Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) rum-cajsz válasza Norbi46 (#2650) üzenetére


rum-cajsz
őstag

egy utolsó próbaképpen esetleg csinálhatsz egy olyat, hogy elmented bitmapként, és illu-ban traceled. Akár csak azt a réteget, amit össze akarsz olvasztani.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#2652) Norbi46 válasza rum-cajsz (#2651) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszi majd kipróbálom! ;)

(#2653) Met válasza rum-cajsz (#2651) üzenetére


Met
nagyúr

Inkább vector magic, szebben dolgozik mint bármelyik beépített trace. De ha raszeres rész van a logoban ez is elhasal és tovább tart a javítgatás mint az átrajzolás, annyiból jobb hogy be tudod állítani hány színre bontsa a grafikát.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2654) tomej


tomej
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám: Brosúrát csinálok és a nyomda CMYK -ba kéri az anyagot. A gondom az, hogy az anyagban sok RGB-s kép van, amiket egy olyan renderelő szoftver állít elő, amiben nem lehet színteret beállítani. Ha exportálom Jpeg-CMYK-ba az anyagot, gyakorlatilag olyannyira eltolódnak a színek, hogy irreálissá válik az anyag, nem is beszélve arról, hogy a felületi tükröződések szinte nullára redukálódnak.
Azt próbáltam, hogy convet-tobitmaps- al átállítottam a képeket CMYK-ra de az eredmény ugyanaz. Itthoni EPSON gépemmel tökéletes nyomatot csinál...

Van erre valami bevett módszer?

Előre is kösz, üdv.

(#2655) Met válasza tomej (#2654) üzenetére


Met
nagyúr

PS-ben állítsd át a színteret CMYK-ra, Corel elcseszi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2656) tomej


tomej
aktív tag

Köszi!

(#2657) tomej válasza Met (#2655) üzenetére


tomej
aktív tag

Sajna ugyanaz a helyzet a PS konvertálás után is... :(

(#2658) pilóta válasza tomej (#2657) üzenetére


pilóta
nagyúr

Van ez így. Az RGB nem mindig fér bele a CMYK-ba, főleg az élénk színeknél. Eleve CMYK-ba kell dolgozni. Ha nem lehet, akkor el kell magyarázni a megrendelőnek, hogy tök jó, hogy a monitorján ilyen szép neonzöld, de nyomtatva meg nem is...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2659) tomej válasza pilóta (#2658) üzenetére


tomej
aktív tag

Akkor ez fából vaskarika... :)

(#2660) tomej válasza tomej (#2659) üzenetére


tomej
aktív tag

Meg lett a megoldás - huszárvágással: Nyomdát váltottam :DD :DD :DD

(#2661) pilóta válasza tomej (#2660) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az jó, csak ne felejtsd el, hogy a nyomdagépben akkor is csak kék-sárga-bíbor-fekete festék van :D
Szóval lehet, hogy átveszik az RGB anyagot, de nyomtatni ők is CMYK-ban fogják...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2662) tomej válasza pilóta (#2661) üzenetére


tomej
aktív tag

próbanyomat, aztán kiderülnek a turpisságok... :D

(#2663) pilóta válasza tomej (#2662) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nyilván. Csak arra céloztam, hogy a fizikát nem lehet megb..ni, egyszerűen vannak olyan színek az RGB színtérben, amiket nem lehet reprodukálni CMYK-ban. Nem azért, mert nem szeretnék, hanem mert így viselkedik a fény...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2664) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

miért kezeli a Corel már évek óta rettentő lassan a powerclipet? Ha egy lapon több Powerclip objektumom van, (esetleg a benne lévő tartalmak transparencyvel súlyosbítva), akkor rettentő lassan lép ki-be powerclipből; több másodperc, mire egyesével kirakosgatja az objektumokat és vissza. Iszonyú idegesítő munka közben erre a pöcsölésre várni.

4x3GH AMD APU power, 8GB RAM, SSD. Úgy gondolom, hogy nem alulmotorizált a konfig.
Vagy próbálkozzak izmos intellel? Vagy ez egyszerűen ilyen? :Y

(#2665) Met válasza zetecR (#2664) üzenetére


Met
nagyúr

Másik programmal próbálkozz:)
Ez sajnos ilyen.

TigerCat Annyiból jobb a plusz vga hogy nem a ramból foglal le magának az integrált.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2666) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

A legújabb Corel X8 a processzoron kívül mit igényel? Érdemes dedikált VGA-ban gondolkodni, vagy felesleges? 4-magos i5-6500, SSD és 8GB RAM van tervben egyelőre, de ha kell, veszünk bele videokártyát is...

