Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46201) Morgal válasza gbnbrd (#46183) üzenetére


Morgal
tag

gbnbrd:

1. témailag számomra elhanyagolható, viszont az expó nincs a helyén

2. jó a szerkesztés, de nem részletes a kép, pedig egy ilyen szép széles képnek egyik lényege lenne, hogy jól elkalandozunk a látnivalón

3. a nem túl érdekes téma ellenére szerintem lehetne belőle érdekesebbet csinálni, mégpedig hogy átteszed feketefehérbe és kicsit máshogy vágod, hogy jobban fussanak a vonalak

Fejo:

Ez a szokásos utómunkád szerintem sokkal jobb, itt látszik igazán, hogy a képeid így is jók nem kell rá vignette meg erősebb kontraszt.

[ Szerkesztve ]

(#46202) hemaka válasza Sir Riccio (#46197) üzenetére


hemaka
nagyúr

Engem konkrétan elutasítottak. Mondok oké, akkor le vagytok ti szarva. :D

(#46203) BPY-097


BPY-097
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék véleményeket kérni a következő képekre:
http://www.flickr.com/photos/76453377@N07/
Legyetek őszinték! ;)

(#46204) gab.m válasza BPY-097 (#46203) üzenetére


gab.m
senior tag

Őszinte leszek: ugye nem gondolod, hogy mind a 24-et részletesen véleményezzük? Válassz párat, és azokat linkeld be.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46205) Freddy76 válasza gab.m (#46204) üzenetére


Freddy76
addikt

Elég határozott vagy ahhoz képest, hog nem is olyan régen százasával linkelted be a képeket... :))

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#46206) gab.m válasza Freddy76 (#46205) üzenetére


gab.m
senior tag

Node nem kértem mindegyikről részletes kritikát, őszintén! ;]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46207) Peethy válasza gab.m (#46204) üzenetére


Peethy
őstag

Szerintem ha miniatűrökben végignézed, akkor is egész világos véleményt tudsz alkotni általánosságban, ha valamelyik tetszik, akkor meg megnézed nagyban... :U

(#46208) #31757056 válasza Fejo (#46199) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szerintem ez sokkal jobban hajaz az eredeti stilusodra, a kisse elsokallt vignettalas amugysem rad jellemzo :R

(#46209) BPY-097 válasza gab.m (#46204) üzenetére


BPY-097
csendes tag

http://www.flickr.com/photos/76453377@N07/6861507535/in/photostream
Parancsolj gab.m. :)

(#46210) Real_Necro válasza BPY-097 (#46209) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igaz, új vagy, de ismerkedhetnél kicsit a gombok használatával, mint "Link" vagy "Kép". :U ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46211) Fejo


Fejo
őstag

Cayman, Morgal, Szaby_gyerek: Köszönöm! :R
Nekem tetszik az új stílus is, így egyenlőre az (is) marad. Nem azért használom, hogy hibákat rejtsek el vele, hanem mert tetszik... :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46212) kiskornel


kiskornel
addikt

(#46203) BPY-097: a betondzsungel, mint téma tetszik. Az eldugott, céltalan sötét beton sikátorok fíling nekem tetszik. Viszont én máshogy valósítanám meg. Semmiképp nem adnék rá ekkora kontrasztot. Kicsit talán sárgásak a képek. Én ekte fekete-fehérbe raknám.

(#46187) Fejo: az új feldolgozásod sem parás. Van amelyik képed kifejezetten jobban mutat olyan feldolgozásban. (pl a fahídas)
Logó témát lezártam. Majd megszokjuk. :DDD

(#46180) Sir Riccio: hát ez csak ebben a bélyegképben látható, de így is ígéretes. Majd esetleg linkeld a sorozatot. Nagyon várom, ha esetleg publikus lesz... :)

Sajna nincs távolabbi kép róla:

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#46213) Sir Riccio válasza kiskornel (#46212) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Valamit elbénáztam a linkelésnél, elnézést kérek érte.


E-session: Eszter és Gergő

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46214) BPY-097 válasza kiskornel (#46212) üzenetére


BPY-097
csendes tag

Köszi.
A sárgás képeket az eredményezte,hogy én ezt kisfilmre fotóztam,és a nagyításkor két féle hívóba mártottam a képeket.Ez ad nekik egy sejtelmes (egyébként barnás-sárga,csak a reprózás nem adja vissza -.-)színezést.
A nagy kontrasztot szeretem olykor becsempészni a képeimbe,de ezentúl erre odafigyelek!
:)

(#46215) nesa válasza kiskornel (#46212) üzenetére


nesa
veterán

Jo kis portre, de en fentrol kicsit meg vagnek belole.

