Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) Met válasza ds podium (#2050) üzenetére


Met
nagyúr

Az nem jó ha a körvonal szaggatott vonalból lesz?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2052) jhos910 válasza ds podium (#2050) üzenetére


jhos910
aktív tag

Két lehetőséged van:

A körív vastagságának megadása után görbévé alakítod (ctrl+shift+q) majd az óránál alkalmazott módszerhez hasonlóan csinálsz egy vonalat, annak is adsz vastagságot plusz azt is görbévé alakítod. Majd az elforgatott vonalakat kijelölöd plusz a kört és kivonod egymásból a kettőt. (ha véletlen az utolsó lépés nem tiszta akkor itt egy kép, ezt kellene látnod.)
(A görbévé alakítás menüből.)

A másik verzió ami nem precíz, hogy a körnek szaggatott vonalstílust adsz és azt alakítod görbévé.

[ Szerkesztve ]

(#2053) ds podium válasza Met (#2051) üzenetére


ds podium
csendes tag

de,csak annyi,hogy nem egyenlő részre kellene a "szaggatás",ezért az is jó volna ha ki tudnám vágni a nem kívánt részeket :K

O+A

(#2054) jhos910 válasza ds podium (#2053) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nem tudom milyen hatást szeretnél elérni, de ha legörbézed (tudom hülye szó de nincs rá jobb, rövidebb) akkor tudsz a körvonalával játszani, radírozni, húzni vonni.

(#2055) zzolika válasza jhos910 (#2054) üzenetére


zzolika
aktív tag

Ha angol Corelen nevelkedtél volna, akkor tudnád hogy van rá sokkal jobb szó: lekurvázod :D

#2053: A legegyszerûbb ha a kör körvonalát görbévé alakítod, és szabálytalanul beleradírozol.

[ Szerkesztve ]

(#2056) jhos910 válasza zzolika (#2055) üzenetére


jhos910
aktív tag

Azon nevelkedtem. :DDD
Közel 5 év corelezés pár hete láttam elsőnek magyarul a progit...hát érdekes :)

[ Szerkesztve ]

(#2057) zetecR válasza jhos910 (#2056) üzenetére


zetecR
addikt

Magyaron lehetetlen dolgozni. :D

(#2058) zzolika válasza zetecR (#2057) üzenetére


zzolika
aktív tag

A magyarban én sem találok meg semmit.

Öreg rókáknak szavazás: Kinek melyik volt az első Corel?

Nekem a 2, 3, 5, (6-os magyar szar) 7, 9, (10 szar), 11, 13, 14. Az urban legend (és a tapasztalat szerint) a páratlan verziók mindig jobbak voltak.
Aztán találkoztam az 5 után a 1.21-el (ott ezt használták még win 3.0-val), ami az első windowsos verzió volt, egy db 3,5-ös floppyn elfért még pár clipart képpel is! (az 1.2 még dosos volt) És már ez is tudta azoknak a funkcióknak a 90%-át amit mindig használok (lehet kicsit fapadosabban), azóta csak a hardverigény nőtt...

(#2059) jhos910 válasza zzolika (#2058) üzenetére


jhos910
aktív tag

Meg sem merem mondani mikori születésű vagyok...te már Corel-t használtál akkor. :B

(#2060) zetecR válasza jhos910 (#2059) üzenetére


zetecR
addikt

Hm. Én C16-on, a Multi Botticellivel kezdtem a rajzolást... :D

[ Szerkesztve ]

(#2061) pilóta válasza zetecR (#2060) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hehe. Én meg C+4-en, már nemtudom mi volt a neve, de kb. ugyanaz lehet :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2062) Met válasza zzolika (#2058) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem a 9-es volt az első:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2063) aranyics


aranyics
újonc

Hali,

most találtam ide :) Örülök, hogy vannak még rajtam kívül is elszánt Corel rajongók, akiket nem tudott megfertőzni az Adobe "láz". Nekem a 4-es volt az első, azt hiszem abban volt még egy kezdetleges rajzfilm készítő ... erre ki emlékszik? A következőkben már sokáig nem volt, aztán kidobták a flash animátort, ami az X5-ben már megint nincs ... (X3-4-ről nem tudok nyilatkozni, mert 12-után frissítettem X5-re)

