Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Sidaries válasza zsborg (#300) üzenetére


Sidaries
őstag

Én az autómhoz szeretném megkapni. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#302) blacktissue


blacktissue
csendes tag

Na hello! :C
Ha még esetleg nem ismernétek, van egy tök jó oldal: www.youtube.com , amin csomó kis videókat lehet megnézni (többnyire angolul :( )...szóval a lényeg, ha beírjátok a keresőbe, hogy: ' Delorean ' kidob néhány (nekem 206-ot) kis videót a járgányról, többek közt egy olyat is, ami bemutatja a Delorean születését.
Hááát ennyi.. :))
Csak gondoltam közlöm veletek fanatikustársak. :DD

(#303) zsborg


zsborg
csendes tag

Találtam egy cikket az autó behozataláról.
[link]
Ha valaki tudja, már most megveheti a DeLorean -ét, és belehet hozni, csak forgalomba nem állhat. Érdemes elolvasni.

(#304) Alexander09


Alexander09
újonc

Üdv mindenkinek! Épp most regisztráltam a forumon. Örülök hogy végre találtam egy oldalt ahol magyarok foglalkoznak a DeLorean -al. :C Úgy látom nagyon benne vagytok a témában és én szeretnék minnél többet megtudni az autóról. Mennyi van belőle magyarországon? Ha szeretnék egyet venni akkor csak Amerikából lehet beszerezni?(ujat) Persze nem mintha lenne ennyi pénzem zsebből de nagy vágyam egy ilyen auto, ugyhogy ha Magyarországon ez lehetséges előbb utóbb biztos hogy veszek egyet. A hivatalos oldalon vannak különféle ajándék tárgyak, azokat is csak onnan lehet megrendelni? A hivatalos oldalon nem túl sok infó vann róla.

(#305) zsborg válasza Alexander09 (#304) üzenetére


zsborg
csendes tag

Üdvözlet a fórumon. :D

Amiket én beszereztem, DeLorean relikviákat, azokat Ebay-en, vagy hivatalos DeLorean oldalakon lehet beszerezni.
Ha makettet akarsz venni, vagy már kész méretarányos autót 1/24-est akkor itthon is megveheted jó pár helyen.
Ha 1:18 arányban gondolkodsz, na azt már nehezebb itt megvenni.
Én egy helyen kaptam igéretet hogy lesz, majd ha itt lesz az idő megnézem.
A valódi méretü autót nálunk nem lehet kapni, bár van legenda, aki látott eladó példányt régebben.
Ha az autót megakarod venni, akkor nem kell amerikáig elmenni, (hisz nem amerikai autó) bár ott is sok van, hiszen nagy kultusza van ott. (is)
Megveheted az osztrákoknál, németeknél, angoloknál, stb...
Újat viszont most már csak amcsiknál lehet venni, de szerintem nem érné meg.
Olcsóbb ha vesz az ember használtat az EU-ban, és új alkatrészeket szerezz be hozzá. (szerintem)
Ha visszaolvasol, és megnézed a linkeket még sok egyéb dolgokat is megtudhatsz róla.

[Szerkesztve]

(#306) zsborg


zsborg
csendes tag

500 $ kikiáltási áron DeLorean :D (már csak 5 nap)
[link]

(#307) joshua7 válasza zsborg (#306) üzenetére


joshua7
veterán

Jól néz ki. 28k mérföld van benne mindössze. Érdekes, h 3an is visszaléptek már, köztük egy 5001 dolláros ajánlatú.
Azért az előtte parkoló Ferrari sem rossz. :)

Semper Fi

(#308) zsborg


zsborg
csendes tag

Azt a Ferrarit én is kiszúrtam.

