Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14151) forceberg


forceberg
veterán

Magyar ember levele a Cigánynak:
Kedves Cigány!
Levelem azért íródik, mert a köztünk lévő ellentét már-már mérhetetlenné válik. Nem azért írok, hogy ezt tovább fokozzam. Azért írok, hogy értsük egymást végre. A nyílt beszéd szükségszerűen fog olyan mondatokat tartalmazni, melyekre ráfoghatjuk, hogy rasszista. De ne feledjük, te is rasszista vagy (ilyen alapon), ha magyarnak nevezel engem.
Most az egyszer lássuk be, hogy komoly különbségek vannak közöttünk. Most az egyszer tartsuk ezt evidenciában, és ne a szavakon lovagoljunk. Nem szeretlek téged. Miért? Talán mert mások vagyunk? Részben igen. Én törekszem a másságunkat a magam oldaláról kezelni. Segítelek. Milliárdokban mérhető az az összeg, amit havonta a számládra utalok. Te ebből annyit érzékelsz, hogy "rajta vammá a családi a kártyán". Ezért a pénzért nekem keményen meg kell dolgoznom. Hogy ez ne menjen így a végtelenségig, gyermekeidet csekély műveltségük és szellemi képességeik ellenére beerőltetem az iskolákba hogy tanulhassanak, hogy szakmájuk legyen, és képessé váljanak az önellátásra. Tanárt verni nem épp a hála megfelelő formája.
Óriási különbségek vannak köztünk. Neked az ideálod a mérhetetlen gazdagság. Persze az ehhez vezető tisztességes út megtételére képtelen vagy. Engem pedig ezért irritál, amikor a gazdagság külső jegyeit magadon hordod. Meg vagy rakva arannyal, szép autód, krokodilbőr csizmád van. Palotában élsz. Te ezt úgy hívod, sukár. Én úgy, cifra nyomor.
Nem vagyok irigy. Csak tudom, hogy az ehhez szükséges összegre hogyan tettél szert. Bűncselekményekkel (elveszed, amiért más megdolgozott), és a törvény által számodra nyitva hagyott kiskapukon (elveszed a közös asztalról anélkül, hogy bármit is tennél oda). Nem csak téged hibáztatlak ezért. Ezt neked valakik megengedik. Az én rovásomra. Törvényesen, vagy törvénytelenül, de elveszed azt, ami az enyém. Cserébe utálatot, fenyegetést, bántalmazást, erőszakot, halált kapok érte. Félnem kell tőled. Miért?
Munka... igen, ez gyakori magyarázat a szádból... Hogy a cigány nem kap munkát sehol. Igazad van. Nem adok neked munkát. Miért? Nem azért, mert cigány vagy. Azért nem, mert nem értesz semmihez. Nem tanultál szakmát, vagy ha tanultál is, az elvégzett munkádban nincs köszönet. Gyakori kifejezés egy összecsapott, szakszerűtlen munkára a "cigánymunkaâ01D.
Szerinted ennek miért pont ez a neve? Ha téged alkalmazlak esetenként, a végeredmény mindig ugyanaz. Bevételkiesés, sokszoros időbeni csúszás, elégtelen kivitelezés, munkaeszközök, alapanyagok eltűnése. Tehát nekem, munkáltatónak jobb, ha csak eltartalak az adómmal. Akkor legalább nem hátráltatsz. Az a szörnyű, hogy nem is törekszel rá, hogy változtass ezen. Acsarkodsz, rasszistázol, hisztizel, hogy milyen rossz neked.
De nem akarsz kilépni a saját árnyékodból, pedig mindkettőnknek jobb lenne. Mind a ketten tudjuk nagyon jól, mi lenne a vége, ha magadra hagynálak. Nem lenne kit lehúzni szociális alapon, vagy bicskával. Rövid időn belül éhen halnál, vagy a saját mocskodba fulladnál bele. És barátom, nem sok időd van már. Lassan az összes cérnám elszakad.
Minden nap elkövetsz valamit ellenem, még ha nincs is benne a híradóban. Rövidesen eljön az idő, amikor hirtelen megvonok tőled minden kedvezményt. Akkor aztán "romázhatsz", ahogyan jólesik. Szerintem ne akard ezt elérni. Jobb, ha megvagyunk békességben egymással. Mit várok tőled?
1. Feltétlen tiszteletet, mert én vagyok a kenyérkeresőd.
2. Erőszakmentességet, mert ha egyszer én visszacsapok a tesóimmal, az neked nagyon fájni fog...... Tudod, még mi vagyunk többen (már bocs, de úgy tudom, ezt a nyelvet beszéled).
3. Törekvést az önellátásra. Tanulást, tanulni akarást, pontos munkavégzést. Ez a sikeredhez szükséges 20%. A maradék 80% legyen az én gondom, meg fogom oldani. Minden segítséget megkapsz.
4. És végre fejezzük be ezt a rasszizmusról szóló ökörködést, hisz mind a ketten tudjuk jól, hogy nem a barna bőröd zavar engem.

