Hirdetés
- Pajac: Hámozott narancs
 - sziku69: Szólánc.
 - Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
 - GoodSpeed: 24 éves a Windows XP! Nézzen ki úgy a Windows 11 mint az XP?
 - Pötyi: 4. RETRO KONZOL ÉS SZÁMÍTÓGÉP BÖRZE - '25. november 16.
 - gban: Ingyen kellene, de tegnapra
 - sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
 - Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
 - sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
 - D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
 
- 
			
						LOGOUT
DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február 
Aktív témák
- 
			
			
						Snipee
csendes tag
válasz
							
							
								#67688960
							
							
								#4418
							
							üzenetére
						Hát igen, úgy néz ki megoldódott a probléma! Megcseréltem a kábeleket az elosztódobozban, a zöldet a naranccsal, zöld csikost a narancs csikossal és láss csodát, műkszik routerrel is!
Valszinü a hálókártyám tudta forditani a cross kábelt, ha jól tudom viszont két eszköz között (switch-router) nem lehet keresztkábel. - 
			
			
						rocket
nagyúr
válasz
							
							
								#67688960
							
							
								#4215
							
							üzenetére
						Tudom jol megvan a garantalt savszelesseg, a problema az elso nehany nap utan (meg a tegnapit leszamitva) semmilyen korulmenyek kozott nem viszi a maxot (hajnalban se), es sokat szakadozik (multheten pentek estetol-vasarnap estig 14x szakadt meg).
Tegnap este FTP letoltesben megvolt a max., szinkronban is ~2400kb/s le, es ~1200kb/s fel, speedtesten is hozta kozel a max. letoltesi sebesseget, meg ftp.fsn.hu-n is Transferred: 1GiB 1 073 741 824 bytes in 7 minutes 18 seconds (2 393,8 KB/s).Jelenleg szinkronban ugyanazokkal a fileokkal tesztelve mint tegnapeste, a ~2400kb/s le es 1200kb/s fel helyett, ~900kb/s le, es 1200kb/s fel.
Szoval a lenyeg, hogy tegnap este 13 nap elteltevel jo volt a net hozta a maxot minden variacioban, es ma kora reggeltol a letoltes megint "kirandul", X-aktas eset kezd lenni a tortenet

Tegnap volt kint a szerelo a kabeltv problema kapcsan (kabeltv sztorit nem osztottam meg a forumon, nem akartam mindenki a DIGI-n es a balfek szerelon rohogjon), termesztesen nem hivott senki szokas szerint, abbol latom, hogy a kabelezes az ajto elott piszkalva volt, es volt adas

Mivel a kabeltv adas masik kabelen jon, igy annak a "javitasa", nem okozhatta a csodat, hogy eppen tegnap ugy mukodott a net ahogy kellene neki.Nincs mas hatra mint turelmesen tovabb varnom, hatha sikerul osszehozniuk 3 napnal tovabb, hogy azt a szolgaltatast nyujtsak amiert fizetek

 - 
			
			
						Core2duo6600
veterán
válasz
							
							
								#67688960
							
							
								#4137
							
							üzenetére
						Az, hogy a hálozati linksebesség, 100 MBIT/SEC az nem jelenti azt , hogy ki is tudja használni.
Sajna a routerek vásárlása próba cseresznye
Ha pl azt veszed, hogy egy 4 portos router, ami 100 mbites, ekkor 1 portra már csak 25 mbit jut.
Értelem szerűen egy mezei ADSL esetében ez nem gond, de a diginél már lehet, hogy gond.Lehet, hogy nem mindegyik, van így szervezve, de az olcsóbbaknál sanszos.
Nálam pl ha 3 gép van rajta, akkor a lan lan másolás is lassabb mintha csak 2 lpog rajta, még akkor is, hogyha a 3 ik gép nyugalomban van, nem ghenerál hálozati forgalmat. - 
			
			
						McLaca
őstag
válasz
							
							
								#67688960
							
							
								#4008
							
							üzenetére
						Én mailben igényeltem meg a 30MB webtárhelyet, el kell küldeni a kért felhasználónevet és a jelszót (mindkettő szabadon választott), ezzel tudsz majd FTP-re belépni. A webtárhelyed címe a w3.hdsnet.hu/"júzernév" lesz, FTP-n is a w3.hdsnet.hu-ra tudsz belépni. Statikus tartalom engedélyezett, amit a public_html mappában lehet elhelyezni.
CWorm: vagy ugyanazt az IP-t kapja mindkét gép, vagy nem a WAN-ba, hanem a LAN-ba van a kábel bedugva. Utóbbi esélyesebb szerintem, mert ha routerben van a net, akkor a gépnek nem kell "csatlakoznia", azt a router teszi meg, egyszerűen gép bekapcs és van net. Ha routeren keresztül is csak parancsikonnal tudnak becsatlakozni, akkor biztos, hogy LAN portba van dugva a digi LAN kábele, és így a router nem routerként, csak switchként működik, a digi meg csak egy kapcsolatot enged egyidőben. Ergo digi kábele át a WAN portba, routerben a PPPoE-nél be kell lőni a felhasználónevet és a jelszót (service name mező ÜRES!), és első körben lehet a router és a gépek is dhcp-n, hogy megy-e egyáltalán.
Üdv!
 
Aktív témák
Olvasd el az összefoglalót!
Társtopikok:
● DIGI kábel TV
● DIGI Mobil
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
Router kérdésekkel ezekbe a topikokba fáradjatok!
● Milyen routert?
● Router gondok
- Gainward Phoenix 3080 10G golden sample
 - Gamer PC RTX 3060TI I7-9700k 16GB RAM 1 TB SSD
 - ASUS ROG RTX 3060 OC 12GB GDDR6
 - Eladó vadonatúj Huawei FreeBuds Pro 4 fülhallgatók! (Bontatlan 24 hónap garancia)
 - HIHETETLEN! DE ÚJ DOBOZOS LAPTOPOK AKÁR FÉLPÉNZÉRT FÉLÁRON !!! ///////// FÉLPÉNZES LAPTOP //////////
 
- GYÖNYÖRŰ iPhone Xs Max 256GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3537, 100% Akkumulátor
 - Apple iPhone 12 64GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / 100% akku
 - ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
 - BESZÁMÍTÁS! Asrock B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700 10GB Zalman T4 PLUS A-Data 750W
 - Samsung Galaxy A36 5G / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Bontatlan
 
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
						
								
							
								

								
								
								
								
								
