Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kutga


kutga
nagyúr

Sziaszok!

A nemrég vettem új házat. Mivel max. 10k-m volt rá, Codegent vásároltam 400 W-os táppal együtt, annak ellenére, hogy sokan óvtak a Codegen tápjaitól. :Y A kérdésem csak annyi, hogy mégis miért? Mi lehet a probléma a Codegen táppal, egyáltalán, milyen hiba fordulhat elő? És most frankón, veszélyben van a többi alkatrész is? :Y

A gép:
AMD Sempron 2800+
512 MB DDR RAM
GeForce4MX 440 64 MB
40 GB Maxtor HDD (amit hamarosan 120 GB Hitachira cserélek)
LG DVD ROM
nameg egy mobilrack

ennyi... :R

Let the Zone take me if I am.

(#2) djyuri válasza kutga (#1) üzenetére


djyuri
őstag

Hát ez a konfig,ha nincs túl meleg és nem húzogatod,akkor nem lesz baja nekik úgy egy évig...(persze most a gyári hibáktól eltekintve)
Ha kezd instabillá válni vagy rájösz valamikor,hogy néha a táp indítja újra a gépet,akkor azonnal csere!!!

Tertósságban nem esküszöm egyik típusra sem (márkára értem)... Itt gödön vagy sz@r az áram,vagy télleg úgy van,ahogy mindjárt mondom:

MI már sok tápot kinyálaztunk,hogy mit bírnak és mit nem...
Annyit tok mondani,hogy anno 300W-oa codegánnyal kezdtem ezzel a konfiggal,de még mx440-el ,meg 1.7-es cerkával,meg 512rammal,meg két maxtorral,meg nuku ventillátortömeg,meg csak egy combodrive..És kb fél évig bírta..aztán jött egy 400W-as,az is kb eddig...Aztán jöttek kölcsönbe a más márkájú tápok...(chiftec,q-tech,enermax,coolonik)
Ezek közül egy 400valahány vattos enermax brta elindítani a gépet,de a húzást nem vitte(bár ekkor már 2.5-ös prockó és még két vinyóm volt)...
A többi kb: 460W-ig be sem kapcsoltak. A q-tech 500Wos széria elvitte a gépemet.. Asszem 9 hónapig most egy 550W-es volt a gépemben,de most hívtam fel az aqua-t,hogy mi a rák van a tápommal a szervyzben és kinyögték végre,hogy náluk is szarakszik és visszaküldték a forgalmazóhoz...
Most a haverom 650W-osa van nálam,de ez bírja egyenlőre... Bár a redundás tápom nélkül ez sem megy semmire:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD
Mondjuk ezen ő nem röhög:DD:DD

Száz szónak is egy a vége!!!!
Használjad,főleg ha minden garis és ha lesz pénzed,akkor csere valami értelmesebbre... Nem kell a nagy márka,de legyen jó nagy teljesítményű és jó hűtésű (triple fan) és akkor nem lesz gond.....:)

(#3) GBX válasza kutga (#1) üzenetére


GBX
aktív tag

Nos a codegennel nincs addig baj amíg nem a ráírt teljesítmény-100w teljesítményt akarsz belőle kicsalni pár éven keresztül.
Sajna ez a táp abszlúte nem minőségi, amolyan noname.
Nekem van még egy cell900 konfigom amiben egy 300w-os codegen van.
sacc/kb a gép csak 150W-ot (de inkább kevesebbet eszik) és így nincs vele gond.
De egy olyan géphez ami neked van épphogycsak elég, persze hallom jó baráttól hogy kezd besz@rni a 300-as codegen tápja (3év után) és neki egy 1800-as amd konfig fut.
Tehát hosszú távlatokban érdemes egy picit márkásabb tápot beszerezni, mert hát eléggé idegesítő ha tönkremegy és mondjuk magával rántja a halálba a hdd-t megy a procit esetleg még vmi mást is.

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#4) sube válasza djyuri (#2) üzenetére


sube
aktív tag

650W s tap minek? nincs 2procis 2magos geped meg 15winyod meg 4db 6800GT vga d...a ventik meg fitymat sem esznek...
Amilyen konfigod van, azt egy markasabb 400, vagy akar meg kisebb tap is elviszi... Sot. Haveromnak hasonlo gepe van, noname 300W tappall elvan vele...
'...400valahány vattos enermax brta elindítani a gépet...' Egy 400W s Enermax szinte barmire elegendo ma...

