Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15201) werttzui válasza D4rkm4n (#15187) üzenetére


werttzui
őstag

Láttál itt egy művészt is? :DDD :DDD

PENTAX

(#15202) werttzui válasza street.art (#15195) üzenetére


werttzui
őstag

Az eredetit kéne föltennie hátha jobbat is ki lehet hozni belőle (kéne még világosítani,hogy látszódjon a csajszi szempillája mert azok sejthető,hogy nagyok bár így is hangsúlyosan magára vonzza a tekintetet) :) Vagy esetleg ff-ben :F

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#15203) Chapel válasza Allien (#15054) üzenetére


Chapel
addikt

csak most láttam.... vazze nagyon jön minden képedből mennyire vágod a PS-t. A színek és az élesség...rákéne szánnom magam a tanulásra,mert nagyon rendben vannak a képeid :K

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#15204) joey04


joey04
titán

Sziasztok!
Egy kis segítség kéne.Tehetséges rokonok még a nyáron lőttek pár olyan képet ahol a fehéregyensúly beállításait megpiszkálták, és a végeredmény katasztrofális lett.
pl erről vagy erről a képről lenne szó.
Van még pár ilyen ezért ha kérhetem ne (csak) a javított végeredményt mutassátok, hanem hogy PS-ban mit kéne állítgatnom, hogy a maradék pár képet helyre tudjam tenni! köszönöm! :R

(#15205) werttzui válasza joey04 (#15204) üzenetére


werttzui
őstag

Ezek lámpafényre voltak beállítva a színhőmérsékleten kéne állítani de így jpg-be nem lesz olyan pontos mint raw-ban bár asszem a te gépedbe csak jpg-van és valszeg abban is fotózták .Sima egyszerű képszerkesztő progival is lehet húzni rajta amiben van színegyensúly állítási lehetőség a kék-ből húzzál lefelé mínuszban vörösben meg pluszban.

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#15206) Ndruu válasza joey04 (#15204) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha PS-ben szerkeszted, akkor egy Auto Levelt rá kell küldeni, utána ízlés szerint vagy egy meleg színű Photo Filtert ráhúzni, vagy Selective Color-ral elvenni a kékből (és a ciánból) a piroshoz pedig hozzáadni (ahogy werttzui mondta). Én a zöldhöz is adtam kicsit. Ez lett belőle.
Raw-ból nyilván könnyebb lenne korrigálni, de a jpg-ből sem halott ötlet.

Harrrr!!!!

(#15207) joey04


joey04
titán

ezek valóban hasznos tanácsok, működik a dolog, de a többi képen még sokat kell finomítanom, nagyon szépen köszönöm! :R

(#15208) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

látom már másis megcsinálta/elmondta.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15209) street.art válasza werttzui (#15202) üzenetére


street.art
csendes tag

igen jobbat is lehetne az eredetiből, csak gyorsba összedobtam példa képen.én is gondolkodtam ff-en de nem akartam nagyon elszállni:)

(#15210) Dare2Live válasza orbano (#15198) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Megfigyeltem te mindenböl vágnál, mer nem felel meg a törvényeknek.... :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15211) BEE válasza joey04 (#15204) üzenetére


BEE
addikt

PS- -Kép- -Korrekciók- -Automatikus szintbeállítás
Általában jól helyreteszi a dolgokat, de lesznek kivételek.

BEE

De látom, már írták mások is... :U

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#15212) D4rkm4n válasza Ndruu (#15200) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nekem tetszik. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#15213) D4rkm4n válasza werttzui (#15201) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Vannak páran. ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#15214) Fejo


Fejo
őstag

Sziasztok!

