Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) j.bravo válasza Hydra SR (#327) üzenetére


j.bravo
addikt

Hydra kolléga, banyek, ''nnyémáinnen, csak irigykedek ha látom a képeidet... :B :R
Komolyan, nagyon belelendültél már egy ideje, de a lendület még tart és bár már egy ideje szinte csak baromi jókat teszel fel, azért még mindig egyre javul.
Nem tudom, utolérlek-e valaha is.

Szóval minden elismerésem!

A kávébabosból a jobb oldali jobban tetszik, talán mert egy iciripicir szín azért még maradt benne. A fentebbiekből az 1, 2, 4 is király.
A váras fotógrafikák is ütősek.

A többiek is (a teljesség igénye nélkül: BEE, Aram, Iszole (Bp kékórás), Algieba (Békaherceg), ArthurMiller (capoiera-s srác, utcazenészek), biggamer, Viszlát (erdei vízmosás), marsu (rácsoskapus-szobros) olyan képeket toltak fel mostanában, hogy csak ámulok, hova ment el a világ :D
Remélem tudok majd némelyikre specifikusan is reagálni, de ha mégsem, illetve valaki kimaradt, ne haragudjatok!


[Szerkesztve]

Whatever.

(#352) j.bravo válasza j.bravo (#351) üzenetére


j.bravo
addikt

Kieg: Oli pókja :)

Whatever.

(#353) Hydra SR


Hydra SR
addikt

TexT-BoY #328: az első szerintem már eredetileg is túl szűk volt, nem javított rajta a vágás :( Látom, hogy igyekeztél az aranymetszésbe tenni a témát de inkább az a baj, hogy egyrészt kicsúszott a virág a képből lefelé, másrészt szerintem az ilyen jellegű kép igényelné, hogy tűéles legyen rajta valami. Másodikkal hasonló a helyzet de az valamelyest jobb. Mivel ezek nem egyedi, kreatív kompozíciók, fontos lenne, hogy minden tulajdonságában megfeleljen a kötelező, képeslap-szerű minőségnek. (egyébként jónak tartom, hogy ezzel kezded. Nem érdemes az alapok elsajátítása nélkül mindjárt különcködni és elvont képeket gyártani. Ha már a tucatképek jól mennek, akkor jöhet a kreativitás...ahogy a zeneiskola első pár éve is 99%-ban szolfézs amit mindenki un és utál de kell, hogy később tudd, mikor melyik szabályt rúghatod fel. Párezer ember él szerintem csak a földön akibe olyan tehetség szorult, hogy átugorhatja mert annyira érzi.)

OLi #335: Klassz makrók, a légy különösen jól sikerült. A cselőpóknál érzem azt, hogy a felszerelés hátráltatott, a kompaktoknak ennyi a dinamikája (vagy inkább kevesebb), a bokeh-be meg CA-t nyom és pacáz, ez nem a te hibád. Close up volt? Az szokta ezeket még megdobni.

Fejo #344: Egy picit alulexponáltak és a színek is fakók, nem vészes, utómunkával korrigálhatók (hacsak nem eleve azzal rontottad le). Rajzolat szép, az elsőn nagyon jó szögből kaptad el, nem mozdult be stb.

Ja és köszi a véleményeket mindenkinek :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#354) Hydra SR válasza Jinxx (#350) üzenetére


Hydra SR
addikt

A cinkét nem én etettem, csak kihasználtam az alkalmat :) De nekem úgy tűnt, nincs gondjuk a földimogyoróval (több is volt). Egy néni minden nap eteti őket a Kertészeti Egyetem parkjában.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#355) orbano válasza Hydra SR (#353) üzenetére


orbano
félisten

szerintem textboy sárga virágos képe messze jobb mint bármelyik virágos kép amit itt eddig ebben a topikban láttam, ne oszd fölöslegesen ;) be is raktam háttérnek.
egyébként pedig nem értem miért gond az hogy lelóg a képről. az összehatás a lényeg az pedig tökéletes. egy lágy, kontrasztos, tetszetős mintázatú kép. jó érzés nézni a szemnek. persze csak miután szóltam neki hogy ne középre tegye a virágot :D
ezt a tűéles dolgot sem értem. miért kellene bárminek is tűélesnek lennie (bár a szirmok jó része az). pont így lett hangulata a képnek. igazából semmi nem ragadja meg agresszívan a figyelmedet, maga a színhatás és a kontraszt adja a témát. hallottál már az impresszióról? :U

