Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) Beniii06 válasza Cyber_Bird (#13749) üzenetére


Beniii06
őstag

Discord?

"Got any other secret weapons?"

(#13752) Larry


Larry
tag

Sziasztok, CCNa-t cinálok és VTP-vel akpcsolatban beleszaladtam egy érdekes problémába, hatha valaki tudja a választ...

a lényeg az hogy van egy 3825 ISR benne egy hwic-4esw és egy service module NM 23+2 port 37xx series switch. az 4ESW tud VLAN-t, a 37xx is tud VLAN-t de az internal link az L3 a 3825-ről a 37xx service modul felé. ezért nem megy át a VTP, illetve a 3825 SFP portján is csatlakoztatva van egy 3560 switch.

A kérdésem a következő, mivel a VTP V2 L2 protokoll ezért nem megy át L3 porton. hogyan lehet megoldani, hogy átmenjen? :((( :((( :(((

Kicsi vagyok székre állok, b****átok meg igy se látok! :P

(#13753) crok válasza Larry (#13752) üzenetére


crok
Topikgazda

bridge irb
megmég
mégmégmég
ésmég
De én nem ajánlom..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13754) Larry válasza crok (#13753) üzenetére


Larry
tag

erre gondoltál?

bridge irb
!
!
!
!
!
interface GigabitEthernet0/0
description link to 3650 over optic sfp
backup interface FastEthernet0/0/3
no ip address
duplex full
speed 1000
media-type sfp
negotiation auto
!
interface GigabitEthernet0/0.3
encapsulation dot1Q 3 native
bridge-group 3
!
interface GigabitEthernet0/0.4
encapsulation dot1Q 4
ip helper-address 192.168.3.70
ip helper-address 192.168.3.71
bridge-group 4
!
interface GigabitEthernet0/0.5
encapsulation dot1Q 5
ip address 192.168.5.1 255.255.255.0
ip broadcast-address 255.255.255.0
no ip redirects
no ip unreachables
no ip proxy-arp
ip nat inside
ip virtual-reassembly in
ip verify unicast source reachable-via rx allow-default 100
bridge-group 5
!
interface GigabitEthernet0/1
description $FW_OUTSIDE$
ip dhcp client client-id ascii WAN0
ip dhcp client mobile renew interval 100
ip address dhcp hostname router
no ip redirects
no ip unreachables
no ip proxy-arp
ip nat outside
ip virtual-reassembly in
ip verify unicast source reachable-via rx allow-default 100
duplex full
speed 1000
media-type rj45
fair-queue 100 256 0
no cdp enable
!
interface ATM0/1/0
no ip address
no atm ilmi-keepalive
!
interface FastEthernet0/0/0
switchport access vlan 3
switchport trunk native vlan 3
switchport mode trunk
no ip address
no cdp enable
!
interface FastEthernet0/0/1
switchport access vlan 3
no ip address
!
interface FastEthernet0/0/2
switchport access vlan 3
no ip address
!
interface FastEthernet0/0/3
description backup link for g0/0
switchport trunk native vlan 3
switchport mode trunk
no ip address
!
interface GigabitEthernet1/0
description internal 1G link interface to service module 37xx
ip address 172.16.1.1 255.255.255.0
!
interface GigabitEthernet1/0.3
encapsulation dot1Q 3 native
bridge-group 3
!
interface GigabitEthernet1/0.4
encapsulation dot1Q 4
bridge-group 4
!
interface GigabitEthernet1/0.5
encapsulation dot1Q 5
bridge-group 5
!
interface GigabitEthernet1/0.100
!
interface Vlan1
no ip address
shutdown
!
interface Vlan3
no ip address
bridge-group 3
!
interface Vlan4
no ip address
bridge-group 4
!
interface Vlan5
no ip address
bridge-group 5
!
interface BVI3
mac-address 0000.0c89.40ac
ip address 192.168.3.1 255.255.255.0
ip broadcast-address 192.168.3.255
ip helper-address 192.168.3.70
ip helper-address 192.168.3.71
no ip redirects
no ip unreachables
no ip proxy-arp
ip nat inside
ip virtual-reassembly in
ip verify unicast source reachable-via rx allow-default 100
no ip route-cache cef
!
interface BVI4
mac-address 0000.0c89.40ad
ip address 192.168.4.1 255.255.255.0
ip broadcast-address 192.168.4.255
ip helper-address 192.168.3.70
ip helper-address 192.168.3.71
no ip redirects
no ip unreachables
no ip proxy-arp
ip nat inside
ip virtual-reassembly in
ip verify unicast source reachable-via rx allow-default 100
no ip route-cache cef
!
interface BVI5
no ip address
ip broadcast-address 192.168.5.255
ip helper-address 192.168.3.70
ip helper-address 192.168.3.71
no ip redirects
no ip unreachables
no ip proxy-arp
ip nat inside
ip virtual-reassembly in
ip verify unicast source reachable-via rx allow-default 100
no ip route-cache cef
!
ip forward-protocol nd
ip http server
ip http authentication local
no ip http secure-server
ip http timeout-policy idle 60 life 86400 requests 10000
ip http path flash:/archive
!
!
ip dns server
ip nat translation timeout 420
ip nat translation tcp-timeout 120
ip nat translation udp-timeout 120
ip nat translation syn-timeout 120
ip nat translation dns-timeout 300
ip nat translation icmp-timeout 120
ip nat inside source list 23 interface GigabitEthernet0/1 overload
ip nat inside source static tcp 192.168.3.80 81 interface GigabitEthernet0/1 81
ip nat inside source static tcp 192.168.3.80 10000 interface GigabitEthernet0/1 10000
ip nat inside source static tcp 192.168.3.71 1723 interface GigabitEthernet0/1 1723
!
access-list 23 permit 192.168.3.0 0.0.0.255
access-list 23 permit 192.168.4.0 0.0.0.255
access-list 23 permit 192.168.5.0 0.0.0.255
!
!
!
!
!
!
!
!
control-plane
!
bridge 3 protocol ieee
bridge 3 route ip
bridge 4 protocol ieee
bridge 4 route ip

