Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) plejik válasza pilóta (#2598) üzenetére


plejik
addikt

Fasza, mind1, most már marad a 10-es . :) Úgy is fejből tudom, hogy mi hol van.. :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#2602) pilóta válasza plejik (#2601) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha átállítod ilyen "mozgássérültes" kontrasztos fekete-fehérre a témát, akkor látszik minden, csak csúnya.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2603) janesart


janesart
tag

sziasztok
Corelben miért nem lehet csak a kijelőlt objectumot exportálni ha az nincs a munkalapon rajta, hanem melette van? Hiába jelölöm be hogy csak a kijelölt objectum ot exportálja.

(#2604) pilóta válasza janesart (#2603) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mert így írták meg a programot :D

Megoldás: tedd az oldalra, vagy ha ott nem akarsz változást, akkor szúrj be egy üres oldalt és tedd rá arra.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2605) janesart válasza pilóta (#2604) üzenetére


janesart
tag

köszi azt hittem már én vagyok a hülye :)

Másik kérdés, hogy sokan használják grafikusok is akik dolgoznak a programokat tőrt verzióba.
Hogy a Corel vagy más programok ne komunikáljanak a cég, gyártó szerverével, elég a tűzfalon letíltani?
Mert állítólag úgy tudják lecsekkolni hogy tőrt-e vagy eredeti. Akkor elővehetnek esetleg.

(#2606) pilóta válasza janesart (#2605) üzenetére


pilóta
nagyúr

Erre nem tudom a választ, csak eredeti programokkal dolgozok, nem egy ökör ára egy Corel. Én ezt használom mindenre, az Adobe tényleg nagyon drága, a Corel viszont megfizethető teljesen, és mindent tud, ami kell. A tört szoftverrel csak a szívás van egyébként is, ha pénzt keresel vele, akkor egy összeomlás vagy hiba többe fog kerülni, mint a legális ára. Ha meg nem dolgozni kell, akkor az otthoni verzió még olcsóbb...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2607) Met válasza janesart (#2605) üzenetére


Met
nagyúr

A warez kérdések tiltottak a fórumon.. Amúgy elég ott tiltani

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2608) zzolika válasza janesart (#2603) üzenetére


zzolika
aktív tag

Mert ha nem a lapon van, akkor a desktop layerben van, ami alapból nem printelhető. Az export pedig azt adja, amit a printelésnél is látnál, tehát így semmit. Ha átteszed a desktop layert printelhetővé, vagy az objektumot a layer1-be akkor ki is exportálja. Ha lapozol vissza fogja fogja rakni az objektumot a desktop-ba.

#2604: Ez most kivételesen jól működik, így akarták csinálni. Van néhány egyedi, érdekes működés a corelben (máshol bugnak hívják :D ), de együtt lehet vele élni, én már megszoktam.

[ Szerkesztve ]

(#2609) janesart válasza zzolika (#2608) üzenetére


janesart
tag

szia
nem értem a desktop layer ben hol, vagy mit értesz ez alatt.
Régen tudtam exportálni, de évek óta nem használtam a Corelt és sokat felejtettem.

(#2610) zzolika válasza janesart (#2609) üzenetére


zzolika
aktív tag

Az Object Manager dockerben tudod a layereket/rétegeket állítani.

(#2611) janesart válasza zzolika (#2610) üzenetére


janesart
tag

közben rájöttem de hiábba engedélyeztem a dsktopon a printet kijelölöm a kivánt objectumot és ekportálni akarom pdf ben akkor az expot range funkciónál a selected inaktív.
Ha átettem a layer 1 be akkor is csak a lapon lévőt exportálta. Végül is megoldhat úgy ha lapra teszem amit exportálni akarok csak körülményesebb.

Más kérdés az miért lehet szerinted hogy az x7 -et feltettem és töbszőr leállt, befagy kicsit stb? Pedig elég erős gépem van 8 gb ram i5 proci erős GTX 750 es VGA. 2gb rammal

[ Szerkesztve ]

(#2612) zzolika válasza janesart (#2611) üzenetére


zzolika
aktív tag

Ja hogy pdf-be... Azt hittem az Export menüpontról beszélsz (ott nem is lehet pdf-et választani).
Amit te mondasz az a Publish to Pdf. Mivel a pdf lapmérete a dokumentum lapja lesz, ezért ami nincs a lapon az nem látszik a pdf-ben.