Mindenkit üdvözlök Kaprunból.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#15215) orbano válasza street.art (#15199) üzenetére


orbano
félisten

akkor lenne mindkét téma a megfelelő helyen, és lenne a kép is arányosabb, ez a négyzet forma nem tesz neki jót szerintem. udod, én aranymetszés-mániás vagyok, főleg a Szipál előadás óta :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#15216) orbano válasza Fejo (#15214) üzenetére


orbano
félisten

tessék gyerekek, így kell aranyat metszeni :R gyönyörű

A vér nem válik VAZZE!™

(#15217) orbano válasza Ndruu (#15206) üzenetére


orbano
félisten

nagyon nincs nehéz dolga az embernek, ott van egy fehér fal a kép közepén, arra kell kalibrálni.

egyébként szép a képed, tetszik.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#15218) BEE


BEE
addikt

Sörözés előtt sétáltunk egyet a Margítszigeten.

[link]

[link]
[link]
[link]
:)
[link]
[link]
[link]
[link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#15219) werttzui válasza orbano (#15216) üzenetére


werttzui
őstag

Mi vagy te ötvös?? :DDD :DDD

PENTAX

(#15220) orbano válasza werttzui (#15219) üzenetére


orbano
félisten

na már csak te hiányoztál, kopasz :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#15221) Chapel


Chapel
addikt

Nekilátok és készítek egy ID-t a kérdés h mit használjak szerintetek? Filckr, Deviantart?
Ami nekem nem tetszik h a deviantart-on ha valaki belinkel képet akkor rögtön megnézhetem mindenét, simán mászkálni lehet a profile-ban....vagy mindig kijelentkezve kell linket adni? Macerásnak tűnik :F

ui.:"nem az a szégyen ha nem tudjuk, hanem ha nem is akarjuk" alapon, miről beszéletek? Mi az az aranymetszés? arra céloztok h a tökéletes vágás? :U :B

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#15222) orbano válasza Chapel (#15221) üzenetére


orbano
félisten

Az ókori görögök rájöttek, hogy művészeti, esztétikai pszichológiai szempontból bizonyos arányok szebbek, jobban mutatnak, hatnak az ember számára. a legalapvetőbb szabály az aranymetszés, ami egy arányossági tulajdonság. két szám aranymetszésben van úgymond, ha az arányuk, illetve az egyik szám aránya a két szám összegével megyegyezik (a/b = (a+b)/a). Ez egyébként a és b között egy konstans értéket határoz meg, ez nem tom már mennyi, ki lehet számolni. Ebből aztán szépen kialakultak minden (vizuális) művészeti ágazatban a különféle szabályok. Fotográfiában is természetesen. Az egyik legfontosabb a harmadolási szabály (4:3 képaránynál, 3:2-nél negyedelési azt hiszem), amikor az átellenes harmadolópontokat összekötve megkapott "hálón" helyezed el a támákat. pl. a vízszintes harmadolóvonalakra teszed a horizontot (illetve a síelős képen egy nevezetes átlón van a horizont, ami az aranymetszési arányban lévő téglalap szerkesztésével kapsz meg valahogy, erre nem emlékszem pontosan, de ez is egy ilyen aranymetszéses szabály, van a harmadolópontoson kívül még egy rakat), vagy a főtémát a harmadolóvonalak metszéspontjára rakod (portrénál az alany szeme pl.).
Ezen szabályok (nem feltétlenül kényszerű és merev) betartásával érheted el, hogy a képed a szemlélő számára jól elrendezett, harmonikus és átlátható legyen, egyszóval kellemes legyen ránézni, valamint a megfelelő helyre tudod irányítani a szemlélő tekintetét, amivel fokozhatod a téma kiemelését, hangsúlyozását.
Szipál Martin pl. soha nem készített olyan képet, ami ne lenne geometriailag tökéletesen megkomponálva. Persze nem mindenki hisz ebben, de egy idő után magától rááll az ember szeme arra, hogy hasonló arányokban komponáljon, ne tegyen mindent a kereső közepébe.

street.art képénél is iylen megfontolásból javasoltam a vágást a jobb oldalból: lényegi információt nem hordoz az a képrész, viszont azt elhagyva egyszer a kép aránya is szép lesz, plusz a két arc is harmadolópont közelébe kerül, tehát jobban vonzzák a tekintetet.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#15223) Chapel válasza orbano (#15222) üzenetére