nem működik a VTP... :/

Kicsi vagyok székre állok, b****átok meg igy se látok! :P

(#13755) crok válasza Larry (#13754) üzenetére


crok
Topikgazda

Le tudnád inkább írni hogy miért pont így akarod csinálni?

Több sebből is vérzik amit csinálsz, két switch-et routeren keresztül összekötni úgy, hogy ugyanazok a VLAN-ok vannak a switch-eken - ezt nem így szokás csinálni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13756) FeRkE válasza FecoGee (#13745) üzenetére


FeRkE
őstag

En is kaptam meghivast Cohort 5-re. Jo lenne most lenyomni, mert majus korul JNCIA meg CCSA is lejar, ugyhogy erre biztosan nem lesz idom.

(#13757) Larry válasza crok (#13755) üzenetére


Larry
tag

a config egy 3825 ISR-é
a 3825 g0/1 a bejövő internet.
a 37xx bele van építve a routerbe, mert a router "mellett" is vannak eszközök, mint pl voip telefon, printer, klines gép, ups etc.
a 3825 g0/0 meg megy a másik helységbe optikán egy 3560-hoz amin szintén ugyanuyg lógnak ugyanilyen kategóriájú eszközök. ezek a ketegóriák 1-1 subnet lennének. a 3560 után további switchek vannak fűzve trunk-el, ezek szépen csinálják is a VTP-t

amiért így csináltam az azért van mert egyedül a bridge-t találtam megoldásnak hogy kommunkálni tudjak ugyanazon szubnetek között mindkét switchen, illetve a router G portjai L3-asok az fe portok meg L2... az egyik fe port per pillanat meg van határozva mint backup port a 3560 felé, bár ez csak tanulás szempotjából csináltam. tudom hogy a config nem szép és egy maszat az egész... a kísérletezés a tanulás folyamatában már csak ilyen...

a vtp meg elég érdekesen nézne ki ha külső plusz patch kábelekkel kéne megoldani portokat lefoglalva csak a vtp-nek...

természetesen érdekel hogy milyen megoldást tudsz ajánlani :)

[ Szerkesztve ]

Kicsi vagyok székre állok, b****átok meg igy se látok! :P

(#13758) crok válasza Larry (#13757) üzenetére


crok
Topikgazda

Egy L2 dolgot akarsz ráerőltetni L3 portokra.. ez így nem fog menni.

Egy router-on-a-stick meg a switchek legyenek daisy chain-ben mint a többi ami már eleve így van, ennyi.

