Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) morfondőr válasza Baryka007 (#450) üzenetére


morfondőr
őstag

Ez sajnos már nekem magas! :B

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#452) cigam válasza morfondőr (#451) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem a késleltetéssel lesz a gond:
A listázást kipróbáltad? Az minden esetben lefutott?
Akkor próbáld ki azt, hogy elötte felszabadítod subst H: /D-vel, és utánna csatold fel azt a könyvtárat amit szeretnél.

Ha így sem megy, próbáld meg egy kis programmal helyettesíteni

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#453) morfondőr válasza cigam (#452) üzenetére


morfondőr
őstag

A listázás működik minden esetben! Kipróbáltam, hogy úgy indítottam, hogy előre beírtam a subst H: /D parancsot, de akkor azt írja ki, hogy "invalid parameter -H". Ezután lefut a fentebb említett parancssor és mégsem csatolja fel a meghajtót.
Van egy olyan ötletem, hogy lefut a subst parancs, azután keressen meg egy bizonyos file-t a H: meghajtón, amit felcsatolt, ha nem találja, akkor futtassa újra a subst parancsot, amíg nem lesz meg. Így addig futtathatja, amíg nem csatolja fel a meghajtót és nem találja meg így a file-t. Csak ez megint meghaladja a képességeimet!
Kérhetnék segítséget?

Szerk: Próbáltam a linkelt programot, de az sem működik újraindítás után. Mindig kézzel el kell indítanom és kiválasztani a mappát!

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#454) morfondőr válasza morfondőr (#453) üzenetére


morfondőr
őstag

Közben sikerült megoldanom a problémát, de lett még egy! :W
Így lehet pl a parancsot újra futtatni (loop):
:start
subst H: E:\Cloud\Skydrive
timeout 3
if exist H:\desktop.ini (exit)
goto start

Viszont a rendszerindításkor csak egyszer futott le. Megnéztem és nem volt a meghajtók között H:, legalábbis a total commanderben. A windows intézőben meg ott figyelt! Szóval eddig is felcsatolta, csak én egyből total commandert indítok, ahol nem jelenik meg. Ez az újabb gondom, hogy miért? :F

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#455) sztanozs válasza morfondőr (#454) üzenetére


sztanozs
veterán

TC-nek kell egy kis idő, mire lefrissíti a felületét. Ha újraindítod, biztos ott lesz - de van olyan is néha, hogy gombként nem jelenik meg, de a legördítő menüben már ott van.

Amúgy nem hálózati mappát próbálsz meg subst-olni így? Storno, most olvasom, hogy nem az... Amúgy a skydrive is lehet a bűnös - lehet, hogy lefoglalja a rendszer a mappa lekérésével és emiatt késik a subst...

Ezt találtam még neked - subst helyett registry:
Inconstancy

However restart of a system destroys a virtual disk. What to do? A disk can be created after startup. But what to do, when a disk is needed on early steps of a startup? For example, to run services? There is system feature to start a virtual disk from the system registry:

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\DOS Devices]

"H:"="\\??\\E:\\Cloud\\Skydrive"

It is enough to create a text file with the extension .REG and run it. When the next starting up of a system, the virtual disk will be exist at logon. It needs to define a name of disk and path. Note that each backslash in the path is doubled.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#456) morfondőr válasza sztanozs (#455) üzenetére


morfondőr
őstag

Hiába indítottam újra többször a TC-t, nem jelent meg a legördülőben sem! De szerintem a TC-vel lesz a gond, mert pl. a hozzáadott hálózati meghajtók is eltűnnek újraindítás után, hiába pipálom be, hogy bejelentkezéskor újracsatlakoztassa. Csak az nem zavar annyira, mert azokat ritkábban használom...
Kipróbálom a registry-s megoldást is holnap, mert a céges gépen van ez a móka!