na bocs hogy fikázom a véleményed, no offense, de kifejezetten felháborít hogy a srác egyik legjobban sikerült képét fikázod agyon :)
és ha nem is tartozik bele abba a párezerbe, de abba a pártízezerbe mindenképpen, aki az elejétől fogva jó érzékkel fotózik és talál témákat. irigylem is érte nagyon :B

na megyek megnézem te mi t alkottál aztán fikázok :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#356) orbano válasza Hydra SR (#327) üzenetére


orbano
félisten

te is határozottan fejlődsz :) a kőkockás egész jó, bár hiányzik nekem valami a képről, ami igazán témát ad. egy FF képről is tud hiányozni a kontraszt.
a kutas kép szerintem unalmasan lett komponálva és zavar hogy beégett a homlokzat felül.
a fáskövesvizes kép viszont nagyon szép lett :R bár a kompozíció neked sem tökéletes, én a tükrözöés tengejét felső harmadba raktam volna, valahogy a fa mögött lévő háttér nem túl izgalmas, hogy ekkora teret betöltsön. valahogy így gondoltam: [link]
a dombosfásfelhős is jól néz ki, de valahogy nem az igazi az utómunka. ne kérdezd mitől. hogy csináltad amugy ezt a képet?

na befejeztem ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#357) Hydra SR válasza orbano (#355) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem fikáztam, elmondtam a véleményem. Nekem nem tetszik az a kép és azt is elmondtam, hogy miért.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#358) Hydra SR válasza orbano (#356) üzenetére


Hydra SR
addikt

Dombosfásfelhősből az eredetire gondolsz, vagy a manipuláltra?

Az ízlésünk merőben eltér az látszik, én a kutasat nem unalmasnak hanem nyugodtnak tartom, olyan meleg délutáni szieszta amikor kint hagyják a bicikit amíg bemennek a hűvösbe és a kiégés nem zavaró szerintem, mert azon a falon nem volt semmi apró részlet ami eltűnt volna miatta. Unalmas inkább a tükröződő fás lett, az a giccs, a te vágásod meg nagyon nem jön be nekem.
Semmi sértődés, köszönöm a te véleményedet is :)

Szerk: a kőkockást eredetileg úgy akartam, hogy süt a nap és erős árnyékokat vetnek a kockák de az istennek sem akart éppen akkor kisütni aztán már mentünk tovább. Igen, abban egyetértek, arra több természetes kontrasztot szántam én is. Ha egyszer újra arra járok, nekifutok mégegyszer.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#359) orbano válasza Hydra SR (#358) üzenetére


orbano
félisten

ettől érdekes ez a ''szakma'' :) én imádom az ilyen természetfotókat, akár giccs, akár nem :P
remélem ma ad pénzt a boss, akkor megveszem a héten valszeg a gépet. rebatestül 137-ből kijön a dolog kitobival :) akkó majd lehet (végre) engemet is fikázni :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#360) Jinxx válasza Hydra SR (#354) üzenetére


Jinxx
senior tag

Cseles. :) Kicsit azért furcsa, hogy meg tudnak birkózni vele.

Hogy ON is legyek, egy pár ''állati'' kép.
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]

(#361) 0Li válasza Hydra SR (#353) üzenetére


0Li
aktív tag

MiazaCLOSEUP??? :F :DDD

(#362) Jinxx válasza 0Li (#361) üzenetére


Jinxx
senior tag

Egy olyan lencse, amelyet ha az objektívre raksz (általában szűrőmenetre mint az uv vagy a polár), akkor közelebb tudsz fókuszálni vele, ezáltal jobb makrózni ugyanazzal az obival. Ezek általában rontanak a képminőségen. Ha jól tudom.

