Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19751) thomas4


thomas4
csendes tag

CPU típusa DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333)! Alaplap neve ASRock P45TurboTwins2000 (3 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN)! Rendszermemória 2048 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM) Az XP van fenn SP3-al!

(#19752) sto1911


sto1911
veterán

Udv!

P4 3 Ghz proci (+ NF2 alaplap, DDR1 ramok) melle kellene venni egy regebbi AGP kartyat, amit a proci maximalisan ki tud hajtani.

GTA Vice City, NFS Carbon, hasonlok fussanak rajta jol.

(#19753) thomas4


thomas4
csendes tag

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P45TurboTwins2000

(#19754) ProRobchee


ProRobchee
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy leadtek 9600gt + egy accelero s1 rev2 borda. A voltage regulatorok az eredeti hűtéssel nem értek a bordához, csak a venti fújt oda levegőt. Az accelero bordái meg nem kompatibilisek ezzel a kártyával (nem férnek oda). Így elkezdtem átszabni a kis bordákat, hogy elférjenek. A kérdésem: a feltöltött képeken mit kell még bordával ellátni? Az baj, ha olyat is lebordázok, amit nem kéne? A felénél tartok, jó lesz ez így? A válaszokat előre is köszönöm!
A képek:
[link]
[link]

UI: Ha ide nem jó, melyik topicba való a kérdésem?

[ Szerkesztve ]

(#19755) kem


kem
addikt

Sziasztok!

8600GT-t hogyan kötök rá TV-reHDMI csatlakozóval? Hang mennifog ezen, vagy azt hangkártyábol JAck-RCA-val kell?

Köszi!

(#19756) Qru válasza kem (#19755) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DVI-HDMI kábellel pl. Hangok a hangkariról tudod átkötni, mert ha jól tudom csak a Radeonok tudnak hangot is közvetíteni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#19757) kem válasza Qru (#19756) üzenetére


kem
addikt

Köszi, akkor nem is beszélem rá ismerőst erre a kábelre, marad a (DVI - d-sub) - (d-sub - d-sub) megoldás, és RCA-val a hang.

Köszi!

(#19758) mcsabee


mcsabee
senior tag

Sziasztok!

Ide is leirom a gondom, hatha valaki tud segiteni :-).

Nah, a GTA IV-nel is elojott a melegedes problematikaja (mar korabban is volt egyeb jatekoknal), de itt nem varja meg mig belelendulok az akcioba, kb 1 perc utan sipakol. A kepen latszik, hogy a proci huto, pont a kartya hatara fujja a levegot, ez esetleg problema lehet? (Jah es nincs rajta a haz oldala, de ma veszek egy ventit ra, es kiprobalom, hogy azzal a ventivel mit mutat.) Alap esetben igy nez ki a homerseklet (9 oraja van bekapcsolva a gep). Ez esetleg sok vagy keves, netalan atlagos (a homerseklet ofc)? Most hirtelen nem tudok mit kitalalni, lehet odaallitok melle egy ventit (a nagyobb fajtabol :-D) es kiprobalom, hogy ugy mi a helyzet, mert mostmar kezd idegesiteni... Lehet lecserelem egy 4670-re..., de ezt az 1950-est mar ugy megszerettem, csak ez a melegedes ne lenne ~~. Mondjuk komplett gepet akartam cserelni, de nem ugy jott ossze a cash...

A fontosabb infok:
Videokártya: MSI RX1950Pro (MS-V076)
GPU kódneve: RV570
GPU órajele: 574 MHz (eredeti: 575 MHz)
RAMDAC órajele: 400 MHz
Busz típusa: GDDR3
Busz szélessége: 256 bit
Valódi órajel: 688 MHz (DDR) (eredeti: 690 MHz)
Effektív órajel: 1376 MHz

Stay a while and listen...

(#19759) Varoz


Varoz
őstag

Üdv. Mindenkinek!

Villám kérdés: Melyik Catalyst jó egy 9600Pro alá.
XP-n illetve Vista-n mert Vista-n lesz kipróbálva, de XP-n lesz használva.Mind a kettő 32Bites
Na szóval a kérdés adott várom a válaszokat(Előre is köszi)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#19760) Mian


Mian
aktív tag

Hali Mindenkinek!

