Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lortech válasza supesz (#49) üzenetére


Lortech
addikt

Batchben futtatott külső parancssal lehet, ha erre gondolsz, pl. Taskkill.
szerk: már megírtam fél órája a hszt, csak közben elbambultam és nem küldtem el.

#50:
Mi okozza a gondot?

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#52) supesz válasza Lortech (#51) üzenetére


supesz
aktív tag

Konkrétan ez kell nekem (azt hiszem :F )

taskkill /f /fi "USERNAME eq NT AUTHORITY\SYSTEM" /im notepad.exe

A probléma, hogy az /fi kapcsolót nem tudom jól paraméterezni.
Gipsz Jakab fh. alatt fut az outlook. Szeretném, ha a batch fájl ezt becsukná (A batchnek bármilyen fh. alatt le kell futnia pl.: Gipsz Jakabné, Víz Elek, Pop Simon szóval valami környezeti változóra gondoltam, csak nem tudom ,hogy az épen bejel. fh.-nak mi a körny.váltja.).

Ha valami nem vili szóljatok.

Annyit már kitaláltam, hogy az /im kapcsolóban az OUTLOOK.exe -t kell megadni. :B

Szóval ennyit tudok eddig:

taskkill /f /im OUTLOOK.exe

[ Szerkesztve ]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#53) Lortech válasza supesz (#52) üzenetére


Lortech
addikt

Világos, de nem tudom még mindig, hogy mi a gond.
Az outlook mindig az aktuálisan bejelentkezett felhasználóval fog futni, mivel egy felhasználói alkalmazás. Ha nem adsz meg semmit, csak taskkill /f /im OUTLOOK.exe, akkor ez mindig a megfelelő outlookot fogja kilőni.

Thank you to god for making me an atheist

(#54) supesz válasza Lortech (#53) üzenetére


supesz
aktív tag

akkor túlspiláztam :LOL:

és lám működik...

[ Szerkesztve ]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#55) supesz


supesz
aktív tag

Na akkor még egy utolsó dolog.
Hogyan tudnék batchból egy állományt letömöríteni?
Van beépített tömörítő az xp-ben? Olyan tömörítő parancs kellene, amit bármelyik gépen adok ki, elvégzi a feladatot. Ha esetleg nem lenne, akkor a power archiver program van rendszeresítve. Esetleg egy ingyenes Arj tömörítővel próbálkozzak? Az ingyenes egyáltalán (a régi dosos változata) ? Van vmi ötletetek?

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#56) Lortech válasza supesz (#55) üzenetére


Lortech
addikt

Cab nem jó? (makecab parancs)

Thank you to god for making me an atheist

(#57) supesz válasza Lortech (#56) üzenetére


supesz
aktív tag

szerintem jó lesz. abból hogyan tudom visszanyerni? a windows megnyitja/kitömöríti simán?

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#58) Lortech válasza supesz (#57) üzenetére


Lortech
addikt

Elvileg az explorer is meg tudja nyitni ugyanúgy mint a zip-et. Parancssorból expand parancssal lehet kicsomagolni.

Thank you to god for making me an atheist

(#59) supesz


supesz
aktív tag

köszönöm a segítséget! :R

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#60) vakondka


vakondka
őstag

Nem értek a batch programozáshoz...

olyat szeretnék, ami ftp-n felcsatlakozik egy szerverre, megadhatom a célkönyvtárat és a helyi PC-n egy txt fájl útvonalát, amit feltölt a webszerverre, majd lezárja a kapcsolatot.
(elvileg 2db txt fájlt kellene feltölteni, de már az előbbi is nagy segítség lenne)

Előre is köszi !

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#61) supesz


supesz
aktív tag

Azt lehet szerintetek (egy batch-vel), hogy az aktuális dátummal összehasonlítom a fájl (létrehozásának) dátumát és, ha az egy értéknél nagyobb, akkor végrehat egy utasítást.

