Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Findzs


Findzs
addikt

Van itt olyan aki már régóta kapja a biológiai kezelést és nem panaszkodott hogy előjött volna valami más betegség.
Persze sosem jó ha ilyen gyógyszereket kell alkalmazni.
Én is imuránt szedek évek óta de szívesen elhagynám. 2. gyereket is többek között e miatt nem vállaltunk.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#802) moonlight115


moonlight115
tag

Sziasztok, ezt most találtam, friss infó a biológiai kezelésről: [link] 21:40-től. Jó, hogy itthon is kutatják.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#803) joe979 válasza moonlight115 (#802) üzenetére


joe979
aktív tag

Köszi a linket.
Facebookon is kettő nagy csoport van, szerencsére van közöttünk gyógyszerész is, valamint olyan is aki részt vesz ebben a kutatásban ! Remélem, megéljük egyszer , hogy elfelejtjük az egészet mint egy sz@r dugást :D
Ha nem az sem baj, az élet törékeny, ha ez jutott nekünk akkor ez jutott :)

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#804) Findzs


Findzs
addikt

Köszi a linket :K

joe979:
Tömören és velősen ámde pozitívan fogalmaztál :) :))

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#805) kew válasza maximilian4 (#800) üzenetére


kew
senior tag

Nem érzem, hogy gyengítené a szervezetet. Évente 1-2 megfázáson túl semmi bajom :) Bár, talán egy valami: kijött a macska allergiám, 6 éve van macsekom és tavaly el kellett őt vinnem muteromhoz, mert durván allergiás lettem rá (fulladtam, viszkető kiütések, stb) - szóval talán itt jelentkezhetett valamilyen immunválasz arra, hogy ki van iktatva egy kis része a nagy egésznek :) De e mellett semmi komolyabb tünet szerencsére, pedig kisebb megszakítással, de olyan 6-7 éve kapok biológiait (remicade aztán humira).

Úgyhogy szerintem nem kell tőle félni, sokkal több pluszt ad, mint rosszat :)

(#806) joe979 válasza Findzs (#804) üzenetére


joe979
aktív tag

:D

(#805) kew : Egyetértek. Csak bizonyos immunreakciókat gyengít a bio, valamint az Immuran is ezt a cél szolgálja. Csak sajnos erről nem tájékoztatják a sorstársakat .

Szissz

(#807) maximilian4 válasza kew (#805) üzenetére


maximilian4
addikt

Mellette béres cseppet és egyéb immunerősítőket lehet szedni?

Maxi

(#808) Findzs


Findzs
addikt

Mikor napi 3x szedtem az imuran 50mg -os változatát én is sokkal többet voltam megfázva. Sőt arcüreg gyulladásom is lett ami sosem volt előtte.

Magamtól vissszavettem napi 2x 50 mg -ra és sokkal kevesebbet vagyok megfázva.
A családon átmegy és meg meg sem érzem :)

Más:
Ami nagyon jó az a protexin natural care 60db -os kapszula.
Legalábbis nekem.
2 havonta szedek fel egy kúrát de már a hónap végén mikor nem szedem minden bajom van.
És ez most nem a reklám helye volt semmi közöm a céghez :)

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#809) joe979 válasza maximilian4 (#807) üzenetére


joe979
aktív tag

Lehet igen. Én a Biotech multivitaminját fogyasztom. Elégedett vagyok vele Akkor szoktam venni mikor akciós, alapból 3500 körül van és 100 szemes.

Szissz

(#810) Monoton


Monoton
tag

Akik infúziós kezelést kapnak, hogy állnak az alkoholhoz? Én nyár óta kapok inflectrat, azóta max 0%-os citromos sört ittam. Nyilván nem arra gondolok, hogy 1 liter töményet húzóra ki iszik meg ;] , hanem jönnek az ünnepek, társaság, 1 pohár bor vagy egy doboz sör mennyire tanácsos.