Ahogy leírtad itt nem lesz olyan forgalom amiben szűk keresztmetszet lesz az hogy egy GigE uplink van.
De ha mindenképp akarsz redundanciát, akkor gi0/0-t meg gi0/1-et bridge-elt össze (vigyázz, lesz STP és egyszerre úgyis csak egy forwarding port lesz) és feszíts ki egy "tranzit" VLAN-t oda és route-olj a 3560-al (mert tud L3-at). Meg ez egy kicsi háló.. kell neked ide VTP egyáltalán?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13759) Larry válasza crok (#13758) üzenetére


Larry
tag

Így néz ki a 3825 beépítve a bal oldalán az ES-3750 switch, középen a HWIC-4ESW 4 port switch ami a 3825 része, a jobb oldlán per pillanat látszik hogy az optikával van összekötve a 3560-alk mert ideiglenesen egy helyre raktam őket amíg buherálok velük.
A bejövő internet 300mbit UTP-n, szóval elég nehézkes lenne a router 2 gigbit portjait backupra használni, amikor az rj45-öss port az internet, a sz sfp meg a 3560 felé.

az ES-3750-nek meg belsőleg van gigbites csatlakozása a 3825-re, amivel nem tudok mást csinálni.

úgy, hogy a 3750-nek nincs sfp optikája, a 3560-nak meg csak optika van gigabitre. a 2 hyleség között meg csak optika van kihúzva. Namármost egy 100mbites porton elég érdekes lenne áttolni 300mbitet... illetve az rj45-t furca lenne médiua mkonverter nélkül optikába csatlakoztatni... a redundancia csak teszt volt valaha...

szóval "fizikai képtelenség" másképp megoldani, ezért marad a logikai megoldás. Az meg hogy a hálózat többi részéről nem beszélek mert nem tartozik a kérdéshez az egy másik téma...

[ Szerkesztve ]

Kicsi vagyok székre állok, b****átok meg igy se látok! :P

(#13760) kowika87 válasza Larry (#13759) üzenetére


kowika87
tag

Ez a box nem fog neked 300Mbit-et atpreselni NAT service-el. Nem neztem utana a 3825-nek, de tudom hogy az upgrade nagyteso 3925 is kuzd ha IPSEC + NAT be van konfiguralva...
Szerintem is router in a stick es minden fejfajas megoldodik.

(#13761) crok válasza kowika87 (#13760) üzenetére


crok
Topikgazda

A C3825 "tiszta" maximális forwarding teljesítménye 64byte-os csomagmérettel:
- 25000PPS / 12.8Mbps Process switch-elt forgalom
- 350000PPS / 179.20Mbps CEF switch-elt forgalom
Ekkor megy a router CPU 100%-on és megy a CEF hardware forward a maximumon.

Az un. IMIX traffic throughput a matek szerint akkor ennél kb. 5x több - de itt ugye minden traffic és bekapcsolt szolgáltatás függő (policy-map-ek? ZBFW? NAT? Mennyi forgalom lesz CPU punted.. et cetera..)

Nem véletlen nem is tesztelte a Miercom csak egy T3-al.

A VTP meg nem fog menni szerintem L3 interface-ek közt, mert egyszerűen nem erre lett kitalálva.. talán valahogy át lehet mókázni a bridge-el vagy ha átkábelezed a dolgokat.. de mivel nem mondasz el mást mert nem ide tartozik én így nem is tudok igazán segíteni. Kowikának igaza van, ezt át kell rendezni router-on-a-stick-re - problem solved.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13762) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

ide zavartak át, szóval remélem jó helyen vagyok :D

Hálót tanulok egyetemen és van 1-2 dolog amit nem értek, vannak ezek az osztályos IP címek, de nem igen jutok velük dűlőre

pl:
Adott a 191.0.0.0 című B osztályba tartozó hálózati ip cím, ha 7 egyenlő méretű hálózatra szeretnénk felbontani, hogy fog kinézni az alhálózatok hálózati maszkja?

én ezt kiszámoltam, és elvileg olyan jött ki, hogy 255.255.224.0 viszont a megoldás elvileg 255.255.240.0 ez hogy jöhetett ki?

Van egy másik hasonló ami:

192.168.0.10 ip cím 24 bites maszkkal, 7 egyenlő részre kéne felbontani, mi lesz az alhálózati maszk?
itt is a 255.255.255.240 a helyes válasz

mi lehet a trükk, tud valaki ebben segíteni?