(#2064) zzolika válasza aranyics (#2063) üzenetére


zzolika
aktív tag

Corel Move volt a neve. Néztem, de nem sokra jutottam vele. Aztán jött sokára az újabbakban a Rave.
Régen még minden modul külön program volt: Draw, PhotoPaint, Trace, Mosaic, sõt még egy táblázatkezelõ/diagram készítõ is volt benne: a Corel Chart. A 3.0-ásnak 33 MB volt a teljes telepítése (vagy 20 db floppy lemezen), a 40 MB-os winyómón épphogy elfért a Win3.1-el, ha a helpeket letöröltem :D

[ Szerkesztve ]

(#2065) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Üdv!

CorelDRAW Graphics Suite X4 SP2 és Windows 7 Pro SP1 minden frissítéssel.
Ritkán kifagy a Corel (akár egy betűméret változtatásnál is), ami nem is lenne akkora baj, viszont ekkor ráment vagy nem tudom mit csinál az aktuálisan megnyitott állományra és ezután, ha újra meg akarjuk nyitni a fájlt egy üres munkát kapunk. A fájl mérete látszólag rendben van mégis csak 1 fehér oldalt tölt vissza. Ez viszont már nagy baj, mert egész napos grafikus munkák semmisülnek így meg. Találkozott már valaki ilyennel? Égető a probléma.

(#2066) pilóta válasza Gombinyó (#2065) üzenetére


pilóta
nagyúr

Amikor kifagy, akkor nem ment az semmit.
Kell lennie egy tmp fájlnak, amit ha átnevezel cdr-re, akkor ott lesz az utolsó mentésssel az eredeti.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2067) Gombinyó válasza pilóta (#2066) üzenetére


Gombinyó
őstag

Köszi a tippet, de ezt próbáltuk és nem töltötte vissza az egész állományt a tmp-ből se. Nem tudom mit csinál, de hazavágja az addig elmentett állományt.
Így nézett ki kb. ami tmp fájlban volt (a teljes oldal 10%-a):

[ Szerkesztve ]

(#2068) pilóta válasza Gombinyó (#2067) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát ez érdekes. Nem sokszor fagyott ki nálam a corel, de a tmp-ből még mindíg vissza tudtam állítani a teljes anyagot. Vinyó nem beteg?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2069) Gombinyó válasza pilóta (#2068) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem. Most lettek cserélve a grafikus gépek, vadi új ssd van. Az előző gépeken is jelen volt ugyanez a hiba csak akkor még azt gondoltuk a gépcsere majd megoldja.

(#2070) jhos910 válasza Gombinyó (#2067) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nekem volt hasonlóval dolgom, teljes winfos ledúrás és újrahúzás segített a problémán.
Rájönni a probléma nyitjára nem tudtam sajnos...

(#2071) zzolika válasza Gombinyó (#2065) üzenetére


zzolika
aktív tag

Nekem nem szokott kiakadni a Corel, csak nagyon-nagyon ritkán. Inkább az fordult elő hogy türelmetlen vagyok, és nem bírom kivárni, főleg mikor belassul (pl a 20. paste után), vagy ha félrenyomtam és 3000 dpi-re konvertálok egy képet, inkább bezárom és megcsinálom másképp.

Akkor csinál tmp-t, ha mentéskor fagy ki. Egyébként érintetlen marad a cdr.
A backup-ot sem lehet betölteni? Direkt nincs bekapcsolva, vagy egész nap nem mentetek?
Esetleg az autosave xx percenként segíthet.

Ilyen betöltést még nem láttam, ha nekem nem nyit meg valamit akkor semmi sem jön be, legfeljebb egy üres lap. Ram hiba nem lehet? Vagy a gyorsítótárat nem tudja kiírni és azért marad ennyi a képbõl?

