Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) stol válasza LukE (#250) üzenetére


stol
addikt

Idézek:DD:

Windows is optimized for a 256KB secondary cache by default. With most computers now having L2 caches larger than that it pays to take the time to change the setting to correspond to the size of the cache memory installed.

Mi nem érthető ebben?
Kérlek magyarázd el nekem, hogy miként különbözik a hardver műveletvégzésének szempontjából, és OS működésének szempontjából a CPU-Board-ra integrált L2, és a CPU magba integrált L2, és hogy a pi**ába állapítja meg ezt a ringyóz?
Itt, korántsem erről van szó.

idonkent felbukkan ez az ''allitsunk valamit a regisztriben, es akkor jobb lesz nekunk'')

Erről. vitatkozhatnánk egy kissé sokat.
Executive paging, max I/O lock limit, prefetch, super prefetch.
Hátha mondanak valamit.
Ezek beállításával (tudni kell az értéket....), 2x-3x olyan gyorsá tehető a win futásteljesítménye.
Magyarázd el a fenti szavak jelentését, és hiszek neked.

(A rendszerprogramozóknak, 2 évig ezt verik a fejükbe az OS-ek kernelműködését, ASM nyelven történő programozásukat, heti 30 órában, köztük, az enyémbe is belepakolták eme tudást)

(#252) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

Executive paging, max I/O lock limit, prefetch, super prefetch.

ezek a beállítások érdekelnének engem, ezektől tényleg 2-3-szor gyorsabb lesz a winfos?

(#253) stol


stol
addikt

Nem kezd el swapelni, amíg be nem telik a fizikai memória.

Beállítása:
System Key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]
Name: DisablePagingExecutive
Type: REG_DWORD (DWORD Value)
Value: (0 = default, 1 = disable system paging)


--------------------------------------------------------------------------------------

Disk I/O Cache maximum méretének fixálása.

System Key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]
Name: IoPageLockLimit
Type: REG_DWORD (DWORD Value)
Value: 0 = default

Értékek:
RAM IoPageLockLimit
(MB) Decimal Hex
4 4096 1000
8 8192 2000
16 16384 4000
32 32768 8000
64 65536 10000

Én, 16MB-ot adtam a winnek



---------------------------------------------------------------------------

Program bezárásakor, kitakarítja a szemetet a memóriából

Megynyitni:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\
Explorer].

Hozd létre az alábbi kulcsot:
AlwaysUnloadDLL

System Key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\
Explorer\AlwaysUnloadDLL]
Name: Default
Type: REG_SZ (String Value)
Value: (1 = enable)



Ezután, indítsd újra a gépet, a beállítások érvénybelépéséhez.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#254) stol


stol
addikt

A sebességnövekedést befolyásolja a vinyó sebessége, filerendszer fragmentáltsága is.
Főképpen, nem fog összelassulni, 2-3 napi shutdown nélküli munka után sem.

(#255) LukE válasza stol (#251) üzenetére


LukE
veterán

kedves stol, tudom (na jo, van rola nemi fogalmam), hogy mi a a cache, prefetch, meg hasonlok, es ezen kivul ismerem a support.microsoft.com weboldalt. talan epp mert nem vertek a fejemet 2 even keresztul :D
ezt Bővebben: link legyszives olvasd vegig.

(a 2-3x olyan gyorsat ugyi nem mindenre erted?:)
Es igen, regisztri es egyeb turkalasokkal lehet gyorsitani, de polo amit eloszor beirtal a 256k kess-el kapcsolatban az nem igaz egy mai gepnel)

(semmi szemelyes, csak ez eddig mar vagy 5x jott elo kulonbozo helyeken, es kezd unalmas lenni. Meg mas miatt is morcos vagyok /pillanat)
ha nem erzed nagyon szukseget, akkor szerintem itt zarjuk le az offolast.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#256) stol válasza LukE (#255) üzenetére


stol
addikt

Akkor nálam, a videokódolásnál, a +4fps-t, és memóriaolvasásnál/írásnál, +90MB/s-et, hogyan befolyásolta?:F
Mert, enyivel lett több, 512KB-ra módosítás után.