Egyébként a karoszéria valahogy nincs rendben (elől)
És motor is igen csak lestrapáltnak tünik, így kivülről, a többi eladó DeLorean-hez képest.
Kiváncsi lennék, hogy mit tudhat az a 3 visszalépő ember, amit mi nem.
Nyílván nem véletlenűl kínálja csak ennyiért. :U

(#309) joshua7 válasza zsborg (#308) üzenetére


joshua7
veterán

Lehet. De nem ennyiért kínálja, hanem a jelenlegi egyetlen érdeklődő ennyit ajánlott. ;) A tulaj ennyit szeretne:
I would love to hear from you as I am sure you love to hear that this rare DeLorean will leave my garage for only 6500.

A hirdetések közt van egy feketére fényezett példány is. Annyira nem is néz ki rosszul.

[Szerkesztve]

Semper Fi

(#310) zsborg


zsborg
csendes tag

Láttam már pirosban és sárgában is, azok mondjuk már nem tetszettek..
Talán még a fekete elfogadható, de azért nekem mégis csak így, eredeti szinben tetszik.
Számomra vannak olyan dolgok, az autón, melyekhez ragaszkodnék ha vennék egyet.
A szine, az első és hátsó lámpa, (láttam olyat, amin egyszinü, sötétitett plexi volt)
és a felni. Egy olyan megoldást láttam ami nekem is igazán tetszet, a hátsó ''lamellák'' le voltak szedve, és így még sportosabban nézett ki.
Ezektől függetlenül, ha vennék egyet, törekednék arra, hogy minnél gyáribb maradjon.
Itt is látni pár verziót:
[link]

[Szerkesztve]

(#311) zsborg


zsborg
csendes tag

[link]
Pár eladó példány, többféle megvalósitással.

(#312) blacktissue válasza zsborg (#306) üzenetére


blacktissue
csendes tag

Csak az a bibi, hogy USA!! :( :O

(#313) blacktissue válasza zsborg (#310) üzenetére


blacktissue
csendes tag

A fekete nagyon jól néz ki! :R
Báár szerintem fekete színben minden kocsi szép! :))

(#314) zsborg válasza blacktissue (#313) üzenetére


zsborg
csendes tag

''Báár szerintem fekete színben minden kocsi szép!''

Igaz. :)

[Szerkesztve]

(#315) zsborg


zsborg
csendes tag

Sok video van ezen az oldalon, ahol szerepel a DeLorean.
[link]

(#316) Alexander09


Alexander09
újonc

Tud valaki egy olyan helyet ahol meg lehet venni a DeLorean hivatalos oldalán lévő karórát?(#A7100141 ez a száma). Külföldi oldal is lehet. Vagy van közületek olyan akinek meg van? Írhatna róla pár szót. :) Ugy vettem ki hogy a hivatalos oldalon nem igazán lehet Európából rendelni, de ha valaki rendelt onnan kérem magyarázza el nekem, hogy hogyan kell. :))
Ja és mikor kell használni az off topicot a forumban :DD ?
kicsit kezdő vagyok :DDD

(#317) *MaxX* válasza Alexander09 (#316) üzenetére


*MaxX*
csendes tag

az órát nem tom :F
off topic-ot akkor kell használni mikor nem az adott témáról írsz.
pl.: most én Nem a DeLorean-ról írok.
:)

Vigyázz!!! hogy kiben bízhatsz meg. ''SOSEM LEHET TUDNI''...

(#318) zsborg válasza Alexander09 (#316) üzenetére


zsborg
csendes tag

Egy időben láttam az ebay-en, de már jó ideje nem. Ha látom valahol, szólok.

(#319) zsborg


zsborg
csendes tag

A hivatalos oldalon láttam most csak.
Miért baj, ha nem európából jön.
Én már sokszor kaptam Eu-n kívülről csomagot, ( japán, amcsi, stb) és nem volt gond.
Mitől tartasz ?
Ha tudok valamit segiteni külföldi csomagokkal kapcsolatban akkor írj nyugodtan .