Xbox One: bandymnc

(#13763) Beniii06 válasza bandi0000 (#13762) üzenetére


Beniii06
őstag

IGNORE----Bocsi, véletlen komment, csak nem tudom törölni.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#13764) Cyber_Bird válasza bandi0000 (#13762) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Szia,

Az oka az, hogy regi a feladat/ szar a feladat.
Problems with Subnet Zero and the All-Ones Subnet

Traditionally, it was strongly recommended that subnet zero and the all-ones subnet not be used for addressing. According to RFC 950 leavingcisco.com, "It is useful to preserve and extend the interpretation of these special (network and broadcast) addresses in subnetted networks.
This means the values of all zeros and all ones in the subnet field should not be assigned to actual (physical) subnets."
This is the reason why network engineers required to calculate the number of subnets obtained by borrowing three bits would calculate 2^3-2 (6) and not 2^3 (8).
The -2 takes into account that subnet zero and the all-ones subnet are not used traditionally.

Forras

Erdemes vegigolvasni, de a lenyeg, hogy tortenelmi okai vannak.
Es mivel 2^3=8 -2 =6 ezert a kovetkezo opcio amiben elfer a 7 subnet amire szukseguk van, a 2^4=16-2 darab subnet. tehat 240 az adott oktett.

Szerintem hulyeseg a feladat, tortenelmi dologkent kellene ezt megemliteni es nem osszezavarni vele a tanulokat.

Nyilvan igy nem 7 egyenlo mereti subnetre bontod fel, hanem 14-re aminek a kovetkezmenye az, hogy a 14 egyenlo halozat kozott van 7 darab egyenlo is.

[ Szerkesztve ]

(#13765) bandi0000 válasza Cyber_Bird (#13764) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi, igazából én is rá jöttem hogy nem igazán vagyunk képbe a hálózattal...

ha meg van hogy hány bites a maszk, onnantól ki tudnám számolni az azonosítót, ha minden igaz akkor erre van valami képlet, ez jó lehet?

2^a -2>=k(hány felé osztjuk szét)

jelen példába ha kiszámolom, akkor asszem 3,1 jön ki, az azonosító bitekre, de mivel nagyobb mint 3 így kerekítek 4 re, ezért a masz 28 bites lesz,és így jönne ki a 255.255.255.240 es alhálózati maszk?

vagy teljesen hülyeséget mondtam? :D

Xbox One: bandymnc

(#13766) Larry válasza kowika87 (#13760) üzenetére


Larry
tag

Ipsec még nincs, és nekem átviszi a 300mbitet nat-on.

Mit értesz az alatt, router in a stick?

[ Szerkesztve ]

Kicsi vagyok székre állok, b****átok meg igy se látok! :P

(#13767) Larry válasza crok (#13761) üzenetére


Larry
tag

Csak azért nem mondtam mást, mert a problémahoz tartozik. A 3560 után vannak még switchek. Vannak szerverek, szerver management-ek. Ezek teljesen jól működnek. Mit mondjak még?

Arra már rájottem, hogy nem megy át l3-on a vtp ezért is dobtam be a témát, mert a tanárom se tudta a megoldást.

[ Szerkesztve ]

Kicsi vagyok székre állok, b****átok meg igy se látok! :P

(#13768) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Az alábbi wireshark labot csinálom és felmerült bennem egy kérdés dhcp relay-el kapcsolatban.
[link]

Az alábbi screenshot-on A DHCP request csomagban miért szerepel option 54-el a dhcp server IP címe? [link]
A kliesnek nem lenne annyi elég, hogy a broadcast domain-ben a router/switch válaszol? Vagy ez by design?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#13769) crok válasza Immy (#13768) üzenetére


crok
Topikgazda

By design: RFC2132 9.7-es pont (vagy ez a link):

Nagy vonalakban azért kell, mert ugye kimegy a REQ broadcast-ben.. és ha van n+1 n>=1 DHCP szerver és így alapvetően többtől is kapott offert, akkor így tudják megkülönböztetni hogy melyik szerver offerjét fogadta el a kliens.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13770) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

Nagyon off, de ez is én vagyok:

Így futottam le a K&H félmaratont Siófokon

(#13771) Immy válasza crok (#13769) üzenetére


Immy
őstag

Ha jól értem ez az információ a switch-nek lenne fontos, nem pedig a kliensnek?!