(#257) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

Nem tudom megérteni ti, hogy ölitek meg a codegeneket!
Az enyém 2003.05.29.-e óta napi minimum 10 órát megy, volt húzva a gép
van benne rendesen kütyü is. Nem értem! :(

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#258) stol válasza Grigorisz (#257) üzenetére


stol
addikt

Majd megértedf egyszer....
Én nem ölöm meg, hisz nem használom, de sokat javítok.

(#259) Padree válasza Padree (#226) üzenetére


Padree
senior tag

Megvan a tápom, hát nem Codegen lett: HiperPower 3S350 350W. A boltban elkértem egy 400W-os Codegent hogy összehasonlítsam sújra őket: kábé a fele a kódgány a hipernek, az árkülönbség 2000Ft, a garancia +2év.

Ellenben az új táppal is ugyanaz a jelenség: a rendszert terhelve (adatoknál) a belső érzékelő szerint -0,3V-ot esik a feszkó a +5V-os ágon, +12V emelkedik 13V alá, a Speedfan garfikonjai is dettó egyformák, a vinyó SMARTjában a ''Hardware ECC recovered'' szám rohamosan nő, már 40millánál tart (Samsung), ezenfelül már jópár lemeznél észleltem íráshibát (NEC2510), videó ugyanúgy gyánolja a képet - személy szerint most az alaplapra tippelek (vagy a 300W-os Mercury tápom istenkirály), próbálok multimétert szerezni és bemérni a tápcsatik végét - addigis valami vélemény?

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#260) stol válasza Padree (#259) üzenetére


stol
addikt

Szoftveres mérés = nem mérés:DDD

Ha, a lejátszott/digizett videoban hibák vannak, akkor alaplapi hiba van.
PCI freki nem szabványos/kábeltörések stb.

(#261) Ptech


Ptech
őstag

Üdv!

Hűha, jól +ilyedtem a tápommal 1ütt.:Y Én is kodegennyt használok (300W), ezzel a konfiggal: Chaintech S865PE, 2.8 Northwood, 2*256 PQI, 80 GB Samsung, C3C 9600 Radeon, Samsung CDRW/DVD, SB Live. 1kis tuningon gondolkodok, így beszerzek 1ilyet: Bővebben: link Durva, hogy a 3*12cm-es radis, Antarctica blokkos Asetekkel +egyezően teljesít:Bővebben: link:C:C:C. De a táppal akkor súlyos gondjaim lennének, ha próbálkoznék OC-val. Vki tud vmi ár/érték arányban optimális tápot ajánlani?? Thx előre is:R

(#262) Ptech


Ptech
őstag

Üdv!

Hűha, jól +ilyedtem a tápommal 1ütt.:Y Én is kodegennyt használok (300W), ezzel a konfiggal: Chaintech S865PE, 2.8 Northwood, 2*256 PQI, 80 GB Samsung, C3C 9600 Radeon, Samsung CDRW/DVD, SB Live. 1kis tuningon gondolkodok, így beszerzek 1ilyet: Bővebben: link Durva, hogy a 3*12cm-es radis, Antarctica blokkos Asetekkel +egyezően teljesít:Bővebben: link:C:C:C. De a táppal akkor súlyos gondjaim lennének, ha próbálkoznék OC-val. Vki tud vmi ár/érték arányban optimális tápot ajánlani?? Thx előre is:R

(#263) Ptech


Ptech
őstag

Bocsika, nemtom mért rakja be 2x, majd megkérdezek vki nagyon hozzáértőt...Jut eszembe, ha már cserélek, akkor olyat szeretnék, amin SATA és PCI-E csati is van. Help plz.:F

(#264) Ptech


Ptech
őstag

Bocsika, nemtom mért rakja be 2x, majd megkérdezek vki nagyon hozzáértőt...Jut eszembe, ha már cserélek, akkor olyat szeretnék, amin SATA és PCI-E csati is van. Help plz.:F

