Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) FecoGee válasza Methionyl (#13397) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Mar csak a TSHOOT van hatra, ugye?

(#13402) Methionyl válasza FecoGee (#13401) üzenetére


Methionyl
senior tag

yep :K
Holnap már nézem is az errata-t. Ahogy néztem nem sok van. De majd elválik

Köszi mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#13403) kowika87


kowika87
tag

Sziasztok,

Ki hogy all a CCIE temaval? Tavaly paran kiirtuk idei evre mint cel :) Kivancsi vagyok kinek hogy halad.

Nekem lab, szallas, repjegy fizetve. 7 het mulva megyek. Sajnos bootcamp nem jott ossze, maradt a self study de ugy erzem jol haladok. Vegigtoltam az INE workbookot. most nezem masodjara ATC-t. illetve megegyszer atmegyek a WB-n, majd a full TS labok jonnek. Van meg par kicsit homalyos altopik foleg PIM kornyeken ezeket problaom befoltozni Keith Bogart videoival. Kicsit aggodok az etc temak miatt, mert beszamolok szerint az kb minden es barmi lehet...
Aprilis ota napi 5 orat tanulok - 2 het szabi. Meglatjuk :)

(#13404) FecoGee válasza kowika87 (#13403) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Akkor mar nem sok idod maradt. Nyomd meg a veget :)

(#13405) stfreddy válasza kowika87 (#13403) üzenetére

nagyon sok sikert!!!

Én most álltam neki újból...
Talán év végén próbálok egy labot, ha sikerül addig a written...

Amúgy akit érdekel, most 200 helyett 150 dollár a VIRL.
Illetve, aki SP érintettségű: a Cisco is adott ki nemrég workbookot CCIE SP-hez, 220 dollár körül van.

(#13406) soma314 válasza kowika87 (#13403) üzenetére


soma314
tag

szurkolok
majd írd le az élményeid okolásunkra!

nálam nyár végére volt ütemezve még csak az elméleti, de lehet csúszni fog

(#13407) FecoGee válasza kowika87 (#13403) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Gondolom Brusszelbe mesz. Melyik szallodat foglaltad le? Keszulj fuldugoval, brutal nagy a zaj hajnalban a repulok miatt. Es figyelj arra hogy melyik bejaratot keresed. A DHL-lel szembeni kell, ahol a kis hid van, azt hiszem 6B. A 6A a masik oldalon van, es az nem jo.
A proctor gondolom neked is Teglas Istvan lesz, szoval ne lepodj meg ha magyarul szol hozzad ;)

(#13408) kowika87 válasza FecoGee (#13407) üzenetére


kowika87
tag

Koszi mindenkinek a biztatast. Jol esik :)

Igen Brusszel, atolvastam vagy 10x a beszamolodiat szoval kb csukott szemmel odatalok :DD

NH Hotelbe foglaltam le, koran nyit az etterem es 3 perc setara van a Ciscotol. Elotte nap utazok ki szoval lesz idom szetnezni. Brussels Airporton szallok le ugyhogy gyakorlatilag elsetalhatok a szallodaig. Vissza pedig aznap este repulok is.

Nyomatom 1000-el, ebedidobe fejbol szoktam random MPLS L3VPN /DMVPN topologia konfigot irni txt-be, a kollegak eleg furan neznek. de hat ez ilyen :)

(#13409) FecoGee válasza kowika87 (#13408) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Eloszor en is az NH-ban voltam. Korrekt szalloda es tenyleg egy kopesre van a Cisco.
Annyit olvastam meg hogy ha keso este ersz oda es mar nincs ingyenes transzfer busz a taxisok nem szeretik a repter-NH hotel utvonalat megtenni ami kb. 5 km, nem vallalnak fuvart. De mivel te elobb mesz ki, ilyen gondod nem lesz.
Amit meg tanacsolnek hogy vigyel magaddal csokit, uditot, amit szeretnel. Ezert a penzert amit elkernek a laborert a vizautomata, kave meg az ebed fer bele, semmi mas. Nekem elso alkalommal ez meglepo volt.