(#363) 0Li


0Li
aktív tag

(#364) 0Li válasza Jinxx (#362) üzenetére


0Li
aktív tag

Én egy ilyennel fotózgatom: Csak egy +10 soligor van előtte
[kép]

(#365) Jinxx válasza 0Li (#364) üzenetére


Jinxx
senior tag

Egész jó képeket csinálsz vele, visszanézegettem miket raktál eddig fel, ami elkerülte délelőtt a figyelmemet #335, a pókos odab@sz. :R A mostaniak is jók lettek, de nem tudom miért, nekem túl színesek. :F

(#366) Fejo válasza Hydra SR (#354) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi!

Hogy tudnám élenkíteni a színeket PS-vel? Az autolevel már átfutott rajta. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#367) Jinxx válasza Fejo (#366) üzenetére


Jinxx
senior tag

Na látod, az a baj. Én is rengeteg képemet rontottam el autolevels-el. Szerintem inkább ne használd. Helyette ott a színegyensúly, telitettség, fényerő, kontraszt. Ezeket babráld míg a szemed jónak nem látja. Sokkal jobb mint az auto. Nameg ha egyszer ráereszted az auto-t onnan már kézzel se csinálsz jót. Régen én is ezt csináltam aztán rájöttem úgy nem jó.
A telitettség ha jól tudom saturation az angol verzsönben. Azt babráld ha színesebb képet akarsz.

[Szerkesztve]

(#368) Fejo válasza Jinxx (#367) üzenetére


Fejo
őstag

Ok, köszi, megpróbálom. Majd felteszem az új verziót.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#369) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Íme egy régi képem! [link] Várom a kritikákat!

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#370) 0Li válasza D4rkm4n (#369) üzenetére


0Li
aktív tag

Nekem nem tetszik! :U Életlen és nem tetszenek a színek sem! Na meg a füst sem!

(#371) 0Li válasza D4rkm4n (#369) üzenetére


0Li
aktív tag

Talán így![link]

(#372) 0Li válasza 0Li (#361) üzenetére


0Li
aktív tag

Már rájöttem miaza CLOSEUP! hirtelen nem esett le! :DDD
Annyi baj legyen mindig is hülye voltam! :B

(#373) ArthurMiller válasza Spada (#341) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Igen, utólag vettem észre én is, de jövőbeli képeimen lesz exif. Sajnos úgy volt beállítva a program, amivel vágtam, hogy kitörölje az exifet. A gépen minden beállítás alapon van, tekintve, hogy csak RAW-ba fotózok. A 80-200/2,8 obival lőtt képeken nincs utómunka szándékosan, de egyébként nem is nagyon hiányzik. Általában akkor nyúlok a képhez, ha nincs más hátra:) Inkább jó felszereléssel fotózok, mint foltozgatom a képeket.
Feldolgozásra, kategorizálásra, stb ezt: [link] használom. Nagyon profi, maximálisan elégedett vagyok vele:)

(#374) D4rkm4n válasza 0Li (#371) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Bocs, de a gépem nem valami szuper. Mellesleg nem szeretem a szarul készült képet feltupírozni ps-pal...

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#375) ArthurMiller válasza 0Li (#342) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Ne vedd a lelkedre:D Egyébként nagyon jó képek, büszke lehetsz rájuk. DSLR-el hasonló fotókat millás felszereléssel tudnál lőni. Persze, így is kitartás kell hozzá. Ténylegesen csak 1 dolgot róhatok fel neked: hol voltál eddig!:)

(#376) 0Li válasza ArthurMiller (#375) üzenetére


0Li
aktív tag

Télen nincs mit makrózni! Másrészt meló stb... Kifogás lehet sok, de nem volt hozzá kedvem, most megint megjött! :DDD :DDD :DDD

[Szerkesztve]

(#377) 0Li válasza D4rkm4n (#374) üzenetére


0Li
aktív tag

Akkor a szarul készült képet miért töltöd fel? :F Mellesleg csak segíteni akartam! Nem feltupírozás csak korrigálás! Ha meg a keretre gondoltál, akkor az csak saját ízlés! :U

(#378) tothl


tothl
addikt

Viragzik a barack sejjj

[kép] [link]

(#379) amdk7


amdk7
aktív tag

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Canon Powershot S2 IS (az eredetiek, ezekmár stoppolás áldozatai :DDD )

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#380) tothl válasza amdk7 (#379) üzenetére


tothl
addikt

Nekem tetszenek. Kulonosen az a furcsa fa.

