Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) mr_ricsi válasza Csaba_20_ (#149) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''szakmai vitába nem szívesen bocsájtkozom olyan emberekkel, akik ... az Ampert és a Wattot pedig kisbetűvel írják''

Akkor sok emberrel nem vitatkozhatsz, ugyanis a ''Magyar Helyesírás szabályai'' szerint mindkettőt kisbetűvel kell írni. (amper, watt) :Y

Bővebben: link

(lásd: a 82-83. oldali táblázatban.)


[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#152) Csaba_20_ válasza Balint133 (#150) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Pontosan azokra értettem...akik a villanyórát is összekeverik az automatabiztosítékkal, az Ampert és a Wattot pedig kisbetűvel írják. Azt pedig kifejezetten nem szeretem, amikor valaki olyan témába szól hozzá, amihez nem ért, de másokat néz hülyének, amikor el merik neki mondani a valóságot.

De had ne kelljen már ismételgetnem magam.

(#153) Csaba_20_ válasza mr_ricsi (#151) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Hm, ez van ma is érvényben? Akkor ezt rosszul tudtam. Úgy tanították, hogy a feltalálókat tiszeteljük meg azzal, hogy nagybetűvel írjuk a róluk elnevezett mértékegységeket. A többi állítás továbbra is áll. Ezért pedig elnézért kérek, én tudtam rosszul.

(#154) sd90 válasza Csaba_20_ (#145) üzenetére


sd90
csendes tag

Ahogy írtad belenéztem a másik fórumba: djyuri írta: ''Az nem lehet hogy baj van vele,mert a haverom heggesztőgépén teszteltem és azt kibírta,igaz melegedett jócskán egy órás heggesztés után,de ez érthető,mert 4.5-ös pálcával heggesztettünk egy kazánlemezt és ilyenkor 5Kwatt-ra kell kapvcsolni a heggesztőtrafót... '' Hát nézzük sorba 1.: 4,5 mm átmérőjű elektródát NEM gyártanak, a 4mm-es után 5mm-es a következő méret. 2.: A hegesztőtrafón az AMPERT (áramerősséget) lehet állítani (inverteresen egy pár plusz dolgot, jelleggörbét stb.) A hozzászólás többi része is hasonló ''tájékozottságól'' tanúskodik.:(((

'' Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj nincs ki észrevegye fájdalmad,ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod. De próbálj meg csak egyszer fingani...''

(#155) djyuri válasza stol (#147) üzenetére


djyuri
őstag

Amúgy általában mindent mindenféle módon leszoktam fotózni,csak a rosszabbakat kitörlöm...Sajna a mi gépünkön ezek a jobbak...:DDD

(#156) djyuri válasza sd90 (#154) üzenetére


djyuri
őstag

Figy...A mávnál akár csodákat is láthatsz:DDD Hidd el.Ott minden van..Még 4.5-ös pálca is......
Az télleg lehet,hogy 4-es vagy 5-ös pálca volt,de az nem változtat a témán,hogy a hosszabítómat teszteltem vele,meg a villanyórát......


Azt meg közlöm,hogy a terminállal ma foglakozta utoljára.....

Csaba: Ha meglesznek a képek,akkor felteszem....Ennyi...

Mi a rákot izgassam én ezen magam?
Ha csak vazzeg én lennék az egyetlen,aki nem teljesíti időben a megigérteket,akkor nem így nézne ki a világ....

Az egészen meg nem lepődök meg,mert ugyanígy meg van minden témában a vita..Sokszor olvasgatok azokba is...és néha jót nevetek,mert nem értem az egyik felet sem:DDD pl. volt a bűzlő monitortól kezdve az aszfalt szinéig minden okos topik...Azok is a maguk értelmében szakmai topiknak számítanak...És pedig közös csoportosításuk a FÁRADT GŐZ...


HA meg mégjobban átlesed a topikokat úgy az elejétől a máig,akkor sok topikban csak a dátumot és a reagálásokat (válaszokat) nézed,akkor némelyiknek van vagy egy hónap is....Most te kiakadtál néhány napon it (ja még Csabihoz beszélek:DDD...Bocs ha nem tegezhetlek le....szóljál!:) )..Szal most te kiakadtál ezen a késésen..Jogos persze,de ha megfigyeled,akkor szinte egyik topikban sem reagálták ennyire túl.....
Ezzel nem célzok semmire...vagy legalábbis nem személyeskedve....