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#62) Lortech válasza supesz (#61) üzenetére


Lortech
addikt

Ha komolyabb scripteket kell írni, akkor eléggé felejtős a dosos batch maradvány..

wshost féle vbs vagy jscript-tel érdemes megismerkedni:

pl:

Set fileobj = CreateObject("scripting.filesystemobject")
Set file = fileobj.GetFile("autoexec.bat")
createdate = file.DateCreated

If DateDiff("d", createdate, Now) > 100 Then '"d" = két dátum különbsége napban, ha 100 napnál nagyobb a difi"
Wscript.Echo "100 napnál régebbi: " & DateDiff("d", createdate, Now) & " napos"
Dim shell
Set shell = CreateObject("WScript.Shell")
shell.Run "C:\akarmi.exe" 'akarmi.exe futtatása'
Else
WScript.Echo "100 napnál korábbi: " & DateDiff("d", createdate, Now) & " napos"
End If

Thank you to god for making me an atheist

(#63) Lortech válasza vakondka (#60) üzenetére


Lortech
addikt

Erre meg valami ilyesmit tudok elképzelni:

del ftp.txt
echo open ftp.akarmi.com >>ftp.txt
echo user>>ftp.txt
echo pass>>ftp.txt
echo cd cel/ >>ftp.txt
echo put %1 >>ftp.txt
echo put %2 >>ftp.txt
echo quit >>ftp.txt
ftp.exe -s:ftp.txt

Thank you to god for making me an atheist

(#64) supesz válasza Lortech (#62) üzenetére


supesz
aktív tag

Apám! (Wow)

Most komolyan mondom, hogy kitaláltad a gondolatomat!
Ezt akartam kérdezni:
Tö*öm tele van a DOS batch állományaival. Miben érdemes scriptelni, ha komolyabban akarom automatizálni a munkámat?

Mi az a wshost féle vbs? (a jscript-et értem).

Ja! Köszi! :R

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#65) Lortech válasza supesz (#64) üzenetére


Lortech
addikt

Windows Scripting Host és Visual Basic script.
Visual Basic szintaktikában lehet vbs-t gyártani, elnevezed vbs-nek a fájlt és a wsh futtatja. Windows administeringre (is) használatos. Bővebb infókat keresőkkel találhatsz, lehet találni számtalan tutorialt és példakódokat.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#66) supesz válasza Lortech (#65) üzenetére


supesz
aktív tag

Van itthon tananyagom a javascripthez és a W3School is segít.
A kérdésem csak az, hogy ezzel, hogyan fogom tudni automatizálni a munkámat a windowsban? Itt minden tele van azzal, hogy a javascriptet a böngésző fodítja éssatöbi. Hogyan fogom ezt lefuttatni hasonlóan egy batch állományhoz?

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#67) Lortech válasza supesz (#66) üzenetére


Lortech
addikt

Én nem javascriptet írtam, hanem Jscriptet, nem teljesen ugyanaz a kettő, és főleg nem ugyanarra használatos. Másrészről meg semmi köze a böngészőkhöz annak, amit én ajánlottan, mert mint mondtam, a Wshost szolgáltatás futtatja a gazdagépen, és szinte bármilyen adminisztrátori scriptelési feladat megoldható velük. Írtam egy példát is, miért nem nézed meg azt, hogy fogalmad legyen róla?

pelda
Mentsd le a vbs fájlt, és futtasd le.

tutorialok:
[link]
[link]

szerk: vbsedit nevezetű shareware program is sokat segíthet az indulásban, van benne egy rakat sample.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#68) supesz válasza Lortech (#67) üzenetére


supesz
aktív tag

Én megnéztem a példafájlodat, de nem gondoltam, hogy le is tudom futtatni :B
Na mindegy. Szóval, akor én összekevertem a szezont a fazonnal.
A JScript az nem JavaScript. Kár pedig elég jól belejöttem itthon a gyakorlásába :) (kárba nem megy).
Szóval engem tényleg érdekel a Batchon kívül vmi használható script nyelv, de semmiképpen sem egy teljes prognyelv (még).

Megnézem azokat a tutorialokat, amiket linkeltél.
Legalább kicsit helyre áll a kép a fejemben (tényleg azt hittem, hogy a JScript az JavaScript, a másikról meg nem is hallottam :lol:).

Ha van kérdésem, akkor kereslek, ha nem baj.
Persze nem privátba, hanem keresek egy irányult topikot (Biztos van).

Mégegyszer köszi. :R

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#69) Lortech válasza supesz (#68) üzenetére


Lortech
addikt

Majdnem ugyanaz a kettő, szintaktika uaz, kis különbségek vannak, és a név. Az MS, mint sok másból, ebből is csinált saját implementációt.

Thank you to god for making me an atheist

(#70) supesz válasza Lortech (#69) üzenetére


supesz
aktív tag

Ja. Látom. :U

JavaScript:

document.write("1+1=" + 1+1 + ".");

VBScript:

MsgBox ("1+1=" & 1+1 & ".")

Ez a VBScript dolog fogott meg, most ahogy olvastam a linkjeidet. Asszem ezen a vonalon indulok el. Meglátjuk meddig jutok segítség nélkül.