(#381) 0Li válasza amdk7 (#379) üzenetére


0Li
aktív tag

HDR powa :D

(#382) TexT-BoY válasza amdk7 (#379) üzenetére


TexT-BoY
addikt

klafalafa:D Nálam a 2es az no1

OLi féle sony kompaktos képek azok megintcsak :R nagyon üt..

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#383) D4rkm4n válasza amdk7 (#379) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az utolsó előtti kép b&w módban sokkal jobb lenne! De amúgy szép képek. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#384) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Íme egy a Békás-szorosban készült képem. Nem a művészi kivitelezés miatt (egyáltalán nem művészi) teszem közzé, hanem azért, mert remekül bemutatja a jobb sarokban lévő autó, hogy milyen magasak is a hegyek.

Engem mindig lenyűgöz ez a kép. :) [link]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#385) Spada válasza ArthurMiller (#373) üzenetére


Spada
tag

Ezzel a jó felszerelés, jó kép, kevés utómunkával egyetértek, csak anyagi keret kéne hozzá. :) Egyébként biztos jó ez az Aperture, csak hirtelen nincs kéznél egy Mac sem kipróbálni. Nincs ennek valami Windowsos verziója?

(#386) Hydra SR


Hydra SR
addikt

amdk7: ezek jók, az utolsó kettő nekem nem nagyon jön be de ez ízlés dolga is.

OLi: nem vagyok benne biztos, hogy ez HDR. Belenyúltak az látszik de szerintem máshogy, valami kontraszt manipuláció.

Többiek:
1., ne féljetek az utómunkától és ne tévesszétek össze a képmanipulációval. Az utómunka olyan, mint ha filmes gépen te magad hívnád elő a negát otthon és nagyítanád, nem bízod idegen emberekre, hogy mit hoznak ki belőle. Digitálison meg nem bízod idegen emberek által kitalált automatikára, hogy hogyan értelmezze a gép amit látott. Ez nem azonos azzal, mint ha leradírozol egy villanypóznát vagy odapakolsz az égre pár madarat vagy felhőt, vagy természetellenes szintig eltúlzol valami effektet ami a kép teljes területére hat.
2., kompakttal is lehet jó képet csinálni, akár jó minőségűt is. A megoldást kell keresni ha probléma van, nem a kifogást. Néha olyan egyszerű témákat látok elrontva, hogy az agyam eldobom, hogy egy sima napsütéses tájképre hogy lehet ráfogni, hogy azért gyenge mert kompakttal készült. Nyilván nem lesz 1Ds Mk III + 17-40 L minőség de azért korrektet ki lehet hozni belőle, kevés olyan szar kompakt van ami menthetetlenül elront mindent de azt le kell cserélni vagy abbahagyni a fotózást.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#387) amdk7


amdk7
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, jól esik. :B
Most az jut eszembe, mikor kezembe vettem először a gépet és elindultam ''Jó'' képeket készíteni. 500-kattanásból 1volt olyan, hogy otthon meg mertem mutatni. :)
Aztán még 500kattintás és már 30-40volt jó, de azokból már ide is tettem fel. Mostmegmár egész jó képeket készítek (persze egy bizonyos intervallumon belül).
-ezt csak azért írtam le, hogy aki most kezdi és nem sikerülnek a képei, ne keseredjen el!-
Az lenne a legjobb ha több időm lenne erre. :U


A Photoshopot pedig valóban nem kell szégyelni.
A szabó is rádigazítja a ruhát, miért ne csinosíthatnánk ki a képeket.
Vágás, fényerő, kontraszt, stb. bőven beleférnek.

Üdv: amdk7

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#388) Jinxx válasza amdk7 (#387) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ezzel egyetértek, én is mostanában kezdtem fotózni, de ami az lcd-n tetszik, az már monitoron nem, és általában PS-sel is ronditok még rajta sajnos, de élvezem és ez a lényeg. Az idő meg, hát igen, rengeteg kell, ha ezzel akarsz foglakozni. Nekem is lenne rengeteg ötletem, kimennék pár helyre, vannak konkrét témák amiket meg akarok valósítani, de egyszerűen nincs időm rá. Ilyenkor bánom, h nem egyetemista lettem. :DDD Egyébként meg sok olyan ember van itt, akiknek a szavaiban rációt látnak a kezdők mint én, szóval hiányolom, hogy többet szóljatok a feltöltött képekhez. Nagy segitség.

