Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #00809728 válasza PapaMaci (#171) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Olvastam a problémádat és nem értem te arra utaltál,hogy ''valoszinüleg'' mert shell üzemanyagot tankoltál azért szakadhatott át a kéziszivattyú membránja? :(

(#202) #00809728 válasza neduddki (#141) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Valahogy nincs kedvem egy cupra pdti mocinál probálgatni ill kisérletezgetni.

(#203) #00809728


#00809728
törölt tag

Üzemanyag fogyasztás.

Nagy mértékben függ milyen moci-fajta és kut.Ezt sajnos ki kell tapasztalnod.

Pár példa ----- pug 206 14benzin shell ill omw anyagot komálta viszont ha más anyaggal tankoltam ingadozott néha az alapjáratom.
pug 206 hdi shell ill omw még az agip gázolaj is jó de a tőbbinél kicsit erőtlen volt a moci ide sorolnám a szűrők sűrű cseréjét is.

most egy seat leon cuprám van 19pdti 212le nagyon érzékeny kis jószág de pár forumban le is szolták.Lényeg az itt a shell ill omw gázolaj a jó és a bevállt a tőbbinél inkább azt vettem észre hamarabb koszolodik ill tőmődikel a szürőm.
Szűrő-----én rakattam be egy pót szürőt a tank ill az eredeti gázolajszűrő közé egy sima hagyományos egyszerü 210ft kb 5-6cm és 3cm átmérőjü szürőt.Mivel a tervező ezt sima átlátszó müanyagbólcsinálta igy láthatod a benne lerakodott szennyeződéseket ill a vizet ami szépen az alján uszkálgat.Ajánlom másnak is.
Sajnos egyszer elfogyott a házhoz szállítottanyagom és vettem molos kénmentes gázolajat abban volt egy kevéske viz.
Ez a tartály belső felénél keletkezik /kondenzviz/ és igaz meg kéne nekik szűrni leengedés ill amikor te tankolsz de sok esetben ezt nem teszik meg a hideg miatt kiszedik ezt a szürőt.
Egyébként tesco ill auchanos benzin miért olcsobb?

1---nincs adalék ami lehet pár autó esetében jó is
2---nincs shop ahol van 3-5 lézengő kutas stb....

[Szerkesztve]

(#204) #00809728


#00809728
törölt tag

Minapteszteltem az uj generácios üzemanyagellátófuelpumpát.
Hát nem semmi egy szerkezet 3 fázis és megy mint a barom azaz szállít és semmi hangja.
Nagy durranás lesz az biztos.... :R

(#205) Totyi


Totyi
őstag

[link]

Dodi :C

[link]...na még egy.

[Szerkesztve]

(#206) #00809728 válasza Totyi (#205) üzenetére


#00809728
törölt tag

nem rossz a link én is tanulhatok még.

Mi álltalában 14.000litert pacsálunk el 1hónapban és a tapasztalat azt mutatja shell nálunk bevállt igaz a kék v-power sajna nem.Ismétlem nálunk üzemanyagpumpák labori vizsgálalata folyik tehát nem a motorral értettem.

Én anno a shellné néztem meg egy tartály kipucolásos könyvecskét amit vezetnek 5 évenként kőtelező.Nos ezt ők igaz drága mutatvány de megcsináltatják.NEM vagyok shelles emberke. :Y

Én egyébként ugy minden 3 telitank esetében üzemanyadalékot teszek winy-s nem tudom neked biznygatni,hogy miért jó de teszem és kész.
Váltó ill difi esetében most cseréltettem olajat és metabond adalékot tetettem bele.
Váltom hangja jobb és kapcsolás terén is valamit javított kb 2000km megtétele után.

Ezeket javaslom de nem kőtelező!!!

(#207) #00809728


#00809728
törölt tag

Tildy!

Uj mocid esetében én azt csinállnám.