(#811) joe979 válasza Monoton (#810) üzenetére


joe979
aktív tag

Ezt kapom én is, Ésszel lehet mindent, szerintem ez nem bűn mint ahogyan betudják egyesek állítani. Szeretem a sört, fogyasztom. Ha rendszeresen fogyasztod akkor ne tudja meg doki, kettő, az Immuran hatását csökkenteni elméletileg , persze ez tartós italozásnál van. Ha megkívánod és jól esik akkor egészségedre :) csak úgy mint étkezés szempontjából :)

Szissz

(#812) kew válasza Monoton (#810) üzenetére


kew
senior tag

Én pont akkor kaptam a remicade-et, mikor egy italozósabb korszakom volt, majdnem minden nap jártunk sörözni, semmi bajt nem okozott.
Egy dolgot tartottam, hogy aznap, mikor megkaptam, sosem ittam, valahogy akkor nem is kívántam, utána viszont lehet minden mennyiségben :D

(#813) Findzs


Findzs
addikt

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Aztán óvatosan a kajákkal piákkal :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#814) maximilian4


maximilian4
addikt

Boldog új évet!

Megvolt az első humira. Nekem nagyon fájt, de lehet csak én vagyok a gyenge. :D
Mondjuk alapból is irtózom a tűtől, de ez kifejeztettem kellemetlen volt.

Maxi

(#815) kew válasza maximilian4 (#814) üzenetére


kew
senior tag

Lehet akkor még a régi fajtából kaptál, az új már nem fáj, nem is lehet érezni, amikor bemegy :) Én most álltam át a tollas verzióra, ezt nagyon élvezem, még a tűt sem látom benne. Nekem az volt a bajom, hogy nem bírtam a magam megszúrni :D De így már simán beadom.
Kérdezd majd meg a dokid, hogy toll formában nem-el lehet kérni. És sok sikert hozzá! :)

(#816) joe979 válasza maximilian4 (#814) üzenetére


joe979
aktív tag

Mennyit kaptál belőle ?

Szissz

(#817) maximilian4 válasza joe979 (#816) üzenetére


maximilian4
addikt

2 adag, de nem tollas. :(

Maxi

(#818) joe979 válasza maximilian4 (#817) üzenetére


joe979
aktív tag

Ha jól emlékszem a " beleseknél" 4 a kezdő adag, majd 2 és utána 1 , két hetes csökkentéssel.
Úgy látszik akkor más lehet az adagolás nálatok, sebaj, reméljük hatni fog .

Szissz

(#819) maximilian4 válasza joe979 (#818) üzenetére


maximilian4
addikt

Mindig fázós voltam, de mióta megkaptam kellemes meleg járja át a testem. Lehet csak képzelődök. :D
Meg kicsit ilyen anyagidegen érzésem van hogy ilyen bilógiai cuccot nyomnak a szervezetembe, ami nem is az enyém és ez nem is tölt el jó érzéssel, de ez már tuti az én agybajom. :D Majd megszokom.

Maxi

(#820) joe979 válasza maximilian4 (#819) üzenetére


joe979
aktív tag

Persze az elme ilyen, szereti fürkészni az ismeretlent, meg fantazmagóniálni :K
Mit mondott a doki, mennyi idővel várható a javulás ?

Szissz

(#821) maximilian4 válasza joe979 (#820) üzenetére


maximilian4
addikt

Én SPA-ra kaptam, de nálam alig mutatható ki, nagyon kezdetleges. Viszont olyan gyulladást okozott, hogy uveitissel kb majdnem megvakultam (szerencsére teljesen rendbe jött), illetve az ízületi gyulladás még elég komolyan megvan a térdemben, csípőmben (kb. fél éve, de ugye nehezen derült ki hogy az SPA-tól van), ezek az első injekció után megszűnnek (azaz most a napokban). Tehát már lehet holnapra tünetmentes leszek.

Maxi

(#822) joe979 válasza maximilian4 (#821) üzenetére


joe979
aktív tag

Jól hangzik, Na majd írj a fejleményekről :)

Szissz

(#823) maximilian4 válasza joe979 (#822) üzenetére


maximilian4
addikt

Mindenképp! :D
Ti, többi topiklakó mind rendben vagytok? :D
Gondolom azért ilyen nagy a csend, ami persze jó.

Maxi

(#824) joe979 válasza maximilian4 (#823) üzenetére


joe979
aktív tag

Általában ez ilyen. 2 havonta járok az infúziós verzióra, olyan 6 hét elteltével kezdek mindig kicsit visszaesni, de nem panaszkodom, mert nem szoktam, inkább szenvedek magamba, valamint ez a visszaesés dolog, sem olyan vészes, persze egy egészséges ember ettől is ki lenne már :)

Szissz

(#825) maximilian4 válasza joe979 (#824) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem lehetne valamit tenni, hogy arra a fennmaradó 2 hétre se szenvedjél?