(egyébként most tudatosult hogy a fényképezőgépem tipus jelzése is DMC csak éppen DMC-FZ30 :DDD )

[Szerkesztve]

(#320) Alexander09 válasza zsborg (#319) üzenetére


Alexander09
újonc

Nekem nem baj ha nem Eu-ból jön a csomag, csak a hivatalos oldalon nem igazán értettem pontosan, hogy miként is működik. Még nem rendeltem külföldről csomagot és igy gyakorlatom sincs benne. (Arról nem is beszélve, hogy az angol tudásom sem az a kimondottan tökéletes még :DDD ). De, ha segítessz akkor nagyon megköszönöm! :)) És azt is írd le légyszi, hogy kb. mennyi többlet költséggel kell számolni. Ha jól láttam az óra 200$ körül van.

(#321) zsborg válasza Alexander09 (#320) üzenetére


zsborg
csendes tag

Jó rendben, utána nézek
Egyébként többféle DMC óra van.
Ez, amit írtál,
[link]
meg ez,
[link]
és van még, de azokat nem lehet megrendelni.

[Szerkesztve]

(#322) zsborg


zsborg
csendes tag

Tehát:
Az oldal:
[link]
Rákattintasz a ''Buy it NOW'' gombra.
Kijön egy ''ONLINE STORE'' oldal, ahol összegezve van hogy mit választottál, és hogy mennyit akarsz venni. Az alapértelmezett, ''Qty=1'' tehát 1 db. És ennek az ára is ott van.
Ha minden megfelel, ''Check Out'' gomb.
A következő oldalon levő adatlapot kitöltöd.
(ha ezt is forditani kell, akkor majd ezt is leírom privátban)
És a kulcskérdés, hogy van-e dombornyomott bankkártyád ?
(itt szoktak elvérezni az külföldi online vásárlások)
Ha van ki kell tölteni a, ''payment'' részt.
Majd a ''shipping method'' részt is. Itt adod meg, hogy milyen postázással kéred.
A ''special instruction'' -nál meg meg kell jegyezni, hogy értékbiztositással kéred.
(ez azért fontos, mert LOPNAK a Magyar postán ! :(((
Nekem eddig, a több mint 30 csomagból 2 már valamelyik postás otthonában van :( )
Tovább nem léptem, mert nem akarok venni semmit.
De részletesebb leírást, és további instrukciókat, majd inkább privátban,
mert ha nincs ilyen bankkártyád, akkor sajna úgysem tudunk továbblépni.
- most csak leírtam a fő menetét a vásárlásnak

dmc-12@freemail.hu vagy a névre kattintva a másik freemail-es címre is írhatsz.

[Szerkesztve]

(#323) Sidaries


Sidaries
őstag

Ha jól tudom akkor ezeket az órákat is John Delorean terveztette valamikor 2000 körül amikor megpróbált visszatérni az üzletbe. a deloreantime.com még mindíg megvan a google keresésében, de az oldal már megszűnt.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#324) zsborg válasza Sidaries (#323) üzenetére


zsborg
csendes tag

Ez új információ, nem is tudtam. :)
Azt gondoltam, hogy csak a DMC logót használta fel egy óragyár.

- az ember mindig megtud valami érdekeset

(#325) zsborg


zsborg
csendes tag

[link]

:(

[Szerkesztve]

(#326) Sidaries válasza zsborg (#325) üzenetére


Sidaries
őstag

Már én is néztem. Az legnagyobb bajom vele, hogy pirosra volt festve és emiatt elég ronda a karosszéria. Főleg az ajtó csúnya. Pedig lehet, hogy megérné.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#327) zsborg válasza Sidaries (#326) üzenetére


zsborg
csendes tag

Lehet hogy azért volna érdemes megvenni, mert ennyiért hozzájuthat az ember egy DeLorean-hez, melynek a karoszérián kivül más baja nincs.
A később megrendelt új karoszéria elmekkel együtt is olcsóbban jöhet ki az autó...