#46213) Sir Riccio
A megszokott minoseg.

(#46216) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

(#46212) kiskornel: Jó kép, ezek szerint az ellenfény nem csak az embereknek áll jól. :)

(#46213) Sir Riccio: Tetszik ez a sorozatod is. Bár néhány képen mintha kicsit hunyorítana a leendő férj, persze lehet csak nekem tűnik így. Egyébként jó helyszíneket választottál, ez a saját ötleted, vagy a pár hozza magával? Esetleg közös brainstorming eredménye?

Nem rég, alkalmam volt Veres Zoltán műrepülő világbajnok előadását élőben megnézni, természetesen képeket is igyekeztem csinálni, de nem volt egyszerű...

[ Szerkesztve ]

(#46217) gbnbrd


gbnbrd
csendes tag

Fattyu: Kezdeném ott, hogy lassan 8 éve fotózok, és azért vagyok itt, vagy legalábbis szeretnék, hogy tovább tanulhassak, csiszolhassam a technikám. Szokásom, hogy a legtöbb szabályt felrúgom, mert azért vannak, hogy megszegjék őket :)

1. kép: az a kép lénye, hogy nem néz az alany a gépbe, és a kislány, a ruha, és a csokor is a téma lényege. ISO 100-on készítettem.

2. kép: Szintén ISO 100, és a forgalom nagy örömére állvánnyal készítettem, a végén pedig az autopano giga-val raktam össze.

3. kép: nem nyúltam hozzá a színekhez, így jött ki alapból a gépemből, ezért is tartozik a kedvenceim közé. Ha számodra túl élénk, akkor kérlek mondj egy optimális beállítást a monitoromnak, hogy úgy láthassam, ahogy te.

Fejo:
A hidas kép: megrendelésre készült, és így kérte a megrendelő. Szerintem te is tudod, hogyha a megrendelő valamit kitalál, állhatsz fejen is, neki akkor is úgy kell, ahogy kitalálta.

Hamarosan linkelek még pár portrét, és makrót is.

(#46218) Fejo válasza gbnbrd (#46217) üzenetére


Fejo
őstag

2. kép: Szintén ISO 100, és a forgalom nagy örömére állvánnyal készítettem, a végén pedig az autopano giga-val raktam össze.

Most a Szabadság-hídas képről beszélünk, ugye? A forgalom legnagyobb örömére...? Nem a rakpart közepén állítottad fel az állványt, hanem lent a köveken... BTW erős a gyanum, hogy a kép jobb oldali része finoman szólva sem éles (bemozdult), persze ekkora méretben ezt nehéz eldönteni...

Ezt valaki megrendelte?

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46219) csakb válasza Fejo (#46218) üzenetére


csakb
őstag

Le lehet tölteni ott valahol nagyobb méretben is. A lámpákon látszik, hogy nagyon bemozdult, a jobb oldal meg még életlen is. Szerintem érdemes lenne megismételni a kék óra vége felé, hogy az ég ne legyen koromfekete.

(#46220) Fejo válasza csakb (#46219) üzenetére


Fejo
őstag

Ezt már javasoltam Neki korábban, de - mint megtudtuk - ezt egy megrendelésre csinálta, szóval ez így jó.... ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46221) csakb válasza Fejo (#46220) üzenetére


csakb
őstag

Hopsz, valóban, megtaláltam. :B

A megrendelés meg őőő, izé... Nem dumálok bele, mert semmi közöm hozzá.

(#46222) gbnbrd válasza Fejo (#46218) üzenetére


gbnbrd
csendes tag

Igen, egy csajszi kérte így, aki valami Windows mobilos alkalmazás hátterének szerette volna a képet. Én megcsináltam, azt mondta, hogy jó, fizetett, azóta sem hallottam felőle...

A forgalom megállítás is ezen az estén történt, csak más képek születtek akkor, amik még nekem sem nyerték el a tetszésem. A bemozdulás valószínűleg a szél miatt volt, mert ha jól emlékszem, szeles este volt akkor. Hiába súlyoztam le az állványt, engem is majdnem a Dunába fújt akkor.