Maxi

(#826) joe979 válasza maximilian4 (#825) üzenetére


joe979
aktív tag

Nem, mert hat a motyó, csak nem fedi le a teljes időszakot. Az a kieső két hét "szenvedése" szinte semmi, ahhoz képest mikor nem kaptam. Fájdalom nincs, csak többet kell logisztikázni a budival :DDD

A szenvedés kicsit félreérthető volt, arra a részre gondoltam mikor nagyon megvagy padlózva a dologtól, és élni sincs kedved ... mert semmi sem hat, csak széttép az egész ...

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#827) icecube23


icecube23
tag

Semmelweis egyetemre belklinikára járok tavaly óta, vidéki kórházban tavaly már temetni akartak vastagbélrákkal...crohn beteg vagyok 10 éve, eddig 3x voltam rosszabbul ez idö alatt, klion-medrol általában 2 hónap alatt helyrehozott...tavaly óta viszont terápiarezisztrns lettem, orvis mondta h nem műt van egy ugynev. biológiai terápia ami nagyon király....azota felemelte imurant,.átmenetileg jobban lettem, de most megint nem használ semmi..fogyok, fosok. Holnap megyek kontrollra, szerintetek hogy adjam elő a dolgot, mindenképp megakarom kapni a biológiai kezelést...ha már megígérte, illetve sok jót olvastam róla....tavalyilyenkor 8 helyen gyulladás, polipok, 2 szűkület, nyáron csak 1 helyen volt vészes, 2 szűkület javult, polip csak pár darab, azokat lecsípte...most szarul vok, fogyok..szerintetek meg kell adja?
Ha azt mondja nem, váltssk kórházat?
Hova menjek?
Ja és nincs rák, ennyire értettek a régi kórházban a dologhoz..

[ Szerkesztve ]

(#828) joe979 válasza icecube23 (#827) üzenetére


joe979
aktív tag

A bio előnye , akkor jön szóba mikor nem hatnak a kötelező készítmények, vagy éppen műtét előtt lennél, és kitudják tolni a vágási időszakot. Ha van fisztulád , vagy sipolyod, akkor is jó, mert nagyon szépen zárja őket. Hosszabb távon jobban tudják adni , nem csak egy évre ha " ilyened " is van . Az , hogy szarul vagy kivételesen jó, mert indokolt lenne hogy mielőbb megkapd. Viszont ennél is van kötelező vizsgálat. Ez orvosra válogatja, valamint a betegséged szintje is fontos tényező. Megpróbálhatod a mostani dokival kezdeni a biot. Ha mondja, akkor tudja intézni. Általában nem szokták vaktában dobálózni vele. Viszont ha nem jönne össze a dolog, akkor mindenképpen kellene keresned más dokit, vagy központi kórházat ahol foglalkoznak biologia terápiával. Ide, körzeti orvos tud beutalót írni . Másképp nehéz bejutni hozzájuk. De mindenképpen ki kell harcolnod ezt!

Sőt, az is szokott menni, hogy doki lebeszéli azzal, aki tudja adni a biot. Megírja a beutalót, és fogadnak ott ahol kapod a biot :) és akkor talpalnod sem kell. Szóval mindenképpen várd ki a dolgot :) és fel a fejjel :)

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#829) icecube23 válasza joe979 (#828) üzenetére


icecube23
tag

Köszi, holnap kiderül....már tavaly is ott voltam hogy adni kéne, de elhúzták...ott müteno akartak, de de mütét, se biológiai...szal most már nem engedek belölr, akkor váltok, csak hát sote belklinika az ország egyik legjobb intézménye...

(#830) icecube23 válasza joe979 (#828) üzenetére


icecube23
tag

Na ma volt, medrolt akart adni ami már rég nem ér semmit, feldobtam a biológiat, azt mondta vagy a régi fajtát vagy újfajtát ami Magyarországon még teszt fázisban, tehát egy program keretein belül teszt alany lehetek...ezt nem vállaltam, humira lesz, el is küldött ott helyben vérvétel+-röntgenre...rendes volt, de azt mondta hsa lehet 2 hét mulva fel is irja...ránéztem patika oldalára...275 ezer forint....?????
Most mi van, nrkem reüélem ingyenes, merteddig aki irt fórumokon mindenk ingyen kapta. Crohn betegnek jár alanyi jogon ingyen?

