Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) j.bravo válasza marsu (#400) üzenetére


j.bravo
addikt

Nekem tetszik :) de szerintem nyugodtan tolhatsz még a kontraszton :D Komolyan. Vagy próbáld ki a csatornakeverőt/channel mixert (állítgathatod hogy a FF gyártáskor milyen arányban vegye figyelembe a kéket/zöldet/pirosat), eégzsen eltérő képeket lehet vele gyártani. Terapeuta már elég tapasztalt ebben, alig párezer hsz-t kell visszaolvasni hogy lásd az ezzel készült képeit :)
De mindjárt megpróbálok az egyikkel játszani egy kicsit.


Közben hogy valamit én is feltegyek: (az én képes felem látható rajta, röhögni nem ér!)
Első ilyesmi próbálkozásom. A kiinduló kép egy KM 7D -tel készült, egy indexes kolléga lőtte, egy sörözőben :D

[kép]
[link]

Ha esetleg úgy nézek ki mint egy sorozatgyilkos, vagy bármi más dehonesztáló jelző jut róla eszetkbe, szóljatok és töröltetem a hsz-t (vagy kitörlöm a képet és marad itt egy jó kis piros X :D )

[Szerkesztve]

Whatever.

(#402) 0Li válasza amdk7 (#387) üzenetére


0Li
aktív tag

Hydra: már pedig az vagy tone mapping vagy photoshop-os highlight amount! :DDD
amdk7: kérlek tégy igazságot

(#403) j.bravo válasza j.bravo (#401) üzenetére


j.bravo
addikt

No, nem vittem túlzásba a dolgot, azaz nem kevertem a csatornákat, csak csináltam három verziót: csak a kék, csak a zöld, illetve csak a piros csatorna alapján konvertálva az FF-et.
A különbség látványos... Nekem a piros tetszik a legjobban mert az ég és a felhők baromi jól kijönnek, no és talán ez a legkontrasztosabb. Kicsit persze még lehetne is tolni rajta...

[kép] [kép]
[link]__________________[link]

[kép]
[link]

[Szerkesztve]

Whatever.

(#404) Hydra SR válasza 0Li (#402) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hiszen én is ezt mondtam :) De a HDR tudtommal nem ez. Ezek egy-egy képből vannak, ami piszkálva van. HDR szerintem csak az, ha több, különböző expozíciójú képből csinál egyet. Ha ebben tévednék akkor sorry, akkor egyre gondoltunk :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#405) Hydra SR válasza j.bravo (#401) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez egy holdfogyatkozás egy emberi fejből :D Hol a söröző? :P
Öregített rajtad egy 10-20 évet, és kicsit olasz maffiózósra vette a figurát.
Jól sejtem, hogy ezt hívják lowkey technikának?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#406) 0Li válasza Hydra SR (#404) üzenetére


0Li
aktív tag

Részbe igazad van! Nincs is értelme vitatkozni! A hdr-t valóban több képből szokták csinálni! Rosszul fejeztem ki magam! De azért nekem is van igazságom :DDD ! A lényeg hogy tultárgyaltuk!

(#407) 0Li válasza j.bravo (#403) üzenetére


0Li
aktív tag

Ez nekem új dolognak számít! Hiába az ember holtig tanul!
Az első tetszik!
Ma nem volt időm fotózni, ugyhogy rakok valamit a tegnapiból! ;) ;)

[Szerkesztve]

(#408) Jinxx


Jinxx
senior tag

Ha má feketefehér beszállok énis. :)

[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]

(#409) Damage válasza Hydra SR (#323) üzenetére


Damage
senior tag

A fotógrafikás képeket melyik programmal készítetted? És milyen szűrőket (funkciókat) használtál (állítgattál), ha nem titok? Te csináltad a mercis képet is, ami régebben fent volt, ugye?!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#410) Damage válasza TexT-BoY (#324) üzenetére


Damage
senior tag

Az elsőnél nagyon elvitte az közvilágítás a WB-t. Erősen sárga lett, hála az utcai lámpáknak. ilyenkor érdemes magaddal vinned egy üres A4-es fehér lapot. Manuális fókusszal lefényképezed, hogy kitöltse az egész képet és custom WB-nél beállítod azt a képet (jól emlékszem, hogy 350D-d van?). Egyébként jó kép.

(#335) 0Li
Nagyon jók a makrofotóid!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#411) Hydra SR válasza Damage (#409) üzenetére


Hydra SR
addikt

Paint Shop Pro 9-et használok de szerintem PhotoShopban is lehet ilyet. Ez nem egy konkrét effekt, hanem több paraméter többszörös állítgatása. Főleg a Clarify-t használom, de a gammát, hisztogramot és a sima kontrasztállítást is csesztetem, meg néha a highlights/shadows, esetleg a backlighting is bejátszik. Egyre bővül az eszköztár, mert nem minden kép viseli el a clarify többszörös alkalmazását, egy idő után becsíkozza a képet.
Szerk: ja igen, a Mercis is én voltam :)

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#412) Damage


Damage
senior tag

Egy tavalyi képem kirándulás közben:

[kép]