Olyan problémám lenne, hogy a monitorom vagy mi váltogatja néha a szineket meg egyéb furcsaságok, a videokártyára gyanakodtam legelőször, de már nem vagyok benne biztos mert előző gépemmel is ilyen gondok voltak (kb fél éve), és ott is rohangáltam a videokártyával mindenhova.
Ma kicseréltem testvérem gépét az enyémmel h a monitor-e a hibás, de ugy tünik hogy nem, mert az ő gépe nem csinál ilyet, az enyém az ő monitorjánál meg ami kb 3om hónapos nem csak h szineket váltogat hanem le is fagy kb 2 percel bekapcsolás után.
Nem tudom már, hogy én lennék ennyire pekhes hogy mindig hibás videokarit veszek vagy mi....(amugy a vicc kedvéért tesóm 9600proja 3om éve meg állandóan lefagyott :) ....) Ha tudtok segíteni azt nagyon megköszönném mert én már nem tudom mi a baja a gépemnek vagy monitoromnak.
A videokarim egy ATI Radeon HD3650
Lehet jönni fognak a Geforce-ok mostmár :S :)

Üdv, Máté.

(#19761) Badman 4ever válasza Varoz (#19759) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A legújabb Catalyst a 8.11 is jó (nálam azzal megy 32bites XP-n).

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19762) Varoz válasza Badman 4ever (#19761) üzenetére


Varoz
őstag

Köszi, de már tárgytalan mert behalt a kari úgy hogy megy vissza a boltba.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#19763) Badman 4ever válasza Varoz (#19762) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Kár érte.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19764) mcsabee válasza Mian (#19760) üzenetére


mcsabee
senior tag

Szamomra egyertelmunek tunik a videkartya hiba, ha a masik monitorral hibatlan volt. En is jartam hasonlo modon egy ATi 9800SE-vel es egy NVidia 6600GT-vel, elsonel szetcsuszott a kep, masodiknal meg foltos volt, fura helyen jottek elo pixelek, amik nem voltak odavaloak. Javaslom, hogy tedd at masik gepbe esetleg, hogyha ot tis hibazdik a kep, akkor tobb, mint valoszinu, hogy videokari hiba van ^^.

Stay a while and listen...

(#19765) Badman 4ever válasza Mian (#19760) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Videókártya lesz a bűnös valószínűleg. Nálam ilyen hiba akkor jött elő, amikor túlságosan túlhajtottam a kártyámat.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19766) suddenly


suddenly
csendes tag

Hy,
volna nekem egy kérdésem. Geforce 9800GTX helyett szeretnék új vga-t venni. A kérdés: vegyek-e még egy 9800GTX-et (addig amíg nem szolgált tökéletesen működött, maximálisan meg voltam vele elégedve), vagy amire még gondoltam, váltsak-e 4850-re? A 9800GTX hogy teljesít a 4850, 4830-al szemben? 4870 azt tudom hogy jobb, lehetséges hogy arra kerül a választás, de az azért jóval drágább, Kérem segítsetek, előre is köszi.

(#19767) Gézengúz válasza kem (#19757) üzenetére


Gézengúz
addikt

Dvi-Hdmi csatlakozás teljesen digitális legalább egy klasszissal jobb vele a kép Tv-n mint analógon...........Megéri a beruházást......

(#19768) z0d1AK válasza suddenly (#19766) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát sztem sli nem éri meg, 4850re még talál-talán szűkösen megérheti lecserélni, de akk inkább 4870, vagy gtx260

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19769) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Üdv!
Sikerült hozzájutnom egy Gecube x1950pro-hoz, az a gond vele, hogy a ventije ördít, sztem folyamatosan 100%-on teker. Ezt hogy lehetne megszüntetni, és tudom, ha kettétöröm akkor megszünik, de előtte kipróbálnék mást is. Rivatuner 2.20-al néztem, de nam adja be a fan fület.
Előre is köszi.

(#19770) VKalman


VKalman
csendes tag

Helló!

ASUS EN 8800 GTS 320 Mb kártya miért melegszik mint a ...? Tudom h elég nagy hőfokon mennek, de néhány játék kb 3 perc után durván szaggat. addig meg full-on jól mennek. fél perc szaggatás, utána jó 3 percig megint. Lavalyst 90 fokot ír GPU-ra.
driverek a legfrissebbek az Nvidiáról.

köszi

(#19771) veresdaniel


veresdaniel
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy 9800GT-t. A régi kártyán egy d-sub és egy dvi-i csatlakozó volt, tökéletesen működött. Ezen 2 dvi-i van. Az egyik monitorom (ami eleve dvi csatlakozós) szépen megy is, de a régi d-sub-os monitoromnak tiszta zöldes a képe, ha a kártyához adott átalakítóval rákötöm.

Miért lehet ez az elszineződés??

Köszi a segítséget.

Veres Dániel

(#19772) Szines1984


Szines1984
csendes tag

Sziasztok!
egy sima PCI express ajzatba raknék egy 9600gt PCI 2.0 (gondolom kompatibilis) mien hátrányok érnek a kártya teljesítményével kapcsolatban?
Előre is köszönöm!