(#265) Ptech


Ptech
őstag

Bocsika, nemton miért rakja be 2x, majd megkérdezek vki nagyon hozzáértőt...Jut eszembe, ha már lecserélem, olyat szeretnék, ami SATA és PCI-E csatis. Help plz:F

(#266) Ptech


Ptech
őstag

Bocsika, nemton miért rakja be 2x, majd megkérdezek vki nagyon hozzáértőt...Jut eszembe, ha már lecserélem, olyat szeretnék, ami SATA és PCI-E csatis. Help plz:F

(#267) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Nézzétek végig a konfigot, különös tekintettel a tápra:
Bővebben: link

:)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#268) Hmmz


Hmmz
aktív tag

up, ide még visszatérek mer érdekel...

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#269) Tom5 válasza mr_ricsi (#267) üzenetére


Tom5
addikt

Huhh...KIRÁLY konfig,Codegen táppal?...érdekes...Nekem is nagyon sokáig(1év)Codegen 400Watt-os tápom volt!(2800+Barton,'BG RAM,Ati9550,120as/20as Winyó DVD olvasó,cd író...)Költségkímélés képpen a tápon spóroltam...azaz akkoriban nem is figyeltem milyen márkájú tápot veszek!Fél év után lett 1olyan gondom,hogy a gépem nem BOOT-olt be elsőre,hanem mindig harmadszorra!Néha viszont rendesen bootolt...nemtudtam milehet a gond...sőt pontosan a mai napig nemtudom...azóta lett egy Chieftech tápom..360-as...a híba 80%ban +szűnt..de néha még előjön a hiba...lehet ,hogy a Codegen vágott el vmit az alaplapon...nemtudom!Túlsok jót Codegen ről nemhllottam...De TÉNY,mikor tápot cseréltem,feltűnt a tekintélyes súlykülönbség a két táp között...Aztmondom CHIEFTECH egy jó márka,és árban sem gáz!!!Amúgymeg ízlések és pofonok...
Kinek INTEL,kinek AMD,Kinek Ati,Kinek nVidia,Kinek CODEGEN,kinek más...

(#270) Padree válasza stol (#260) üzenetére


Padree
senior tag

Megmértem multiméterrel a feszkókat (az egyik ''molex'' csatin): alapon járatva : +5V = 5,08-5,11V (belső érzékelő szerint 5,1V), terhelve 5,02-5,04V (FarCry - ilyenkor a belső szenzor szerint 4,8V), a +12V alapon 12,5V, terhelve 12,8V (az érzékelő szerint is annyi).
Alaplapi hiba lesz? Esetleg ötlet, hol tunám kimérni az alaplapban bóklászó +5V-ot?

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#271) stol válasza Padree (#270) üzenetére


stol
addikt

A 12V-os ág, terheletlen, azért mászik szét.

(#272) Hmmz válasza stol (#271) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Na átfutottam jobbára ezt a párszáz hszt...
#60 az tekinthető akár sorrendnek is részedről?
ha igen akkor pl az enermax mivel tud többet mint egy chiftec?
mer ugye a sorrendedben is elörébb van és jóval drágább is...
Megéri a különbséget?

Codegenböl nagyjából mindegyik egyforma minőségü? nincsenek különösen jól sikerült szériák vagy már védelemmel ellátottak?

Kösz a sok kérdésre a sok választ :B

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#273) stol válasza Hmmz (#272) üzenetére


stol
addikt

Az Enermax & FSP, az alkalmazott kapcsolástechnikáért, és prémiumminőségű alkatrészek miatt, a CT általában (volt/van gyenge széria is), a Coolink, gagyi kapcsolástechnika, jó alkatrészekkel.