[link]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#413) Damage


Damage
senior tag

Április 9-én a ZOO-ban jártam, ott készültek ezek a képek:

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

Sajnos elég hamar elment a kedvem, hogy tovább maradjak és fényképezzek, hála az iszonyatos tömegnek!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#414) Damage válasza Hydra SR (#411) üzenetére


Damage
senior tag

Köszi a villámgyors választ :)

Jó lenne tudni, hogy van-e a PS CS2-ben ilyen (vagy ehhez hasonló) effekt. Vagy előkeresem a PSP9-est, valahol itt hever a környéken.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#415) amdk7 válasza 0Li (#406) üzenetére


amdk7
aktív tag

Izé... :B
Mindkettőtöknek igaza van. :P
1db képből Tone mapping-el összeharácsolt álHDR. :D

Üdv: amdk7

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#416) Latency válasza Damage (#414) üzenetére


Latency
senior tag

PS CS2-ben konkrétan ez az Image/Adjustment/Channel Mixer és FF képnél be kell pipálni a monochrome gombocskát.

(#417) Damage válasza Latency (#416) üzenetére


Damage
senior tag

Köszönöm a gyors választ! :R

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#418) Jinxx válasza Damage (#413) üzenetére


Jinxx
senior tag

Öööö. Ezek nagyon ott vannak, állam leesett!!! Mintha National Geographic képeket néznék. Csak gratulálni tudok!!! :R :R :R

(#419) Hydra SR válasza Damage (#412) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez nagyon tetszik, mesekönyv borítója lehetne :) :C

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#420) yakuza.tora válasza Damage (#413) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hali Damage!

Milyen géped van?
Nagyon tetszenek a fotóid! :R :R :R

Alléz Olympique de Marseille!

(#421) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Pörög a topic, mint speedes gyerek a technopartyn :D én ezt nem tudom követni, de igérem néha írok kommentet is nem csak gyönyörködöm:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#422) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Egy mosómackó még tavalyról:R

[kép][link]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#423) Damage válasza Jinxx (#418) üzenetére


Damage
senior tag

Köszönöm, de azért nagyon távol állok azoktól a profiktól! :B

(#419) Hydra SR
Csak nem egy fotozz.hu felhasználó? Volt egy ember, aki szinte ugyanezt írta!
Köszi!

(#420) yakuza.tora
Köszi! EOS 350D. A lepkés kép 18-55 kitobival készült, az állatkerti képek 70-200 L obival.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#424) BEE válasza j.bravo (#401) üzenetére


BEE
addikt

Apikém !
Ezen a képen alig ismertem rád !
Tisztában vagyok vele, hogy az arcfelismerő szoftverem nem a legjobb kiadás, :U
de azért élőben rád szoktam ismerni.

BEE ;]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#425) 0Li válasza BEE (#424) üzenetére


0Li
aktív tag

:D :DDD :D Azért mert lefotosoppolta a ragyáit! :DDD :DDD :DDD :D

(#426) Hydra SR válasza Damage (#423) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az nem én voltam és nem is nagyon látogatom azt az oldalt :) Meg másikat se sűrűn, elég időmet köti le a PH magában is:)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#427) werttzui


werttzui
őstag

Na úgy látom sok jó kép született grat mindenkinek.

PENTAX

(#428) Damage válasza Hydra SR (#426) üzenetére


Damage
senior tag

Egy ember írta, hogy gyerekszobába való (jó értelemben) és egy másik ember:
''mint ha egy mesekönyv egyik oldalát fotóztad volna le''
Ezért gondoltam, hogy esetleg Te voltál. Ezek szerint több embernek is ennyire tetszett, és ugyanaz a gondolat jutott az eszükbe! Jól esik, amikor ilyet olvasok és büszkén kampányolok a kitobi mellett! :)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#429) Hydra SR válasza Damage (#428) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szlovák túránkon én is szinte végig kitobival nyomultam, tájképhez nagylátó kő, az meg csak a kitobi van. Ha az ember mindent eltalál, a kép közepén már igen szép rajzolata van. Sajna nem tart ki a széléig de azért annyira nem lettek zseniálisak azok a képek, hogy az obin múlt volna :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#430) Damage válasza Hydra SR (#429) üzenetére


Damage
senior tag

Nem csak a nagylátó miatt jó! Amennyiben elmegyek a fotóstalira, remélem lesznek felhők is. Majd nézz bele kitobival és utána 70-200-al. Mégcsak le se kell nyomni az expo gombot, hogy lásd a különbséget. A felhőknél annyira látványosan kontrasztbeli különbség van, amit PS-sel sem tudsz utána korrigálni a 70-200 esetében!
Egyszerűen másra való a kitobi, természetfotókhoz szerintem nagyon jó!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#431) Jinxx


Jinxx
senior tag

Jóreggelt!

