Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#428) sztyui2


sztyui2
őstag

Fél éve használom az EOS R-t, igaza van Ropi-nak, vízszintes vonalakra tényleg nem tud fókuszálni, de ez nagyon ritkán jön elő, inkább tesztkörnyezetben, én 2x futottam bele eddig, de csak otthoni próbálgatás során. Normál szituációkban egyébként elég jó a fókuszálása.
Nekem jönni fog a táskába egy R6 az EOS R mellé, az 5DIII talán marad, talán megy, majd meglátjuk.
Plusz van egy 5DII-m eladó, ha valakit érdekel :))

Csak, hogy mondjak én is véleményt az R6-ról, sajnálok pár visszalépést az R után :(
A kijelzőt kár, hogy lespórolták, francnak se kell a hülye módtárcsa, örültem, hogy végre megszabadultunk tőle az R-ben. Úgyis mindenki M-et meg AV-t használ max, 1D-ken sincs hülye módtárcsa, nem véletlen...
Vagy ha már annyira kellett a módtárcsa, miért nem rakták a bal oldalra az ON-OFF switch fölé, ahogy az 5DIII/5DIV-en is van :F
Kár, hogy az EVF-ből nem kapta meg az 5milliósat, bár az EOS R-el azonos 3,6M-es is nagyon jó. Amit viszont sajnálok, hogy a kijelzőt is downgrade-elték, R és R5-nek 2,1milliós LCD-je van, az R6-nak csak 1,6m :(
Meg kicsit sajnálom a visszalépést a 20megapixelre is, nyilván elégséges, de azért 30Mpx után nehezen költ az ember 1misit egy 20megapixeles gépre. Legalább 24-26 körül lehetett volna, az még a számítógépet sem terheli meg nagyon. Az R5 45 megapixele már overkill, és a drága CFExpress kártyákkal beleszámítva gyakorlatilag az R5 ára 2db R6-ot is kiad, így az R5-nek én nem igazán látom értelmét.
Szóval összességében jó lett volna ha az R6 tényleg MINDENBEN jobb lenne mint az R, és nem játszottak volna megint termékpozícionálósat. Legalább a dupla kártyát meg az IBIS-t megkaptuk... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.