Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) janesart


janesart
tag

Sziasztok
Olyan gondom lenne hogy Corelba CYK ban mentek egy anyagot az Photoshopban már máshogy néz ki másak sötétebbek a színek. Próbáltam Photoshopban is ugyan azt a szín összetevőket beálljtani de más árnyalatot kapok. Tudom hogy elvileg hulladék a Corel színkezelése, de nincs erre megoldás hogy amit a Corelbe látok lehetőleg mentve Jpg, ben is azt lássam? Van ötlet? Köszi

A másik a Corel vagy az Illustrátor a jobb? ízlés kérdése?

(#2502) Met válasza janesart (#2501) üzenetére


Met
nagyúr

Mivel RGB monitoron nézed a CMYK képet ezért nem nagyon fog stimmelni, a két program is más színprofilt használ, kalibrálás után esetleg.

Corel vagy Illu? Ízlés kérdése, ha sok nyomdai cuccot csinálsz akkor Illu.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2503) janesart válasza Met (#2502) üzenetére


janesart
tag

És belehet valahogy állítani? Mert ha jpg ben mentek CMYK ban akkor a jpg ugyan az mint amit corelben látok.
Ha viszont Photoshopban nyitom meg a jpg et akkor már teljesen más árnyalatú a szín.
Tudsz erre valamit?

(#2504) Met válasza janesart (#2503) üzenetére


Met
nagyúr

Corel-ben milyen színprofilok vannak beállítva? És Ps-ben?
Állítsd át hogy egyforma legyen. Exportnál a színprofil be van ágyazva?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2505) janesart válasza Met (#2504) üzenetére


janesart
tag

Igen Corelben exportnál az iso coated V2 ECI van bepipálva és akkor olyan mint a coreles file, kinézet, ha kiveszem a pipát, akkor lesz olyan mint photoshopban.. Kérdés hogy photoshopban ezt a színprofilt hogy tudom
beálljtani. Jó lenne inkább megtanulnom az Illustrátort. grafikus vagyok de 7 éve nem foglalkoztam a szakmámmal, most próbálok visszatalálni. Te is grafikus vagy?

(#2506) Met válasza janesart (#2505) üzenetére


Met
nagyúr

Miért akarod Ps-ben is azt látni amit Corel-ben?
De nézd meg még néhány képnézegetővel, ott is mást fogsz látni:)

Igen, grafikus vagyok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2507) janesart válasza Met (#2506) üzenetére


janesart
tag

Azért lenne jó azt látni mert akkor ha nem azt látja az úgyfél ha pólóra szitázzák, vagy névjegy stb, mint az elküldött jpg file színei, nem gáz?
2007 ben dolgoztam pesten digitális nyomdába és ott tudom mególdottuk Corelben a bejövő és kimenő anyagok, szín hűek maradtak, de elfelejtettem már hogy mi volt beállítva :)
Sokat felejtettem, most apránként jönnek vissza.
Te alkalmazottként, vagy szabadúszóként dolgozol? Van munkád?

(#2508) zzolika válasza Met (#2506) üzenetére


zzolika
aktív tag

Én sem találkoztam még olyannal hogy két programban azonos legyen a színe valaminek :)
Sõt, ugyanazon program két verziója sem ugyanúgy mutatja. Corel, Photoshop, Quark, Acrobat, mind mást mutat. És még nem beszéltem az MS office programokról, amik csudajó világítós RGB színeket adnak, amiket lehetetlen nyomdai úton reprodukálni, de ezt a megrendelő nem érti meg.
Aztán a digiprint, meg az ofszetnyomda (gépenként az is más), megint egy másik színvilág, ami nem ugyanaz mint a monitoron...
De ha monitoron nézik, az is mindenhol más, mindenkinek más típus, máshogy van beállítva, nincs kalibrálva. Vagy nem is monitoron, hanem telefonon/tableten nézik meg :DDD Nem azt látják amit én.
Belefáradtam már ebbe a színegyeztetésbe. Ha valaki nagyon háklis, megnézi a gépindulásnál a nyomatot, olyan lesz, az a biztos, a többi meg csak hasonlít.

#2507: Mint fent is írtam, az ügyfél a szarul beállított RGB monitorján, telefonján, nem azt a színt látja úgysem a CMYK jpegben, amit mondjuk a szitás egy direkt (Pantone, Ral) színből szitáz.
A be- és ki- színhű az addig oké, hogy szerkesztés közben nem változik, de hogy az outputon is tökéletesen ugyanaz, az már a csoda kategória lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2509) p a s s e r válasza janesart (#2501) üzenetére


p a s s e r
őstag

ha a corelből mentett rgb kép photoshop-ban megnyitva, egymás mellett megnyitva is más színű, akkor a színprofil beállítás a probléma...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... csak jelenségekről, semmit a lényegről...