Kagyló:
[kép]
[link]
Fotós romantika: :DDD [link] :DDD
Kíváncsi vagyok kinek esik le leghamarabb, hogy mi történt. :D

(#432) Hydra SR válasza Jinxx (#431) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem mondod, hogy az obival égetted meg a padot :DDD

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#433) Jinxx válasza Hydra SR (#432) üzenetére


Jinxx
senior tag

Talált, süljedt. :DD

(#434) 0Li válasza Jinxx (#433) üzenetére


0Li
aktív tag

Te-jó-éG :DDD :DDD

(#435) Zozzant válasza Jinxx (#431) üzenetére


Zozzant
addikt

gratula hogy megrongáltál egy padot... :(

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#436) Jinxx válasza Zozzant (#435) üzenetére


Jinxx
senior tag

Mert mi baja lesz egy korhadó félben lévő erdei padnak, hogy egy párnak emlékhelye lett, ahova visszajárnak minden évben??? Nem téptem le virágot, nem vájtam késsel élő fába szívet, nem fújtam festékszóróval egy ház oldalára semmit. Hol itt a rongálás? :F :(

(#437) orbano válasza Jinxx (#436) üzenetére


orbano
félisten

ráadásul szép szabályosra sikeredett. grat :D a fótó is hangulatos :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#438) Fejo válasza Jinxx (#436) üzenetére


Fejo
őstag

Mint az oviban... Grat... :( :W

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#439) Hydra SR válasza Jinxx (#431) üzenetére


Hydra SR
addikt

A kép szerintem jó (mármint az égetős), a rongáláshoz nem szólnék hozzá :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#440) D4rkm4n válasza Hydra SR (#432) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Én már hallottam olyanról, hogy egy előtétlencsét felejtettek a kocsiban a műszerfalon és megolvadt a műanyag borítás, mire visszaértek a verdához!

Idén ez halmozottan veszélyes lesz. Lesz vagy 50 fok meleg... :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#441) j.bravo válasza Jinxx (#431) üzenetére


j.bravo
addikt

Valóban jól néz ki, de valóban be kell látni, hogy ez megosztja az embereket...

Whatever.

(#442) Zozzant válasza Jinxx (#436) üzenetére


Zozzant
addikt

ebből ne csináljunk ügyet szerintem, véleménykülönbség vagy világnézeti mittomén:) nem a személyedet érinti, bocs ha úgy hangzott, ''sajnos'' én örökre szerelmes lettem és 28-án lesz az esküvőnk ezért ha ezen pad felé járunk egyszerre akkor remélem megosztuzunk, te ülhetsz a dedikált felére:)

[Szerkesztve]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#443) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Íme egy alig háromnegyed órás kép: [link]

Szeretnék hallani pár kritikát. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#444) Hydra SR válasza D4rkm4n (#443) üzenetére


Hydra SR
addikt

Mintha lemaradt volna a téma. Korábban is volt már szó ilyesmiről, hasonló kép kapcsán: a szemlélő tekintetét terelni kell valamerre ilyen kompozíciónál (gondolok itt elsősorban a tájképekre), kell egy biztos pont amit kinevezel témának, még akkor is, ha az önmagában nem is olyan érdekes vagy szép de bele tud kapaszkodni az ember szeme, nem összevissza ugrál. Lehet egy pad, farönk, pocsolya, akármi ami kicsit kiugrik a háttérből és nincs belőle több, hasonló hangsúlyos példány a képen. Így olyan, mint ha lekésted volna az őzikét a réten.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#445) ArthurMiller válasza D4rkm4n (#443) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

biztos kritikát akarsz?
:D

[Szerkesztve]

(#446) D4rkm4n válasza Hydra SR (#444) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A képpel a célom annak a tájrészletnek a bemutatása. Tehát (szerintem) nem hátrány, ha az ember szeme bepásztázza a tájat. :U Szerintem.

Köszi a kiritikát! :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#447) ArthurMiller válasza Damage (#413) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Nagyon jó kis képek, gratulálok! Meg ahhoz is, hogy volt benned kitartás bejutni az állatkertbe. Én is elmentem az unokaöcsémmel, de látva a sor végét a múzeumnál, feladtam rögtön:D
Melyik 70-200? A 2,8 is vagy a 4 -es?

(#448) D4rkm4n válasza ArthurMiller (#445) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Igen, megtisztelnél, ha véleményt formálnál a képről. :R

[Szerkesztve]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#449) Latissimus Dorsi válasza D4rkm4n (#443) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Mi az eget exponáltál ezen háromnegyed óráig?
:DD

Amúgy a kép nem lenne rossz ha lenne valami téma rajta, értem én hogy a tájat akartad bemutatni, de legalább kellene valami érdekes részlet.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#450) ArthurMiller válasza D4rkm4n (#448) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Általában tartozkodom a kritizálástól:) Többé kevésbé egyetértek Hydra által leírtakkal. Tényleg nincs semmi, ami vonzaná a tekintetet. Ugyanakkor megértem a te szempontodat is, a tájrészletet szeretted volna megmutatni. Na ahhoz, szerintem nagyon szűk a kép, vagy legyen tágabb a látószög, vagy komponáld valami köré. Ennyit az esztétikáról:) A kép technikailag elég pocsék. Életlen, kontrasztalan, elmosottak, fakóak a színek. És akkor a lencse hibáit nem is említettem, de te arról nem tehetsz. Viszont az első kettőröl igenis, figyelj kicsit rá. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.