(#19773) lsc válasza Szines1984 (#19772) üzenetére


lsc
nagyúr

Semmilyen hátrány nincs .

Az élet kegyetlen .

(#19774) Qru válasza veresdaniel (#19771) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Próbáld ki másik átalakítóval vagy cseréld fel a portokra kötött monitorokat. Ha úgy is zöld akkor a monitor a ludas.

Nézd meg, hogy az érintkezők nincsenek-e elahjolva pl. Több driverrel is próbáltad?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#19775) Pee-Tee


Pee-Tee
tag

Sziasztok!
Adott 2 laptop, 2 Vga:
Acer - Intel Mobil GMA X1300 128MB
Fu.Si. - Sis Mirage 3+ 64-256MB

A kettő közül melyik használható már játékra is és milyen minőségben?

Előre is köszi.

(#19776) Lenry válasza Pee-Tee (#19775) üzenetére


Lenry
félisten

igazából egyik se, de ha nagyon választani kell, akkor az Intel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19777) veresdaniel válasza Qru (#19774) üzenetére


veresdaniel
csendes tag

köszi, mindent kipróbáltam és a dsub kábel tűkiosztásával lehetett valami. Kicseréltem egy másikra, és azóta jó. A két kábelen más volt a lábak elhelyezkedése.

Veres Dániel

(#19778) Pee-Tee válasza Lenry (#19776) üzenetére


Pee-Tee
tag

Köszi a választ.
Bár elírtam, mert X3100.
Sajnos sejtettem. Ócsó laptop . . .

(#19779) suddenly


suddenly
csendes tag

Hy, kaptam egy hirdetést, hogy 9800GTX-emet, nem akarom-e elcserélni egy Sapphire Ati Radeon 3870X2-re? Én úgy tudom, hogy a 3870X2 jobb mint a 9800GTX, szóval sztem egérné? Ti mit mondtok? Belemennyek?

(#19780) Benhill


Benhill
senior tag

Üdv. Gyors help kellene.

Ez a ket vga mukodik SLI-ben:?

GALAXY 9600GT 512MB Xtreme Tuner PCIE
GALAXY 9600GT 1024MB Xtreme Tuner PCIE

2.8ghz-en Q6600 eleg lesz neki?
8gb ramnak kesobb meg lesz ertelme?:)

(#19781) raskolnikoff válasza suddenly (#19779) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ha crysisozol sokat akkor nem biztos hogy jó üzlet. Amugy többet tud valóban a másik, CF probléma sincs annyi mint egy tényleges CF-nél, viszont sokkal többet fog fogyasztani és melegedni is jobban fog. PH-n van VGA teszt talán még össze is van hasonlitva a kettő.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#19782) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Rögtön kimerítem a kérdéskeretet. ;)
Egy elromlott 6600GT-t kéne valamivel (jobbal) pótolni, ami 10-12k körüli összegbe kerül. Fontos még hozzátennem, hogy FPS játékkal is szóbajön. Kaptam egy ötletet:
- Gainward 9726 BLISS 8400GS 512MB

Szerintem meg:
- Sapphire Radeon HD4350 256MB

Fontos még megjegyeznem, hogy én azért ajánlottam az ATI-t, mert a deszka AMD-s, a chipset pedig az ATI (1150+SB600) terméke.
Melyikkel járna jobban? Esetleg egyéb kártya ötlet? A passzív hűtés nem gáz FPS-hez? Mondjuk egy 8 cm-s venti tudna segíteni a ház hátulján.

Előre is köszönöm a segítséget!

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#19783) raskolnikoff válasza Benhill (#19780) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Úgy tudom ennek nincs akadálya (ezt még vki megerősíthetné), a proci kb elég (de 3 ghzig mehet ha tudja) és én 4 gbnál nem ajánlok se többet se kevesebbet :D

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#19784) ollie válasza ChRiS_RS (#19782) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem semelyik se jó, vegyetek használtan 7600GT vagy 8600GT-t. Esetleg még egy 7800GS/GT is kijöhet ennyi pénzből itt az apróban.
Ha ATI vonalon akartok operálni, akkor X1600XT/X1650PRO a javaslatom (persze használtan), de talán még egy X1800 is kijön ennyiből.

***

(#19785) ollie válasza suddenly (#19779) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én alapvetően ATI párti vagyok, de nem támogatom a 2 GPU-s megoldásokat, mert vannak velük driverproblémák.

