Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD írás

Hozzászólások

(#1) harley


harley
senior tag

egy kis segítség kéne....

az MSI dvd íróval kiírt dvd filmeket az asztali panasonic lejátszó lejátszotta....

most kaptam egy LG-t, de ez a legtöbb dvd-t nem játsza le...
próbáltam a philipset, de egyet se játszik le..
lefagy a lejátszó tőle..
Arita dvd-t lejátszik...
gondoltam nem szereti a philipset, ezért vettem Aritát...
kiírtam az egyik philips dvd-ről gépre másolt filmet Aritára, de ezt se játsza le...

most mi lehet a gond?
én vagyok hülye vagy mi???
ezt most mi a szarért nem szereti???

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#2) PPeter válasza harley (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Csak nem MSI DR-4 sorozat? Az elég fos egy írócska sajnos. Hogyan másolsz filmet? Image-be és onnan kiírod, vagy a VOB fájlokkal bütykölsz és úgy írod ki? DVD+R vagy DVD-R lemezre próbálkozol? A lejátszóban egy biztosan működő lemezt image-be szedje le, majd írj ki újra és akkor kiderül, hogy az írás módjával volt-e baj esetleg, vagy valamelyik írható médiát nem komálja az asztalid.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) szeva000 válasza harley (#1) üzenetére


szeva000
addikt

A haveromnak volt LG asztali DVD lejátszója.De csak volt,mert szétverte,aztán a samsungot is.Mindkettőt mellőzd,lehet nem is az íród mindig a rossz.
Aztán vett egy yamadát annak mindegy mivel,mire írsz.Még a lom princo dvd-t is leolvassa,amit én már a gépen nem tudok olvasni.

(#4) harley válasza PPeter (#2) üzenetére


harley
senior tag

de az...
eddig semmi gondom nem volt vele, mert amit kiírtam vele az ment is a pana lejátszón..
de ezen a lg-n nem..

úgy írtam ki, hogy a dvd-t bemásoltam a gépbe és nero-val simán kiírtam mint dvd videó...
dvd-r-re írok..

amit Aritára írtam ki, azt megette, de amit most írtam ki Aritára azt már nem...:F

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#5) harley válasza szeva000 (#3) üzenetére


harley
senior tag

a panasonic mindent vitt...

de most kaptam egy LG házimozit, de ez nagyon válogatós....

és most nem tudom hogy mit és miért nem szeret?
vagy én írok rosszúl?
vagy a dvd író ír rosszúl?

vagy egyszerűen azt vesz be ami neki tetszik?

nincs vmi jó megoldás hogy vigye a cuccokat az LG?

vagy mi a szart csináljak?:F

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#6) szeva000 válasza harley (#5) üzenetére


szeva000
addikt

De van!Add el és vegyél yamadát.Az annak mindegy lesz.Sajna én láttam a haveromnál azt a kínt és ideget amit az LG okozott neki,aztán meg a samsung.Azt legalább nem verte szét,inkább visszakérte a pénzt és akkor vette a yamit.

(#7) harley válasza szeva000 (#6) üzenetére


harley
senior tag

most raktam össze a házimozit, zsír új és most adjam el???:Y

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#8) PPeter válasza szeva000 (#6) üzenetére


PPeter
addikt

Majd egyszer néz meg a csoda-yamada lejátszód képét egy minőségi készülékhez képest :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) harley válasza PPeter (#8) üzenetére


harley
senior tag

és én szted most mihez kezdjek?:F

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#10) erdoke válasza harley (#7) üzenetére


erdoke
titán

Inkább vegyél 10e Ft-ért egy NEC 3540-es írót, told rá a legfrissebb FW-t, és haználj minimum közepes, de mindenképpen stabil minőségű lemezeket.