Amúgy vazz...a 2200W-hoz 16A-ert írtam???:DDD HY:D Még 10 sincsen...

(#157) djyuri válasza mr_ricsi (#151) üzenetére


djyuri
őstag

Tudod mit bírok benned?
Azt hogy nem vagy személyeskedő...és nem szálsz rá csak egy emberre,hanem csak a hibákra:C:C:C:R:R:R

(#158) mr_ricsi válasza djyuri (#157) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''nem szálsz rá csak egy emberre,hanem csak a hibákra''

Jó!
Akkor ennek szellemében 2 napja tervezek egy hosszabb hozzászólást a fényképeiddel kapcsolatban, csak nincs időm megírni. :))

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#159) djyuri válasza mr_ricsi (#158) üzenetére


djyuri
őstag

:DDD:DDD:DDD

(#160) mr_ricsi válasza Csaba_20_ (#153) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Úgy tanították, hogy a feltalálókat tiszeteljük meg azzal, hogy nagybetűvel írjuk a róluk elnevezett mértékegységeket.''

Ha személynévből származik, akkor a rövidítése nagybetű. (A tiszteletünk jeléül.)

Pl.: A, W, K, Hz, Bq

Ami nem személynévből van, az kicsi: g, s, l, m, rad, mol, lm

(Egyébként ezeket kormányrendelet szabályozza: 127/1991.(X.9.) Korm. rend.)

És még érdekes lehet, hogy ha teljesen kiírom, akkor ''mega'' ill. ''giga'', (vagyis kis kezdő betű), a rövidítése viszont ''M'' ill. ''G''. (A ''kilo'' viszont rövidítésben is kicsi.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#161) Basmacskin válasza mr_ricsi (#160) üzenetére


Basmacskin
aktív tag

hehe kormányrendelet

aki a wattot kis betűvel írja 5-10 évig terjedő szabadságvesztés, hát ez veszettül megalol

talán ah a kormány értelmes dolgokkal törődne, nem egy helyben szarakodnánk...

--- Geri vagyok ---

(#162) mr_ricsi válasza Balint133 (#141) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''türelem rózsát(ez esetben képeket) terem!:DDD''

''Az interneten megjelenése óta az igazi probléma már nem az információ megszerzése, hanem a hitelesség ellenőrzése'' - állítja az Urbanlegends szerzője.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#163) Balint133 válasza sd90 (#154) üzenetére


Balint133
aktív tag

Akkor ennyi erővel, mindenre lehet mondani, h. nincs (Pl.:Djyuri barátom alaplapja amit még be kell vallanom, én nem is láttam boltokba, max rendelésre tudtak volna hozni, de qrva drágán) ma szereltük kocsinkat apummal, aztán a generátorba úgy be volt rohadva acsavar, és le kellett vágni, apum azt hite, h. szokványos csavar, de a nagy szart, még csak olyan méretbe se volt otthon(Pedig apumnak minden szar csavarja van) átrágtuk magunkat, méretbe még csak csak, de a menete, az vmi spéci menet!!!

Szal mia lényege itt az irkafirkálásomnak: Az h. semmi sem lehetetlen!!

Két küklopsz négy szem közt!!

(#164) Balint133 válasza Csaba_20_ (#152) üzenetére


Balint133
aktív tag

Figy, az tény, h. nem vok a legprofibb a témában(elektronika), de azért láma se vok!!!!!

És a másik fórumra: Nem azt írta, h. Ferihegy 5-ről lopott egy Boeing 75687945[B/]-est, és minden nap 30percet repteti a háza felett körbe körbe, egy zil teherautó utasfülkéjébe ''bebugyolálva'', hanem csak azt, h. van egy lapja, ami sokat zabál, a ''balesete'' óta!! És tuti, h. nem eszik annyit a gépe, csak a Bioszába ''meghibásodott'' vmi, és csak bikaerős kakaóval, szal érted nagy amperszámmal indul el!!:DDD

Két küklopsz négy szem közt!!

