Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45451) Sucuka válasza Karima (#45449) üzenetére


Sucuka
senior tag

Hát igen, ez a qva pénz... Ha nem lenne család, már nekem is meglennének a fényeim, vakuim stb. Most meg inkább maszekolok amit lehet, hogy meglegyen, mert a melóhelyen szerzett fizu a családé... Ez van, de nem adom fel!

(#45452) cOxeR


cOxeR
Ármester

Egy kis képes nézegetni és olvasnivaló: Blog

[ Szerkesztve ]

(#45453) total90 válasza Karima (#45433) üzenetére


total90
veterán

Köszi. Mondjuk a fejemnek igencsak armageddon volt, mert 3 óra alvás után mentem ki városi naplementét fotózni... aztán meg olyan helyet választotta, hogy a világon én láttam volna meg utoljára napot.
Kontraszt dolog: ok, megpróbálom.

(#45434) ballington

A képet, vagy az utómunkát?

Egy újabb kép:

Ja és erre itt tudna valaki választ adni: [link] ?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45454) m3ss válasza cOxeR (#45452) üzenetére


m3ss
veterán

:C
hanykor keszultek ezek a kepek? vakuzol vagy vmi deritolap?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45455) m3ss válasza total90 (#45453) üzenetére


m3ss
veterán

az elozo tetszik, ez kevesbe. nekem kihuzza a szemem a keprol a korlat. nem tudom balra mi volt, lehet azt a hidat fotozva jobb lenne, korlat jobb oldalon.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45456) Balinov válasza total90 (#45453) üzenetére


Balinov
félisten

az elso kifejezetten tetszik, szinhofok, stb. a masodik szamomra semleges.

Hol keszultek ezek a kepek amugy?

Gratula az uj avatarodhoz! :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#45457) m3ss válasza total90 (#45453) üzenetére


m3ss
veterán

hmm meg lehet ha mar igy tukorkep, hagyhattal volna fent meg az epuletbol, legalabb annyit amennyi a vizben is latszodik.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45458) cOxeR válasza m3ss (#45454) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez a múlt héten vasárnap készül, 3 óra körül. Pont akkor kezdett el kitisztulni az ég, a felhős viharos időből. Vaku volt mindegyiknél vázról. Derítőlapomra már 3 hete várok...

(#45459) ballington válasza total90 (#45453) üzenetére


ballington
addikt

Ha már így rákérdeztél, akkor mindkettőt, mehet privibe is ha gondolod.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#45460) Sylvie89 válasza total90 (#45432) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

Komoly kép, amolyan háttérképnek való! :K

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#45461) schawo válasza Karima (#45444) üzenetére


schawo
titán

És ez nem öli ki a fotózás élményét, érdekességét, egyediségét? Persze ha stock- vagy termékfotózáshoz kell, az más.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45462) Karima válasza schawo (#45461) üzenetére


Karima
őstag

Szerintem nem, mert ennek a segítségével olyan dologról tudsz képeket csinálni, amit szabad szemmel még csak nem is látsz.

(#45463) schawo válasza Karima (#45462) üzenetére


schawo
titán

Nekem erről az jut eszembe, hogy a lovak futásának technikája is csak addig érdekelte, izgatta az embereket, amíg nem sikerült lefotózni, és dokumentálni 1878-ban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45464) Karima


Karima
őstag

Aki esetleg mégis érdekesnek tartaná ezeket a képeket:)

(#45465) nesa válasza Karima (#45464) üzenetére


nesa
veterán

Jó lett!

(#45466) Karima válasza nesa (#45465) üzenetére


Karima
őstag

Köszi:)

(#45467) schawo válasza Karima (#45464) üzenetére


schawo
titán

Szép :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45468) Karima válasza schawo (#45467) üzenetére


Karima
őstag

Thx! Akit esetleg több kép is érdekelne, az itt megnézheti. (Nem akarom szétOFFolni a topikot, ezért nem rakom be mindet ide.)

