- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
- sziku69: Szólánc.
- Meggyi001: Nyilvános wc-k.....még mindig hiánypótló...
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
LOGOUT
DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február
Aktív témák
-
válasz
XSiGma #28079 üzenetére
pont azért írtam, hogy a digi pppoe azonos sebesség mellett is jobban terheli a routert, mint a korábbi upc neted, bár önmagában ez még nem lenne olyan nagy gond 50 Mbps netnél, de ha hozzáadódik az egyszerre felcsatlakozó és forgalmazó több/sok wifi ellenoldal, akkor már az a kis többlet is számíthat, ezek mellé társulva a torrent meg akár teljes bedőlést okozhat, pláne ha sok szálon fut.
az is számít valamennyit a terhelés szempontjából, hogy a upc esetén nem volt ilyen arány a le- és feltöltési sebesség tekintetében, itt jóval gyorsabb feltöltés párosul a letöltéshez.
egy wifi ellenoldallal teszteld ki, hogy adott környezetben melyik wifi csatorna (vagy 40 MHz esetén melyik kettő) jó, utána pedig sorra kapcsolódjon fel a többi ellenoldal is, ha azok száma/terhelése a probléma, akkor megmutatkozik a határ, ami még nem probléma.
pppoe 50/30 alá, komolyabb terhelés és több/sok (pláne wifi) ellenoldal esetén jobb lenne erősebb hardverű router, mert a tl-wr741nd procija (verziótól függően 350 - 400 MHz), de pláne a csak 32 MB ram nem tolerálja határtalanul. -
válasz
XSiGma #28077 üzenetére
szia,
a torrent számít komolyabb használatnak - pláne wifi útján, nem arra van kitalálva, de kábelen is képes kiakasztani a routert -, és ez sebességtől függetlenül is igaz, mert tizede sebességnél is megöli, ha sok szálon fut, pláne egy ilyen router esetén, ami már közel sem számít erősnek manapság.
a 150 Mbps jelölésű eszközöknél simán átférhet az 50 Mbps, azzal nincs gond, ha a környezeti tényezők és a beállítások is úgy akarják.
annyit kipróbálhatsz, hogy más/minden wifi csatornán kipróbálod a kapcsolatot, hátha egy - vagy több - idegen de ott elérhető hálózattal van akadás.
amikor a router komoly (például torrentes) terhelést kap, akkor először a wifi modultól veszi vissza a szuflát, és csak végszükség esetén a kábeles résztől, ezért érződik meg először a wifi kapcsolaton a dolog.
azzal is számolni kell, hogy a pppoe kapcsolat azonos sebesség mellett is jobban terhel, mint például a dinamikus.
Aktív témák
Olvasd el az összefoglalót!
Társtopikok:
● DIGI kábel TV
● DIGI Mobil
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
Router kérdésekkel ezekbe a topikokba fáradjatok!
● Milyen routert?
● Router gondok
- Akciós áron eladó HP Elitebook 850 G7 / I-7 10610U/16 GB/512 SSD/15"/FHD/IPS/Garancia
- Dell Precision 7550 15.6 FHD Touch / i7-10850H 32GB / 512GB / nVidia Quadro / IR workstation tervező
- Dell Inspiron 15 3530 /13.gen i7-1355U/16GB/512 GB SSD FHD Garancia
- Dobozos új Lenovo Ideapad Slim 5 Laptop /R7-7730U/16 GB Ram/512 SSD/14" FHD+ OLED/ Garancia
- Szuper áron dobozos új Asus Vivobook Pro /i5-11300H/16 GB/512SSD/3K OLED
- Új és újszerű 17.3" Gamer, irodai, üzleti készülékek nagyon kedvező alkalmi áron Garanciával!
- Bomba ár! Dell Inspiron 15 5578 2in1: i7-7GEN I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U7310 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Új Asus F16 TUF WQXGA 165Hz G-Sync i7-14650HX 16mag 16GB 1TB SSD Nvidia RTX 5050 8GB Win11 Garancia
- MacBook felvásárlás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro