Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) didyman válasza Rover623 (#447) üzenetére


didyman
őstag

LOL

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#452) Balancee


Balancee
aktív tag

Sziasztok! Nekem codegen 350 es van a házban.Már a cserét megrendeltem(Q-tech 500)
Én azt hallottam, hogy kb 1 évig nincs a codegenekkel baj. Utána meg állitolag elfáradnak. Nekem semmi gondom vele. Igaz kb 5 honapja használom. A rendszer ami rajta van. AM2 athlon 64 3200+ asus alaplap 2x512 ddr2 667mhz samu. 80 as sata 2, asus dvd-rw ,Galaxi gf 7300 gt 256 ddr3.
Kérdésem mire figyeljek és vannak e intö jelek arra, hogy hamarosan behány a táp, vagy bajt fog okozni?

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#453) (Bundás) válasza Balancee (#452) üzenetére


(Bundás)
addikt

Cseberből vederbe! :D
Q-tec-kel nem sokat haladsz előre, annyi pízért inkább FSP-300PNF, bőven elég neked. ;)

Előjelek: púposodnak a kondik, a másik előjel már utójel is, füstöl a géped! :DDD

(#454) Balancee válasza (Bundás) (#453) üzenetére


Balancee
aktív tag

Értem.Szoval csak az indián modi a legg szembetünöb jel? :W A Q-tech-re meg azért ment a választásom, mert ha jol tudom a chiftek gyártya, meg van benne aktiv PFC.

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#455) #72042496 válasza (Bundás) (#453) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem Q-tec-et, hanem Q-tech-et rendelt! ;)

(#456) Balancee válasza #72042496 (#455) üzenetére


Balancee
aktív tag

:B UU. Tényleg elirtam. Bocs. :B

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#457) (Bundás) válasza Balancee (#454) üzenetére


(Bundás)
addikt

Na ez már megint privátba ment el, majdnem másodjára is! :DDD

A Chieftec nem is gyárt tápokat azoknak beszállítói vannak több féle béllel! A Q-szar (Balika911: kösz a helyesbítést ;] ) 500-nak pedig nem hiszem, hogy köze lenne a Chieftec-hez. :U
Passzív is tökéletesen megfelel, kevesebb hibalehetőség, mittomén! :DDD

(#458) Balancee válasza (Bundás) (#457) üzenetére


Balancee
aktív tag

Köszönöm. Sokat segitettél. :R

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#459) #72042496 válasza (Bundás) (#457) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt gondoltam, hogy Q-Tech alatt egy Q-Technology tápot ért (azért az annyira talán nem lenne gáz), de sajnos nem. :(

Balancee: Ne vedd meg azt a ''tápot''! Az általad leírt gépnek egy 300 W körüli FSP, Enermax vagy Seasonic tökéletesen megfelel!
A választék persze nagyobb, csak én ezeket a márkákat kedvelem. Ha jót kaarsz, ezek közül nézel egy 300, maximum 350 W-os típust: [link]

(Ez a [link] topic első hozzászólása.)

(#460) Balancee


Balancee
aktív tag

Sziasztok! Bundás tanácsát megfogadtam és nem Q-tec-et vettem, hanem egy Chieftec ct 400aa tápot.
A codegenem lecserélésével azonnal észre vettem egy dolgot. Amit a leendö és a mostani codegen tulajokkal megosztanék.
Amedig a codegenem volt a rendszeremben(uj korában is) bekapcsolásnál kisebb nagyobb idö kellet neki ahoz, hogy a 64 bites xp-m ikonjait az asztalra töltse. Sokáig azt gondoltam, hogy a 64 bites xp gyerek betegsége, de beraktam az uj tápot és töbszöri inditás után is stabilan pif-paf betölti. Gondolom ez csak is a táp hibája lehetett. Nem egy nagy rendszert kellett vinnie. Állitolag a 350 w-os codegenem is simán megbirkozot volna vele. Ami mint utolag kiderült nem igazán sikerült neki.
Configom:-Asus m2npv-vm
- AM2 athlon 64 3200+ (+5% huzással)
-80 as sata 2
-Galaxy 7300gt 256mb ddr3
-dvdRW,+zalman 8cm renszer hütö(alacsony fordulaton)
-2x512 samu 667mhz(dualban)

Szerintem ez nem tul nagy kivivás egy tápnak. ;)

[Szerkesztve]

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#461) Rover623 válasza Balancee (#460) üzenetére


Rover623
félisten

Szerintem ez nem tul nagy kivivás egy tápnak
Fél lábbal a 110 gát is nagy kihivás...pedig az még nem egy 3000m akadály...;]

primus inter pares

(#462) mardal


mardal
csendes tag

Hello.