[Szerkesztve]

(#5) BluEyes válasza kutga (#1) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem köll parázni, a 400-as codi bőven elviszi ezt a gépet sok évig, persze ha hibás alkatrész van a tápban eleve, akkor nyilván durran, de ez viszont bármelyikr tápra igaz. Ennél jőval bőszebb konfigok vígan szaladgálnak 300-as codival úgy másfél-két éve a környékemen.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6) Steve-S válasza djyuri (#2) üzenetére


Steve-S
tag

Nem túlzol te egy kicsit véletlenül?:Y:U

Set The World On Fire!!!

(#7) mr_ricsi válasza kutga (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mi lehet a probléma a Codegen táppal, egyáltalán, milyen hiba fordulhat elő? És most frankón, veszélyben van a többi alkatrész is?''
- Nem tudja a névleges teljesítményt
- Ócska alkatrészekből készül->inkább előbb valami meghibásodik
- Nincs benne igazi túlfeszvédelem, ezért ha meghibásodik, akkor könnyen viheti magával a gép többi alkatrészét

(Azért még 2-3 eFt-ot keríts, és egy Maxx túlfeszvédőt vegyél a gépedbe. www.maxx.hu
Ezzel jól lecsökken az esélye, hogy a tápon kívül más is meghaljon.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8) Atesz2 válasza djyuri (#2) üzenetére


Atesz2
tag

Hat djyuri, akkor ott mas gebasz is lehet, mert en sem tom minek a 650es tap egy olyan gep ala..
Kizart hogy normal allapotban 460as kapcsolta csak be azt a konfigot, tok lol..
En is lattam mar olyan hihetetlen konfigokat 300as konfiggal kifogastalanul menni, es 350es enermaxxal elpukkanni hogy en sem hittem el..
Nekem is volt Codegenem sokaig, 1 el is fustolt, igaz nem vitt magaval semmit halisten, aztan utana mar vettem inkabb egy Aktiv PFC Coolinket, dual FAN-el, hat jah.. finoman szolva jobb, meg nyugodtabb az ember.. az 1.7es cerkakhoz meg verszegenyebb gepekhez szerintem jok a Codegenek is, de abszolut nem hosszu tavra, hamar kiszarad a kondija aztan kakukk..
Meg a lenyeg hogy en minimum 2 havonta jol kifujatom suritett levegovel, de nem baj ha havonta aztan akkor nem eri az embert meglepetes
:D

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#9) djyuri


djyuri
őstag

MR_Ricsi megoldotta a topiknyitó problémáját:C

Én meg nem túlzok... Ricsivel is sokat ''veszekedtem'' és mindketten beláttuk,hogy a lapom hibás széria vagy amúgy hibás...
De amúgy az én gépemben több,mint 26 venti van,szal azért ez számítható fogyasztónak rendesen. Meg két uv neon. Három vinyó ég 3.06-os proci...

Arra nemtok mit mondani,hogy a ''kisebb'' teljesítményű,de márkás tápok miért nem vitték el a konfigomat:F
Ez van...
Ja és 8 db venti = 1 vinyó
26db venti ~~ 3 vinyó..


A pomázi haverom gépét egy 400W kodegány (p4c800) be sem indítja,ha rajta van bármi más az alaplapon, és még akkor is sípolás jön ki a tápból...
Neki is redundás rendszere volt általam,de most vett ő is egy 650W-es q-tech-et és a három vinyója,2 dvd romja és maga a gép két plusz ventivel egyenlőre jól bírja,de a 12V ott sincsen több 119V-nál,holott üresen a gép 12.3V

(#10) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Lehet hogy nekem is ez a baja a gépnek mert mindig resetel.

Amd Athlon Xp 3000+ (barton)
Asus A7N8X
GeForce fx5700
2*256/400 Samsung
Lg Dvd/Cd olvaso
És 2 vinyo ami most még egy 40-es meg egy 20-as de a huszas helyett jön egy 40-es.

+1 venti a gépben ami kifele fujja a levegőt.

[Szerkesztve]

(#11) djyuri válasza djyuri (#9) üzenetére


djyuri
őstag

Bővebben: link
Innen válasszatok tápot. Ha nekem is betöltené rendesen az oldalt,akkor már többet tudnék én is mondani:(((

(#12) kutga


kutga
nagyúr

OK!

Minenkinek köszi a segítséget. :R Asszem beszerzek egy olyan Maxx cumót. Viszont... Ilyet csakis postai úton lehet rendelni, utánvétellel? Nincs valami hely (mondjuk Budapesten) ahol hasonló cuccokat árulnak? :O

Let the Zone take me if I am.

(#13) e.vid válasza kutga (#12) üzenetére


e.vid
senior tag

Pl: itt Bővebben: link,2865HUF :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#14) mr_ricsi válasza djyuri (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ricsivel is sokat ''veszekedtem'' és mindketten beláttuk,hogy a lapom hibás széria vagy amúgy hibás...''

A nevemben -szerintem- ne nyilatkozz! (Úgy vagyok a gépeddel, hogy ''hiszem, ha látom'', de látni se' akarom.) :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) Balint133 válasza sube (#4) üzenetére


Balint133
aktív tag

Ne becsüld őt alá, nem tod, h. milyen is a konfigja!!!:DDD

Két küklopsz négy szem közt!!

(#16) sube válasza Balint133 (#15) üzenetére


sube
aktív tag

Jol rakattintottam a nevere es levontam a kovetkeztetest :DD
Amugy djury, 8venti hogyan lehet egy winyon? 8x2cm es? Max azt tom elkepzelni, hogy alatta 2 bordaval, elotte 5.25 panel 3 ventivel, de ez is 'csak' 5db...
Csatlakozom Steve-S hez, egy picit tulzol :C

(#17) djyuri válasza mr_ricsi (#14) üzenetére


djyuri
őstag

''A nevemben -szerintem- ne nyilatkozz! ''

Oké. Bocs:)

Amúgy a közeli emberek már látták és nem kéteékednek.....
Témát akkor lezárom,amíg nincs csoportos találka...Tod mit? Idén valszeg megyek az országos lanparty-ra,ha lesz...Gyere el te is. Legalább leisszuk ezt a vitát:)

(#18) djyuri válasza sube (#16) üzenetére


djyuri
őstag

A fogyasztásra voltatok kiakadva...Vagy nem? Nos egy ventim eszik kb 0.13A-t
Ha ezt 8*-or vesszük,akkor az 1.04A. Asszem a wd-m pont ennyit eszik.....:F

(#19) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nem tud 400w-ot leadni, ingadoznak a feszültségei...
A gépedben cserélj videokártyát, az mx 440 nem ilyen proci mellé való.

(#20) kantor válasza GBX (#3) üzenetére


kantor
tag

egy barton 3200+-os is kb annyit eszik r9800pro-val. nekem volt 300W-os codegen benne lehuzott ventivel vagy masfel evig. aztan amikor futolni kezdett lefujtam aport a lamellakrol meg feljebb vettem a ventit. most 2..3 ev utan csereltem es 400W-os codeganyra.

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#21) kantor válasza (Kolombusz) (#19) üzenetére


kantor
tag

az az igazsag, ha a gany tapban leokondikat kicsereled nagyobbra akkor teljesen jo. a teljesitmeny felvetel ugyanis altalaban impulzus szeru azt meg a nagy kondi birja kompenzalni.

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#22) Balint133 válasza sube (#16) üzenetére


Balint133
aktív tag

Látogass be a proc probléma nevű totyikba, és megtod, h. mért mondtam, kb a 80-330valamennyi ig, beszélgettünk!!!!:DD

[Szerkesztve]

Két küklopsz négy szem közt!!

(#23) Balint133 válasza kutga (#1) üzenetére


Balint133
aktív tag

Havernak is Codegánya van, van neki, 2 vinyó, egykik rackbe, 2400Mhz intel, dvd olvasó, meg cd író, meg Asus ati 9550Ge, amikor lecserélte a vidkaarit, a gép enyhén instabil lett, + a dvd olvasó, azt meg csak akkor nem kapcsol ki neki a gép, ha a másik cd íróba nincs cd(Nem használ szinte semmit a cd író), + amikor a +egy wincsit beledobta, olyan feszkóingadozások lettek neki, múlt héten mondta, h. az egyik wincsijét kinyírta neki a táp, azért mert vmi kiment a tápban, és xyA helyett, legalább a dupláját adta ki a táp, stzerencséjére a lapjában volt védelem, így csak az egyik vinyót lőtte ki neki, szal szentem, minél előbb cseréld le, de ha nem pakolod meg, akkor maradhat egy kis ideig, de azért, mondjuk egy chieftek 360W, v. esetleg 420W, az már azért minőségi táp, az biztos nem purcantja ki a gépedet!!:DDD

A fent leírt történetet nem rémisztgetésnek szántam!!
:DDD

Két küklopsz négy szem közt!!

(#24) Balint133 válasza Balint133 (#22) üzenetére


Balint133
aktív tag

Most nézem csak már a 660nál tart(unk)ok!!:DDD

Két küklopsz négy szem közt!!

(#25) stol válasza djyuri (#18) üzenetére


stol
addikt

Nah persze....
A Terminálon, ezt már kitárgaltuk asszem.(fogyasztás stb.)
A vinyó, üresjáratban, nem eszik többet, 12V-on, 300mA-nál, full seek-nél, pedig, 500-600mA-nál.

A gépedet, nem azért nem indították el egyes tápok, mert 6+48613248464564W-ot fogyaszt, hanem, mert irreálisan, asszimetrikusan vannak terhelve a tápok, a géped felépítéséből adódóan, és ezt nem viszelik a tápok.


A 9GB-os 10krpm-es SCSI vinyó eszik full seek-nél, 1A-t! Gondolkozz ember!
Dual Prescott-al, és SLI VGA-val hozhatsz össze, 500W feletti ''valós'' teljesítményt.


[Szerkesztve]

(#26) stol válasza djyuri (#2) üzenetére


stol
addikt

A 650W (PMPO)-s Q-Tec, 320W folyamatos stabil teljesítmény leadására képes.

(#27) sube válasza stol (#26) üzenetére


sube
aktív tag

320W? akkor mer 650 nek adjak el? en ugy tudtam, hogy a Q-Tec eleg megbizhato es stabil, de a nevleges ertek felen? Ehe;)

(#28) stol válasza djyuri (#2) üzenetére


stol
addikt

A te géped, ami az aláírásodban van, 300W-ot sem kajál cakk-pakk, csak minden 12V-ot eszik, és az 5V nincs kellően leterhelve.

Alaplap -->12V (80-100W)
VGA -->12V (60-80W)
Ventik -->12V (max 10W)
Vinyók -->12V(10W max, 3*10W(3hdd))

Ha jól számolok, akkor becsülve, ez 180W körül mozog, és az 5V-os ág terheltsége elhanyagolható.
Az SMPS-ek akkor stabilak, ha az egyik ágán terheled pl. 100W-al, akkor a másik kimenetre, min 50W-os terhelést kell kötni, mivel, eggy közös vezérlésük van.

(#29) djyuri válasza stol (#25) üzenetére


djyuri
őstag

Amikor meg semmi sincsen a gépre köte,akkor miért vannak a tápoknak fsz ingadozásai?
Azt már mindenki tudja,hogy a lapom gázosan szar,de ha nagyobb táppal nyomom,akkor már ugyanúgy tok tesztelni a sok vinyó berakásával és kivételével a fesz csökkenéssel kapcsolatban,mint más.. Meg persze a ventik esetében..
Amúgy tegnap kipróbáltam a haverom kérésére,hogy mi van akkor ha rákötök mindent az ö 650W-esére és elindítok a 3dmark-ot...
Én megtettem. Be sem akart kapcsolni a gép:D
Azt levettem a neonokat,meg a második táp hűtését is és akkor már elindul,de a winfosból restartolgatot mindig...
Levettem egy vinyót és egy ideig óráig jó is volt...

A millió wattal,amire te emlékszel,azzal at akartam kihozni,hogy akkor a chiftec-ek meg a többi,akkor miért nem indítota el a gépemet csak szimplán a bioszig?

Winfosban is csináltam tesztet... Everesthome közben szépen egyesével rákötöttem a ventiket... Kibírta mindet. (persze eközben digitalizáltam)
De amint csináltam egy komolyabb másolást,azonnal megszakadt a gép és kikapcs....:(((
Most már arra rájöttem,hogy az ups-em sem tud annyi,mint ami rá van írva (1200W/600W).. Mert ha nem azon keresztül csinálom,akkor csak akkor zuhan össze a gép,ha írok dvd-t és grebberelek,meg digitalizálok,meg fut a háttérben ikonra lerakva a battlefield 1942:DDD

De az 550w-es q-tech-emet jól vitte az ups,szal nem cserélek....
Viszont van egy valós 1200W-os ups-em is;] Nyolc akksival megy áramszünetben. Ja meg akksik nélkül is 20kiló:Y
van benne kraft akksik nélkül is,mert tud csapni rendesen a zárlaton:D
Szétcsapta a vezetékemet:DD

Amúgy a szervíz is tapasztalta,hogy rossz volt a 12V és 5V része az 550w-osomnak és visszaküldték a forgalmazóhoz.... Azt mondták,hogy agyonterheltem.. Erre: ''Én,dehogy'':DDD:DDD:DDD

A terminálon,meg a meghosszabított nyaralásom miatt nem volt alkalmam megmutatni a dolgokat... Ugyanis kb négy hét lett a 2 hétből és addigra meg moddoltak onnan:(((

(#30) stol válasza sube (#27) üzenetére


stol
addikt

Ez, mér eredmény.
Impulzusban, 420W jött ki belőle.