Igen, CG-ből is volt tökös bélű is, nekem is ilyen lakozik a gépemben.
Ők, 2001 előtt, a 300-as CG-ben, FSP 300-as belet használtak, és nagyon kis szériában készűlt.
Csak, ház nélküli dobozos kivitelben.
CG-300, FSP béllel:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#274) Chieftec válasza stol (#273) üzenetére


Chieftec
őstag

Hogyhogy fordítva használod a ventit?

(#275) Hmmz válasza stol (#273) üzenetére


Hmmz
aktív tag

aha értem :)
400 körüli CT-re mit tudnál mondani? Melyiket érdemes melyiket nem?...
Igaz az rájuk hogy a deltás verziók a jók?
Egy CT azért már nagyon jó eséllyel nem nyir ki semmit ha gáz van, igaz?

Kösz és üdv

Szerk: van itt pl ez a model....Bővebben: link
relative olcsó is....

[Szerkesztve]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#276) Csaba_20_ válasza Hmmz (#275) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Erről a típusról terjedt el, hogy sok a probléma vele.

(#277) stol válasza Chieftec (#274) üzenetére


stol
addikt

Hi!

Mivel, én nem a táppal szellőztetem a házat, így minden ventim kifelé húz a házból, vannak beömlési pontok, és ha a táp ventije befelé tereli a levegőt, így az mindíg hideg levegőt kap, így a venti forulatszáma, extra alacsonyan marad, még nyári 40fokban is:DD
A venti, egy dupla kúpcsapágyas 15éves venti, ami legylább, még 15 évet megy majd.

(#278) X Factor


X Factor
addikt

Hát nekem már 3éve 1 300W-os Codegan táp látja el a gépem ezalatt megfordult benne:
- 663 cerka már nem emlékszem milyen lappal
- 2000+ T-bred asus a7n8x
- 2600+ barton az asus lappal 512 ram 9700 radeon 2 wincsi dvd rom cd iro /ez ment 1.5 évig/
- most került bele 1 asrock 939 lap és 1 venice 3000+ (ezt is elviszi)

Most gondolkodtam el elöször tápcserén mivel jön az x800as a gépembe és az ugy már télleg a szakadék széle.

Most felteszem a kérdést én fogtam ki egy ennyire jó példányt vagy mi??? Mert mindenüt azt olvasom hogy ilyen szar meg olyan szar, közbe már 2és fél éve semmi gondom vele.

[Szerkesztve]

Make things work

(#279) stol válasza X Factor (#278) üzenetére


stol
addikt

Nagyon egyszerű a válasz!
Nézd meg a belét a tápnak, ha a fenti képek szerinti kinézet fogad, akkor szerencséd van, és egy átkondizás után, még az x800-at is vinni fogja.

(#280) Chieftec válasza stol (#277) üzenetére


Chieftec
őstag

Értem, és mennyibe erül egy ilyen venti mondjuk 12/14 esbe? Gondolom a motorhangja is nuku nem?

(#281) stol válasza Chieftec (#280) üzenetére


stol
addikt

A ventit, egy 15 éves gép tápjából bontottam ki.
Valószínüleg, mát nem gyártják, motorhangja van, de nem idegesítő.
Anyira jó a acsapágyazása, hogy kb. 15sec alatt áll meg a drága.
A folyadékcsapágyasak lehetnek ilyen minőségűek.

(#282) stol


stol
addikt

Bocs, tényleg gyártják még őket:)
Bővebben: link

(#283) Hmmz válasza stol (#282) üzenetére


Hmmz
aktív tag

#275?

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#284) Chieftec válasza stol (#282) üzenetére


Chieftec
őstag

OK, Gondolom az újaknak már nincs hangjuk a szélzajon kívül.

(#285) stol válasza Hmmz (#275) üzenetére


stol
addikt

Bármit, csak 410-est ne!

(#286) Mops


Mops
tag

Sziasztok!