[ Szerkesztve ]

(#13410) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

A wifi szabványokat az IEEE-n belül Task Groupok alkotják (TG). Az amandmentek nevét hozzácsapják a Task Groupok nevéhez, tehát a 802.11a a TGa műve. Már folyamatban van a Next Generation 60 GHz fejlesztése is (802.11ay) is :C Sajnálom az abban a groupban dolgozókat :DD

(#13411) Cyber_Bird válasza zsolti.22 (#13410) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

muhha :D

(#13412) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok, konzol kábelhez USB átalakító (USB-DB9) van valami ajánlott ami működik és olcsó is?
Kaptam egyet de az sajna kuka. Köszke!

(#13413) FecoGee válasza bump3r111 (#13412) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Nekem ATEN van, teljesen jo. Volt nemreg errol szo itt a topikban, keress vissza, ott irtunk parat.

(#13414) donatel válasza FecoGee (#13413) üzenetére


donatel
tag

Hali!

Ezt az ATEN-t használod konzol kábelnek?

[link]

(#13415) FecoGee válasza donatel (#13414) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Aha, ugyanilyen van nekem is.

(#13416) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Éééés kész a frissebb IPv6 szabvány: [link] :C

[ Szerkesztve ]

(#13417) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Érdemes használni a 802.11k nyújtotta TPC-t 2.4 GHz-en, amikor is az AP állítani tudja a kliens wifi eszköz adóteljesítményét?
Ha nem kapcsolom be az AP-n, akkor a kliensem 22 dBm-mel tolja, míg az AP csak 16 dBm-re képes, így a kliens jóval nagyobb területet hall, mint az AP. Zavarás tekintetében ez mondjuk kihatással lehet a kliensre (ERP protection off, úgyhogy nincs RTS/CTS), viszont így ha lenne is dead zone, valamelyest elkerülhető lenne.

Or not?

(#13418) Rocko007 válasza bump3r111 (#13412) üzenetére


Rocko007
aktív tag

En is ATEN-t hasznalok, kulfoldrol olcsobb.

[ Szerkesztve ]

(#13419) Proci85 válasza FecoGee (#13382) üzenetére


Proci85
senior tag

Szia!

Köszönöm, ez megnyugtató. Akkor ki lehet kicsit tolni ezt a folyamatot :)
Így, hogy elmondásod szerint több a gyakorlati rész, nagyobb lelkesedéssel vágok majd neki a folytatásnak, mert a CCNA vizsga kicsit csalódás volt.

És akkor itt egy beszámoló a többiek okulására:
A Training360 CCNA bootcamp tanfolyamán vettem részt tavaly decemberben, ami 5 napos. 1 nap ICND1 gyorstalpaló (ideális esetben a jelöltek már tudják az anyagot, ismétlés), 4 nap ICND2. Én úgy mentem oda, hogy Ciscoval sosem foglalkoztam.
Az oktatás jó, a kapott anyag pedig baromi jó, hatalmas érték. Tartalma:
- 2db OCG könyv
- Online videó sorozat a belső portálukon, ami szájbarágósan elmagyarázza a hogyanok mellett a miérteket is. 16db 2.5 órás videó feldolgozza az előző CCNA anyagot (van még FrameRelay) majd sok kisebb videó, de hasonló össz. hosszban az új CCNA v3-at.
- Hozzáférés a ciscos online ICND1 és ICND2 tananyaghoz, ami a cisco online labor feladatokat is feldolgozza (lásd következő)
- 4200 perc hozzáférés a https://cll1.cisco.com/users/pblogin online labor felülethez, ahol 25 discovery gyakorló feladat van szájbarágós magyarázattal és 19 challenge van próbáld ki magad jelleggel, amihez a 2 féle keyt is ad. Egyikkel súg, hogy merre nézz szét, a másikkal konkrétan leírja lépésről-lépésre a megoldást, miérteket. Ha végigcsinálja az ember, később a keyt átnézve is sokat tud tanulni, hogy jaj, hogy itt ilyen csalafintaságot követett el és ezzel javította, oké, most már tudom.

