappa.rar mappába,de semmi nem változik.

(#141) PPeter válasza light01 (#138) üzenetére


PPeter
addikt

Ha az összeillesztés sikeres volt, a folyamat végén kapott állomány mérete (bájtban) maradék nélkül osztható 2048-cal?

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#142) light01 válasza PPeter (#141) üzenetére


light01
tag

Igen.

(#143) erdoke válasza light01 (#142) üzenetére


erdoke
titán

Próbáld meg átnevezni a kiterjesztését img-re vagy iso-ra.

A legjobb aláírás a héten

(#144) PPeter válasza light01 (#142) üzenetére


PPeter
addikt

Ebben az esetben jó eséllyel egy úgynevezett COOKED (2048 bájt/szektor) formátumú szabványos image, amit .ISO vagy .IMG kiterjesztéssel fel is mountolhatsz vagy ki is írhatsz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#145) Angmar


Angmar
tag

Hello!

Tudnátok abban segíteni, hogy az ImgBurn programban manuálisan be van állítva a layer break pl. 5000-re, és a kiírandó ISO file-hoz tartozó *.DVD file-ban layer break-nél pl. 3000 szerepel, akkor melyiket fogja a program használni.


[Szerkesztve]

(#146) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok a problémám a következő.(nem találtam a megfelelő topicot)
Egy ismerősöm írt egy dvdnyi adatot de 6szorosan,nem tudom ez okozhat e problémát,de az én gépem nem hajlandó olvasni a lemezt pedig karcmentes,nincs vmi módja amivel meg lehet oldani hogy valahogy levegyük az adatot.Az újraírás nem megoldható a távolság miatt.Ötlet?

Mr.Brightside

(#147) lorcsi


lorcsi
veterán

nekik nincs gond az írással : [link], [link] :DDD

[Szerkesztve]

(#148) fishi válasza light01 (#138) üzenetére


fishi
tag

Ez csak annyit jelent, hogy nincs a fájlok mellett a crc fájl, tehát nem tudta a TC leellenőrizni az összerakott állományt. Ettől még lehet teljesen jó.

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#149) STC Speed válasza Angmar (#145) üzenetére


STC Speed
őstag

a pl 5000,esődlegesen úgy tudom.

(#150) TechnicalX


TechnicalX
csendes tag

Hali!

A következő a gondom:
A gépben 2 dvd író van. LG CSA-H20L ill. Plextor PX810SA.
Egyik ide csatolós, másik sata.
Egyik íróval sem tudok dvd-t írni. A 700 megás cd ket írják, de a dvd-t nem.
A lezárás fázisában az írás leáll, majd failed hibaüzenettel kidobja a lemezt mind2.
Az LG már régóta ezt játsza, a Plextort 1 hónapja vettem, az tegnaptól errorozik.
A gépre van egy másik xp is telepítve (másik vinyó), azon is kipróbáltam, ott is elhaláloznak a lemezek.
Kérdésem az, hogy mi lehet a probléma?

Próbáltam már a driver uninstallt, nem hozott eredményt, nero helyett feltettem a cdrwin-t, egy ideig pörkölte a lemezeket, majd az is elrontogatja őket...

Köszönöm a válaszokat!

Üdv.:
TX

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.