(#165) sd90 válasza Balint133 (#163) üzenetére


sd90
csendes tag

Hát sok mindenre lehet mondani, hogy nincs, de hegesztési témákba ne menjünk bele, mert ez e topik nem erről szól. 17 éve foglalkozom hegesztéssel kapcsolatos dolgokkal. Pl: nagy acélszerkezetek hegesztésének irányításával.Ez nagyon OFF. A helyzet az,hogy djyuri barátunk olyan teljesítményekkel és mértékegységekkel ''dobálódzik'' amiből világosan látható, hogy fogalma sincs. Ha még beszerez egy pár ugyanilyen ''teljesítmény igényű'' cuccot akkor Paks egyik blokkja csak neki fog termelni :DDD:DDD:DDD

[Szerkesztve]

'' Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj nincs ki észrevegye fájdalmad,ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod. De próbálj meg csak egyszer fingani...''

(#166) Csaba_20_ válasza mr_ricsi (#160) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ohh, azért rövidítésben nem tévesztettem el, vagy igen?

(#167) Csaba_20_ válasza Balint133 (#164) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Balint133: Ha elhiszed, amiket djyuri leírt a terminálon, akkor azt kell mondjam nem értesz az elektronikához.

Az pedig nem érdekel, hogy mit nem írt djyuri, sokkal inkább érdekelt az, hogy mit írt. Mert amiket leírt, azok nem feleltek meg a valóságnak.

Szörnyű azt is látni, hogy a BIOS-t, biosznak írod. Azt még el lehet fogadni, hogy a file-t fájlnak írod, de a BIOS egy rövidítés.(Basic Input Output System)

Arról nem beszélve, hogy blődség olyat mondani, hogy a BIOS-ban ''meghibásodott'' valami, ezért fogyaszt sokat. Vagy nevezd meg konkrétan, hogy mi az a valami, amire gondolsz, vagy eleve ne tégy ilyen kijelentést.

A számítástechnika és az elektronika fizikai és matematikai törvényszerűségekre épül, ezért a ''semmi se lehetetlen'' állítás nem állja meg a helyét.

(#168) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Balint133 megkérdezhetem, hogy hány éves vagy és milyen végzettséged van?

(#169) Balint133 válasza Csaba_20_ (#167) üzenetére


Balint133
aktív tag

Hát, nem is értek annyira, csak egy picit, de ezt leírtam előző hsz-emben!:DDD

Ok, inkább sezrintem is hagyjuk, h. mit írt és mit nem!!!:)

Bocsesz, h. megsdértettem a mittomisén hanyadik törvénykönyvet!!:DDD h. rosszul írtam a BIOS-szót, azt tom h. rövidítés, ezt azért már tanultam!

Azért írtam ''-jelbe, mert 1.: feltételezem(ami nem tuti) 2.: én speckó hardveres hibára gondoltam, nem szoftveresre, de lehet h. nincs igazam!:DD nem tudom, de nem is érdekel mostmár

ok ezte elismerem, nem így kellett volna kifejeznem magamat, de én álltalában ezért szoktam ''''-jelbe rakni ami nem egyértelmű, esetleg átvitt értelemben értendő!:DDD

Két küklopsz négy szem közt!!

(#170) Balint133 válasza Csaba_20_ (#168) üzenetére


Balint133
aktív tag

Most írjam le?? Sokan lenéztek már az életkorom miatt, de ahoz képest, h. magam korú emberekhez képest azért sokat tudok!!! De még mindig nem mindent!! ugye milyen szerény vagyok??:DDD

Amúgy 14 múltam, és sokat olvasok a témával kapcsolatban!! (számtek, fizika, elektonika, matematika)

Két küklopsz négy szem közt!!

(#171) Balint133 válasza sd90 (#165) üzenetére


Balint133
aktív tag

Ok sorry!

17éve:Y:Y:Y:Yanyám, kellett nekem belédkötnöm!!!:U
De azért nincs harag?:U

Két küklopsz négy szem közt!!

(#172) Balint133 válasza Csaba_20_ (#168) üzenetére


Balint133
aktív tag

Azt most le kell, h. írjam, azt utálom a terminálosokban, h. megtudják hány éves az emberPl.:14; te hülye pcsfej vagy, és te akkor sem tudhatsz semmit, ha nagyon akarod akkor se!!! Legalábbis nekem akárhány topikot olvastam ott, nekem ez jött le!!:))

És mielőtt belémkötnétek direkt írtam rosszul egy szót, nehogy moderáljanak!:DDD

Két küklopsz négy szem közt!!