(#2072) Gombinyó válasza zzolika (#2071) üzenetére


Gombinyó
őstag

Be van kapcsolva a backup, de az aktuálisan rossz fájlnál valamiért most mégse csinált backupot. :F
10 percenként van autosave, de nem segít, mert teljesen mindegy milyen sűrűn mentesz csak 1 nagy méretű üres fájl lesz crash után.

(#2073) Met válasza Gombinyó (#2072) üzenetére


Met
nagyúr

Frissítések fent vannak?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2074) Gombinyó válasza Met (#2073) üzenetére


Gombinyó
őstag

SP2 felment utána nem talált programon belül frissítést, de én a Corel oldalán is csak az Sp2-t látom.

(#2075) zzolika válasza Gombinyó (#2072) üzenetére


zzolika
aktív tag

Értem én hogy az eredetit nem lehet visszatölteni ha kifagy. De ha 10 percenként az autosave elmenti egy külön file-ba, azokból sem lehet egyiket sem betölteni???

Sp2 a legújabb, nincs hozzá más frissítés (és már ne is lesz).

(#2076) Met válasza Gombinyó (#2074) üzenetére


Met
nagyúr

Esetleg más forrásból származó telepítő használata?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2077) gabon86


gabon86
tag

Sziasztok!
Égetően fontos lenne számomra egy betűtípus méghozzá a: Hu_Britannic-Normal (nyugati).

Kaptam egy corel fájlt nem nyitja meg mert ha a betűtípust helyettesítem lefagy az x6. Esetleg valaki megnézhetné hogy neki jó e, vagy át tehetné pdfbe.

Nagyon jó lenne ha tudna nekem ebbe segíteni valaki.

Köszönöm

(#2078) Met válasza gabon86 (#2077) üzenetére


Met
nagyúr

Töltsd föl valahova, fontom nincs de este azt meg tudom nézni hogy nálam kifagy vagy nem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2079) gabon86 válasza Met (#2078) üzenetére


gabon86
tag

Köszönöm. :R

De "spiritex" fórumtárs segített rajtam.

(#2080) printer


printer
csendes tag

Sziasztok !

Egy kis önképzésbe kezdtem , mivel a munkahelyemen hamarosan egy corelben szerkesztett rajz után dolgozó gépet vesznek . Elvárják majd , hogy az egyszerűbb grafikákat mi csináljuk meg a bonyolultabbat majd külső szerkesztők készítik , csak az a gond , hogy 3 napunk lesz mindent betanulni , ezért gondoltam hogy kicsit elébe megyek a dolgoknak . Viszont hamar elakadtam .
Megrajzoltam egy téglalapot méreteztem , másolatot készítettem róla , de azt már nem találtam , hogy hogyan méretezzem az egymástól való távolságukat . Példáúl függőlegesen legyen köztük 5 mm , hosszában pedig 15 mm . Azaz hogyan kell ezt megcsinálni ?

Egy másik kérdés pedig : a grafikákat eps-be vagy plt-be kell konvertálni . Hogyha a grafika nem szimetrikus min egy kör vagy téglalap , hanem például egy szétnyitott kéz akkor mindenképpen plt-be kell mert ahogy mutatták a plt-ben az ujjak találkozásánál , és az ujjak végénél a program pontokat tesz ami a gépet segíti a nyomkövetésben . Az a gondom , hogy hiába exportálom vagy importálom plt-be , és utána felnagyítom sehogy sem látom azokat a pontokat . Ez nem egy vonaltípus , hanem a program teszi bele . ahol egyenesek vannak ott ritkábban , ahol ívek-görbék ott sűrűbben voltak a pontok , tulajdonképpen csak felnagyítva látszottak .