Nem tudom, nincs X7-em. Van hozzá service pack? Vagy lehet valami driver probléma.

(#2613) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

csak félig ON, de volt már hardveres kérdés is a topicban, hátha még belefér.
Tehát van egy asztali gépen, amin Corellel dolgozok.
A8 3850, 8GB RAM, SSD, HDD, stb.

Az utóbbi időben egyre többször kell pár napokra elutaznom (2-3-4 nap), és sajnos nem tudom megtenni, hogy ne dolgozzak közben.
Kézenfekvő megoldás a laptop, de életképes megoldás lehet-e az, hogy az asztali gépet kompletten kiváltanám egy olyan notival, amit otthon dokkolóra tennék, rádugnám a nagy monitort, billentyűzetet, egeret; az állományaimat feltenném egy NAS-ra, amit bárhonnan elérek és vígan dolgoznék az ország bármely pontjából.
Egy i5, i7-es, üzleti szériás, pár éves laptop (pl. ez a DELL, vagy ez a HP) úgy gondolom, alkalmas lenne komplexebb Coreles munkák kiszolgálására is, nem lenne visszalépés az asztali után.

(#2614) pilóta válasza zetecR (#2613) üzenetére


pilóta
nagyúr

Teljesen jó lesz egy i5 vagy i7-es laptop. Csak legyen benne SSD meg elég ram.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2615) Xanderas válasza zetecR (#2613) üzenetére


Xanderas
csendes tag

Lehet ezzel nem ért mindenki egyet de én még a dedikált videókártyát is fontosnak tartom.
Időnként én is laptopról dolgozom és a régebbi gépemen (i5) nem volt csak integrált és hát ha nagyon belemerültem a munkába és nagy komplex dolgokat mozgattam elég rendesen akadt.
Azóta cseréltem egy i7esre és 2gb dedikált vga és 6gb ram megoldotta a gondom.

Igaz a gép izmosabb de jobban is terhelhető.

[ Szerkesztve ]

(#2616) pilóta válasza Xanderas (#2615) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mert mit számol 3D-ben a corelből? :F
Semmivel nem lassabb az integrált, csak 2D-t kell kitennie, azt meg bármi tud. Proci legyen meg ram, meg SSD és minden gyors lesz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2617) Xanderas válasza pilóta (#2616) üzenetére


Xanderas
csendes tag

Lehet igazad van. Abból indulok ki, hogy ha már az ember gépet vált akkor azért jobb egy dedikált és szerintem az integrált a cpu-t terheli, hiszen neki kell a megjelenéssel is foglalkoznia.
Rosszul gondolom?

(#2618) zzolika válasza pilóta (#2616) üzenetére


zzolika
aktív tag

Tudtommal a Corel (jelenlegi verziói) nem használja ki a videokártya cuda/shader extráit, csak az Illustrator.
A procit is leginkább egy szálon. Bár az újabb verizók már lehet javultak e téren is. Az X8 meglepően gyors az X4-hez képest, de az is lehet a 64bit miatt.

#2617: A prociban erre külön rész van, nem a számolós cpu-t terheli. Legfeljebb a memóriabuszt, de az általában nem igazán van kihasználva még single chanellben sem, nem hogy dualban.

[ Szerkesztve ]

(#2619) pilóta válasza Xanderas (#2617) üzenetére


pilóta
nagyúr

Miért terhelné? Az integrált is ugyanolyan videokártya, mint a dedikált, csak egybe van építve a procival. 3D-ben nem túl combos, szóval ha játszani kell FPS-t, akkor nem elég, de a corel nem csinál 3D-t. Talán majd pár verzióval később kihasználja majd a corel is általános számításra a GPU-t, de ma még nem ez a helyzet. Ha nem játszol is a géppel, totál fölösleg egy plusz VGA kártya plusz fogyasztással...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2620) Xanderas válasza pilóta (#2619) üzenetére


Xanderas
csendes tag

Hát most okosodtam. :R
Köszönöm.

