Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13701) 04


04
tag

Sziasztok srácok!

Ismerősömnek van egy Philips notebook-ja csíkoz, aztán szépen eltünik a kép, majd visszajön és újra csíkoz!

Mitől lehet ez???

(#13702) Csabee. válasza Zanik (#13700) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ehh WD40-et semmiféleképpen ne fújjál bele, egy kompresszorral fújd ki belőle a port, és jó lesz, de lehet hogy csapágyas a venti, azt meg kiszeded és veszel bele pár 100ft-ért újat! :) de WD40et semmiképpen ne fújjál bele, kitől hallottad ezt?

Üdv: Csabee.

(#13703) Csabee. válasza 04 (#13701) üzenetére


Csabee.
nagyúr

lehet a monitornál a szalagok megnyúltak, újra lett telepítve a gép? lehet driver hiba, bár kevésbé hiszem, inkább fizikai gond lehet vele.

Üdv: Csabee.

(#13704) Zanik válasza Csabee. (#13702) üzenetére


Zanik
addikt

Nem emlékszem már, olvastam valahol.
Amúgy nem tűnik porosnak, valószínűbb, hogy a csapággyal van gond. Valami tipp, hogy hol tudnék bele venni megfelelőt?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13705) 04 válasza Csabee. (#13703) üzenetére


04
tag

A gazdája ráütött 1-et! :)

(#13706) Csabee. válasza Zanik (#13704) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hát azt nem tudom sajnos, esetleg a gyártót ha felhívod telefonon, ők tudnak mondani tanácsot hogy hol tudsz beszerezni!:)

04: akkor ne csodálkozzon a gazdája! :)

Üdv: Csabee.

(#13707) 04 válasza Csabee. (#13706) üzenetére


04
tag

A külső csati /DVI/ az müködik csak a saját képernyő nem!

???

(#13708) Oszkár26


Oszkár26
tag

Hello mindenkinek!
Laptopot akarok venni de milyen VGA-sat vegyek ami játszva viszi a HD filmeket????

(#13709) Zanik válasza Csabee. (#13706) üzenetére


Zanik
addikt

Na, most meg pár óra után újra elhalkult. Lehet nem jó a kenése?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13710) Sipi16 válasza 04 (#13707) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ezek után mi a kérdésed?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#13711) vargapter


vargapter
csendes tag

Hello!
vettem egy toshiba a300 1no tipusú notebookot
ott van problémám, hogy az xp sp2 vel 3 perc amíg betölt
illetve vistát nem tudom feltelepíteni rá...
pedig raid vezérlőt is átállítottm és minden települ rendesen, de a compliting installionnál nem megy tovább Nem fagy le, mert megy az a 3pötty de nem mega tovább. Help pls.

(#13712) legiaap


legiaap
nagyúr

Halihó!
Keresem a notebookom sorozatszámát.
Ez a gyári szám akar lenni, mert akkor megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13713) Zanik válasza legiaap (#13712) üzenetére


Zanik
addikt

Válaszoltam rá az Asus topikban.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13714) ArrayOfLilly


ArrayOfLilly
aktív tag

Sziasztok,

ez most egy netbookos kérdés lesz, de felteszem itt is, mert technikai jellegű.

Van nálam egy Toshiba nb100-10y (vagyis XP-s verzió, tehát a problémám nem a közismert linux+audio vs. biosfrissítés).

Szóval van a gép, de nincsen hang.

Ill. ez nem pontos, mert fülessel van, csak a speaker nem szól.

Nem szólt a gyári telepítéssel sem, újrahúztam a következőképp:

BIOS 1.90, frissítve.
Oprendszer XP PRO SP3, legfrissebb gyári driverek, minden alapbeállításokkal.
High Definition Audio Bus Driver is van.

Device manager szerint semmi se sárga felkiáltójeles, vagyis ott minden rendben. Amire ugye bizonyíték az is, hogy fülhallgatóval hallani.

Én ezekre tudok gondolni:

A) Valamit mégis elcsesztem. (És mégcsak rá se jövök, mi az...)
B) Ők szúrtak el valamit és vigyem azonnal szervizbe.
C) Nincs is benne speaker, mi a f...t akarok ennyiért. (Csak nem.)

Nos? Van valakinek valami ötlete?

Üdv,
AoL

ps. C) a manual tanúsága szerint nem lehetséges, ne azt válasszátok.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#13715) Alex123


Alex123
senior tag

Szép estét, sziasztok!

1. adott egy Amilo notebook PI 3525

(ismerősömék vették ballagásra a kislányuknak de ők nem egy nagy számtech. guruk...)

2. elmondásuk szerint "valamilyen" Dos volt rajta...

3. azonnal nekiálltak rátolni egy 32-es win xp-t, természetesen nem sikerült Nekik...