(#831) joe979 válasza icecube23 (#830) üzenetére


joe979
aktív tag

Jól döntöttél ! :K
Bio az ingyenes. Elsőre 4 injekciót kapsz , mint mindenki :) Az úgy még több :)

Szissz

(#832) #16741888


#16741888
törölt tag

Sziasztok. Az elmult 5 evben eleg sok effortot forditottam arra hogy megleljem a betegsegnek az okat. Egyre jobb uton haladok, elvegeztem tobb termeszetgyogyasz/spiritualis kepzest, es 95%os bizonyossaggal allithatom hogy megvan az a lelki / gyermekkori torzulas ami a kozvetlen kivalto oka a betegsegnek. A lelki ok az egy eleg nyilvanvalo dolog autoimmun betegseg eseten, ugyanakkor hogy ez konkretan hogyan feleltetheto meg a mindennapi eletvezetesi defektnek... hat ezzel a kerdessel toltottem az elmult 5-6 evemet.

Epitek egy gyogyulo projectet, ami elegge spiritualis alapokon nyugszik, hinni nem kell, inkabb elfogadni hogy ezek a dolgok mukodnek.

En mar gyogyult vagyok csak egyelore ezt hivatalosan soha senki nem fogja kimondani, mert ez egy ismeretlen fogalom a hivatalos orvosi kortanban. Folyamatosan epulok es epitem a programomat, es nagyon kivancsi lennek hogy tud e segiteni ez a program masoknak is...

A forum lakoknak nagyon szivesen segitek... abszolute barati alapon, en fejlodom, Ti gyogyultok... win win szitu, igazabol csak egy alapveto feltetel van, elkotelezodes a gyogyulas fele, es nyitott hozzaallas.... privatban jelezzetek ha esetleg tudok segiteni.

(#833) Findzs


Findzs
addikt

icecube23
Kitartást !
Én is voltam rosszabb állapotban műtöttek is már de mostanában jól vagyok.

Ahogy pumpi is írta ez leki eredetü dolog amire rátesz egy jókora lapátal a stressz.
Persze a gyógyszerek is segítenek a dolgon legyél optimista a biológiai használni fog és tünetmentes leszel :K

PumPi
Ezt mégis hogyan kell elképzelni? Valamiféle előadásra kellene eljárni?
Pár szóban ismertethetnéd biztosan mást is érdekelne hogy is működne a dolog.

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#834) #16741888 válasza Findzs (#833) üzenetére


#16741888
törölt tag

Dehogy. Privat beszelgetesek... segitek rajonni/leasni megerteni azt az elfeledett es betemetett lelki okot amely hatassal van a mindennapi eletedre es amely (nagy valoszinuseggel) gyerekkori mintat tudattalanul kovetsz felnott eletedben.

Autoimmun betegseg: Mirol is van szo? A szervezet sajat magat rombolja... leegyszerusitve errol van szo. Milyen lelki minta az ami a sajat magam ellen fordulasrol szol? Buntudat... olyan buntudaterzes amely olyan szinten az eleted resze lett hogy eszre sem veszed a jelenletet a normal eleted soran.

Kialakulasa tobbnyire szulore vezetheto vissza, azoknal az eseteknel amelyekkel en eddig talalkoztam kizarolag szulokrol szolt.

Az a baj hogy nyugati tipusu eletunk soran, a gyerek csaladban betoltott szerepe megvaltozott, a szulok sokkal inkabb kifele fordultak, egesz egyszeruen hirtelen minden fontosabb lett a feher ember eleteben mint a gyerek... karrier, kert, iphone, munka stb. a gyerekre valo figyelem meg kulsosegeken alapulo lett... kesz e a lecked, miert hoztal rossz jegyet, hogy nezelki stb. sok csaladban nem forditodik egyaltalan semmilyen lelki tipusu figyelem a gyerekre aki anelkul hogy tudatosan erzekelne, egyedul erzi magat es magaban keresi a hibat... ez egy brutalisan leegyszerusitett minta... felnottkent pedig az marad hogy hibaztatom magam minden szarert, illetve meg melyebben rosszul erzem magam, soha semmi nem jo stb stb.