Chapel
addikt

mondtam én, a tökéletes vágás :DDD

viccen kivül,köszönöm,megint tanultam valamit,rem mások is ;)

:R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#15224) orbano válasza Chapel (#15223) üzenetére


orbano
félisten

azért javaslom nézz utána neten, mert nem biztos, hogy teljesen jól mondtam el mindent :) sőt, szinte biztos, hogy nem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#15225) Bandesz99 válasza Chapel (#15221) üzenetére


Bandesz99
tag

erdekes a velemenyed a da-rol. :U mi rossz abban ha vki a kepeidet nezegeti?
ha nem akarod publikusssa tenni akkor ne toltsd fel :D vagy vmi privat oldalra tedd a kepeket.
jah mindenkinek kellemes karacsony meg boldog uj evet kivanok.

So live that your memories will be part of your happines!

(#15226) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Gondoltam érdekességként mutatok képet az egyik halamról! Édes pofa!
1:

[ Szerkesztve ]

(#15227) madgie


madgie
titán

(#15228) orbano válasza madgie (#15227) üzenetére


orbano
félisten

az első, a nagylátós-basszeros és a zöld gitáros nagyon tetszik

A vér nem válik VAZZE!™

(#15229) *Ropi* válasza madgie (#15227) üzenetére


*Ropi*
félisten

Esztétikus a hölgy. :)

Legközelebb szólhatnál, ha mész ilyesféle portyára. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15230) b0unCe


b0unCe
aktív tag

[tegnapi túra a mecsekben] Nem volt túl jó időnk, -5 fok, köd, de kis utómunkával ki lehett hozni a távoli dolgokból is valamicskét. Sok közöm nincs a tájképekhez, szóval inkább emlékképekként kell rájuk tekinteni. Remélem tetszenek.
Hidegben ritkán fotózok, inkább a stúdiókörnyezethez vagyok szokva. Táskában volt a gép, szerencsére az akksi bőve bírta. Azt olvastam, hogy ilyen hidegben célszerű testközelben tartani az akkumlátort, hogy ne merüljön gyorsan le. Amivel még próbálkoztam az elektronika védelmében, hogy mikor hazaértem, az előtérben hagytam egy-két órát a táskát ahol kicsit hidegebb van, mint a lakás többi részén, nehogy párásodástól elpatkoljon valami. Nemrég olvastam egy esetet, ahol valkinek így pusztult meg a gépe.
Egyéb tanács, amit érdemes megfogadni télen? (Pár hét mulva megy alpokba és hoznék nektek onnét is képeket)

[ Szerkesztve ]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#15231) Chapel válasza Bandesz99 (#15225) üzenetére


Chapel
addikt

...ezt rem nem feltételezed rólam :D
arra gondoltam h látom az illető "kedvenc" képeit meg a profile-t....rem érted mire gondolok,pl. nem biztos h azokat is mindenki elé tárja,de ha ez így ok akkor DA- teljesen jó nekem.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#15232) *Ropi* válasza b0unCe (#15230) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vegyél Silica zselét (ami kis fehér zacskókban szokott lenni az el. cuccok gyári csomagolásában), és tömd ki vele a fotóstatyód. Kétféle kapható: az egyik, amelyiken nem látod, hogy mennyi párát szívott magába, meg a másik, amelyiken igen, mert rózsaszínű lesz tőle. :) Ha már eléggé Barbie-s, tedd a sütőbe és szárítsd ki, majd használd újra. :U

Ne kérdezd, hogy hol vegyél, nekem is úgy hozták. :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15233) b0unCe válasza *Ropi* (#15232) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Köszi a hasznos tippet. Majd megpróbálok utánajárni, hogy hol lehet ilyet beszerezni.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#15234) Cassidey válasza Chapel (#15221) üzenetére


Cassidey
senior tag

Flickr. Epp most irok postot a Flickr-rol es mukodeserol, de tobb reszes lesz valszeg es meg nem fejeztem be.