(#2621) pilóta válasza Xanderas (#2620) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nincs mit. :)
4 gép van a cégben, ami i5-ös procival megy, meg van egy, ami dedikált VGA-s, de régebbi procival. Sokkal gyorsabbak az újak, hiába integrált VGA-val mennek...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2622) Xanderas


Xanderas
csendes tag

Hali

Bagatel problémám van de nem találom a megoldást :F
A körvonal szélességének elhelyezkedésével van gondom, hogy befelé vagy kifelé vastagodjon.
Jelenleg ha állítok rajta az egyenletesen vastagszik kifelé is és befelé is. Nekem úgy lenne jó ha csak kifelé vastagodna.

Még valami. Hol lehet azt állítani, hogy amikor objektumot mozgatok billentyűzettel akkor az mekkora léptékben mozogjon? Valahol biztosan lehet állítani, hogy az elmozdulás 1mm vagy 0,1mm.

Előre is köszi a válaszokat.

(#2623) Met válasza Xanderas (#2622) üzenetére


Met
nagyúr

Corelben még nem jöttem rá hogy lehet állítani a körvonalat milyen irányba tegye rá :U
Kontúrt tudsz neki adni és ott tudod állítani hogy kívülre vagy belülre tegye.

Amikor nincs kijelölve semmi fent az eszköztáron van egy nudge distance rublika. Négyzet a 4 oldalán háromszögekkel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2624) Xanderas válasza Met (#2623) üzenetére


Xanderas
csendes tag

:C Ez az elmozdítás nagyon durva, 10en éve használom a corelt elég komolyan és nem vettem észre, hogy ott van az orrom előtt :D
Köszi

(#2625) zzolika válasza Xanderas (#2622) üzenetére


zzolika
aktív tag

Ahol körvonal vastagságát is állítod.
Ha beixeled a Behind fill-t, akkor csak kifelé rakja.
Ha nincs beixelve akkor kifelé és befelé is.

A mozgatást a beállításokban is tudod állítani. A vonalzóknál van.
Options / Document / Rulers / Nudge
Super: shift + nyilak
Micro: ctrl + nyilak

[ Szerkesztve ]

(#2626) janesart


janesart
tag

sziasztok
Az mitől lehet hogy a Corel x7 ből szeretnék exportálni eps-t és hiába állítom be mivel színátmenetes a logó az eps-t ahogy vissza importálom tesztként hogy sikerült, akkor ocsmány csíkos lesz az eps a színátmenetnél. A megrendelő szeretné odaadni a logót partnernek használatra de egyszerűen nem lehet jó eps-t menteni. vagy hagyjam meg cdr-ben?

[ Szerkesztve ]

(#2627) Met válasza janesart (#2626) üzenetére


Met
nagyúr

Ments belőle pdf-et. Fontok görbésítve legyenek benne.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2628) janesart válasza Met (#2627) üzenetére


janesart
tag

köszi, ezekszerint szar az eps konvertálás a Corelben?

(#2629) Met válasza janesart (#2628) üzenetére


Met
nagyúr

Én soha nem mentek eps-be, de amikor olyan eps-t nyitok meg amiben van átmenet azt általában elcseszi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2630) pilóta válasza janesart (#2626) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem az elmentéssel van gond, hanem a beolvasással. Én Roland RIP-nek szoktam eps-t menteni corelből, és semmi gond vele, a RIP töképelesen megnyitja és kinyomtatja a nyomtató. Viszont ha vissza akarom olvasni corellel, akkor az nem megy mindig neki, még ha saját maga csinálta is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2631) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

A segítségetekre van szükségem!
Olyan gondom lenne hogy adott egy keret vagy téglalap objektum amibe szöveg van ezt az egészet kellene rá hajlítani egy ívre hogy a szöveg az ne torzuljon.

Tudtok nekem ebben segíteni?

Köszi előre is!

(#2632) Kussolj


Kussolj
csendes tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm laptopvásárlás előtt áll, és a corel draw, illetve tervezőprogramok használata lenne az egyik fő szempont.
Felmerült, hogy jó lenne egy érintőképernyős 2in1 laptopon rajzolni és tervezni, azonban nekem semmi rálátásom nincs az ügyre.
Van-e tapasztalatotok ilyen téren, használható-e egy ilyen eszköz az adott célokra, vagy érdemi munkára csak a wacom rajztáblákat ajánlanátok?