Baráti tisztelettel: A MAGYAR

:((( :((( :((( :( :( :(

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14152) CséZé válasza forceberg (#14151) üzenetére


CséZé
őstag

mission impossible...
tudjuk melyik részről, az a baj h ezt el sem tudják olvasni/felfogni, vagy kiragadnak belőle egy szót még a lényeg előtt és kezdik elölről.

(#14153) Gergello


Gergello
addikt

Jól ki van halva.
Amúgy, Ennyi :Y

(#14154) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hoppá:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14155) horyk válasza Sirandrish (#14154) üzenetére


horyk
senior tag

Ez még anno valami videó szerkesztő progiban volt. asszem :F De jó azért ! :D

Ne állj le hülyékkel vitatkozni, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. cn.clanbazis.com; www.gajaliget.hu; cN|Squad Promod Pub Server: 84.2.39.248:28977; cN|Squad DAMN:MW PUB Server: 80.249.173.120:28972

(#14156) Sirandrish válasza horyk (#14155) üzenetére


Sirandrish
legenda

az mindegy...már csak egy tetko kéne a srácra és kemény lenne:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14157) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Srááááácok!
Mit találtam :B
Emlékszik még valaki? :P

[link]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14158) mr.saint válasza Sirandrish (#14157) üzenetére


mr.saint
tag

Ja talán valami rémlik :B

(#14159) Sirandrish válasza mr.saint (#14158) üzenetére


Sirandrish
legenda

:R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14160) mr.saint


mr.saint
tag

Ma este löjünk mááá egy kicsit :K Had képzeljem oda a volt köcsög fönököm légyszííííí :C

(#14161) Sirandrish válasza mr.saint (#14160) üzenetére


Sirandrish
legenda

X-en minden este megtalálsz:)
amikor kedved van rámfirkálsz oszt összeütünk valamit:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14162) mr.saint válasza Sirandrish (#14161) üzenetére


mr.saint
tag

Akkor ma oks? 20-óra körül jövök :C

(#14163) Sirandrish válasza mr.saint (#14162) üzenetére


Sirandrish
legenda

7-fél8 fele énis leszek:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14164) Csyppa


Csyppa
senior tag

hát, én meg vagy leszek, vagy nem :))

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#14165) mr.saint


mr.saint
tag

Hát nekem meg közben szarakodik a netem :( hol van hol nincs remélem behal a router :W

(#14166) Sirandrish válasza mr.saint (#14165) üzenetére


Sirandrish
legenda

akkor ezért nem írtál rám?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14167) mr.saint válasza Sirandrish (#14166) üzenetére


mr.saint
tag

Aham meg akkor waroztatok. Most kicseréltem a routert egyelőre működik :K

(#14168) Sirandrish válasza mr.saint (#14167) üzenetére


Sirandrish
legenda

war közen is rámirhatsz..és akkor a kövit már ugy keressük hogy beférj:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14169) mr.saint válasza Sirandrish (#14168) üzenetére


mr.saint
tag

Vettem az adást :K

(#14170) Boci_83


Boci_83
őstag

Tegnap délután egy fél hét eltelte után elgondolkoztam,hogy miért is vagyok fáradt. Eleinte a kevés alvásra és a sok stresszre fogtam, de most végre megtaláltam az igazi okát!Azért vagyok fáradt,mert túl sokat dolgozom!
Tudniillik 10 millió lakosa van Magyarországnak.
Ebből 3,5 millió nyugdíjas,ami azt jelenti,hogy a maradék 6,5
milliónak kell elvégezni MINDENT!
Hétszázezren tanulnak,ami azt jelenti,hogy a maradék 5,8 millióra
marad az összes munka,de 800 ezren a kormánynak dolgoznak,így marad 5 millió.Félmillió embert alkalmaz a katonaság.
Lenne még 4,5 millió aktív.600 ezren még iskolakötelezett kor alatt
vannak.Ha számba vesszük az összes munkaerőt,aki a parlamentben,
polgármesteri hivatalokban,állami támogatású intézményekben,
dolgozik,megkapjuk ugyebár azt a maradék 1,5 milliót,akire a tényleges munka elvégzése hárul.Egy adott pillanatban háromszázezer ember fekszik kórházban,van táppénzen,hozzájuk jön a félmillió munkanélküli,s máris láthatjuk:pontosan 700000 ember osztozik a terheken.
Ja... és most olvastuk a legújabb statisztikát:jelenleg 699.998 ember van börtönben,ami azt jelenti,hogy mindössze két emberre maradt minden munka:
Rám és Rád.
Te most éppen netezel.....
Köszi baz*m*g!!! :C :W

**********

(#14171) Sirandrish válasza Boci_83 (#14170) üzenetére


Sirandrish
legenda

ez kurvajó:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14172) Sirandrish


Sirandrish
legenda

BB Bugatti
Az egyetlen dolog amiért vették már nem az övé..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14173) Richard válasza Sirandrish (#14172) üzenetére


Richard
őstag

Egyetlen dolog? Azért van egy laza különbség a két autó között. ;] Sokkal jobban néz ki bugatti. Nem beszélve arról, hogy az egy luxusautó felszerelve minden földi jóval. Ez meg egy szarrá könnyített sehogyse kinéző mecccsboxx :)

(#14174) Sirandrish válasza Richard (#14173) üzenetére


Sirandrish
legenda

jah..csak a Bugatti sehon nem ér 300-500milkót...eddig az 1000pacival és a "Világ leggyorsabb utcai verdája" címmel el lehetett adni:)
Mellesleg gondolom az a verda sem végleges így ahogy jelenleg van...
ha más szép Autó akkor

Nem kell ide Bugatti..

ráadásul a Bugatti árának harmada sincs...