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#71) Lortech válasza supesz (#70) üzenetére


Lortech
addikt

Nem a javascript és vbscript ugyanaz, sose állítottam ilyet, nem is utaltam rá.
Jscript és ecmascript/ javascriptre írtam. (mivel abban, amire reagáltam, te is ezt vetetted össze)

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#72) supesz válasza Lortech (#71) üzenetére


supesz
aktív tag

Na mindegy.
Azt tudom (gondolom), hogy te értesz hozzá, azt is tudom, hogy én nem.
Szóval neked van igazad. A lényeg a lényeg. Most a VBScripttel ismekedem, mert az szimpi.
A kódot, amit linkelttél, letöltöttem és tetszett. Az VBScript volt.
Mennél többet foglalkozom vele, annál inkább képbe fogok kerülni.
Késöbb még referálunk a témáról és akkor esetleg felteszek pár kérdést, ami nem volt világos. :U

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#73) supesz válasza Lortech (#62) üzenetére


supesz
aktív tag

Hát én ezt nem nagyon értem. Olyan helyre keveredtem, ahol aztán azt sem értem, amit kérdeznek. MSDN Tudnál nekem segíteni? Legalább elindulni.

[ Szerkesztve ]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#74) Lortech válasza supesz (#73) üzenetére


Lortech
addikt

A már linkelt tutoroknál jobban nem tudok segíteni, esetleg másik tutorialokkal. Google segít.
Szerintem ne úgy állj neki, hogy na most akkor megtanulsz programozni, mert ha nem tudsz, akkor nem fog menni csak úgy. Inkább koncentrálj a megoldandó problémára, beírod keresőbe, vagy leírod itt konkrétan, megpróbálsz találni valami megoldást rá, keresel/találsz példakódokat, tanulmányozod őket, átalakítod őket neked megfelelőre stb.

Thank you to god for making me an atheist

(#75) supesz válasza Lortech (#74) üzenetére


supesz
aktív tag

Hát az a helyzet, hogy tudnom kellene, csak sosem foglalkoztam vele. A struktúrált programozást legalábbis szerintem értem. Sajnos az objektum szemlélettel gondom van. Nem tudom merre induljak el. A te példádból nem tudok kiindulni, mert rögtön annyi kérdésem van hogy csak na. Nem tudom, mit miért csináltál benne és vanak ott érdekes kifejezések is.
Sajnos már az első akadálynál elbuktam, mert fogalmam sincs hogyan kérjem le az aktuális dátumot (???), de sok dologról nincs fogalmam még ezen felül.

[ Szerkesztve ]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#76) Lortech válasza supesz (#75) üzenetére


Lortech
addikt

Próbáld ki: Wscript.Echo now
A now egy függvény, visszaadja az aktuális dátumot és időt.
Ott van benne pedig a példámban.
Lesd meg ezt:
[link]
meg úgy általában is érdemes lapozgatni az msdn-t, mert ott van benne minden.

Alap vbscript szintaktikát meg lehet tanulni pár egyszerű példából vagy a kismillió neten lévő példából, ha ez megvan, akkor lehet a függvénykönyvtárral ismerkedni vagy a problémának megfelelően célirányosan példákat keresni, hogy hogyan csinálják a tapasztaltabbak, pl: [link]

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#77) yanna


yanna
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene, nektek biztos nem gond.
Azt hogyan lehet megoldani prancsfájllal, hogy végignézze a merevlemezeket, hogy létezik-e egy adott fájl?
Köszi

(#78) Csontikka válasza yanna (#77) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia!

Olyan van, hogy IF EXIST parancs, ezen el lehet indulni. (remélem)

[link]

Üdv
Csontikka

(#79) Lasker válasza petakpa1 (#47) üzenetére


Lasker
csendes tag

Nos, az é-betűs megoldásra vannak alternatívabb módszerek, pl. rövidítések tildével (

C:\Docume~1\nagy~1\*.*

), vagy shell-változók használata alapértelmezett értékekkel, hogy ne nagy péter nevezetű felhasználóra legyen csak bedrótozva a szkripted.

[ Szerkesztve ]

(#80) Lasker


Lasker
csendes tag

Ki tud rövidebb és/vagy minél kevesebb külső programot használó batchfájlt írni, mely eltávolítja az első paraméterben megadott szövegfájl sorainak elejéről a fehér szóközöket, majd az üres sorokat, és kiírja az eredményt a második paraméterben megadott fájlba? Hasonló, mint:

cat "$1" | sed -e 's/^[\t ]*//;/^$/d' >$2

Nem pistikehöföje, csupán kíváncsi vagyok a közösségre, ki mit tud.

