Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) adamcsik válasza adamcsik (#1400) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Megvan mi volt a baj! A file-ban volt egy AAC hangfájl. Az nem tetszett a konvertálónak.

(#1402) harcsa11 válasza gg72 (#1398) üzenetére


harcsa11
csendes tag

köszi
üdv

(#1403) sensor060 válasza adamcsik (#1400) üzenetére


sensor060
aktív tag

Nde mivel csináltad a filmet 1920x800-ról fullhd-ra ? Gondolom nem a Ts-Muxer-rel, mert azzal nem lehet (szerintem).

(#1404) adamcsik válasza sensor060 (#1403) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Helló!
A uncropMKV 1.55 progival.

(#1405) sensor060 válasza adamcsik (#1404) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hmmm.....köszi, majd tesztelgetem....

(#1406) levis4 válasza sensor060 (#1405) üzenetére


levis4
tag

De miért konvertálgattok? Töltsétek le a BD25-ös realese-t aztán TSMuxer-rel szedjétek le róla a felesleges hangokat feliratokat esetleg menüt, így lesz egy kiváló BluRay struktúrával rendelkező filmetek és kész. Az eleve tömörített mkv-ból miért kell ugyanolyan sz@r minőségű BD-t csinálni? Még mindig nem értem. De ha van ész érv, meghallgatom. :R

(#1407) QuToR


QuToR
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy Plextor PX-B940SA íróm, és valamiért BD-RE lemezeket nem tudok csak 1x sebességgel írni, pedig elméletileg az általam használt TDK lemezek akár, az egyrétegű, akár a kétrétegű, 2x -es sebességgel is írhatóak lennének, és ráadásul még az íróm is tudná ezt, sőt még a Nero is időben kétszeres írási sebességet számol ki, de ezek ellenére mégis csak 1x -es sebességgel írodnak meg a lemezek :(
Sajna itt még azért nagyon számít, hogy 1x vagy 2x sebesség, nem mindegy hogy, 2 óra vagy 1 óra....

Mi lehet a baj?

Előre is köszi
Q

QuToR

(#1408) adamcsik válasza levis4 (#1406) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Hali!
Én például azért konvertáltam, mert az adott filmet sehol nem találtam fent sem BD25-ben, sem pedig BD50-ben. Mindenhol csak mkv-ban volt fent és gondoltam egy 17GB-os mkv már van olyan jó minőség, hogy megéri vele szórakozni.
Üdv.

(#1409) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Helló!
Van egy külön magyar dts hangsáv egy kész bd filmhez. Hogyan tudom belevarázsolni a filmbe?
Üdv:György

(#1410) jeni válasza QuToR (#1407) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Először is szép ára van neki az árgép alapján.
Firmware frissítés?
Használj más márkájú lemezeket,hátha azokat már megírja 2x (Verbatim,Philips,stb...)

Ingburnnal is 1x sebességet ajánl fel?

[ Szerkesztve ]

(#1411) sensor060 válasza QuToR (#1407) üzenetére


sensor060
aktív tag

Én is ugyanazt kérdezem, mint Jeni, tehát hogy Imgbun is 1x-esen akarja írni ? Csak mert én jó régen próbálgattam a Nero windozos és linuxos változatát, és mindkettő 1x-esen akarta megírni az amúgy 2x-esen megírható BD-RW-t......de mint már ezt irogatjuk itt jó 2 éve : Nero az felejtős a blu-ray-ben...

Kedves Levis4!

Én sem szeretem az mkv-ket, én is a BD25 híve vagyok, sőőt, sokszor a BD50-et is megéri letölteni, mert mire leszedek róla minden felesleget addigra marad belőle 21-22 giga. Az mkv visszakonvertálása 1920x1080-ba valóban csak akkor kell, amikor egy olyan filmet szeretnék kiírni 1 lemezre, ami nagyon nehezen beszerezhető. Sajnos vannak ilyenek, nem is kevés...sőt, sokszor nem is 1080p, hanem csak 720-p, ami nem jó....

[ Szerkesztve ]

(#1412) levis4


levis4
tag

És az mkv csak úgy terem? Vagy azt is BluRay-ből, esetleg ne adj isten HD dvd-ből csinálják. Előfordulhat HD Tv is, de azt meg kár is mkv-re konvertálni, mert amúgy is silány minőségűek.

QuToR: Fw frissítés az nagy úr! Talán próbáld meg te is!