Ez így egyben egy hatalmas tudásbázist adott. Látszólag 50-50% hangsúlyt fektet a gyakorlatra és az elméletre. Ezt jónak találtam, e szerint készültem.

Minden Training360 által adott anyagot feldolgoztam.
PT-n tesztelgettem. Majd miután több félresiklás volt benne, inkább szereztem több IOS15-tel rendelkező eszközt (1812, 2960, 881G) és azokon is gyakoroltam.

Ehhez képest a vizsgán sok olyan kérdés volt, ami lexikális tudásra épített. Pl. mi a neve annak a tcp/ip header flagnek aminek a mérete x bájt? Létét, értelmét megtanulja az ember, össz. header méretét oké, de lebontva eszembe nem jutott volna.
Volt olyan kifejezés, amire nem emlékeztem. Rákerestem a könyv pdf változatában és vagy nem is szerepelt a szövegben vagy nagyon a folyószövegbe volt kiemelés nélkül. Pedig ugye kulcsszó a vizsgán.
Egyetemeken megszoktam, hogy vannak szivatós tanárok, de legalább a kiadott anyagban ott volt a válasz. Ezt a Ciscotól kicsit inkorrektnek éreztem.

Persze, ez nem gáz. Ha tudja az ember, hogy mire számíthat és akkor szóról-szóra megcsámcsogja az olvasottakat.

Az én javaslatom időbeosztásra a fentiek tükrében:
20% gyakorlat, 80% elmélet. Sajnos ez a vizsga ezen a szinten elméleti szakembereket vár.

PT vs. HW:
Én inkább HW-n teszteltem, mert PT-n 2 VLAN interface-t felhúzhattam L2 switchen, ami egy témában járatlant meg tud vezetni, mikor még nem tud igazán különbséget tenni a vlan és a vlan interface között.
HW-n meg levágta rögtön az egyiket, amikor UP-ba tettem a másikat.
PT-n több paraméter hiányos. Amikor a könyv beszélt egy parancsről, témáról, HW-n mindig ? -vel körbenéztem a "parancs fában", hogy tájékozódjak.

Összességében meglett, aminek nyílván örülök, de főleg annak, hogy hatalmasat adott az elmúlt fél év nem csak Cisco témában, hanem mélyebb hálózati ismeretekben is. Aki filózik rajta, már csak ezért érdemes belevágni.

Köszönöm a fórumtársaknak menetközbeni segítségét is! :R

[ Szerkesztve ]

(#13420) stfreddy válasza Proci85 (#13419) üzenetére

gratula, csak így tovább!

(#13421) FecoGee válasza Proci85 (#13419) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Grat, szep volt!

(#13422) crok válasza Proci85 (#13419) üzenetére


crok
Topikgazda

YAAY!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13423) soma314 válasza Proci85 (#13419) üzenetére


soma314
tag

én is gratulálok

kapcsolódva az általad felvetettekhez és is sokszor morgolódtam, morgolódok hasonló dolgokon, de ahogy mélyednek el az ismereteim úgy áll össze egyre inkább egy képpé a puzzle.

Vegyük az általad ismertetett példát. Nyilván lehet úgy is tudni, hogy valaki bemagolja, hogy az egyes protokolok header-je mekkora és lehet két másik nézőpontot is felsorolni:

- bizonyos vizsgáknál elvárható, hogy olyan sokszor láttál már dolgokat, például az adott header-t, hogy bemagolás nélkül is illik tudni. (ez egy CCIE-nál elfogadható érvelés, de CCNA-nél szerintem eröltetett).
Ezzel magyarázzák (a szerintem teljesen felesleges) szintaktikára vonatkozó kérdéseket is. Felesleges megtanulni, hiszen az ezköz, az IOS segít, de már láttad annyiszor, hogy úgyis megjegyzed.