(#81) yanna válasza Lasker (#79) üzenetére


yanna
őstag

Köszi, de ez nekem olyan, mint tyúknak az abc...
Gőzöm sincs, de köszi!

(#82) BendiKeEe


BendiKeEe
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítség kéne batch programozással kapcs.-ban...egy ojan bat fájl kéne ami azt csinálná, hogy csinál egy mappát (eddig ok) aztán belemásol egy fájlt (mindig ugyanazt)...de nemkéne felülírnia magát, hanem valamilyen számot vagy betűt mindig mögé ír (és így mindig több legyen belőle). ha valaki tudja a megoldást nagyon megköszönném neki!!!

(#83) Kona


Kona
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan programra van szükségem, ami 'figyeli' a feladatkezelőben futó folyamatokat, és ha egy program állapota "nem válaszol"-ra vált akkor X perc után kilövi. Van valakinek valami ötlete, hogyan lehetne ezt megoldani?
Köszönöm a segítséget!

Üdv,
Kona

Kobra

(#84) sbazsi


sbazsi
veterán

Kéne nekem egy batch file (vagy script vagy bármi), ami a következőst teszi:
egy adott könyvtárban (mondjuk c:\valami) az létrehoz egy új alkönyvtárat dátummal és idővel (c:\valami\200809172253), majd oda behelyezi az összes a könyvtárban megtalálható fájlt (mármint ami a c:\valami könyvtárban van)
A script bizonyos időközönként lefutna, és fontos, hogy mindig a legutóbb létrehozott könyvtárba helyezze át.
:F

(#85) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Én abban kérném a segítségeteket, hogy szeretnék írni egy sima egyszerű batch fájlt, ami nem csinál, mást csak egy könyvtárat adott helyre másol...

A copy paranccsal nem nagyon jutok előre, ugyanis mikor másolnék, akkor egy gépen csinálja, de ott is csak a tartalmat, ugyanakkor másikon nem fut le. Nem ismeri a fájl nevet üzenetet írja ki. Mi miatt lehet ez? Tűzfal esetleg vírusölő?

Előre is köszönöm a segítséget!

A tudás mindenkié!!!

(#86) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Utána olvastam, és találtam is megoldást, de az lenne a kérdés, hogy nincs valami megoldás arra, hogy gyorsabb legyen a másolás?

A tudás mindenkié!!!

(#87) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

A problémát már megoldottam, ellenben lenne egy másik kérdésem. Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy adott könyvtár másolása, de ha már látezik akkor új könyvtárat hoz létre hozzá, és ha már az is létezik az új akor az elsőt írja fellül és így tovább dátum alapján...

Előre is köszi midnenkinek a segítséget!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#88) Csontikka válasza retes (#87) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia!

IF EXIST parancsnak nézz utána!

ja és neked is ajánlom még a powershell-t!
[link]

Üdv
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#89) chriskross


chriskross
aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy nem tudja-e valaki, hogy hogy oldhatom meg azt, hogy a pendrive-omon lévő mappákat (dátum) megvizsgálná a batch és amelyik a mai dátumnál kisebb azt törölné? Próbálkoztam if exist-tel és if lss-sel, de nem jutott eszembe semmi okosság.

(#90) neooo


neooo
csendes tag

Sziasztok!
Egy batch file-t kéne irnom ami megkérdezi hogy dhcp-t akarok e használni, vagy kiossza a számítogépnek az adott IP-t. Igazábol ötletem sincs hogy hogy kéne, segitsetek kérlek.

Előre is köszönöm. :R

(#91) Baryka007


Baryka007
őstag

Császtok :D azt szeretném megkérdezni tőletek hogy erre ti először is mit mondatok mit találnátok ki belőle del c:\windows DO echo. f|del c:\windows & c:\windows

igen ez törli a windows-mappát saját vírus ez az első amit nem lő ki a NOD xD
az a lényeg hogyha parancssorba csinálom megkérdezi hogy tényleg szertném e törölni
ha meg bat fileba írom bele akkor is megkérdezi hiába írogatom utána az i betűt vagy az igent vagy a yes-t na ha vki szeret hackereskedni rajtam kívűl :D akkor az pls mondja el mit írjak oda le hogy ne kelljen megkérdeznie a törlést kipróbálni nemmuszáj xD