[ Szerkesztve ]

(#1413) Gabás válasza levis4 (#1412) üzenetére


Gabás
addikt

fán terem, általában tavaszutón szüretelik

(#1414) sensor060 válasza levis4 (#1412) üzenetére


sensor060
aktív tag

Mondok 1 példát : egy ember, nevezzük főnöknek hoz nekem jópár 1080p-s, viszonylag kisebb mkv-ket (videokamerával felvéve), ezt kellene 1 lemezre tennem, de ne mkv-ben, mert azt nem játssza le az ő lejátszója. MultiAVCHD jó is erre, csakhogy az mkv-k cropoltak. No, ekkor jön jól ez a kis progi, az uncropMKV, és csinálok belőlük jóféle 1920x1080-as mkv-ket, abból már könnyen lehet m2ts-eket csinálni, abból meg már mehet is az AVCHD-be. Például...

Tudom, hogy az eredeti, 50 gigás blu-ray forrás a jó (most is csinálgatom a Back To The Future 1-2-3-at), de néha jól jönnek ezek a kis programok, meg főként a tudás, hogy ilyen is van, és ritka esetekben nem baj, ha meg tudom oldani a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#1415) levis4 válasza sensor060 (#1414) üzenetére


levis4
tag

De komolyan ne vedd kukacoskodásnak és megértelek semmi gondom az egésszel, de:
Hogy vesz fel kamerával mkv kiterjesztésű fájlokat? :O
Vagy le maradtam valamiről?

(#1416) sensor060 válasza levis4 (#1415) üzenetére


sensor060
aktív tag

Látod ez jó kérdés ! Azt hiszem neki Ashampoo programjai vannak, talán az szedi le ilyen formátumban a videokameráról ? Nem tudom, mert sose volt és sose lesz videokamerám.

(#1417) bandon


bandon
tag

Szia,sziasztok!

A következő a problémám: letöltöttem 1 filmet BDMW szerkezettel, átmuxoltam teljes BD lemezzé, majd kiírtam.
PC-n tökéletes, PS3-on csak hang van.
Mit csináltam rosszul?

Előre is köszönöm

Üdv: bandon

(#1418) james008bond válasza bandon (#1417) üzenetére


james008bond
őstag

Ha BDMW volt, akkor mit muxoltál át és minek? Amúgy szereintem a felbomtása nem 1920x1080.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#1419) opcgyuszi


opcgyuszi
csendes tag

Sziasztok, keresek egyszer írható FULL PRINT-es minuszos 4,7 GB-os lemezt !
Olcsó legyen ,nem kell szuperjó minőségű....olyan VERBATIM jellegű !
Ajánlatokat priviben légyszi :))

(#1420) gg72 válasza opcgyuszi (#1419) üzenetére


gg72
veterán

Ez egy Blu-ray topik, így inkább ide írj: [link]

(#1421) bandon válasza james008bond (#1418) üzenetére


bandon
tag

Alien sorozat:
Alien.[1979].BD25.x264.DTSHD.HUN-HDPre
Itt csak a BDMW könyvtár volt azért muxoltam át, máskor bevált.
LG asztali viszi csak a PS3 nem,ilyet még nem láttam... :((

Üdv: bandon

(#1422) levis4 válasza bandon (#1421) üzenetére


levis4
tag

Cinavia?

[ Szerkesztve ]

(#1423) p2p


p2p
csendes tag

Sziasztok!

Feltettem a BD-Rebuilder 0.39.07 progit, de nem, indul el.
Mindent a leírás szerint csináltam.
Lehet, hogy a 64-bites win7 nem tetszik neki?

Hibaüzi:

Component 'MSCOMCTL.OCX' or one of its dependencies not correctly registered. A file is missing or invalid

p2p Omnia II

(#1424) james008bond válasza p2p (#1423) üzenetére


james008bond
őstag

Nálam Win7 x64 Ultimate van fent és megy.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#1425) james008bond válasza bandon (#1421) üzenetére


james008bond
őstag

Miért nem tettél mellé egy CERTIFICATE könyvtárat és írtad ki úgy?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#1426) p2p válasza james008bond (#1424) üzenetére


p2p
csendes tag

Jó neked!

p2p Omnia II

(#1427) p2p válasza p2p (#1426) üzenetére


p2p
csendes tag

In order to make this beta version work, you have to first install some other packages. Here's what
you need to do:

1. Download and install FFDSHOW and the Matroska Splitter. They are required for BD-RB to work and
are free. I highly recommend you only use the versions linked below - other versions are know to have
issues:

http://www.jdobbs.net/freeware/ffdshow_rev3326_20100319_clsid.exe
http://www.jdobbs.net/freeware/MatroskaSplitter.exe

After the install, run "Video Decoder Configuration" for FFDSHOW from the "START/Programs" menu, and
make sure MPEG2 decoding is enabled.

2. Download and install AVISYNTH 2.58. If you are a DVD-RB user, it is compatible, so no worry. If
not -- it is required for BD Rebuilder to work. AVISYNTH v2.58 can be downloaded from here:

http://www.jdobbs.net/freeware/Avisynth_258.exe

3. Unzip the BD-RB.zip file. Put it in a directory of its own. I'd recommend putting it somewhere
other than "C:\Program Files" until it has been tested more (because of Vista's virtualization).