Már telepítettem pár asztali gépet, ezért elhozták hozzám, hogy ugyan kezdjek már vele valamit...

Namármost laptopot eddig nem telepítettem, ezért szeretném kikérni a hozzáértők segítségét, hogy aztán már fel tudjam telepíteni a gépet...

Úgy tudom a gyár win vistát támogat, ez igaz?

Nekik elég lenne egy xp is (gondoltam itt egy 32-es sp3-asra).

Hogyan fogjak hozzá és mik a buktatók?
Hol találok (ha van) telepítőlemezt hozzá (gyárit) v. letölthető valahonnant?

Lehetőleg részletes leírást és segítséget szeretnék kérni.

Előre is köszönöm (a türelmet is).

- Alex -

[ Szerkesztve ]

(#13716) Sipi16 válasza Alex123 (#13715) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ha sata-s vinyó van benne akkor olyan XP-t kell felrakni amiben van integrált sata driver. Ennyi, szerintem semmi más nem kell hozzá.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#13717) Alex123 válasza Sipi16 (#13716) üzenetére


Alex123
senior tag

Ok.

Tehát simán leformázom és telepítek egy sata integrált sp3-as xp-t.

Kipróbálom, köszönöm.

- Alex -

(#13718) Sipi16 válasza Alex123 (#13717) üzenetére


Sipi16
senior tag

Amúgy az a "valamilyen Dos" az "free dos" akart lenni. Így árulják az operációs rendszer nélküli laptopokat.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#13719) ArrayOfLilly válasza Alex123 (#13715) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Amióta több helyen feltettem a kérdésem, azóta 2 másik fórum, közte a Toshiba terméktámogatási oldal mini series alfóruma, teljesen behalt: értsd több, mint 24 órája nem volt hozzászólás - immár más témában sem. :-)

Itt tudom, hogy lassabb egy kérdés átfutási ideje, de sztem itt se lesznek sokan, akiknek van saját ilyen tapasztalatuk.

Ha a konkrét esetre nem is tudtok mit mondani, de ti mit próbálnátok ki még?

Adjam fel és szerviz?

Előre is kösz az ötleteket,
AoL

http://www.arrayoflilly.com

(#13720) Sipi16 válasza ArrayOfLilly (#13719) üzenetére


Sipi16
senior tag

Új a noti? Most vetted? Ha elérhető próbálj meg régebbi drivereket felrakni. Ha az nem segít és garis akkor szervíz.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#13721) ArrayOfLilly válasza Sipi16 (#13720) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Új.

De ott már nem volt több ilyen, csak nagyon hasonló (nevetni fogsz: színében eltérő), amit nem szerettem volna elfogadni helyette, úgyhogy nem akartam 3 napon belül visszavinni, annál inkább márkaszerviz.

Mindenesetre szervizt vélek kiolvasni a válaszból: drivereket végigpróbáltam már egytől-egyig: 1) recovery disk, 2) gyártó honlapja, 3) beszállító honlapja, 4) microsoft update 5) driveragent alapján a nem tökéletes driverekre ad hoc google keresés alapján talált driverek, 6) felhasználók gyűjtései.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#13722) Sipi16 válasza ArrayOfLilly (#13721) üzenetére


Sipi16
senior tag

Már az első nap is rossz volt és nem vitted vissza? :F

Láttam az adatlapodon, hogy NŐ vagy. Milyen színűt vettél?
Azért egy mp3-mal kipróbálhattad volna...

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#13723) ArrayOfLilly válasza Sipi16 (#13722) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Egyrészt igazából nem vagyok benne biztos, mert első nap nem csináltam olyasmit, ami zajjal járt volna.

Tesztelgettem a gépet egyéb szempontokból, amikkel szokott zűr lenni.

Ilyen primitív hibára nem számítottam. :-)

Másrészt a 2. nap már direkt nem vittem vissza, mert megkérdeztem, és cserélték volna egy olyanra, amit nem szerettem volna. (Szerintük ugyanolyan, mert ugyanaz a tartalma, szerintem meg más a típusazonosítója és egyébként is fosszíne (ők halványaranynak nevezik) van. Amúgy igazuk van, én is pontosan ugyanezt mondanám.)

De akkor inkább a szerviz.

Az enyém szép ezüst, és nem látszik rajta a praclinyom. :-)
(Tudod, mindig háttértbeszorítottam a megjelenést a belbeccsel szemben, lásd T61, bár én azt is szépnek látom. Most az egyszer ragaszkodom a hülye ezüstömhöz.)

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#13724) sonykor


sonykor
tag

Internetes videó nézése közben nagyon megemelkedik a laptop ventilátor fordulata és hangja. Ha ilyen laptopalátétet használnék az halkítana a laptopon: [link]? Talán nem melegedne a laptop alja. Van valakinek tapasztalata?

Asus F5Z-AP009 laptopról van szó.