(#46223) gbnbrd


gbnbrd
csendes tag

Most jutott eszembe ez a kép.
Tudom, hogy nem tökéletes, nem éles, szóval semmi sem jó rajta, de nekem kifejezetten tetszik, és szeretem.

[kép]

Vélemények? :)

(#46224) D4rkm4n válasza gbnbrd (#46223) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ha tudod, hogy nem jó kép, akkor miért osztod meg? :P

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#46225) gbnbrd válasza D4rkm4n (#46224) üzenetére


gbnbrd
csendes tag

Mert nekem tetszik, imádom, és szeretném megtudni mások véleményét is róla :B

(#46226) csakb válasza gbnbrd (#46223) üzenetére


csakb
őstag

Az ötlet és a megvalósítás nekem tetszik, csak az nem jön át, hogy a mozgás érzékeltetésének mi a szerepe a képen. A zsúfolt háttér elvonja a figyelmet. Megfelelő témánál, megfelelő pillanatban szerintem nagyon hatásos lehet a technika.

(#46227) gbnbrd válasza csakb (#46226) üzenetére


gbnbrd
csendes tag

Divatbemutatón készült, és "éppenhogycsak" sikerült helyet találnom, mondhatni, hogy a véletlen szülte a képet :) Ezzel lényegében azt akartam mondani, hogy nem tudtam megfelelő hátteret választani.

(#46228) Sir Riccio válasza gbnbrd (#46223) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Amire - a topic - NEM való:
-rossz képek céltalan mutogatása, önostorozás, önsajnálat, önmagunk és egymás fikázása
-lélekápolás
-gyermekmegőrzés, amíg anyu vásárol

Megnéztem az általad linkelt, illetve az albumban található többi képet is. Általánosságban elmondható, hogy a képek bemozdultak, rosszul komponáltak, rossz a fehéregyensúly, helyenként még a fő téma is rosszul van kiexponálva. Nyugtass meg, hogy ez az album nem megrendelésre készült. Nem akarlak megbántani, de ha jól tudom van egy amatőr fotósoknak fenntartott topic is itt a fórumon.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46229) Fejo válasza gbnbrd (#46222) üzenetére


Fejo
őstag

"A bemozdulás valószínűleg a szél miatt volt, mert ha jól emlékszem, szeles este volt akkor."

Te most viccelsz, ugye? Én ez esetben úgy kukázom az egészet, mint a huzat... :U
Abba most ne menjünk bele, hogy az mit jelent, ha Te tudva és látva, hogy bemozdult a kép azt még össze is pakoltad panorámának és átadtad bárkinek is... :W
Bár nagy az Isten állatkertje, de nehezemre esik elhinni, hogy ezért valaki még fizetett is... :U

Tudom, hogy nem tökéletes, nem éles, szóval semmi sem jó rajta,

Megtennéd, hogy megtiszteled az itt lévőket azzal, hogy olyan képet nem linkelsz, ami még a Te izlésednek sem felel meg és úgy rossz, ahogy van...? :U :W Köszi előre is...

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46230) eastsider válasza Fejo (#46229) üzenetére


eastsider
nagyúr

és odaírja, hogy photography :( én sem mertem odaírni... :(

(#46231) gbnbrd


gbnbrd
csendes tag

NEM céltalanul mutogattam azt a képet, hanem egyszerűen kiváncsi voltam, hogy valakinek tetszik-e az olyan stilusú kép. Ha nem tetszik senkinek, csak nekem, akkor igy jártam. Ha esetleg épitő jellegű kritikával tudjátok illetni, hálás lennék érte. Abból szerintem senki sem tanul semmit, hogyha olyan válaszokat kap, hogy nem jó.

Azt meg ne akarjátok megmagyarázni, hogy ez a kép sokkal, de sokkal jobb, mint az enyém, csak mert egy hires divatfotós csinálta.

Ez sem önsajnálat, de ha nem vagyok elég jó nektek, mondjátok meg, és nem zavarlak többet Titeket.