(#173) djyuri


djyuri
őstag

FFFFFÚÚÚÚÚ.......Ennyi:DDD
Na azért nem....
Még annyit tennék lezáráslént (HANGSÚLYOZOM: lezárásként) a termánálon elhangzottakhoz,hogy nem kell ecsetelni,hogy helyenként elég pontatlan adatokkal ''dobálóztam''...Az ottani sorozat témákra pedig már majdnem száz-százalékra mondva meg adtam volna a pontosítást vagy egyebet....
De mint említettem a hosszabb szabim után tapasztaltak után feleslegesnek találtam és a barátaim is....Arról ennyit...
Ez a fórum megérdemli,hogy előbb vagy utóbb majdnem mindenárom is,de javítsam vagy bizonyítsam kijelentéseimet....
És ha az biz utóbb sikerülcsak,akkor ne csak én legyek már leb@szva!!! Ebbe a büdösz sz@r életbe sajna a nem milliomos gyerkőcnek nem mindig van idelye,hogy proffesszionális műszerekkel és néha fél órán át tartó többszörös átszámolással járó egyenletekkel számolgatva pontos adatokat adjak...

Viszont amiket tapasztaltam kísérleteim vagy egyébb mogmozdulásaim során,azokat majdnem száz-százalékosnak tekinthetőek....Lehet,hogy hibás bekötések,vagy túlméretezések vagy ellenkező okok okoztak,de akkor is megtörténtek...Ezen nem lehet változtatni...CSak meg kellett volna válogatnom,hogy mit tehetek közzé és mit nem......
Elmondom,hogy az egész egy egyszerű erősítős témával kezdődött,ahol analóg műszerekkel mért adatokra hívatkozván adtam ki adatokat a számításaimból és méréseimből....
És a viták sorozata,ami már az én hozzáállásomat is meghatározta a terminál fórumra nézve,az tulajdonképpen azzal kezdődött,hogy tőlem nem azt kérdezték vissza,hogy bíztosan jól mértem-e vagy számoltam-e,hanem,hogy: ''Áh...kizárt dolog...Olyan nincsen....Az hűlyeség....STB''
Ha mondjuk az ilyesmi válaszhozzászólások után oda-oda lett volna írva,hogy: ''Hé te! Ott valamit nagyon elszámoltál/elmértél..stb'' Akkor talán énteljes mértékben elkerülhetők lettek volna ezen viták sorozatai...

Ja és azt hangsúlyozom még,hogy egyes adatokban, elméletekben ,gyakorlatokban, vagy egyébb felmerülő ellentmondásos dolkobna nem mindig csak az én kezem van..Töbször barátaim is hoztak nemek adatokat,teszt eredményeket,STB,amiket sajna legtöbb esetben magamra vállava kell bevállalnom,mint elentmondást,mivel annak az emberkének,aki pl.: az egyik adatot hozta nekem,anna teljesen mindennapos eset volt az és teljesen feleslegenek látta bizonyítgatni,mert neki ott van,neki működik,neki STB és minek féradozzon azon,hogy a másikat kielégítse kellő bizonyítékkal,hogyha eleve úgy áll egyes emberke hozzá az ő adataihoz...vagy akármiéhez...
Sokszor hírtelen ilyenekért maradtam magamra....
Tudjátok ha egy ilyesmi téma egy élő beszélgetésen merül fel...vagy csak egy szalonna sütésen,akkor érdekes módon nem torkollik ilyen vitába..mégha nincs is közvetlen bizonyíték a dologra...Most nem a közvetlen bizalomra értem,ami esetleg köztünk barátok között van,hanem szimplán emberi hozzáállásra...
A köztünk lévő bizalomról meg csak annyit,hogy mi a leg jelentéktelenebb dolgokon is tudunk veszekedni...Legyen a kertben lévő gaztól a profi űrtechnológiáig minden....Az emberek közötti kapcsolatot nem befolyásolja nálunk,hogy min és mennyit veszekszünk,hanem az,hogy ilyen nem lét elemü dolgokon nem fogunk véresen egymásnak esni......