Kicsit elkalandoztam.
amdk7: Tetszenek a képeid. A második homlokzatos nagyon bejön, de klassz az utolsó és a harmadik is.

(#389) marsu


marsu
addikt

A szombati szlovákiai kirándulás néhány képe tőlem:

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

:) ;)

Press any key to continue ...

(#390) as_Rock


as_Rock
őstag

Bocs az offért, de ez pörög a legjobban :D : Ha valakinek kell egy 58mm-es Hoya uv-szűrő idekatt [link]:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#391) Jinxx


Jinxx
senior tag

Voltunk Visegrádon, de sajnos csak ennyi kép lett érdemes arra, hogy feltöltsem. Még talán ezek se. :D

[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]

Fikázást, dícséretet, ötöslottó főnyereményt szívesen fogadok. :DDD

(#392) eastsider


eastsider
nagyúr

[link]

[link]

[link]


nekem tetszenek
canon ps A75 :))

[Szerkesztve]

(#393) marsu válasza eastsider (#392) üzenetére


marsu
addikt

Az első kettő kifejezetten tetszik, nagyon klasz képek! A harmadikkal sincs semmi bajom, az is elmegy ...

Gratu!

:C :C

Press any key to continue ...

(#394) Jinxx válasza marsu (#389) üzenetére


Jinxx
senior tag

Az első és a negyedik egész jó lett. Talán a 4.nél egy kis vágás alulról, és mégjobban teccene. Amúgy a többi is remek, de kell ez az 1640x1240es felbontás? :F ;)

Sz: Eastsider: az első kettő tényleg nem rossz, csak nekem kicsit átlagos, nem vonnza a szemet, a harmadiknak pedig találhattál volna szebb alanyt is.

[Szerkesztve]

(#395) marsu válasza Jinxx (#394) üzenetére


marsu
addikt

:R :R

Köszi ...

Jah ... :B ... bocsi, mindig elfelejtem, hogy nem mindenki használja 1600x1200-as felbontáson a monitort ...

Press any key to continue ...

(#396) eastsider válasza marsu (#393) üzenetére


eastsider
nagyúr

Thx
sztem egy ilyen alapgéptől nem rosszak :)

(#397) Terapeuta válasza marsu (#389) üzenetére


Terapeuta
őstag

Az első és utolsó tetszik, főleg az utolsó.

Jinxx: nekem tetszik az összes lepkepillangó+virág kép...

eastsider: a dolog nem gépfüggő (mármint a szép kép), jóllehet a lehetőségeit kibővíti az embernek egy nagyobb érzékelő :DDD
az első kettő jó, a harmadiknál a kusza háttér miatt indiszponált a kedves néző...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#398) j.bravo


j.bravo
addikt

marsu: jók ezek, és/de szinte kiáltanak, hogy csinálj belőlük fekete-fehéret! Ütősebb lenne jóval.

Jinxx: jók azok szerintem is. Mutattál már jobbat, de nem rossz. Az utolsón tényleg az zajlik, amit gondolok; a pók elkapja éppen a zsákmányállatot? Ha igen, akkor gratula :R a pillanatért!

Whatever.

(#399) Jinxx válasza j.bravo (#398) üzenetére


Jinxx
senior tag

Köszi! :B Igen, éppen elkapta, és csak 2 képet tudtam csinálni róla, és már vitte is be a fűszálak közt valami eldugott helyre. Pedig én is megörültem, hogy végre egy jó téma, obit kéne cserélni, de mire ez végigfutott az agyamon, már kezdett is eliszkolni. :)

(#400) marsu válasza j.bravo (#398) üzenetére


marsu
addikt

j.bravo, íme FF-ben:

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

Aki az FF-et szereti, rossz ember nem lehet ...

Jinxx-nek csökkentett méretben, de vágások nélkül ...

:D :DDD

Press any key to continue ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.