Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Garfield


Garfield
tag

Szal annak idejen a ''Vissza a jövöbe'' c. trilogiaban lattam ezt az autot! Azota is nagyon tetszik bar akkor azt hittem egy nehany peldanyszamaban legyartot ''filmes'' autorol van szo ... nos ma halltam a hiradoban hogy a tervezo a DMC 12-es tipus (masneven DMC DeLorean)tervezoje Mr.DeLorean a napokban elhunyt ... es a hiradoban beszeletek a 12-es DMC-rol is kicsit es jobban utanna neztem a dolgoknak es lön világosság egy szeria autorol van szo ~1980-1983ig gyártották !

Ki mit tud errol az autorol ? Eleg fanatikus vagyok ebben na temaban es ha lenne ra mod hogy ''emberi'' (nem több 10 millio,mert ez egy eleg nagy kultusz auto es inkabb eszmei erteke van már)aron behzassak egy ilyent megtennem .... tud
ebben esetleg valaki valami infot vagy barmifele infot errol a kocsirol!

Egyebkent nem az a full dizajn amcsi sport auto ... annyi ami full hogy az ajtok felfele nyilnak de egyebkent nem egy full dijzan .. alap belso! DE teszek kepeket is !

(#2) B.Kox válasza Garfield (#1) üzenetére


B.Kox
tag

Sztem ez simán belefért volna valamelyik autós topicba, ugyanis van már jópár itt a PH!-n.

[Szerkesztve]

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#3) bdav


bdav
őstag

Bővebben: link itt vannak infok

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#4) Garfield válasza B.Kox (#2) üzenetére


Garfield
tag

Ingyen UPnak jo volt

(#5) Garfield válasza bdav (#3) üzenetére


Garfield
tag

Koszi en is nezegettem a keresoben de ez a topic cim figyelem felkeltobb az eleg halottnak nez ki !

(#6) master bud válasza Garfield (#1) üzenetére


master bud
tag

Lemész a Duna Plaza földalatti parkolójába és ott áll egy.

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#7) Garfield válasza master bud (#6) üzenetére


Garfield
tag

Komoly ? Csak a gazdajat kell megtalalni :DDD

(#8) master bud válasza Garfield (#7) üzenetére


master bud
tag

A DeLorean körül még fogsz látni egy valag hasonló kaliberű járgányt, ott gyűjti őket a tulaj. A kocsikból látszik, hogy nem a Blaha Lujza téri aluljáróban fogod megtalálni őt :)

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#9) Garfield válasza master bud (#8) üzenetére


Garfield
tag

:DDD Elhiszem ! Nem lehet rossz kis gyujemeny !

(#10) Bikeman válasza Garfield (#9) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Nekem is (egyik) nagy kedvencem, full alu kasztnis (tehát mindegy, hogy 20+ éves, nem rohad), A Volvo 740-es széria 2.9-es V6-os motorja van benne (gyárilag), én is akarok ilyet, de csak fluxus kondenzátorral...:D

Katt ide, jó nagy képek...: Bővebben: link

(#11) Garfield válasza Bikeman (#10) üzenetére


Garfield
tag

Fluxuskondim van :D vettem multkor kettot mer akcijos volt :DDD

Na de komolyra terelve a szot azt tudtam h nem rohad mivel DMC ... ! DE motor uj info ! az ilyen es egyeb hasznos infokat nagyon szivesen fogadom es koszonom mindenkinek !

Valahol olvastam h 15000$ egy ilyen csoda ami nem is olyan sok mint amire en gondoltam !

(#12) escie


escie
őstag

annyit tudok róla, hogy az autóipaer egyik legnagyobb buktája volt. rossz minőség, gyengus, drága. én is inkább narkóval üzeleteltem volna, mint DeLorean úr. :))
bár kétségtelen, hogy eléggé kuriózum a gép, nekem tetszik is. asszem :)

ettől a baloldali kéziféktől meg tudnék őrülni. :DDD
Bővebben: link

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#13) joe69 válasza Bikeman (#10) üzenetére


joe69
senior tag

a full alus kialakitas miatt furtak meg a Deloriant, mert tul nagyra nyujtotta volna az autok elevuleset, es az autogyartas csodbe ment volna

(#14) behappy


behappy
aktív tag

nekem van eredeti katalógusom róla :C

majd ha lesz időm, beírok róla sok infot :)

(#15) anaqer válasza joe69 (#13) üzenetére


anaqer
veterán

Lemaradt a smiley.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#16) Garfield válasza joe69 (#13) üzenetére


Garfield
tag

Az A8-as Audi is valami hasonlo alu felepites es oket nem furtak ... erdekes ez ... !
DE ez milyen csinalnak egy jo tartos autot es rogton ''kivonjak'' a forgalombol mert tul jo ... beszarok !