1 kb középosztályu olaj megvétele majd ugy 1000km után már egy jobb minőségü olaj beszerzése.
2 1000km után jó minőségü olaj cseréje.+metabond olajadalék ill üzemanyagadalék belerakása.
3 finoman nem pőrgetve járatni 1000km a mocit /hidegen nem indulni és nem gyilkolni/ :C

(#208) tildy válasza #00809728 (#207) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem azt mondták, most, hogy hónolás van , érdemes 1000-nél és 5000nél is cserélni az olajat.
Indulni meg mindig úgy szoktam, hogy járatom pár percet.
De akkor azt mondod, 1000 után is rakhatom bele a metabondot?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#209) #00809728 válasza tildy (#208) üzenetére


#00809728
törölt tag

igen azt.Ugyanis attól függetlenül még fém forgács vagy szemcse lekerülhet a henger faláról ill a lehuzokról.Nálunk a szerellő ezt ajánlja.

[Szerkesztve]

(#210) Totyi válasza #00809728 (#206) üzenetére


Totyi
őstag

Ha Te mondod;elhiszem. ;)

Egyre jobban hajlok rá(eddig csak gyanús volt);hogy tényleg a nyállal van a baj.Most 299 km-nél vagyok;és még egy pin@hajszálnyival feljebb van a mutató;mint a múltkor.
Egyenlőre ki akarom próbálni a carrerát az omv-től;de nagyon sokmindent egyenlőre nem találtam róla.Dupla adalékos;ennyit megtudtam...de semmi többet.Miért;hogy;mennyit...csak ezt.

(#211) Notes


Notes
senior tag

Na az ár nekem semmit nem bizonyít. Mondok erre egy példát:
Érd, Esso kút. Átlagos árak. Évekig működik. Egyszer csak (illetve csak egyszer) odaköltözött mellé a Jet és elég durván kb. 20 ft-al aláárazott az Esso-nak. Esso-sok eleinte nem foglalkoztak a dologgal, biztos azt gondolták, hogy egy-két hónap beetetés, aztán majd abbahagyják. De nem. Így szép lassan eltelt fél év és most már az Esso-nál is ugyanannyi a benzin mint az 50 méterre lévő Jet-nél. Akkor most vajon mi történt?? Semmi eddig sem adaklékolt semmit az Esso ami indokolta volna az árkülönbözetet. A helyzet az, hogya Jet megelégszik egy kisebb árréssel is a MOL-os nagyker ár fölött, a többiek meg nem, de amint a Jet odaköltözött muszáj volt engedni. Ennyi.
De továbbra is hangsúlyozom, hogy nem tudom, hogy hogyan működik ez az egész adalékolósdi, így ha valaki mondjuk kúton/MOL-nál stb. helyeken dolgozik kérem cáfoljon meg! Köszi!

Romanes eunt domus!

(#212) karib válasza Notes (#211) üzenetére


karib
addikt

Hehe, az Esso is ugyanezt játssza néhány Shell kúttal - Bécsi úton, Budakeszin :)

Amúgy a Jet kutak általában gyanúsan olcsóak - egy bizonyos szint alatt valahogy nekem sántít a dolog, de sajnos nem tankolok egy adott helyen elég rendszeresen, hogy komoly következtetéseket tudjak levonni.

Department of Redundancy Department

(#213) Notes


Notes
senior tag

És rendszeresen tankolok JET-nél, és párszor már TESCO-ztam is, de eleddig semmi változást nem fedeztem fel a fogyasztásban, nem füstöl jobban az autó szóval én kicsit túlreagáltnak érzem ezt a dolgot. Vannak persze kirívó esetek.

Romanes eunt domus!

(#214) KMan válasza Notes (#213) üzenetére


KMan
őstag

nekem sikerult felfedezni a kulonbseget a Jet es az omw kozott.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#215) divot válasza karib (#212) üzenetére


divot
veterán

Akárhányszor Jet-kútnál tankoltam, azt éreztem, hogy nem megy annyira az autó.

(#216) KMan válasza divot (#215) üzenetére


KMan
őstag

En meg azt, hogy hamar elfogyott az uzemanyag, mintha lyukas lett volna a tank.. ;]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#217) divot válasza Totyi (#184) üzenetére


divot
veterán

Nekem a Carrera 95 nagyon bejött, talán épp ezekre az adalékanyagokra van szüksége a kis Szuzinak. ;)

Nagyon nehéz egy-egy benzinről konkrét tapasztalatokat írni, hiszen minimális a különbség. Annyi bizonyos, hogy halkabb lett a motor nagy sebességnél, és egyenletesebben jár, ami szintén nagyobb sebességnél derült ki. Persze ezek olyan igazolhatatlan furcsa érzések, de mint ha az utazósebesség a korábbi 140-145-ről 150-re nőtt, ha értitek, mit akarok kifejezni. A fogyasztás nem változott érdemben.