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#13772) crok válasza Immy (#13771) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, ez a szervereknek fontos.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13773) crok válasza FecoGee (#13770) üzenetére


crok
Topikgazda

Grat!!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13774) ssiberia


ssiberia
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre! Nem tudom egyáltalán jó fórumba írok-e, de így a CCNA vizsgára készülve hátha valaki kihívást érez a feladatban :))
Egyetemi keretek között kaptunk egy kisebb projectmunkát, amihez, nos nem kaptunk elég alapos instrukciókat, csak jó magyar oktatás színvonalán hozzánk csapták, "nesze, oldd meg egy este alatt".
Nos, az alaphelyzet: egy gyárnak a hálózati rendszerét kell megtervezni, és ajánlatot tenni (konkurencia nincs, a lényeg hogy ne legyen tudatlan fail az egész :DDD ).
350 fős lesz a gyár, 1 gyártó épület, egy mellék iroda épület, és egy porta. Az irodában kb 30 fő dolgozik.
Főépületben lesz több szerver gép is, melyeken VM-ben fog futni AD és Exchange szerver, egy kisebb webszerver (50 fős látogatotság max), és sok sok redundáns sotrage szerver. Továbbá a 2 melléképületben is van 1-1 kisebb szerverszoba, ott backup storage-k lesznek, ezzel a résszel nem untatlak titeket :N
A lényeg: annyit tudok, hogy collapsed core-t ajánlott a tanár, és 2 szolgáltatótól jöjjön az internet (redundancia mindenek felett). Ennyi. Minek is több infó, majd kitanulja a CCNP-t a hülyegyerek 1 este alatt :O
Nos nem adtam fel, egész napomat rááldozva megterveztem egy sémát:
hihi
a melléképületekbe 1 switch elég, míg a főépületbe a szerverek megkövetelnek 2 switchet (tanár említette ?)
Kérdéseim:
- jó úton haladok egyáltalán??? :B
- mivel árajánlatot is kell tennünk (kaptunk egy retek hosszú árlistát kismillió cisco eszközzel), milyen típusu core switcheket ajánlotok egy ekkora kis gyárnak? (1800-asok, 2800, 3800, 7600, Catalyst 6500 etc.) Továbbá milyen típusú switchek legyenek az access switchek?
- a kábelezés UTP vagy fiber legyen?
- hogyan oldjam meg a főépület wifi-vel való lefedését? Eddig a kérdésig már el sem mertem jutni segítség nélkül. :O egy egész nap gyárterületet kell lefednünk, AP-kkal. Szimplán kössem őket az egyik nagy switchhez? Passz.

Nem tudom témába vág e még, de megszabták hogy kell a gyárnak 2 db proxy szerver. WTF? Nem értjük minek az, de olvastam hogy léteznek proxy firewallok. Jó úton haladok? :F

Bocsánat a rengeteg tudatlanságomért, minden tudás amit összeszedtem, 1 napi google, és indiai videók eredménye, egyetemen eddig csak egy hálózati alaptudást adtak át. Bármilyen segítséget elfogadok, és minden kérdésre válaszolok! Ja és 15 fő várja epekedve a segítségeteket ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#13775) vadger


vadger
tag

Ha valaki éppen Cisco könyvet vásárolna... 65% kedvezmény bizonyos termékekre.

Ciscopress link

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#13776) Ygg válasza FecoGee (#13770) üzenetére


Ygg
senior tag

Gratulálok!

(#13777) htc07


htc07
addikt

Sziasztok,

Cisco 819HG-vel volt már dolga valakinek?

Van benne egy beépített AP, amit a service-module wlan-ap0 session paranccsal lehetne elérni a router cli-ből, de hiányzik róla a wlan-ap0 interfész.

sh ver-ben látszik a
1 cisco Embedded AP (s)

köszi a tippeket

(#13778) crok válasza htc07 (#13777) üzenetére


crok
Topikgazda

Milyen service-module wlan-ap 0 konfig van ott még?
Szerintem nincs az AP elindítva, kéne még egy olyan, hogy service-module wlan-ap 0 bootimage autonomous

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13779) htc07 válasza crok (#13778) üzenetére


htc07
addikt

az a baj, hogy már a service-module parancsot nem ismeri fel.
az ios: c800-universalk9-mz.SPA.153-3.M5.bin
license level: advipservices

---

plusz info:
ilyen hibaüzit dob, egy write parancsra is pl.:
#show run
Building configuration...
WLAN_AP_SM: Config command is not supported

(és utána a rendes output)

[ Szerkesztve ]

(#13780) crok válasza htc07 (#13779) üzenetére


crok
Topikgazda

Valami nem egyenes itt nekem..