Gyakorlati korlátai vannak a teljesítménynek.
Pl. 35A-es a legnagyobb kettősdióda, 200W-os a legnagyobb kapcsolótranyó stb.
Gyakorlatban, 400W-osnál, nagyobb táp nincs.

(#31) djyuri válasza stol (#28) üzenetére


djyuri
őstag

De annó volt nekem is az 5V-on is ventik,mert régebben én is hallkítottam a gépemet,de hamar elvetettem,mert 5-7 fokot feljebb ment a hőfok...

Nekem ne mond a wattokat. Már két éve ennek járok utána....
Volt már a gépem még léghűtéses korában szervízben is,hogy kezdjenek vele valamit,de csak annyit mondtak,hogy redundás tápot vegyek bele...
Én meg csináltam inkább..
Igaz annak meg csak a 12V részét húzom,de az nem panaszkodott...
Túl élte a 400W-as kodegányt is és az 550w-es q-tech-et is,ja meg a kísérleti tápokat is:D

(#32) djyuri válasza stol (#30) üzenetére


djyuri
őstag

Azt is csak akkor adja le,ha van benne egy jó nagy pufferkondi és volt ideje feltöltődni:D
De vannak nagyobb tápok is. Több helyen is van 1200W-osnak hírdetett táp is...
Még itt a fórumon is volt róla szó....
Szerintem holnap elő is keresem...:)

(#33) stol válasza djyuri (#29) üzenetére


stol
addikt

Arra nem is gondoltál, hogy egyszerűen s_zarul van összeállítva a géped áramok szempontjából? Meg ne haragudj az istenért, de másra nem tok gondolni, hogy fos az invertere is a retek neonodnak, ill. asszimetrikusan terhel a gép a tápnak.

(#34) stol válasza djyuri (#32) üzenetére


stol
addikt

A TT 680?W-os tápját mértem/mérettema suliban, ami nehezebb, 5 kg-nál, és stabilan 430W jött le a kimeneteken.

NEM tudnak nagyobb tápot csinálni!



Esetleg,túlpufferelésen gondolkoztál már?
2*4700uF a 12V-os ágakra, csodát tehet!

(#35) djyuri válasza stol (#33) üzenetére


djyuri
őstag

A chiftec idelyén meg persze a többi kísérleti táp idelyén nem is volt még neonom...
Neonom tavaly szeptember óta van asszem:F
De majd megnézem a gari papírt....

Én mondjuk nem foglalkozok már többet a gép bekötésével.. HA visszakapom a tápomat a szervízből (valszeg cserélik),akkor beujítok egy 1000W körülire úgy 30-40K-ért at jóvan....
Kezdem magam bosszantani a sok vitával,hogy így a tápom,úgy a tápom...:D
Az fog vinni legílább 500w-ot és az elég lesz a redundás mellé.....
Mára off,mert megy film (egy órája:((( ) Csaó

(#36) stol válasza djyuri (#31) üzenetére


stol
addikt

Neked, 100-150W-al kéne terhelni az 5V-ot, hogy stabil legyen a tápod, ill. a 3,3V-ot is kellene terhelni.

(#37) djyuri válasza stol (#34) üzenetére


djyuri
őstag

A garis tápokba már nemigen szeetnék belenyúlni:(((
Asszem az enyém is úgy 3800g... A haveromé meg 4100g:F
valahogy így van.
De azt tom,hogy az az 1200W-os az nem normál táp méretű. Az az én féle házbamba való,ahova van egy bővítő lemez a régi ''tápokhoz''.
(thermaltake VA1000D:F )

(#38) djyuri válasza stol (#36) üzenetére


djyuri
őstag

Ha ez tuti,akkor megoldom,mert a bioszomnak is kéne belső áramforrás,miután elindult a gép. Unom már a házam oldallapját a gépemtől két méterre nézegetni...
Teszek mindenhova ventit vagy 40et és akkor le lesz terlehve az agyam is:DDD

(#39) stol válasza djyuri (#37) üzenetére


stol
addikt

Nem is kell belenyúlni.