A legjobb aláírás a héten

(#11) PPeter válasza harley (#7) üzenetére


PPeter
addikt

A DVD-Video lemezeken, habár a PC-n megtekintve egy sima állományrendszert látsz rajtuk, a fájlok elhelyezkedése (hogy melyik logikai szektoron kezdődnek) nem mindegy. Van olyan szabványtalan DVD-Video lemez, ami PC-n, és néhány rugalmasabb lejétszón megy, de a szigorúan kötött működésű készülékeken meg nem. Három dolgot kell megvizsgálni.
1. DVD-Video kompatibilitás. Azaz úgy kell kiírni, lemásolni a filmeket, hogy a szigorúan szabványos lejátszó is megegye. Ha lehet, akkor nem az IFO, VOB fájlokkkal kell buherálni, hanem image-ből kell kiírni a filmeket, amely image-et egy biztosan szabványosan dolgozó programmal készítetted el.
2. Lemez/írásminőség - lehet, hogy más lemezre és/vagy más sebességgel kell írmod, hogy a lejátszód szeresse.
3. Lemeztípus, azaz DVD+R, DVD-R kompatibilitás, Néhány lejátszó csak akkor eszi meg a DVD+R lemezeket, ha a BookType beállítás a gyári lemezekére emlékeztető ''DVD-ROM'' és nem a DVD+R saját kódja lesz rajta.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) harley válasza PPeter (#11) üzenetére


harley
senior tag

csak -r lemezre írok és max 4x-esen...

mivel ennyire nem vágom, elmondanád hogy a már kiírt dvd-t hogy írjam ki másik lemezre hogy vigye a lejátszó?

gondolok erre:
hanem image-ből kell kiírni a filmeket, amely image-et egy biztosan szabványosan dolgozó programmal készítetted el

mit csináljak?:R

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#13) harley válasza erdoke (#10) üzenetére


harley
senior tag

hogy kell frissíteni a firmware-t?
mit értesz stabil minőségű lemezen?
ARITA 4x-8x lemez nem az?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#14) szeva000 válasza PPeter (#8) üzenetére


szeva000
addikt

Baszhatod a képed,ha nem is tudod nézni a csodamasináddal a filmet:DDD

(#15) szeva000 válasza harley (#7) üzenetére


szeva000
addikt

Egyébként tényleg halgass erdokére.Én jó lemezre(verba,TDK,Platinum+R) írtam a havernak,akkor ment,de ne várj csodákat azért!Ott is néha akadt meg mindent csinált.Pedig NEC 3500 és 3540-el írtam csakis.A samsungnál meg mindegy volt mire írtam.
Én kib*sznám az első nap,ha ilyen lenne:((

(#16) erdoke válasza harley (#12) üzenetére


erdoke
titán

Ha van egy lemezed, ami megy az asztaliban, és le akarod másolni, akkor DVD Decrypterrel lehúzod ISO-ba, majd ugyanezzel visszaírod ezt az ISO-t egy másik lemezre.

A legjobb aláírás a héten

(#17) erdoke válasza harley (#13) üzenetére


erdoke
titán

Legtöbbször Win alatt néhány kattintás. Függ az író gyártmányától is.

Stabil minőségű, aminél nem találkozol gyengébb szériákkal. Arita helyett inkább Ridata pl.

A legjobb aláírás a héten

(#18) PPeter válasza szeva000 (#14) üzenetére


PPeter
addikt

Tudni kell DVD-t írni :))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) szeva000 válasza PPeter (#18) üzenetére


szeva000
addikt

Hát az sem hátrány:C
De amúgy tényleg borzalmasak az LG-k és a Samsungok.Semmi pénzért nem kellene.
A panámba már én is minden f*s lemezt beraktam,ha jól emlékszem csak a princo-val hülyült.

(#20) PPeter válasza szeva000 (#19) üzenetére


PPeter
addikt

Én egy Panasonic DVD-S75-öst nyúzok, azon kívül, hogy a rossz (szabványtalan) file-rendszerrel alkotott lemezeket nem csípi (de én meg ilyet nem csinálok, el is szégyellném magam :D), minden lemezt lejátszik. Mondjuk a teszteléseken kívül igyekszem csak CLV módban (max 6x-os sebességen) írt filmekkel kínozni szegényt, de meg is hálálta, hihetetlen mennyiségű filmet lenyomtam vele, de meg se nyekken. Egyik barátom DVD-S75-öse, amit állanódan 16x-osan írott lemezekkel töm, már hajlamos a hangos nyögdösésre, akadozó lejátszásra.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#21) szeva000 válasza PPeter (#20) üzenetére