- sokszor szerintem arra kiváncsiak, hogy megvan-e a mérnöki gondolkodás módod. A példára visszatérve lehet, hogy nem tudod mennyi az IPv4 TCP header hossza, de azt tudod, hogy mi a különbség az UDP és TCP között, mik azok sajátosságai. Ebből már jön, hogy tudod, hogy UDP-nek sokkal kisebb az overhead-je a kicsi header méret miatt. A válasz lehetőségek között pedig oda teszik a TCP-t az UDP-t meg valami teljes marhaságot, mondjuk SDN-t. A marhaság is olyan, amit illik tudnod, hogy mi (mondjuk a példámban a software defined networking). Tehát eleve ki fogod zárni jó válaszként. A kicsi header méret miatt pedig inkább az UDP-re tippelsz, vagy a nagy esetén a TCP-re. Máris nem lexikális tudás kérdése lesz a helyes válasz.

(#13424) Proci85 válasza FecoGee (#13421) üzenetére


Proci85
senior tag

Köszönöm Urak! :)

@soma314: igen, igazad van. Van azért vizsga értéket növelő hatása is. Számomra mindenesetre meglepő volt ezen a szinten, nem így készültem.

Egy fontosat elfelejtettem megosztani az utókorral:
van ? a vizsgán, DE angol billentyűzet van. Ez szerintem az összefoglalóban is érdemes volna megemlíteni.
Észrevettem, hogy angol a bill, de voltam olyan vizsga frászban, hogy nem kapcsoltam, hogy ezért nem megy a ? -em, szóval fejből kellett nyomni a teljes szintaktot.
TAB viszont nincs.
Munkatárs agya jobban kapcsolt, így ő ?-el összelegózta a parancsokat :)

[ Szerkesztve ]

(#13425) Cyber_Bird válasza Proci85 (#13424) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Igen, ez eleg fontos info, minden cisco vizsgan angol bilentyu van.
Altalaban Logitech K120, de van amikor mas.
A Standard tudtommal, a Logitech k120 USA kiosztas.

[ Szerkesztve ]

(#13426) crok válasza Proci85 (#13424) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezért hasznos ez.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13427) kowika87 válasza Cyber_Bird (#13425) üzenetére


kowika87
tag

Egy K120 nalam is befigyel, Feco beszamolojabol megfogadva meg a lab felkeszules elott rendeltem egyet az usabol.
Hordom magammal mindenhova, mint mas a gyogyszeresdobozt :DD

(#13428) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék megpróbálkozni a későbbiekben az alap certtel, viszont a vizsgarendszer ismeretlen nekem. Az lenne a kérdésem, hogy a számonkérés szempontjából melyik út az előnyösebb? Ha külön-külön csinálom meg a 100-105(ICND1) és 200-105(ICND2) vizsgákat, vagy érdemesebb egyenesen a 200-125(CCNA)? Anyagiakat tekintve ha jól látom nincs ördöngös különbség a vizsgadíjak között.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#13429) józsi9995 válasza haromegesz14 (#13428) üzenetére


józsi9995
tag

Használd a keresőt és lőn csoda, pl

https://prohardver.hu/tema/cisco_vizsgak_ccna_ccnp_ccie/keres.php?type=-&stext=külön+letenni&submit= 

vagy

https://prohardver.hu/tema/cisco_vizsgak_ccna_ccnp_ccie/keres.php?type=-&stext=CCNA+külön&submit= 

(#13430) haromegesz14 válasza józsi9995 (#13429) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Jogos, köszi :U

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#13431) Ygg


Ygg
senior tag

Sziasztok!

Kb. egy hónap múva megyek CCDA vizsgára.

Volt valaki mostanában?
Minden jótanácsot, tippet szívesen fogadok.

Köszönöm.

(#13432) sunyijanika válasza Ygg (#13431) üzenetére


sunyijanika
tag

Nem tudom mennyire számít mostanában, de én még Májusban voltam.
Nem volt vészes, minden témakörből volt egy kicsi, ahogy arra számítani lehet.

CCDP-hez képest tényleg alap dolgok.

(#13433) norbert400


norbert400
tag

hali, bocsi a zavarásért és az offért de aki itt nyitottam cisco tanulás szempontjából egy kérdést:
https://prohardver.hu/tema/ccna_segitseg/hsz_1-50.html#msg3
akinek esetleg van szabadideje az írjon privátban.

köszöntem.

(#13434) Ygg válasza sunyijanika (#13432) üzenetére


Ygg
senior tag

Köszönöm.
Hol vizsgáztál?

