Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) DeLorean


DeLorean
csendes tag

HI!! Énis akarok egy DeLoreant nem most majd...:DDD ha lessz pénz meg idő a behozással foglakozni!!
A DunaPlázában mikor dolgoztunk énis láttam azt az autót és kuva szép!
Lehet hogy azt veszszem meg ami ott áll lent!!!
Ha a tulajt sikerül megfűzni!:R:R:R:(
És azt hallotam az a delorean a Duna plázában a Bár tulajáé!

A külsőre sokat ígérő sportautónak csaknem 10 másodperc kellett a 100-as tempó eléréséhez, végsebessége pedig - ha egy hangyányival is - 200 km/h alatt maradt.

[Szerkesztve]

''Én VW Passatos vok de a DeLoreant imádom az a kedvenc autóm''

(#102) DeLorean


DeLorean
csendes tag

Az a felső-göd dolog engem is érdekel!

''Én VW Passatos vok de a DeLoreant imádom az a kedvenc autóm''

(#103) DeLorean


DeLorean
csendes tag

Jah és ha valaki tud eladő deloreant akkor nyugtan baszogasson MSN címemen mej a kövi: kaloz22@hotmail.com de akkor is irhatok ha tudtok hasznos infókat az autórol!!!
Van egy rokon aki kint él amcsiban és a cég ahol dolgozik ott a fönökének egy deloren-ja van!

''Én VW Passatos vok de a DeLoreant imádom az a kedvenc autóm''

(#104) DeLorean


DeLorean
csendes tag

http://www.totalcar.hu/magazin/szerelem/delorean/

''Én VW Passatos vok de a DeLoreant imádom az a kedvenc autóm''

(#105) Arius


Arius
aktív tag

Na nem azért, hogy okoskodjak, de sokan írták hogy full alumínium kasztni...na ez szvsz bullshit, mert az aluminium az a motorja, a kasztni az rozsdamentes acél! Többekközt ezért is nem 1000kg, hanem 1200< :)

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#106) Ripley


Ripley
tag

Egy papírmodell:

Bővebben: link

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#107) Garfield válasza Ripley (#106) üzenetére


Garfield
tag

nem semmi :) en felsögöd fele veszem az iranyt ! jovoheten nalam a scirocco es mar megyek is !

(#108) Garfield válasza nagash (#97) üzenetére


Garfield
tag

tudom ! igyekszem vigyazni ! (ugye nem zsaru vagy itt titokban sunnyogva :DDD :DDD :DDD)

(#109) Garfield


Garfield
tag

mar csak par nap es enyem a sirkán ! csak azert up mert a delorean europai hasonmasa :)

(#110) Garfield


Garfield
tag

Fel :)

(#111) Club


Club
őstag

Na akkor:)
Ez az autó,ami akármennyire is sokakat megmosolyogtat, valóban azért lett vesztett ügy, mivel az autókonszernek megfúrták.
Lévén a kocsi nem rohad el így nem lehetett volna 10-évenként rákényszeríteni új autó vásárlására az embereket.
Eredetileg ha jól tudom, elég nagy felháborodás volt belőle, mert a megalkoja hatalmas kölcsönt vett fel, aztán eltűnt a pánz maradékával mikor látta hogy nem megy a biznisz, vagy megfenyegették hogy hagyja abba....
Ki tudja?:U
A kocsi konstrukciója messze meghaladta az akkori benzinzabáló szörnyeket, nem volt trendi, inkább rendhagyó, sőt talán mondhatni korszakalkotónak is.
Az autóiparban utána kezdték átvenni azt, hogy igenis a kocsi ne rohadjon szét 2-3 év után, ergo jobb anyagokból kezdték csinálni a kaszni-t.
Persze más kérdés, egy Muscle Car-ban általában annyi vas van, hogy amire az szétrohad....
Hát nem 10 év az tuti;)
A motorja ha jól emlékszem sima soros, vagy V6-os volt, semmi extra.
A belső tér a futurisztikus digitális cucc.
Ami biztos hogy szép volt.
Egyedi és szép.
Más kérdés, hogy halálra volt ítélve, pont a jó adottságai miatt.

Az AUDI pedig sosem tervezne ilyet, 1 részt mert nem hülyék hogy a saját üzletüket rontsák, másrészt mára már vannak sokkal komolyabb anyagok is mint az aluminium, meg a rozsdamentes acél:)



[Szerkesztve]

(#112) Garfield válasza Club (#111) üzenetére


Garfield
tag

Alakul ez :)

(#113) Garfield


Garfield
tag

Ha valaki esetleg venni akar akkor Bővebben: link Sajnos nekem ugysem lenne rá pénzem !