Nekem olyan kérdésem volna hogy most akarok venni egy:
3,2 intel procit+asus alaplap+ 7300gt
a gépben van még 1 vinyó+1 dvd olvasó+1 dvd író+1giga ram.
Ehhez jó vétel volna ez:CODEGEN 480W DUAL FAN 24PIN?????

(#463) Szten Márs válasza mardal (#462) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerinted?
(A 480-as Codegenben amúgy 360W-os Sirtec bél van, messze a legkorrektebb Codegen a piacon, de kb 200 sokkal kultúráltabb tápot lehet kapni, na meg személy szerint van olyan enyhe sejtésem, hogy a selejt 360-as Sirtecek kerülnek bele, persze ez csak spekuláció... )

(#464) AtiGef válasza Szten Márs (#463) üzenetére


AtiGef
senior tag

Hi!
Nemrégibe vettem egy ugyan olyan 480Wattos Codegen Dual fan-os tápot.
Kb mennyi a kimenő teljesítménye amit elbír?

(#465) Szten Márs válasza AtiGef (#464) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Itt a pH tesztjében (azaz n = 1 darabot nézve) asszem vmi 280-300W körül volt amit bírt a szabványban megengedett határon belül... (+- 5% feszeltérés reftől)

Mondom, messze a legjobb Codegen táp, itt kevesebb mint kétszeres a hazudás a teljesítményt illetően :D

(#466) stol válasza Szten Márs (#465) üzenetére


stol
addikt

Nézzük a jóoldalát!
300W-ot ad le, ami egy mai gépnek elegendő és legalább védelem van benne ;]

[Szerkesztve]

(#467) n_stolz


n_stolz
tag

Sziasztok!
Egy másik fórumon figyelmeztettek,hogy a tápom nem túl jó választás volt.
Mit tudtok erről mondani :F

n_stolz

(#468) stol válasza n_stolz (#467) üzenetére


stol
addikt

Olvass vissza ;]
Esetleg kereső.
Semmit sem mondunk még1x. :P

(#469) n_stolz válasza stol (#468) üzenetére


n_stolz
tag

Nem indokolták meg, csak azt mondták rá hogy robjam el, mert szar... :( (az egyik tag offolt egyet és csak úgy spontán írta, hogy nem jó a tápom)
és átküldött erre a topicra, h majd itt segít vki...
szóval vmi indoklás kéne, meg hogy mire számíthatok :F

n_stolz

(#470) Rover623 válasza n_stolz (#469) üzenetére


Rover623
félisten

OLVASS VISSZA PLZ...;)
Az egész topic erről szól...:DD

primus inter pares

(#471) n_stolz válasza Rover623 (#470) üzenetére


n_stolz
tag

Visszaolvastam, kb 4évig használtam egy codegen házat az alap tápjával(300W), semmi bajom nem volt vele,a mostani tulajdonosának sincs semmi...
A mostanim 350W és kb 1éve használom, de tényleg semmi baja nincs, nem tuningolok...
Ahogy olvastam az előző hsz-eket, az jött le h mostanában fog majd behalni, szal mit lehet tenni(a cserén kívül), vagyis hogy védjem be a többi alkatrészt, egyátalán mi károsodhat?
köszi ha valaki válaszol :R

[Szerkesztve]

n_stolz

(#472) Szten Márs válasza n_stolz (#471) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem az a lényeg, h eddig nem halt be és akkor jó. Ez tényleg olyan, hogy eddig biztonsági öv nélkül vezettem, és semmi bajom nem történt. Most az autóm új tulaja is biztonsági öv nélkül vezet, neki sem történt még baja.

Ez nem azt jelenti, hogy nem fog, vagy hogy egyenértékű lenne vele és nélküle vezetni.

Egyrészt. Másrészt:
''Ahogy olvastam az előző hsz-eket, az jött le h mostanában fog majd behalni''

Aligha lehet megjósolni mikor fog behalni. Szóval nyugodtan vedd úgy, hogy bármelyik pillanatban. Nameg... nem csak a spontán behalásról van szó, hanem a hálózat felől bekövetkező negatív eseményekről, amiket a Codegened a géped alkatrészeinek gátlástalanul átad. Ilyen esemény szintén nem tudhatjuk mikor következik be.

Mit lehet csinálni cserén kívül? Semmit... A remény hal meg utoljára - ebből következik, hogy a tápod, és a géped egyéb alkatrészei valszeg a remény előtt meghalnak, ha nem cserélsz :DDD

(#473) n_stolz válasza Szten Márs (#472) üzenetére


n_stolz
tag

És milyen új tápot javasolnál :F

n_stolz

(#474) Szten Márs válasza n_stolz (#473) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

erősen árfüggő. Legolcsóbban az FSP PNF sorozat tagjai közül tudsz választani, 350W tökéletesen megfelel, vtcomp.hu és ipon.hu ahol szokott lenni. Vagy GPS sorozatú Chieftec 350W. Vagy bármely egyéb FSP, amit a pénztárcád enged.