Most mondok egy morbid,de jó hasonlatu példát:
Ha pl Zoli és én reggel 7 óta veszekszünk a leg különféléb dolgokról vagy ugyanarról a dologról (mindegy)...és ha pl délután 3-kor érkezik egy csapat idióta az utunkba és rátámad a másikunkra vagy akármi,akkor tökéletesen maximális erőbevétellel védjük egymást...Teljesen függetlenül attól,hogy mi min veszekedtünk...Mégha egymás össze rokonát is elkárhoztattuk,akkor is barátok vagyunk és kiállunk a másikért.....

Most ezzel azt akartam megmagyarázni,hogy miért nem tudok egyes eredményeket vagy időben...vagy egyáltalán bebizonyítani..Főleg,ami nem is nálam történt,mert nem méltóak azok rá,akik egyből semmisnek tekintik az eredményt....Ha mint mondottam hozzá lennének téve a: Hé te...stb dolgok,akkor valószínűleg sem én és sem egyetlen barátom nem állna úgy az ilyen jelentéktelen elmételi vagy gyakorlati bizonygatásokhoz,ahogy most állunk....

Tudjátok majdnem minden barátom vagy egész nap vagy egy jókora napszakban robotol,mint az állat...Sajna nem mingid jön össze pl.: a fotózás sem.... Néha egy szomszédnak való segítség többet ér pl a fotós barátom esetében,minthogy az én vacak gépemet agyonfotózza.......


Na mielőtt összekuszálnám életem nagy fogalmazását,inkább szünetelem:DDD
Szeretném ezzel a terminál témát és a sürgetési témát lezárni...Gondolom észrevehető volt,hogy csak éjjel vagy lehetetlen időpontokban vagyok fent...
Nagyjából ez is mutatja ráérésemet a témára....Pl.: holnap,vagyis ma kelek fél hatkor,mert a Tomi barátomék telkére megyünk fákat vágni,hogy le lehessen dózerolni a területet....Azt ha végeztünk,akkor a Gábor barátomnak a kocsijára tesszük vissza a kipufogó rendszert...Ha pedig a Jakuséknál kell segíteni a tető munkában,akkor ott folytatódik a téma...És ha mindennek vége,akkor tok pl.: csak lemenni a gödi nyitóbulira...Ja és persze ha apum tud egy kis költőpénzt adni estére... Szal csak ennyi mindentől függ egy napom..Nem hogy még egyeztessek egy mégjobban güliző barátommal egy laza fotózgatásra vagy heggesztgetésre mérés szempontjából.....ÁH...Már megint ecsetelek....Joccakát mindenkinek....szép álmokat;)

(#174) Csaba_20_ válasza Balint133 (#170) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Így utólag tudom, hogy erősen megkérdőjelezhető állításom hitelessége, de azt kell mondjam meglehetősen pontosan tippeltem életkorodat illetően. Az érvelési módszerből indultam ki, amit használsz. Gyanítom djyuri is hasonló életkorú személy lehet.

Azt nem tudom miért hiszed, hogy lenézlek az életkorod miatt. De szerintem ez nem így van. Viszont most már megértem, hogy miért állsz úgy a dolgokhoz, ahogy.

Valójában nem tudom hogyan kéne rávezesselek arra, hogy érdemesebb lenne megfogadni azok tanácsát, akik szakmailag nagyobb tapasztalattal rendelkeznek nálad, mintsem alapból elutasítani állításaikat. De jó lenne, ha átgondolnád ezt. Kérlek tedd meg!

Úgy látom túlteng benned és djyuriban is a segítőszándék, amivel alapjában véve nincs gond. Csakhogy még nem rendelkeztek megfelelő mértékű szakmai ismeretekkel, hogy valóban mindenben segítsetek is. A segítségnyújtás ugyanis nem merül ki pusztán a szándékban, az nem elég ahhoz, hogy valóban segítséget jelentsen másoknak.

Ha hiszed, ha nem, nem hiszem magam tévedhetetlennek, sőt. Néhány témában a magabiztonságom sokak szemében azonban beképzeltségnek tűnhet és bizony sokszor annak is tűnik. De szerencsére az szokott bebizonyosodni, hogy magabiztonságom nem volt alaptalan. Amikor pedig kiderül, hogy tévedtem, akkor tanulok. Ezért az a meglehetősen furcsa helyzet áll elő, hogy szeretek tévedni. Minél többet tudok meg azonban egy témáról, annál jobban azt kell látnom, hogy valójában mennyire nem is értek hozzá.