(#45469) priusz válasza Karima (#45468) üzenetére


priusz
aktív tag

A jó képek nem számítanak OFF-nak, mondjuk a rosszak sem.
De ezek nagyon jók! Nincs véletlenül werkfotód ezek készítéséről?

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#45470) ballington válasza Karima (#45464) üzenetére


ballington
addikt

Jó lett :R

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#45471) spanyoll


spanyoll
addikt

Egy kis tesztfotó szerűség, a 35ös fix közelpontján fotózott szememről. Amolyan bétaverzióként egyelőre, mivel nehéz volt belőni az élességet manuál, egyik kézzel fogva a gépet, a másikkal egy vakut :D
(amúgy olyan 90%os crop körül van ez)

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#45472) L4mie válasza spanyoll (#45471) üzenetére


L4mie
veterán

bírom a szemfotókat, ez nagyon szép kék :)
haha látszol :D
nem zavaró a vaku ilyenkor a modellnek?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#45473) spanyoll válasza L4mie (#45472) üzenetére


spanyoll
addikt

A kékségben megmondom őszintén van egy kicsi LR-es blue luminance húzás, de nem felháborítóan sok :D
Biztos zavaró a vaku a modellnek, de mivel én voltam a modell, így ha reklamáltam volna, akkor lebasztam volna magam azonnal :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#45474) L4mie válasza spanyoll (#45473) üzenetére


L4mie
veterán

végül is jobban jársz mint én amikor napba nézve próbáltam magamnak fotózni :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#45475) spanyoll válasza L4mie (#45474) üzenetére


spanyoll
addikt

Csak kicsit, mert béna módon nem raktam oda valami világítóeszközt, hogy beszűküljön a pupillám és több látszódjon az íriszből. Node majd a nembéta képnél :P

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#45476) m3ss válasza spanyoll (#45471) üzenetére


m3ss
veterán

hmm megeloztel, en is pont most akartam loni ilyet, de raynoxal :)

meg van par flickren..

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45477) gab.m válasza m3ss (#45476) üzenetére


gab.m
senior tag

Most találtam meg az egyik képedet ellopva, forrásfeltüntetés nélkül... írok privátot...

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#45478) m3ss válasza gab.m (#45477) üzenetére


m3ss
veterán

:DDD ez az igazi elismeres, repu.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45479) total90 válasza m3ss (#45455) üzenetére


total90
veterán

Felülről nem vágtam, szóval max újra fotózom majd, mert fentről nem fog több látszani... Meg majd megpróbálom másik perspektívában is, ahogy javasoltad.

(#45456) Balinov és (#45459) ballington

Tessék: [link] Állvány, ND 8 filter. Egyébként itt készült: 48.139014,11.54911

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45480) ballington válasza total90 (#45479) üzenetére


ballington
addikt

Értem, tehát ND8-as szűrő volt rajta, ez sokat segít azért az ilyen esetekben.
Köszi

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#45481) ballington válasza m3ss (#45476) üzenetére


ballington
addikt

Az első kettő bejövős, az ellenfényben úszó pókháló vagy mi az és a tujás kép színei miatt; a 3. nekem kicsit olyan semmilyen, de nem tudom miért.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#45482) m3ss válasza ballington (#45481) üzenetére


m3ss
veterán

koszi. jah, valoban nem nagy szam a harmadik. mint noveny sem, meg a kep sem. hatter sem vmi izgalmas.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45483) Freddy76


Freddy76
addikt

M3ss: Megy ez neked, Tesó, nagyon megy.

