Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32101) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Fiat Stilohoz keresek 4 db 15" (4x98m ET43) lemezfelnit olcsón. Akinek van, dobjon egy privit.

üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#32102) matykooo


matykooo
aktív tag

Mini mp3-asok, akár karácsonyra :))
mini mp3 több színben

Fekete színben érkeztek új fülesek

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#32103) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Keresnék egy 2GB SD-t (akár adapterrel is), és egy 4GB-os MicroSD-t.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#32104) Destructo válasza matykooo (#32102) üzenetére


Destructo
aktív tag

Pü!

(#32105) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Tabletet karácsonyra?

Lehet, lesz egy iPad 2 32GB 3G fehér is, jó áron, erre privátban lehet jelentkezni!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32106) nydus válasza baleee89 (#32099) üzenetére


nydus
csendes tag

Kérdezd őket

\ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

(#32107) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Vegyetek-egyetek :)

IDE-SATA-eSATA dokkoló, kártyaolvasóAutós telefon GPS tartóAutós USB töltőDisplayport-DVI adapterDisplayport-HDMI adapterDisplayport-VGA adapterHálózati USB töltőHDMI elosztó 2 portosHDMI-mini HDMI adapterHDMI-RCA(5) kábelHDMI kapcsoló 3 portUSB A (M)-Mini USB A (M) kábelUSB elemtöltőUSB hub 4 portosMicro USB kábelUSB-Mini USB(4pin) kábelUSB töltő kábel 10 fejesVGA kábel toldó D-subÁllványokÁtmenetes szűrőkCPL szűrőkDerítőkND szűrőkStep-up gyűrűk3 állású napellenzőkLencsevédő sapkákLencsetisztító ceruzaTárgysátrakTisztító pumpákHáttértartó csipeszSzűrőtartó 10x18cmHDMI adapter 90 fokosMicroSD Micro M2 olvasó USBMini Displayport-DVI adapterMini DVI-VGA adapter kábelS-video(7pin)-RCA(3) kábelUSB 2.0 hangkártyaVGA-DVI adapterAngry birds kézmelegítő egérpadNanoPad univerzális tartó feketeNanoPad univerzális tartó átlátszó
Készletről, számlával.
Bővebben.

Termelői méz eladó

Vegyes-virág: 1300Ft/kg
Akác: 1800Ft/kg

[ Szerkesztve ]

(#32109) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Sziasztok!

Egy nagyon fontos kérdésem lenne Hozzátok, aki tud kérem adjon pontos választ!
A helyzet a következő: Kezdő munkavállaló vagyok, ez év június 20.-án kezdtem dolgozni!
Ergó e hónapban lesz fél éve, hogy itt vagyok.
Mennyi lenne erre az időre a nekem járó fizetett szabadnapok száma?
Mivel én úgy tudom, hogy az alap egy évre 20, kalkulátor is ezt adta ki, és ismerőseim is ezt mondják! (tehát nekem 10 nap volna)
Azért kérdezem, mert ma a csoportvezetőm mutatott erről egy papírt, miszerint nekem a szabadnap keretem 8, és ez kicsit így sántít. (szerintem)

A válaszokat/segítségeket előre is köszönöm! :R :R

when the sun shines, we'll shine together

(#32110) lamiki


lamiki
senior tag

Nem tudja valaki közületek, hogy TV garancia ügyben, mi a jogom mint fogyasztónak?
November 21-én leadtam az Elektro Outletbe garanciális javításra egy 37" LG TV-t (2 év teljes körű Outlet garancia volt rá). . Lassan eltelik 30 nap, még csak annyit sem mondanak mikorra lesz kész a készülék, legyek türelemmel. Érvényben van még az a szabályozás, hogy 30 napon túli javításnál elállhatok a fogyasztói szerződéstől, magyarul visszakérhetem a TV árát?

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#32111) Blabcsi válasza mexicanraven (#32109) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Időarányosan kell leosztani az évi alapszabidat, ami egyébként életkorszerint van meghatározva. És csak a teljes hónap számít. Tehát, ha 15.-én kezdtél, akkor csak a köv hó 15.-én lesz 2 napod, ha az évi alapszabid 24 nap, aminek 1/12-ed része ugyebár 2 nap.
Azért vágom, mert én is hasonló cipőben voltam, csak nekem a szabik kifizetésével akartak sumákolni, mikor elküldtek egy hónapja.
Itthon meg 3 gyerek.
De az ingyenélő s@ggnyalót meg ott tartják, akinek se kutyája, se macskája.
Ja: Eurocell3000Kft
Remélem tudtam segíteni.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#32112) lamiki válasza mexicanraven (#32109) üzenetére