Köszi mindenkinek a segítséget! :R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#457) cigam válasza morfondőr (#456) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Uh... Arra még nem gondoltál, hogy ezt a cudálatos TC-t lecseréled egy működő megoldásra?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#458) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

sziasztok,
amatőr kérdés, mert nem értek hozzá:
Mit csinál az alábbi parancs a .bat fájlban? Nyilván elindítja az exe-t, gondolom, hogy nem kér jelszót, de a végén a %1 %2 %3?

start \\server\1\teszt.exe datadictalias=proba NO_PASSWORD %1 %2 %3

köszi előre is

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#459) cigam válasza zjuhasz (#458) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

a bat-nak megadott paramétereket adja tovább.
PL. ezfutmost.bat alma korte kave
az alábbi sort eredményezi a bat-on belül:
start \\server\1\teszt.exe datadictalias=proba NO_PASSWORD alma korte kave
Nem szükséges az összes paramétert megadni, ekkor egy üres érték kerül behelyettesítésre

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#460) Chello


Chello
tag

Hali.

Hogyan néz ki egy eszközpéldány azonosító ?

Ki tudtam olvasni, de ne tudom eldönteni mettől meddig érvényes a karakterlánc.

Ponty, szálka nélkül.

(#461) Chello


Chello
tag

Devcon-nak kéne.

devcon remove =diskdrive *azonosító*

A hosszú vonaltól nem írtam be csak azelőtt.

Ki is adja a teljes azonosítót majd közli, hogy failed.

Ponty, szálka nélkül.

(#462) Csontikka válasza Chello (#461) üzenetére


Csontikka
aktív tag

pl.:

devcon remove “@PCI\VEN_14E4&DEV_1600&SUBSYS_01C21028&REV_02\4&378EDFA4&0&00E2″

[ Szerkesztve ]

(#463) sztanozs válasza Csontikka (#462) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez biztos elég kell legyen - eszközre:
VEN_14E4&DEV_1600 - bár ez nem kötet azonosító, hanem eszköz azonosító... ezzel még nem tudsz kötetet leválasztani.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#464) sztanozs válasza Csontikka (#462) üzenetére


sztanozs
veterán

Itt találsz devcon-es példákat: [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#465) Csontikka válasza Chello (#461) üzenetére


Csontikka
aktív tag

ugye "run as administrator"-al futtatod a parancssort?

(#466) Chello


Chello
tag

Igen és az a bajom, hogy pontosan a kötet leválasztása miatt kellene, de ha van más ötletetek win alatt parancssorban akkor hajrá.

Leszedtem róla a labelt és a mountot és el nem tudom képzelni miért nem lehet letiltani.
Mi tartja vissza?

Pont ez a bajom egyébként, hogy mindenhol pci példát írtak remove-ra nem lemezeset, de elvilg jó kéne legyen amit írtam.

Amúgy nemtaláltam a megadott oldalon sem példát lemezzel. (Lehet, hogy csak én nem)

[ Szerkesztve ]

Ponty, szálka nélkül.

(#467) Chello


Chello
tag

Igen cmd/s

Ponty, szálka nélkül.

(#468) SureStudio


SureStudio
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy milyen fajta használható, célszerű és szükségszerű programokat lehet írni?

*-._.-* *-._.-*-* [SureStudio] *-*-._.-* *-._.-*

(#469) cigam válasza SureStudio (#468) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Ezt kicsit bővebben?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#470) SureStudio válasza cigam (#469) üzenetére


SureStudio
tag

Nézegettem leírásokat, már úgy meg is értettem meg minden. De arra lennék kíváncsi, hogy mi értelme van? Tehát olyan programot szeretnék írni ezen a nyelven aminek van "célja", haszna! Valamiféle "segítőprogram" :DDD

*-._.-* *-._.-*-* [SureStudio] *-*-._.-* *-._.-*

(#471) Chello


Chello
tag

Ja k mindegy bene van a parancssorban fejből nem tudom.

Ponty, szálka nélkül.

(#472) cigam válasza SureStudio (#470) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát n+1 olyan apró feladatot tudsz megoldani, amit ha neked kézzel kéne 1esével bepötyögni, akkor
- megőrülnél az unalomtól, mire 1-esével kiadod a parancsokat
- nagyon sokáig tartana mire végzel.

Pl. időzítve, vagy kézzel indítva biztonsági másolatot készíthet bármiről. Törli a különféle átmeneti temp fájlokat, ....