Coxer: egyre jobbak a képeitek. A feleségem ma is nézegette az oldalatokat, szerintem ha most házasodnánk, ti jönnétek fotózni. A gyerekre meg jöttök is,majd hívlak.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#45484) cOxeR válasza Freddy76 (#45483) üzenetére


cOxeR
Ármester

:)) még van hova fejlődni, de igyekszünk! Ma újfent "túl" vagyunk egy esküvőn, és remekül éreztük magunkat, amiből általában azért az következik, hogy lett 2-3 jó képünk. :D

(#45485) L4mie válasza m3ss (#45476) üzenetére


L4mie
veterán

tujamagok nagyon tetszenek :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#45486) total90 válasza ballington (#45480) üzenetére


total90
veterán

Mondjuk erősebb jobb lett volna, hogy több legyen a záridőm, de viszont hegesztő pajzs üveggel meg túl sok...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45487) ballington válasza total90 (#45486) üzenetére


ballington
addikt

Szerintem elég hosszú volt a záridő így is, szép hosszúak a fénycsóvák.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#45488) cOxeR


cOxeR
Ármester

Jövök egy tegnapi képpel:

[link]

A kép érdekessége, hogy a Balatoni Ph!otóstali helyszíneit jártuk szinte egy az egyben végig, ez épp a mólónál készült a szökőkút közelében.

FB-ra tettünk fel egy montázst, esetleg ha valakit még érdekel. Remek szőlőtőkés "sablonos" képekkel. :))

[ Szerkesztve ]

(#45489) kiskornel


kiskornel
addikt

Először is köszönöm az előző képeimre kapott kommenteket.

(#45476) m3ss: egész jó hangulata van a képeidnek. Csak így tovább. A harmadiknál azért olyan feelingem van, mintha csak oda lenne tartva oldalról.

(#45471) spanyoll: baro. :C

(#45464) Karima: szerintem megérte a pénzét a szerkezet. Az 1x.com-on van némi leírás róla, hogy készültek az ottani nagyon faintos képek. Ott sok vakut használt, különböző színezéssel. Várom a fejleményeket. :K

(#45432) total90: egész jó hangulatot áraszt ezzel a kék árnyalattal. Nem tudom miért de nekem a Skála áruház jutott az eszembe. :))

(#45425) Cayman: a telos kép háttere nagyot dob rajt a színátmenetével, üvegszerűségével.

(#45409) cOxeR: "A gyurgyalag lesz 2013 madara" - már ha megjönnek 2012-ben. Pénteken voltam kint a löszfalnál, és még híre hamva sincs nekik. Legalább van időm beszerezni az álcakellékeket.

Ez még csak az idei első. Ott lépdelt el tőlem 5-7m-re. Róla nem sikerült közeli fotót készítenem, mert akkor épp 400mm + 1,5TC volt fent. Nagy kócsagról vannak közeli képeim is... majd teszek fel:

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#45490) cOxeR válasza kiskornel (#45489) üzenetére


cOxeR
Ármester

Hát ez a múlt heti Bükk fennsíki "leégés" sem volt egy madárbarát történet... de csak-csak jönnek.

Mitől volt ilyen "csapzott" a vízfelszín? Csöpögött, vagy fújt a szél?

(#45491) ballington válasza cOxeR (#45488) üzenetére


ballington
addikt

Nagyon szép lett. Érdekes a menyasszony cipője :DDD Biztos kényelmesebb, mint egy tűsarkú

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#45492) fattyu válasza ballington (#45491) üzenetére


fattyu
veterán

höhö :D tényleg. Ki se szúrtam.
De neki van igaza :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#45493) cOxeR válasza ballington (#45491) üzenetére


cOxeR
Ármester

Három cipőt cipeltünk abban a kreatív fotózásra szánt pár órácskában, de a stégen elég nehézkes volt a tűsarkúban való közlekedés. :DDD

(#45492) fattyu
:))

[ Szerkesztve ]