Előre is köszönöm ,hogyha valaki válaszol ezekre a dedós dolgokra :-

(#2081) zzolika válasza printer (#2080) üzenetére


zzolika
aktív tag

Ha a transzformálás palettán duplikálod, akkor tudod megadni a távolságot. Vagy fent a menü alatt a pontos koordinátákat (ha cad-hez vagy szokva).
Hogy mibe kell kiexportálnod, az a kimeneti eszköztől függ, mit szeret jobban. Eps-ben is jónak kellene lenni, de az új eszközök a pdf-re vannak kihegyezve.
Nem egészen értem mit írsz. Milyen program tesz bele hová, milyen pontokat? Ahol egyenes van ott csak a két végén van pont.

(#2082) printer válasza zzolika (#2081) üzenetére


printer
csendes tag

Köszönöm a gyors választ !

Sajnos nem vagyok semmilyen rajzprogramhoz szokva , mert eddig készen kaptuk a szerszámokat , mechanikusan ment a dolog . Ezt váltja most a lézer , ez tulajdonképpen egy kivágó .

Amit magyarázni próbáltam , azt úgy szemléltették , hogy volt két kéz a monitoron , az egyik eps-be a másik plt-be . teljesen egyformák voltak , csak amikor felnagyította a a vonalakat akkor látszott , hogy az eps-es sima vonal , a plt-ben lévő pedig az íveknél sűrűn tele volt pontokkal . Az is lehet , hogy kis egyenesekből volt összetéve így a grafika . De ez nem is annyira lényeges most .

(#2083) jhos910 válasza printer (#2080) üzenetére


jhos910
aktív tag

Konvertálásnál tesz le valószínűleg csomópontokat, de ha a kép és a vonalív nem változik akkor mindegy, hogy van-e vagy nincs. (szerk.: kötve hiszem, hogy vonallá konvertálná az íveket de most nem nézem meg)

Nem tudom mennyire alap dolgokat mondjak, mik azok amiket már ismersz mik amit nem, de ha nézegeted a progit mindent meg fogsz találni pikk pakk.

Azt, hogy két objektum milyen távol legyen egymástól több úton is meg tudod határozni.
Egyik út amit mondott zzolika kolléga:
Duplikálásnál megadod, hogy mekkora legyen a távolság (objektum szélessée + X).

A másik lehetőség, hogy leveszed az objektum szélességét (Jelöld ki az objektumot és a szélességét ctrl+c-vel vágólapra másolod), átváltasz a pick tool-ra és a "Nudge offset"-be beilleszted. (Ez annyit fog csinálni, hogy az objektum szélességével fogsz ezután mozgatni jobbrabalrafölle.) Majd hozzáadod a kívánt távolságot. Ezt úgy is megteheted, hogy beillesztés után belekattintasz a mezőbe és a meglévő érték után beírod, hogy +10. (Pl.: 0,1 mm volt eddig és beírsz +10-et=10,1mm).

Sok sikert, ha van valami szólj. :)

[ Szerkesztve ]

(#2084) printer válasza jhos910 (#2083) üzenetére


printer
csendes tag

Köszönöm a segítségedet ! ! ! :)

(#2085) lujo10


lujo10
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek melyiket válasszam, ill. mi a különbség köztük:
1.
2.
3.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#2086) albinolynx


albinolynx
őstag

Sziasztok!

Egy plakátot kell délutánra elkészítenem. Sajnos nem túlzottan értek a CD-hoz.
B-Spline eszközzel készítettem a kontúrokat. Színezésnél a mellékelt képen látható problémám adódik. Hiába metszik egymást a kontúrvonalak, valahogy nem jön össze az általam elképzelt terület színezése.
Intelligens kitöltés eszközt használnék.

Mit rontok el?

[szinezés]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#2087) jhos910 válasza albinolynx (#2086) üzenetére


jhos910
aktív tag

Az, hogy össze érnek e a vonalak nem tudom így megnézni de jobban jársz ha teli objektumokat készítesz, ne vonalakat és szerintem bezier tool egyszerűbb lesz. Egymás fölé, alá helyezd el a részeit a figurának. Vannak ilyen hibák a Corelben.