[Szerkesztve]

(#328) Sidaries válasza zsborg (#327) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem egy Delorean esetében a karosszéria az aminek a legépebbnek kell lennie. Az összes többit könnyen lehet cserélni akár másra is. Sokféle motort raktak már Delroeanba. A neten már láttam Lotust, Mazdát és valami franciát is. Én majd inkább egy karosszériát próbálok venni és a Magyar szervízeknek megfelelően építem meg a sajátomat. :) Sajnos ez még kicsit arrébb van.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#329) zsborg válasza Sidaries (#328) üzenetére


zsborg
csendes tag

Mivel Magyarországon kell forgalomba hozni, ezért csak a gyári motorral tudod megtenni. - most már. (pont ezt beszéltük eddig)
A már forgalomba helyezett autót, már úgy motorcseréled és alakítod, ahogy tetszik.
(kivéve, ha veterán, mert akkor bukod a veterán minősitést)

(#330) Sidaries válasza zsborg (#329) üzenetére


Sidaries
őstag

Éppen ezaz. Magyarországon SEHOGY sem tudom forgalomba hozni. Ezért lesz Szlovák rendszáma, ott viszont bármi ami átmegy a műszakin kaphat rendszámot. Pillanatnyi információim szerint. :DD

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#331) zsborg válasza Sidaries (#330) üzenetére


zsborg
csendes tag

Én is olavstam, de szlovák rendszámmal csak úgy tudsz közlekedni, ha szlovák tulajdonos megmarad, és te úgyn. ''megbízólevéllel'' vezetheted. - tehát az autó tulajdonosa az eredeti tulaj. És névileg nem lesz tied az autó.
Ha te eladsz egy autót, akkor leveszed a nevedről, és nem akarsz vele foglalkozni többet.
Viszont ha találsz ilyen embert, aki eladja neked, és marad az autó az ő nevén,
tehát válal minden esetleges autóval való ügyintézést, melynek egy részét csak adott forgalomba hozó országba intézhet el, aláírás, meg egyéb, akkor hajrá.
(tehát továbbra is foglalkozik az a már eladott autóval) :)
Természetesen vonatkozik bármilyen nem magyar felségjelű autóra.

[Szerkesztve]

(#332) zsborg


zsborg
csendes tag

Hacsak nincs erre specializálódott cégek, akik ezzel foglalkoznak.
Tehát eladják az autót, és te vígan vezetheted nem magyar rendszámmal, mert megoldják úgy ahogy az előbb írtam, vagy hasonló elven ahogy a lízing működik, vagy hosszú távú bérlés, ahol az autóbérlés összegével már az autót fizeted ki...

:U

Egyébként persze hogy kaphat szlovák vagy német (és egyébb) rendszámot, és a műszakin is átmegy. - nem az volt a gond. (Hiszen eddig volt Szlovák és Német rendszámú DeLorean).
Hanem az, hogy nem lehet a te tulajdonod, csak ha nincs adott országra is állampolgárságod, vagy külföldön működő céged, ami viszont vásárolhat cégesautónak bármilyen típusu autót. így is a te tulajdonod lesz, akkor is, ha mondjuk Német vagy Szlovák rendszáma van.)

[Szerkesztve]

(#333) Sidaries válasza zsborg (#331) üzenetére


Sidaries
őstag

Én is gondoltam ilyenre csak közben elfelejtettem. :) Van egy ismerősöm akivel ezt meg lehet oldani és egyszerűen oda hozom be és az ő nevén lesz. Biztos örülni fog neki. :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#334) Sidaries válasza zsborg (#332) üzenetére


Sidaries
őstag

Valószínűleg inkább a megbízós dolog lesz, mert így nem kell céget alapítani az autó kedvéért.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#335) zsborg


zsborg
csendes tag

Sok sikert hozzá. :D

(#336) zsborg


zsborg
csendes tag

Céget alapítani az autó kedvéért valóban nem éri meg, csak péda volt.