(#45494) m3ss válasza kiskornel (#45489) üzenetére


m3ss
veterán

koszi mindenkinek. az a cipo tenyleg fura a menyasszonyon, de legalabb formabonto :)
kiraly a gemes kep, irigyellek az ilyen madarfotok miatt, nem lehet egyszeru lencsevegre kapni egyik madarat sem igy a szabadban...most, hogy makro miatt sokat setalgattam a kecskemeti arboretumban fujival (crop 200mm?), es rengeteg madarat lattam...gondoltam majd 1-2-ot csak lekapok . hat persze. eselyem nem volt kozelukbe se menni. pedig amugy vagy 5-6 fele madarat mar legalabb megfigyeltem, lenne valasztek...amugy ilyen 4-5 km^2 lehet az arboretum, es van benne egy darab ilyen "vizes elohelynek" titulalt to/mocsar...nem arra fele kellene probalkoznom? gondolom inni csak oda fog jarni mind nem? gondolkodok, hogy oda kellene kiulnom vmi lepellel/satorral...gond csak az, hogy a viztukor a talajszint alatt van 10-20 cm-rel..szoval kb mindig felulrol lennenek fotozva a madarak, es a hatter is igy kb a mogottuk 20 cm-re levo fucsomo lenne...szoval felejtos.vagy vmi jo nagy agat kellene kiszurni hatha raszallnak? mondjuk nem tudom az egesz akciomat mennyire toleralnak egyebkent is...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45495) kiskornel


kiskornel
addikt

(#45490) cOxeR: "Mitől volt ilyen "csapzott" a vízfelszín?" - ez egy mocsárban van. Az ott hab, és azok a valami ott buborékok, ahogy a gáz jön föl a tóból.

(#45488) cOxeR: háát. Kezdem azt hinni, hogy a megrendelőid hibbantak. Jó poén a cipő... :) A beállítás az nagyon klafa. :K Így kell ezt csinálni...
Viszont ez a kép csak nagyban, nagyon nagyban élvezhető. Túl nagy semmit (ég) hagytál, és a szereplők túl aprók egy 10x15-ös kinyomtatott képhez. Ergo ez akkor jó, ha közelről nézed a képet, mondjuk egy nagyméretű monitoron fél méterről.
Ez nevezem én nagylátós képeknek, mert azokat közelről kell nézni, hogy az eredeti hatást visszakapd, különben a perspektívát betorzítod. Így fotózva ez is ilyen lett, holott telével van fotózva.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#45496) cOxeR válasza kiskornel (#45495) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez volt a másik tippem. :)

Szerintem ebben még semmi hibbantság nincs... én őket is imádtam.
Szerintem aki a 21mpixeles képeket 10*15-ben néz és nyomtatja, az bolond... pont a lényegét nem aknázza ki a kapott fotóinak. :)
Lehet telével is "nagylátózni", senki sem mondta, hogy nem. :))
Lejárt a pro accom flick-eren, pedig nagyban jönnek a további részletek. - nem tudom meghosszabbítom-e, picit sokallom most rá a 7-k-t, sok dolgot kell még vennem... HDD-ket, memóriakártyát, és akkukat még...

[ Szerkesztve ]

(#45497) dabgergo


dabgergo
őstag

Lenne egy kérdésem azokhoz akik szoktak feltölteni facebook-ra képeket: milyen felbontásban, minőségben a legjobb? Bárhogy próbálkozom, mindig életlenebb lesz mint az eredeti, lehet ez ellen tenni vmit?
(Általában PS-ből mentem el úgy h save for web & devices, itt 95%-os quality és ha FB-ra megy akkor sokszor leméretezem 835-ös szélességre mert ha jól tudom az a legszélesebb amit a felugró ablakban meg tud jeleníteni.)

(#45498) cOxeR válasza dabgergo (#45497) üzenetére


cOxeR
Ármester

Túl kell picit élesíteni a képet, de igazából parttalan küzdelem... én nem foglalkozom vele.
Mutasd a képet, mivel van gondod!
Minőséget én nem venném le... mindig mindent 100%-on exportálok, max a dpi-vel variálok...a képméret miatt.

(#45499) ballington válasza dabgergo (#45497) üzenetére


ballington
addikt

Van egy pipa, hogy magas minőségbe mentse-e fel, nem tudom, azzal próbáltad-e, van-e annak valami hatása.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#45500) dabgergo válasza cOxeR (#45498) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!
Pl.: ez kegyetlen életlen: [link]
Flickr-en jobb:[link]

Méretben mekkorába szoktad felrakni?

@ballington: köszi, azt ki szoktam pipálni!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.