Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) jube7 válasza djnice (#1800) üzenetére


jube7
tag

Ilyen kódú lemez esetén nekem a 2x írás vált be inkább, LG íróval így néz ki:

És talán 2x-es sebességgel kellene ellenőrizni, a 6x-os, nem igazán jó.

[ Szerkesztve ]

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#1802) gg72 válasza djnice (#1800) üzenetére


gg72
veterán

Jobbnak jobb, de sajnos ez még mindig elég mindig rossz... A lemez vége előbb-utóbb olvashatatlan lesz, ez már szinte most biztos.

[ Szerkesztve ]

(#1803) gothic20 válasza djnice (#1800) üzenetére


gothic20
aktív tag

Ez nem eredeti TDK.....

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1804) gg72 válasza gothic20 (#1803) üzenetére


gg72
veterán

Eredetinek eredeti, de ahogy arról már korábban szó volt, TDK-nál nem lehet tudni, hogy milyen médiakódos lemezt kapsz. Ettől függetleneül nem rossz a Philips MID-es lemez, itt inkább a Samsung író a hunyó szerintem...

(#1805) djnice válasza gothic20 (#1803) üzenetére


djnice
veterán

Pedig budapesti nagykerből származik zárjeggyel ellátva.

(#1806) King Unique válasza djnice (#1800) üzenetére


King Unique
titán

Hát sajna ez se az igazi... :( Talán majd Verba,v Pana lemezzel....

(#1807) GEO001 válasza djnice (#1805) üzenetére


GEO001
aktív tag

Sajnos az, hogy zárjeggyel van ellátva még nem garantálja, hogy valóban TDK kódos média van a csomagban.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#1808) djnice


djnice
veterán

Úgy néz ki a Traxdata lemez 2x-esen megírva sokkal jobb:

A tesztprogramban az olvasást is 2x-esre (2.2x) állítottam, lehet az is baj volt eddig, hogy az 6x-oson állt.

(#1809) gg72 válasza djnice (#1808) üzenetére


gg72
veterán

Na, alakul ez! :K
Ettől függetlenül a Traxdata-ra ne írj nagyon fontos adatokat, sajnos gyakori az adatvesztés ezeken a Ritek lemezeken.

(#1810) laca000


laca000
őstag

Adott egy film, amely BD Rebuilderrel átfuttatva, lemezre kiírva nem indul, felpörög a BD, a TV képernyőn elindul egy betöltőcsík, a háromnegyedénél leáll, a lejátszó nem fagy le.

Kiírtam újból, ugyanez a jelenség.

Mit lehetne ilyenkor tenni, vagy hagyjam?

Vmi tipp?

Köszi.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#1811) jeni


jeni
félisten

Hello

Minden BD-RE az újraírható lemez?
Tudom,hogy ez banális kérdés,de itt Tokyóban vettem,de nem bontottam fel az este a TDK BD_RE 5db színből álló 10-s készletű Blu-Ray készlet amire a BD-RE kívül semmi sem utal arra,hogy Rewritable vagyis újra írhatós.
A másik ami még akciós az a Victor-JVC 1080 Yen,amúgy annyi volt a TDK BD-RE is a YamadaAlibi boltban(nagy műszaki áruház)


[ Szerkesztve ]

(#1812) jeni válasza djnice (#1787) üzenetére


jeni
félisten

ez a 10-s csomagolású lemez 2700 Yen 10-s pakkban.

[ Szerkesztve ]

(#1813) GEO001 válasza jeni (#1811) üzenetére


GEO001
aktív tag

A csomagolás alapján egyértelműen egyrétegű újraírható lemezeket tartalmaz.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#1814) GEO001 válasza jeni (#1812) üzenetére


GEO001
aktív tag

Amúgy az ára nem a legkedvezőbb, ennyiért már Panasonic is van.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#1815) jeni válasza GEO001 (#1814) üzenetére


jeni
félisten

Itt Tokióban a Panasonic és a Verbatim lemezek majdnem 2x drágábbak a többihez képest.
Rossz esős idő van ( egyfolytában zuhog az eső.olyan monszunos idő van itt) lehet ,hogy bemegyek ismét és rendesen szétnézek az emeleten milyen árak vannak,de a Blu-Ray asztali írók viszont nagyon drágák. A lejátszók áraik is húzósak. A többi cuccokat nem láttam,a memória kártyák olcsóbbak ( SD-HC,Pendrive,SSD ) de nem buli azokat megvenni.
Notebook-n van nyereség de azok részben angol -japán feliratosok.addig míg el nem romlik.
A fotós cuccok áraikat sem láttam még. Az okos telefonokból dömping van,sok az előfizetésekkel vehető modellek,de függetleneken kb.10-20000 Ft a nyereség,csak kérdés,hogy az európai hálózaton jók-e?