A szamok ezt tamasztjak ala: [link] Sok tudos meg orvos ertetlenul nez hogy miert majd 50%al gyakoribb a feher embernel a Crohn betegseg... geneket analizalnak, keresik az osszefuggeseket pedig rohadt egyszeru... Tetszik nem tetszik az a tipusu civilizacio amit a feher ember jelenleg el, ezt generalja... brutalisan novekvo az uj Crohn betegek szama... novekvo a trend, az Iphone bevezetese ota latvanyosan megugrott... (iphone okostelefont szimbolizalja) sok szulo elobb gorgeti le a facebookot minthogy belefeledkezne a szonyegen jatszo gyereke latvanyaba... nem beszelve a Tvrol... sok szemetet elobb megnezni minthogy a megkerdezze a gyereket hogy amugy hogy vagy... de ugy igazan....

Stb stb. indiai telefonhivas kozben ennyit tudtam osszedhordani... dolgozom a programon, majd folyamatosan beszamolok.

1 dolog azonban biztos, gyogyszerrel sosem lesz gyogyithato ez az allapot... en mar lassan eljutok oda (kvazi itt vagyok mert reflexbol allapotot irtam) hogy nem is betegsegnek nevezem. Eletvezetesi problema amelyre a szervezet reagal, ad egy jelzest.

meg egy dolog... szulo nyilvan valamilyen szinten hibas, gyakorlatilag egy remek meroszama a betegsek kialakulasa a szulokent betoltott szerepenek... ugyanakkor hibaztatni oket nem lehet, meg haragudni sem. Soha senkit nem kepeztek szulonek, tudattalan mintat kovetnek, a Crohn betegseg egy lehetoseg korrigalni a beteg tarsadalmat. (veszjelzes)

(#835) Findzs válasza #16741888 (#834) üzenetére


Findzs
addikt

Érdekes amit írsz.

De nálam pl. a gyerekkorom szinte tökéletesnek mondhatóan telt.
Az én időmben nem, hogy okostelefon de még színes tv sem volt.
És a testvéremnek nincsenek ilyen gyomorral kapcsolatos betegségei.

Biztos hogy valamilyen módon lelki eredetű de én inkább a stressz -re fognám saját magamnál.
Sokat idegeskedem és mindig is ilyen voltam gyerekkoromban is, túl precíz.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#836) #16741888 válasza Findzs (#835) üzenetére


#16741888
törölt tag

Nézd én nem ismerlek, ezért nem is szeretnék semmit rád beszélni.

Saját tapasztalatom hogy életem 80%-ában én is ezt gondoltam... aztán sok dolog miatt elkezdtem elmélyedni gyerekkorom mélyebb rétegeiben és felfedeztem durva dolgokat. Úgy fogalmaztam meg magamnak hogy a legrosszabb a szinte tökéletesnek mondható gyerekkor mert a gyerekben nem alakul ki a védekezési ösztön... a kívülről jövő tényezők pedig a védelmi vonalakat kikerülve haladnak egészen a legmélyebb pontig.

Pl. én 30 évesen szembesültem azzal hogy más családoknál, a szülők mondjuk gondot fordítanak arra hogy mit vegyenek a gyereknek bármilyen alkalomra... vagy más szülők eljártak szánkózni a gyerekkel... vagy strandra... vagy moziba... vagy csak bringázni stb. nekem kívülről tökéletesnek tűnt a gyerekkorom csak éppen 2 hetes nyaralásokon kívül gyakorlatilag nem töltöttem minőségi időt a szüleimmel főleg anyámmal. stb. folytassuk ha gondolod privátban. :)

(#837) #85636864


#85636864
törölt tag

Sziasztok, Örülök hogy rátaláltam erre a fórumra mert ahogy nézem itt elég tapasztalt emberkék vannak. Röviden leírnám a történetem hátha valaki tud segíteni. Március közepén indult nálam egy hasmenés pár napra rá erős hasfájással kórházban voltam egy hetet ahol volt több UH, vérvétel, gyomortükrözés, széklettenyésztés. A vérképemben normál volt végig a crp, We egyedül az fvs volt egyszer 13,5. A hasam több helyen fájt leginkább a jobb oldalon. A széklet campylobacter igazolt szedtem rá 5 napig antibiotikumot aminek köszönhetően kiirtottuk. A kontroll széklettenyésztés ezt igazolta. Sajna viszont egy hónapja egyre csak sokasodnak a tüneteim fejfájás, fáradtság, puffadás, néha hasi görcsök, néha hőemelkedés illetve a legfőbb gondom hogy a székletem laza igaz csak napi egyszer van. Legutóbb másfél hete voltam vérvételen ott minden rendben volt. Hetek óta szedek probiotikumot de nem sok hatását érzem. Valószínű a tüneteimre a stressz is rátesz. Szerintetek ilyen értékek mellett is lehet valaki Crohn beteg? Köszönöm előre is! :)