***

(#19786) MAC72


MAC72
tag

Sziasztok!
Egy amatőr kérdésem van. :)
Nem tudom kivárni mire összejön a pénzem az új gépre,
egyrészt mert türelmetlen vagyok másrészt meg nem jön össze karácsonyig
a teljes összeg.
A mostani gépem az adatlapomon.
Az a kérdésem, hogy a választott HD4850 kártya beletehető a mostani gépembe?
A mostani alaplapomban még nincs PCI-Express 2.0, csak a régebbi verzió.
Az új csak nagyobb adatátviteli sávszélességben különbözik, vagy a csatolása
is megváltozott méretileg?
Ha működne így, akkor megvenném karácsonyra az új kártyát, meg a VX450-es tápot
a mostani gagyi helyett.
Fél megoldás, de játszani szeretnék ünnepek alatt és a 6600GT már
nem elég a mostani játékokhoz.
Köszönöm !

(#19787) raskolnikoff válasza MAC72 (#19786) üzenetére


raskolnikoff
őstag

a PCIE 2.0 használható 1.0-ban is. adatátvitele nagyobb és több áramot ad le az ujabb, csatolás ugyanaz.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#19788) MAC72


MAC72
tag

Na, ez egy "mostani" probléma. Ezt jól megfogalmaztam! :)

(#19789) MAC72 válasza raskolnikoff (#19787) üzenetére


MAC72
tag

Köszönöm a megnyugtató és gyors választ! :R
Akkor mégis játszom karácsonykor :D

(#19790) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok!

Nem értek nagyon a videókártyákhoz és lehet,hogy értelmetlen lesz a kérdésem de azért felteszem:D:

Most egy Asus X1050 Series kártyám van és szeretnék venni egy Nvidia 8600GT.Szerintetek megéri ez a csere(azaz jóval jobb-e az Nvidia)

Köszönöm előre is!

With every conflict I grow stronger!

(#19791) lsc válasza napoleon2323 (#19790) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen.

Az élet kegyetlen .

(#19792) napoleon2323 válasza lsc (#19791) üzenetére


napoleon2323
tag

Köszi a gyors választ:D :R

With every conflict I grow stronger!

(#19793) suddenly


suddenly
csendes tag

Tehát akkor nem éri meg 9800GTX-ről 3870X2-re cserélni?

(#19794) degu


degu
senior tag

Lesz egy 5000+ AM2-es ketmagos procis gepem... :C
Milyen Nvidia karit erdemes venni bele,ami nem csucskari,de nem is gagyi?
/Jatekgep lesz,de nem a legujabb jatekok,hanem a regebbiek,+egy-ket onlany... :K /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#19795) max20


max20
csendes tag

Hali!

Olyan gondom lenne hogy vettem egy Gigabyte 9600 Gt 512 ddr3 -as típusú videókarit!
3Dmark- ban 5000 ponttal többet kapok mint az előző karimmal! a gondom az hogy viszont COD2 -ben meg egyáltalán nem látni a teljesítmény növekedést , sőtt kevesebb az fps - em mint a régi karival!!!
légyszi valaki valamilyen megoldást mert az örületbe kerget :W

(#19796) z0d1AK válasza degu (#19794) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát ha nem kell csűcskari, akk sztem bőven elég a 8800gt

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19797) lsc válasza max20 (#19795) üzenetére


lsc
nagyúr

Milyen a konfig többi része /proci, ram / ?

Az élet kegyetlen .

(#19798) ollie válasza suddenly (#19793) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor már inkább 4870. X2-őt hanyagolnám.

max20: nincs vsync bekapcsolva? És mennyi az az FPS, amennyinél nincs több?

[ Szerkesztve ]

***

(#19799) degu válasza z0d1AK (#19796) üzenetére


degu
senior tag

Hat megneztem az arlistakat... :O
Koszi a tippet,de egyenlore ennyit nem tudok ra szanni! :W
Talan majd egy ujabb fejlesztesnel...

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#19800) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok.
Lenne egy olyan gondom, hogy vettem egy 8800GT-t, aminek a biosa flashelt a magasabb órajelek érdekében. Eddig Zalman VF1000-rel volt hűtve, de eladtam róla, és szeretném viszarakni a gyári hűtőjét, de nem tudom visszavarázsolni az eredeti biost. Félek hogy megpirul a kártya.
Letöltöttem innét a nvFlash.v5.72-t de nem sikerül a dolog. Próbáltam az eredeti tulaj álltal használt 5.67-es verziót is, de azzal sem megy a dolog.
Felmásolom a flopira az itt leírtak szerint, és azt írja amikor elindítom a gépet, hogy: Vegye ki a lemezt. Nyomjon le egy gombot.
Léci segítsetek, mert baromi fontos, és minnél gyorsabban kellene.
Előre is köszönöm. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.