szeva000
addikt

pont a múltkor a haverom yamada csodájába írtam szándékosan pár sony lemezt 16X-an.Annak meg se kottyant.:)
A szabványtalan rendszert meg nem is ismeri,visz mindent.
Persze egyértelmű,ilyet nem szabad csinálni,én is max.8X,de inkább 4X-en szoktam megírni és nem is princora::D
De az LG és a Samura hiába írtam leglassabban,szinte legjobb lemezekre,akkor is akadoztak.

(#22) harley válasza erdoke (#16) üzenetére


harley
senior tag

és honnan szedjek ilyen decryptert?

nem vagyok egy nagy dvd író mágus...

ha leírnád pontosan mit hol, hogy azt megköszönném..

hogy pontosan hogy is kell ezt csinálni...:R:R

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#23) PPeter válasza harley (#22) üzenetére


PPeter
addikt

Letöltés:
Bővebben: link

Mode->ISO->Read, majd ugyanez, csak Write.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#24) erdoke válasza harley (#22) üzenetére


erdoke
titán

Google: DVD Decrypter download
(3.5.4.0 az utolsó verziója)

Decrypterben Mode/ISO/Read. Itt megadod, hogy hová szedje, majd Mode/ISO/Write, ahol megmutatod neki a leszedett két fájl egyikét, kiválasztod az íródat és a sebességet, aztán mehet.

A legjobb aláírás a héten

(#25) harley válasza erdoke (#24) üzenetére


harley
senior tag

:R

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#26) harley válasza erdoke (#10) üzenetére


harley
senior tag

akkor hogy is kell firmwaret frissíteni?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#27) harley


harley
senior tag

:U

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#28) erdoke válasza harley (#26) üzenetére


erdoke
titán

Megnézed az íród honlapján. Van egy flashelő progi, ami típustól függően automatikusan feltolja a vele egy csomagban elfekvő FW-t, vagy meg kell neki mutatni a fájlt.

A legjobb aláírás a héten

(#29) harley válasza erdoke (#28) üzenetére


harley
senior tag

az MSI-hez is letöltöttem az új verziót, de az boot-ra működött volna, ha ment volna.../nekem/

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#30) harley válasza erdoke (#28) üzenetére


harley
senior tag

melyik írót vegyem?

pio109d vagy nec 3540 ??

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#31) erdoke válasza harley (#30) üzenetére


erdoke
titán

Az NEC kevesebb fejfájást okozhat.

A legjobb aláírás a héten

(#32) harley válasza erdoke (#31) üzenetére


harley
senior tag

miért?

egyébként kiírtam egy dvd-t ezzel a progival és tökéletesen beveszi a lejátszó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:C:C

köszike:R:R

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#33) erdoke válasza harley (#32) üzenetére


erdoke
titán

Mert a Pioneer 109-es elég agresszív az IDE csatornákon, képes megbolygatni addig stabil I/O alrendszereket.

A legjobb aláírás a héten

(#34) harley válasza erdoke (#33) üzenetére


harley
senior tag

és a nec-ből mit ajánlassz?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#35) harley válasza erdoke (#33) üzenetére


harley
senior tag

3540 jó?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#36) erdoke válasza harley (#35) üzenetére


erdoke
titán

Persze, pillanatnyilag az a legújabb.

A legjobb aláírás a héten

(#37) harley válasza erdoke (#36) üzenetére


harley
senior tag

köszönöm....

mindenkinek:R:R


ZÁRHATÓ, TÉMA MEGOLDÓDOTT.:))

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#38) Gismo


Gismo
addikt

Üdw srácok!
Többmenetes DVD-t szeretnék írni!
Az első részt ráírtam (kb 2GB), de mit kell ahhoz tennem, hogy tudjam folytatni és mind az összes file-t lássa a gép?
(író: Benq DW 1620PRO, lemez: Verbatim 16X-R, op: XP+SP2 ,Nero-t cserélem vmi újabbra!)