(#46232) gab.m válasza gbnbrd (#46231) üzenetére


gab.m
senior tag

Ez a kép nem elérhető, nekem legalábbis.
Figyelj. Az látszik a képeiden, hogy nagyon amatőr vagy, és sajnos túlságosan jónak találod a képeidet. Ezt az embertelen nagy vízjel is mutatja. Ha portréfotózásban akarsz elmélyedni jobba, vegyél könyveket világítástechnikáról, portréfotózásról, járj el workshopokra, nézz oktatófilmeket, stb. Ezek a képek egyszerűen (még..) nem ütik meg az itteni színvonalat, amiket mondjuk Coxer vagy Riccio mutat.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46233) Fejo válasza eastsider (#46230) üzenetére


Fejo
őstag

Az hagyján, de az a 170-en like mire ment? :DDD

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46234) gab.m válasza Fejo (#46233) üzenetére


gab.m
senior tag

Ismerősök, stb. A lájkok száma egyáltalán nem tükrözi a minőséget, lehetne erre durvább példát is hozni...

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46235) madgie válasza gbnbrd (#46231) üzenetére


madgie
titán

A topik címe: Haladó fotósok digitális fényképei.

Te nem vagy az, röviden ennyi. Nem kell megsértődni, van topik a kezdőknek is.

(#46236) Sir Riccio válasza gbnbrd (#46231) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Az, hogy egy kép hemzseg a hibáktól, még nem jelenti, hogy egy adott stílusirányt képvisel, pláne amit manapság divatfotózás címén művelnek egyesek (nem tudtam megnézni amit linkeltél így általánosságban írok) az helyenként durvább mint amit fotóművészet apropóján "alkotnak" megint mások, nem kommentálnám, nem hiszem, hogy az az út amire rá kellene lépned.

Ettől függetlenül nem a személyeddel van bajunk, leírtuk, hogy melyik képpel mi a baj, ezt pedig pont azért tettük, hogy legközelebb ezeket a hibákat ne kövesd el. Linkelj továbbra is képeket és próbálj tanulni az itt leírt kritikákból, én személy szerint nagyon sokat köszönhetek az itt olvasott véleményeknek.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46237) kiskornel válasza gbnbrd (#46223) üzenetére


kiskornel
addikt

Ez a kép nem rossz. Némileg fakó, és egy kicsit lehetne visszavenni a csúcsfényekből is. Tartalmilag szerintem rendben van. A ruha a melleket hivatott kihangsúlyozni, és a fotó ezt fel is erősíti.
Már az első hsz-edben linkelted a galériád, átnéztem, és ezt az egy képet jónak találtam már akkor is, de a többi kép alapján ez a kép csak véletlen műve...

Pár gondolat: az itt levő emberek úgy mondanak véleményt, hogy feltételezik, tudatos fotózás eredménye a kép. Ha valami elmosódott a képen az azért mosott mert a készítője olyannak szánta. Ha belóg egy ág, akkor azért lóg be, mert azt oda tervezte a készítője.

"Tudom, hogy nem tökéletes, nem éles, szóval semmi sem jó rajta, de nekem kifejezetten tetszik"

Ebből az derül ki, hogy nem tudatos fotózásról van szó, hanem csak a véletlen műve. Ettől persze még jó a kép, de hiába mondaná valaki is, hogy csak így tovább a technikával, ha ez csak a véletlen műve. :U
Kezdj bele a tudatos fotózásba. A "lassan 8 éve fotózok" kijelentés ez esetben 8 év kattintgatást jelent. A hova továbbot el kell döntened: vagy nekiállsz a tervszerű fotózásnak, vagy csupán a véletlenre bízod a képeidet.
Ha bármi gondod van a fényképező beállításaival, akkor még inkább a kezdő fotós topicba linkelj. Itt már feltételezik, hogy a gép az egyik testrészed, és azt nem kell magyarázni, mit hol, hogyan.

Javaslom egyelőre minden képre szánj 15 percet. Épületnél megállsz, átgondolod mit szeretnél fényképezni. előveszed a gépet, megnézegeted, hol lenne az ideális. Átnézed a teret, ha nem odavaló tárgyak vannak azt eltávolítod, vagy keresel más helyet, ahonnan nem látszik. Ekkor felállítod az állványt, összerakod a felszerelést. Fényt mérsz, beállítod a gépet. Egy utolsó kukkantás, és a távkioldóval katt. Próbálj meg extrém látszögeket találni a képeidhez, amit ritkán lát egy arra járó turista.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#46238) Morgal válasza gbnbrd (#46231) üzenetére


Morgal
tag

Adok egy jó tippet, elsőnek is ismerd meg a gépedet az elsőtől az utolsó beállításig. Ha már érzed a géped és tudod mire képes akkor tud neked igazán segíteni. Ezt most azért írom, mert van olyan ismerősöm aki több év fotózás után fedezett fel új funkciót a gépében :W A fotózásról meg annyit, hogy mielőtt bármit is csinálsz három kérdésre kell válaszolnod magadban:

Mit? Hogyan? Miért?