lamiki
senior tag

131. § (1) Az alapszabadság mértéke húsz munkanap.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabadság a munkavállaló
a) huszonötödik életévétől huszonegy;
b) huszonnyolcadik életévétől huszonkettő;
c) harmincegyedik életévétől huszonhárom;
d) harmincharmadik életévétől huszonnégy;
e) harmincötödik életévétől huszonöt;
f) harminchetedik életévétől huszonhat;
g) harminckilencedik életévétől huszonhét;
h) negyvenegyedik életévétől huszonnyolc;
i) negyvenharmadik életévétől huszonkilenc;
j) negyvenötödik életévétől harminc munkanapra emelkedik.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#32113) ildi_ válasza mexicanraven (#32109) üzenetére


ildi_
csendes tag

Elméletileg a havi bérpapírodon rajta van, hogy hány szabadnapod van és hányat vettél ki!

(#32114) mukibuci válasza lamiki (#32110) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nincs már semmi 30 napos hókuszpókusz :( nálunk a mobiloknál 15 napra kell törekedni, ha van cserekészülék, akkor 30 napra. De ha ez nem sikerül, akkor sem történik semmi :(

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32115) z0d1AK válasza lamiki (#32110) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az EU óta nincs 30 nap és határidõ, törekedni kell a javítás mielõbbi meglétére.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32116) lamiki válasza ildi_ (#32113) üzenetére


lamiki
senior tag

Kedves Ildi!

A szabadság és a szabadnap nem ugyan az. A szabadnapot túlmunkáért kapod, amit nem fizetnek ki túlórában, vagy sehogy :)

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#32117) dbius válasza lamiki (#32110) üzenetére


dbius
veterán

Menj a garancia/fogyvédelem topicba, ott pontos választ kapsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#32118) ildi_ válasza lamiki (#32116) üzenetére


ildi_
csendes tag

Elnézést, köszönöm, hogy szóltál. Szóval a bérpapíron rajta van a szabadságok száma. Már látom, hogy Mexicanraven fizetett szabadnapokról kérdezett, aztán már a szabadságokról volt szó, de szerintem ő is erre gondolt...

[ Szerkesztve ]

(#32119) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Holnap este 7-től minden beszélgetni-ismerkedni vágyó PH-tagot várunk a Carpe Diem teaházban [link] :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#32120) lamiki válasza z0d1AK (#32115) üzenetére


lamiki
senior tag

Ha esetleg hónapokig javítják, mert most karácsony van és nem ér rá a szerelő, csak januárban, esetleg februárban?
A javításra átvételkor írtak egy jegyzőkönyvet, aminek az alján szerepel többek között ez a rész is:
"ha a kötelezett a kijavítást, illetve kicserélést nem vállalta, vagy e kötelezettségének a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésre megfelelő határidőn belül, a jogosultnak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül nem tud eleget tenni- választása szerint megfelelő árleszállítást igényelhet, vagy elállhat a szerződéstől."

dbius: köszönöm ellátogatok majd oda :R

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#32121) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Köszönöm mindenkinek! :R
Igen, fizetett szabadságról volt szó (tapasztalatlanságom miatti fogalomhiányosságért elnézésetek kérem), ami akkor a fent linkeltek szerint is 20 nap évente.
6 hónapra vonatkozóan, tehát 10 nap.
Most néztem meg a szerződésemet és idézem, ez áll rajta: "A szabadság a Munkatörvény vonatkozó előírásai szerint kerül megállapításra, és kiadásra."
Mert arról van szó, hogy 2 ünnep közt nem dolgozunk, ami fent marad azt fizetik.
Nah és ami nekem jár azt hiszem engem illet! :((( :(((

Tényleg köszi! :R :R

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#32122) #65675776 válasza mexicanraven (#32121) üzenetére


#65675776
törölt tag

Teljes hónapok számítanak csak, úgy meg 8,33, szóval 8 nap.

Két ünnep közé egyébként négy nap kell.

[ Szerkesztve ]

(#32123) mexicanraven válasza #65675776 (#32122) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Lejárt a limit, sorry.