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#473) cigam válasza cigam (#355) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Akadt egy kis problémám a dátummal, és fájl/könyvtár nevekkel.
Ha
set FileDate=%date:~10,4%_%date:~4,2%_%date:~7,2%
dir \\szerver\megosztas\%FileDate%

nem működik, de a
dir \\szerver\megosztas\%date:~10,4%_%date:~4,2%_%date:~7,2%
működni látszik.

Miért? Mi a difi?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#474) Csontikka válasza cigam (#473) üzenetére


Csontikka
aktív tag

nem lehet hogy csak ennyi a baj?

dir "\\szerver\megosztas\%FileDate%"

mit ír ki amikor nem működik?

[ Szerkesztve ]

(#475) cigam válasza Csontikka (#474) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem, sajna nem ez a gond. Ja, igen amikor lefut, látszólag kap értéket, de nem helyettesíti be:
változóval:

set datum = 05_07_2013
dir "\\szerver\\megosztas\"

változó nélkül(dir \\szerver\megosztas\%date:~5,2%_%date:~8,2%_%date:~0,4%):
dir \\szerver\megosztas\05_07_2013
Volume in drive \\szerver\megosztas is DATA
Volume Serial Number is ...

Directory of \\szerver\megosztas\05_07_2013

2013.05.07. 08:00 <DIR> .
2013.05.07. 08:00 <DIR> ..
...

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#476) cigam válasza cigam (#475) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Közben leesett: Nem szabad ilyen nagyvonalúan bánni a szóközökkel:
datum = 05_07_2013
Amint kivettem a szóközt, helyreált a világ rendje:
datum=05_07_2013

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#477) Jorus


Jorus
nagyúr

Mi lenne a legegyszerűbb megoldás arra, hogy egy könyvtárba ömlesztett nagy számú képet szét lehessen válogatni külön könyvtárba a készítés dátuma alapján? A filenevek nem tartalmazzák a dátumot.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#478) sztanozs válasza Jorus (#477) üzenetére


sztanozs
veterán

exiftool

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#479) Jorus válasza sztanozs (#478) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez pöpec, köszönöm!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#480) vajdahunyad1


vajdahunyad1
csendes tag

Sziasztok

A helyzet az hogy szeretnék egy olyan batch filet írni ami kijelenkeztet DE a helyzet a következő van egy gép amin autologon van egy bizonyos felhasználóval pl:user1 és nekem néha felhasználót kell változtatnom azt tudom hogy xp-nél logoff közben a bal shift win7 nél a jobb shift de win7 nél nem működik igazán olajozottan. Úgyhogy a lényeg az auto logon beállítás megmaradjon de mégis kikellene lépnem és sajnos nemtudom hogy hogy kellene ezt megoldani :(

(#481) Csontikka válasza vajdahunyad1 (#480) üzenetére


Csontikka
aktív tag

shutdown /l

a többit nem értem :)
(egy sima kijelentkezés miért befolyásolná az autologon-t?)

[ Szerkesztve ]

(#482) vajdahunyad1 válasza Csontikka (#481) üzenetére


vajdahunyad1
csendes tag

Mert ha kijelentkezek akkor automatikusan visszajelentkezik nekem pedig a lényeg hogy ne jelentkezzen vissza automatikusan hanem át tudjak jelentkezni. pl: Autologonon van az user1 ha kilogolok akkor visszalogol user1 el de én váltani akarok user2 re ilyenkor logoff és valamelyik shift hosszan nyomásával nem jelentkezik vissza autoba hanem ctrl+alt+del enyomása után válthatok felhasználót tegyük fel hogy váltok is user2 vel bejelentkezek itt ügyködök... telepítek stb mivel ez a rendszergazda és ha kilogolok (csak simás shift nyomása nélkül) automatikusan user1 el bejelentkezik. Remélem érthetően mondtam el :) és az a lényeg hogy kell egy batch file amivel ezt a shiftes dolgot kikerülöm mert nem mindig működik rendesen

(#483) Csontikka válasza vajdahunyad1 (#482) üzenetére


Csontikka
aktív tag

hogyan állítottad be ezt az autologon-t?