Ha nem akarod ne fogadd meg, de azt tanácsolom egyelőre kérdezz, mintsem segíts másokon. Persze ha 100%-ig biztos vagy magadban, akkor segíts! De ne az legyen az elsődleges szempont, hogy segíteni akarsz, hanem, hogy valóban segítség legyen az, amit nyújtasz.

(#175) Csaba_20_ válasza djyuri (#173) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Erre csak azt tudom mondani, hogy mindenkinek megvan a magánélete.

A méréseiddel csak az a probléma, hogy kellő szakmai ismeretek hiányában végzed el őket. Így elköveted pl. a ''mérést végző ember hibáját''.

[Szerkesztve]

(#176) Balint133 válasza Csaba_20_ (#174) üzenetére


Balint133
aktív tag

Ő, szentem félreértetted: Én azt írtam, h. ''sokan lenéznek...'', nem azt, h. te konkrétan lenézel engem!

Én nem utasítottam el senki állításait, és sokat szoktam kérdezgetni!! Ok, megteszem!

Álltalában amit írok, és 1000%-ra biztos vok benne, azt tutira merem írni, amiben egy picit is nem, az után utánaolvasok!!!!

Ok, megfogadom tanácsaidat!!:DDD:DDD:DDD

Két küklopsz négy szem közt!!

(#177) mr_ricsi válasza Balint133 (#176) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''1000%-ra biztos vok benne''

Már végeztek kutatásokat arra nézve, hogy egy ember mennyire megbízható. Azt kapták, hogy átlagosan 4 ezreléknyi hibával működünk.

Tehát ha valamiben teljesen biztos vagy, az is csak 99,96%.
:))

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#178) Csaba_20_ válasza mr_ricsi (#177) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A hangsúly az átlagos szón van. Például a saját neved te se csak 99.96%-os pontossággal tudod megmondani, hanem 100% pontossággal.;)

[Szerkesztve]

(#179) Balint133 válasza Csaba_20_ (#178) üzenetére


Balint133
aktív tag

Na szal lenne egy klérdésem: Szeretnék építeni egy olyan áramkört ami pillanatonként küld egy impulzust egy 12V-os motornak, és egy potival lehessen állítani az impulzusok gyorsaságát!! Csak nincs ötletemm, én egy astabil multivibrátor félére gondoltam, csak hát az ledet villogtat!:DDD

Ja válaszokat: a ProcProblémába várom, mert hát ez a topik nem erről szól! :DD

Két küklopsz négy szem közt!!

(#180) mehemed válasza Balint133 (#179) üzenetére


mehemed
tag

hat nem tul szabatos megfogalmazas.. de ha jol ertem neked egy szabalyozhato pwm generator kell. ne555-bol konnyen lehet ilyet krealni, azt hiszem 1..2W-ot kulso meg hajtotranzisztor nelkul is elbir a motorokkal.

sec/c guglizas utan: Bővebben: link


[Szerkesztve]

aki nem hiszi jarjon utana...

(#181) bumper válasza djyuri (#2) üzenetére


bumper
senior tag

Nekem régen vagy egy fél évig csinálgatta, hogy nem akart elindulni a windows xp,
már bootolás elejénél fel sem ismerte a meghatjókat. De ez már több hónapja volt és azóta 1x sem.... ki érti ezt...?
ez a codegen 300w táp miatt lehetet?

[Szerkesztve]

(#182) Balint133 válasza mehemed (#180) üzenetére


Balint133
aktív tag

Kössz, tényleg így utólag látom, hülyén fogalmaztam, de azért kivehető volt!!:DD

Két küklopsz négy szem közt!!