(#114) Bikeman válasza Garfield (#113) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Jó az adat, ami meg van adva hengerűrtartalomnak..:DDD

(#115) Garfield válasza Bikeman (#114) üzenetére


Garfield
tag

Lehet felfuratták :DDD

Egy kis érdekesség !
[kép]
[kép]

(#116) AMD-Expert


AMD-Expert
csendes tag

szá!
tudnátok eladót ebből a csodából?
mert nagyon kéne!!!

AMD configot vegyen aki kedveli a játékokat

(#117) Agostino válasza AMD-Expert (#116) üzenetére


Agostino
addikt

Tépjél sorszámot, és foglalj helyet. 5-6 év és sorra kerülsz. :D

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#118) AMD-Expert


AMD-Expert
csendes tag

akkor is szerzek eggyet
a pénz nem számít!!
;]

AMD configot vegyen aki kedveli a játékokat

(#119) Sidaries


Sidaries
őstag

Na most már én is hozzászólok. Szóval:
A Delorean Motor Company hosszú fejlesztési szakasz és pénzügyi gondok után 1981-ben kezdett autót gyártani az írországi Dunmurryban, Belfasttól pár km-re. A céget John Z. Delorean alapította 1977-ben (ha jól emlékszem).
Az autó hivatalos neve DMC-12 volt. A 12 a megcézott árkategóriát jelentette, ami 12000$ lett volna, de végül ennek a duplája lett. 25000$ körüli árért adták ami mostani árfolyamon számolva kb. 52000$ lehet.
Ezért a pénzért a vevők egy rozsdamentes ACÉLból készült autót kaptak amit egy Renault, Peugeot, Volvo által közösen tervezett 130 lóerős motor hajtott. A végsebesség kicsivel 200 alatt maradt. Az autó fogyasztása 13l a hivatalos adatok szerint, ami általában megfelel a tapasztalatoknak.
A kilóméteróra gyárilag 85 mérföld/óráig mutatta a sebességet, de később lehetőség volt egy 145 mérföld/órás óra opcionális beszerelésére is. Az alapból rosszabb óra oka az volt, hogy abban az időben egy amerikai törvény szerint nem lehetett ennél nagyobb órát szerelni az autókba.
Súlya 1200kg körüli volt.
Vásárlásnál 2 opciót lehetett választani. Az egyik az automata vagy manuális váltó volt, a másik pedig a fekete illetve szürke belső borítás.
Az autót úgy tervezték, hogy az sok idő múlva is autó legyen. A felfüggesztést a Lotus tervezte, a motor a hátsó tengely mögé került, ami miatt az autó erősen farnehéz lett. Az ajtókat a Grumman Aerospace-től vették. Alacsony sebességen (érts 90mph alatt) kicsit instabil, de efölött adja az igazi stabilitást. Beszámolók szerint az autónak nagyon ritkán vannak komolyabb problémái rendszeres karbantartás esetén. Nem jellemző, hogy egyszercsak leáll és nem megy sehova. Kisebb problémák azonban előfordulnak. Tipikus hiba az ablakok elromlása, de a légkondicionáló miatt ez nem nagy gond.
Az autót 2 éven keresztül gyártották és 3 típust különböztetnek meg belőle. A legtöbb 1981-ben készült, ez a 81-es modell. 1982 Augusztusáig gyártották az 82-es modellt, majd innentől az év végéig a 83-ast. Ezek között a modellek között csak kisebb változások vannak, nem nagyobb átalakítások. (pl. az antenna egyre hátrébb került.)
Az autó bukása nem a konkurens cégeknek köszönhető, ahogy ezt sokan mondják. John Delorean amikor elindította saját cégét a pénz nagyrészét nem maga teremtette elő, hanem befektetőktől szerezte. Amikor Delorean a drogbotrányába keveredett a befektetők elpártoltak tőle. Erről a részről sehol sem sikerült pontos infókat szereznem. Azt nem tudom, hogy miért volt addigis veszteséges a cég, habár a vevőkön nem múlt a dolog.
Az autó legnagyobb hátránya kétségtelenül a gyenge motor volt és ez riasztott el sok vevőt. Ezért a pénzért sokkal gyorsabb autókat lehetett venni.
A cég tönkremenetele után a fennmaradó készleteket felvásárolták és ezért 24 év után is rengeteg alkatrész van ezekhez az autókhoz. Ez azért van, mert a gyárat - ha jól emlékszem - 30000 autó legyártására készítették fel és ebből csak kb. 9000 készült el. Ebből kb. 7000 maradt fenn a mai napig.
Egy Deloreant most általában 15000$-25000$-ért lehet kapni állapottól függően. Készült belőle 2db 24 karátos borítású is, ezeknek a mostani árát nem tudom, de akkor 85000$ körüli árért adták el. A jelenlegi Delorean Motor Companytől - amelyiknek semmi köze az eredetihez - 32500$-ért teljesen felújított tökéletes állapotú Deloreant lehet venni.