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14175) Richard válasza Sirandrish (#14174) üzenetére


Richard
őstag

Kétlem, hogy ez bármennyire is befolyásolná a bugatti eladásait. A két autó között akkora technikai szakadék tátong hogy csak na :)

(#14176) Gergello


Gergello
addikt

Ugyan már

(#14177) Sirandrish válasza Gergello (#14176) üzenetére


Sirandrish
legenda

remélem ezt nem az Astonra válaszként raktad be mert akkor sírva fakadok:DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14178) SystemRoot válasza Sirandrish (#14174) üzenetére


SystemRoot
őstag

"a Bugatti sehon nem ér 300-500milkót..."

ilyen szinten az ár nem tényező, nem érdekli ezt a fogyasztó réteget hogy most meik az olcsóbb. nem akar ő ezen spórolni.:DDD csak az számít hogy meik a jobb és a szebb.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#14179) Gergello válasza Sirandrish (#14177) üzenetére


Gergello
addikt

Nem. Kettőtök "vitájára" raktam be, mert tök értelmetlen :DDD

(#14180) Richard válasza Gergello (#14179) üzenetére


Richard
őstag

Csak annyira mint a kép amit linkeltél :DDD

(#14181) Gergello válasza Richard (#14180) üzenetére


Gergello
addikt

Amit linkeltem abban legalább van realitás :P

(#14182) Sirandrish válasza Gergello (#14181) üzenetére


Sirandrish
legenda

mert mi elrugasztkodtunk valamivel a földről? :U

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14183) Gergello válasza Sirandrish (#14182) üzenetére


Gergello
addikt

szerinted?

(#14184) Csyppa


Csyppa
senior tag

szerintem páncélautó

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#14185) Sirandrish válasza Gergello (#14183) üzenetére


Sirandrish
legenda

1 olyat mutass ami nem valós..ahol nem valódi dolgokról beszélünk...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14186) mr.saint válasza Sirandrish (#14185) üzenetére


mr.saint
tag

A lényeg szerintem,hogy nem csak ebben az életedben de még a következőben sem fogsz ilyen verdát vezetni soha :DD

(#14187) forceberg válasza Gergello (#14176) üzenetére


forceberg
veterán

Már megint ez az ócska koporsó...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14188) Gergello válasza forceberg (#14187) üzenetére


Gergello
addikt

jah szar 1.6-os, nem is dízel még csíptuningolni sem lehet :Y

(#14189) Boci_83


Boci_83
őstag

Hát nem tudom, én most így nagy hirtelen ezzel is ellennék egy ideig. Nem vagyok nagy mániákus háttér cserélgetős, de a motoromat a múlt7en cseréltem le erre! [link]

Mod: Mármint hogy a háttérképet! :DDD

[ Szerkesztve ]

**********

(#14190) CséZé válasza Boci_83 (#14189) üzenetére


CséZé
őstag

szintén nálam is favorit :K

(#14191) Sirandrish válasza Boci_83 (#14189) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mármint a háttérképet:DDD
az kemény :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14192) Gergello válasza Boci_83 (#14189) üzenetére


Gergello
addikt

Azok a tükrök :( , amúgy nagyon rendben van. :K

Nálam most ez a háttérkép, kicsit átméretezve: link
Középsőnek a rendszáma, v8 rofl ;]

(#14193) Boci_83


Boci_83
őstag

Nem nyomunk valami wart? épp itthon vagyok..

**********

(#14194) CséZé válasza Boci_83 (#14193) üzenetére


CséZé
őstag

nem lehet, megyek sulis bajnokságra :B

(#14195) Sirandrish


Sirandrish
legenda

emeg az én hátterem..

[link]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14196) Napster01


Napster01
tag

Nekem ilyen codczkás hátterem van, de legalább látszanak az ikonok...

_.(-.-)._

(#14197) Sirandrish válasza Napster01 (#14196) üzenetére


Sirandrish
legenda

nálam szélen vannak az ikonok szoval nekem is látszik..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14198) Rabbyt6


Rabbyt6
csendes tag

Hi!
Van egy kis gondom a játékkal..
Eddig megvolt a fix 90 fps.. De kb 1 hete nagyon sokszor leesik az fps-em 2-5 körülire, ez mitől lehet?
A melegedést néztem de az nem lehet mert amikor bekapcsolom a gépet mindjárt csinálja..
Volt már valakinek ilyen problémája??
:W :W

(#14199) Gergello válasza Rabbyt6 (#14198) üzenetére


Gergello
addikt

(#14200) Csyppa


Csyppa
senior tag

nekem meg ez :)) :))

"Basically, a computer is a very fast moron."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.