(#183) mr_ricsi válasza Csaba_20_ (#178) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Például a saját neved te se csak 99.96%-os pontossággal tudod megmondani, hanem 100% pontossággal''

Amikor a dizsiben ismerkedem, gyakran még a vércsoportomat is meg szoktam változtatni. :C Tehát maradjunk csak annál 99,96%-nál! :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#184) djyuri válasza bumper (#181) üzenetére


djyuri
őstag

Nos asszem a nagyobb százalék táp és annak energiájának eljuttatására szolgáló csatik kontakt hibája volt. Nem akarom azt mondani,hogy mikro kontakt hiba,mert nem ez a neve,hanem a lényeg az,hogy van egy kontakt egy csatlakozóban...Áll a gép...Képződik egy minimális,de lehet számottevő oxid réteg az elektromosan érintkező ''mikro'' felület körül...Ám ez a vezető felület valamiért néhány tizeddel vagy századdal kevesebb áramot bír azonnal és egyből tartósan a gép áramtalanításáig átjátszani..Ilyenkor szokott az lenni hónapok-évek után,hogy ez a pici felület fel-fel melegszik és tovább oxidálódik mellette a terület és amikor a gépben fizikai megmozdítás lép fel (ez akár a vinyó indulása is lehet),akkor szerintem a ''tizsta'' vezető felületek egy kicsit elcsúsznak egymástól és mégjobban lecsökken az ''áramkapacitásuk''...Ez nem azt jelenti,hogy nem kap áramot,hanem,hogy csak nem stabilan vagy csak keveset és a biosz ezt még nem veszi észre,mert nem pumpálja ''mozgató'' parancsokkal a vinyót úgy,mint a winfos és talán ezért van az,hogy bioszban még van vinyó,de winfosban már nincsen vagy egy idő után megfagy vagy a profibb vagy éppen jobban tűrőbb rendszereknél egyszerűen leválik szoftveresen....
A másik ugyebár maga a táp,ami persze ugyanúgy előídézheit ezen dolgokat és még annál ott a saját insabilitási problémája is,ami öregebb tápnál már várható is...
Bár ez leginkább tervezés és túlbíztosítás kérdése,de 10 év után azért már bíztosan csere ajánlott:DDD

(#185) guni


guni
tag

Sziasztok!

Egy 1800-as Atlonom van meg egy korban hozzáillő Epox lap. Két cd-rom, meg egy vinyó és persze 300W-os codegen táp, ami kb egy éves. A masinát használtan vettem és akkor már csinálta, hogy sokszor csak többszöri reset nyomogatás után volt hajlandó elkezdeni a bootolást. Mivel az alaplapon több kondinak is fel volt/van púposodva a teteje, meg ha a gép épp nem indul és ott hagyom pár percre akkor utána már a követlező resetre mindig elindul, ebből arra következtettem, hogy az alaplap kondijai a ludasak. De most hogy ezt a topicot olvasom elgondolkodtam, vajon lehet hogy a tápom szar? Egyébként újabban többször is előfordult, hogy egyszer csak fogta magát a gép és megállt, nem reagált semmire sem. /teljesítménytől függetlenül olyan is volt hogy egyedül egy opera futott rajta/ Sőt néha olyan is van, hogy ha ilyenkor resetet nyomok és bootolás után egyből újra fagy. Ez is a táppal lehet kapcsolatban?

THX: Guni

(#186) stol válasza guni (#185) üzenetére


stol
addikt

Nem feltétlen, lehet ez a CPU táp elkóinak kiszáradása.

(#187) Balint133 válasza guni (#185) üzenetére


Balint133
aktív tag

Cseréld ki az elkókat, és ha nem csinálja, akkor az elkók, de több mint valószínű, h. az elkók a hibásak! De azért jobban jársz, ha cserélsz egy márkás, minőségi tápra!:)

Két küklopsz négy szem közt!!

(#188) djyuri válasza guni (#185) üzenetére


djyuri
őstag

Az hogy nem tudod vagy csak többszöri próbálkozásra tudod csak elindítani a gépet,az a kiszáradt kondik hibája...Egy esetben egy barátomnál az alaplapi elem volt....
Az meg hogy menet közben lekapcsol a gép az lehet azért is,mert a táp nem tudja megfelelően korrigálni a kiszáradt kondijaid által lecsökkent bufferelést..
Ezzel a felfogással lehet tápra is fogni:DDD

De komolyra véve: Elmész egy eletronikai boltba és lenyögöd nekik a kondid értékeit (pl.: 6V 1000mikroFarad) és megmondják,hogy mit tudnak adni kb ebben az értékben...A méreteket és a helyet a lapon azt próbáld megjegyezni,hogy tudjál választani a felkínál kondikból....Ha nagyob a feszültsége,mint ami neked kell,az nem baj...A kapacitás az lehetőleg 10%-nál ne térjen el jobban,de az is inkább csak felfele...
Szerintem az egész nem lesz több,mint 1000forint...;)

(#189) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Kellő szakmai tapasztalat és gyakorlat hiányában nem ajánlom, hogy bárki az alaplapi kondenzátorok kicserélésébe kezdjen. Ha mégis úgy gondolja, hogy belekezd, akkor egy szakember felügyelje azért a műveletet.