Azt mondod a típusa C819HG - nem C819HGW - és abban nincs WLAN AP de amúgy egy TAR file még mindenképp kell amit behúz az egyik CPU core, ami a host AP-t vezérli, attól függően, hogy LWAP vagy AutoAP. Az mellette van?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13781) htc07 válasza crok (#13780) üzenetére


htc07
addikt

Cisco C819HG-4G-G-K9 (revision 6.0) with 883788K/33715K bytes of memory.
Processor board ID ******************
4 FastEthernet interfaces
1 Gigabit Ethernet interface
1 Serial(sync/async) interface
2 terminal lines
1 Virtual Private Network (VPN) Module
1 Cellular interface
1 cisco Embedded AP (s) <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
DRAM configuration is 32 bits wide

a TAR file-t a referenciának használt eszközön az AP-n belül látom dir paranccsal, a routeren nem.
ezen ugye nem tudom megnézni mert nem tudok csatlakozni hozzá

[ Szerkesztve ]

(#13782) crok válasza htc07 (#13781) üzenetére


crok
Topikgazda

És a ref. is Cisco C819HG-4G-G-K9?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13783) vadger


vadger
tag

Sziasztok!
Egy beadandót írok SDN témakörben, ehhez szükséges egy kérdőív kiértékelése is.
Ha van kb 3 percetek légyszi segítsetek egy kitöltéssel. Köszönöm előre is!

[SDN kérdőív]

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#13784) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok.
Kaptam egy Sisco routert ami eddig UTP kábelen kapta az áram ellátását,
és nincs hozzá meg a gyári AC adaptere, ami 48 voltos, és 1 amper erősséget adott neki.
Kis utána olvasás után kiderítettem, hogy UTP kábelen 12 volton kapott 1 ampert a router.
Na most mi lenne akkor, ha egy 12 voltos AC adapterrel adnám meg neki az 1 amper áramot?
Az működhetne úgy, vagy vegyek egy gyári 48 volt 1 amperes AC adaptert?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#13785) crok válasza neo-geo (#13784) üzenetére


crok
Topikgazda

Egy *pontos* típus lehet segítene.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13786) neo-geo válasza crok (#13785) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Sisco Air-AP1242AG-E-K9

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#13787) crok válasza neo-geo (#13786) üzenetére


crok
Topikgazda

Na itt a gond, mert ez nem router, hanem egy Wireless Access Point. (És nem Sisco hanem Cisco). Az eszköz 48V-os rendszerű, nem fog 12V-on megmukkanni se, mindegy "hány ambert adnál neki".
Kb. három lehetőséged van: vagy PoE switch-el megtápolod vagy 48V-is power injector vagy saját tápegység (esetleg nem a sajátja de egyező paraméterű/bekötésű). E-Bay-en van elég sok.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13788) neo-geo válasza crok (#13787) üzenetére


neo-geo
aktív tag

És mi a különbség a kettő között, hogy nem router, hanem W. Acces Point?
Akkor marad a harmadik megoldás, és egy [gyári] töltőt hozzá. Viszont amiket linkeltél az Ebay-ről, azok közül így hirtelen nem találtam olyan ami tudott volna 1 ampert. Az nem gond?

[ Szerkesztve ]

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#13789) crok válasza neo-geo (#13788) üzenetére


crok
Topikgazda

Nagyon nagyon sok. Ha arra gondoltál, hogy olyan mint egy SOHO TP-Link akkor pont egyáltalán nem olyan - annak csak a wifi részét "tudja". Úgy képzeld el hogy mit tud, hogy ez csak a kábeles hálózatod egy vezetéknélküli meghosszabbítása, azon kívül kb, hogy ha beállítod rendesen az SSID-t rajta és bridge-et csinálsz a kábeles interface-e és a rádiós közt semmit nem tud megcsinálni.. se routing, se NAT, se tűzfal, se semmi. Hasonlít ezekre a SOHO eszközökre (mert van antennája) és ennyiben ki is merült a dolog.
Az amber dolog: tökmindegy, nem az a lényeg.. a lényeg az, hogy a feszültség egyezzen meg a felvehető teljesítmény. De amit linkeltem az mind Cisco, gyári, hozzávaló táp, miért lenne vele gond?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13790) neo-geo válasza crok (#13789) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Sajnos nem vagyok ebben nagyon otthon, tehát ha jól szűröm le,
ezt otthoni routernek nem is tudom használni?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#13791) crok válasza neo-geo (#13790) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt? Nem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13792) neo-geo válasza crok (#13791) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Köszönöm szépen az eddigi felvilágosítás, nem dobtam ki felesleges lóvét! :R :R