4. It is highly recommended that you also download and install IMGBURN (see http://www.imgburn.com)
on your system. You can actually burn with any software you desire, but BD-RB recognizes IMGBURN and
does the burn for you. That way you can be sure the settings are correct at burn-time.

5. Read the LICENSE.TXT file found in the BD-RB directory. If you don't agree with the license,
don't use it.

6. Please don't post questions or comments on DECRYPTION or ripping methods. I have to assume you
know how to do that or you wouldn't be a beta tester. I also make the assumption that you understand
and will comply with applicable laws... and I don't want to get in the middle of any of that.

7. If you decide to write to dual layer DVDs (DVD-9), use ONLY HIGH QUALITY DUAL LAYER DISCS. I have
found numerous cases where the same image works flawlessly with a quality (e.g. Verbatim) disc and
fails (hangs) on a cheap one.

p2p Omnia II

(#1428) p2p válasza p2p (#1427) üzenetére


p2p
csendes tag

E szerint cselekedtem mind hiába

p2p Omnia II

(#1429) p2p válasza james008bond (#1424) üzenetére


p2p
csendes tag

Az van fent nekem is, de mégsem megy vmiért

p2p Omnia II

(#1430) bandon válasza james008bond (#1425) üzenetére


bandon
tag

de a tsmuxer tett mellé...máskor bevált
Hang van kép nincs :O

Üdv: bandon

(#1431) gg72 válasza p2p (#1423) üzenetére


gg72
veterán

Ha jól megy az angol, akkor írj be a hivatalos fórumba, a fejlesztő srác biztosan fog válaszolni.
Vagy ez is segíthet:
[link]

(#1432) james008bond válasza bandon (#1430) üzenetére


james008bond
őstag

Ja nekem Popcorn A200-al megy...PS3-on nem próbáltam, de van pár BD25 release, ami valóban így "működik" PS3-on. Szerintem a film kódolásával lehet gond.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#1433) levis4 válasza bandon (#1430) üzenetére


levis4
tag

Nézd meg media info-val hogy az eredeti filmed m2ts fájlja 1080 soros-e.
Ha igen akkor majd gondolkodunk tovább. :)

Apropó találkozott már valaki olyannal, hogy BD25 készítésekor, ha van secondary video sáv az eredeti lemezen, akkor a kész 25-ösön bármelyik hangsáv alatt hallatszik a kommentár ami a secondary video alatt kéne hogy legyen. TotalMedia Theatre-rel nézem. Dune HD-vel jó, de menüből a kommentárral részt választva nincs se kommentár, se secondary video.
(Aki nem tudná mi az, a fő film alatt valamelyik sarokban kis képben látható a kommentár, illetve az ahhoz fűződő video.)

[ Szerkesztve ]

(#1434) p2p válasza gg72 (#1431) üzenetére


p2p
csendes tag

Köszi!

Elindult nagy nehezen. Minden leradír, majd újra előlről az egész.
Működik. Már csak 3 codec nem tetszik neki, ha az inspect-re megyek.

- WIN7 preferred AVC CODEC: Not Set correctly
- WIN7 preferred VC-1 CODEC: Not Set correctly
- WIN7 preferred MPEG2 CODEC: Not Set correctly
- FFDSHOW VC-1 set incorrectly: [1]

p2p Omnia II

(#1435) gg72 válasza p2p (#1434) üzenetére


gg72
veterán

Az FFDSHOW video decoder configuration alatt nézed meg, hogy mi van beállítva a VC1-nél, nálam wmv9, de lehet választani libavcodec-et is.

A többit nem tudom, valószínűleg van fent a gépeden valamilyen codec pack és az zavarhat be.

(#1436) james008bond válasza p2p (#1434) üzenetére


james008bond
őstag

Vagy indítsd újra adminisztrátori joggal és okézd le, mikor kérdezi, win7 beállítsa-e a paramétereket. Ha ez megvolt és mégsem jó, akkor sorry nem szóltam.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#1437) bandon válasza levis4 (#1433) üzenetére


bandon
tag

Megnéztem mediainfoval, 1920x1080 felbontás...
Küldtem mailt, benne a részlete mediainfos file-al

[ Szerkesztve ]

Üdv: bandon

(#1438) bandon válasza levis4 (#1433) üzenetére


bandon
tag

Az emailt visszadobta a rendszer:(
http://data.hu/get/4608380/Example.txt

[ Szerkesztve ]

Üdv: bandon

(#1439) levis4 válasza bandon (#1438) üzenetére


levis4
tag

Most írj, már jó!