Az én gépem is autologon-ol, de ha kijelentkezik nem jelentkezik vissza magától, csak ha újraindítom és eddig bármelyik gépen ahol ez be volt állítva így működött.

(#484) vajdahunyad1 válasza Csontikka (#483) üzenetére


vajdahunyad1
csendes tag

Pedig az autologon-nak pont az a lényege hogy automatikusan visszajelentkezik. Ha nem jelentkezik vissza automatikusan akkor az nem autologon. Am Szintén batch fileval :) meg lehet adni ha jól emlékszem a registrybe van egy olyan sor hogy autologon és ott 1-esre kell állítani de am win7 nél hiányzik is ez a sor úgyhogy be kell írni és ugye azt is meg lehet mondani hogy milyen userrel logoljon be

(#485) vajdahunyad1 válasza Csontikka (#483) üzenetére


vajdahunyad1
csendes tag

Jah tudom mire gondolsz... :) Több usered van és bejelentkezésnél te mondod meg hogy melyikkel logoljon be... Jaja nekem is be van az is állítva. De ez egy kicsit más.

(#486) Csontikka válasza vajdahunyad1 (#485) üzenetére


Csontikka
aktív tag

akkor ezek szerint mást hívunk autologon-nak :)

de azt nem értem, elmondásod alapján neked is épp arra lenne szükséged amit írtam.
PC indulásakor ne kérjen jelszót, de ha kijelentkezel, akkor bármilyen userre át tudj jelentkezni:

ezt pedig így tudod elérni:
cmd
control userpasswords2
ráállsz arra a userre akivel induljon a gép, felül kiveszed a pipát, nyomsz egy alkalmaz-t, beírod a jelszót restart és kész.

Nem kell hozzá semmi registry trükközés és hasonló és független attól, hogy hány helyi usered van a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#487) sztanozs válasza Csontikka (#486) üzenetére


sztanozs
veterán

Elméletileg a registry hackelés is ugyanezt csinálja - csak közvetlenül írod be két mezőbe a felhasználónevet meg jelszót. Én nem tapasztaltam még, hogy kijelentkezés után újra bejelentkezne, csak újraindulás után...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#488) Csontikka válasza sztanozs (#487) üzenetére


Csontikka
aktív tag

detto, ezért furcsálom én is ezt a visszajelentkezést...

Ismerem a reg hacket is, de azt csak ott használom ahol házirend miatt ez a beállítás nem működik.

Bár ez azért annyival elegánsabb, hogy ilyenkor a jelszavad nincs legalább direktbe beírva a registry-be. :)

[ Szerkesztve ]

(#489) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Egy batch módosítását próbálom elkövetni, hogy bizonyos időközönként (legyen fél óra - 1800s) futtassa a scriptet. Az eredeti kód:

@echo off
color 17
taskkill /F /IM Origin.exe
"D:\Program Files (x86)\Origin\Origin.exe"
pause

Letöltöttem a sleep.exe segédprogramot innen.

Ahová jutottam:

@echo off
color 17
:label
taskkill /F /IM Origin.exe
"D:\Program Files (x86)\Origin\Origin.exe"
sleep 1800
goto label

A baj, hogy csak egyszer fut le (rendszergazdaként futtatom, 64 bites W8 Pro), persze rövid időközökkel próbáltam ki. A sleep.exe ugyanazon mappában van, mint a .bat fájl.

(#490) Csontikka válasza molnarpeter (#489) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

a sleep-.exe én úgy tudom nem fut a 64 bites windows-on, mert 16 bites alkalmazás, viszont szerintem a timeout utility ott van a system32-ben, ha nincs akkor pedig ping paranccsal is meg lehet oldani a várakoztatást: (pl. várj 3 mp-et: ping 1.1.1.1 -n 1 -w 3000 > nul)

Índításhoz pedig a start parancsot használd,különben csak akkor megy tovább a következő sorra, ha bezártad az alkalmazást.

