Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Gyuri27 válasza Sonja (#1546) üzenetére


Gyuri27
félisten

Semmi. :(

Amd - Radeon - Ryzen

(#1552) atom87 válasza Sonja (#1549) üzenetére


atom87
aktív tag

Na az elsővel megcsináltam, amit kellett, de sajnos ez az 1 lap/perc probléma nem tűnt el!

Kawasaki z1000

(#1553) Sonja


Sonja
veterán

Akkor ez nem jött be. :( Sajnálom! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1554) Gyuri27 válasza atom87 (#1552) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az még a jobbik eset. Nekem nem is csatlakozik. :((

Amd - Radeon - Ryzen

(#1555) Stylie


Stylie
tag

Notimon Xp van, a betöltődések között 2 percnek el kell telnie, különben nem hozza be.
Egyetemen Linux alatt tökéletes.

(#1556) atom87 válasza Sonja (#1553) üzenetére


atom87
aktív tag

Semmi baj! Keressünk más megoldást! ;)

Kawasaki z1000

(#1557) atom87 válasza atom87 (#1556) üzenetére


atom87
aktív tag

Másik topicban említette egy fórumtárs, hogy neki az után javult meg a helyzet, hogy az Advanced System Care futtatása során hálózattal összefüggésben levő bejegyzéseket is javított. Én is kipróbáltam és jó :D:D:D műkszik a ph.
Csináltam egy printscreent, hogy miket javított:

Remélem segít ez, hogy vmit állítsatok a szerveren.

Üdv!

Kawasaki z1000

(#1558) Gyuri27 válasza atom87 (#1557) üzenetére


Gyuri27
félisten

Valóban müködik. :R
Az életemet adtad vissza. Mert a ph az egyetlen, az egy mind felett..... :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#1559) boba6 válasza Gyuri27 (#1558) üzenetére


boba6
aktív tag

rajtam nem, no majd restart után esetleg?
de ez így elég érdekes, csak kell legyen a szerveren is gubanc

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#1560) Oliverda válasza boba6 (#1559) üzenetére


Oliverda
félisten

Restart nélkül nehezen segíthet...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1561) atom87 válasza Gyuri27 (#1558) üzenetére


atom87
aktív tag

Hát mit ne mondjak.... Vasárnap óta nekem is kínszenvedés volt az életem,hogy a ph használhatatlan volt.
Ám de most átnyálazom minden új anyagot, legfőképp Oliverda Bulldózeres cikkét!

mod.:
boba6: restart kell mindenképp, csak utána lép életbe a változás!

(Bundás): olvass vissza pár hsz-t, ott a megoldás!

[ Szerkesztve ]

Kawasaki z1000

(#1562) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Két gépet használok hálózaton belül. Egyikkel gondtalanul PH!-zok (Win7+Comodo IS), a másikkal (XPSP3+Comodo IS) viszont ~30 másodperceket kell várnom a következő linkre kattintás előtt, különben csak tölt a semmibe és hibát dob, mintha nem lenne internet. Ala: Prohardver.hu > 30mp > fórum > 30mp > belépés > 30mp ...
Firefox-ban és IE-ben is ugyanez a helyzet, semmilyen változtatást nem hajtottam végre a rendszeren, csak egyik napról a másikra ez fogadott.

Ötlet?

(#1563) Gyuri27 válasza atom87 (#1561) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem szerencsém van mert van 2 asztali megy egy noti. De hülyén nézett ki az asztali mellett a notin futó ph. :DDD
Először én is beszahartam, hogy semmi változás. Aztán restart és jó lett.
Hiába no, ilyenek az igazi függők. :K

(Bundás): olvass vissza (advenced systemcare) ;)

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1564) emre33 válasza atom87 (#1557) üzenetére


emre33
addikt

Ez nagy hülyeség.

Olyan értékeket állít át, amiket nem kellene.

Nekem Windows 7 alatt is csinálja.
És 3 gépen próbáltam..

Én inkább azt tapasztaltam, mindha néha nem lehetne elérni a cél gépet..(net szakadás, lan túltehelés)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1565) szarnyalosas


szarnyalosas
tag

Segítség

Frissítés:
A végső megfigyelések alapján azt mondhatjuk hogy ezt valami kémprogram csinálta, a hálózati beállításokat piszkálta el. A problémára megoldást nyújthat a "NetSockFix" nevű alkalmazás.