(#13435) sunyijanika válasza Ygg (#13434) üzenetére


sunyijanika
tag

VUE Debrecen

(#13436) mayerovits


mayerovits
tag

Hali mindenki. Szegedi egyetemen végeztem Cisco kurzust 2 félévben, és szeretném letenni a rendes vizsgát is.

A kérdésem az lenne, hogy anyagilag hogy érné meg a legjobban? Ti melyik vizsgaközpontot ajánljátok? (Csongrád megyei vagyok, de nem szívesen utaznék az ország másik végébe, de Pest még okés)
Ha az ezeken a kurzusokon tanultakkal megyek a vizsgára az elég lesz? Hogyan zajlik egy vizsga? Bármilyen info jól jön. :DD Előre is köszi a válaszokat.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#13438) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

szunyog199 hozzaszolasat toroltem, dumpra vonatkozo kerdes miatt.

(#13439) FecoGee válasza mayerovits (#13436) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szia,

kibeszeltuk mar ezeket parszor. 21-en Proci85 is irt egy vizsga beszamolot.
Debrecenbe es Pestre tudsz menni szerintem. De a vue.com-on van kereso, ami megmutatja, mi van neked a legkozelebb.
En azert az OCG-t atolvasnam vizsga elott, az nem arthat :)

(#13440) Proci85 válasza mayerovits (#13436) üzenetére


Proci85
senior tag

Úgy tudom, hogy a 4 félév alulról súrolja a CCNA szintet.
Vesd össze a te tematikádat a CCNA tematikával. Ha teljes az átfedés, jó vagy.
Szerintem a 2 félév a CCENT-re lesz talán elég.

(#13441) józsi9995 válasza mayerovits (#13436) üzenetére


józsi9995
tag

Ajánlom figyelmedbe a blueprintben az exam topics-ok előtti kis bevezető szöveget is. Erről ennyit, hogy mi mindenre lehet elég... :D

"The following topics are general guidelines for the content that is likely to be included on the exam. However, other related topics may also appear on any specific version of the exam. To better reflect the contents of the exam and for clarity, the following guidelines may change at any time without notice"

(#13442) Methionyl


Methionyl
senior tag

Sziasztok.

Kicsit szeretnék többet tudni és összeállítani a fejembe a dolgokat olyanokról mint pl.: Magáról az IP packetről,PMTU, MSS, mikor kell mire jó pl.: tcp adjust-mss, gre tunnel/ipsec mennyivel tesz rá többet.

Van valakinek valamilyen jó forrása hozzá? Nem gond ha nagyon deep, pont az lenne a lényeg

Remélem nem voltam nagyon érthetetlen :B

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#13443) soma314 válasza Methionyl (#13442) üzenetére


soma314
tag

a legegyszerűbb megnézni saját szemmel egy wireshark capture-ből
ez nem feltétlenül nagy feladat, mert vannak letölthető minták a wireshark oldalán:

https://wiki.wireshark.org/SampleCaptures

Ha nincs wireshark telepitve, akkor használhatod a cloudshark-ot is a packet-ek megtekintéséhez:

https://www.cloudshark.org/

Röviden a lényeg, hogy a GRE minimális overhead-del jár. Gyakorlatilag egy IPv4 header pluszban a packet-hez vágva.

Az IPsec-re viszont nincs egyszerű válasz, mert az IPsec technológiák tömkelege. Attól függően, hogy milyen hashing-get, illetve milyen titkosítást használsz széles körben változhat az overhead-je.

A PMTU alatt a path MTU discovery-re gondolhatsz. Az MTU a maximum transmission unit, azaz, hogy egy frame-ben, packetben mekkora lehet a fregmentáció nélkül a maximális mérték. Ennek más értéke lesz layer 2-re, frame-re és layer 3-ra, packetre. Ugye layer 3-ban is többféle rostokolt használunk, aminek mind más a header/(ha van trailer) mérete. Ugye még IP világon belül is lehet IPv4 vagy IPv6

Az MSS a maximum segment size, ami a TCP window maximális méretét határozza meg. Értelem szerint ez csak TCP esetén van hatással (pl UDP esetén nincs). TCP esetén lehetne "layer 4 MTU-nak is tekinteni".
Ennek értékét adod meg a tcp adjust-mss-el

Ha igy kifejtve rákeresel a google millió hasznos oldalt hoz róluk, de ezek egy puzzle-nek a darabjai. Ahhoz, hogy a teljes képet lásd elég sok mindent el kell olvasni.