Örülnék, ha tudnátok segíteni 1 problémában. Egy haveromnak most pakolunk össze egy új gépet, de még a régi gépéből megmaradt egy 350 W-os Codegen :( tápja! 2 évig minden gond nélkül használta ezt a tápot, bár elég hangos a kicsike, aludni nem lehetett, ha ment a gép :DDD! A kérdés az lenne, hogy vajon korrektül fog-e menni a gép az említett táp mellett egy 6600GT (ennek elvileg min. 350 W kell) vgaval (Abit AN8 Ultra, A64 3000+, 2HDD, DVD-író) ? Nem hallottam túl jó dolgokat ezekről a tápokról, bár vannak akik szerint semmi baj nincs velük. :F

Ha nem feltétlenül szükséges, akkor nem szeretne egy új tápba beruházni...
Ha nem vállalható a táp, akkor örülnék, ha ajánlanátok helyette egy olcsó, de ugyanakkor használható tápot ehhez a konfigurációhoz!

Előre is köszönöm a segítséget

(#287) Chieftec válasza Mops (#286) üzenetére


Chieftec
őstag

Hello!

Ma kölöcsön kellett adnom a tápomat, és a másik gépből vettem ki egy 300 as CGt.
A leírásomnál lévő konfiggal az - 1 wincsi, 1 CD, floppy, a főtápcsatlakozóba bemenő kábelek kb 50 fokosak és az egész ATX es kábel is langyos! Ha a haverodnak ilyen gépe van akkor nehogymár egy 10Ks tápon spóroljon. 350 v. 420W os Chieftecet és ezzel kb megyegyező FSPt ajánlok. Ha esetleg Chifi mellett dönt akkor arra figyeljen, hogy nehogy 410 es 12 centis ventis legyen, mert az egy nagyon gyengén sikerült valami.

(#288) X Factor válasza Mops (#286) üzenetére


X Factor
addikt

Mops téged nem ismerlek antisteamről???

Make things work

(#289) Mops válasza X Factor (#288) üzenetére


Mops
tag

Ez könnyen lehet Faktor Úr, bár önt régen nem láttam a szerveren! ;)
Nézz be egyszer, ha időd engedi ( aS Reloaded CS:S Szerver #2 : antisteam.servecounterstrike.com:27015 ). Ha minden igaz eredetivel is be tudsz jönni. A társaság nagyjából a régi, bár én sokkal ritkábban vagyok.

Chieftecnek meg köszönöm a segítséget :R

[Szerkesztve]

(#290) X Factor válasza Mops (#289) üzenetére


X Factor
addikt

Ja régen volt mert 1 honapot kihagytam most meg ép gép újitás van azt nincs 1ben még. De madj vmikro visszanézek mert hiányzik bezony ám azaz érzés!;)

Make things work

(#291) Chieftec válasza Mops (#289) üzenetére


Chieftec
őstag

Nincsmit, na végülis vesz újat?:U

(#292) Mops válasza Chieftec (#291) üzenetére


Mops
tag

Igen, valszeg fog venni újat. Ezek az alternatívák vannak egyelőre:

CHIEFTEC CT360D2 360W dupla fan atx 2.0 - 8000
ATX TAP 400W P4 MERCURY - 4000
EXTREME POWER 380W V2.0 PASSZÍV :F PFC - 7000
EXTREME POWER 430W V2.0 PASSZÍV :F PFC - 9000
HIPER POWER HPU-3S350 350W - 7000

Melyiket ajánlanátok ezek közül? A mercury-k nagyon rosszak? Vagy esetleg valami mást? 10ezernél nem akar többet tápra költeni!

Elfogultság nélküli válaszokat várok...:U

(#293) stol válasza Mops (#292) üzenetére


stol
addikt

Ezekből, csak a 360-as CT-t merem ajánlani.