(#13725) Sipi16 válasza sonykor (#13724) üzenetére


Sipi16
senior tag

Próbáld meg, hogy beraksz a laptop alá pár könyvet. Nézz így filmet és akkor megtudod, hogy van-e értelme az állványnak. Amúgy még címlapon van a laptophűtős tesztem.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#13726) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

A GF 9400 vagy a AMD HD3410 "jobb"? (Photosopra melyiket?)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Géza

(#13727) lazlo8


lazlo8
tag

Gondom van a laptopommal. hp compaq nx 6110 nem egy mai darad. Szóval mostanában elöjött az a probléma hogyha letöltök valamit (video avi, tömöritett állomány, telepítő, zene) utána nem tudok vele semmit se csinálni, másolni se, mert ezt irja ki hogy : a file vagy könyvtár sérult nem olvasható (van amikor a letöltés felénél irja ki és ekkor természetesen letölteni nemtudom csak törölni.)

Lefuttatam már virusirtot avg,nod meg spyware keresőt adware de eredmény semmi.

néha mikor bekapcsolom sárga buborékban megjelenik hogy futtasam le a chkdsk-et (meg a chkdsk /f javítás). lefuttatom ellenőriz file rendszer aztán kiír ilyeneket h x file csonkolva lett , meg kereszthivatkozás feloldva másolással.
Ez van amikor megoldja a problémát is minden ok, de van mikor csak 1 oráig vagy 1 napig működik rendesen.

Haverjaim azt mondták hogy kezdjek archiválni mer kezdi megadni magát a masina. Kb. 5éves még csak,
net, office, film nézésre tökéletes mint egy mai netbook. Egy rendszer ujra telepítés megoldhatja a problémám? win xp sp3

(#13728) xedos válasza ArrayOfLilly (#13714) üzenetére


xedos
addikt

Hülye dolog... nem szorult be a fejhallgató csatlakozó érintkezője???
Dugd be, mozgasd meg, majd vedd ki párszor :-)
Sok notin segített!!!

(#13729) xedos válasza lazlo8 (#13727) üzenetére


xedos
addikt

Winyót kellene cserélni -szerintem!

(#13730) ArrayOfLilly válasza xedos (#13728) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Köszi, megpróbálom.

http://www.arrayoflilly.com

(#13731) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Üdvözletem!

Adott egy Asus X51R notebook. Az a problémám, hogyha bekapcsolom ezt az üzenetet kapom: Hard Drive Locked Enter Password. A bios-ba belépni esélyem sincs.
Miután kiveszem a HDD-t és utána akarok belépni a bios-ba, akkor is jelszót kér! Ennél is úgy kell kisütni a bios-t, mint a PC-nél vagy esetleg van más lehetőségem? Nem értem ezt a jelszós dolgot, mert nem lett neki megadva semmi és mégis kéri! :U

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(Darkwood)

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#13732) joe-ker


joe-ker
senior tag

Sziastok!
Szívok egy IBM Think Pad T20-al,XP újratelepítés után nincs hang és nincs hálókari.
Mondom nemgond keresek, de amiket találtam egyik sem jó,pl a Crystal SoundFusion(tm) hang driver telepítés után sincs hang. Tudna valaki nekem segíteni driver ügyben amikkel elboldogulok. Aki esetleg mostanában telepített Win-t.
Előre is thx!

(#13733) kopi.dll


kopi.dll
tag

sziasztok!
Az elképzelhető h azért fagy le a notim mert melegszik? mi a megoldás? Régebben nem fagyott le ilyen sürün.
THX

kopi.dll

(#13734) joe-ker


joe-ker
senior tag

Xp-t újratelepítettem,driver felment látszólag minden rendben, a hardver kipróbálást meglehet csinálni a hangot visszajátsza, de mégsincs hang.Telepítés előtt volt hang (Xp volt rajta) Valakinek van tippje?

(#13735) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Az miert va, hogy PM45-os lapban a T7700/T7500-am csak 1.2ghz-n megy Prime95-ben? Kellene valami driver? Tudom, hogy elvileg 965GME/GM/PM lapban kellene probalnom, de a PM45 is socket P-s, szoval nem ertem. Mit tehetek, hogy az eredeti orajelen fusson?

Ami az erdekes, hogy a Vezerlopult/Rendszer-ben az eredti orajelet mutatja, igazabol a CpuID mutatja az 1.2 ghz-t mialatt futtatom a Prime95-ot. Melyiknek kene hinnem?

Koszi a valaszt!

(#13736) xedos válasza joe-ker (#13732) üzenetére


xedos
addikt

Elég felrakni a hálókártya driverét és az IBM update progiját. Utána leszed mindent magának!

kulfoldi:
Szerintem nem mehet jó órajelen! A 7500-ös proci 800-as FSB-s nem???
A 945-ös meg csak 667-et tud... Ráadásul nem is ismerheti a procit...
Induláskor, vagy Biosban milyen procit ír ki?