(#13444) kowika87 válasza Methionyl (#13442) üzenetére


kowika87
tag

Tenyleg ahogy soma irta ez jatszos tema.
Ahogy en tudom L3 MTU = 1500 byte (alapeset) - 20 byte IPv4 header - 20 byte TCP header (ha TCP a packet)+ 1460 byte maradek. (IPv6 header 40 byte.)
L2 MTU = 1518 vagy 1522 alabol, de platform fuggoen ez allithato es ide tartoznak a baby giant framek is ami nagyobb par byte-al mint a megengedett maximum de a switch nem dobja el, pl QinQ extra 4 byte eseten hasznos.

Erre lehet rapakolni mindenfele csemeget viszont az MTU mereted nem mehet fole a maximumnak, ha ez megtortenik akkor fragmentalas tortenik.
Szivas lehet ezzel ha pl a routeren van dot1q subinterface viszont az MTU nincs lecsokkentve 4 byte-al (VLAN tag) es a router nem tud kezelni 1518 nal nagyobb MTU-t. Tegyuk fel hogy a packet teljesen tele van 1500 byte (szep ez a magyar nyelv :)) es a beallitott L3 MTU is 1500 byte. Ilyenkor a csomag kap 14 byte ethernet + 4 byte VLAN tag + 20 byte IP header + 1480 etc. A full packet igy mar 1522. En mar szivtam ezzel es a megoldas az volt hogy levenni a L3 MTU-t 1496-ra hogy elferjen az a plusz 4 byte.
Es akkor itt jonnek meg a kulonbozo headerek PPP, GRE, IPSEC, amit eleg hosszan lehet elemezni ahogy azt soma emiltette.

Az alap megerteshez meg wireshark sem feltetlen kell bar jobban nez ki :)

1500 byte sima csomag:

R8#debug ip packet
R8#ping 1.1.1.2 si 1500 rep 1
Type escape sequence to abort.
Sending 1, 1500-byte ICMP Echos to 1.1.1.2, timeout is 2 seconds:
!
Success rate is 100 percent (1/1), round-trip min/avg/max = 1/1/1 ms
R8#
IP: s=1.1.1.1 (local), d=1.1.1.2, len 1500, local feature, Logical MN local(14), rtype 0, forus FALSE, sendself FALSE, mtu 0, fwdchk FALSE
IP: s=1.1.1.1 (local), d=1.1.1.2 (Ethernet0/0), len 1500, sending
IP: s=1.1.1.1 (local), d=1.1.1.2 (Ethernet0/0), len 1500, sending full packet
IP: s=1.1.1.2 (Ethernet0/0), d=1.1.1.1, len 1500, input feature, MCI Check(101), rtype 0, forus FALSE, sendself FALSE, mtu 0, fwdchk FALSE
IP: tableid=0, s=1.1.1.2 (Ethernet0/0), d=1.1.1.1 (Ethernet0/0), routed via RIB
IP: s=1.1.1.2 (Ethernet0/0), d=1.1.1.1 (Ethernet0/0), len 1500, rcvd 3
IP: s=1.1.1.2 (Ethernet0/0), d=1.1.1.1, len 1500, stop process pak for forus packet

1501byte csomag karamellaval toltve:

R8#ping 1.1.1.2 si 1501 rep 1
Type escape sequence to abort.
Sending 1, 1501-byte ICMP Echos to 1.1.1.2, timeout is 2 seconds:
!
Success rate is 100 percent (1/1), round-trip min/avg/max = 2/2/2 ms
R8#
IP: s=1.1.1.1 (local), d=1.1.1.2, len 1501, local feature, Logical MN local(14), rtype 0, forus FALSE, sendself FALSE, mtu 0, fwdchk FALSE
IP: s=1.1.1.1 (local), d=1.1.1.2 (Ethernet0/0), len 1501, sending
IP: s=1.1.1.1 (local), d=1.1.1.2 (Ethernet0/0), len 1500, sending fragment
IP: s=1.1.1.1 (local), d=1.1.1.2 (Ethernet0/0), len 1500, sending fragment
IP: s=1.1.1.1 (local), d=1.1.1.2 (Ethernet0/0), len 21, sending last fragment
IP: s=1.1.1.1 (local), d=1.1.1.2 (Ethernet0/0), len 21, sending last fragment
IP: s=1.1.1.2 (Ethernet0/0), d=1.1.1.1, len 1500, input feature, MCI Check(101), rtype 0, forus FALSE, sendself FALSE, mtu 0, fwdchk FALSE
IP: tableid=0, s=1.1.1.2 (Ethernet0/0), d=1.1.1.1 (Ethernet0/0), routed via RIB
IP: s=1.1.1.2 (Ethernet0/0), d=1.1.1.1 (Ethernet0/0), len 1500, rcvd 3
IP: s=1.1.1.2 (Ethernet0/0), d=1.1.1.1, len 1500, stop process pak for forus packet
IP: recv fragment from 1.1.1.2 offset 0 bytes
IP: s=1.1.1.2 (Ethernet0/0), d=1.1.1.1, len 21, input feature, MCI Check(101), rtype 0, forus FALSE, sendself FALSE, mtu 0, fwdchk FALSE
IP: tableid=0, s=1.1.1.2 (Ethernet0/0), d=1.1.1.1 (Ethernet0/0), routed via RIB
IP: s=1.1.1.2 (Ethernet0/0), d=1.1.1.1 (Ethernet0/0), len 21, rcvd 3
IP: s=1.1.1.2 (Ethernet0/0), d=1.1.1.1, len 21, stop process pak for forus packet

Az az egy byte mar nem fer el ezert uj packetbe kerul, 1 byte + 20 byte IP header. Micsoda pazarlas.

Remelem segit.

(#13445) józsi9995 válasza Methionyl (#13442) üzenetére


józsi9995
tag

sztem ez a link jó kiindulási alapnak, van benne minden mint a bucsuban :D

https://learningnetwork.cisco.com/thread/40703

(#13446) soma314 válasza kowika87 (#13444) üzenetére


soma314
tag

a "debug ip packet" parancsot reméljük nem írja be senki "éles" hálózatban

egyébként a wireshark capture elemzés is csak indirekt módon tud segíteni IPsec esetén, hiszen minden ami a header után jön az titkosított.

(#13447) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

Ez egy hosszu ut es ha levagod nem jutsz a vegere. Nincs olyan cikk a neten ami az ember szajaba ragja az osszes technologia csinjat binjat. Sokat kell olvasni, tanulni, laborozni. Csak igy fog menni. Tapasztalat.

(#13448) crok válasza soma314 (#13446) üzenetére


crok
Topikgazda

Ugyankérlek, a debug ip packet csak a CPU punted packet-eket kapja el úgyis.. #mibajlehet
: D
[Szerk.] Ja, és nagy +1 Feco hozzászólásához: nincs olyan hogy "minden ami a munkámhoz kell" cikk, baromisokat kellett tanulnia és olvasnia itt mindenkinek hogy oda jusson ahol most van.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13449) Methionyl


Methionyl
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek. :R Mindenképp foglalkozni fogok a témával csak ugye nyár van, ketten-hárman dolgozunk 8 ember helyett :D (mindenki szabin..) na meg a hő hatására valamiért sok az ügyfailok néha falnak tudnék menni :U

Feco & Crok: Tudom, hogy nagyon-nagyon hosszú út áll előttem, nem is akartam 1 forrásból mindent megtanulni, csak az apró puzzle darabokat lassacskán összerakosgatni. Valahol el kell indulnom :)

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#13450) kowika87 válasza soma314 (#13446) üzenetére


kowika87
tag

Szerintem ACL-el megszurve siman lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.