Ha szeretnél extrahalk megoldást és van rá pénz, akkor Seasonic S12 330W, vagy Zalmanból ZM360B-APS.

De minden táp megfelel, amit itt az ajánlóban látsz:
[link]

(#475) n_stolz válasza Szten Márs (#474) üzenetére


n_stolz
tag

Köszi!
Nem volt betervezve a csere :O , úgyhogy sztem vmi olcsóbb lesz...
Ja és a 350W-os megfelel, v érdemes nagyobbat?

[Szerkesztve]

n_stolz

(#476) Szten Márs válasza n_stolz (#475) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mercury-ra, Q-tecre, hasonlóra azért ne cseréld, mert nem léptél vele semmit előre.
Szóval a linkelt tápajánlót mképp tanulmányozd át.
350W ezekből bőven elég. A mostani 350W-osnak címkézett Codegen kb 180W körül fullad ki.

[Szerkesztve]

(#477) n_stolz válasza Szten Márs (#476) üzenetére


n_stolz
tag

A ''kifullad'' kifejezés mit takar?
Elfüstöl, kiég, vagy csak simán nem indul el :F
Egyébként sztem normál használat mellett a konfigom nem eszik 150W felett, vagy rosszul hiszem?

n_stolz

(#478) Csaba_20_ válasza n_stolz (#477) üzenetére


Csaba_20_
őstag

n_stolz írta:
Elfüstöl, kiég, vagy csak simán nem indul el

Ezek random szerű variációja.

(#479) Szten Márs válasza n_stolz (#477) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jól hiszed, nem eszik 150W felett.

(#480) n_stolz válasza Szten Márs (#479) üzenetére


n_stolz
tag

Vagyis azt mondod, h ha tuningolom vagy futtatok 1játékot (emiatt felmegy a fogasztás) akkor sanszos a táp halála :F

n_stolz

(#481) Szten Márs válasza n_stolz (#480) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Túlterhelődés esetén sanszos igen, bár még a Codegen igen igen gyenge képességei által felállított határokat sem nagyon fogja a géped fogyasztása túllépni.

Külső behatást nem igénylő, belső folyamatok is vezethetnek a táp halálához (bővebben lsd: itt [link] ) valamint mint említettem külső (hálózati) oldali kellemetlenségek is. Egyik esetben sem garantált, hogy nem visz mást is a sírba.

Ennyi a történet, azt hiszem továbbragozni kár.

(#482) n_stolz válasza Szten Márs (#481) üzenetére


n_stolz
tag

Valóban, kimerítő választ adtál :R
Köszi a segítséget!

n_stolz

(#483) Balázs75 válasza Szten Márs (#481) üzenetére


Balázs75
tag

Üdv!Ne vedd zaklatásnak kérdésem,de meg szeretném elözni a bajt s látom te kicsit értesz a témához.Uj konfim van:msi945 pl neo2,intelp4 925 s775 3000/800 2mb dual core,ati 1300xt ddr2 512mb vga,1g 667mhz kingston ddr2 ram,80 samsung hdd,és egy két ventillátoros powerlogic climatica 300 ház.Nos és ezekhez van egy 450W Codogenem.A házban lévö 600w táp ugyanis két nap alatt megadta magát.A gép folyamatos üzemen van.A kérdésem végülis a táp megfelelö ehhez a géphez?Az elözöeket olvasva ugyanis kétségek merültek fel bennem! :F

(#484) Szten Márs válasza Balázs75 (#483) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A kétséged jogos, ha módod van rá, cseréld a tápot. Nem kell gigawattos, bőven megteszi bármelyik amit n_stolznak ajánlottam, neked is javaslom ennek a tanulmányozását:
[link] itt pedig tetszés és pénztárca szerint lehet válogatni 350W körülieket, illetve van amelyikből 400-as a legkisebb.

(#485) Balázs75 válasza Szten Márs (#484) üzenetére


Balázs75
tag

Kösz.Szoval azt ajánlod cseréljek.Nos akkor körül kell néznem,az FSP-röl jókat olvastam.A többi meg csak tényleg a pénztárcán mulik.Talán vmi jó áron becserélik ahol vettem.Még egyszer kösz!

(#486) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Olyan kérdéssel fordulnák hozzátok, hogy codegány 400w-os tápnak mennyi a valós teljesítménye?(pénteken már chieftecem lesz.)Csak mert nagyon furja ez az oldalamat.Elképzelhetö hogy sok mindent rákötöttem a tápra és ez miatt a DVD író bellasul,írás,olvasás terén? :F

WOT: kissio

(#487) stol válasza Dr.Én (#486) üzenetére


stol
addikt

~180W...