(#2088) jhos910 válasza lujo10 (#2085) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nincs belassulva a topik csak te.
Lentebb lapozni is lusta vagy?
Magyarul le van írva minden.
"A CorelDRAW X6 angol szoftvercsomag tartalma:" rész alatt megtalálsz minden infót.

(#2089) albinolynx


albinolynx
őstag

CD-ban nincs is lehetőség olyan egyszerű terület színezésre, mint a paint-ben?
(Semmi előéletem nincsen, lehet teljesen téves logikával álltam neki.)
Kiokosíthatnál gyorstalpalóval. (:

Most gyorsan átrajzolom az íves részeket bézier-rel. Ezzel legalább tudok színezni.
Érdekes lesz a kontúrvonal, de jól néz ki.

Köszönöm!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#2090) Met válasza albinolynx (#2089) üzenetére


Met
nagyúr

Corelben csak olyan objektumot tudsz kitölteni színnel ami zárt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2091) albinolynx


albinolynx
őstag

CD-ben úgy képzeljem el és építsem fel a rajzot, mintha síkidomokból készülne pl. egy test?
Egymásra pakolva a megfelelően színezett részeket, létrejönnek a metszéspontok, stb?

Nem így csináltam, ez lehetett a probléma.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#2092) Met válasza albinolynx (#2091) üzenetére


Met
nagyúr

Vagy teli objektumok és akkor a sorrenddel tudsz játszani mi látszódjon pl. a nyakkendő teli és rátakar a nadrágra.
Vagy minden külön objektum és csak akkora ami látszik, nem takar rá semmi semmire.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2093) albinolynx


albinolynx
őstag

Sikerült megcsinálni! Lehet vinni nyomtatni.

Érdekes kaland volt. Tanultam belőle és rájöttem milyen piszok gyorsan lehet haladni, ha megvan a megfelelő logikája.

Köszönöm mindkettőtök segítségét!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#2094) D347HBR1NG3R


D347HBR1NG3R
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni Corel Draw 9-hez.
Ha beírok valami szöveget egy olyan hibaüzenetet kapok, hogy: "Cannot initialize Spell Assist"
Mit lehet ezzel tenni? Valaki azt javasolta, hogy azt a funkciót ne telepítsem, de én ilyet nem is találok a telepítésnél. Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Jaffa jokes???

(#2095) rum-cajsz válasza D347HBR1NG3R (#2094) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Kapcsold ki a beállításokban a spell checkert és minden számodra felesleges alfaját. Tök feleslegesen fejlesztették bele véleményem szerint.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#2096) D347HBR1NG3R válasza rum-cajsz (#2095) üzenetére


D347HBR1NG3R
tag

Köszi szépen, vagy 650x átnéztem a beállításokat, de nem találtam, hogy mit kéne kiszedni. De a segítségednek köszönhetően 3 mp alatt megvolt. :R

Jaffa jokes???

(#2097) Smoothy


Smoothy
tag

Helló,

Tudna segíteni az alábbi problémában valaki:

Hogy van egy CorelDRAW Graphics Suite X3-am. eddig minden gond nélkül képet tudtam beilleszteni a szerkesztő felületre, aztán megszűnt a lehetőség!

Hiába megyek a kép másolás\beillesztés, vagy akár húzok egy képet a szerkesztő lapra nem jelenik meg!

Program hiba lehet, vagy egyszerű beállítás csesztem el?

[ Szerkesztve ]

(#2098) zzolika válasza Smoothy (#2097) üzenetére


zzolika
aktív tag

Másik programból akarod beilleszteni? Miből?
Milyen formátumban van a kép?
Importálást is próbáltad?

(#2099) rum-cajsz válasza Smoothy (#2097) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Az aktív réteg láthatósága be van kapcsolva?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#2100) Smoothy válasza zzolika (#2098) üzenetére


Smoothy
tag

Hali,

Egy begooglizott sima jpg, importálással működik, csak ha az asztalról húzom a rajz részre vagy másolás\beillesztésnél nem történik semmi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.