(#218) Totyi válasza divot (#217) üzenetére


Totyi
őstag

Köszi a reagálást :)
Eddig semmi bajom nem volt az agip-os nyállal.Most hogy az omv-nél tankoltam;gondoltam kipróbálom a carrera-t;de előtte érdeklődöm egy kiscit.Az a 6 forint nem túl nagy különbség;40 liternél 240 forint;igazán nem sok;ha tényleg jobb.
Mindenesetre várom;hogy kifogyjon;még van vagy 300 km-re való benne;ez legalább még 1 hét kocsikázás.Szinte teljesen ki akarom fogyasztani a benzint;hogy csak az legyen benne.Biztos,hogy van különbség benzin és benzin között;érzem a saját példámon.Igazából számadatok csak tankoláskor lesznek;de a mutató alapján tényleg jobb lehet az omv-s 95-ös minősége.Mindenesetre majd írok;hogy én mit tapasztaltam. :B

(#219) Notes


Notes
senior tag

Erről az egész ''érzem a pedálon'' témáról az jut eszembe amikor Németországban teszt-padon megmérték egy normál benzin meg a Shell V-Power racing közti teljesítménykülönbséget és 2% jött ki...

Nem vagyok a JET magyarországi PR-osa, de nem tudom mindenki tisztában van-e vele, hogy ez a legnagyobb olajcégek egyike a világon (Conoco-Phillips). Rengeteg finomitója és még több töltőállomása van Európában is Svédországtól Ausztriáig. Szóval nem hiszem, hogy vizezett ukrán benzint árulnának amitől ingadozik az alapjárat, megnő a fogyasztás, hangosabb lesz a motor, és nem megy úgy az autó. Inkább azt gondolom, hogy sokaknál működik a placebo-hatás. Ami persze nem baj, csak mókás. ;)

Romanes eunt domus!

(#220) ANT


ANT
őstag

Én sem akarom védeni a JET-et, de sztem semmivel sem rosszabb a lé náluk, mint máshol (csak azért, mert esetleg olcsóbban mérik). Én másfél éve tankolok JET-nél, ez idő alatt ugyanolyannak éreztem a verda ''viselkedését''.
Szerk: sőt, sztem inkább a másik véglet a gyanús: a kibaszuper adalékolt, ''formaeggyes'' benzinekkel hajítják át az autósok buciját. De hát aki ebben hisz..... :(

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#221) divot válasza ANT (#220) üzenetére


divot
veterán

Amit konkrét tapasztalat, hogy a WPowerből többet fogasztott az autó, a leggazdaságosabban MOL benzinnel tudok járni, és a legkiegyensúlyozottabbnak az OMW termékeit érzem.

(#222) Totyi válasza Notes (#219) üzenetére


Totyi
őstag

És az enyémet minek nevezed? :U
Megtett km és az elfogyasztott üzemanyag szted nincs arányban ha rosszabb minőségű a benzin?Ne ugrasszál mán' rá a wc-re;mert rögtön bilibe dugom a fejem.Akkor Te mivel magyarázod az én esetemet? :F

Mivel fűtötök?Gázzal?Megnézted már milyen szép sárga lánggal ég?A kék helyett...Igen;azért mert a minősége egy nagy szar.Égetheted reggelig...ha szar akkor szar.Nincs égésője...vagy hogy híják... :)

Szted minden benzin tök egyforma amit veszel a kúton?
Ha csak 10% rosszabb az is 600km-en 60 km-ert jelent.
Dodi vmi ilyesmit tanul;vagy dolgozik vagy mittomén :));Ő is igazol ilyesmit;amit a tapasztalat mutat.

[Szerkesztve]

(#223) ANT válasza divot (#221) üzenetére


ANT
őstag

Egy időben én is számolgattam átlagfogyasztást, de mivel hónapról hónapra közel ugyanannyi jött ki (max 1-2 tized liter eltérés), hanyagolni kezdtem a számolósdit. Egyébként még annyit tennék hozzá a témához, hogy személy szerint igen örülök az aral hazai kihalásának. :D

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#224) divot válasza ANT (#223) üzenetére


divot
veterán

Mér elég rég nem számolgatom, de mivel négy benzinkút van itt egymás mellett közvetlenül, megnéztem sorban, hogy melyik milyen. Innen a tapasztalat.

