Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) [G@B]


[G@B]
tag

Sziasztok!
A feladat az lenne, hogy: Írjon BATCH-et, amely megnézi, hogy van-e a gépen Internet Explorer... Ha van akkor írja ki a böngészési előzményeit.

if exists C: \Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
dir %% /d >tartalom.txt
echo tartalom.txt

a középső sorban a % % közé kell vmi .tudnátok segíteni? :R

VR6 // by vw vento

(#42) PazsitZ válasza [G@B] (#41) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát az IE a history-t ide menti: C:\Documents and Settings\user\Local Settings\History\History.IE5\
De .dat file-ba tehát ezt nehezen tudod simán kilistázni.
Nem a kedvenceket kéne megjeleníteni? Mert azt C:\Documents and Settings\user\Favorites\ könyvtárban .url file-ként megtalálod.

- http://pazsitz.hu -

(#43) petakpa1


petakpa1
őstag

Mi a gond ezzel???

move c:\Program Files\emule\Temp\*.* c:\Documents and Settings\Nagy Péter\Dokumentumok\peti\Vmm32\Temp\
pause

Azt írja ki, hogy nem jó a szintaktis:(((

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#44) Lortech válasza petakpa1 (#43) üzenetére


Lortech
addikt

Tedd idézőjelek közé az elérési utakat, mert space van bennük és/vagy hosszabbak is a kelleténél.

move ''c:\Program Files\emule\Temp\*.*'' ''c:\Documents and Settings\Nagy Péter\Dokumentumok\peti\Vmm32\Temp\''
pause

ps: az idézőjelet lecseréli a fórummotor két aposztrófra, tehát ne copy pastelj!

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#45) petakpa1 válasza Lortech (#44) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi!

Most meg azt mondja, hogy több fájlt nem lehet egyetlen fájlba áthelyezni:(

Próbáltam ezt is:
move ''c:\program Files\eMule\Temp2\*.*'' ''c:\Documents and Settings\Nagy Péter\Dokumentumok\peti\Vmm32\Temp\*.*''

és ezt is:
move ''c:\program Files\eMule\Temp2\*.*'' ''c:\Documents and Settings\Nagy Péter\Dokumentumok\peti\Vmm32\Temp\''

és ezt is:
move ''c:\program Files\eMule\Temp2\*.*'' ''c:\Documents and Settings\Nagy Péter\Dokumentumok\peti\Vmm32\Temp''


"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#46) Lortech válasza petakpa1 (#45) üzenetére


Lortech
addikt

Nyisd meg az edit nevű programmal a bat fájlodat, és írd át a Péterben az é helyett rosszul szereplő karaktert é-re. (ansiba menti a notepad, de cmd ascii ékezetből ért, és edit olyan é-t csinál), majd mentsd.

Thank you to god for making me an atheist

(#47) petakpa1 válasza Lortech (#46) üzenetére


petakpa1
őstag

Baszki. Ezt nem hiszem el.

És nagyon nagyon köszi!!!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#49) supesz


supesz
aktív tag

Hello,

Segítségre lenne szükségem.
A batch-al szeretnék bezáratni egy programot. Hogyan tudom megtenni?

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#50) supesz válasza supesz (#49) üzenetére


supesz
aktív tag

Itt van HELP, de nem tudom így sem. Vki segítene? Pls.

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#51) Lortech válasza supesz (#49) üzenetére


Lortech
addikt

Batchben futtatott külső parancssal lehet, ha erre gondolsz, pl. Taskkill.
szerk: már megírtam fél órája a hszt, csak közben elbambultam és nem küldtem el.

#50:
Mi okozza a gondot?

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#52) supesz válasza Lortech (#51) üzenetére


supesz
aktív tag

Konkrétan ez kell nekem (azt hiszem :F )

taskkill /f /fi "USERNAME eq NT AUTHORITY\SYSTEM" /im notepad.exe

A probléma, hogy az /fi kapcsolót nem tudom jól paraméterezni.
Gipsz Jakab fh. alatt fut az outlook. Szeretném, ha a batch fájl ezt becsukná (A batchnek bármilyen fh. alatt le kell futnia pl.: Gipsz Jakabné, Víz Elek, Pop Simon szóval valami környezeti változóra gondoltam, csak nem tudom ,hogy az épen bejel. fh.-nak mi a körny.váltja.).

Ha valami nem vili szóljatok.

Annyit már kitaláltam, hogy az /im kapcsolóban az OUTLOOK.exe -t kell megadni. :B

Szóval ennyit tudok eddig:

taskkill /f /im OUTLOOK.exe

[ Szerkesztve ]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#53) Lortech válasza supesz (#52) üzenetére


Lortech
addikt

Világos, de nem tudom még mindig, hogy mi a gond.
Az outlook mindig az aktuálisan bejelentkezett felhasználóval fog futni, mivel egy felhasználói alkalmazás. Ha nem adsz meg semmit, csak taskkill /f /im OUTLOOK.exe, akkor ez mindig a megfelelő outlookot fogja kilőni.

Thank you to god for making me an atheist

(#54) supesz válasza Lortech (#53) üzenetére


supesz
aktív tag

akkor túlspiláztam :LOL:

és lám működik...

[ Szerkesztve ]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#55) supesz


supesz
aktív tag

Na akkor még egy utolsó dolog.
Hogyan tudnék batchból egy állományt letömöríteni?
Van beépített tömörítő az xp-ben? Olyan tömörítő parancs kellene, amit bármelyik gépen adok ki, elvégzi a feladatot. Ha esetleg nem lenne, akkor a power archiver program van rendszeresítve. Esetleg egy ingyenes Arj tömörítővel próbálkozzak? Az ingyenes egyáltalán (a régi dosos változata) ? Van vmi ötletetek?

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#56) Lortech válasza supesz (#55) üzenetére


Lortech
addikt

Cab nem jó? (makecab parancs)

Thank you to god for making me an atheist

(#57) supesz válasza Lortech (#56) üzenetére


supesz
aktív tag

szerintem jó lesz. abból hogyan tudom visszanyerni? a windows megnyitja/kitömöríti simán?

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#58) Lortech válasza supesz (#57) üzenetére


Lortech
addikt

Elvileg az explorer is meg tudja nyitni ugyanúgy mint a zip-et. Parancssorból expand parancssal lehet kicsomagolni.

Thank you to god for making me an atheist

(#59) supesz


supesz
aktív tag

köszönöm a segítséget! :R

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#60) vakondka


vakondka
őstag

Nem értek a batch programozáshoz...

olyat szeretnék, ami ftp-n felcsatlakozik egy szerverre, megadhatom a célkönyvtárat és a helyi PC-n egy txt fájl útvonalát, amit feltölt a webszerverre, majd lezárja a kapcsolatot.
(elvileg 2db txt fájlt kellene feltölteni, de már az előbbi is nagy segítség lenne)

Előre is köszi !

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.