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#13793) kowika87 válasza FecoGee (#13745) üzenetére


kowika87
tag

Cohort 5 - be en is bekerultem. A study group vegul megalalkult? En is benne vagyok.

(#13794) vadger válasza kowika87 (#13793) üzenetére


vadger
tag

Én még nem tudok study group-ról... Közben nekem megjött a SECOPS voucher is, és tényleg ahogy írtam az elején, 1200 USD értékben dobott meg ingyen a Cisco ezekkel a voucherekkel :)

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#13795) htc07 válasza crok (#13782) üzenetére


htc07
addikt

az valami más.

egyébként halál lassú konzolon is, remote nem tudunk bejutni wan címen mert natolt a 4G cím, a tunnel pedig periodikusan flappel (4 response, 8 timeout a ping pattern windowsbol, egyszerre mindkét tunnel címén).

cserélve lett a sim is, és át lett helyezve másik helyre is az eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#13796) crok válasza htc07 (#13795) üzenetére


crok
Topikgazda

Láttad te ezt a router-t, legalább képről?
Nem látok referenciát hogy lenne rajta WiFi antenna.
Még a product sheeteken is azt van hogy ha a SKU-ban van W akkor van WLAN AP.
C819HG-4G-G-K9 and C819G-4G-G-K9: Multimode LTE for carriers that operate LTE 800 MHz (band 20), 900 MHz (band 8), 1800 MHz (band3), 2100 MHz (band 1), or 2600 MHz (band 7) networks; the multimode C819 is backward-compatible with UMTS and HSPA+: 900 and 2100 MHz

De pl. ha megnézed a table 5-ben a memória spec-et:
819(H)G(with 3G only): 512 MB
819HGW, 819HWD (with WiFi) and 819H: 1GB

Nem tud a HG WIFI AP-t.

Egyetlen antennája van, az is a 3G/4G-hez.

Cisco C819HG-4G-A-K9 819 Compact Secure Router, Hardened 4G LTE M2M GW, MDM9200

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13797) htc07 válasza crok (#13796) üzenetére


htc07
addikt

sajnos személyesen nem megoldható hogy ránézzek, "de az előző is ilyen volt és az működött régen" (by customer) plusz a show version-ben a 1 cisco Embedded AP (s) sor ami alapján arra következtettünk, hogy van benne.

(#13798) Methionyl


Methionyl
senior tag

Aki jár/volt CONTROLLTraining-ben, tudok úgy vizsgáni, hogy cég fizeti ? (tudom nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek :D biztos ami bztos..)
Elég telefonon egyeztetni velük vagy jobb személyesen?

Számalkhoz akartam menni, mert oda megy mindenki tőlünk de nem látok 300-135 TSHOOT vizsga lehetőséget a vizsgáknál (csak Route és Switch) :(

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#13799) FecoGee válasza Methionyl (#13798) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Lehet persze. A honlapjukon jelentkezesnel ki tudod valasztani ki fizeti majd. Atutalassal megy, ok kifizetik sajat kartyaval mikor regisztralnak teged vizsgara, a cegednek meg kuldenek egy szamlat.

(#13800) Larry


Larry
tag

FecoGee Gratu

Nyálazgattam még ezt a VTP témát az L3 port körül, a megoldást MPLS vagy L2TP jelenthetné. Ha jól értelmeztem az odlalakat, akkor az MPLS át tudja vinnni az L2 protkollokat mint pl VTP, viszont lila fingom hogyan konfiguráljam fel. (nem találtam számomra érthető konfig példát). Valaki ismeri esetleg, és tudna segíteni hol mit kell konfigurálni? a CCNA-n nem tanítanak ilyet :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Kicsi vagyok székre állok, b****átok meg igy se látok! :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.