(#225) Totyi válasza Notes (#219) üzenetére


Totyi
őstag

(#226) Totyi válasza Totyi (#225) üzenetére


Totyi
őstag

Ez is érdekes :Y
[link]

(#227) Kiskokó válasza ANT (#220) üzenetére


Kiskokó
veterán

Mi áltaálban ha balatonra megyünk akkor tankolunk a Jetnél és eddig nemvettük észre hogy rosszab lett volna e a dieselje.. mert hátgodnolom diesel diesel között is van különbség.. és még olcsóbb is..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#228) Totyi válasza Totyi (#226) üzenetére


Totyi
őstag

Most böngészgetek...ezt is találtam.
Csak nehogy notes-nek legyen igaza. ;]

[link]

Link lemaradt. :D

[Szerkesztve]

(#229) dragonfx


dragonfx
veterán

szerintme szállítmányfüggő ez a benzin.
Sheel kutas benzinnel is mentem irtó jó fogyasztással, jobb gyorsulással, és ellenkező eset is volt már, sőt inkább ez szóval shell-t meghagyom másoknak.
A z omv benzine tényleg elég megbízható, de volt már párszor ez is kaki.de nem vészes.
A z omv-s benzinnel megegyezőeket mondanám az auchanos benzinről.Bármennyire is próbálják sokan lehúzni nem kaka, más forrásból szerzik ezért jobb.Mivel nincs ott a sok kutas semmittevő ezért olcsóbb, meg belekalkulálják aki oda megy tankolni 80% hogy benéz az árúházba is.
Viszont amiről csak rosszat tudok mondani az a Mol kutas benzin szinte gyalázat hogy milyne fogyasztásokat lehet azzal generálni.felejtsenek el. :(((

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#230) #00809728 válasza dragonfx (#229) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Részben igazat adok de a tartály tisztitásról ne feledkezzünk meg és azt a shell szakszerüen végezteti esetleg ha gondolod betekintést is kérhetsz tőllük.

(#231) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Tudom nem ez az a topic, de itt sok autos megfordul.
Keresek embert aki ismeri a seat gyari radiosmagnojat. 2000es evjarat seat cordoba szep nagy kijelzo egybeepitve a szelloztetovel.

Kerdesem az lenne van azon netan hatul vmi jel bemenetre lehetoseg?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#232) #00809728 válasza Bandus99 (#231) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Hát azt hiszem + csatik vannak rajta de ,hogy bemenete legyen azt igy nem tudom fejből.Gondolom cd vagy mp3 lejátszot kőtnél rá.Az megoldható azt tudom.

(#233) dragonfx válasza #00809728 (#230) üzenetére


dragonfx
veterán

hogy? :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#234) #00809728 válasza dragonfx (#233) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát igaz én Szfvári shellt tudom csak példának felhozni és abból is csak ami itt a városban van.Ott ismerek mindenkit és őket kérdeztem meg tavaj csináltattak pont ilyent 10évenkénti kőtelező tisztittás ill 5évenkénti szerkezeti tőmőrségvizsgálatot

(#235) Bandus99 válasza #00809728 (#232) üzenetére


Bandus99
őstag

koszonom az infot. Tehat van remeny es igen mp3 playert tervezek

Keritek vkit aki kiszedi nekem, hogy megnezzuk hatulrol mit mutat.
Sajnos nekem nem sikerul neten reszletes lrirast talalni a gyari radiorol, bekotesrol stb tsb

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#236) #00809728


#00809728
törölt tag

:)) :Y :C :DD

(#237) dragonfx


dragonfx
veterán

Ma shell kút:
Tudni kell utálóm ha odajönnek mikor még le se állítottma a mocit és már ott állnak mint a londíner, nem szoktam bunkó lenni, de ez után lehet elgondokozok okosabb megoldás.Azt szoktma mondnai köszi nem kells egítség, mostmár intézem én.Err beszól, igen de azért be is kell majd menni fizetni ám :((( .....ki a fax mondta neki hogy én nem akarok fizetni és anélkül elhajtani??tahó paraszt. :(((
Utálom a benzinkutas köcsögöket, auchan kút rulezzz :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#238) #00809728 válasza dragonfx (#237) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Igazad van de ez a kutas modorát jellemzi és nem a benzin milyenségét.