Ha ezekre tudod a választ, akkor munkához is láthatsz és valószínűleg egy tudatosan átgondolt fotó lesz a te tudásszinteden megvalósítva.

Amíg csak kattintgatsz és a véletlen szüli a fotóidat, addig csak a nagy számok törvénye érvényesül. Ha nincs ötleted és erre a hármasra sincs válasz az ötleteddel kapcsolatban, akkor olyankor ne is exponálj, mert csak elvesztegetett idő, expószám...

(#46239) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Kicsit nyugalom van kezdő topicban, így szeretném, ha pár szaki is véleményt alkotna két képemről. Inkább csak linkelem, mert ha nem ütik meg színvonalat, nem szeretném rontani az összhatást. Előre is köszönöm az építő jellegű kritikákat. :R

Naplemente Gragnanoban

Capri szigete

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46240) Larry303 válasza Real_Necro (#46239) üzenetére


Larry303
addikt

második jól van komponálva sztem nagyon, első hány képből készült?
amúgy egy kis élesség sztem még férne mindkettőre...vagy még nem józanodtam ki :)

jövök eggyel én is

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#46241) D4rkm4n válasza gbnbrd (#46231) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem mindegyikőnk végigjárta azt az utat, amelyre Te most léptél. Emlékszem, én minősíthetetlen képeket készítettem egy HP Photosmart M407-es géppel és akkor meg voltam róla győződve, hogy amiket lőttem, szépek lettek. Meg voltam én is sértődve amikor leszólták a fotóimat. Aztán ahogy nézegettem a hozzáértők képeit és az azokra érkező kommenteket, kritikákat, akkor jöttem rá, hogy még van hova fejlődnöm.

Gondolom több embernek feltűnt, hogy nem írok itt véleményt a fotókra. Ez azért van, mert az elmúlt 1-2 évben sajnos túl sok dolgom volt (két mester szak az egyetemen, közéleti szerepvállalás, stb...) és ez idő alatt a legtöbb fórumozó ügyesebb lett mint én, így nem is tudnék az általuk készített fényképekről releváns véleményt írni.

Egy szó mint száz, ne sértődj meg, hanem tanulj, ahogy itt mindenki tette és teszi! Ha ezt megfogadod, akkor üdv a klubban! :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#46242) Real_Necro válasza Larry303 (#46240) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az első 1 képből van vágva. :D A másodiknál a bal oldala valóban kívül esik az élességi tartományon, talán ez még nem zavaró, de a többi nekem élesnek tűnt. :) Köszi a véleményezést. :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46243) Sylvie89 válasza szaby_gyerek (#46216) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

Remek képeket készítettél! :K

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#46244) #31757056


#31757056
törölt tag

Megint talaltam ket kepet kukazas kozben:

[link]
Liverpool Bay

[link]
Chinatown, Liverpool

[ Szerkesztve ]

(#46245) BPY-097


BPY-097
csendes tag

Véleményeznétek ezt a képet:[link]

(#46246) spanyoll válasza BPY-097 (#46245) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem tudom, hogy én vagyok a fáradságtól vaksi, vagy ez egy scannelt kép? Csak mert akkor érdekes a képinfonál a váz ... :D
Amúgy nekem kicsit semmitmondó olyan szempontból, hogy nincs rajta elég info, bár a hangulata az megvan :)
De ez persze csak egy vélemény :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#46247) fsb1000 válasza BPY-097 (#46245) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szokatlan elrendezés, de egészen jó a folthatás.

(#46248) BPY-097 válasza spanyoll (#46246) üzenetére


BPY-097
csendes tag

Reprózott kép,Canon1000D-vel.

(#46249) winhate


winhate
őstag

Parad Ilona vizeses:

[link]

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#46250) cOxeR


cOxeR
Ármester

Öröm és bodottááá visszaolvasgatni, két napos kúszás mászás után! :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.