(#294) sasa311 válasza Mops (#292) üzenetére


sasa311
veterán

Ebből a csífteket. A mercury kb. egy szinten van a CG tápokkal.
Annyira mondjuk szvsz nem rossz a CG, csak irodai gépbe való, nem játékkonfigba.
3 gép is van most irodánkba, napi min. 7-8 órát mennek kikapcs nélkül, mind3ban 300-as CG van.
2 vincsi, 2 optika, min. VGA. Szal mindig a célnak megfelelő tápot kell választani. Játékkonfigba pl. valami komolyabbat!
Mert egy irodai gépbe ritka, hogy jár a vincsi, pörög az optika és fullon dolgozik a VGA meg a CPU egyszerre! Játék közben már előferdülhet.
és ugye alapjáraton meg full terhelésen más az áramfelvétel. ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#295) Szitya


Szitya
tag

Hali Mindenki!

A Codegen szerintem Isten adománya!!!
Két gépet támasztott fel a biztosnak vélt halálból! Az egyik az enyém amiben egy 360-as Chieftek szolgált akkor. A másik a barátomé amit egy 400-as Coolink hajtott.
Tünetek mindkét masinériánál ugyanazok voltak, se kép, se hang. Márkás tápok ki, Codegen be, és láss csodát: életre keltek!!!!
A csattanó a végére: az én gépembe visszatettük a Chiefteket, s már azzal is gond nélkül üzemelt (lehet, hogy defiblirállni kellett csak...)!!!!
A barátom nem volt ilyen szerencsés, neki szervízben van a tápja!

Tanulság: felkészült pc-s életmentő dobozában mindig legyen CODEGEN!!!!!!

Végül annyit, hogy ezt a csodatápot nem rég dobattuk ki egy másik barátunkkal, mondván ''nem aludnánk nyugodtan ha ez a táp lenne a konfigunkban!!!!

HAJRÁ CODEGEN!!!!!!!!!!

:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C

''Én vagyok a vak, aki látja mi van!''

(#296) X Factor


X Factor
addikt

Végre valaki , annyira bökte már a csőrömet hogy mindenki szidja szegénykéket pedig nálam olyan jó szolgálatot tesznek:) De látom hogy nem vagyok egyedül.

[Szerkesztve]

Make things work

(#297) Tom5 válasza Szitya (#295) üzenetére


Tom5
addikt

Igen...ez így volt!:))az ÉN tápomról lenne szó:RAzóta már egy CSíftek dorombol a gépemben(Hál ISTENNEK)amivel nagyon megvok elégedve!A Codegennel...látványos gond nemvolt...max ezek a gép el nem indulások,de még néha ezzel a táppal is előjön a gond...lehet vmit hazavágott a lapon,nemtudom!A lényeg...minden valamirevaló háztartásban legyen egy cseretáp,ami újjáéleszti a barátok elhalltnak hitt tápjait...és lehetőleg CODEGEN táp legyen!!!

CODEGEN ÉL!:R
Igaz Süsü?!?!?!:DDD:DDD

(#298) Csaba_20_ válasza Szitya (#295) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A te géped esetében leginkább kontakthibának hívják jelenséget, ami történt. A barátodéban pedig táphibának.

Persze költhetsz köré ilyen misztikumot, de komolyabb szervizesekből ezzel csak nevetést válthatsz ki, vagy sajnálatot.

(#299) Csaba_20_ válasza X Factor (#296) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Látom szereted a mellébeszélést és még hiszel a mesékben.:D

(#300) X Factor válasza Csaba_20_ (#299) üzenetére


X Factor
addikt

Mesében vannak fantasztikus elemek, de az hogy 3évig ment a 300as Codegan a gépembe, legutoljára pedig egy 3000+barton/512 ramos/ 9700/ 2 wincsi/ iro + cd rom/ konfigot látott el tökéletesen nem tartom annak..(ez inkább tény). Másik ha nem olvasom illetve nem tudnám hogy 1 low-end táp akkor nem hinném el, mert személyes tapasztalatok alapján soha nem volt vele semmi gondom, de lehet hogy nekem volt szerencsém is mindig kifogok 1 elég jó példányt. Ki tudja???

Ha esetleg sértőnek találod amit írtam akkor elöre is sry eszem ágában sem volt, csak nem értem ezt ''Látom szereted a mellébeszélést és még hiszel a mesékben'' ???:F:F:F

Make things work

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.