Teljesítményellenállásokkal nagyon frankón lehet terhelni.

(#40) McCoy válasza kutga (#1) üzenetére


McCoy
tag

A codegen tápokat már elég sok gépgyilkosságért körözik :D Magyarul nyirbálja a gépeket, mert enyhén gagyi az egész!!

(#41) djyuri válasza stol (#39) üzenetére


djyuri
őstag

Van nekem elég fogyasztóm,amit ráköthetek.
Tele vagyok a szobámban ventillátorokkal. A monitoromon is van kettő,meg akkor az erősítőimben is mehetnének csak 5V-on... Néha úgy is csak hallkan játszhatok,mert nyitva a fodrász üzlet alattam,vagy anyum alszuk meló után....

És amúgy a pufferelésre gondoltam,hogy azt beleépíteni és azért kellene belenyúlni...

(#42) stol válasza djyuri (#41) üzenetére


stol
addikt

Ahhoz, hogy ventillátorokkal leterheld az 5V-ot, kellene, vagy 200db:D!
A túlpuffereléshez sem kell szétszedni a tápot, csak egy szabad molex csati kell minimum.

(#43) djyuri válasza stol (#42) üzenetére


djyuri
őstag

Tehát 20darab nem elég:(((
Oksa. majd alkotok valamit;]

(#44) Balint133 válasza stol (#42) üzenetére


Balint133
aktív tag

Mért, ha pl.: úgy csinálja, h. egy telj. ellenálás+egy venti, akkor az úgy nem jó?? És még haszna is származik, mert keringeti a levegőt a gépbe(esetleg gépen kívül)!!

Na lehet h. hülyeséget írtam!!:DDD:DD

Két küklopsz négy szem közt!!

(#45) djyuri válasza Balint133 (#44) üzenetére


djyuri
őstag

Nem írtál hűlyeséget,csak itt kb 100darabról lenne szó:F

(#46) Balint133 válasza djyuri (#45) üzenetére


Balint133
aktív tag

Hát akkor több telj. ellenálás kell! mondjuk 2:1 arányban a telj ellenálásokat, v 3:1:F

Két küklopsz négy szem közt!!

(#47) djyuri válasza Balint133 (#46) üzenetére


djyuri
őstag

Na ez még várat magára....
Tegnap picit próbálkoztunk a haverral,akié a táp...
A következőt csináltuk:
Poénból összekötöttem 8 ventit...És rátettük az 5V-ra...
Eredmény: Gép azonnal leoldott:F:F:F
Akkor ezt követően kikapcsolt állapotban tettük rá és vele kapcsoltuk be a gépet...
Na így már okés volt... Pörögtek szépen lassan:o..
Na akkor kikapcs és még rá 8 darab:D
Ezt is elbírta,de 3dmark 2005 alatt szinte azonnal rebootolt a gép:(((

Lehet nem is kell sok ventit vennem még?
Lehet kikötöm a gépből az 5V-ot,meg a 3V-ot a környező ventikre a szobámba és megoldódik a helyzet....Na ez lesz a következő dolgom holnap.....

(#48) _Blank_


_Blank_
aktív tag

Na tehát bocs a bepofátlankodásért de nem akartam új topikot nyitni.

Adott egy ilyen gép:

Abit IC7-G
P4 3.0 Prescott
512/400 Kingmax
Matrox régi vga
80GB WD
LG cd-író
és mindezt egy 350w-os codegen látja el fesszel

Az a probléma hogy mikor betölti a windowst egyből újraindul a gép. Nem értem mi lehet a baj, csináltam már bios resetet is de semmi. Mindig újraindul. Túl kevés a táp feszleadása a gépnek? Két hétig semmi baj nem volt, tökéletesen futott a rendszer...

Ötletek?:F

(#49) sube válasza _Blank_ (#48) üzenetére


sube
aktív tag

Windows al nem csinaltal olyat, ami miatt meghalhatott? (nalam volt mar olyan ;))
Esetleg tuning miatt is ... Probald meg ujrarakni, ha akkorsem megy akkor valoszinu tap lesz keves neki.

(#50) stol válasza _Blank_ (#48) üzenetére


stol
addikt

350W CG = 300W CG = 190W valós teljesítmény, szvsz keves, mint egy tá leves:(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.