(Alapértelemezetten olyan, mintha start /wait -el indítanál, ha nem írod ki)

szerintem így jó lesz:

@echo off
color 17
:label
taskkill /F /IM Origin.exe
start /d"D:\Program Files (x86)\Origin" Origin.exe
timeout 1800
goto label

Üdv,
Csontikka

(#491) molnarpeter válasza Csontikka (#490) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szuper, köszönöm a segítséget :R

(#492) Baryka007 válasza Csontikka (#490) üzenetére


Baryka007
őstag

Ha valakit érdekel nekem van egy sleep batchem amit nagyon egyszerű felhasználni....

:SLEEP
SETLOCAL ENABLEEXTENSIONS
(SET TIME=)
IF "%1"=="" (GOTO :EOF)
(SET /A LIMIT=0)
(SET /A LIMIT=%1)
IF %LIMIT% LEQ 0 (ENDLOCAL & GOTO :EOF)
(SET /A CONT=0)
:TIME
(SET MIRROR1=%TIME:~-4,1%)
:INCREMEN
(SET MIRROR2=%TIME:~-4,1%)
IF NOT %MIRROR2%==%MIRROR1% (GOTO :COUNT)
GOTO :INCREMEN
:COUNT
(SET /A CONT +=1)
IF NOT "%CONT%"=="%LIMIT%" (GOTO :TIME)
ENDLOCAL
GOTO :EOF

Így néz ki bárhova bemásolhatod ezt a programodba ( célszerű leg aljára vagy leg tetejére rakni ) és úgy tudod előhívni ha beírod ezt: Pl 3 mp szünet így néz ki :
CALL :SLEEP 3

(#493) BatchMan válasza molnarpeter (#489) üzenetére


BatchMan
senior tag

1. echo off csak akkor javasolt, ha tényleg zavarnak a hibaüzenetek. Különben lehet hasznos info a kiírt üzenetekben. Sőt szoktam ilyet beszúrni: echo "origin elindult"
2. Bár W8 batch-csel nincs tapasztalatom, szakirodalom szerint ([link] a TIMEOUT parancs lett kifejlesztve erre Win7 óta. A ping-es alternatíva több helyen előjön.
3. A "D:\Program Files (x86)\Origin\Origin.exe" helyett a
D:\Progra~1\Origin\Origin.exe
formát használnám félreértések helyett (ha a W8 ismeri még 8-karakteres figurát)

good luck!

(#494) molnarpeter válasza Baryka007 (#492) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

&BatchMan: Köszönöm nektek is! :R

(#495) Csontikka válasza Baryka007 (#492) üzenetére


Csontikka
aktív tag

használni ténylég egyszerű, de egy csöppet procigyilkos megoldás azért ez a kód :)

Törném le annak a rendszergazdának a kezét, aki ilyen sleep-et ír mondjuk egy logonscriptbe :))

(#496) Csontikka válasza BatchMan (#493) üzenetére


Csontikka
aktív tag

nem kötekedni szeretnék vele, de szerintem épp így lett nem egyértelmű a kód...

Ha /d-vel indítod a start-ot és macskakörmözöl akkor gyönyörűen elkezeli a szóközöket és egyéb lüke karaktereket, míg ha a usernek volt egy "Programok" könyvtára a D gyökérben mielőtt kitette oda az első telepített progiját akkor máris borul a ~1...

(#497) BatchMan válasza Csontikka (#496) üzenetére


BatchMan
senior tag

Mélyen egyet értek, de én dir /x -el mindig lekérdezem a 8-betüs nevet, mielőtt hivatkozom rá. Aki ilyen batchet ír annak ez nem lehet gond. Az igaz, hogy ennek módszernek a hordozhatósága gyengébb, de nem kell figyelni a macskakörmökre, /d -kre. Egy alternatíva.

(#498) sztanozs válasza BatchMan (#493) üzenetére


sztanozs
veterán

fél-off:

echo off-fal nem a kimemetet nyomod el (ergo nem lesz kimeneted), hanem az echo-zott sorok elé nem írja ki, hogy echo...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#499) cigam válasza sztanozs (#498) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

+ saját magát is elrejti

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#500) sztanozs válasza cigam (#499) üzenetére


sztanozs
veterán

Csak, ha odatolod elé a @-ot ;)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.