U.i:a pc-s Blu-Ray írókat még nem láttam hirdetni az itteni újságokban,biztos,hogy van majd azokat is meglessem a délutáni órákban.

[ Szerkesztve ]

(#1816) jeni


jeni
félisten

a JVC-Victor BD-RE OLCSÓBB LETT 100 Yen árával,vagyis 980 Yen áráért megvehető 10-s pakkban.
Elvileg a http://www.yamadalabi.com oldalról is megvehető.

(#1817) King Unique válasza jeni (#1815) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy mi dolgod van Japánban,munka,világot látni-utazás, esetleg sport-verseny :F

(#1818) gg72 válasza King Unique (#1817) üzenetére


gg72
veterán

Csak kiment megnézni a BD-árakat. :D

(#1819) King Unique válasza gg72 (#1818) üzenetére


King Unique
titán

:D

(#1820) kapcsolat88 válasza gg72 (#1818) üzenetére


kapcsolat88
tag

:DD

Steam : kapcsolat88 vagy exxitium

(#1821) jeni válasza King Unique (#1817) üzenetére


jeni
félisten

Utazás-sport és BD-RE lemez (Victor- TDK) a !Panasoni meg másfél x drágább.vásárlás. A pc irókat még nem is láttam. Az SSD-t néztem,de annak a lista átaikat láttam. Nem olcsóbb mint Budapesten.

[ Szerkesztve ]

(#1822) King Unique válasza jeni (#1821) üzenetére


King Unique
titán

Értem :) ,sport...csaknem vmi küzdősport :F

(#1823) jeni válasza King Unique (#1822) üzenetére


jeni
félisten

kaucsuk labda

(#1824) baji


baji
tag

Nem tudja véletlenül valaki hogy mivel lehet bd film menüjét szerkeszteni?
Úgy értem hogy a nem létező hangsávok, extrák, stb... ne jelenjenek meg a menüben.
Láttam pár ilyen lemezt már, nagyon érdekelne, "elbohóckodnék" vele kicsit :)

(#1825) King Unique válasza jeni (#1823) üzenetére


King Unique
titán

Ez nekem új...,nem hallottam még eddig ilyenről :N ,de biztos jó lehet.

(#1826) GEO001 válasza King Unique (#1825) üzenetére


GEO001
aktív tag

Gondolom nem a küzdősportok egyikét hívatott képviseltetni. ;)

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#1827) levis4 válasza King Unique (#1825) üzenetére


levis4
tag

Ping-pong-ról sem hallotál még? :DD

[ Szerkesztve ]

(#1828) King Unique válasza levis4 (#1827) üzenetére


King Unique
titán

Hallottam.... :D ,régebben csináltam is hobby szinten,csak így vhogy nem emlegettük.

(#1826) GEO001: ja már kiderült,pedig azt hittem már "szakmabeli"...bár pp-ot itthon is tud,kp-ot is igaz,de azért talán érdemesebb kiutazni oda,legalábbis pl.nekem.

[ Szerkesztve ]

(#1829) GEO001 válasza King Unique (#1828) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ha egyszer majd úgy hozza a sors, na meg persze a pénztárca, valszeg nem ping-pongozni megyek ki Jp-ba. :K

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#1830) nTom válasza GEO001 (#1829) üzenetére


nTom
aktív tag

ja, mennyivel nagyobb élmény egy földrengést vagy egy cunamit átélni :)