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2667) zetecR válasza Met (#2665) üzenetére


zetecR
addikt

Irány az Illustrator? :/

(#2668) Met válasza zetecR (#2667) üzenetére


Met
nagyúr

Igen.
Bitkép előkészítése PS-be, Illuba meg csak place-el berakod, így gyorsabban meg a munka.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2669) zetecR válasza Met (#2668) üzenetére


zetecR
addikt

Viszont annyival másabb az Illu logikája, hogy behorpadok, mire átszokok... :D

(#2670) Met válasza zetecR (#2669) üzenetére


Met
nagyúr

Behorpadsz vagy megőszülsz:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2671) TigerCat válasza Met (#2665) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezek szerint van értelme egy 1050-nek?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2672) zetecR válasza TigerCat (#2671) üzenetére


zetecR
addikt

Annak az árából mennyi RAM-ot tudnál venni? ;)

(#2673) Met válasza TigerCat (#2671) üzenetére


Met
nagyúr

Én jobban szeretem ha grafikás gépben van külön vga, irodaira elég az integrált de grafikás gépen minden kb ram és proci% jól jön egy idő után.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2674) TigerCat válasza Met (#2673) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyébként én is így gondolom...

(#2672) zetecR:
Simán duplázható...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2675) zzolika válasza TigerCat (#2674) üzenetére


zzolika
aktív tag

Ha csak Corelhez kell, kár a videokari, nem használ vga-s gyorsítást. A 2D képmegjelenítéshez meg nem kell sok ram, 3440x1440-ben is csak 19 MB, az nem fog hiányozni a rendszer ramból. Procit meg nem fogyaszt az integrált, mert a prociban külön tranzisztorok vannak a gpu-nak, nem a cpu-s számolástól veszi el a kraftot. Egyedül a memória sávszélen osztoznak, de az meg olyan nagy hogy így sem használja ki semmi (a tesztprogramokon kívül).
Én is direkt vga nélküli gépen dolgozom (i5-6500, 32GB ram, ssd), két monitorral, nem hiányzik a külön kártya.
Jobban jársz ha inkább több ramot teszel bele, azt szereti az X8 is. X4-el XP alatt elég volt a 4GB is (majdnem mindenre). Win7 64 bit, Corel X8, hát volt hogy a 8GB betelt...
A Photoshop meg az Illustrator használja a vga-t is (az Adobe szerint), hogy mennyit gyorsít, azt nem tudom. Ha nem kell 3D, szerintem elég az integrált is.

(#2676) zzolika válasza zetecR (#2664) üzenetére


zzolika
aktív tag

Lehet nálad is a ram kevés? Ha powerclipekben nagy bitmappek vannak, akkor eszi a memóriát. Ha elfogy akkor a winyót tekeri. De az ssd is jóval lassabb mint a ram.
Ha bezárod a corelt és újra megnyitod a cdr-t, akkor is egybõl lassú?
Nekem a sok copy-paste fektette ki régen, ugyanazt a pár kis vektoros objektumot beillesztve 5-10 oldalig gyors volt, aztán egyre lassabb, 20 után már kivárhatatlan (fél-egy-két perc). Bezártam, megnyitottam, megint gyors volt.
Lehet az undo szám csökkentése javít a dolgon.

(#2677) zetecR válasza zzolika (#2676) üzenetére


zetecR
addikt

AMD System monitorral néztem közben és a következőt tapasztaltam: (a proci egy A8 LLano integrált VGA-val)

- GPU használat gyakorlatilag nincs, egyszer-egyszer ugrik fel 5-15% közé.
- a CPU nagy átlagban 50%
- a RAM egy fokkal érdekesebb:
Most pl. 72% of 7421MB, viszont a Free csak 100-200MB, a Standby viszonylag sok, 1254MB.
Ha megnyitok egy Powerclipet, ahol lassulást tapasztalok, akkor a Free egészen lecsökken, majd ha kilépek belőle, vissza ugrik. Az én értelmezésemben a Standby memória is szabad, emiatt nem kellene lassulnia.

(#2678) TigerCat válasza zzolika (#2675) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyelőre megrendeljük VGA-val. Ha kevés lesz a RAM, majd rakunk még bele... Köszi a tippet!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2679) zzolika válasza zetecR (#2677) üzenetére


zzolika
aktív tag

- GPU használat gyakorlatilag nincs, egyszer-egyszer ugrik fel 5-15% közé.
Nem használ számolásra vga-t a Corel, csak cpu-t. Csak a 2d kirajzolást, vagy más háttérprogramot mutat azért ilyen kevés.
- a CPU nagy átlagban 50%
Ez azt jelenti a 4 magból 2 db 100%-on megy. Tapasztalataim szerint a Corel leginkább 1 magot, néha 2-t használ. 4-et még sosem láttam. Ezek szerint úgy néz ki a procid kevés! Próbáld meg felhúzni (ha lehet), vagy gyorsabb procis gépen kipróbálni. Ha így gyorsabb, akkor megtaláltuk a leggyengébb láncszemet.
- a RAM egy fokkal érdekesebb:
A szabad mindig kevés, nullához közeli, mert a win7 a nem használt ramot cache-nek használja. Ha kell másra, csak akkor üríti és odaadja a proginak aminek kell. A standby, feladatkezelős nevén gyorsítótárazott, tulajdonképpen szabadon felhasználható ram.
Az intel procik azonos mhz-n jobbak egy szálon mint az amd. Igaz ezért dupla árat kérnek el :o

(#2680) p a s s e r


p a s s e r
őstag

milyen jó, hogy az illustrator szépen befogja a videokarit is, sokszoros gyorsulás egy középkategóriás atival...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... csak jelenségekről, semmit a lényegről...

