Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

systeminfo | find /i "Operációs rendszer neve"
systeminfo | find /i "Operációs rendszer verziója"
ipconfig | find /i "IPv4-cím"

Van egy batch filem amiben a fenti kódrészlet van. Lefut, de nem adja be. Ezután még egy pause van és vége.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#552) cigam válasza PumpkinSeed (#551) üzenetére


cigam
félisten

Mit nem ad be?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#553) PumpkinSeed válasza cigam (#552) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Semmit.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#554) cigam válasza PumpkinSeed (#553) üzenetére


cigam
félisten

Milyen (nyelvü) oprendszer? a sima sysinfo kimenetében van "Operációs rendszer neve"
Pl. W8.1 alatt a systeminfo | find /i "Os Name" működik.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#555) PumpkinSeed válasza cigam (#554) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Egyesévvel megnéztem cmd-ben lefutnak és a kimenet rendesen kiírja a paramétereket, de batch file-be átültetve már nem megy.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#556) cigam válasza PumpkinSeed (#555) üzenetére


cigam
félisten

Persze mert más a codepage. Ha bekapcsolod a viszhangot, te is látod, hogy az ékezet bekavar:
>systeminfo | find /i "Operßciˇs rendszer neve"
>systeminfo | find /i "Operßciˇs rendszer verziˇja"
>ipconfig | find /i "IPv4-cÝm"

Ne notepaddal szerkeszd, hanem olyannal ami tud 852-es kódlapot használva menteni. pl AkelPad

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#557) Baryka007 válasza cigam (#556) üzenetére


Baryka007
őstag

vagy írd be a batch elejére hogy
chcp 1250

és onnantól kezdve tudsz ékezetet gépelni a batchbe ;)

(#558) PumpkinSeed válasza cigam (#556) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ez volt a probléma köszönöm. :) :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#559) cigam válasza Baryka007 (#557) üzenetére


cigam
félisten

Nekem ez nem működik:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#560) Baryka007 válasza cigam (#559) üzenetére


Baryka007
őstag

Nekem viszont ment :||

(#561) cigam válasza Baryka007 (#560) üzenetére


cigam
félisten

Oké lehet, hogy jól fut le, és ha ezt másolom ki egy notepad-ba megint helyreállnak az ékezetes bötük. A DOS ablakban továbbra is krikszkraksz. Bár ez inkább kozmetikai hiba.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#562) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Na én most megkapom az adatokat, de karakterkódolási hiba van benne, pedig a chcp 1250-et is beletettem. A kimenetben van a hiba.

Illetve az ipconfigos részt, még mindig nem kapom meg. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#563) Baryka007 válasza PumpkinSeed (#562) üzenetére


Baryka007
őstag

Így próbáltad már?

>> valami.txt systeminfo | find /i "Operßciˇs rendszer neve"

Így ki írja szöveges dokumentumba ( elvileg ékezetes betűkkel ) bár még nem teszteltem...

[ Szerkesztve ]

(#564) PumpkinSeed válasza Baryka007 (#563) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Működik.

Viszont van egy ilyenem:

cd C:\Program Files (x86)\DOSBox-0.74
DOSBox.exe
echo SZAR!
mount G: E:\bc
G:
cd bc
cd binmo
bc

Ez megnyitja a DOS-box-ot, majd elhal. A DOSBox nem hajt végre semmit. Hogyan lehetne ezt megcsinálni?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#565) Csontikka válasza PumpkinSeed (#564) üzenetére


Csontikka
aktív tag

úgy, hogy ezt a részt a dosbox autoexec.bat-jába rakod:

mount G: E:\bc
G:
cd bc
cd binmo
bc

[ Szerkesztve ]

(#566) PumpkinSeed válasza Csontikka (#565) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hogy micsoda? Ezt nem értem. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#567) Csontikka válasza PumpkinSeed (#566) üzenetére


Csontikka
aktív tag

2 megolás van, vagy a "belső" c:\autoexec.bat-ba rakod bele a batch azon részét aminek "belül" kell végrehajtónia.

link

2. megoldás, hogy készítesz egy config filet és azzal hívod meg a dosbox-ot.

első körben ezeket tanulányozd át. a 3.ban amit te szeretnél, de az első kettő is kellhet a megértéséhez:

1
2
3

[ Szerkesztve ]

(#568) PumpkinSeed válasza Csontikka (#567) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Csináltam egy autoexec.bat-ot benne ami kell beletettem a dosbox mappájába C/progfájl/dosbox... Nem megy. Csináltam egy autoexec mappát beletettem nem megy. Csináltam egy cdrive mappát beletettem nem megy.

A DOSBox options.bat-ba beleírtam, hogy autoexec.conf-t indítsa el, majd azt létrehoztam, de az se megy. Én vagyok ilyen hülye?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#569) Csontikka válasza PumpkinSeed (#568) üzenetére


Csontikka
aktív tag

van a dosbox.conf-ban egy [autoexec] rész

az alá írd be amit el szeretnél indítani.