(#2510) p a s s e r válasza zzolika (#2508) üzenetére


p a s s e r
őstag

erre való a pantone skála..

beszéljünk másról! filmekről, képekről... csak jelenségekről, semmit a lényegről...

(#2511) zzolika válasza p a s s e r (#2510) üzenetére


zzolika
aktív tag

Nekem van, de az ügyfeleknek nincs, azt se tudják mi az. Küldjem el jpegben, azt nézik meg.
A nyomtatás meg általában CMYK-ban megy, nem Pantone-ban, digiten meg pláne.
Erre volt régen a kromalin, de ctp óta már az sem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#2512) janesart válasza p a s s e r (#2509) üzenetére


janesart
tag

a corelből metve RGB jpg be a kép színei ugyan azok ha a jpg et megnyitom photoshopban, csak a Corelből CMYK ban mentve nem. Ha CMYK ban mentem a jpg-t színprofil beágyazással, akkor a jpg is ugyan olyan színeket tartalmaz de Photoshopba megnyitva már a CMYK már mást.

lehet követni? :):)

[ Szerkesztve ]

(#2513) Met válasza janesart (#2507) üzenetére


Met
nagyúr

Az ügyfél nem PS-ben nyitja meg a képeket hanem telefonon vagy a windows képnézegetőjével.
2007 óta elég sok corel lefolyt a dunán, megvariálták a színprofilok beállítását. Állítólag egyszerűbb.
Én úgy vagyok vele ha színhűség fontos akkor direkt színek, vagy az ügyfél által megadott színek vagy Illu és pdf-be mentek, ott rá is lehet mérni a színekre.

Alkalmazott vagyok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2514) pilóta


pilóta
nagyúr

Frissítettem Win 10-re 8.1-ről. A Corel X5-ben a szöveges menüsor nem látszik (File, Edit, View stb). Ha ráviszem az egeret, akkor megjelenik a szöveg, de egyébként nem látszik.
Ha kontrasztosra állítom a témát, akkor viszont látszik, de úgy meg hányinger :D
Lehet nincs köze a Corelhez, de csak ennél az egy programnál van gond, az összes többinél jó minden. Találkozott már valaki ezzel?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2515) Met válasza pilóta (#2514) üzenetére


Met
nagyúr

Nem vagy egyedül

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2516) pilóta válasza Met (#2515) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi, akkor így jártam... :O

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2517) Met válasza pilóta (#2516) üzenetére


Met
nagyúr

Sajnos igen, kollégám mondta pénteken hogy az otthoni gépén feljött hogy frissíthet win10-re de mondtam neki hogy eszébe ne jusson :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2518) p a s s e r válasza Met (#2517) üzenetére


p a s s e r
őstag

vagy frissítsen illustratorra és akkor mehet a win10... :)

beszéljünk másról! filmekről, képekről... csak jelenségekről, semmit a lényegről...

(#2519) Met válasza p a s s e r (#2518) üzenetére


Met
nagyúr

Illu csak azért van fent neki hogy ha ai vagy eps a kapott anyag bele tudjon nézni.
Corel van általánosítva a cégnél.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2520) Janó1999


Janó1999
tag

Sziasztok!
Corel 12 fut az asztali gépemen. Két hete vásároltam egy Lenovo laptopot, amin sajnos homályosan jelenik meg a Corel. Teljesen olyan mint, ha nem lenne jól beállítva a kijelző felbontása. (mint ha harisnyán keresztül nézném)
Az összes program hibátlanul jelenik meg, maga a gép szenzációs, csak a Corel homályos.
Mindkét monitor felbontása 1920x1080.
Az asztalin win7 van, a laptopon win10.
Vajon mitől lehet??

(#2521) tomej


tomej
aktív tag

Üdv!
Az objektumok kurzornyilakkal való mozgatását lehet valahol kalibrálni?
Thx!

(#2522) zetecR válasza tomej (#2521) üzenetére


zetecR
addikt

Nudge distance a Propery bar közepén. :K

(#2523) Met válasza zetecR (#2522) üzenetére


Met
nagyúr

Ez akkor látszik amikor nincs semmilyen objektum kijelölve. Mondjuk azt nem értem hogy miért csak akkor érhető el :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2524) tomej válasza zetecR (#2522) üzenetére


tomej
aktív tag

Köszi!!! :)

(#2525) tomej válasza Met (#2523) üzenetére


tomej
aktív tag

:DD

(#2526) geosz


geosz
tag

Sziasztok,

X3-ban csináltam egy 4 nyelvű 172 oldalas katalógust, ahol a nyelvek külön layeren vannak. Csináltam hozzá egy macrot, hogy ne laponként egyesével kelljen a layereket végig kattogtatni, hanem egy gombnyomással, globálisan tudok a nyelvek között tetszőlegesen váltani.