Olyant is olvastam h az volt a baj hogy tul draga es emelett lomha lett ez a csoda verda ... ! Az ok hogy draga de hogy lomha lenne ... foleg alu kasztnival ! :F

(#17) escie válasza Garfield (#16) üzenetére


escie
őstag

annyi baja volt ennek a gépnek, hogy nem vették. :U

I'm back, baby!

(#18) behappy


behappy
aktív tag

(#19) joe69 válasza anaqer (#15) üzenetére


joe69
senior tag

informativ hozzaszolas...

en igy tudom, de nyugodtan ki lehet javitani:)

(#20) faster válasza escie (#17) üzenetére


faster
nagyúr

Ez valami kézzel összerakott kisszámú (és persze drága) gép akart lenni? Mert azon a piacon hírnév nélkül elég könnyű eltaknyolni, nem a Delorean volna az első ilyen.

[Szerkesztve]

(#21) anaqer válasza joe69 (#19) üzenetére


anaqer
veterán

Próbáltam jelezni hogy viccnek talán még elment volna... az autógyártás mint olyan aligha egy alukaszni miatt fog csődbe menni. ;)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#22) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én ugy tudom hogy összesen olyan 6500 darabot gyártottak belőle a világon, és ebböl manapság már nagyon kevés van , sokat megcsináltak demóautónak, a többi ami megmaradt azokból sok le amortizálódott.Egyszer komolyan megnézem magamnak azt a delorint a duma palzmába, mert hát ilyen autót nem, minden nap lát az ember szerintem sokkal nagyobb szám mintha egy ferrárit látnék

[Szerkesztve]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#23) Male válasza Bikeman (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Jól látom, hogy 140 km/h-ig van a kilóméteróra? Hát a külseje alapján eddig nem így gondoltam...

(#24) Jégkokó válasza Male (#23) üzenetére


Jégkokó
veterán

Az szerintem nem 140 kilóméter mert amerikába mérföld van és a filmben 88 mérföldet emlegettek ami 140 kilóméternek felel meg , szóval a vége olyan 200 körül lehet

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#25) Szőrös  válasza Jégkokó (#24) üzenetére


Szőrös 
veterán

nézd meg jobban a képeket . az óra 88 mph-ig van kalibrálva kis számmal még kmh is látszik.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#26) supercow válasza Male (#23) üzenetére


supercow
őstag

Az mindegy, mert 88 mérföld/óránál már időugrás van :DDD Gyerekeim hetente minimum 10x megnézik a trilógiát, mindent tudok.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#27) behappy válasza Male (#23) üzenetére


behappy
aktív tag

az én fordomban 120km/h van az orában és 170 megy neki, eddig ennyit probáltunk...

haver camarojában is 120ig van, az 200 felett megy.. amcsiban nem szokás 200ig skálázni az orákat...pár kivételtől eltekintve

(#28) Jégkokó válasza Szőrös  (#25) üzenetére


Jégkokó
veterán

A filmben nem igy nézett ki a műszerfal, meg olvastam a neten is azt a 200 km/h t

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#29) Szőrös  válasza Jégkokó (#28) üzenetére


Szőrös 
veterán

biztos megy annyit mint behappy is írta az egy dolog , hogy mit firkantanak fel órára :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#30) Male válasza behappy (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Hát igen, az nem Európa... itt a kilóméteróra - sok = végsebesség :)

Valaki tud adatokat, hogy mégis mit tudott? Arra a Volvo motorra én kb 200LE-t tippelek (persze lehet, hogy változtattak rajta az eredetihez képes)

Most így a filmen gondolkodva nekem inkább az az átalakított vonat kéne :)

[Szerkesztve]

(#31) Garfield válasza Jégkokó (#22) üzenetére


Garfield
tag

Hat azert remelem h egyszer valahol lelek egy ilyen csodát olyan áron amit meg tudok fizetni ...az a 15000$ még egesz turheto lenne !

(#32) Garfield válasza Male (#30) üzenetére


Garfield
tag

Atalakitott vonat ... azert egy DeLorean-t talalani lassuk be nagyobb esely van ... !