Win7 alatt ezt a filet az alábbi mappában találod:
c:\Users\%USER%\AppData\Local\DOSBox\

(#570) PumpkinSeed válasza Csontikka (#569) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezt nem találtam. :) Köszönöm. :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#571) looser


looser
addikt

Sziasztok! Valaki írna nekem egy olyan batchet, amely egy textfilet (első paraméter) feldarabol és a darabjait növekvő számsorba rendezve leteszi egy tetszőleges mappába (második paraméter) vagy akár ugyanoda leteszi *.vcf néven? Egy vCard-ot szeretnék darabolni, de órák óta küzdök és egy rakat alkalmazást kipróbáltam, de mindegyik elhasalt ezen a "feladaton". Maga a .vcf file (névjegyzék) egy elhalt androidos telóról való, amit egy Nokia 3110-be szeretnék feltölteni, de a PC Suite az első nevet hajlandó csak betölteni. 1500+ nevet tartalmaz a vcard, így nem szeretném egyenként szétdarabolni...
Nagy köszönet a segítségért! :R

Apropó: a BEGIN:VCARD sor előtt és az END:VCARD sor után kellene vágnia.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#572) sztanozs válasza looser (#571) üzenetére


sztanozs
veterán

splitvcf.vbs

filename = "C:\Temp\textfile"

Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set f = fso.OpenTextFile(filename)

id = 0
Do Until f.AtEndOfStream
line = f.ReadLine
If Trim(line) = "BEGIN:VCARD" Then
startwrite = true
Set fo = fso.CreateTextFile("C:\Temp\" & id & ".vcf", True)
End If
If startwrite Then
fo.Write line & vbCrLf
End If
If Trim(line) = "END:VCARD" Then
startwrite = false
fo.Close
id = id + 1
End If
Loop
f.Close

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#573) looser válasza sztanozs (#572) üzenetére


looser
addikt

Valami gondja van a 4. sorral...

Így indítom:

splitvcf.vbs d:\htc\a.vcf d:\htc\all

A mappanevek és a filenevek is pontosak.

Azt pedig el is felejtettem mondani, hogy nagyon köszönöm, hogy foglalkozol a problémával! :K :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#574) sztanozs válasza looser (#573) üzenetére


sztanozs
veterán

A kód első sorában kell beállítani, hogy hol a fájl - át kell íni a "-ök között. A kimeneti könyvtárak később kell a kódba beírni, de mindjárt megmódosítom neked :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#575) looser válasza sztanozs (#574) üzenetére


looser
addikt

Ne fáradj vele, így is szuper, köszönöm szépen :D :R

#576) sztanozs: máris próbálom :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#576) sztanozs válasza looser (#573) üzenetére


sztanozs
veterán

output dir végére kell lezáró \ :)

if WScript.Arguments.Count() <> 2 Then
wscript.echo "Usage:" & vbcrlf & "splitvcf.vbs filename output_dir"
wscript.quit -1
End If
filename = WScript.Arguments(0)
odir = WScript.Arguments(1)

Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set f = fso.OpenTextFile(filename)

id = 0
Do Until f.AtEndOfStream
line = f.ReadLine
If Trim(line) = "BEGIN:VCARD" Then
startwrite = true
Set fo = fso.CreateTextFile(odir & Right("00000" & id, 6) & ".vcf", True)
End If
If startwrite Then
fo.Write line & vbCrLf
End If
If Trim(line) = "END:VCARD" Then
startwrite = false
fo.Close
id = id + 1
End If
Loop
f.Close

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#577) looser válasza sztanozs (#576) üzenetére


looser
addikt

Anélkül is megcsinálta, csak "all0####.vcf lett belőle :-)
Egyszerűen szuper, köszönet érte, nagyon jó fej vagy! :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#578) Tailor21


Tailor21
csendes tag

Üdv!
Remélem jó helyen járok!

Minden gép indításnál egy ideje ez az idegesítő üzenet jelenik meg. Hogy lehet eltüntetni? Mi okozza ezt?
Win7 64bit

Ha jól emlékszem IP címet néztem meg azóta csinálja ezt

[ Szerkesztve ]

(#579) Csontikka válasza Tailor21 (#578) üzenetére


Csontikka
aktív tag

szerintem inkább itt próbálkozz:

egyébként vagy installáltál valamit ami lefut indításkor, vagy benyeltél valami vírust.
Ha érzel ehhez elég erőd, ezzel a progival valószínüleg elég hamar megtalálható a hibás bejegyzés.
kis infó hozzá

[ Szerkesztve ]

(#580) O$zkł


O$zkł
aktív tag

Sziasztok
szeretnék írni egy egyszerű batch programot ami a felhasználótól kér be egy számot, majd ezt felhasználja a továbbiakban, ezt az adatbekérést hogy tudom megvalósítani ?