Én is kifogtam már hasonló eseteket ezért is csak kávézom és a csajszikkal beszélgetek a tőbbit meg inkább kerülőm.

(#239) Janoska26 válasza dragonfx (#237) üzenetére


Janoska26
addikt

A benzínkutasoknak alapból szemtelennek és rámenősnek kell lennie, ugyanis ha rád tud sózni egy adott időszakban valami tuningosab állítólag jobb üzemanyagot ami természetesen drágább is akkor kapnak némi prémiumot, mi az asszonnyal az OMV-re járunk, de ott szinte az összes kutast ismerjük már, tök normálisak :DDD

(#240) #32577792


#32577792
törölt tag

én most váltottam benya/gázról, gázolajosra.
én anno teszteltem a benyákat fogyasztás szempontjából:
-mol -2 helyen
-omw
-shell
és két noname kút
7dl volt a difi a legrosszabb és a legjobb között
1-2dl a ''nagyok'' között, ez még belefér a jobb lábba is, de a 7dl már szerintem nem.
ugyanez a helyzet a gázzal is: 8,5-10 l között fogyasztott, prímagáz, mol, ezekből többet, termofarmos vált be legjobban

viszont a gázolaj egyenlőre homályos, most fogom kitapasztalni, most metros van benne...

amit nem értek a fogyvédős vizsgálatoknál:
állítják, hogy milyen szar az üzemanyag, de miért nem teszik közzé, hogy melyik kútról van szó?!
szerintem ez közérdekű adat, pár százezres vagy milliós bünti, nem tétel ekkora cégeknek, viszont ha nem állnak be tankolni az autósok, na, az hatásosabb lenne.

(#241) pjtr


pjtr
aktív tag

sziasztok!

Most mennyiért lehet Ukrajnába gázolajat venni? Gödöllőn lakom, és nincs ismerősőm, aki arra járna. Minőségre milyen? Van vkinek napi tapasztalata? 1,9 peugeot szivódizelbe raknám, az pedig elmegy még mosogatólével is.

Köszi peti

(#242) Saskakas18


Saskakas18
tag

Sziasztok!

Az Auchan 95-ös benzinről szeretnék segítséget kérni. A jelen pillanatban kb. 40-44 ft.-al olcsóbb mint a többi kúton a 95 benzin. Milyen minősége van az Auchanos a benzinnek? Van tapasztalat? Köszönöm a segítséget:R

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#243) Saskakas18 válasza tildy (#197) üzenetére


Saskakas18
tag

Nekem pont fordítva. Shelles benzintől (sima 95) eszik a legkevesebbet.

Minden benzint végigpróbáltam már és a legjobbak a shell és omv.

Az auchanos benzinnel sem volt semmilyen problémám pl.: hideg indulás télen vagy rángatás, csak annyi hogy 1 literrel többet evett a gép.

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#244) Saskakas18


Saskakas18
tag

Sziasztok!

A maxiline benzinről kinek mi a véleménye? Milyen minőségű?

Árban legalább 30 ft.-al olcsóbb mint a mol, shell, omv.

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#245) sherlock82 válasza Saskakas18 (#244) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nem hallottam erről még.
Én ömv és shell párti vagyok.

Auchen is olcsóbb mint a többi benzinkút.
Bemész tankolsz eljössz.
Nincs benne semmi más.
Un. diszkont kút.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#246) Saskakas18


Saskakas18
tag

Más valaki esteleg?

@sherlock82: nesze fogd meg a semmit:W

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#247) sherlock82 válasza Saskakas18 (#246) üzenetére


sherlock82
senior tag

Na jól van barátom, szerintem én befejeztem itt a forumozást.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#248) Saskakas18 válasza sherlock82 (#247) üzenetére


Saskakas18
tag

Köszi, hogy megtisztelsz :R

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#249) sherlock82 válasza Saskakas18 (#248) üzenetére


sherlock82
senior tag

: )

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#250) Saskakas18


Saskakas18
tag

:F

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.