(#838) Findzs válasza #85636864 (#837) üzenetére


Findzs
addikt

Nézd mi nem vagyunk gasztroenterológusok.
Amiket leírtál tüneteket az alapján egy tucat betegség lehet pl: colitis, IBS, crohn, lisztérzékenység, tej allergia, stb.

Ráadásul ha még stresszelsz is valami miatt mert olyan időszakod van akkor is lehetnek ilyen tünetek.
Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni.

Menj el egy gasztroenterológiára és egy colonoscopia ki fogja deríteni a dolgot mert a colitisnek meg a crohn betegségnek is elég egyértelműek a belső tünetei a bélfalon.

Találgatni meg tippelgetni lehet, hogy mi bajod van de attól nem fog az állapotod javulni.

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#839) joe979 válasza #85636864 (#837) üzenetére


joe979
aktív tag

Szia zsömpi.

Amiket leírtál abból arra tudok következtetni, hogy nálad valami fekélyre gyanakodhattak. A legbiztosabb diagnózis csak akkor lehet, ha bevállalsz egy vastagbél tükrözést. Majdnem 100% -an megmondják ebből, hogy az van e vagy sincs. Persze itt is vannak kivételek. Léteznek olyanok is , akiknél minden rendben van a szervekkel , de mégis produkálják a tüneteket. Na ők vannak a legkevesebben , valamint ez a legritkább. Eltudom még képzelni nálad, lehet hogy most van kialakulóban a dolog, és ezért vannak ez a tüneteid, de ebbe sem vagyok biztos, csak totózok. A CRP sem minden esetben hatásos, nekem is voltak olyan időszakok, mikor szinte semmi gyulladást nem mutatott ki a vérkép és közben vizsgálat alatt végig be volt gyulladva a vastagbelem. A hasmenésre csak azt tudom javasolni, hogy próbálj meg többször és kevesebbet étkezni, valamint kerüld egy ideig a fűszeres, zsiros, nehéz kajákat. Mellőzd a kávét, buborékosat , alkoholt. Próbálj meg többször de keveset enni .Lehet amit eszel, és mondjuk rendszeresen , valamiért nem bírja a szervezeted. Egy próbát megér a dolog. A laza széklet még fertőzésre is szokott utalni, de ez mindig fájdalommal jár. A probiotikumok közül sem jó az összes. Általában akkor javasolt, ha kemény antibiotikum kúrán van túl az ember. Vagy olyan esetben, ha segítené szeretné az emésztését. Ha nincsen különösebb baj ezen kívül akkor jóformán szinte észre sem venni a hatását !

Szissz

(#840) #85636864 válasza joe979 (#839) üzenetére


#85636864
törölt tag

Köszönöm a segítségetek, Az étkezésre megpróbálok jobban ügyelni eddig sajnos sokat gyorsan és kevésszer ettem próbálom inkább jobban elosztani. Még a kórházban egy gasztros doki nálam kizárta a Crohnt mert a crp-m 3 mérés során is 0,3mg/L alatt volt szerinte ez lehetetlen Crohn esetében.(pedig itt voltak a legkomolyabb hasi fájdalmaim, azóta is jelentkezik de elvétve és gyengébbek) Így ott a tükrözés ki is maradt alulról. A tüneteimmel voltam magánnál is ő azt mondta hogy előtte egy calprotectin széklettesztet csinálunk illetve egy glutén/laktózintoleranciát nézünk ha ezek negatívak akkor megtükröz bár ő inkább egy bakteriális infekciót sejt. Ti néztétek ezt a calprotectint vagy egyből tükrözést érdemesebb? Illetve arról tudok hogy erős tojás intoleranciám van ilyen komoly tüneteket az is okazhat? bevallom az előző hétén párszor megszegtem és ettem tojásos dolgot. Köszi még egyszer hogy segítetek :)

[ Szerkesztve ]

(#841) kew válasza #85636864 (#840) üzenetére


kew
senior tag

Szerintem simán lehet, hogy csak valamilyen intolerancia. Én a helyedben tolnék egy resetet az emésztőrendszeremre :) mondjuk 1 napig csak folyadék, aztán pedig csak olyan ételeket ennék 1-2 hétig, amiben nincsen semmilyen allergén (glutén, tej, tojásmentes), aztán ha helyreállsz, szép lassan adagolni egyenként az elemeket vissza. Ahol újra szarul leszel, az a bűnös :)

jobbulást!