"Be the change you want to see in the world"

(#581) O$zkł válasza O$zkł (#580) üzenetére


O$zkł
aktív tag

közben sikerült megoldanom

"Be the change you want to see in the world"

(#582) Baryka007 válasza O$zkł (#581) üzenetére


Baryka007
őstag

set /p a közvetlen.... de külső fájlból is tudsz adatot bekérni így:

for /f "tokens=1,2 delims=;" %%A in (VALAMI.TXT) do (

)

két zárójel között meg azt írsz amit akarsz ez adatbázis szerűen olvas be akármit a programba. Az én példámnál ez úgy működik hogy két mező van (oszlop) majd a rekordokon (sorokon)egyesével végig megy a program amiket úgy kérsz le ha pl az első mezőből akarsz kiolvasni hogy %%A a második meg %%B valamint a fájlban ; ilyen jellel kell elválasztani a két számot, vagy betűket szavakat stb stb....

(#583) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

úgy 1 hete villant át az agyamon, hogy azt a rengeteg előre megírt script-et (batch és powershell), amivel a melóhelyen folyamatosan teleszemetelem az egyik mappámat, talán össze lehetne rakni egy "programba".

eddig egész sok mindenre rájöttem különböző leírások alapján, de van egy olyan hibaforrás, amit sehogy sem sikerül kiküszöbölnöm...

a kérdéses program rész(let):

set /p choice=Válassz! -
ECHO.
if '%choice%'=='0' call MAIN.bat
if '%choice%'=='1' call ip_BP.bat
if '%choice%'=='2' call dom_BP.bat
if '%choice%'=='' goto start
if not '%choice%'=='1'2'3' goto start

amikor választok egy számot, behívja az adott az adott fájlt. ha nem választok semmit vagy nem a felsorolt opciók közül választok, akkor visszamegy az elejére. eddig rendben is van.

viszont! hogyha mondjuk a "dom_BP.bat" fájlból visszalépek a "MAIN.bat" fájlba és "véletlenül" nyomok egy entert, akkor a legutóbb választott karakternek megfelelően viselkedik.
ez nem egy hatalmas probléma, de okozhat kellemetlenségeket a későbbiekben, mert elég szerteágazó kis programnak tervezem.
(például legutóbb a "0 - vissza" opciót választottam, véletlenül újra lenyomom az entert és ekkor csinál valami hülyeséget)

eléggé laikus vagyok a témában (gondolom ez le is jött...) de remélem, nagyjából érthető, mi is volna a problémám.

előre is köszönöm a segítséget, tanácsokat :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#584) cigam válasza bepken (#583) üzenetére


cigam
félisten

töröld a %choice% értékét visszatéréskor.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#585) bepken válasza cigam (#584) üzenetére


bepken
veterán

set /p choice= - sorral? vagy hogyan tudom ezt megtenni?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#586) bepken válasza bepken (#585) üzenetére


bepken
veterán

betettem a set "choice=" sort mindegyik script elejére. ez úgy tűnik, meg is oldotta a problémát :)

köszi szépen a segítséget! :R

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#587) bepken


bepken
veterán

a következő lépés - amit kigondoltam - az volna, hogy ezeket a scripteket egyetlen futtatható állományba pakoljam össze.
most épp egy bat2exe nevezetű programmal oldottam meg mindezt, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a módszer teljesen biztonságos... (tekintve, hogy az avira már kétszer beriasztott, mióta a "complie" gombbal molyolok :D )

van erre a célra jól bevált program/módszer?
sokkal kényelmesebb és esztétikusabb volna az egész, ha ezt a lépést sikerülne valahogy összehoznom. sőt a legkényelmesebb az volna, ha én szabhatnám meg, hogy hová csomagolja ki ezeket a fájlokat (amolyan installer "stílusban")

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#588) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Hogyan tudom a rendszer időt lekérdezni egy batch fileban?

Elég lenne, csak az órát lekérdezni, vagyis inkább jobb is lenne. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#589) PumpkinSeed válasza PumpkinSeed (#588) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Solved

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#590) bepken


bepken
veterán

adott egy Ethernet nevezetű helyi kapcsolat. a következő paranccsal küzdök:

netsh interface ip set address name="Ethernet" static 192.168.2.%ip% 255.255.255.0 192.168.2.1 1
ahol ugye "Ethernet" a kapcsolat neve, az %ip% a változó, amit korábban kell megadni

le is fut, be is állítja a megfelelő címeket, viszont ezután megy tovább a script, a netsh interface ip show config paranccsal lekérdezem a konfigot, de valamiért éppen csak az IP címet nem mutatja...
ha mauálisan kérdezem le, akkor viszont ott van. na ezt magyarázza el valaki :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#591) Csontikka válasza bepken (#590) üzenetére


Csontikka
aktív tag

ha vársz kicsit a két parancs között, akkor is ugyanez a jelenség?