Huszadikától huszadikáig az nem 6 teljes hónap? Gondolom a hónap első napjától számít ez. Fasza egy törvénykezés akkor...
De annyi furcsaság van még benne, hogy egy másik munkatársamnak pedig 9 nap a kerete, aki pedig napra pontosan akkor állt munkába, mint én! :(
Plusz finoman említett a műhelyvezetőnek, hogy kevésnek találom, azt mondta, üssem be egy netes kalkulátorba, egyeznie kell.
Igen négy nap kell, de az azon túl meglévőket kifizetik és emiatt számítana.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#32124) mezis válasza PindurAnna (#32119) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

"Holnap este 7-től minden beszélgetni-ismerkedni vágyó PH-tagot várunk a Carpe Diem teaházban"

Csak kíváncsiskodom. Hol található a Carpe Diem teaház (Mert a honlapjukon sehol sem találtam... :U )

mezis

(#32126) lamiki válasza mexicanraven (#32123) üzenetére


lamiki
senior tag

Mivel nem írtad, hogy még karácsony előtt fel akarnál mondani a cégednél, ezért feltételezem, hogy ott továbbra is munkaviszonyban leszel január 1-én is, ezért meg lesz a 10 nap szabadságod is szerintem erre az évre.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#32127) matykooo válasza mezis (#32124) üzenetére


matykooo
aktív tag

Csokonai színházzal szemben, a Batthyányi sétáló utcában, bal oldalt

Valakit nem érdekel egy új Nokia E71/E72 bőrtok? :D fóliás, bontatlan... olcsón megszámtom :D

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#32128) qfm válasza mezis (#32124) üzenetére


qfm
senior tag

Ott van az, csak trükkösen eldugták. A honlapon a facebook ablakba a facebook profilukra kell kattintani (milyen egyszerű?), ott az információkra, és máris megtudod, hogy
Batthyány utca 8., Debrecen, Hungary, 4024. :D Ettől könnyebb nem is lehetne. :DDD

(#32129) #65675776 válasza mexicanraven (#32123) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem tudom miért néztem júliusnak...

mezis: Batthyány utca közepén.

(#32130) mexicanraven válasza lamiki (#32126) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Persze, maradok még, határozatlan idejű szerződéssel rendelkezem.
Amondó vagy akkor, hogy jogos volna a tíz nap? :(
Kitől lehetne erről pontosan érdeklődni? Ügyvéd/munkaügyis netán?

when the sun shines, we'll shine together

(#32131) matykooo válasza mexicanraven (#32130) üzenetére


matykooo
aktív tag

a könyvelőd is felvilágosít ezekről a dolgokról

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#32132) #65675776 válasza mexicanraven (#32130) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyébként ne hangoztasd, hogy fizetik a bent maradó szabadságot, ez ugyanis tilos. A szabadságot kötelezően ki kell adni, nem váltható meg semmivel.

Melyik cég ez egyébként, feltéve ha nem titok.

(#32133) mexicanraven válasza #65675776 (#32132) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nem multiról van szó, egy sima kis lakatos vállalkozás, 13 melóssal.

when the sun shines, we'll shine together

(#32134) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Xbox360 VGA kábele van valakinek eladó?

(#32135) ildi_ válasza PindurAnna (#32119) üzenetére


ildi_
csendes tag

Fent vagy lent lesztek?

(#32136) GIJoe


GIJoe
addikt

Nem akarok megbántani senkit, de örülj a mai helyzetben hogy van munkád nem az hogy itt hisztizel 1-2 nap miatt. Amikor én új voltam adott munkahelyen meghúztam magam és nyitott szemmel jártam, ha én a főnöd lennék, és megtudnám hogy ugrálsz, nem lenne kérdés hány mp alatt lennél az utcán... peace :B

(#32137) mexicanraven válasza GIJoe (#32136) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Ha jár és megdolgoztam érte, akkor miért ne érdemelném meg?
Plusz a helyen én vagyok az egyetlen olyan hegesztő, aki akkor is beugrik, amikor MÁSOK miatt van szar, és a főnök azt mondja (vagyis üzeni pontosabban), hogy ma tovább kéne maradni.
2 munkatársam elment "táppénzre", ezért én minden nap reggel hattól este hétig vagy nyolcig dolgoztam, ehhez jön az, hogy tízre értem haza és reggel 4-kor keltem.
Pedig anyagilag sem éri meg, de ez van, stabilan akarom magam itt érezni.
És ez nem az első eset, sőt a sokadik. Az egészben az ami a legjobban "fáj", hogy annyit se mondtak: "köszi". Akkor ezek után ha másnak jár, nekem ne járna?

when the sun shines, we'll shine together

(#32138) Laraxior válasza mexicanraven (#32137) üzenetére


Laraxior
titán

Látszik, hogy csak fél éve húzod a beled :D
Van pár dolog amit meg kell jegyezned majd:

Ha egyszer-kétszer bevállalsz ilyen kis pluszt, egy idő után természetessé válhat hogy rád mindig lehet számítani, ha meg nem akarsz majd pluszmelót mások helyett, akkor meg te leszel a rossz..
A másik meg a köszönöm. Én négy éve dolgozom abban a retekben, persze előtte is húztam a belem, de hidd el nagyon ritka a köszönöm szó használata. Max a McDonald's-ban , mert ott kötelező a kérem és a köszönöm szavak használata :DDD
Szerződésedben benne van hogy mennyi a lóvé, se több, se kevesebb, nincsen rajta mit megköszönni. Olyan mint amikor bemész a boltba vásárolni és megköszönöd a pénztárosnak... Ugyan mit? Hogy elvégzi a munkáját :DDD Még a pincérnek se kell azt mondani, hogy köszönöm....

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32139) mexicanraven válasza Laraxior (#32138) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Tudom, hogy így van, de muszáj. Ha leépítenek, ne én legyek az első aki eszükbe jut!
Ez a köszönöm dolog is érdekes téma, de én úgy gondolom, hogy emberek vagyunk, ha nekem segítenek, megköszönöm, részemről így természetes. (mondjuk neveltetés kérdése is)

[mod]: nálunk a munkafolyamat egyik része, hogy amikor kész vagyok egy munkadarabbal szólok a "szomszédnak", hogy segítsen levenni vagy megfordítani. Én minden alkalommal megköszönöm vagy intek neki, hisz kötelezően, de rajtam segített. Ha bemész a boltba és kedvesek te visszamész még oda talán, akkor is ha az árak picit nagyobbak, de a kiszolgálás jó, neki így lesz munkája, öröm bódottá. Miért ne lehetne természetes az, hogy valaki csak szimplán emberként viselkedik? Miért különleges tulajdonság ez? Köphetnékem van...

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#32140) Laraxior válasza mexicanraven (#32139) üzenetére


Laraxior
titán

jah, sajna én is megköszönök minden szart, mégha "belémrúgnak" azt is. 20 év nevelése. :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32141) #65675776 válasza mexicanraven (#32139) üzenetére


#65675776
törölt tag

Általában azokat építik le először, akiknek véleményük van. Függetlenül attól, hogy mennyire jó szakemberek, mennyire lehet rájuk számítani.

(#32142) rayoliviero


rayoliviero
veterán

RCA Y sub kábelt keresek (mélynyomó)

De az is jó lenne, ha tudtok mondani egy olyan boltot Debrecenben, ahol árulnak ilyet.

(#32143) kolanda


kolanda
tag

Valaki nem tudja, hol tudok ilyen kihúzható apa-apa csatlakozós USB kábelt venni?

(#32144) arpeen2 válasza #65675776 (#32141) üzenetére


arpeen2
senior tag

Meg akire a főnök s.ggnyalói rámutatnak.

(#32145) Csöves válasza #65675776 (#32141) üzenetére


Csöves
senior tag

Véleményfüggő :K

Aquila non captat muscas.

(#32146) Destructo


Destructo
aktív tag

Sziasztok, haverom megkért rá,hogy tegyem fel az RC Helikopterét hátha érdekel valakit,15k ért odaadja!

Hagyott a hírdetésnél kinnt telefonszámot,ott keressétek!

(#32147) ProdyG


ProdyG
senior tag

jelképes összegért/csokiért/borért vihetőek:

- floppy meghajtó, hibátlan, fehér

- 6cm venti (forrasztést igényel)
- 7cm venti (3 pines)
- 8cm venti (forrasztést igényel)
- 9cm venti (3 pines)

- Nokia mobiltelefon töltő (ACP-7E), régebbi típusokhoz
- Nokia akksi, BLS-2N, régi 6210-es telefonban volt, Li-ion, eredeti Nokia. nincs leharcolva
- tápegységek csatlakozóihoz különböző átalakítók
- pici venti VGA-ra, vagy chipsetre
- Samsung Headset, sztereó, többféle is van

(#32148) PindurAnna válasza ildi_ (#32135) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

még nem tudom :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#32149) werszomjas


werszomjas
őstag

PCI-os hangkártyát keresek :R

üdv

(#32150) Ivanh


Ivanh
tag

Szintetizatort tud-e valaki? 1 manual, 4 oktavos kell, keret 15 ezerig. Ötlet kellene.

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.