(#15235) D4rkm4n válasza madgie (#15227) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nekem a 14. kép tetszik a legjobban. Összességében jó képek lettek. Szerencse, hogy nem vakuztad őket szembe. Sok fotós azt csinálja. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#15236) D4rkm4n válasza b0unCe (#15230) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nagyon jók! :)

Egyedül a tölgyleveles nem jön be. A többi viszont tényleg jó lett. ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#15237) D4rkm4n válasza *Ropi* (#15232) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Mész a piacon, úgy csinálsz mintha cipőt szeretnél venni és elcsened a dobozból. Egyik ismerősöm is így szedett össze elég tisztes mennyiséget. :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#15238) kiskornel válasza *Ropi* (#15232) üzenetére


kiskornel
addikt

Ilyet még nem hallottam... Párás obit tegyem a sütőbe?
Ez most komoly, vagy megint csak hülyültök?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#15239) biggamer válasza kiskornel (#15238) üzenetére


biggamer
veterán

:W :W :W

Ne az objektívet tegyed a sütőbe, hanem a silica zselét. :DDD
Azért, hogy a felszívott nedvesség eltünjön belőle. :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#15240) b0unCe válasza kiskornel (#15238) üzenetére


b0unCe
aktív tag

A párátlanító zacsikát kell kiszárítani a sütőbe, ha már felszívta a nedvességet, így megőrizve a felszerelés szárazságát.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#15241) kiskornel válasza b0unCe (#15240) üzenetére


kiskornel
addikt

Háát... amit félre lehet érteni, azt félre is értem. :)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#15242) stefanitsr


stefanitsr
senior tag

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#15243) *Ropi* válasza kiskornel (#15241) üzenetére


*Ropi*
félisten

De legalább rákérdeztél és helyette nem csináltál hülyeséget. :C Nem úgy, mint az egyszeri felhasználó, akinek az őskorban azt mondták, hogy az akkumulátorokat ki kell sütni. Ő meg ki is sütőtte - olajban, mert szó szerint értette... :W

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15244) Oracle


Oracle
senior tag

Most fotóztam az ablakból :D

b0unCe: jó képek grat, az adótornyos nagyon tetszik

[ Szerkesztve ]

(#15245) jorden06 válasza b0unCe (#15230) üzenetére


jorden06
senior tag

Marha jók lettek, nagy nagy grat :R

(#15246) Chapel válasza Oracle (#15244) üzenetére


Chapel
addikt

Sirály az ablakból....mókus az ablakból....biztos h te pesten laksz? Vagy párhuzamos univerzum? :D

Egyébként meg jó az alany, jó fej :K

ui.: milyen obi? (tudom h canonod van szal nem releváns nekem,csak kiváncsiság)

Cassidey: thx, hol lehet majd olvasni? linkeld ide is majd :K

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#15247) jorden06


jorden06
senior tag

(#15248) lumiukko


lumiukko
tag

Sziasztok, van 2 kepem amit szeretnem ha megneznetek es javitanatok hogy jobb legyen. Nem modositottam rajtuk semmit, csak atmereteztem oket.
(nem vagyok egy nagy fotos... :) )

Kep1
Kep2

Koszi mindenkinek!

(#15249) Szten Márs válasza lumiukko (#15248) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem is rossz. Kis kontrasztosítás mindkettőre ráfér, sokkal jobb kontraszt és színvilágot ki lehet hozni utómunkával ezekből a képekből :K
A komponálásról annyit, hogy pl a második képnél a madár feje ne legyen középen. Ebben az esetben a bal oldalra kellene komponálni, mivel jobbra néz. Általában célszerű arra nagyobb helyet hagyni, amerre néz az alany, és célszerű nem középre tenni a témát - természetesen nem abszolút szabályok, de sokszor igazak. Az első képnél pedig jobb oldalt van felesleges tér, jobbról lehetne vágni simán.

(#15250) Ndruu válasza lumiukko (#15248) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Csak egy gyors példa. A jobbra nézős (a madárnak balra) kép jobban tetszett, abba belepiszkáltam. Ez lett belőle. [PH képlink]

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.