(#337) blacktissue


blacktissue
csendes tag

Sziasztok! :))
Látom, még mindig mennyit rágódtok ezen a behozatalos-rendszámos-levizsgáztatos-stb. dolgon, hogy lenne egy javaslatom... :DD :C
Ami így hangzik: Alapítsatok egy magyarországi DMC céget, és gyártsatok Delorean-okat. :Y
Na tessék...máris leegyszerűsítettem a problémát... :C
Már csak pénz kell.... :DD

(#338) zsborg


zsborg
csendes tag

Rendben, én adom a lelkesedést, valaki más meg a pénzt !

:DD

(#339) Sidaries válasza blacktissue (#337) üzenetére


Sidaries
őstag

Sajnos a dolog nem ennyire egyszerű. Az a baj, hogy a Deloreanok gyártási jogát a Delorean család birtokolta elég sokáig, de idén év elején eladta egy kaliforniai cégnek. Azóta megrendelésre gyártanak új autókat. Az erről szóló hírek be vannak linkelve ide ebbe a fórumba is.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#340) blacktissue válasza Sidaries (#339) üzenetére


blacktissue
csendes tag

Ezt tudom! ;)
Ezért írtam, hogy csak pénz kell....
Mert hidd el, ha eleget adsz belőle ezeknek a kaliforniaiaknak, akkor nyithatsz itt gyárat tök nyugodtan....
Mert ugye: A pénz beszél.... ;]

(#341) Sidaries válasza blacktissue (#340) üzenetére


Sidaries
őstag

Jaaaa, bocs. :D Lehet, hogy abból a pénzből elég sok Deloreant tudnék venni. Mondjuk minden ismerősömnek hármat. :)))

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#342) zsborg


zsborg
csendes tag

A prototípus működés közben...
[link]

[Szerkesztve]

(#343) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Holnap megyek megvenni a 3. részbe lévő deloreant modellbe, már az utolsót sikerült csak lefoglaltanom.A második részt meg legkorábban csak novemberre tudja az egyik online bolt igérni nekem, hogy addigra lesz.Mert már akkor csak 1 fog hiányozni a 3 bol.De majd ha lesz pénzem akkor megveszem a legujabb fajtát amikor a sinen van a 3. részbe, 1:18 méretben, na az nagyon jól ki van dolgozva.Csak kár hogy 15 ezerbe kerül :W

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#344) Sidaries válasza Jégkokó (#343) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem próbálkozz az eBayen esetleg. Ott mindíg van eladó vagy legalábbis elég gyakran.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#345) Sidaries


Sidaries
őstag

Már említettem, de ismét előjött:
[link]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#346) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Na meg van a kicsike.Első látásra hiányoltam a Mr Fusion t róla, de aztán megtaláltam a doboz alján egy nejlonga csomagolva.Majd novemberre meg tudom szerezni a második részben szereplőt is.De nem gondoltam volna hogy ez ennyire ritka model, pedig nem a legdrágább kategoriába tartozik

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#347) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Na ma hívtak és nincsen raktáron a második részbe szereplő modell sőt még a beszállítójuknál sincs.Hát mondhatom, hogy ez szép :(
És már egy csomó helyet végigteléefonáltam és jártam, de sehol sincsen belőle.Szóval egy jótanács annak aki ilyen modellt akar, hogy le kell járnia a lábát mire egyálltalán kap 1 darabot is

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#348) Sidaries válasza Jégkokó (#347) üzenetére


Sidaries
őstag

Nézzed az eBayt! Itt: [link] nagyon gyakran van modellautó és még gyakrabban igazi. :) Majd innen veszek ha meglesz a pénz.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#349) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Na sikerült beszereznem a 3. részből azt a modelt ami a sinen megy 1:18 méretarányba ,
és az utolsó darabot sikerült megvennem, a neten megrendeltem és már ma mentem is érte a boltba.Nagyon jol ki van dolgozva teljesen olyan mint a filmben lévő.De kicsit húzós volt az ára: 14900 ft.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#350) Sidaries válasza Jégkokó (#349) üzenetére


Sidaries
őstag

Akkor most már mind a három megvan?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.