(#842) #85636864 válasza kew (#841) üzenetére


#85636864
törölt tag

Köszönöm neked is a segítséget, megpróbálok pár ilyen napot tartani de csak ha a doki megnézte a glutén és laktóz intoleranciát azt mondta addig egyek változatosan nehogy amiatt negatív legyen. Már csak a tükrözéstől parázok tudom hogy kellemetlen de hát meg kell csinálni.

(#843) Findzs válasza #85636864 (#842) üzenetére


Findzs
addikt

Nekem a tükrözést már csak altatásban próbálják meg annyira fájdalmas számomra mert van egy kis gyulladás az egyik kanyarban és ott nem is tudnak tovább menni.

De ha nincs probléma akkor ki lehet bírni.
Doki függő is a dolog.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#844) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Lehet kérni bódtó injekciót, akkor nem fogsz emlékezni semmire és egyáltalán nem fog fájni. Sokkal rosszabb lesz az előtte való nap, amikor hashajtót kell innod, meg annyi vizet, mint máskor egy hét alatt. ;)

(#845) kew válasza sing1ep1ayer (#844) üzenetére


kew
senior tag

Nekem bódításban is szar volt :D Én csak altatásban vállalom már egy jóideje, ott tuti nincs szenvedés, csak egy kellemes szunya :)

(#846) #85636864 válasza sing1ep1ayer (#844) üzenetére


#85636864
törölt tag

Magánrendelésem fogom elvégeztetni, ott úgy tudom lehet altatásban kérni. A gyomortükrözés sem volt kellemes ráadásul ott még nem is bódítják az embert. :D

(#847) sing1ep1ayer válasza #85636864 (#846) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Épp emiatt szerintem az a rosszabbik.

(#848) Findzs válasza sing1ep1ayer (#847) üzenetére


Findzs
addikt

Nekem a legutobbi gyomortukrozes nagyon laza volt.
Csak a hanyinger kellemetlen.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#849) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Feleségem colitises,most Debrecenbe fektették be,Nyíregyen már nem tudtak vele mit kezdeni.
Immurant keztdte kapni,eddig nem sok sikerrel,hányingere is van tőle,enni alig tud,szóval sza.ul van.
Biológiait nem kaphat,csak ha ez sem fog használni,ami ugye 8-12hét...
Az érdekelne hogy ti adtatok-e orvosnak borítékot,és ha igen mennyi az annyi(nem turkálni akarok,csak nem tudjuk).
Köszi

(#850) joe979 válasza konci79 (#849) üzenetére


joe979
aktív tag

Szia konci79 .
Az immuran mire hatni kezd az legalább 3 hónap, de inkább több . Tud sok galibát okozni, hányinger, rosszullétek, fáradékonyság, ízület fájdalom ilyesmi. Mennyit kell szednie ? Az elején nekem is kezdték a 2 napi szemmel, mert ugye a súly alapján kell szedni, kivételese esetekben szokták felnyomni a mennyiséget., de csak olyannak aki szedi egy ideje. Lényeg a lényeg, nekem sok volt a kezdeti 2 szem, mert ügyeleten kötöttem ki miatta, de szerencsére jó dokim volt és javasolta , hogy napi fél szemmel kezdjem , és hetente fél szemmel növelve, sikerült feltornászni a dolgokat.

Ha szarul van az ember, akkor a kórházban szteroid löketet adnak, azzal simán összekaparják az embert, ls ha kicsit jobban van tőle a beteg, akkor tolják rá az immurant. Ha ezen túl vagytok, akkor bocsi. A pénz kérdése meg amit jónak látsz . Én szoktam adni a kezelődokimnak , de csak év végén, igaz én kapok biot. ...

Szissz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.