Mivel kapcsoló üzemű tápról van szó, nem elegendő kapacitásra és feszültségre megfelelő kondenzátort választani, fontos a kondenzátor ún. ESR-je is. Alacsony ESR-es kondenzátort szükséges venni.

(#190) djyuri válasza Csaba_20_ (#189) üzenetére


djyuri
őstag

THX;)

(#191) djyuri


djyuri
őstag

Nos...képfejlemények még nincsenek....

Volt egy kísérletünk Winner_hun-nal....Kipróbáltuk az ''új'' tápját a gépemben...
A 12V része alapon el sem érte a 12V-ot,de stabilnak sem volt mondható,de futott minden:)
Rátettük a ventiket,de a neont nem..akkor 11.46-ig kb leesett a fesz,de 11-6-ig ugrálgatott fel...Az 5V sem volt öt volt,de stabil volt...A -12V sem volt 12V,de az is stabil volt...A táp kicsit melegedett,de ez nem volt feltünő...
Majd Winner az új gépében leméri a melegedést újra és összehasonlítjuk...
Szerintem volt egy kis szaga,de az valószínűbb,hogy a gyári szaga volt csak...

Képeket csináljuk,amikor egy kicsit lejjebb hül a levegő....nyomok mindenről,ami eszembe jut,azt majd mondjátok,hogy még miről menjen...

További jó létet!:)

(#192) Csaba_20_ válasza djyuri (#191) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Akkor a képekkel várjunk őszig?:DD

(#193) djyuri válasza Csaba_20_ (#192) üzenetére


djyuri
őstag

Lehet..mittomén....sajna sehogy nem jön össze...nem mindenki olyan,hogy csak úgy odaadja a gépét....Van ilyen...
Amúgy most próbálok ki egy gépet egy elérhetőbb ismerőstől és úgy néz,ki,hogy megfelel a célokra...kicsit bíbelődni kell a felvételek beállításával,de legalább (a leírása szerint) filmet is készít,szal még az is megelehet,hogy egy-két rövidebb kísérletet le is tok vele kapni:C:C:C
Majd meglátjuk...

(#194) flacika


flacika
tag

Sziasztok!

Úgy látom sok itt az elektronikában jártas ember, átnézhetnétek ide Bővebben: link ha van kedvetek, hátha tudnátok vmi okosat hozzáfűzni a témához. :)

(#195) NoLF


NoLF
addikt

na ma reggel fogta magát a céges gép és bekapcsolás után nyomban pukk, hörr és ssss, tehát fény, hang és füstjelekkel tudatta velem és kollegáimmal, hogy ő mostantól többé nem. ez még nem lett volna tragédia, node ment vele az alaplap is...

ejh.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#196) anulu válasza NoLF (#195) üzenetére


anulu
félisten

béke poraira... :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#197) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Öcsémnek nemrég pukkant el egy codegány 300 as tápja:)..de ez a példány semmit nem vitt magával:)... most egy 235W JNC vel üzemel a gépe:).... legyünk bátrak:)



hajrá codegány

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#198) Paqito válasza Vangelis (#197) üzenetére


Paqito
senior tag

...és Ön bevállalja??? :DDD
Minden tiszteletem az Öcsédé, bárcsak én lennék ilyen bátor az életben... :D Hajrá Vargáné :DD

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#199) anulu válasza Vangelis (#197) üzenetére


anulu
félisten

na ehhez kell a bátorság! :Y

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#200) Vangelis válasza Paqito (#198) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én raktam bele neki:)


én vok bátor:)... de mondjuk habver 2000 es cerkája is 2 éve egy 235 ös vargánéval muzsikál:) 3 drival, 2 vinyóval 9250es vga val:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.