(#488) Dr.Én válasza stol (#487) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor szerinrem ezért lassult be a DVD íróm.
Köszi :)

WOT: kissio

(#489) gyunagyos


gyunagyos
csendes tag

sziasztok! bocsi h. csak így közbeszólok, de most raktam egy gépbe egy codegen 400W tápot(ASRock alaplap, 2,8GHZ Celeron, 2x 512 RAM, nVidia 6600 Gt, Maxtor 120, Samsung 320 SATA, Pioneer dvdiro,+1 venti, + mind a 6 USB csatlakoztatva hátul.) és a táp ilyen hülye magas sípoló hangot ad ki:@ minél jobban terhelem a gépet, annál magasabb hangon... valaki mondja már meg h. mi a fenéért sípol?? előtte egy 350W codegen volt benne, az nem sípolt, az előtt meg egy 300W GABA, az is simán vitte. Valaki Mondja meg mert megőrülök ettől a zajtól:D:D köszi előre is!!

(#490) venember83 válasza gyunagyos (#489) üzenetére


venember83
nagyúr

Vegyél normális tápot, ne ipari hulladékot. Nem javítható, legalábbis nem hiszem, hogy itt a prohardveren bárki is nekiülne. Ha ennyit nem ér a géped, akkor add el. Mármint a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#491) gyunagyos


gyunagyos
csendes tag

nem az én gépemről van szó, de az alap story az, hogy a gyári táp csendes halált halt, semmi sem ment kárba, aztán lett bele kölcsönkérve egy 350-es codegen(használt) majd egy új codegen 400(új) lett bele szerezve. nos ez ingyen volt tehát ajándék lónak... de azért mégis... egy zsír új táp miért csinálja ezt? gyárihiba??

(#492) Turmoil válasza gyunagyos (#491) üzenetére


Turmoil
senior tag

Aki adta, vajon miért adta ingyen?
A Codegen azok tápja, akik megveszik a házzal együtt, mer' az olcsó.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#493) venember83 válasza gyunagyos (#491) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, hibás, gyárilag. stol annó megmondta mi a hiba, de nincs kedvem megkeresni. De, szerencséd van, itt az idézet:
A sípolás, SOSEM a kondik hibájából van, ha abból esetleg, akkor az egy rezgőköri kondi lehet.
A sípolás, 90%-ban, valamely induktiv alkatrész impergnálásának kilazulása okozza.

Illetve: [link]

(#494) shteer válasza gyunagyos (#491) üzenetére


shteer
titán

sajnos codegenből az ingyencodegen sem jó :(

..szerintem jónak tűnik

(#495) greatchaos válasza shteer (#494) üzenetére


greatchaos
addikt

de jó, p2-p3-s gépbe

(#496) shteer válasza greatchaos (#495) üzenetére


shteer
titán

igaz :K ismerősnek most is kellene egy 235-300W-os

..szerintem jónak tűnik

(#497) gyunagyos


gyunagyos
csendes tag

köszi szépen a segítséget! :) jah: ez a táp így mennyit fog még menni? :F

(#498) nolika


nolika
aktív tag

Hát, codegen az codegen.
Egy kérdés:
adott egy 3 éves Codegen táp, bajom nincs vele.
Szeretném hangtalanítani a gépemet, a CPU venti szinte nem hallom(bios korlátozott),még 2db ventit egy egyszerű Tranzisztorokból fabrikált szabályozóval állítom(házventi+tápventi, és ez a venti 8cm-es, amit nem régen cseréltem, de hangos).
Levan korlátozva ígyis halk, de hangtalant szeretnék. Mit tehetek ez ügyben? Valakinek volt ilyen barkácsolása? Félek h besokall a hősokktól a tápom. Belül csak egy aprónyi eektrolitfolyás van.

MOD: a kérdés az végül is, h hangtalanítással mit tehetek még?
konfig: K8N, Sempi 2320mhz procc,200+500gb merevlemez, R9600 AGP 2x512 ram

[ Szerkesztve ]

(#499) coca321


coca321
csendes tag

Hello mindenki!
Nekem egy 300W os táppal és no problem,habár páran mondták ,hogy lehet jobban járnék ha le cserélném:

Gigabyte G41M
Intel core2duo E7400
4gb ddr2
Ati HD4670
1 Hdd

Szerintem ha megy akkor semmi tré vagy rosszul hiszem??

(#500) 14adam válasza coca321 (#499) üzenetére


14adam
addikt

rosszúl hiszed.Egyszer kell neki leadnia egy túlfeszt aztán oda a géped...és ez nagyon sürűn meg is történik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.