Na most ennyi jutott az eszembe. Lehet, hogy néhány számot elrontottam, de nagyságrendileg biztosan jók. Ha kérdésetek van tegyétek fel! :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#120) Sidaries válasza Sidaries (#119) üzenetére


Sidaries
őstag

Ja igen. És nekem is lenne egy kérdésem. Mennyibe kerülne behozni egy Deloreant. Elég komolyan gondolom. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#121) Arnold2 válasza Sidaries (#119) üzenetére


Arnold2
őstag

7misi lenne egy teljesen felújított DeLorean + még a behozatal + egyég szarságok.
Hát nagyon fanatikusnak kell lenni.
Szerintem is nagyon szép kocsi és én is elképzeltem már magam benne többször is,de a 7misi az 7 misi.

(#122) Sidaries válasza Arnold2 (#121) üzenetére


Sidaries
őstag

Maga a Delorean csak kb 4M (20000$), de a behozatal az ami igazán érdekel. Egyébként a németeknél és hollandoknál is van eladó.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#123) Sidaries


Sidaries
őstag

Na akkor megkérdezem általánosan. Mennyibe kerül behozatni az Usából vagy Németországból egy 25 éves autót?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#124) nagash válasza Sidaries (#123) üzenetére


nagash
senior tag

Általánosan: jelenleg '96 előttit nem lehet.( Közlekedési Felügyelet honlapján találsz listát a behozható autókról.)
Veteránt ha jól tudom igen.

Knoblauch macht einsam.

(#125) Sidaries válasza nagash (#124) üzenetére


Sidaries
őstag

Pontosan hol? Kerestem, de nem találtam.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#126) nagash válasza Sidaries (#125) üzenetére


nagash
senior tag

Megkésve bár...
Én sem találtam. Ha esetleg felhívnád őket... biztos segítenek.

Knoblauch macht einsam.

(#127) Sidaries válasza nagash (#126) üzenetére


Sidaries
őstag

Azért annyira nem fontos. :) Még nem vagyok ott, hogy megvegyem. :D Az majd annak a napnak lesz a problémája.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#128) LOTR válasza nagash (#124) üzenetére


LOTR
addikt

ez sztem nem pontos így, de most lassú vagyok(felfogásban :) ), mivel gondolom alkatrésznek úgyse kell :)
de talán ez jövőre változik

[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#129) nagash válasza LOTR (#128) üzenetére


nagash
senior tag

Asszem én is belassultam. :DDD
Alkatrésznek bármilyet lehet és úgy nem is drága, de ha üzembe akarod helyezni (minden szabályos) akkor már nem egyszerű, de ez évtől már adómentesen hozhatsz veteránt.

Knoblauch macht einsam.

(#130) Sidaries válasza nagash (#129) üzenetére


Sidaries
őstag

Hát ez aztán már tényleg elég veterán. :) Lassan 25 éves a legöregebb. :DD

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#131) adalbert1 válasza Sidaries (#130) üzenetére


adalbert1
veterán

A veterán autóknál nem 30 a korhatár?

(#132) Sidaries válasza Sidaries (#130) üzenetére


Sidaries
őstag

És 24 a legfiatalabb. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#133) Sidaries válasza adalbert1 (#131) üzenetére


Sidaries
őstag

Nem tudom, de én levinném 25-re.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#134) nagash válasza Sidaries (#133) üzenetére


nagash
senior tag

Azt hiszem, hogy 25 az már oks. Nézz utána a MBK honlapján vagy a www.szepes.hu-n esetleg a www.scirocco.hu-n. Ők bizti tudnak segíteni (lévén, hogy a sciroccok igencsak 25 körül vannak.)

Knoblauch macht einsam.