(#1831) jeni válasza nTom (#1830) üzenetére


jeni
félisten

átéltem egy 3 faktoros földrengés Tokióban 3 nappal ezelőtt. szinte nem éreztem semmit éppen a szállodai szobában ültem a széken és nem lehetett érezni,mert az a 3 skálás rengés szinte mindennapos erre felé. picit reng a föld és kész.
amúgy az épületek 99,9% földrengés biztos.
a falak kissé megrepedeznek,az útburkolatok szintén de nem vészes de semmi több.
a magyar útburkolatok 1000% szarabb a Japán utakhoz képest,pedig nálunk nincs földrengés.
a vasút hálózat (metró,felső vasút) meg fantasztikus TÖBB szintes a vasút hálózat ott a bliccelés-t nem ismerik,arra felé csak napi vagy heti csomag van és addig utazol vele míg le nem fog az érték,a kaja szinte borzalom. a leves hihetetlen-nem egy jó babgulyás.a boltban szinte szárított kajákból csinálnak maguknak gyors kaját. az a tengeri leves amiben mindenféle tengerben előforduló halak egyes darabjait teszik bele. olyan büdös volt. a marhapörkölt sem igazi marhapörkölt,jó ha van benne 4-5 szem marhaféle hús.
felüdítő volt mikor bementünk a McDonald’s boltba hamburgerezni 100 Yen egy hambi.
a műszaki cikkek meg szinte egy árban vannak a magyarral,talán a amazonféle rendelések amit még megérné az embernek. de kínálat az bőséges,és minden saroknál van eladó.
a pc-s író terén a Pioneer BDR-207-s volt 13500 Yen. Az XL változat meg 29500 Yen.
amit vettem BD-Re Victor lemezt azt mára megemelték 1280 Yen-re 980 Yen-ről. A TDK és a Maxell lemez csomag van amit még 1080 Yen áron még meg lehet venni. a többi 1400 Yen ártól mennek felfelé.

(#1832) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv!
Van egy 33 GB-os filmem. Milyen programmal tudnám olyan méretűre szerkeszteni, ami már ráfér egy BD25-ös lemezre?

(#1833) gg72 válasza adamcsik (#1832) üzenetére


gg72
veterán

(#1834) adamcsik válasza gg72 (#1833) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Köszöntem!

(#1835) adamcsik válasza gg72 (#1833) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Üdv!
Pontosítanék. A 33Gb-os film mkv formátumban van. Azt nem kezeli a BDRebuilder, ha jól tudom.

(#1836) gg72 válasza adamcsik (#1835) üzenetére


gg72
veterán

Azt először alakítsd BD-vé TS Muxer programmal (pár perc), vagy használd az MKV-ra ezt: [link]
Én még nem próbáltam, de azt mondják, hogy jó.

(#1837) adamcsik válasza gg72 (#1836) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Oké, ismét köszöntem!

(#1838) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
Bluray filmet szeretnék átírni dvd-re ,mert akinek kiírom a filmet
nincs bluray lejátszója .
Mivel tudom ezt megoldani ,hogy szabványos dvd-t kapjak ?
A dvdfab-al próbáltam ,de nem sikerült.... :O

Üdv,Mazsi !

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#1839) gg72 válasza mazsi70 (#1838) üzenetére


gg72
veterán

A BDRebuildernek van egy ilyen funkcioja, en is azzal szoktam csinalni.

(#1840) mazsi70 válasza gg72 (#1839) üzenetére


mazsi70
senior tag

Köszi !
Megnézem .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#1841) M107 válasza gg72 (#1839) üzenetére


M107
addikt

:R

Azt mondták dvd-s fórumokban hogy te vagy itt a nagy mester, majd ha megérkezik a új BD íróm lesz pár kérdésem hozzád :)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1842) gg72 válasza M107 (#1841) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a bizalmat, de azért vagyunk itt többen is. :)

(#1843) szaszapi válasza gg72 (#1842) üzenetére


szaszapi
őstag

Joda mester! :)

Mi csak pádávánok vagyunk melletted. :DD

(#1844) gg72 válasza szaszapi (#1843) üzenetére


gg72
veterán

Mire is menne egy mester a tanítványai nélkül! :D

(#1845) szaszapi válasza gg72 (#1844) üzenetére


szaszapi
őstag

:) :D :DD :))

(#1846) adamcsik válasza gg72 (#1833) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Üdv!
A BDRebuilder proginál nincs gyorsabb módszer egy film kisebb méretűvé varázslásához?

(#1847) szaszapi válasza adamcsik (#1846) üzenetére


szaszapi
őstag

nincs,így is gyors.Aki rendes fizetős progikkal dolgozik ott napokat is megy a kódolás.

(#1848) gg72 válasza szaszapi (#1847) üzenetére


gg72
veterán

Pontosan. :K
Izmosabb gépet (6 v. 8 magos proci) kell venni hozzá, akkor gyors lesz. ;)

(#1849) adamcsik válasza gg72 (#1848) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat.

(#1850) baji


baji
tag

Üdv!
Tud valaki olyan progit, amivel blu-ray filmek menüjét lehet szerkeszteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.