A gondom, hogy ez a macro X6-ban nem működik, más a szintaktikája is.

Az alábbi kód az angol magyar váltást csinálja:

Private Sub CommandButton1_Click()
'
' Recorded 2013.04.24.
'
' Description:
ActiveDocument.Pages(0).Layers("angol").Visible = False
ActiveDocument.Pages(0).Layers("angol").Printable = False
ActiveDocument.Pages(0).Layers("magyar").Visible = True
ActiveDocument.Pages(0).Layers("magyar").Printable = True
ActiveDocument.Save
End Sub

X6-ban mi lenne a megfelelő kód helyette?

Üdv geosz

LG KM900 Arena KM900AT_V10v

(#2527) Met válasza geosz (#2526) üzenetére


Met
nagyúr

Ilyen doksit Corel-ben? :Y Bátor vagy :R

Macro-t nem használok :( Angolul nem kerestél rá? Vagy a Corel oldalán hátha másnak is van ilyen nyűgje?
pl. Nem olvastam végig :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2528) zzolika válasza Met (#2523) üzenetére


zzolika
aktív tag

A beállításokban is benne van Document/Rulers.
Itt azt is meg tudod adni hogy a shift+nyilak (super nudge) vagy a ctrl+nyilak (micro nudge) mennyit mozgasson.

(#2529) kőbaltazár


kőbaltazár
tag

Sziasztok!
Corel 12 hun-ban hol lehet a megkettőzés méreteit beállítani?
Üdv, és köszi

[ Szerkesztve ]

Üdv: Kőbaltazár

(#2530) janesart


janesart
tag

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy Worldböl másolok egy szöveges táblázatot, és azt beillesztéssel a Corelbe illesztem be, mert a szöveg vektoros lesz, és ez miatt a felbontás jó. ezt szeretném Indesign-ba berakni, de a fehér hátterek előtte kiszeretném szedni, mert van vjzjel a kiadványon és átlátszónak kell lennie a táblázatnak. A Corelbe sehogy nem jövök rá hogy tudom kiszedni a fehér hátteret,
az objektumból. Csak Photoshoppal ha kijelölö a fehér hátteret, és tőrlöm, de akkor romlik a beilleszteni kíván támlázat minősége.
Van ötlet valkinek hogy tudom ezt megoldani?
Próbáltam Corelben vektorossá alakítani de úgy meg nagyon gagyi. Exceles táblázat tartalommal.
Köszi ha van ötlet.

(#2531) Met válasza janesart (#2530) üzenetére


Met
nagyúr

Tedd be Indesign-ba a táblázatot közvetlen, mit bohóckodsz Corel-be?
Formázd meg Word-be vagy Excel-be a táblázatot és mehet Indibe.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2532) janesart válasza Met (#2531) üzenetére


janesart
tag

Szia
Most ismerkedek az InDesign-el és nemigazán vágom. ha a worldbe a táblázatnál a bal felső sarokra kattintok a kis szürke kőrre, van benne kis kép is és jobklikkel másolom, és ha azt illesztem be az Indesignbe akkor csak a szöveget illeszti be a táblázatot nem. A worldbe a formázás alatt mit értesz?
Olyan alapvető dolgon bosszankodok most is, hogy a betű stílusnál nem találom a félkövér, beállítást. Billentyúparancsal is a shift+control+b esetén sem lesz félkövér a kijelőlt szöveg Indibe.aláhúzástól kezzdve minden van csak a félkövért nem találom. Szétvet már az ideg.

(#2533) Met válasza janesart (#2532) üzenetére


Met
nagyúr

Megformázod word-ben a táblázatot (de inkább escel-ben kellene), húzol Indiben egy szövegdobozt, nyomsz egy Ctrl+D-t, a felugró ablakban betallózod a táblázatot tartalmazó file-t és kész.
Félkövér betűhöz: a font neve alatti lenyílóban van a bold (ha nincs akkor nincs olyan verziója a fontnak)

Amúgy van Indesign topic

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2534) Met válasza Met (#2533) üzenetére


Met
nagyúr

escel=excel

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2535) janesart válasza Met (#2533) üzenetére


janesart
tag

kell hogy legyen bold, mert ennél a betűtipusnál, van bold, csak amikor bemásoltm egy szöveget, a world ből, nem adja be a betűtius alatt. Megoldottam űgy hogy odamásoltam más szövegkőrnyezetből a bold stílust.

Közben sikerült ez a control+D -s worls importálás, egy youtube tutoriálban láttam.

