Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rebirth


Rebirth
tag

Sajnos azt vettem észre, hogy egy pár benzinkútnál érdekes dolgokat árulnak benzin helyett. Jelen esetben ezt onnan vettem észre, hogy telivágtam a tankot 290 HUF-os 95-össel, erre most azt csinálja a verda, hogy leesik az alapjárati fordulat 500-ra is aztán fölpörög 1500-re kicsit gondolkozik, majd ismét kezdi. Pofám leszakad. Volt már olyan is, hogy egy ''jó'' kút után, ha elvettem a lábam a gázról, akkor a fordulatszám úgy maradt, vagyis, mintha el se vettem volna a gázt. Szerintem érdemes lenne összeírni, hogy hol ne tankoljunk! Peace! ha hülyeség, akkor bocsi Egyelőre várom a reakciókat, csak utána írok kutakat!

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#2) Horny256 válasza Rebirth (#1) üzenetére


Horny256
aktív tag

Igy már én is jártam :(((

(#3) Vigneau válasza Rebirth (#1) üzenetére


Vigneau
félisten

Gyakoró autósként támogatom én is ezt a topikot. Ennyi pénzért azért ne csesszenek már ki velünk.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4) KMan válasza Rebirth (#1) üzenetére


KMan
őstag

En inkabb azt vettem eszre, hogy ha minosegi helyen tankolok, akkor abbol az ergo dragabb benzinbol bizony tobbet is megyek. 50 literes a tankom es ha 440km-t kihozok belole varoson belul a dugoban akkor az mar unnep. Viszont ha a dragabb benzint valasztom akkor nem ritka egy tankbol az 520 km sem. :Y erdekes. Mindenkepp megeri a minoseg. En ezekre a kutakra gondolok: OMV,MOL. Kevesebbet hozok ki pl. a Jet bol es az Agip bol. (Igen ez itt a reklam helye:DDD, ha nem kellenek a nevek, vagy vki zavar egy modi szerkesztheti :D )

Ja es hogy kerek legyen a tortenet, egy Nissan Primera 2.0i-rol van szo, benzines. a fenti eredmenyek ugy jottek ki, hogy semmi legkondi es semmi drag:D es 2500 rpm-en shift. 95-os benzin. Tehat az atlagfogyasztas nalam 10-12 liter kornyeken van jo esetben.

[Szerkesztve]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#5) Coyot


Coyot
őstag

Első lépésként tesco kut felejtős.

Má' nem

(#6) Rebirth válasza KMan (#4) üzenetére


Rebirth
tag

Ezzel teljesen egyetértek, ha Shellnél tankolok, akkor 6,5-el eljárok, ha noname kútnál, akkor már inkább 7 lityi! Seat Cordoba 1.6 Sportline

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#7) Vigneau


Vigneau
félisten

Nálam a Volán kút jött be eddig, ha hiszitek, ha nem. Olcsó és jó. Bár eléggé kiesik a mozgáskörzetemből - nehogy véletlenül minden tökéletes legyen...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#8) #16741888 válasza Rebirth (#1) üzenetére


#16741888
törölt tag

Ugyanezt vettem észre, pontosan ugyanazt, 2.0Vectra néha menet közbe ha elvettem a gázt leállt, aztán lámpánál meg 0tól 1500ig ingadozik a fordulatszám.:(

(#9) nRu3 válasza Rebirth (#6) üzenetére


nRu3
addikt

Azt a 6,5-7litert hogy és hol csinálod? :F mert nálam kb 10-12liti városban.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#10) Brae válasza Rebirth (#6) üzenetére


Brae
őstag

Engem egyszer a Shellnél átbasztak valami 500ft-al(nem az összeg, hanem az elv), azóta nem nagyon szeretem őket. 9ezer valamennyit írt ki a kút és mikor bementem, a kasszánál más összeget mondtak(többet).Nem is tudtam mit tenni mert a kasszánál a f@sz aztmondta már lenullázta. Nem volt kedvem szarakodni, mert siettem úgyhogy kifizettem.