(#2681) LazyB


LazyB
csendes tag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy nem tudja valaki hogy win10 alá hogyan lehet életre kelteni a corel 12-ben lévő RAVE cuccot?

(#2682) vieri2000


vieri2000
tag

Olyan kérdésem lenne hogy telepítettem a Corel x6 változatát de a menű szimplán nem jelenik meg. Mit lehet tenni . (kétszer telepítettem mindig ez a hiba)

(#2683) zzolika válasza vieri2000 (#2682) üzenetére


zzolika
aktív tag

Volt már róla szó, a win10 alatt ilyen a régi corel
[link]
Úgy tudom nem jött ki patch a javítására. Vagy régebbi Win, vagy újabb Corel kell.

(#2684) vieri2000 válasza zzolika (#2683) üzenetére


vieri2000
tag

köszi.

(#2685) TigerCat válasza zzolika (#2683) üzenetére


TigerCat
nagyúr

De jó is lenne, ha az X3 elfutna W10 alatt... Azt nagyon szerettem. A felülete sokkal áttekinthetőbb, mint a mostaniaké.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2686) #48613632


#48613632
törölt tag

Üdv
Corelban tudom módosítani egy objektnek a nyomtathatóságát?
Az kellene, hogy a monitoron látszik, de papíron nem. :F

köszi előre is :R

(#2687) Met válasza #48613632 (#2686) üzenetére


Met
nagyúr

Object manager panel, rétegnek tudod állítani a nyomtathatóságát.
Tehát a kérdéses objektumot külön rétegre kell tenni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2688) andreas49


andreas49
senior tag

Hali,
Melyik az utolsó verzió, ami magyar nyelvű és megy Windows 10 alatt ? Nekem X4 van, de sajnos a Windows 10 alatt nem megy.
Esetleg van-e valamilyen javítás erre?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#2689) Met válasza andreas49 (#2688) üzenetére


Met
nagyúr

Úgy tudom az X7-el is gond van10 alatt.
Mondjuk azóta lehet adtak ki valami frissítést.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2690) oleandro


oleandro
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

Kaptam egy fájlt, több táblázat van benne,
szeretném átírni, de mivel sokszor túl nagy a szöveg.

Szeretném a cella szélességét, illetve az egész oszlop szélességét állítani, de sehogy sem engedi.

Le tudná valaki írni, hogy mi ennek a menete?

Köszönöm!

(#2691) Met válasza oleandro (#2690) üzenetére


Met
nagyúr

Ha a táblázat mind táblázat van benne akkor a függőleges vonalak fölé víve az egeret egy nyíl lesz, ekkor tudod arrébb húzni tolni a vonalat.
Ha görbésítve van akkor Shape vagy Pick toll.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2692) oleandro válasza Met (#2691) üzenetére


oleandro
tag

Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél!
Görbeként volt beállítva, ezért nem jöttem rá.

(#2693) Ratpack


Ratpack
újonc

Sziasztok olyan problémám lenne hogy lehet e betű vastagságot állítani anélkül hogy bármi más torzulna?
úgy értem pl hogy adott 60mm magas 7mm vastag betű és 1cm a betűk közti távolság és az O betű átmérője 36mm, ezt így nem tudom megszerkeszteni mert valami mindig torzul vagy az O lesz 34-33mm vagy a betűk közti távolság lesz más stb stb. eddig sikerült úgy hogy minden stimmel de a betű vastagság az 10mm.
Válaszotokat előre is köszönőm !

(#2694) Met válasza Ratpack (#2693) üzenetére


Met
nagyúr

:F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2695) Ratpack válasza Met (#2694) üzenetére


Ratpack
újonc

megprobalom mashogy megfogalmazni :D szóval 240pt méretű a szöveg ami teljesen jo, 60mm magas stb de a betű vastagsága 1cm nekem viszont 7mm kellene ha 7mm re húzom vissza, torzul az egész :S
Sajnos pontosabban nem tudom egyenlőre megfogalmazni mert új vagyok a corelba

(#2696) Norbi46 válasza Ratpack (#2695) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!
Konvertáld át görbévé és grupold szét és utána egyesével szerkeszted a betűket.
Nagy hirtelen ennyi!

(#2697) Ratpack válasza Norbi46 (#2696) üzenetére


Ratpack
újonc

Rendben megpróbálkozom vele köszönőm ! :))

(#2698) Norbi46 válasza Ratpack (#2697) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szivesen!
Nem biztos hogy jó lesz minden de így a betűk közti távolságot én így csináltam.
Egy próbát megér! ;)

(#2699) Met válasza Ratpack (#2695) üzenetére


Met
nagyúr

Az hogy nem tudod leírni mit szeretnél nem attól függ mióta használod a programot:)
Kép, hogy mid van és akkor érthetőbb amit írsz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2700) Ratpack válasza Met (#2699) üzenetére


Ratpack
újonc

Jogos, holnap tudok küldeni delelőtt képeket addig is köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.