Köszönöm segítségeteket!

(#2633) tomej


tomej
aktív tag

Üdv.
Hogy tudom kikapcsolni, hogy az emil /web címet ne húzza alá és ne kékítse be?
Előre is kösz!

(#2634) pilóta válasza tomej (#2633) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez ne legyen bepipálva:

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2635) tomej válasza pilóta (#2634) üzenetére


tomej
aktív tag

Ez 'expresszmunka' volt - nagyon köszi!!!

(#2636) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy van egy logó ami kb 20000 objektumból áll.
Hogy tudom egyesíteni őket? A weld parancsra bele fagy a program.

Köszi előre is!

(#2637) Met válasza Norbi46 (#2636) üzenetére


Met
nagyúr

Ezt így hogy sikerült? Trace-eltél?

Részenként sem megy a weld?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2638) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

A jelenlegi X8 kb. meddig lesz megvásárolható? Vagyis mikor érkezhet az új? Évente, vagy még mindig 2-évente van verzióváltás?

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2639) Norbi46 válasza Met (#2637) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!
Nem én követtem el ezt a förtelmet, így kaptam sajna!
Részenként? Úgy érted hogy mindig 2 object-et?

(#2640) Met válasza Norbi46 (#2639) üzenetére


Met
nagyúr

Nyomva tartott Alt gombbal jelölsz ki (ilyenkor nem kell kijelöléskor a teljes objektumot kijelölni hanem elég ha csak a szélét érinti a kijelölő négyzet), kijelölöd így a negyedét, kipróbálod hogy így bírja-e.
Illu nincs? Export ai-ba

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2641) Norbi46 válasza Met (#2640) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Melóhelyen van illu is.
Abba hogyan?

(#2642) Met válasza Norbi46 (#2641) üzenetére


Met
nagyúr

Kijelölöd mindet, pathfined panel, unite.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2643) Norbi46 válasza Met (#2642) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszi holnap kipróbálom melóhelyen! Corel-be is meg illu-ba is.

(#2644) Norbi46 válasza Norbi46 (#2643) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Nos megvolt a próba!
Corel-ben próbáltam úgy hogy kijelöltem durván 1800 object-et, de csak várakozás egybeolvasztás nem történt meg. :(

Illu megcsinálta egyből az egészet de annyira lebutította a logót hogy értelmét is vesztette a dolog.

Nem tudom hogy lehetne megcsinálni minőség romlás nélkül/min. veszteséggel?!

Azért köszi Met!

Boldog új évet mindenkinek! ;)

(#2645) zzolika válasza Norbi46 (#2644) üzenetére


zzolika
aktív tag

Milyen logóról van szó?
Mire akarod használni?
Miért akarod összeolvasztani? Így miért nem jó?

Mit tudsz vele kezdeni?
- keresel neten normális logót
- újrarajzolod (nulláról kezdve)
- bitmapre konvertálod nagy felbontással

(#2646) Norbi46 válasza zzolika (#2645) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!
Egy emblémázó cégnél dolgozom és a megrendelőtől jött így a logó, csak így használhatatlan mert belefagy a Corel. A bitmap-es dolgot már próbáltam de elég rossz a minősége átméretezés után.

(#2647) Met válasza Norbi46 (#2646) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor a szokásos, vektoros grafika kellene, az ügyfél küldi a bitképet, mondod VEKTOROS vagy xk-ért újra rajzolod, küldenek egy szarrá trace-elt vektoros filet.
Megoldás, átrajzolod.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2648) Norbi46 válasza Met (#2647) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!

Szóval akkor marad a jó öreg pen tool?

(#2649) Met válasza Norbi46 (#2648) üzenetére


Met
nagyúr

Hát igen, a megrendelő nem fogja megérteni hogy miért nem jó a vektoros amit küldött.
Kifizetni nem fogja az átrajzolást mert azt küldte ami kértél (vektorost).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2650) Norbi46 válasza Met (#2649) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Csupa öröm az élet! :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.