(#1440) bandon válasza levis4 (#1439) üzenetére


bandon
tag

ment a mail

Üdv: bandon

(#1441) Rolikaaa


Rolikaaa
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Bajban vagyok,valaki esetleg megtudná mondani,hogyan lehet megszüntetni egy adott fájl írásvédettségét?
Elvégeztem az alábbi műveletet:jobb kilikk/tulajdonságok/írásvédettségből kiszedtem a pipát/alkalmaz/oké
...A helyzet változatlan,másolásnál:szüntesd meg az írásvédettséget.
Van valami megoldás erre?

(#1442) Bajusz2010


Bajusz2010
tag

Hello!
Miután csak most ismerkedem a BD lemezek írásával, egy kis segítséget szeretnék kérni hátha van valakinek tapasztalata az alábbi problémám megoldására: az asztali gépbe szerelt LG írón több szoftwert is kipróbáltam IMG Burn, Ashampoo B. Studio12, Nero 11.
Az m2ts file-t amit leszedtem a Net-ről és adatként írtam fel a lemezre csak kétszeres sebességgel, szimulációval Maxell korongokra. A kb. 10db lemezből mindet le tudta játszani a Power DVD9, vagy a Splash lite. De az aztali Sony 480-as is kifogástalanul.
Viszont ha másnak kölcsönadtam a lemezt régebbi asztali lejátszó (Pana vagy Sony) már nem ismerte fel vagy ugyan a menüt látta de a filmet nem tudta elindítani.
Kérdésem az írással lenne gond?
Lenne valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?
Előre is köszi.
Üdv. Bajusz.

(#1443) gg72 válasza Bajusz2010 (#1442) üzenetére


gg72
veterán

Az m2ts file-ból csinálj BD-struktúrát TSMuxer-rel, majd az így kapott mappát (lesz benne egy BDMV és egy CERTIFICATE mappa), írd ki ImgBurn-nel BD-videóként, ne adatként.

[ Szerkesztve ]

(#1444) Bajusz2010 válasza gg72 (#1443) üzenetére


Bajusz2010
tag

Szia !
Köszi az infót, de közben meghalt az alaplapom.
Csere után megírom mi lett az eredmény.
Üdv. Bajusz.
( BDMV és Certificate mappa volt benne, mégsem működött.)

(#1445) ravasz21 válasza p2p (#1434) üzenetére


ravasz21
csendes tag

Helló!

Nekem azt a hibaüzenetet a Win 7 Ultimate csak akkor írta ki,
- WIN7 preferred AVC CODEC: Not Set correctly
- WIN7 preferred VC-1 CODEC: Not Set correctly
- WIN7 preferred MPEG2 CODEC: Not Set correctly

ha próbából 3D Blu Ray lemezt próbáltam konvertáln. a BD Rebuilderrel!

[ Szerkesztve ]

(#1446) bakos1


bakos1
tag

Bluray olvasó /asztali Samsung/ fejet lehet dvd tisztitó lemezzel pucolni, vagy kimondottan van hozzá bluray tisztitó? Az irott lemezek néha változó helyeken akadnak, megállnak.Nem tudom mi lehet a baj.A lemez verbatim.Nem gagyi. :F

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#1447) gg72 válasza bakos1 (#1446) üzenetére


gg72
veterán

Nem hinném, hogy a tisztítás segítene.
Kipróbáltad a megírt lemezeket más asztaliban is? Illetve más márkájú írott lemezekkel is akad a Samsung asztalid?
Az, hogy Verbatim, sajnos már nem garancia a jó minőségre. Mi a médiakódja a lemeznek? Én már találkoztam CMC-vel is, ami csak egy közepes lemez. Véletlenül nem LTH típusú lemez?

(#1448) bakos1 válasza gg72 (#1447) üzenetére


bakos1
tag

Az opti drive a manufacturer ID-nél 000-t ír. Máshol meg tudom nézni?
Amúgy BD-RE Werbatim.

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#1449) gg72 válasza bakos1 (#1448) üzenetére


gg72
veterán

Ez érdekes, elvileg így kellene kinéznie:

Ha sokszor írtál már erre az újraírható lemezre, akkor elképzlehteő, hogy akad, mert a BD lemezek sajnos nem a végtelenségig írhatók újra.

(#1450) bakos1 válasza gg72 (#1449) üzenetére


bakos1
tag

Érdekes a digital deponál vettem mindet, a Maxellnél is meg a Werbatimnál is csak három nullát ir a zárójelbe.A többit mindent kiir, hogy BD-R,BD-RE, meg a szektorokat is.Jövő héten máshonnan rendelek Philips-t, kiváncsi vagyok arra mit fog kiirni.Vagy van ötleted, honnan milyet rendeljek? Köszi. Üdv.

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.