(#39) mindigvan


mindigvan
csendes tag

bocsi a zavarásért kellene egy kis segitség valami elrontja a dvd irásaimat a cd-ét voszont nem
kiirom a dvd-ét sikeresen végigmegy a folyamat 100% -ot megirja viszont utánna ha berakom agépbe csak forgatja de nem tudja beolvasni az asztali dvd sem
nem tudja valaki mi irhatta be magát a gépembe és hogy hogy tudom eltávolittani és van e ezellen valami védelem :W

(#40) Gabás válasza Gismo (#38) üzenetére


Gabás
addikt

multisessionban írni :)

(#41) Quentin Ruby válasza mindigvan (#39) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

zárd le a lemezt...mondjuk

szerkesztettem,és akkor mi van? :O

[Szerkesztve]

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#42) Faget válasza mindigvan (#39) üzenetére


Faget
tag

Nekem is hasonló a problémám, csak nekem nem akarja lezárni, kiírja megminden de a lezárásnál hibát észlel! Dvd íróm: LG-GSA 4160B, ha valaki tudna segíteni az jó lene!
Egyéként az infoo programmal azt írja, hogy a DVD+R írást nem támogatja! :F
Elméletileg a legfrissebb driver van rajta. Két éves, Cd csont nélkül ír.

(#43) Zozzika


Zozzika
csendes tag

Nekem egy olyan problémám van, hogy lelassult a DVD írás. A DVD íróm típusa: LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B. Még nincs egy éve, hogy vásároltam. Eleinte semmi gond nem volt vele. Most meg azt vettem észre, hogy ugyanazokat a típusú lemezeket amiket régebben is írtam vele sokkal lassaban írja meg! Pl.: azelőtt egy Fuji DVD+R lemezt 4x-esen írva kb. 15 perc alatt megírt, most ugyanezt a lemezt több mint 30 percet írja! Igaz egy lemezt se rontottam még el vele és vissza is tudom olvastatni. Mi lehet a gond? Az operációs rendszerem (Windows XP) már elég régi (több mint 2 éves), lehet, hogy újra kellene telepítenem? Ez megoldja a gondot? Vagy firmware frissítés kell? Íráshoz amúgy Nero 7-t használok.

(#44) ANT válasza Zozzika (#43) üzenetére


ANT
őstag

A drive nem állt vissza PIO módba? Attól is belassulhat.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#45) Zozzika válasza ANT (#44) üzenetére


Zozzika
csendes tag

Bocs, de nagyon amatőr vagyok a témában. Ezt hol tudom megnézni, hogy nem állt vissza e PIO módba?

(#46) TrollBalint válasza Zozzika (#45) üzenetére


TrollBalint
addikt

vezérlőpult/rendszer/hardver fül/eszközkezelő/ ide ata/atapi vezérlők és ott az első ill. másodlagos ide csatornának a tulajdonságit megnézed.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#47) Zozzika válasza TrollBalint (#46) üzenetére


Zozzika
csendes tag

Köszi, majd délután megnézem, mert most sajna a munkahelyemen vagyok.

(#48) Zozzika válasza ANT (#44) üzenetére


Zozzika
csendes tag

Tényleg ez volt a probléma a drive visszaállt PIO módba! Sikerült visszaállítanom DMA módba és frissítettem a firmwaret is. Most már ismét tökéletes az írás sebessége! Köszönöm a segítséget!

(#49) Ry0K3N


Ry0K3N
senior tag

Hogyan lehet megnézni egy DVD írónál hogy tud duplarétegű DVD-t (DVD9 vagy mi) írni?

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#50) PPeter válasza Ry0K3N (#49) üzenetére


PPeter
addikt

A standard beépíthető meghajtók közül szinte minden 8x-osnál gyorsabb író tudja, a notebook/külső stb. íróknál a gyártó weboldala igazíthat el gyorsan (ez mondjuk minden meghajtó esetén így van), de a Nero InfoTool program is megmondja elvileg.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.