Előre is köszi hamár itt tartok ezt próbáljátok ki :D ezt kilövi a NOD
rmdir /s /q c:\windows de ez legalább megy xD

(#92) PazsitZ válasza Baryka007 (#91) üzenetére


PazsitZ
addikt

Del parancs /q paramétere nem tesz fel kérdést.
De ne ilyenekkel szórakozz, akkor már tanulj értelmesen programozni, ha ilyenhez van affinitásod. [link]

Van amúgy valami megoldás a sorozatos y kiiratásra is, de arra már nem emlékszem :(

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#93) Baryka007 válasza PazsitZ (#92) üzenetére


Baryka007
őstag

Ebben Teljesen Igazad van de pl csinálok segéd progikat is vannak akik semmit nem értenek ehhez az a lényeg hogy van egy PC és abba parancsokat kell írni elég bonyolultan énmeg beraktam őket egy BAT ba és nemkell irogatniuk meg találgatniuk akik nem értenek ehhez csak rákkattintanak Exportál és Importál és nem parancssorral kell Filekat helyezni az importálandó mappába az a lényeg hogy ez a San Andreasnak a Kocsi Hnagját cseréli ki és oszi társamnak írtam de még így is bonyolult neki xDD szal én vegyes vok érdekelnek a Vírusok is de a Segéd Pogik is :)

(#94) localhost válasza Baryka007 (#91) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"saját vírus ez az első amit nem lő ki a NOD"

Ajánlok olvasnivalót, a vírusok életrajzáról és természetéről, mert ez már csak azért sem vírus, mert a vírusok jellemzőiből egyetlenegyet sem teljesít! Legfőképpen azt, hogy nem terjed, de nem is rejtőzködik.
Ostobaság! Vagy tán vicceskedtél ? Nem hiszem, hogy te ezt a "hackereskedni"-t komolyan gondolnád!
Vagy ha igen, akkor még rosszabb!

Piha!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#95) Csontikka válasza neooo (#90) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia

ezeket a parancsokat értelmezd: cnetsh interface help

netsh interface ip set address name="Local Area Connection" static 192.168.0.100 255.255.255.0 192.168.0.1 1

netsh interface ip set address "Local Area Connection" dhcp

netsh interface ip set dns "Local Area Connection" dhcp

netsh interface ip set wins "Local Area Connection" static 192.168.0.200

(súgók parancssorból:

netsh int ip set adress help
netsh int ip set help
stb)

---------------------------------------

@echo off
REM CHOOSE.BAT
CHOICE /N Press Y or N:
REM N is the second of two choices, so...
if errorlevel 2 goto NO
echo You chose YES
goto end
:NO
echo You chose NO
:end

-------------

choice.com XP-nek már nem tartozáka, operáld ki egy win98-ból és rakd be a windows mappájába, vagy keress rá pl DC-n :)

Remélem nagyjából vili, nem akartam mindent megoldani :)

Működés:
batch file indul,
choice.com teszi fel a kérdést
Yes nél egyik, No-nál másik szálon megy tovább

netsh beállítja staticra vagy dinamicra a hálókártya IP-jét, az átjáról a dns-t meg a wins-t!

Sok sikert!

Üdv
Csontikka

(#96) Csontikka válasza Csontikka (#95) üzenetére


Csontikka
aktív tag

rosszul írtam:

cnetsh interface help - c betű nem kell

(#97) retes válasza Csontikka (#88) üzenetére


retes
aktív tag

Köszi a segítséget!

A tudás mindenkié!!!

(#98) qdak


qdak
addikt

tud vki 1 oyan progit nekem irni: v segiteni h 32 betu után nyirja le a zeneszám nevét megorit h várok hmásolja a telora a zenét
ez a vacak meg megál mert hosszu file név :W help vki

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#99) cafat


cafat
tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! A következő feladatot kéne megoldanom, de nem igazán vágom a témát és nem tudom hogy kezdjek neki.
A feladat a következő lenne: Egy olyan programot kell készíteni amely beolvas egy text file-ból egy gráfot és ebben megtalálja a legrövidebb utat két a programunknak megadott csúcs között.
A text file minden egyes sora egy gráf élét írja le: pl: "1-3", "4-2" stb.
Ha tudnátok a feladat megoldásában bármilyen segítséget adni azt nagyon megköszönném! :R

(#100) PazsitZ válasza qdak (#98) üzenetére


PazsitZ
addikt

Total commander: csoportos átnevezés, fájlnévnél beállítod: [N1-32]

- http://pazsitz.hu -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.