(#11) karib válasza Coyot (#5) üzenetére


karib
addikt

Nekem is volt ingadozós marhaság Tesco kút után - felöntöttem egy kis V-Powerrel és rendbejött.

Konkrét negatív tapasztalat: M5-ös kivezetőjén levő Tesco kútja, 95-ös. Budaörsi Tesco kúttal még nem volt gond.

Autó: Rover 620ti. Fogyasztás erősen hangulat- és lábfüggő :DDD

Department of Redundancy Department

(#12) KMan válasza nRu3 (#9) üzenetére


KMan
őstag

Pont ezt akartam en is kerdezni tole. Biztos ferihegyi gyorsforgalmi ahol lehet tartani 2000rpm-en a 80-at folyamatosan es persze dizel nem benzin. Iszonyu hogy mennyit elpazarolok a kis-es nagykoruton a tobb oras dugokban egy ketliteres benzines motorral. :(

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#13) karib válasza Brae (#10) üzenetére


karib
addikt

Fura, engem még nem próbáltak meg átrázni - pedig hány ilyen történetet hallani :(

Department of Redundancy Department

(#14) karib válasza KMan (#12) üzenetére


karib
addikt

Mit mondjak ugyanarre egy turbóval megfejelve? :DDD

Department of Redundancy Department

(#15) karib válasza Vigneau (#7) üzenetére


karib
addikt

Merre van Volán kút?

Department of Redundancy Department

(#16) Totyi


Totyi
őstag

Na jó,nem nagy szám;de 1 literes suzuki :) nyáron agip kutas benzinnel 4.9.Ez eddig a legjobb átlag.egy tank(kb 28 liter;ekkor szoktam tankolni) kb 550-560 km-re elég.
Egyszer shell benzint kapott,és(már amennyire észre lehet venni egy ilyen kis kocsinál)jobban ment tőle.

tesco,auchan tényleg felejtős.Nem megy és többet is eszik belőle.Én nem tudom,de kollégám sokáig járt oda;aztán számolt és rájött... :)

(#17) Rebirth válasza nRu3 (#9) üzenetére


Rebirth
tag

Városban nem túl sokat mozgok, de azért igen :DDD Faluban szoktam kavarni többet, de azért ott is van gáz-fék kereszteződés, kereszteződés hátán, meg csak 100m - 5km távolság intervallum, ami állítólag megint nem tesz túl jót a fogyasztásnak. Dugóban, lámpánál, sorompónál leállítom, ha tudom, hogy kb. 1 percnél tovább kell várni, hagyom kigurulni, vagyis ha lehet üres és hagy guruljon.
Megmondom őszintén, hogy Metabond van az olajban, és a benzinhez is mindig rakom! (ez itt a reklám helye)
Szóval így :))

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#18) DigitXT válasza karib (#13) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor szerencséd volt, pl. engem is lenyúltak 500-zal: ''rosszul'' adott vissza a szöszke... (Itt is inkább az elv az idegesítő + a nyugtát is néha úgy kell elkérni...:()

(#19) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasztok

Végre egy jó kis topik üzemanyaglabortechnikus vagyok ugyhogy sok dolgot fogok majd megosztani veletek.

(#20) KMan válasza karib (#14) üzenetére


KMan
őstag

elhiszem hogy te is sokat szivsz emiatt. legalabb estenken karpotol aza 136LE ha kihalt a varos :DDD lassan mar ott tartok, hogy nappal nem megyek egyszeruen kocsival sehova hanem inkabb bkv rulz. :D jobban kijovok idovel, mivel SOKKAL hamarabb odaerek es sporolok a benzinen(nem is kicsit) plusz nem kell park jegyet venni. Ja es berletet sem:D

Csak a balekok alszanak [SAS]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.