Letölteni itt tudjátok:
http://www.snapfiles.com/get/winsockxpfix.html

Figyelmeztetés: Régóta nem fejlesztik, nem támogatott a használata és bármiféle használatból adódó probléma rátok hárul. Régebbi mint az SP3 például, ezért egyáltalán nem garantált hogy működni fog. (Windows Vista és 7 alatt főképp nem érdemes vele próbálkozni mivel mind a két rendszer jelentősen később jött már ki, de nálam persze ment).

Ismeröseim viszont azt a visszajelzést adták hogy a program megoldotta a gondjaikat. Az érintettek mind Windows XP operációs rendszert használtak (a legkülönfélébbeket).

A program használata nem túl bonyolult. Először a RegBackup gombra érdemes nyomni, utána a Fix-re. Újraindítást igényelhet ahhoz hogy a javítás életbe lépjen.

(#1566) atom87 válasza emre33 (#1564) üzenetére


atom87
aktív tag

Akkor hülyeség.

Nálam azóta is működik minden rendesen ( ftp,web,torrent(pfúj) )....
Senki sem kötelez arra, hogy a leírtakat megcsináld.

Kawasaki z1000

(#1567) _George


_George
senior tag

Végigpásztáztam a regeditet, bár nem mindet találtam meg, de ami meglett, azt módosítottam, és láss csodát!
ÚJRA HASÍT A PÉHÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :)

Kösz ezt a tippet. Ajánlom mindenkinek ;)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#1568) Sensei válasza szarnyalosas (#1565) üzenetére


Sensei
tag

"A végső megfigyelések alapján azt mondhatjuk hogy ezt valami kémprogram csinálta, a hálózati beállításokat piszkálta el."

Kémprogram/trójai,stb. ezen oprendszer alatt soha nem járt, ez biztos. ;)
Amennyiben valami elállított valamilyen értéket, akkor nem spyware a bűnös. De szvsz ez nem is lényeges.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#1569) Yany


Yany
addikt

Végülis ez micsoda? Egy program? Mire való? És mit kellett állítani, hogy helyre jöjjön? Miért? Másnak miért nem kell? :) Tudom, hogy sok a kérdés, de most ostobának érzem magam :) és habár semmi bajom a ph sebességével, szeretnék mások tapasztalataiból tanulni. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1570) Badman 4ever válasza atom87 (#1557) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Akkor véletlenül rájöttem a megoldásra. :C
Akinek van gondja még, itt szétnézhet: Klikk!

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1571) bambano válasza atom87 (#1557) üzenetére


bambano
titán

csendben jegyezném meg, hogy ebből a halom mindenből, amit átírt, kettő a fontos, abból az egyiket biztosan lehet szerver oldalon is állítani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1572) Badman 4ever válasza bambano (#1571) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nálam csak egyetlen egy bejegyzést módosított és az elég volt a csodához (csak már nem emlékszem melyiket).

Megnéztem a ASC visszaállítási bejegyzésében, ez volt az, amit átírt 1-es értékre:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\]
"Tcp1323Opts"=dword:3

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1573) bambano válasza Badman 4ever (#1572) üzenetére


bambano
titán

ezaz, erről beszéltem a másik topicban: a window resize-ről van szó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1574) Badman 4ever válasza bambano (#1573) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Akkor minden rendben van, most már tudjuk a regisztrációs kulcsot is hozzá pontosan és hogy 1-re kell állítani.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1575) bambano válasza Badman 4ever (#1574) üzenetére


bambano
titán

szerintem meg nem, mert sokkal egyszerűbb lenne mindenkinek, ha a szerveren állítanák be helyesen és nem a windows usereket tornáztatnák ezzel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1576) (Bundás) válasza Gyuri27 (#1563) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nem segített a progi semmit... :(

A Badman 4ever által említett regisztrációs érték 1-en van.

Egyéb ötlet?

(#1577) (Bundás) válasza (Bundás) (#1576) üzenetére


(Bundás)
addikt

fail, restart kellett... :R

(#1578) _George


_George
senior tag

Update...
A ph! műkszik, csak az OTP Online banking nem műkszik. :S
Úgyhogy annak betett a dolog.
mos keresgélek tovább

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#1579) _George


_George
senior tag

Advanced Systemcare nevü program mindent megold.