[ Szerkesztve ]

(#13737) kulfoldi válasza xedos (#13736) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Szia!

Pm45-os a deszka, nem 945-os. A 945-os egyebkent is socket M-es lenne amennyire el lehet igazodni itt a sok hulye cpu elnevezesben. :) A 7500/7700 800-as igen.

(#13738) xedos válasza kulfoldi (#13737) üzenetére


xedos
addikt

Bocs, igazad van...

(#13739) kulfoldi válasza xedos (#13738) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Ne viccelj semmi gaz!

A valaszt esetleg teccik tudni? :R

(#13740) lacko81


lacko81
tag

Van egy compaq n1020v-s notebookom, amit szeretnék rákötni egy 22colos tftre. A gond az, hogy a notebook nem tudja a szélesvásznú felbontásokat így elég torz a kép. A legújabb driver sem segít. Mit lehetne tenni?
Nekem az is jó lenne ha tft-n 1280 x 1024 felbontásban középre rakná a képet.
van valakinek ötlete?
Előre is köszi.

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#13741) troly


troly
tag

Sziasztok!

Laptop hankártyához keresek driver-t.
Már 6 félét probáltam és nem fogadja el!
TravelMate252LC_DT a laptop Acer.

Cirrus Logic CS4299 @ Intel 82801DBM ICH4-M - AC'97 Audio Controller [B-1

Ez meg a hangkártya tipusa az Everst szerint!

Ha van valakinekmilyen vagy ötlete szivesen venném!

Előre is köszi!

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#13742) Duree válasza troly (#13741) üzenetére


Duree
veterán

Az Acer amerikai honlapján fogsz talákni,ozz olyan driverek is vannak ami az europai site-okon nincs

duree54

(#13743) Duree válasza lacko81 (#13740) üzenetére


Duree
veterán

Ha ati xpressz a chipkészlet(ezzel is készült ez a típus) akkor a kontroll centerben be tudod állítani a "picture center" üzemmódot

duree54

(#13744) Duree válasza kopi.dll (#13733) üzenetére


Duree
veterán

Szerinte el van piszkolódva a hütöborda és a ventillátor
Egy alapos tisztítás proci ujrapasztázás csodákra képes.
Ha nem tudod megoldani,beviszed egy szervízbe ott megcsinálják

duree54

(#13745) Duree válasza (Darkwood) (#13731) üzenetére


Duree
veterán

Ha jelszót kér akkor biztos be lett állítva,lehet valaki viccelt veled
Kisötni a Boiszt csak úgy lehet,hogy akksi ki,bioszelem ki,és az elemtartó két polusát rövidre kell zárni vagy 2 órára
Ekkor mindent elfelejt,de álltalában a bioszjelszót azt nem
Valószínü,hogy az Asus is úgy gyártja gépeit,hogy ilyen módon a jelszöt nem lehessen megszüntetni.
Be kell vinni egy Asus szervízbe Pl(ide és egy speciális programmal kiszedik.

duree54

(#13746) Duree válasza lazlo8 (#13727) üzenetére


Duree
veterán

Szinte biztos,hogy fizikailag sérült szektorok vannak a winyón
Ha chkdsk lefuttatod akkor kizárja a hibákat,de azok szaporodnak,tehát vinyócsere kell,és minél elöbb.

duree54

(#13747) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Sziasztok, ujfent feltennem a rendkivul izgalmatos kerdest, mely a kovetkezo:

Az miert van, hogy PM45-os lapban a T7700/T7500-am (vagy lehet hogy az osszes T7000?) csak 1.2ghz-n megy Prime95-ben? Kellene valami driver? Tudom, hogy elvileg 965GME/GM/PM lapban kellene probalnom, de a PM45 is socket P-s, szoval nem ertem. Mit tehetek, hogy az eredeti orajelen fusson? A PM45 az intel szerint kompatibilis lefele a 800, 667 es fsb-ju procikkal.

Ami az erdekes, hogy a Vezerlopult/Rendszer-ben az eredti orajelet mutatja, igazabol a CpuID mutatja az 1.2 ghz-t mialatt futtatom a Prime95-ot. Melyiknek kene hinnem?

Koszi a valaszt!

(#13748) (Darkwood) válasza Duree (#13745) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Végülis ugyanaz a módszer, mint a PC bois-ának kisütése! Én már annak is örülnék, ha a HDD-m nem volna "zárolva"!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#13749) Kokkantas


Kokkantas
aktív tag

(#13750) Sipi16 válasza Kokkantas (#13749) üzenetére


Sipi16
senior tag

Kijelzőhiba vagy átvezetőkábel. Gondolom nem sw. probléma... Azért op. renszert húztál újra?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.