(#592) bepken válasza Csontikka (#591) üzenetére


bepken
veterán

megoldódott közben, alaposan benéztem...a codepage kavart be - ha jól gondolom. a script-ben 1252 szerepelt, az ankelpad-ban pedig 852-essel mentettem el mindegyiket. aztán gondolom ez futtatáskor már nem igazán tetszett neki. aztán hogy mi csúszott el annyira, hogy épp az ip címet nem írta ki a netsh paranccsal....
lényeg, hogy miután átjavítottam 852-re a script-ben is, azután már jól működik :)

na de van még kérdésem bőven, remélem nem gond :D

szóval hogyan tudnám két változó értékét összefűzni, majd ezt harmadik változóként alkalmazni?
"terem száma"-"gép száma" >> ezeket összefűzve állna össze a gép neve, például "120-13"

a következő lépésben pedig ez alapján az érték alapján szeretném módosítani a gép nevét.
ahogy olvasgattam, nem igazán van mód arra, hogy egyszerűen csak lecserélje, mert be kell írni a jelenlegi gép nevet is....

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#593) bepken válasza bepken (#592) üzenetére


bepken
veterán

így sikerült megoldani:

set /p class=Terem száma:

...

set /p pc=Gép száma:

....

WMIC computersystem where name='TEST-PC' call rename name='%class%-%pc%'

viszont az aktuális név így muszáj, hogy fix legyen (ami jelenleg nem probléma, mert éppen klónozás előtt vagyok)
de továbbra is érdekelne, hogy össze lehet e hozni két változót egy változóba

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#594) Baryka007 válasza bepken (#593) üzenetére


Baryka007
őstag

én a helyedbe egy külső txt fileba írnám ki a két változót majd egy for /f es ciklussal olvasnám vissza őket %%A és %%B néven

Bár nem egészen tiszta hogy mit is akarsz csinálni

(#595) bepken válasza Baryka007 (#594) üzenetére


bepken
veterán

amit szeretnék:
először kérjen be egy számot, ez a "terem száma"
majd kérjen be egy újabb számot, ez a "gép száma"
végül ezt a két változót fűzze össze kötőjellel elválasztva (pl.: 130-12)

eddig el is jutok, igazából a gépnevet is módosítja a számomra megfelelő formátumban. csak gondoltam van arra is mód, hogy ne figyelje az aktuális gépnevet, egyszerűen csak írja felül azzal, amit korábban bekért.
(mint pl.: egy ip-cím módosításakor)
ebben az esetben tudnám használni korábban konfigurált gépeken is, ahol még nincs egységes gépnév. (ergo mindig külön be kéne kérni azt is)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#596) Baryka007 válasza bepken (#595) üzenetére


Baryka007
őstag

a rename ciklust / program részletet be tudnád ide másolni nekünk ? Szerintem ott kell valami kapcsolót berakni hogy a felülírást rákérdezés nélkül automatikusan megcsinálja, ebben biztos vagyok! :)

(#597) bepken válasza Baryka007 (#596) üzenetére


bepken
veterán

tényleg ennyiből áll az a rész, ahogy fentebb írtam:

ECHO írd be a terem számát!
ECHO.
set /p class=Terem száma:

cls
ECHO írd be a gép számát!
ECHO.
set /p pc=Gép száma:

WMIC computersystem where name='TEST-PC' call rename name='%class%-%pc%'

úgy oldottam kerültem meg a problémát, hogy csináltam egy klónt, ahol a gép neve TEST-PC

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#598) sgx


sgx
tag

Sziasztok!

Adott ez a kis programreszlet:

@Echo.
@copy %instpath%\Idoszinkron\BATCH\\timeserv.exe %Windir%\system32
@if %errorlevel% EQU 0 echo TimeServ.exe masolasa megtortent!
@if %errorlevel% NEQ 0 echo !!!TimeServ.exe NEM tortent meg!!!
@Echo.

A batch utáni 2 "\\" jel mit takar? az eleresi uthoz nem lenne eleg csak "\"? igy nem syntax error-ra kéne futnia a programnak?

(#599) Baryka007 válasza bepken (#597) üzenetére


Baryka007
őstag

WMIC computersystem where name='TEST-PC' rename "!name:TEST-PC=%class%-%pc%!"

Próbáld meg így is... talán így lefut mindig ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#600) bepken válasza Baryka007 (#599) üzenetére


bepken
veterán

dehát a névnek így is fixnek kell lennie, nem?

sajnos továbbra is azt írja ki, mint az én verziómban: "No Instance(s) Available." (ha csak nem TEST-PC a neve)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.