(#135) Sidaries


Sidaries
őstag

Na most eltelt egy kis idő és beleástam magam a témába. Most úgy érzem elég sok mindent tudok már erről az autóról. Ha valakinek szüksége van valamire az csak szóljon! Van sok videóm (300M körül), oldalak, linkek, és persze néhány kép is.
Ja és ha valaki tud egy eladót a környéken az szóljon. :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#136) PeliScan válasza Sidaries (#135) üzenetére


PeliScan
addikt

Parancsolj :)
[link]

(#137) PeliScan válasza nagash (#134) üzenetére


PeliScan
addikt

Veteránná minősíteni 30 évtől lehet, 25 évtől lehet rá kedvezményes, veterán biztosítást kötni (15e egy egész révre a kötelező).

tudom, mert a mai napig volt egy 1982-es 944-esem. :)

(#138) Sidaries válasza PeliScan (#136) üzenetére


Sidaries
őstag

Vazzzaaaaaaap!!! Ezt már hívom is!

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#139) PeliScan válasza Sidaries (#138) üzenetére


PeliScan
addikt

Ha megvetted, az informátort (gyk. én :D) hálából vidd el majd egy körre. :D

(#140) Integra


Integra
titán

állítólag a duna pláza mély garázsában áll egy már jó ideje. valszeg ott tárolják.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#141) Archer


Archer
őstag

[link] Kicsit sokba kerül szerintem, ezen az áron már egy Mustangot lehet venni(persze nem 67-est, de ne legyünk telhetetlenek) Egyébként régebben nekem is nagy kedvencem volt az autó, de mára eltűnt a varázsa. Egyébként szerintem volt esélye a piacon, annak idején a Lamborghini is hasonló autót gyártott(Countach), bár erősebb motorja volt, jóval drágább is volt, a cég mégsem csődölt be.

[Szerkesztve]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#142) Sidaries válasza PeliScan (#139) üzenetére


Sidaries
őstag

Mindenképpen. Legalább találkozunk. Nem hiszem, hogy emlékszel rá, de egyszer beszéltünk már meg találkozót a Szigeten, ha jól tudom Méhek koncertre, de akkor valami közbejött. Ez kábé 2 éve lehetett. Azt hiszem legalábbis te voltál. :D Ezt csak úgy írtam. Azért még elég messze vagyok tőle, főleg hogy
1. rossz a szám,
2. a módosított számok meg nem kapcsolhatóak
:O

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#143) Sidaries válasza Integra (#140) üzenetére


Sidaries
őstag

Erről én is hallottam. Azt hiszem ez az 1 van Mo.-n.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#144) csudri válasza PeliScan (#136) üzenetére


csudri
őstag

Ez a hírdetés már hónapok óta kint van, szerintem kamu. Ha igaz lenne, akkor már több hazai DMC fan is lecsapott volna rá. :(

(#145) Sidaries válasza csudri (#144) üzenetére


Sidaries
őstag

Na ettől féltem.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#146) PeliScan válasza Sidaries (#142) üzenetére


PeliScan
addikt

Emléxem jah :) hugicám eltévedt, és keresgélnem kellett, asszem ez jött közbe.

Sajnálom hogy nincs elérhetőség... ha télleg csak ez az egy van itthon, és az a mélygarázsban van, akár érdemes ellátogatni oda, és hagyni rajta egy cetlit.

(na nem olyat, mint ami a 20 éves, 5 éve egy helyben rozsdálló Trabikra van írva, hogy ''Tisztelt Uram! Autóját készpénzért, alkatrésznek megvásárolnám, elszállítom. Hívjon bizalommal!'' :D)

(#147) Sidaries válasza PeliScan (#146) üzenetére


Sidaries
őstag

A gond csak az, hogy Győrből Pestre menni egy mélygarázsba, ahol lehet, hogy van egy Delorean... Hááát, nem tudom, Nekem bizonytalannak tűnik. Még próbálkozok.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#148) PeliScan válasza Sidaries (#147) üzenetére


PeliScan
addikt

Győrből problémásabb, ebben teljesen igazad van. :) Szoktam ott járni, lesétálok ha legközelebb arra visz az utam, engem is érdekel h tényleg van-e ott vagy csak urban legend.

(#149) Sidaries válasza PeliScan (#148) üzenetére


Sidaries
őstag

Azt megköszönném. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#150) PeliScan válasza Sidaries (#149) üzenetére


PeliScan
addikt

Én is az youngtimerekre bukom. Tegnapig volt egy [link] de nem bírtam zöld ágra vergődni vele fél év alatt. Most nézelődöm vmi hasonló felé, ez a DMC nem lenne rossz :D bár mindennapi autónak asszem nem igazán lehetne használni, és az ára is 4x-5x magasabb mint amit én rászánok, szóval nem leszek konkurenciád. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.