Keresek egy amerikai auto buzit aki mondjuk egy VW Scirocco-t keres mert ott kint naluk az a ritkasag es cserelek vele :DDD



[Szerkesztve]

(#33) anaqer válasza Male (#30) üzenetére


anaqer
veterán

Azzal a 200-al szerintem ők is kiegyeztek volna... Bővebben: link

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#34) Garfield


Garfield
tag

''Az első és egyetlen DeLorean sportkocsi, a DMC-12 soha nem látott megoldásokat vonultatott fel: a karosszéria rozsdamentes anyagból készült, a 2,7 literes 138 lóerős Peugeot-Renault-Volvo V6-os pedig a hátsó tengely mögé került. A futóművet a Lotusszal hangoltatták, így fordulhatott elő, hogy a farnehéz és viszonylag gyenge autó mégis kellemes vezetési élményt nyújtott. A Giugiaro tervezte szögletes karosszéria a felfelé nyíló sirályszárny-ajtóival pedig az 1980-as évek elejének legmutatósabb autói közé sorolták a típust''

(#35) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nekem az a furcsa hogy mindenhol más számokat irnak a legyártott példányszámból.De szerintem a 6000 sokkal reálisabb mint a 8

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#36) Jégkokó válasza Garfield (#31) üzenetére


Jégkokó
veterán

Szerintem keresd fel azt az embert akinek magyarországon van ilyen kocsija és egyezz meg vele egy árban :DD :DD

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#37) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Bővebben: link

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38) Garfield válasza Jégkokó (#36) üzenetére


Garfield
tag

Hmm nem adom fel .. mindenkinek lehet valami bugja ! Nem ? :F

Egyebkent Bővebben: link

200km/h volt a vége es 8500 db ezt TotalCar is erositi !

(#39) behappy válasza Garfield (#38) üzenetére


behappy
aktív tag

azt inkább hagyjuk, hogy a totalcarnak milyen adatai vannak, de ez esetben igazuk van a példányszámról. viszont nagyon sokszor hibás adatokat adnak meg...

(#40) Garfield válasza kraftxld (#37) üzenetére


Garfield
tag

''Current bid: US $8,100.00'' Valoban nem olyan örült összegért árulják !

(#41) Garfield válasza behappy (#39) üzenetére


Garfield
tag

hmmm az cink ha nem valosak az adataik .... mondjuk ezt nem tudtam es kosz h szoltal ! :B

(#42) behappy


behappy
aktív tag

nincs mit :)

egyébként 0-60mph-re (0-100kmh) 8 másoperc alatt gyorsult manuális váltóval

(#43) Garfield válasza behappy (#42) üzenetére


Garfield
tag

hat igen nehez kasztni viszonylag gyenge motor !

(#44) Male válasza Garfield (#34) üzenetére


Male
nagyúr

Korábban 2.9-est írt valaki a topicban... Most nem azért, de rohadt gyenge volt akkor az a motor. Egy közel 30 éves Volvo 2.7-es V6-os tudott 170LE-t (nagynénémé, ugyhogy biztos, mert a gyári kézikönyvében vagy miben olvastam ezt az adatot róla), ez meg még újabb is egy pár évvel... A Peugeot-Renault biztos feljavította, és közben kifelejtettek belőle 32 pacit :)

(#45) Garfield válasza Male (#44) üzenetére


Garfield
tag

Hat ebben csak 136HP van :)

Igaz ami igaz egy 2,9-es motorban 136HP valoban nem sok viszont a kocsi önsulye is igen szep lett 1244Kg !

[Szerkesztve]

(#46) Male válasza Garfield (#45) üzenetére


Male
nagyúr

Azért az kevesebb, mint a Volvo, amiben az a 2.7-es 170LE-s motor van (az közelítette az 1.8 tonnát...)
A 8 másodperc azért nem rossz, bár a 6 jobban nézne ki ettől az autótol. Miért pont ezt a motort rakták bele, azt nem igazán értem (mondjuk egy jókis amerikai V8-as helyett)

Mindegy, nekem akkor is a vonat kéne inkább :))

(#47) _az


_az
senior tag

bakker 8000ér meg ne vegyem minnyá :DDD naon zsír járgány!!!
vajon mennyit fogyaszt?

az

(#48) Jégkokó válasza _az (#47) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én ugy tudom hogy jópár millába kerül egy ilyen,de szerintem nem igen vállnak meg tőle hiszen mára kevés maradt belőle és az is gyűjtők kezébe van

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#49) Bikeman válasza Male (#44) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Adatok:
nem 2,7-es (2849 ccm), de tulképpen mindegy is..:)

Volvokba szerelt motorok.:

B28E 2849 cc 156 le gyártották:1983 1984 1985 1986
B280E 2849 cc 170 le gyártották:1987 1988 1989

B280F 2849 cc 146 le gyártották:1988 1989

B280F 2849 cc 147 le gyártották:1990

Hogy a DeLoeran motorja hány lovas volt, azt a mobile24.de-n lehetne legegyszerűbben megnézni..:))

(#50) Garfield válasza Jégkokó (#48) üzenetére


Garfield
tag

ebay-en arulna 8100$-ert egyet ... az 1,6milla kb szal nem olyan sok !

DeLorean motorja 136HP-s volt !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.