Arra nem jöttem még rá hogy a szöveg, vagy beillesztett támlázat méretét, a hogy tudom változtatni?
Mert a kék kis keretet ha megfogom és a control+sift et nyomva szeretném csökkenteni, a keret csökken és levág a táblázatból egy darabot. A méretét ha százalékosan változtatom az is össze vissza van. Hogy tudom a sarkpontnál akkora méretre húzni amekkorára szeretném?
Köszi az eddigi segjtséget is

Krisz

(#2536) Met válasza janesart (#2535) üzenetére


Met
nagyúr

Azt hiszem Ctrl+Alt+Shit együtt nyomással lehet a tartalommal együtt méretezni, de ez már itt erősen off téma

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2537) pilóta


pilóta
nagyúr

Van egy (illetve rengeteg...) gif fájl, amit alapból a windows Internet Explorerben nyit meg, és ott szép fehér a háttere. Corelbe behúzva viszont fekete a háttere és nem értem, hogy miért.
Ezek ilyen kis kártyák lesznek. Meg lehet oldani, hogy fehér legyen?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2538) Met válasza pilóta (#2537) üzenetére


Met
nagyúr

Transzparens gifként tették ki a webre.
Előbb ps és utána Corel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2539) pilóta válasza Met (#2538) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ps nincs.

De közben meglett, importálni lehet, és ki kell választani a sima gif-et, nem az animáltat, és így be lehet importálni.
Persze csak egyesével, mert ha többet jelölök ki egyszerre, akkor csak az elsőt hozza sima gif-ként, a többit animáltként fekete háttérrel... :O

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2540) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Egy felirat fényképéből csak a betűk körvonalára van szükségem. Corelben ezt meg lehet oldani valahogy?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#2541) Met válasza Ted_Beneky (#2540) üzenetére


Met
nagyúr

Persze freehand tool-al körberajzolod, vagy megkeresed azt a fontot amivel a felirat készült és nem adsz neki kitöltő színt hanem csak keret színt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2542) Ted_Beneky válasza Met (#2541) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Köszi, de pont ezt a két megoldást szerettem volna mással helyettesíteni, mert egy csomó időbe kerülnek.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#2543) zetecR válasza Ted_Beneky (#2542) üzenetére


zetecR
addikt

Ha jó minőségű, meg lehet próbálkozni az Outline Trace-szel.

(#2544) Ted_Beneky válasza zetecR (#2543) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Megpróbálom, köszi!

Csillagkaput a Csillag térre!

(#2545) jhos910 válasza Ted_Beneky (#2544) üzenetére


jhos910
aktív tag

Vagy még itt lehet tudunk segíteni.

(#2546) Ted_Beneky válasza jhos910 (#2545) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Köszi!

Csillagkaput a Csillag térre!

(#2547) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Napokban tettem fel a Corel X7-emet, most a munkaterület finomhangolását végzem.
Az utóbbi időben az X3-t gyűrtem, annál szépen el tudtam rendezni a dokkolókat. 8-10 van egyszerre kint, nem jobb oldalra szoktam kidobni őket, mint amit alaphelyzetben kínálna a program, hanem egymás alá, és az aktuálisan nem használtakat felgöngyölítem.
Nos, az X7-nél csak oldalra tudom őket minimalizálni, ráadásul a mellékelt képen mutatott szerint kinyitva nagyon szélesek, sok felesleges helyet vesznek el a munkaterületből, ráadásul bután kicsik, helypazarlóak az ikonok benne. A mutatottnál jobban nem lehet őket vízszintesen összenyomni.
Van erre valami customizálási lehetőség? Nem találtam semmit, amivel a dockereket lehetni formázni.
Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#2548) mrterminator


mrterminator
aktív tag

Hali!

Végső esélyem Ti vagytok, mert már napok óta elakadtam és nem találok a neten erről információt.

Szeretnék aranyfóliát és dombornyomást is alkalmazni. (egy oklevél szerű egyoldalas A6 lap lenne végeredmény) Lenne raja egy "pecsét" ami a néző felé domborodna( pozitívba) ki a papírból és ez színtelen lenne (azaz a alap alapszíne/fehér). Aztán lenne egy logó, ami simán aranyfólia felületű lenne (dombornyomás nélkül) és egy másik logó, ami dombornyomva lenne, de negatívba (azaz a lap síkjába benyomva) és ez normál cmyk színnel.

Kérdésem az lenne, 1) hogy jelöljem a dombornyomást (színes és színtelen dombornyomás) és annak irányát. 2) arany fóliát hogyan jelöljem.

:R :R :R

(#2549) mrterminator válasza mrterminator (#2548) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Persze nem ingyen kérném az információt/segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#2550) pilóta válasza mrterminator (#2548) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egyszerűen direkt színeket adj neki és nevezd el úgy, hogy "aranyfólia" "dombor pozitív" "dombor negatív".
Ezt persze közöld majd a nyomdával is...

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.