Ezelőtt kézzel keresgéltem ki a registryből az értékeket, de mikor az online banking nem működött, leszedtem ezt a progit, és megoldott mindent. :)

Ajánlom mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#1580) eszterencs válasza _George (#1579) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Nekem is megoldotta a problémámat a program, viszont én óva intenék mindenkit, mielőtt nekiesik a használatának. Számtalan dolgot szanaszét állít a gépen, nekem két rendszervisszaállításomba került, mire behangoltam, mert totál szétállítgatott a képernyőn megjelenő betűtípusoktól kezdve a programok működéséig egy halom dolgot. A registryben jobb nem hagyni garázdálkodni, elég, ha a hálózatot beállítja.

(#1583) essexboy válasza _George (#1579) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Hát jól megjártam ezzel az Advanced Systemcare programmal, nekem is hasonló lassú ságot produkált a PH, gondoltam kicsit segítek rajta. Feltelepítettem megcsinálgattam, de semmi gyorsulás nem volt észlelhető.... Akkor visszavontam a változtatásokat, lementegettem a dolgaimat, hogy akkor rakok fel hetet, ma még mielőtt felraktam volna a hetet be akarom kapcsolni hogy megnézzek valamit erre hiányzó NTLDR és nyomjon Ctrl+Alt+Delete-ét. :W Most fennt van a 7 és minden hasít :))

essexboy

(#1584) Ice!?


Ice!?
őstag

mintha a szívem állt volna le erre a pár órára.:D

(#1585) ^Clown válasza Ice!? (#1584) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

:D

Miért nem jöttetek addig a PH! Chat-re?

[ Szerkesztve ]

(#1586) Ice!? válasza ^Clown (#1585) üzenetére


Ice!?
őstag

épp pár száz gb adatot próbálok visszanyerni úgyh elvoltam..:D
nhameg fácsé..:D

(#1587) D1Rect válasza Ice!? (#1584) üzenetére


D1Rect
félisten

Miért nem volt ph!?

"
[14:18:18] D1Rect:te neked is le van halva a ph!?
[14:18:38] B: jóvan, azt hittem a netem szar most nyomtam restartot
[14:19:02] B: meg se nyikkan ja
[14:19:22] D1Rect: jól van :D
"

:)

(#1588) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Az most akkor nem fura, hogy egy szerver költözés után a felhasználóknak kell a regisztriben turkálni, hogy menjen az oldal? Ilyen van?

(#1589) lezso6 válasza gekkoXT (#1588) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A regisztryben való turkálás az csak egy gyors megoldás a problémára, a "hiba" (igazából a winxp hálózatkezelésében van bug) nálunk van. Illetve elég valószínű, hogy már csak volt, mert a rendszergazdánk gőzerővel dolgozik rajta. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1590) gekkoXT válasza lezso6 (#1589) üzenetére


gekkoXT
senior tag

értem. Ezt csak azért furcsálltam, mert annyi de annyi weboldalt látogat az ember napi rendszerességgel, és még egynél sem volt olyan, hogy a saját számítógépem miatt nem működik egy oldal.

(#1591) corvincomp


corvincomp
csendes tag

Én is pipa voltam. Két hete nem tudtam belépni a PH-ra, olyan tetű-lassú volt. És tényleg, minden más oldal hasított, csak ez az egyetlen nem ment. Köszi én is a registry tippet. :K :K Azóta olyan, mint volt. :K :K Zsír.

(#1592) kryboy


kryboy
tag

Nekem is megoldódott a probléma köszönöm! :R

(#1593) Воланд


Воланд
titán

Megint valami gubanc van, vagy nálam van a hiba? Kicsit lassú a kommentelés, meg kaptam 503-at is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1594) Воланд válasza Воланд (#1593) üzenetére


Воланд
titán

Na most már hasítunk. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1595) Oliverda


Oliverda
félisten

Így 5000 fele megint érezhetően lassabb mint pl. 4000 környékén. Szvsz jövő ősszel megint "pörögni" fog ez a topik. :DDD :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1596) lezso6 válasza Oliverda (#1595) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jupijé ma is. Biztos az a baj, hogy áemdé. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1597) Oliverda válasza lezso6 (#1596) üzenetére


Oliverda
félisten

Vagy esetleg az, hogy allergiás valakire. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1598) Lenry


Lenry
félisten

tyihahó, 503 meg oldalszétesés... túl népszerű ez az oldal. szerintem bannoljunk minden újoncot

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1599) máyköl válasza Lenry (#1598) üzenetére


máyköl
veterán

tényleg belassult. :W

(#1600) kaller1 válasza máyköl (#1599) üzenetére


kaller1
veterán

5k+ online user, úgy látszik ez a következő vízválasztó.
Nem is tudom, volt-e már ennyi valaha?

.::> <::.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.